Sparen energie zwembaden Zweilandbad binnenkort weer open Nieuwe vuilniswagen voor nauwe binnenstad Regionale CDA-fracties: „Sombere toekomst Leids winkelcentrum" >Ad ymnastiekvereniging aagt gemeente om aatregelen tegen lldadige jeugd IJKSUNIVERSITEIT ANDIDAAT OOR LEERSTOEL Eend te water p,\D LEIDSE COURANTVRIJDAG 18 APRIL 1980 PAGINA 3 Drie inbraken studentenhuis LEIDEN Inbrekers hebben gisteren in het Veerhuis, een studentenhuis aan het Rapen burg, drie maal toegeslagen. Drie aangrenzende toegangs deuren in het portaal werden ingetrap. De studenten missen respectievelijk 600 gulden, gi robetaalkaarten en foto-appa- ratuur en tenslotte 300 gulden. KORTWEG OEGSTGEEST De Stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Oegstgeest organiseert ook dit jaar weer verschillende zomer kampen voor jongens en meis jes van 8 tot en met 15 jaar. De kampen worden gehouden in het Brabantse Huybergen en het Utrechtse Woudenbergen. De kampen vinden plaats in de periode van 30 juni tot 23 augustus en variëren in prijs van 80 tot 120 gulden. Geinte- resserden kunnen informatie krijgen op de wekelijkse kampavond die elke woensdag van 19.00 tot 20.00 uur in ge bouw Taberna wordt gehou den, of telefonisch via nr. 154773. Ook degenen die graag als kampleider mee zouden gaan kunnen op dit nummer informatie inwinnen. VOORSCHOTEN De frac ties van de gemeenteraad in Voorschoten vergaderen deze maand op de volgende data: CDA, PvdA/PPR en VVD op dinsdag 22 april in het ge meentehuis; de CDA bijeen komst begint om 20.30 uur, de overigen om 20.00 uur. De fractie van D'66 vergadert op woensdag 23 april in het ge meentehuis, aanvang 20.00 uur. De vergaderingen zijn voor iedereen vrij toeganke lijk, alleen de fractie van de VVD vraagt belangstellenden tevoren een afspraak te ma ken met de secretaris, de heer H. Van Gogh, tel. 4257 of 7331. Nieuw bestuur De Leidse Reddingsbrigade heeft tijdens een algemene ledenvergadering een nieuw bestuur gekozen. Het be stuur is als volgt samengesteld: L. Immink, voorzitter, B. van Koetsveld van Ankeren, tweede voorzitter, P. Deegenaars, secretaris, R. van Weesel, tweede secreta ris, W. Nolles, penningmeester, mevrouw J. van de Boogert tweede penningmeerster en R. van der Vegte, lid. Het secretariaat is gevestigd aan de Paramariboo- straat 25 2315 VD Leiden, tel 120197. De oefenavonden van de brigade zijn iedere vrijdagavond van half zes tot acht uur in het overdekte zwembad „De Zijl" en van kwart over zes tot kwart over acht in het 5-Mei- bad. Herbes tra ting De dienst gemeentewerken begint volgende week met de herbestrating van de Scarlattistraat. Het werk neemt onge veer drie a vier weken in beslag. Omdat er telkens per ge deelte over de gehele breedte van de straat wordt gewerkt, is er geen doorgaand verkeer mogelijk. Aan het begin van de straat'wordt een en ander met borden kenbaar ge maakt. Het is de bedoeling om de ingang van de straat, aan de kant van de Donizettilaan. iets nauwer te maken, waar door de veiligheid van de geparkeerde auto's wordt bevor derd. Kinderfilmmiddag K&O geeft woensdag 23 april weer een kinderfilm middag. Er wordt een serie tekenfilms met populaire stripfiguren gedraaid en een klucht uit de serie 'een klas vol herrie' met de titel 'de geluksverstuiver'. De filmvoorstelling begint om half drie. Een bekertje ran ja is bij de toegangsprijs van drie gulden ingegrepen. Toegangskaarten kan men kopen of bestellen op het bureau van K&O, Oude Vest 45 in Leiden, tel. 141141. Volksdanscursus Het Breehuys geeft binnenkort een volksdanscursus voor jongelui van 14 tot 18 jaar die nog niets of bijna niets aan volksdansen hebben gedaan. De cursus bestaat uit zes of zeven lessen die worden gehouden op de dinsdagavond van zeven uur tot half negen. De kosten bedragen vijftien gulden per deelnemer. Inschrijving voor de cursus voor 26 april via het Breehuys, tel. 130983 vragen naar Ingrid Stee- geman. De eerste les wordt gegeven op 29 april. Vrouwenfilm in LVC De cyclus vrouwenfilms van het Filmhuis van het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat wordt don derdag 24 april besloten met 'Je, tu, il, elle' van de Bel gische regiseuse Chantal Akerman. Hoofdpersoon in de film is een vrouw, die een crisis doormaakt, omdat ze problemen met een andere vrouw heeft. Na lange tijd komen de vrouwen toch weer bij elkaar, maar de ene wijst de ander af, hoewel zij terdege beseft, dat de weigering niet werkelijk gemeend is. Chantal Aker- man speelt de hoofdrol in de film, die om negen uur begint. De toegangsprijs bedraagt vier gulden (voor le den drie gulden). Andy Warhol De laatste film van Andy Warhol wordt donderdag 24 april vertoond in het Kijkhuis aan de Vrouwenkerkkoorstraat. de film is de moderne versie van de klassieke Sunset Bou levard. Joe Dalessandro speelt de hoofdrol. Er zijn twee voorstellingen, één om acht uur en één om kwart over Oratie Prof. Ch. Ford D.Sc. aanvaardt vrijdag 25 april het ambt van buitengewoon hoogleraar in de cytogenetica op de Boerhaaveleerstoel. Hij doet dit door middel van het uitspreken van een oratie tijdens een bijeenkomst vanaf kwart over vier in het Groot Auditorium van het Academiegebouw aan het Rapenburg 73. Afscheid De heer G. Boshuizen, plaatsvervangend chef van de afde ling bestratingen verlaat wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de dienst Gemeentewerken met ingang van 1 mei. Tevens zal hij met ingang van die datum uit de gemeente Leiden vertrekken, om zich in Amersfoort te vestigen. In verband met zijn pensionering houdt de heer Boshuizen vrijdag 25 april van half vijf tot half zes een afscheidsreceptie in de kantine van het Stadsbouwhuis aan de Langegracht. Angel City Het Projekttheater brengt vrijdag 25 april in het LAK- theater de 'comedie', Angel^City. De voorstelling be gint om half negen. 'Angel City (Amerikaanse-bena ming voor Hollywood) gaat over de commerciële we reld van de filmindustrie, waar mensen vrijwillig hun vrijheid hebben opgeofferd om deel van die filmwe reld te kunnen uitmaken. Het stuk werd geschreven door Sam Shepard en wordt gespeeld door Marianne Boy er, Wouter ten Pas, Jan Winter, Titus Mui zeiaar en Rudolf Dams té. Het stuk werd geregiseerd door Hertje Peeck. De toegangsprijs is 7,50 gulden. Voor houders CJP/LAK/Pas 65 kost het 5 gulden. Rampal Het geplande optreden van Jean Pierre Rampal op zondag 20 april om half twaalf in Diligentia aan de Lange Voor hout 5 iri Den Haag kan wegens ziekte van de musicus niet doorgaan. In plaats van Rampal zal nu de jonge talentvolle Nederlandse fluitist Paul Verhey met aan de vleugel Ru- dolf Jansen een concert geven, kunstkring Diligentia stelt alsnog pogingen in het werk om Rampal het volgend sei zoen naar Den Haag te krijgen. LEIDEN De CDA-gemeenteraadsfracties uit de regio wa ren tijdens een vergadering, die naar aanleiding van een rapport van de Kamer van Koophandel was belegd, eensge zind van mening, dat de toekomst voor het winkelcentrum van Leiden niet erg rooskleurig is. Een veelgehoorde klacht in de gemeenten van de fractieleden is, dat het niveau van de winkels en de bereikbaarheidi per auto terugloopt. Een aantal maatregelen zou Leiden volgens de CDA'ers weer aantrekkelijk voor het winkelende publiek kun nen maken: niveau-verhoging van het assortiment, uitbereiding van het wandelgebied, een goede bereikbaarheid en een duide lijk parkeerbeleid. Overigens zal de opening van het centrum 'Winkelhof' in Leiderdorp volgens de aanwezige Leidse raadsle den een negatieve invloed op de Leidse situatie hebben. he Hoeh leelfllm. tual. en rtprogr. tv-serie. 18.35 10 Reporl Korte kill r? (Cl... nim. o.3$lDEN Er wordt door Sportstichting van alles 18.30 idernomen om het ener- vri|> verbruik in de zwemba- 21.öo De Zijl en het Vijf Mei- 2Ï «Jd te minderen. Door mid- van een automatisch do- [rsysteem voor de binnen- Iden van zwembad De Zijl i het energieverbruik al ogr 19 -dig zijn terug gelopen, m "20 v or Vijf Meibad denkt Km. 22' n aan een extra thermos- [t regelt één thermostaat iéüs kiJ temperatuur in het ba lgedeelte en het kleedge- toum.'a ilte van het Vijf Meibad. Dit zou erg onvoordelig zijn, omdat het niet nodig is dat beiden ruimtes even warm zijn. De verwarming zou nu vaak extra worden belast omdat openstaande deuren bij de kleedruimtes ervoor zorgen dat de temperatuur daar een stuk lager is. Dit stelde gister avond directeur van de Sportstich ting J. Duivesteijn, in de vergade ring van de commissie voor sport zaken. Een andere energiebespa rende maatregel zou zijn het later openstellen van de buitenbaden. Zoals bekend is voorgesteld om de buitenbaden niet voor 3 mei te openen. Hierdoor kunnen de ver warmingsinstallaties veel later worden aangezet. Bekeken wordt in hoeverre subsidie van het Rijk te verwachten is voor de energie besparende maatregelen. De heer Duivestreijn merkte gis teravond op dat de paar zonnige dagen van de afgelopen week er reeds voor hebben gezorgd dat de tempertuur van het water van het buitenbad De Zijl al tot 17 graden is opgelopen. Het is de bedoeling dat de temperatuur 22 graden is als het zembad wordt geopend. Wel werd toegezegd dat als het zo merweer al voor 3 mei erg mooi zou zijn en de temperatuur van het water de 22 graden heeft bereikt de zwembaden misschien eerder opengesteld kunnen worden. LEIDEN Het enige tijd geleden op last van de Inspectie voor de Volksge zondheid ge sloten Zwei landbad, gaat mis schien bin nenkort weer open. Men is reeds druk doende om het bad weer ge schikt te maken voor gebruik. De inspectie voor de Volksgezondheid heeft geadviseerd het zwembad, voor alle zeker heid, nog één keer 'door te blazen'. Wie de exploitatie in handen krijgt is nog niet bekend. Voorgesteld is dit door de Leidse Sportstichting te laten doen, maar ook zijn er iedeeën om het bad door een zwemvereniging te la ten huren. Het derde alternaltief zou zijn dat het bad toch gesloten blijft. Dit werd gisteravond in de raadscommissie voor sportzaken tijdens de behande ling van het jaarverslag van de sportstichting besproken. Zoals bekend werd het bad enige tijd geleden op last van het ministerie van Volksgezondheid gesloten. Asbestdeeltjes van het plafond zouden door een chemische reaktie zijn losge raakt en in het water en lucht terecht zijn gekomen. Asbest is gevaarlijk voor de gezondheid en het bad werd gesloten. Directeur van de Sportstichting de heer Duivesteijn stelde gisteravond dat inmiddels met het herstel van het zwembad is begonnen maar dat een andere calamiteit ervoor heeft gezorgd dat de kosten ex tra hoog zijn opgelopen. Behalve de ongeveer 100.000 gulden voor de reparatie van het plafond zou nog eens ongeveer 60.000 gulden nodig zijn om het zwem bad te kunnen laten draaien. Tijdens de periode dat het bad gesloten was heeft een fout van de pompen in de zwembad er namelijk voor gezorgd dat het water zo steeg dat er een laag water van ongeveer 1 meter 60 in de machinekamer stroomde. Dit werd echter vrij laat (ongeveer drie kwart jaar later) opgemerkt. De machines waren toen dusdanig beschadigd dat nieuwe zullen moeten worden aangeschaft. I. 24: /Vhere Vendf 21.05 5 nbtswoning 5 ton ibrengen B DEN - 30 j0 AA ulnes W). De voorma ambtswoning van ■burgemeester A.J. aan de Witte Singel moet tenminste I.000,- opbrengen, pand wordt binnen- t op de woningmarkt :oop aangeboden. In- Idels hebben zich al e gegadigden bij de 'se Woningstichting, pand beheert, igemeld. eerste instantie wordt deze week door oud- Umsch gemeester Vis verlaten 101 Joi onhuis verkocht aan de >gst biedende. Personen economische binding Leiden genieten voor- Metho ir bij een gelijk bod. Drlopig is het pand als iselwoning in gebruik homen. I opbrengst van het wordt, na aftrek van :kwaarde, gestort in jerve-pot herhuisves- gemeentelijke gebou- Deze reserve zal aangewend om nieuw kantoor voor de I7.(j:iale Dienst en de afde- onderwijs te bouwen de Langebrug. )EN De christelijke gymnastiekvereniging „Jahn" het college van burgemeester en wethouders gevraagd, .tregelen te treffen in de omgeving van de gemeentelijk 1 nastiekzaal aan het Valkenpad. De gymnastiekvereni- die al enige jaren gebruik maakt van het gymnastiek- t tl, stelt in een brief dat zij tijdens de wintermaanden rote schaal is geconfronteerd met agressie en verniel- t van een groep jongeren, die rond het gebouw vertier Hierbij werden gemeentelijke eigendommen en fiet- van de leden vernield en werden meisjes van de vereni- popfri op agressieve manier lastig gevallen. io.o: tPo£ e brief stelt de vereniging dat zij zich heeft trachten te be- óisa rmen door de politie op de hoogte stellen, maar dat deze ook ueloos blijkt. Door de fietsen aan elkaar te ketenen heeft geprobeerd diefstal en vernielingen tegen te gaan. Nu wil >estuur voor de komende maanden een wacht instellen, die cht houdt op de persoonlijke eigendommen en bij het ver van de leden. ereniging vraagt de gemeente of zij enkele maatregelen wil en ter ondersteuning van hun plannen. Zij vraagt daarbij ï:12k[ ietsklemmen met een hek. waardoor een afsluitbare fietsen- ipert 'ng ontstaat. Daarnaast wil de vereniging dat de gemeente extra lantarenpaal aanbrengt in de omgeving van het gym- 1 lut;j eklokaal, waardoor een beter zicht op de omgeving moge- bez wordt. De thans aanwezige verlichting acht de vereniging Sldoende. irief van „Jahn" wordt maandag 21 april in de commissie algemene en bestuurlijke aangelegenheden besproken. DEN De Rijksuniversiteit heeft zich kandidaat ge- d voor de vestiging van de leerstoel wetenschapsdyna- u a. De minister van onderwijs en wetenschappen heeft de een*er bereid verklaard voor wetenschappelijk onder- tenminste één kroondocent en twee formatieplaaten Dat ^ennen een universiteit of hogeschool, die bereid elf °°k P^^n ter beschikking te stellen, zodat een on- e, zoekseenheid van redelijke omvang ontstaat. (ai 1 tenschapsdynamica maakt deel uit van het wetenschapson- o soek en richt zich vooral op factoren, die de ontwikkeling I de wetenschap bepalen. Wetenschapsonderzoek is de studie j 1 wÜze waarop wetenschappelijke kennis tot stand komt van de manier waarop deze kennis processen beïnvloedt en gekeerd. Het vakgebied is voor Nederland grotendeels nieuw, wordt bedreven vanuit de geschiedenis, wijsbegeerte, socio- e. economie en beleidswetenschappen. Het college van be- Jir vindt de vakgroep wetenschapsonderzork het meeste ge- »kt tussen de faculteiten wiskunde en natuurwetenschappen de sociale wetenschappen. Een 31-jarige automobiliste uit Noordwijkerhout en een passa- giere hebben gisteren om twee uur op nogal aparte wijze hun auto moeten verlaten: zij de den het zwemmend. De 31-jarige bestuurster wilde een parkeerplaatsje insteken. Zij trapte het koppelingspedaal in, maar vergat echter te rem men, waardoor de eend een duik in het water aan het Ra-' penburg maakte. De eend zonk en zwemmend wisten de vrouwen de kant te bereiken. Weliswaar deed de weersge steldheid van gisteren menig Leidenaar verlangen naar een frisse duik, maar dan zo moge lijk wel in een verwarmd bui tenbad. Het water aan het Ra penburg bleek aan de frisse kant. Beide vrouwen kwamen met de schrik vrij. De vaste bemanning bij de speciale vuilniswagen voor de Leidse binnenstad. LEIDEN De Gemeentereiniging heeft er een nieuwe vuilniswagen bij, die speciaal is ontworpen voor gebruik in de binnenstad. Het gevaarte is slechts twee meter breed en kan daarom gemakkelijk in de nauwe Leid se straatjes doordringen. In Nederland rij den slechts vijf van dergelijke vuilniswa gens. Het toch nog omvangrijke gevaarte kost 135.000 gulden. Vijf ton vuil kan deze vuilniswagen verwerken. De niéuwe, crèmekleurige vuilwa- gen heeft als voordeel, dat de chauffeur niet constant het uiterste van zijn rijvaardigheid hoeft te vergen en dat de bemanning niet meer honderden meters met de vuilniszakken in de hand hoeft te lopen, omdat de vuilniszakken met de wagen niet dicht genoeg genaderd kan worden. ,,De Binnenvestgracht kunnen we nu bijvoor beeld weer bereiken. Daar zijn we twee jaar niet meer geweest. Dat vuil moest allemaal aangesjouwd worden," aldus G.H. van Goozen, één van de vaste bemanningsleden van de bin nenstad-vuilniswagen. A. Hesseling is het ande re bemanningslid en J. Steenbergen is de chauffeur. Een ander voordeel voor zowel de drie mannen als voor de omgeving is de geruis loze motor. In het verleden moest de chauffeur eerst het gaspedaal diep indrukken, alvorens het vuil naar binnen werd geschoven. Dat het met de nieuwe wagen aangenamer werken is, zal niemand ontkennen.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 3