aad Oegstgeest verbitterd Iver verlies huurwoningen k" Streekcommissie wi in Papelaan Yoorsc tunnel loten Gemeentewerken Leiderdorp moet de komende drie jaar bezuinigen SRKOOPPLANNEN VAN AMF EN ENNIA Leilinden sieren Op de fiets naar Rijnsburgse Boys Raad Voorhout akkoord met bouw dure speelzaal Warmondse Dorpsstraat ^oorschotens raadslid rekt zich terug Kolossale wandkleden Pander LEIDSE COURANT VRIJDAG 18 APRIL 1980 PAGINA 7 |BKve iXGEEST „Het is een uiterst onbevredi- l situatie dat aan de ene kant huurwoningen iwd moeten worden met overheidsgeld en le gemeente ze aan de andere zijde kwijt door verkoop", aldus karakteriseerde de fractievoorzitter Van Hazel gisteravond in ld de wóningsituatie te Oegstgeest. Het zit in dat het Algemeen Mijnwerkers Fonds ezit aan huurwoningen in Oegstgeest, rond ats en eengezinswoningen, gaat „uitpon- Dit wil zeggen: als er een flat- of eengezins- ng leeg komt dan wordt het niet langer verhuurd maar verkocht, jijnwerkerspensioenfonds heeft geld nodig om verplichtingen tegenover de gepensioneerden »nen voldoen. B. en W. van Oegstgeest zijn in >n op bezoek geweest en hebben begrip voor de e. Maar toch kan de conclusie getrokken n dat Oegstgeest een groot kontingent huur- gen kwijt raakt. Dit dreigt nu ook te gaan ge- met een aantal flatwoningen aan de Karei uanlaan van „ENNIA". Dat de gemeente de igen kan kopen is praktisch uitgesloten. „Het intebestuur is niet bij machte een niet-rendabe- jesteiing te doen", verklaarde burgemeester istra, „over plannen met betrekking tot ver koop van flatwoningen aan de Karei Doormanlaan is mij niets bekend". De CDA'er Van Veen betoogde dat er zelfs al verkoopprijzen genoemd ziin. De raadsleden vonden over net algemeen de brief waar in B. en W. verslag doen van het bezoek aan het AIvïF te vrijblijvend van toon. VVD-fractievoorzitter Reilingh: „De hele woningbouwontwikkeling is scheef gegroeid". De socialist Kohlbeck stelde voor om gezamenlijk tot een motie te komen en te zorgen dat deze bij G.S. en in de Tweede Kamer terecht komt. Overigens werd door burgemeester Scheenstra nog een benadrukt dat de zittende huurders be schermd zijn. het ziet er naar uit dat het voorstel van Kohlbeck nader uitgewerkt gaat worden. D'66'er Wuisman: „Het is een betreurenswaardige gang van zaken, wij verliezen er een groot stuk doorstroming mee Vanaf 1 juni zal men zich waarschijnlijk kunnen la ten inschrijven als woningzoekende bij de gemeente Oegstgeest. Gisteravond kwam het hele voorschrif ten- en verordeningspakket rond. Kompleet met, ten aanzien van koopwoningen, verkoopregulerende be palingen die een anti-speculatiebeding inhouden. Te gen laatstgenoemde bepalingen had de D'66'er Wuis man bezwaren. Hij stemde dan ook tegen, omdat hij ze té vergaand vond. In de woonruimtecommissie zullen de raadsleden Van Veen (CDA), mevr. Van Vlotten (VVD) en mevr. Bosman (PvdA) plaats ne men. Een wens van de heer Van Veen om na te gaan of alleen leden uit Oegstgeester kringen van de woonruimtecommissie lid kunnen zijn wordt nage trokken. Nog een opwekkend bericht is dat de begeleiders van de VOS-cursus toch een uitkering zullen krijgen voor hun werk. Dit was reeds in de commissie finan ciën bepleit. Er ontspon zich een vinnig debatje tus sen de heren Kohlbeck (PvdA) en Van der Reyden (CDA) over wie dit punt het meest in de commissie verdedigd had. Van Eysingabrug Op 27 mei zal de Van Eysingabrug over het Oegst geester Kanaal in gebruik genomen worden en zal in het eerste deelplan van Haaswijk de eerste paal de grond ingaan. Burgemeester Scheenstra deelde ver der mee dat de heer Thorn, wethouder openbare werken en sport, overweegt na een periode van ziek te, half mei weer te beginnen. Tot zolang heeft het college de functies onderling verdeeld. Bij het CDA viel teleurstelling te bespeuren dat de raad niet bij deze verdeling van de portefeuilles betrokken was geweest. Eerste sleutels in Meerenburgh De eerste acht woningen van de nieuwbouwwijk Meerenburgh in Lisse zijn bewoond. Voorzitter Wassenaar van de woningbouw vereniging Volksbelang overhandigde gistermiddag de sleutels aan de eerste acht gezinnen. Hij bestempelde de overhandiging als een nieuwe mijlpaal in het plan dat straks 550 huizen en een reeds in gebruik zijnde school gaat omvatten. rtweg .ST- ST Stichting d- cn eren- r jes van 8 n met 15 De pen wor- gehou- in het jantse bergen het echtse idenber- De kam-. vinden ts in de ode van mi tot 23 ;tus en eren in van 80 120 gul- Geinte erden hen in flatie •ert op de iijkse pNond elke *8 f9.00 tot BW Uur in Ta- faa wordt xiden. of fonisch nr. 773. Ook. enen die als ipleider zouden kunnen dit num- informa- inwinnen. Het plaatsen van de leilin den RIJNSBURG Raadslid C. v.d. Zwet, deed gisteravond tijdens de commissie welzijn een dringend be roep op de Rijnsburgers om in het vervolg op de fiets naar het voetbal- terrein van Rijnsburgse Boys te ko men. Er wordt daar chaotisch gepar keerd en het kan niet anders of on gelukken blijven daar niet uit. De auto's worden in de berm gepar keerd en grote bloemenauto's staan zelfs midden op het fietspad. Hij wilde graag eerst een vriendelijk verzoek richten zonder nog tot maatre gelen over te willen gaan. Wethouder Van der Meij, de voorzitter van deze commissie, zei de zorg van v.d. Zwet te delen, maar op het moment nog geen mededelingen te willen doen omdat er nog wat zaken hierover in bespreking waren. Wel wilde hij dit probleem doorgeven aan de burgemeester die als hoofd van de politie belast is met de o- penbare orde. Iedereen is zich er van bewust, dat het hier om een levensge vaarlijke situatie gaat, stelde v.d. Zwet, maar een Rijnsburger rijdt nu eenmaal graag tot op de plaats waar hij wezen moet. LEIDERDORP De dienst gemeen tewerken moet de eerste drie jaar be zuinigen op de post onderhoud stra ten en pleinen om de Persant Snoep- weg, hard aan verbetering toe, van een nieuwe asfaltlaag te voorzien. Dat is het advies van de Commissie Financiën. De kosten van het op knappen van de weg, die door vorst- schade zwaar is beschadigd maar ook qua constructie niet op zwaar vrachtverkeer is berekend, bedragen 575.000 gulden. De commissie voelde er niets voor een extra krediet van 375.000 gulden beschikbaar te stellen, met een jaarlijkse budgettaire last van 50.000 gulden. Principieel verzet tegen deze vorm van financiering die op gespannen voet staat met het systeem van beleidsplan ning hadden de raadsleden J.A.M.Gor dijn (PPR) en A.Roest (CDA). „Ik kan geen goede afweging met bijvoorbeeld onderwijsuitgaven maken", zo stelde de heer Roest. De werkgroep Kind en Ziekenhuis, die zich ten doel stelt voorlichting te geven aan ouders van kleine kinderen ten aanzien van opname, verblijf en nazorg in ziekenhuizen in Leiden en Leider dorp kan niet zondermeer rekenen op een subsidie van de gemeente Leider dorp. „Zijn we op de goede weg om dit kleinschalige werk te subsidiëren." zo vroeg het burgercommissielid T.I.M. Schuijt zich af, die veronderstelde dat de Stichting Kinderspeelzaal Leider dorp ook aktiviteiten op dit gebied ont plooit. Voor wethouder J. Bezemer was dit aanleiding de werkgroep om meer gegevens te vragen. De werkgroep was al eerder op bezoek bij de Commissie Welzijn omdat ook deze commissie over meer gegevens wilde beschikken. De Commissie Welzijn bracht hierna een positief advies uit over de subsidieaan vrage. De commissie had verder geen moeite met een subsidie van 21.934.79 gulden voor de Oranjevereniging Lei derdorp om het tekort van de viering van het 1200-jarig bestaan van Leider dorp te dekken. RIJSWIJK/VOORSCHOTEN In een brief aan de Nederlandse Spoorwegen, het Voorschotense gemeentebestuur en de Provincie dringt de streekcommissie Leiden en omgeving er op aan dat er spoedig maatregelen worden genomen bij de spoorwegovergang aan de Papelaan in Voor schoten. De streekcommissie zegt niet te wachten tot er slachtoffers zijn gevallen maar 'met de grootste spoed' met het om de tafel te gaan zitten om een oplossing te zoeken. De spoorwegovergang aan de Papelaan in Voorscho ten is al lange tijd onderwerp van gesprek tussen di verse instanties. De spoorlijn is zo overbelast dat de bomen 's ochtends tussen 8 en 9 uur nauwelijks meer opengaan. Het gevolg hiervan is dat schoolkinderen en treinreizigers zich onder de gesloten bomen door wagen om de trein te halen of om op tijd op school te kunnen zijn. De streekcommissie zegt gehoord te hebben dat een tunnel onder de spoorwegovergang wordt tegen gehouden doordat de gemeente Voor schoten, de Provincie en de Nederlandse Spoorwe gen financieel niet tot overeenstemming kunnen ko men. De commissie suggereert dat de visie van de partijen ten aanzien van het autoverkeer hierbij meespeelt. „De belangen van het openbaar busver voer en de belangen van fietsers en treireizigers worden kennelijk gemakshalve over het hoofd ge zien" zo stelt de commissie. VOORHOUT De Voor- houtse gemeenteraad heeft gisteravond het voorstel goedgekeurd voor de bouw van een peuterspeelzaal voor 260.000 gulden bij het toekomstige Sociaal Educa tief Centrum. Het CDA had grote moeite met het voor stel omdat de hoogte van het krediet volgens hen onvol doende onderbouwd was. Gevraagd werd om een ex tra raadsvergadering. De overige fracties wilden het voorstel echter wel steunen, waarop het CDA door de knieën ging. CDA-fractievoorzitter Borst constateerde, dat de peuter speelzaal inderdaad nodig was, maar vond het moeilijk een beslissing te nemen zonder dat er zelfs maar een bouwteke ning aanwezig was. Als alternatief droeg hij aan de in het SEC-gebouw opgeno men expositieruimte te combi neren met de peuterspeelzaal. Burgemeester Van de Wouw verdedigde namens het college het voorstel. De noodzaak was aanwezig en de bouwkosten zouden verder oplopen als de raad langer talmde. Combina tie met de expositieruimte stuitte op tal van problemen. Het bouwen van een kleinere unit aan het SEC gebouw zou ontsierend werken. De raad besloot voorts ak koord te gaan met het verle nen van subsidie aan de Stich ting Jeugdraad Voorhout van 41.250 gulden en een lening van bijna een ton aan deze stichting voor het inrichten van een nieuw gebouw. kamerlid )pent het S^aterbos tIJNSBURG Het weede kamerlid en ex- lympisch zwemster Eri- a Verkerk-Terpstra zal rijdagmiddag 2 mei een luik nemen in het nieu- re golfslagbad bij het tijnsburgse zwembad- omplex 'Het Waterbos'. )it dan ter gelegenheid 'an de officiële ingebruik- tame van het golfslagbad n buitenbaden van het Vaterbos. De volgende lag. zaterdag 3 mei zal het wembadcomplex aan de falkenburgerweg voor iet publiek geopend zijn. )p het terrein zijn naast wembaden ook volleybal- 'elden, een levensgroot iambord, ligweide en sau- ia/solarium te vinden, -r Toegangsprijs is 4,75 gul len. Zwemmers jonger 4-dan 18 jaar betalen 3,75 I [ulden. WARMOND Na het voltooien van de herbestrating van de Dorpsstraat met verschillende stenen en tegels in diverse motieven, volgt nu de inrichting. Gisteren werden er twaalf leilinden geplant die over een jaar of tien uitgegroeid zul len zijn tot forse bomen. Zij zullen echter zo worden ge snoeid dat het verkeer er geen hinder van ondervindt. Daarnaast verrijst er in de- Dorpsstraat naar de mening van de middenstanders een minder gewenst woud. Een groot aantal be tonnen paaltjes de zogenaamde „Amsterdammertjes" is geplaatst om het voetgangersgebied en de lantaarnpalen te markeren. Dit paaltjeswoud wordt afkeurend door de plaatselijke middenstand beken. Zij vrezen dat hun winkels per auto vrijwel onbereikbaar worden. De Warmondse middenstand die jaren voor het op knappen van de Dorpsstraat heeft gepleit is nu niet meer zo ge lukkig met de herinrichting. Er zouden te weinig parkeerplaat sen zijn, de parkeerplaatsen die er zijn en gemarkeerd worden door Amsterdammertjes worden niet zo graag gebruikt omdat een misrekening direkt een deuk tot gevolg heeft, de winkels zouden slecht bereikbaar zijn voor vrachtwagens met aanvoer en sommige middenstanders (bijv. de kapper) vinden de par keertijd van een half uur te kort Ondanks al deze problemen, die misschien door gewenning wel wat minder worden, wordt er bij de officiële heropening van de Dorpsstraat toch feest gevierd. Rond de Pomp wordt op 10 mei een feestmarkt gehouden en er staat een ouderwetse braderie op het programma. Noordwijk koopt veehouders- bedrijf in bebouwde kom NOORDWIJK Met de aankoop van circa zeshon derd vierkante meter grond van de heer H. van der Holst aan de Kerkstraat, gaat een der laatste veehoudersbe- drijven uit de bebouwde kom verdwijnen. De grond ligt aan het zoge naamde laantje van Holst, dat uitmondt op de Bronckhorst- straat. De gemeente heeft het terreintje nodig voor de uit-» breiding en ontsluiting van het parkeerterrein Lilschen. De op de grond staande stallen en een loods gaan tegen de grond. Waar thans de koeien staan, worden straks auto's gestald. Deze transactie, waarmede een bedrag van 275.000 is ge moeid, is namelijk van groot, belang voor het inrichten van parkeergelegenheid ten behoe ve van het winkelgebied van de Kerkstraat. OORSCHOTEN Het progressieve raadslid mevrouw chhom-De Raad heeft het bestuur van de PvdA Voorscho- n laten weten dat zij zich terugtrekt uit de Voorschotense L meenteraad. Mevrouw Eichhorn, die zegt het besluit om J rsoonlijke redenen te hebben genomen, maakte sinds 1978 Li el uit van het Voorschotense gemeenteraad voor de frac- le van de PvdA/PPR. Is gemeenteraadslid maakte het progressieve raadslid deel uit 'an de Schoolraad Voorschoten en had zij zitting in de commis sie Openbare Werken. In de gemeenteraad hield zij zich voorna- ttelijk bezig met welzijnszaken en is zij de stimulator geweest 'an het tot stand komen van het bejaarden-alarmsysteem. Voor laar gemeenteraadslid was zij belast met de taak als contactper- •°on tussen de drie Voorschotense progressieve partijen. In Joorschotense PvdA-kringen wordt verwacht dat mevrouw Sichhorn wordt opgevolgd door Rob De Vries. De heer De Vries f enkele jaren fractieassistent van de PvdA tweede-kamerfrac- e geweest. mm^^ÊmÊÊÊÊÊÊmammm Twee kolossale wandkleden van 130 bij 200 centimeter worden momenteel vervaar digd als geschenk bij het zes tigjarig bestaan van de H. Hart-parochie in De Zilk. On der leiding van mevrouw Bep van der Lans zijn twaalf dames en een heer stevig aan het werk. De kleden tonen twee witte duiven tegen een blauwe achtergrond en een opgaande zon. Pander toont slechts enige tijd een selectie antieke voorwerpen en meubelen. Dit is een uitnodiging voor de liefhebbers van mooie oude dingen, die het interieur net dat extra accent kunnen geven. Echt antiek voor redelijke prijzen. Tijdelijk bij Pander. Leiden: Breestraat 146 Botermarkt 21-22

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7