Alphense raad heeft aandacht voor krakers Officiële oplevering van nieuwe beschoeiing Vrees voor veiligheid ziekenhuis op route gevaarlijke stoffei\ Betere voorlichting over winkelcentrum Zoeterwoude-Dorp Vacatures bij brandweercorps Hazerswoude Kabeltelevisie Hazerswoude komt Reinigings-' rechten 30 procent omhoog Nieuw verzorgingstehuis aan Dorpsstraat REGIO LEIDSE COURANT RIPSE KOPPOELLAAN HANGT DE VLAG UIT RIJPWETERING Een straffe wind liet gistermiddag de vlag gen aan de Koppoellaan "strak" wapperen. Neerlands driekleur was in top gehesen ter gelegen heid van de officiële oplevering aan het Alkemadese gemeentebe stuur van de nieuwe beschoeiing aan deze belangrijke Ripse ver keersader. Het Alkemadese colle ge, dat vergenoegd langs de be schoeiing flaneerde, was vol lof over het opgeleverde werk. De laanbewoners deelden deze vreug de over de "nieuwe" Koppoellaan en dankten met vlagbetoon de medewerkers van de aannemer die dit karwei zo prachtig hebben geklaard. Het omvangrijke bescheeiings-project startte vorig jaar op 27 augustus en werd aanbesteed voor het bedrag van bijna ze- veneneenhalve ton. Nieuwe beschoeiing was hard nodig want de oude kering functioneerde niet al te best meer. Sterker nog, de oude beschoeiing verkeerde in een zeer deplorabele toestand en leverde veel gevaar op voor de weggebruikers. Over de driehonderd meter lengte van het be- schoeiings-traject, vanaf de brug tot aan café "De Vergulde Vos", kwamen meer dan tweehonderd "slingers" voor, veroor zaakt door het inscheuren van de oude kering. Deze "slingers" zorgde ervoor dat het wegdek varieerde van vijf tot zes me ter en dit kwam de verkeersveiligheid van de Koppoellaan zeker niet ten goede. Bovendien vielen er door deze inkepingen gaten in het wegdek. Een tweede handi cap rond de situatie van de oude beschoei ing was, dat er geen trottoir langs de wa terkant liep. Een weinig plezierige en ge vaarlijke ervaring voor onder meer dege nen die daar hun boot afmeerden. Ook het trottoir langs de huizen liet echter veel te wensen over. Nu, met de nieuwe beschoeiing en de hiermee gepaard gaan de activiteiten is aan dit alles een einde gekomen. beton - Voor de stevigheid van de r nen beschoeiing moest de bruik maken van heipalen met een lengte van dertien tot zestien meter. Aan de wa terkant is de beschoeiing afgewerkt met een houten stootrand en bovendien zijn er handgrepen aangebracht voor degene die onverhoeds in het water valt. Bovenop de kering zijn ijzeren ringen aangebracht die het afmeren van de boten vergemakkelij ken. Met de nieuwe beschoeiing is gelijk het wegdek gereconstrueerd. De Koppoel laan heeft overal een breedte gekregen van zes meter en is bestraat met gezellig "ouderwets" aandoende klinkers. Het zo graag gewilde trottoir langs de beschoei ing is tevens gerealiseerd en heeft een breedte gekregen van ruim één meter. Het trottoir aan de huizenkant is "recht getrokken". Om het geheel af te ronden is cr ook nieuwe straatverlichting geplaatst. Plannen voor een nieuw beschoeiingspro- ject aan de Pastoor van der Plaatstraat zijn reeds door de gemeente aangekon digd. Wanneer deze plannen worden uit gevoerd is echter nog niet bekend. Het Alkemadese college flaneert vergenoegd over de nieuwe beschoeiing. lev ALPHEN AAN DEN RIJN Bij de Alpense raadsvergadering werd gisteravond door vrij wel alle partijen zorg uitgesproken over de door het college voorgestelde route waarover straks vrachtverkeer met gevaarlijke stoffen zal worden geleid. Deze route voert onder ande re vlak langs het Alphense ziekenhuis Rij noord. Daar komt nog bij dat het op ongeveer vijftig meter verder gelegen kruispunt bekend staat als één der meest gevaarlijke punten van Alphen. Wat kan er gebeuren als daar een on geval plaats vindt met een tanker met benzine, LPG of kerosine? De verantwoordelijke wethouder Van Leeuwen, gaf toe dat op het in het geding zijnde kruispunt nog steeds een gevaarlijke situatie bestaat. Hij voerde echter aan dat de route was uitgestippeld in samenwerking met de Rijkswaterstaat, de Provin ciale Waterstaat en uiteraard de politie. Een ande re route is op dit moment niet te bedenken, aldus de wethouder. Raadslid Waagmeester vroeg zich af om welke hoeveelheden stoffen het nu eigenlijk gaat. Wethouder Van Leeuwen deelde mee dat hiernaar geen gedetailleerd onderzoek was gehou den, maar dat de indruk bestaat dat hier van een gering aantal vrachtauto's sprake is. Hij zag daar om vooralsnog niets in een door de heer Waag meester voorgestelde verkeerstelling. Wel meende hij dat de zaak zeer nauwlettend moest worden gade geslagen en nagegaan moest worden welke verbeteringen bij het omstreden kruispunt moge lijk zijn. CDA-lid Plompe vroeg of financiën een e dei obstakel zouden kunnen vormen bij t verbetering van het kruispunt. Hierop kon de v houder geruststellend antwoorden. Voorts 1 deze dat de afwikkeling van het verkeer moest worden bestudeerd voordat maatrege rig1 dienden te worden genomen. VVD-raadslid As, dankte de wethouder voor de tot stand ge*" route ïlde vilé ALPHEN AAN DEN RIJN Hoeveel jongeren vallen on der de categorie „krakers"? Op welke termijn kunnen deze aan woonruimte worden geholpen? Speelt de enige ja ren geleden gehouden enquête inzake tweepersoonshoudens mee in het te houden totaalon- derzoek? Welke zaken worden in dit onderzoek meegeno men? Vragen die gisteravond tijdens de Alphense gemeente raadsvergadering vanuit ver schillende politieke hoeken werden gesteld naar aanlei ding van een kopie van een aan de Officier gerichte brief afkomstig van de krakers in In deze brief vragen de kra kers opheldering inzake de motieven van de justitie om tot ontruiming van het eveneens gekraakte pand aan de St. Jo- risstraat enige tijd geleden over te gaan. Het college van burgemeester en wethouders stelde voor om de brief te be trekken bij het door dit college te houden totaalonderzoek naar de woonproblematiek in Alphen. Burgemeester Paats trachtte al te gedetailleerde vragen te omzeilen daar de zaak nog in handen is van de hoofdofficier van justitie, de procureur-generaal en de poli tie. De burgemeester wilde niet vooruit lopen op de op handen zijnde gesprekken en wilde derhalve nog geen ant woord geven op de vraag van raadslid Waagmeester (Pro gressieve Combinatie Alphen) om mededeling te doen over het waarom de politie tot on truiming is overgegaan. De burgemeester zegde wel toe het probleem opnieuw aan de orde te stellen in de raadscom missie voor Algemene Zaken. Ook de heer Kleingeld van de PvdA drong ondanks het ant woord van de burgemeester aan op helderheid. Hij refe reerde hierbij aan eerder ge houden besprekingen in maart en de eerder gedane toezeg ging dat het krakersprobleem in april zou worden behan deld. Voorts vroeg hij zich af of het te houden onderzoek ook een voorloper is op con crete beleidsafspraken. De heer Van Geest (D'66) drong erop aan om de in het bezit zijnde panden aan de Heren weg waarvan de gemeente ei genaar is, ook in het advies te betrekken. Hij dacht aan mo gelijke verhuur van deze pan den. De PvdA struikelde over een formele kwestie bij haar vraag of het voorzien van gas, water en licht niet beter kon worden losgekoppeld van een woonruimtevergunning. De heer Van der Schilden (VVD) zette dit misverstand recht door uit de doeken te doen dat dit altijd al het geval was, doch dat bij de verstrekking van ge noemde zaken toestemming nodig is van de eigenaar van het gekraakte huis (Eigenaar- verklaring). VVD-raadslid Van As, drong tenslotte aan op het instellen van een stuur groep als uit het onderzoek zou blijken dat de problema tiek van de categorie één- en twee-persoonshuishoudens groot is. Burgemeester Paats zegde toe dit zeker in overwe ging te zullen nemen. zal ift 1 ZOETERWOUDE De invul ling van het plan „Dorps kern", dat voorziet in de reali sering van een winkelcen- trumpje tegenover de N.H. kerk, zal begeleid worden door maquettes die in het ge meentehuis opgesteld zullen worden. Deze concessie heeft het gemeentebestuur aan een aantal indieners van een be zwaarschrift gedaan opdat zij niet beroep blijven aanteke nen, waardoor de uitvoering van de bouwplannen jaren vertraagd had kunnen wor den. Michielsen (VVD), die zich erg blij toonde met deze ontwikke ling, had gisteravond tijdens de raadsvergadering kritiek op Hogenelst toen ook deze zijn instemming betuigde. „Toen ik met voorstellen kwam om de bevolking zo veel mogelijk te betrekken bij het winkelcen trum was er niemand thuis en nu blijkt ook u ineens voor voorlichting", zo verweet hij CDA-fractievoorzitter Hoge nelst. De vergadering van ge meente en Bernardusschool om de bouw van een zevende en achtste lokaal van deze school wat goedkoper te ma ken heeft een bezuiniging van 80.000 gulden opgeleverd. Er bleek bij de herberekening 200 m2 minder grond benodigd en de verbindingsgang tussen kleuter- en lagere school is in de nieuwe plannen komén te vervallen. Vooral v.d. Geest (CDA) toon de zich bezorgd over de veilig heid de kinderen die dé scholen op de Westeindseweg bezoeken. De maatregel om autoverkeer op bepaalde uren op deze weg te verbieden is voorlopig opgeheven omdat de bewoners hiertegen geprotes teerd hadden. Wethouder v.d. Heijden noemde de verkeers veiligheid „bepaaldelijk niet optimaal" maar noemde de loopbrug voor kinderen vanuit Westeinde 1 en II en een spoe dig te realiseren voetpad ach ter Huize Emmaus als alterna tieven. Vooral omdat sinds de borden weg zijn er al een kind in het water is beland drong Michielsen aan op een spoed- behandeling bij de Raad van State, die het rijverbod voorlo pig heeft opgeheven. De raads leden toonden zich gistera vond best bereid om het Oran- ittei jecomité aan de Hoge Rijm ech een garantie krediet van J ftig gulden te verstrekken. Nu »r d belangstelling voor een n g< meenschappelijke maaltijd >per 5 mei erg groot blijkt is n liet bang dat de eigen bijdra niet genoeg voor de totale 1 ten (ongeveer 5 gulden maaltijd) zullen zijn. In afwijking van de tot i gebruikelijke gang van zal de woningbouwverenig i r „Willibrord" zelf de finam en. ring van 44 woningwetwoi e gen in het plan Westeinde a' moeten verzorgen. Via en) administratieve omwegen het Rijk zich garant voor totaal te lenen bedrag 5.250.000 gulden. Met de ba van deze 44 woningen zal F plan voltooid zijn. Tijdens de rondvraag toonJ Lansbergen zich bezorgd on de 23.000 gulden die jaarffl betaald worden om de strtti met een bezemwagen schai te vegen. Volgens zijn waani 'tot ming beperkt deze mobil vervanger van de klassié [»ar straatveger zich tot de bo< ®ei ten, maar vergeet de reel *S1 stukken. Geldverspilling dl volgens Lansbergen. Een f I der onderzoek (misschi wordt het betreffende bedr alleen voor de bochten I taald?) zal worden ingesteld ij- HAZERSWOUDE De vrijwillige brandweer uit Hazers woude kampt nog met vier vacatures. Na een enkele maan den geleden gehouden campagne om spuitgasten te werven, volgden twee benoémingen. De vereiste dat de belangstel lende werkzaam moet zijn in Hazerswoude, blijkt eraan de bet te zijn dat nog niet in alle vacatures kon worden voor zien. Burgemeester Ten Heuvelhof deelde tijdens de ge meenteraadszitting mee dat eind van dit jaar een nieuwe ac tie zal worden gevoerd om brandweermannen (geen -vrou wen) uit de bevolking te rekruteren. CDA-er Rietveld is er" voorstander van dat Hazerswoude ko mend jaar de subsidie aan het proefstation voor de boomkweke rij te Boskoop brengt van 3300,- per jaar op 10.000,-. Dit be drag wordt namelijk door Boskoop ingebracht. Hij krijgt de gele genheid om tijdens de begrotingsbehandeling voor het jaar 1981 zijn voorstel erdoor 'te krijgen. In de volgende raadsvergadering zal aandacht worden besteed aan de kosten die gemaakt zijn/worden door de indicatiecom missie ter opneming in bejaardenoorden in een deel van de re gio. B. en w. hebben hun collega's van Ter Aar vragen gesteld over kosten die zijn gevraagd voor verrichte indicaties (ruim 700,- per geval) GOUDEN TROUW Het echtpaar S.G. Mooren uit Hoogmade viert 30 april het feit dat zij vijftig jaar geleden elkaar het ja-woord gaven. Ter ge legenheid van dit gouden jubileum wordt 's morgens om elf uur een mis opgedragen in de parochiekerk in Hoogmade. In Huize van der Ploeg aan de Kerkstraat is er 's middags van drie tot half vijf gelegenheid om het echtpaar te feliciteren. De familie Mooren bestaat uit vier dochters, vijf zonen en negen entwintig kleinkinderen. Het echtpaar heeft zich de achterlig gende jaren met hun veehoudersbedrijf en kaasmakerij in het levensonderhoud voorzien. De bedrijfsleiding is nu in handen van één van de zonen. HAZERSWOUDE Het gemeentebe stuur van Hazerswoude is in afwach ting van een bericht van de PTT om trent de kabeltelevisie. Burgemeester J. ten Heuvelhof: „Wat er ook van zij: de kabel-teevee in Hazerswoude kómt". Een gesprek tussen de vertegenwoordi gers van de gemeentebesturen van Ha zerswoude en Koudekerk aan den Rijn plus PTT werd door Ten Heuvelhof af geschilderd als niet zo prettig. Duide lijk is dat PTT zich geroepen voelt om het signaal over te brengen. De wens van Koudekerk om Hazerswoude als „onderhuurder" te hebben zal derhalve wel niet in vervulling gaan. De bewoners hebben intussen een folder thuis bezorgd gekregen waarin de nodige informatie over het project wordt ver strekt. Er circuleert zelfs al een tarieven lijst, terwijl de gemeenteraad deze nog ,niet heeft vastgesteld. Volgens gemeente raadslid Struben (PvdA/PRR) komt het werk inzake de kabel-teevee-aanleg bij "het publiek wat chaotisch over. Daarom verzocht hij b. en w. derhalve om het pu bliek afdoende in te lichten over de stand van zaken. Intussen is er wél overeen stemming bereikt door het gemeentebe stuur met de eigenaren van de grootste systemen die nu ter plaatse worden toege past voor de ontvangst van meer dan twee Nederlandse tv-zenders. De gemeenteraad heeft zich gisteravond akkoord verklaard met de aansluitvoor waarden voor een individueel abonne ment op de CAI. Ze gaf eveneens haar fiat aan de instelling van een beheerscommis sie van deze centrale antenne inrichting. Negen personen zullen hierin zijn verte genwoordigd: 1 lid van het college van b. en w., twee van de gemeenteraad (Van de Berg en Fransen), twee van de woning bouwvereniging Volksbelang (1 uit het dorp en 1 van de Rijndijk), twee represen tanten van de Rijndijk en even veel van het dorp. LEIMUIDEN De orflangs gehouden collecte van de Nederlandse Hartstichting, afdeling Leimuiden, heeft 2.488.47 opgebracht NIEUWVEEN Klei-club „De Amstel" is weer druk bezrg met de organisatie van het jaarlijkse Amstelfeest. Dit zal op 6, 7 en 8 juni plaatsvinden in een grote feesttent geplaatst tussen het Tolhuis en Vrouwenakker. Vrijdagavond 6 juni zal hier de „klei-in-irt"-avond gege ven worden. Dit is een talen tenjacht waar iedereen die zich verdienstelijk denkt te kunnen maken op het gebied van zang, dans, imitatie etc., zich voor op kan geven. In verband met de organisatie van de avond wordt verzocht dit voor 20 mei te doen, bij het bestuur van de Klei-club: Jan van Eyk, Meeuwenplein 3, Nieuwveen of tussen 19.00—20.00 uur bij Sjaak Verhaar, tel. nr. 12975-67836. NIEUWVEEN Tijdens de Nationale EHBO-wedstrijden voor Landskampioenen wel ke op 19 april te Utrecht ge houden werden is afdeling Nieuwveen op de 5e plaats geëindigd. Aan deze wed strijd namen 18 groepen deel. Prijs voor Nieuwveen was een bronzen medaille, ge schonken door het Rode Kruis. De winnende Nieuw- veense groep bestond uit de heer J. Homan. commandant en de dames B. de Visser en A. Groen-Nieuwenhuizen. ZOETERWOUDE De "Vereniging van Latijnse Li turgie", afdeling Leiden en omstreken, verzorgt zondag een voordracht van Drs. V.Ch. Ravensloot over "La tijnse liturgie en bovenna tuurlijk besef". Het geheel wordt toegelicht met mu ziekvoorbeelden. De voor dracht vindt plaats aan de Dorpstraat 46 en begint 's middags om twee uur. NIEUWKOOP Als gevolg van de financiële problemen rond de N.V. Afval Verwerking Rijnmond (A.V.R.) zijn voor de reinigingsdienst van de gemeente de jaarlijkse kos ten met ruim 150.000,- gestegen. Dit was de gemeenteraad van Nieuwkoop medegedeeld ten behoeve van de gisteren gehouden raadsvergadering. Daarbij deed het college van B en W het voorstel om zo'n 45.000,- van deze kosten te ver halen op de gebruikers van de reinigingsdienst en de ove rige 105.000,- voor rekening van de gemeente te nemen. Dë" gemeenteraad stemde in met de gedachte om circa 60% dek king van de kosten van de reinigingsdienst te behouden. Dit was een reeds eerder door de gemeenteraad uitgesproken principe en de consequentie daarvan moest men ook nu - zo oordeelde de raad - accepteren. Slechts het raadslid Rademaker (partij Nieuwkoop-Noord) stemde tegen omdat hij destijds een andere oplossing voor de A.V.R.-problematiek had aanbevolen. De heer Swart (D'66) betreurde het verloop van dit hele gebeu ren. Er was geen sprake van moeilijke onderhandeling zo vond hij, maar méér van „slikken of stikken". Zowel hij als Boonstra van het CDA drongen er bij het college op aan om toch vooral naar alternatieve mogelijkheden van vuilophalen en vuilver werking te zoeken, zodat deze sterke kostenontwikkeling zou kunnen worden doorbroken. NIEUWKOOP Zonder veel problemen ging de gemeente raad van Nieuwkoop gisteravond akkoord met een eerste garantie voor het aantrekken van leningen voor de bouw van een nieuw verzorgingshuis. Het betrof een verzoek van de R.K. stichting „Het Koetshuis" om in eerste instantie een zgn. klimlening van 4.700.000,- te garanderen. Dit be drag zal dan worden aangewend om op de plaats van het huidige tehuis aan de Dorpsstraat een geheel nieuw verzor gingshuis te gaan bouwen. Op basis van de geraamde stichtingskosten van zeven driekwart miljoen gulden en de exploitatiekosten van het gebouw wordt verwacht, dat de pensionprijzen in het nieuwe gebouw zullen gaan neerkomen op J 2.522,- per maand voor een één-persoons kamer en op 4.035,- voor een twee-persoonskamer. Door het nemen van dit besluit gaf de gemeenteraad in feite groen licht voor de totstandkoming van deze, reeds enige jaren in voorbereiding zijnde, voorziening. o. ih )ig! Vertrek ambtenaar Van Vliet NIEUWKOOP Gister-C avond kwam in de ge meenteraad van Nieuw-1 koop ook aan de orde het aan de heer C. C. J. van Vliet te verlenen eervol ontslag als ambte naar van de burgerlijke e stand. De heer Van Vliet ers gaat, zo was dejjemente- raad schriftelijk mede gedeeld, per 1 mei om ge zondheidsredenen met vervroegd pensioen, uit zijn functies van waar nemend gemeentesecre taris, waarnemend comptabele, secretaris van de woonruimte-ad viescommissie en ook als ambtenaar van de burgerlijke stand. Het V|fas met gevoelens van spijt, zo deelde voor zitter Seinstra mede, dat dit voorstel aan de ge meenteraad was uitge- jjj" bracht, omdat de gezond heidssituatie van de heer Van Vliet hem tot deze ontslagname noopte. Van diverse zijden werd tijdens de raadsvergadering w dering aan het adres de heer Van Vlietu uitge sproken. De heer (CDA) bracht via de zitter dank aan betrokke ne voor hetgeen hij in de loop van vele jaren in di verse functies voor de ge meenteraad had gedaan. Ook de heer Niessen (VVD) vroeg aan de voor zitter om toch vooral mens de gemeenteraad grote dank te betuigen en wenste de heer Van Vliet het allerbeste in de verde re toekomst. De heer Poost (PvdA) de voorzitter in overwe ging om ook al had be trokkene voorkeur w ven aan een stil afscheid toch iets te ondernemen de grote waardering iijjf lil:;

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4