Leonie was z urenlang zoek Subsidie moet aanleg van twee tunnels mogelijk maken Dependance Leidse politie in Waaggebouw LEIDSEPOLITIE ROEPT HULP 27 MCERS IN BEWONERS WILLEM DE ZWIJGERLAAN IN BRIEF AAN PROVINCIALE STATEN Centrale vuilophaalplaats Snelheidscontrole IJsselmeerlaan IPony-zeskamp en posthoetsoverval trekkers op derde Indoor Leiden9 STAD LEIDSE COURANT DONDERDAG 10 APRIL 1080 PAGINA 3 Leonie "•T*" Heymans met J.P. Rust kort nadat ze was aange land in de Leider- dorpse Ef- fendreef. iaa» I ZEIDEN Leonie Heymans, een drie van de familie Rust binnenstapte. Een lang- 5 I jaar oude peuter uit de Leidse Javastraat durige communicatiestoornis tussen de rijks- ondernam gisteren een wereldreis. Uren- politie in Leiderdorp en de Leidse gemeente- lang peddelde ze voort op haar nieuwe politie zorgde ervoor, dat de zoekactie in vol- fiets. Van De Kooi over de Zijlbrug, langs le hevigheid tot kwart over zeven voortgang de hele Engelendaal in Leiderdorp naar de vond terwijl de Hermandad in Leiderdorp al nieuwe wijk Voorhof. Pas daar ontdekte lang wist dat er een onbekend kind was ko- ze, dat ze de weg niet meer terug wist. Huilend stond ze op de Effendreef, totdat de familie J.P. Rust zich het lot van het kind aantrok en haar in huis haalde. Leo nie was de hele middag spoorloos geweest. Haar ouders verkeerden in angst. De Leid se politie ontketende een hevige zoekactie. Meer dan zestig 27 MC'ers namen geïnspi reerd aan de speurtocht deel. In tientallen men aanstappen. Pas na tussenkomst van de amateurzenders kon de vermissing en de vondst kortgesloten worden. De reacties bij deze kortsluiting waren uiterst verdeeld. De ouders van Leonie waren dolge lukkig. De 27 MC'ers toonden zich verheugd over de vondst, maar vonden het diep in hun hart een beetje jammer dat hun pogingen LEIDEN Bewoners van de flats langs de Willem de Zwijgerlaan hebben er nu ook bij Provinciale Staten van Zuid-Holland op aangedrongen om tot de aanleg van twee tunnels onder de Willem de Zwijgerlaan over te gaan. Al eerder klopten de bewoners bij de gemeente aan, maar deze zou niet over voldoende financiële middelen beschik ken om de tunnels aan te kunnen leggen. Een subsidie van het ministerie of Provin ciale Staten zou daarom noodzakelijk moe ten zijn. Al eerder bezetten de bewoners het kruispunt Willem de Zwijgerlaan/Sumatra- straat/Ijselmeerlaan om hun eisen kracht bij te zetten. In hun brief aan de Provinciale Staten zetten de bewoners hun motieven voor de twee tun nels uiteen. Het aantal ongelukken dat jaarlijks op het kruispunt plaats vindt, is schrikbarend hoog. Het meisje dat in junuari het kruispunt overstak en door een auto werd aangereden en later in het ziekenhuis overleed, is volgens de bewoners de druppel geweest die de emmer deed overlopen. Volgens tellingen van buurtbe woners zou alleen het aantal ongelukken op het kruispunt Sumatrastraat/Willem de Zwijger laan in 1979 al zeker 50 bedragen. De aanwezig heid van vele scholen in de buurten rond de Willem de Zwijgerlaan zorgen ervoor dat elke dag vele kinderen de weg moeten oversteken. Voetganger geschept LEIDEN Een 8-jarig jongetje is gister morgen geschept door de auto van een 32- jarige Katwijker. De knaap stak de Wil lem de Zwijgerlaan over zonder goed uit te kijken. Met een gebroken been en ver scheidene hoofdwonden is het jongetje naar het Diaconessenhuis overgebracht. Het winkelcentrum De Kopermolen in de Me- renwijk zou veel mensen uit de wijk de Kooi en Leiden Noord aantrekken, die daardoor ge noodzaakt worden de Willem de Zwijgerlaan over te steken. De bewoners noemen verder de kruising Willem de Zwijgerlaan met de Kooi- laan erg onoverzichtelijk, hetgeen ongelukken in de hand werkt. De aanwezigheid van het zwembad de Zijl zou ook betekenen dat veel kinderen dagelijks genoodzaakt zijn om de Wil lem de Zwijgerlaan over te steken. De bewo ners stellen voorts dat de automobilisten zich op de weg niet aan de maximum snelheid van 50 kilometer per uur houden. Om al deze redenen stellen de bewoners dat er spoedig twee tunnels moeten worden aangelegd en dat daarom op korte termijn een subsidie moet worden verstrekt die de uitvoering van de werkzaamheden mogelijk maakt. Herindeling Drucker- en Grevenstraat LEIDEN De Drucker- straat en de Grevenstraat worden na de riolerings werkzaamheden, die aan het eind van dit jaar plaatsheb ben, opnieuw ingericht. Van avond om acht uur kunnen de bewoners hun wensen omtrent de herindeling ken baar maken. Dit gebeurt in het Volkshuis aan de Apo- thekersdijk. De afdeling Stedenbouw van gemeentewerken heeft een plan ontwikkeld, omdat de straat in verband met de aan leg van het nieuwe riool toch wordt opengebroken. Voor beide straten blijft de rijrich ting hetzelfde. In principe is de gemeente van plan om van de twee straten woonerven te maken. In beide straten ko men paaltjes, waardoor het J niet meer mogelijk is op de i stoep te parkeren. Tevens j worden er en aantal parkeer- vakken gerealiseerd. auto's doorkruisten zij De Kooi en de Me- overbodig waren gebleken. De twee betrok ren wijk op zoek naar het peutert je in het paarse jack; de 'bakkies' afgestemd op de kanalen negen en veertien. Leonie wist helemaal niets van die uitputten de zoekactie. De politie zocht de Zijl af, toen zij al in de wijk Voorhof fietste. Men stond op het punt tot dreggen over te gaan, toen de huilende Leonie kort na zes uur de woning ken politiekorpsen verbaasden zich licht over de onstane communicatiestoornis en de Leid se kinderpolitie sprak er haar ontstemming over uit, dat ook de 27 MC'ers zich met de zoekactie hadden bemoeid. Voor Leonie maakte het allemaal weinig uit. Blij was ze haar ouders weer te zien, maar na een paar minuten was ze haar langdurige avontuur al weer vergeten. LEIDEN Het bureau van de Leidse gemeentepolitie krijgt tot september van dit jaar een dependance. Tot het najaar zal de eerste etage van het Waaggebouw aan de Aal markt ter beschikking van een afdeling van de Leidse poli tie worden gesteld. De affaire rond de Leidse koppelbazen, die vorige maand aan het licht kwam, is door de politie aangegrepen om het gemeen tebestuur opnieuw te wijzen op de krappe behuizing die zij heeft aan de Zonneveldstraat en de Nieuwsteeg. De koppelbazenaffai re zou zoveel extra papier-rompslomp met zich meebrengen, dat daarvoor eigenlijk een speciale afdeling voor zou moeten wor den ingericht. Op de eerste etage van het Waaggebouw, waar tot voor kort de Culturele Raad was gevestigd, zullen politie-functionarissen en belastingambtenaren die met het onderzoek in de koppelbazen- zaak zijn belast, te werk worden gesteld. Welke bestemming er in september aan het Waaggebouw wordt gegeven, is nog niet bekend. Wel is vastgesteld dat de politie voor 12 september het pand weer moet hebben ontruimd. LEIDEN De gemeente heeft voor de be woners van de Nassaustraat en de Oranje straat vier centrale ophaalplaasten van huisvuil aangewezen. De maatregel was no dig, omdat het voor de vuilniswagens niet mogelijk is beide straten in te rijden. De plaatsen zijn zo gekozen, dat de bewoners hoogstens vijfenedrtig meter hoeven te lopen. De plaatsen zijn als volgt gesitueerd: Oranje straat/hoek Sophiastraat, Nassaustraat/hoek Prinsenstraat, Nassaustraat/hoek Lusthoflaan en aan de Lusthoflaan/hoek Oranjestraat. Nachtfilm Het Filmhuis in bet Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat 66 vertoont morgenavond de film „Die Ver- rohung Franz Blum's" van de Duitse cineast Reiner Hauff. De nachtvoorstelling begint om half twaalf. De film gaat over het gevangeniswezen en dan met name de onderlinge verhoudingen tussen de gedetineerden. Nijinsky Toneelgroep Nijinski voert morgenavond het stuk Dames- en Heerentoneel" op in het LAK-theater aan het Leven daal 150. Het stuk is gebaseerd op een zwanenzang van de Russische schrijver Tsjechow en behandelt de lotgevallen van een jonge acteur, die een aantal grote toneelfiguren uit het verleden ontmoet. De voorstelling begint om half ne gen. Stijl Het Onafhankelijk Toneel brengt zaterdag 12 april de produktie „Stijl" in het LAK-theater aan het Leven daal 150. Het Onafhankelijk Toneel maakt gebruik van teksten en ideeën uit de meest uiteenlopende ar chieven. Serieuze en niet-serieuze dramatiek, pulp en politiek, reclame en avantgarde worden aan een onaf hankelijk onderzoek onderworpen. Per avond wisselen de taferelen, elke avond is het opnieuw première. De voorstelling begint om half negen. Kindervoorstelling In het LAK-theater aan het Levendaal 150 wordt zondag 13 april de kindervoorstelling Moeten is niet leuk" opge voerd, een produktie van het LAK-theater zelf. „Moeten is niet leuk" werd 16 maart al een keer met veel succes opge voerd. Het stuk staat in het teken van het thema protest. Kinderen moeten van hun onderwijzeres op school een to neelstukje opvoeren voor de ouderavond maar voelen daar weinig voor. Dat heeft de nodige gevolgen. Het stuk is be stemd voor kinderen van zeven tot twaalf jaar en begint om drie uur. 'Elektra' De uit 1974 daterende Hongaarse film 'Elektra' wordt dinsdag 15 april in het K&O-gebouw aan de Oude Vest vertoond. De film gaat over Elektra, die in verdruk king onder de tyrannie Aegisthus leeft. Aegistbus is de moordenaar van Elektra 's vader Agamemnon. Volgens Aegisthus was Agamemnon een slecht vorst omdat hij zijn volk aan vrijheid had blootgesteld. Elektra, geheu gen en geweten van de natie, zint op wraak. De broer van Elektra doodt Aegisthus. Voor de broer van Elek tra is de opdracht volbracht, maar voor Elektra gaat de revolutie tegen de tyrannie door... De film begint om acht uur. Kaarten zijn bij K&O verkrijgbaar (tele foon 141141 of 141200). Homoeopa thie Hoe men zich moet voeden ter voorkoming en bestrijding van kanker en degeneratieve ziekten vertelt de arts A. Ronhaar woensdag 16 april in de Stadsgehoorzaal aan de Breestraat 60 te Leiden. Na de pauze kunnen er vragen worden gesteld. De organisatie is m handen van de Vereni ging tot Bevordering der Homoeopathie in Nederland, af deling 's Gravenhage. De aanvang is 's avonds om acht uur en de toegangsprijs bedraagt vier gulden. Kaarten kunnen worden besteld bij de verschillende Haagse en Leidse reformhuizen en aan de zaal. Frans Halsema De cabaretier Frans Halsema brengt morgen zijn twee de one man-show „Je moet er geweest zijn" in de Leid se Schouwburg. Frans Halsema begeleidt zichzelf on der meer aan de vleugel en zingt, praat en speelt daar bij over thema's als liefde, dood, relaties, milieu, agres sie en emancipatie. De teksten zijn geschreven door Guus Vleugel en Frans Halsema zelf. De voorstelling begint om kwart over acht. LEIDEN De politie heeft voertuigen bleken 32 stuks de gisteren aan de IJsselmeerlaan maximum snelheid te over- van 11.00 tot 13.00 uur een schrijden. De hoogst gemeten snelheidscontrole gehouden, snelheid bedroeg 82 kilometer Van de 448 gecontroleerde per uur. ;n f< LEIDEN De Groenoordhallen bie- eem den van morgen tot en met zondag we ver derom onderdak aan een grootse paar- *este denmanifestatie. Het evenement, dat in g< vorige jaren de naam „De Leidse Paar- eige dendagen" kreeg, is nu omgedoopt in ;s d „Indoor Leiden". Het is voor de derde moe maal dat een dergelijk evenement in oud de Groenoordhallen wordt gehouden, vol leer De eerste twee jaren werd de organisatie men geconfronteerd met een teleurstellende nnei belangstelling van de zijde van het Leidse ieles publiek. Een en ander was deels te wijten i eei aan andere manifestaties die tegelijkertijd vrij plaats hadden. Het eerste jaar speelde een eerd voetbal-interland de organisatie parten en bui vorig jaar werd op een van de belangrijk- ïora sie showavonden van de Leidse Paarden- ie o dagen op televisie het Eurovisie Songfesti- lie val uitgezonden, waardoor het publiek de mbi „kast" verkoos boven een avondje Groe noordhallen. „Dit jaar hebben we wat dat ER1 -betreft geen concurrentie te verwachten. De toegangsprijzen zijn ongekend laag Ïvoor het niveau waarop een en ander zich zal afspelen. Blijft het publiek ook nu weg dan is Leiden een dergelijk groots evene ment gewoon niet waard", aldus Groe- noordhallen-directeur A. de Jong. In to taal worden zo'n tienduizend bezoekers bij Indoor Leiden verwacht. lee l lilie vskj Pony-zeskamp Het paardenfestijn gaat vrijdagmorgen van start met een pony-zeskamp voor de jeugd. Niet minder dan 96 ruitertjes van verschillende ruiterverenigingen uit Lei den en omstreken gegroepeerd in 24 teams zullen in de ring komen om, rijdend op een pony, allerlei behendigheidsspelle tjes te doen. Het is voor het eerst dat iets dergelijks in Nederland wordt georgani seerd. Oorspronkelijk komt dit evenement uit Engeland. Hier wordt het sinds jaar en dag onder de titel „Mounted Gymhana Games" op feestdagen verreden. Vrijdagavond worden de halve finales ge houden en zondag de finales van deze zes kamp. Het winnende team gaat met een fraaie wisselbokaal naar huis. Het is de bedoeling dat deze „Mounted Gymhana Games" ieder jaar tijdens „Indoor Leiden" opnieuw worden georganiseerd. De orga nisatie heeft beslag kunnen leggen op de spelregels van veertig van dergelijke be hendigheidsspelen, waarvan er tijdens elke ronde zes worden verreden. De deel- nemërtjes weten van tevoren niet welke spelen zijn gekozen. Al maanden wordt in verschillende maneges ijverig op alle spe len, waarvan de moeilijkheidsgraad soms zeer hoog ligt, geoefend. Showavond De vrijdagavond is ingeruimd voor het showelement. De wethouder van econo mische aangelegenheden, mevrouw J. Fase-Dubbelboer, geeft het startsein voor dit evenement. Nadat zij gezeten in een caleche met vierspan de piste in is gere den, zal het spectakel beginnen. Achter eenvolgens verschijnen een random, acht tweewielige rijtuigen van menvereniging „In het Gareel" uit Rijnsburg en „Paard en Rijduig" uit Alphen aan den Riin, een quadron en vervolgens is er een demon stratie voltige (circusachtige oefeningen op een paard dat in stap, draf of galop gaat). Na de pauze wordt de toeschouwers een „heuse' postkoetsoverval voorgezet. De bekende koetsier Henny Haasnoot uit Katwijk, zal de postkoets, die een verras sende inhoud zal hebben, besturen, terwijl leden van menvereniging „In het Gareel" de overval uitvoeren. Tweede hoogtepunt tijdens de showavond is de Hongaarse ca- roussel gereden door een groep van zes tien ruiters van het Hippisch Sportcen trum Westland uit Wateringen. Tenslotte treedt de „meester van de mensport", de heer A. Chardon met een achtspan in de piste. Springconcoursen De kenner op het gebied van paarden sport komt zaterdag en zondag volledig aan zijn trekken, wanneer de concoursen worden verreden. Zaterdag staan twee klassieke ponyspringconcoursen voor le den van de landelijke rijverenigingen op het programma gevolgd door twee ldassie- ke springconcoursen voor paarden uit de klasse M. en Z. van de landelijke Ruiteru- nie en de N.B.V.R. De activiteiten op za terdag worden afgesloten met een jacht- springconcours voor paarden in de klasse M. en een progressief springconcours voor paarden in de klasse Z. Zondag zoekt „Indoor Leiden" het nog hoger op. In de piste komen dan ruiters, die gerechtigd zijn om te starten op het ni veau van de Nederlandse Hippische Sportbond, het overkoepelend orgaan in de paardenwereld in de piste. De stallen Zangersheide en de Molshoop, beide be grippen in de paardenwereld, hebben me dewerking aan de concoursen toegezegd. Als bekende ruiters komen Van der Ham (Zangersheide) en Irma Smulders (de Molshoop) naar Leiden toe om deel te ne men aan het concours. Gratis ponyrijden Speciale attractie tijdens de paardenmani- festatie vormt het gratis ponyrijden. Acht ponys staan klaar voor kinderen tot twaalf jaar om onder begeleiding van rui ters van rijvereniging „Liethorp" een rondgang op de speciale ponybaan te ma ken. Voorts is rond de tribunes een jaarmarkt De heer A. Chardon en zijn achtspan. ingericht met allerlei kraampjes en stalle- De toegangsprijzen voor de verschillende tjes op het gebied van paardenspullen, onderdelen van „Indoor Leiden" bedra- landbouwartikelen en gebruiksvoorwer- gen vrijdag van tien tot vijf uur vijf gul pen. Tevens zullen enkele oude beroepen den en van acht tot elf uur tien gulden, op het gebied van paardensport, zoals een zaterdag van half tien tot drie uur vijf wagenmaker, een zadel- en een tuigenma- gulden en van drie tot elf uur zeven gul- ker worden gedemonstreerd. den vijftig en zondag van negen tot vijf uur vijf gulden. Passe-partouts, die toe gang geven tot alle evenementen kosten twintig gulden. Kinderen tot en met veer tien jaar en 65-plussers betalen voor elk evenement half geld. Kaarten zijn in de voorverkoop te bestellen bij de Groe noordhallen, tel 120045.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 3