!o-Assistentschap i echt een hondebaan Wil® Onafhankelijk Toneel vervelend HBN Centrale ophaalplaatsen voor grof- en huisvuil Leiden -Noord ;OöRDINATRICE LEIDSE VERENIGING CO- tSSISTENTEN IN REAKTIE OP MOTIE LSB: Weinig bezoekers 'Indoor Leiden' door mooi zomerweer Co-assistent: een hondenbaan Feestelijke open dag in nieuwe buurtaccommodatie Dronken automobilist veroorzaakt ravage <VGll TAD LEIDSE COURANT MAANDAG 14 APRIL 1980 PAGINA 3 Ander huisnummer Het pand waarin het Instituut Burgerraadslieden is gevestigd, heeft een ander huisnummer gekregen. Met ingang van heden is het nummer veranderd van 7 in 2. Het nieuwe adres van de burgerraadslieden is dus nu: Koorn brugsteeg 2 2311 EK Leiden. De burgerraadslie den houden iedere maandag dinsdag en woensdag van elf tot twaalf uur en donderdagavond van half acht tot acht uur spreekuur. Het telefoonnummer is 143171. Anti-kernernergie Het Leids Anti-Kernenergie Komitee houdt morgen een grote manifestatie in het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66. Vertegenwoordigers van het Energie Komi tee Zeeland, de Industriebond FNV en van het Leids Anti- Kernenergie Komitee zullen hun standpunt uiteen zetten. Er worden dia's vertoond van de anti-kernenergie demon straties in Almelo en Doel. Het koor „De Eenheid" zal het geheel muzikaal omlijsten. De manifestatie begint om acht uur. De toegangsprijs is een gulden. Kaarten zijn te krijgen bij het LAKK, Rijnstraat 8, tel 125654. Paddestoelen „Paddestoelen, hun vormen en kleurenis de titel van een lezing die woensdag 16 april in het Rijksherbari um aan de Schelpenkade door prof. dr. P. Zonderwijk uit Bennekom wordt gegeven. Hij doet dit op uitnodi ging van de koninklijke maatschappij tuinbouw en plantkunde afdeling Leiden, die voorafgaande aan de lezing een bestuursverkiezing houdt De bijeenkomst begint om acht uur. Forumdiscussie De sectie Algemeen Voortgezet Onderwijs van de Algeme ne Bond van Overheids Personeel Leiben houdt woensdag 16 april in de Stadsgehoorzaéü een openbare forumdiscus sie. Aan de orde komen onder meer de voor- en nadelen van de middenschool. In het forum heeft een vertegen woordiger van het Nederlands Genootschap van Leraren, een conrector uit de Leidse regio en de oud-minister van Onderwijs, J. van Kemenade, zitting. Het forum staat on der leiding van drs. A. Coebergh van der Braak, de rector van het Stedelijk Gymnasium. De bijeenkomst begint om acht uur. 'Los Olivados 'Los Olivados' is de titel van de Mexicaanse film, die donderdag 17 april wordt vertoond in het gebouw van volksuniversiteit K&O. De film is bet meesterwerk van Bunuel. In Cannes kreeg Bunuel voor deze film de regieprijs en de prijs van de Internationale Kritiek. Deze sociaal bewogen film gaat over mensen in de armste wijken van Mexico-stad. De film is, ondanks het sociale element, dat eraan ten grondslag ligt, hard, niets ontziend en helder. De film begint om acht uur. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij K&O aan de Oude Vest (tel. 141141 of 141200). Vrouwenfilm in LVC 'Een premie voor Irene' is de titel van de derde film, die donderdag 17 april in de cyclus vrouwenfilms in het Film huis van het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat wordt vertoond. De regisseuse van deze film is Helge San- der. De film gaat over de problemen van een alleenstaande vrouw met kinderen, die in een fabriek werkt De vrouw wordt geconfronteerd met buren, die klagen over het hui len van de kinderen, opdringerige mannen op straat en in café's en tenslotte met de direktie van de fabriek, die haar probeert te ontslaan, omdat zij probeert met andere vrou wen de arbeidsomstandigheden in de fabriek te verbete ren. De film begint om negen uur. De toegangsprijs be draagt vier gulden (voor leden drie gulden). mooie weer liever richting strand en bos. Daarom moest men het in de Groe- noordhallen het afgelopen weekend doen met de echte fanatieke paarden liefhebbers die niet ge zwicht waren voor de eer ste heuse zonnestralen van dit jaar. Toch zal volgend jaar opnieuw een 'Indoor Leiden' worden gehouden. Om eventuele vroegetijdi- ge en ongewenste zomer se dagen te vermijden zal het paardenevenement dan In januari of februari worden gehouden. Tevens wil men dan een hengsten- keuring in het programma opnemen. LEIDEN De nieuwe wijkaccommodatie in Leiden-Noord wordt zaterdag 26 april feestelijk geopend. Vanaf half tien tot vier uur is iedere wijkbewoner welkom om het nieuwe onderkomen dat evenals de oude „Zevensprong" aan de Bernhardkade is gevestigd, te bezichtigen. ijlDEN „Het beeld dat Arjen Louisse vJn de Leidse Studenten Bond (LSB) in jn motie aan de Universiteitsraad van de Oei ^assistent schetst is niet reëel. Het is niet i. sc aar dat een co-assistent per definitie da- Svan 16 uur maakt. Op de zogenaamde w ware' afdelingen als heelkunde, interne, eert» ynocologie en verloskunde komt het wel Penn ens voor dat iemand een dag van 12 uur °flr- aakt. Dit is dan voor de co-assistenten een ware dag te noemen en het komt dan ook iet vaak voor dat men zulke dagen veel chter elkaar moet draaien. Een 40 urige sola rerkweek is echter niet haalbaar. De LSB 30 an dit nu wel willen, maar in de praktijk 1 Ma an dit niet Je zou dan de artsen, die ook 3 04 ltijd langer dan 40 uur per week moeten «erken extra belasten. Dat een co-assistent rtker 60 uur per week werkt, zoals door de -aji^LSB is gesuggereerd, is niet waar. Over het 'a"fc alpmeen komt de werkweek wel op onge- rèl vrtr 50 uren- Maar dat draaien de artsen igrj ook". Dit zegt Mirjam van der Waart Zij is lerii coördinatrice van de Leidse Vereniging van da ^o-assistenten (LVC) en co-assistente op de Ir Q fdeling kindergeneeskunde in het Diaco- itssenhuis in Leiden. .501 (irjam van der Waart stelt dit naar aanleiding itlatingen van Arjen Louisse van de Leidse tudenten Bond (zie L.C. van 27 maart). Hij iende bij de Universiteitsraad een motie in voor betere werktijden en een verbetering van de rechtspositie van de co-assistent. Volgens Mirjam heeft Arjen, die zelf geen co-assistent zou zijn, een geheel verkeerd beeld van de situ atie van de co-assistent. Mirjam gelooft niet dat de 20 co-assistenten, die Arjen zou hebben ge sproken, representatief zijn voor de de ruim 350 co-assistenten die in de Leiden en omgeving werken. Daarnaast zou volgens de coördinatri ce van de LVC, van die 20 ondervraagden het merendeel nog 'junior co-assistent zijn, hetgeen inhoudt dat deze junioren nog slechts hebben 'gesnuffeld' aan de bezigheden van de co-assis tenten. Dat er discussie wordt gevoerd over de postitie van de co-assistent vindt Mirjam van der Waart een goede zaak. „Er zijn wel eens probleemsitu aties en daar moet wat aan gedaan worden. Al leen zoals Arjen Louisse het zich voorstelt klopt niet. Hij had meer overleg moeten voeren met verschillende co-assistenten uit diverse zieken huizen, voordat hij die motie indiende. Arjen stelt dat de rechtspostitie van de co-assistent niet geregeld is, maar dat is wel zo. In academi sche ziekenhuizen en de aangesloten ziekenhui zen in de regio blijft namelijk de opleider van de co-assistent, meestal een arts, in alle geval len verantwoordelijk. In de motie staat verder dat een 'co' niet kan protesteren uit angst voor zijn beoordelingscijfer. Dat klopt ook niet. Er zijn verschillende mogelijkeden om je ongenoe- Diverse wijkinstellingen zijn met stands in het nieuwe gebouw vertegenwoordigd. Er worden doorlopend films gedraaid en er zijn tentoonstellingen ingericht. Rond tien uur is de officiële o- pening. De volgende wijkinstellingen zullen een onderkomen in de nieuwe accommodatie krijgen: club- en buurthuis „De Zeven sprong", wijkkollektief „Plan Noord", speel-o-theek „Pinokkio" en de openbare bibliotheek. Het buurthuis (tel 121879 en 142505) is van maandag tot en met vrijdag open van negen tot vijf uur, het wijkkollektief (tel 142625) is op dezelfde tijdstippen in de accommodatie bereik baar. De speel-o-theek (126163) is dinsdag open van half tien tot half twaalf en van drie tot vijf uur, woensdag van half twee tot half vier, donderdag van drie tot vijf -uur en vrijdag van half tien tot half twaalf. In de bibliotheek (Bernhardkade 38) kan men maandag van twee tot vijf uur en van half zeven tot negen uur, dinsdag van twee tot vijf uur, woensdag van tien tot twaalf en van twee tot vijf uur, donderdag van tien tot twaalf uur en vrijdag van twee tot vijf uur en van half zeven tot negen uur te recht. Een 18-jarige Leidenaar heeft in de nacht van zaterdag op zondag in de Korevaarstraat een ravage veroorzaakt, toen hij de macht over het stuur van zijn bestelauto verloor. De man, die te diep in het glaasje had gekeken, verklaarde aan de «politie, dat hij op de Hoge- woerdsbrug moest uitwijkwen voor twee fietsers. Hij raakte de macht over het stuur kwijt, reed eerst tegen een verkeer- spaal en ramde vervolgens vier geparkeerde voertuigen. De bestelauto kwam tenslotte tot stilstand tegen de pui van een winkel aan de Korevaarstraat. De ruiten van de winkel moes ten het daarbij ontgelden. De bestelauto werd totaal vernield en de vier geparkeerde auto's werden zwaar beschadigd. Een inzittende van de bestelauto werd licht gewond. et paardenevenement in Leidse Groenoordhal- n, dat het afgelopen 'eekend werd gehouden, slechts matig bezocht. ïTj lenigeen trok door het (S) T LEIDEN Het Onafhanke lijk Toneel heeft van de pro- duktie „Stijl", die ze zaterdag speelde in het Lak een collage gemaakt, een samenvoeging van stukken tekst uit diverse werken van verschillende oor sprong. De groep noemt haar produktie echter liever een decollage, een term die even goed te verdedigen valt. De stukken tekst zijn immers uit hun samenhang weggerukt en zijn aan elkaar geplakt, uit el kaar gerafeld en door elkaar gehusseld. De betekenis die de stukken in hun oorspronkelij ke. omgeving hadden, is daar mee weggenomen. „Stijl" liikt aldus op „A circu lar play dat ook door Onaf hankelijk Toneel werd ge bracht. De teksten vormen geen logisch vervolg op elkaar, er is geen duidelijke handeling of spanningsverloop. Echter, „A circular play" was een in tegraal geschreven stuk, ter wijl „Stijl" door de spelers zelf is samengesteld, en zelfs per avond anders wordt op gebouwd. De teksten, afkom stig van zowel grootse toneel schrijvers en prozaïsten, als di lettanten, zijn soms zeer lang en uitgebreid en eisen de aan dacht van het publiek voor zich op. Onderwijl gebeuren er echter nog andere dingen op het toneel, die men kan be schouwen als behorende bij de scene, of als simpele opruim- werkzaamheden ten behoeve van een volgende scene. De spelers hebben voigens het programma elk een eigen functie meegekregen: zo zijn er de architect, de verzame laar, de producer, de fotograaf, de snob, de schrijver en de re: gisseur. Deze verschillende persoonlijkheden waren echter niet sterk geprofileerd en, een enkele uitzondering daargela ten (de snob, de verzamelaar), niet herkenbaar. Blijft voor mij de vraag wat het Onafhankelijk Toneel nu eigenlijk beeft gewild. Poog den de spelers uitspraken te doen over het wezen van to neel, of wilden ze slechts het gangbare idee van wat toneel is of dienst te zijn doorbreken? Presenteerden ze het publiek met een nieuwe manier van' kijken, of wilden ze tonen dat toneel boeiend kan zijn zonder dat het volgens de geijkte pa tronen is opgebouwd? In dat laatste zijn ze wat mij betreft niet geslaagd. De spelers speel den niet bijzonder sterk, soms uitgesproken zwak. De zin van bepaalde handelingen werd niet duidelijk. Daar ik niet kon zien vanuit welke bedoe ling de voorstelling was ge maakt, kon die mij niet boeien, en verschafte Onfhankelijk Toneel mjj een vervelende avond. JACQUELINE MAHIEU LEIDEN De gemeente Leiden heeft voor het ophalen van het huisvuil in de Nassau- straat en de Oranjestraat vier centrale op haalplaatsen aangewezen. Dit omdat het voor de wagens van de Reinigingsdienst steeds lastiger wordt om in deze straten huisvuil en grofvuil op te halen. Sommige straatgedeelten zijn zo smal dat ze ei genlijk niet geschikt zijn voor vrachtverkeer. Bij de herindeling van de straten zijn er ter be scherming van voetgangers, paaltjes geplaatst. Vooral bij foutparkeren zijn de straten regelma tig versperd. Ook het ingestelde eenrichtings verkeer beperkt de vuilniswagens in de bewe gingsvrijheid. Vandaar dat de gemeente heeft gemeend tot deze nieuwe regeling te moeten overgaan. De centrale ophaalplaatsen zijn zo gekozen dat ze binnen een straal van 35 meter van de huizen liggen. Als centrale plaatsen zijn de hoeken Lusthoflaan/ Nassaustraat, Prinsenstraat/ Nas- saustraat en Sophiastraat/ Oranjestraat aange wezen. STUDENTEN VRAGEN UNIVERSITEIT OM MAA TREGELEN Uit de L.C. van 27 maart. gen over een bepaalde situatie kenbaar te ma ken, waardoor het eindcijfer echt niet wordt beïnvloed. Het komt namelijk best wel eens voor dat het een co-assistenten erg hard wordt gemaakt. In die gevallen is het wel terecht om over een bepaalde werktijdverdeling te praten. Als iemand het niet eens is met een bepaalde situatie kan hij zich op verschillende manieren beroepen. Je kan je ongenoegen direct aan je opleider mededelen. Dat hoeft echt niet per de- fenitie te betekenen dat dit je eindcijfer beïn vloedt. De volgende mogelijkheid is om naar de onderwijscoördinator van de afdeling waar je werkt op het ziekenhuis, te gaan. Anoniem kan men zijn ongenoegen uiten via het enquêtefor mulier dat iedere 'co' heeft. Men kan aan de LVC vragen te proberen wat aan de situatie te doen of via de affiliatiecommissie of via een contactpersoon (bijvoorbeeld iemand uit je op leiding) of via het Bureau Indeling Co-schap pen (BIC). Via het BIC kan iemand worden overgeplaatst. Naast deze mogelijkheden is er altijd nog de officiële beroepscommissie ex. ar tikel 40 van de Wet Universitaire Bestuursher- vorming (WUB) en die bestaat sinds 1970. Arjen Louisse had het dus mis in zijn motie dat er voor de 'co's' geen beroepsmogelijkheid aanwe zig zou zijn", aldus Mirjam van der Waart. Dat de co-assistenten geen vergoeding krijgen, vindt de coördinatrice van de LVC een norma le zaak. Ze stelt dat er onderwijs wordt genoten en dan kan men geen vergoeding eisen. Wel vindt zij dat andere zaken voor de co's beter ge regeld zouden moeten worden. Zo vindt zij het wel reëel als de maaltijden die de co-assistenten in het ziekenhuis gebruiken ook door het zie kenhuis worden betaald. Nu moeten zij het nog zelf betalen. Verder vindt Mirjam dat de dienst kleding gratis door het ziekenhuis aan de co's moet worden verstrekt en ook dat het daar ge wassen kan worden. Een betere reiskostenver goeding vindt zij tevens noodzakelijk. Tot nu toe is het volgens Mirjam zo dat alleen de trein wordt vergoed, maar bus- en tramvervoer niet.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 3