SIJTHOFF PERS 5U jBluffer Brian Clough koch bans: voor Aiax Sweden Europees tafeltenniskampioen EflERSIECE JORGE UERTEGERUJOSRDIGER r Jan Raas verbaast zichzelf »ORT NOTTINGHAM FOREST HEEFT SUCCES HARD NODIG Opstellingen Ï&FELTEN MSTEHS PROMOVEREN IN BERN LEIDSE COURANT WOENSDAG 9 APRIL 1980 PAGINA 13°* le Nottingham De eerste >5^joet nog opstaan die Brian jlough kan doorgronden. De ab- }lute heerser van Nottingham /sit torest weet zijn bluf grotendeels hu raar te maken, waardoor hij in a 4 Ingeland op handen wordt ge lragen. Ondanks zijn grote ~2, nond is Clough dit seizoen toch n een nauwe hoek gedreven, of- jchoon hij de laatste zal zijn om [it toe te geven. :*eit is echter, dat de strijd om de luropese beker voor landskam- ioenen door Clough en zijn vol- elingen nog de enige mogelijk- eid is om volgend seizoen weer p Europees niveau te acteren, i de League Cup Final verloor e trots van de Midlands met 1-0 fan de Wolves, dat zich op die het recht verschafte om l^eeïte nemen aan de UEFA-Cup. lorfn de strijd om de F.A. Cup ging Not lUftingham Forest in de kwartfinale ten on igeder tegen Liverpool, waardoor de deel tepname aan de Europa Cup II eveneens aan de neus van Nottingham voorbi ing. Ten slotte biedt de positie va 19Ulough c.s. op de ranglijst van de Engel d(5e eerste divisie nauwelijks uitzicht om ruiiEngeland te vertegenwoordigen in de grt.JEFA Cup volgend seizoen. ien liminatie van Ajax in de halve finales pa. an de Europa Cup I is dus een van de platste strohalmen, die Nottingham nog »ta] eet kan pakken om het internationale pen jcces te continueren. Clough zou aa/lough niet zijn om tegen iedereen te 305 erkondigen, dat Europees voetbal voor jn club geen heilig moeten is. hogtelfs een weinig getalenteerd rekenaar depl echter tot de conclusie komen, dat de jctra inkomsten uit het Europa-Cup- •oetbal ook voor Nottingham noodzake- |jk zijn. Sinds de komst van Clough in nuari 1975 heeft Nottingham veel geri- esteerd. Van de oude spelerskern hand- aafden Anderson, O'Neill en Roberson ch. alent Bowles Queens Park Rangers kocht Clough Sten Bowles. Enkele jaren ge leden was Bowles het grote talent in Engeland, maar hij kon de weelde van een rijk bestaan niet aan, viel in Nottingham sterk terug en is nu niet meer dan een wisselspeler. Daarom ging Clough op zoek naar een andere vedette en trok voor ruim 4,5 miljoen gulden Trevor Francis aan die aan het eind van het vorig seizoen van Birmingham City toestemming kreeg bij het Amerikaanse Detroit Express de nodige duiten in de zak te steken. In slechte conditionele toestand en met een blessure kwam Francis terug in Not tingham, waardoor Clough de eerste maanden geen beroep op hem kon doen. Naast de niet kinderachtige bedragen die werden uitgetrokken om nieuwe spelers aan te trekken, werd het stadion City Ground grondig gerenoveerd. Kosten: een slordige tien miljoen gulden. Dat Nottingham Forest geen Europees voet bal nodig heeft volgens Clough, moet dan ook als bluf worden uitgelegd. Ofschoon Clough een dictatoriaal be wind voert in Nottingham (enig tegengas van het bestuur wordt direct gevolgd door een dreiging van Clough en zijn rechterhand Peter Taylor om op te stap pen) zou het daarom gezond zijn wan neer de humeurige manager meer zou luisteren naar de penningmeester. De twee voorronden tegen respectievelijk Oster Vaexjo uit Zweden en het Roe-, meense Arges Pitesti en de kwartfinales tegen Dynamo Berlin veroorzaakten dan wel geen massale opkomst naar City Ground, Ajax is toch weer goed voor een volle bak. Door de verhoogde entreeprij zen zullen die 42.000 toeschouwers voor een niet onaantrekkelijke netto winst zorg dragen. Image Om zijn image niet te grabbel te gooien, laat Clough niets los of hij al dan niet afgelopen zaterdag het duel tussen Ajax en NEC heeft bekeken. Officieel heeft Clotigh zich niet laten zien in de Amsterdamse Watergraafs meer, maar in Engelse kranten wordt wel degelijk melding gemaakt van de aanwezigheid van Clough in Amster dam. De mysterieuze Engelsman zal zich ergens onopvallend op de staan- tribune hebben opgehouden om zijn vrees voor Ajax niet te laten blijken. Een dergelijk bezoek is volledig in strijd met de wijze waarop Clough volgens de regels denkt en werkt. „Ik heb niets te maken met het speltype van een tegen stander. Die moet zich maar aanpassen aan ons", heeft de eigenwijze baas van Nottingham Forest al diverse keren ver kondigd. Dus bezoekt Clough nooit de komende tegenstander van Nottingham. Daarom mag uit de aanwezigheid van Clough in Amsterdam geconcludeerd worden, dat hij zich dit keer niet hele maal veilig voelt. Eigenlijk zou Nottingham Forest Tweede Paasdag in competitieverband hebben gespeeld. Aangezien de kwaliteit van het veld door het intensieve gebruik er niet op vooruit is gegaan, nam de Engelse voetbalbond een fatsoenlijk besluit door dit competitieduel te verschuiven om de grasmat van City Ground te sparen voor vanavond. Clough maakte direct van de gelegen heid gebruik om het besluit van de bond voor zijn image te gebruiken. De in Not tingham aanwezige manager verkondig de helemaal niet blij te zijn met de be slissing het competitieduel uit te stellen. Naar zijn mening moeten spelers niet zeuren over een zwaar programma. Dat ligt nu eenmaal opgesloten in het Engel se voetbal. Terwijl Ajax zich de afgelo pen dagen intensief heeft voorbereid op het duel van vanavond door in Notting ham nog het nodige te trainen en inten sief de videobeelden van de wedstrijd Nottingham-Dynamo Berlin te analyse ren, liet Clough zijn manschappen Twee de Paasdag slechts een uurtje trainen en gaf ze gisteren vrij. Zelf liet hij zijn ge zicht niet zien. De spelers heben overigens toch niet veel contact met hem. Vlak voor de Eu ropa-Cupfinale vorig jaar tegen Malmö SF kwam hij op de beslissende dag even terug van zijn vakantie op Kreta. Het mag duidelijk zijn:Clough houdt van bluf. ERIK VISSER NOTTINGHAM Het is niet denkbeeldig dat Karei Bonsink zal spelen in plaats van de vermoeide Tahamata. De vermoedelijke opstelling is: Nottingham Forest Shilton; Anderson, Gray, McGovern, Lloyd; Needham, O'Neill, Bowyer; Robert son, Francis, Birtles. Ajax Schrijvers; Meut- stege, Krol, Zwamborn, Lerby; Schoenaker, Arnesen, Jensen, Boeve; Ling, Taha mata (Bonsink). Scheidsrechter: Daina (Zwitserland). RN Voor dc eerste keer in de ge- iedenis van het toernooi om het Euro- s kampioenschap voor landenploegen t het Westduitse herenteam zich te ltsen voor de finale. In de halve fina- wonnen de Duitse heren van de En- le ploeg met 5—4. Zweden had zich als We ploeg geplaatst voor de finale een overwinning van' 54 op eldkampioen Hongarije. Hongarije oor vervolgens met 53 van Enge- in de strijd om de derde plaats. De ropese titel kwam terecht bij de Zwe- den, die na de tienjarige overheersing tussen 1964 en 1974 de draad weer oppak ten. Maar niet dan na een felle strijd met de Westduitsers die uit verloren stand (42) uitstekend terugkwamen. De laat ste partij moest de beslissing forceren en opnieuw was het Ulf Carlsson, die de overwinning naar de Zweden bracht, op dezelfde manier als waarop hij eerder de Hongaarse vooruitzichten aan flarden had gespeeld. De Nederlandse herenploeg belandde door afstraffingen tegen Denemarken en Fin land, beide met 15, op de kleurloze zes tiende plaats. Tevredenheid heerste er wel bij de dames- ploeg van Gerard Bakker. Het promotieduel tegen Zwitserland bleek een wassen neus te zijn. Ondanks hartstochtelijke aanmoedin- gen van de 1000 toeschouwers waren de Zwitserse meisjes Weibel en Wyder geen moment in staat Bettine Vriesekoop en San dra de Kruiff een strobreed in de weg te staan: 03. In het duel tegen Finland om de 13e/14e plaats stelde Bakker de twee reserves Jolan- da Noordam en Stephine van Gennip op, die met 31 verloren. De damestafeltennis ploeg van Roemenië is in Bern als derde geëindigd. Gisteravond werd Engeland met 32 verslagen. De finale tussen Hongarije en de Sovjet-Unie werd verrassend door de Russinnen gewonnen met 31. Bulgarije en Italië degraderen naar de twee de divisie. Denemarken en Oostenrijk pro moveren naar de eerste categorie. Gedetailleerde uitslagen herenfinale: Carlsson (Zwe)Hüging (WD1) 21-11 21-10, Bengtsson (Zwe)Lieck (WD1) 21-19 21-14, Thorsell (Zwe)—Stellwag (WD1) 12-21 16-21, BengtssonHüging 21-18 19-21 21-15, Carls son—Stellwag 11-21 23-21 14-21, Thorsell— Lieck 21-11 21-15, BengtssonStellwag 17- 21 21-14 17-21, Thorsell—Hüging 7-21 21-14 17-21, CarlssonLieck 21-19 21-19. Eindstand bij de heren: 1. en Europees kampioen: Zweden, 2. West-Duitsland, 3. Engeland, 4. Hongarije, 5. Frankrijk. Carter benadrukt noodzaak boycot Den Haag In een brief aan alle voorzitters van sportbon den die zijn aangesloten bij het Amerikaanse Olympisch Comité heeft president Carter er nog eens nadrukkelijk op aangedrongen dat een boycot van de Olympische Zomerspe len in Moskou noodzakelijk Carter zegt in zijn brief dat de veiligheid van de natie in ge vaar zou kunnen komen in dien op het congres (11 en 12 april) niet tot een algehele boycot wordt besloten. Ook de beide voorzitters van het Amerikaanse congres hebben zich tot de voorzitters van de sportbonden gewend. Ook zij vragen om begrip voor een boycot. Anderlecht valt af BRUSSEL Club Brug gr is lei der gebleven in de hoogste afde ling van de Belgische voetbalcom petitie. Gisteravond werd Anderlecht, dat nog lichte aspiraties op de landstitel had, met 10 verslagen in het Astridpark in Brussel. Ook Standard, dat tweede staat en getraind wordt door Ernst Happel. maakte geen fout Op eigen terrein versloeg het Beer schot met 41. 1. Club Brugge 43 uit 29; 2. Standard 41; 3. RWDM 40; 4. Lokeren 36; 5. Anderlecht 36. Voor de Engelse eerste divisie wer den gisteravond ook enige wedstrij den gespeeld. De uitslagen zijn: Bol ton Wanderers-Middlesbrough 22; Lees United-Stoke City 30; Liver- pool-Derby County 30; Brighton- Wolverhampton Wanderers 3—0. Voor de Schotse League werd ge speeld: Dundee United-Celtic 30. De uitslagen van de Franse competi tie: Paris SG-Angers 11; Brest-Nice 1—0; Monaco-Bordeaux 00; Laval- Bastia 3—0; Marseille-Lille 20; So- chaux-Lyon 31; Saint Etienne- Strasbourg 21; Nancy-Nimes 1—0, Lens-Valenciennes 11. Stand na 32 wedstrijden: 1. Sochaux en Saint Etienne 46; 3. Monaco 44; 4. Nantes 43 uit 31; 5. Paris SG 37. Sportwereld ZALTBOMMEL Het Ne derlands juniorenteam heeft de eerste van een serie van twee interlandwedstrijden te gen de zaalhandbalploeg van IJsland met 2013 gewonnen. DEN HAAG Twee vereni gingen van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond (NKGB), Gymlust ('t Zand) en VIOS (Castricum) alsmede zes bij deze verenigingen aange sloten turnsters, willen via een kort geding toegelaten worden tot de open (KNGV) turn kam pioenschappen van de turn kring Noord Holland Zuid. WADDINXVEEN Na de vijfde ronde van het Neder lands jeugdkampioenschap schaken in Waddinxveen staan drie spelers gezamenlijk boven aan: Douven, Gelpke en Cuijpers. ADVERTENTIE Sijthoff Pers. B.V.. uitgeefster van o.m. Haagsche Courant. Het Binnenhof. Leidsche Courant, Rotterdams Nieuwsblad, Goudsche Courant. Economisch Dagblad en een dertigtal huls-aan-huis bladen zoekt voor haar afdeling advertentie-verkoop een ENERGIEKE JONGE VERTEGENWOORDIGER Voor deze functie zoeken wij een jonge representatieve en doortastende verkoper met ?oede omgangsvormen rvaring in de advertentie-verkoop is een pré maar geen noodzaak. Opleiding in het bedrijf is vanzelfsprekend, terwijl het volgen van verkoop-, marketing- en reclamecursussen tot de mogelijkheden behoort. Zijn taak omvat o.m. het bestaande advertentiebestand op peil te houden en nieuwe ad vertenties aan te trekken. Hij zal daartoe een eigen relatiekring moeten opbouwen. Zijn kontakten met de adverteerders en potentiële adverteerders worden zowel per soonlijk. schriftelijk als telefonisch onderhouden. Inlichtingen over deze functie worden telefonisch verstrekt door het hoofd van de ad vertentie-exploitatie Haagsche Courant/Het Binnenhof, de heer J.H.M. Kloosterman, tel. 070-624562, toestel 429 Schriftelijke sollicitaties verzoeken wij u te richten aan Sijthoff Pers B V onder vermelding van vacaturenummer 067, afdeling Personeel en Orga nisatie, t.a.v. de heer H.LM. Heijmans. Postbus 16050, 2500 AA "s-Gra- I venhage. WAGENSTRAAT 37, 's-GRAVENHAGE - BRUSSEL Jan Raas heeft zichzelf gisteren in de derde etappe van de Ronde van België overtroffen. Zelf gok te de wereldkampioen voor de start in Moeskroen op een overwinning van zijn ploeggenoten Leo van Vliet of Genie Knetemann. Voor al Van Vliet liet een goede indruk achter. Uiteindelijk zegevierde Raas op de brede lanen van het Terkameren- bos en verbaasde daarmee voornamelijk zichzelf. „Na Milaan-San Remo, waarin ik de fout maakte te vroeg te sprinten, dacht ik hier, laat ik maar wachten. Er kwam echter niemand en toen ben ik zelf maar ge gaan. Het is leuk meegeno men". De negende seizoenoverwin ning van de Zeeuw, die mo menteel alles lijkt te kunnen, leverde hem de blauwe lei derstrui op. Dat is mede te danken aan het bonificatie-sy steem, dat voor de aankomsten extreem hoge vergoedingen oplevert. Raas verdiende met zijn zege een halve minuut, voldoende om leider te wor den met achttien seconden voorsprong op Roger de Vlae minck, die de slag miste. Bo vendien boekte Gerrie Knete mann bij de eerste doorkomst in het Terkamerenbos vijf se conden tijdvergoeding, zodat de ploeg van Peter Post voor de eindzege twee troeven in handen heeft. Met het slechte weer, gisteren regende, sneeuwde en hagelde het, for ceert Raas zich niet. De bril drager heeft meer dan wie ook last van de opspattende mod der en zonder dat hulpmiddel ziet hij te weinig. Ook in Pa- rijs-Roubaix, de oudste klassie Jan Raat apurt in de derde etappe van de ronde van België naar de overwinning. ker, die zondag wordt gereden, kan hij onder dergelijke om standigheden de zege verge ten. Na afloop klaagden de vedet ten De Vlaeminck en Moser steen en been over het gedrag van met name de Belgische Coureurs in de finale. De Vlaeminck gaf zijn landgenoot Schipmond een draai om zijn oren, omdat hij gehinderd werd in de sprint en Mdser voerde als excuus voor zijn fa len aan dat hij door Delcroix en Kelly werd vastgehouden. Raas was lachende derde. Van de drie favorieten voor de Ronde van België en Parijs- Roubaix is de eerste rake klap door de Nederlander uitge deeld. De Fransman Raymond Ville- miane won gisteren de weg wedstrijd Parijs-Camembert. Villemiane won de sprint van de Belg Michel Demeyer en zijn landgenoot Louis Gaut- hier. De wedstrijd ging over 237 kilometer. Uitslag derde etappe: 1. Jan Raas (Ned/, 4 uur 45 mi nuten en 49 seconden (met tijdvergoeding 4.45,19); 2. Cees Priem (Ned) 4.45,49 (met tijd vergoeding 4.45,34); 3. Paul Sherwen (Gbr) 4.45,49; 4. Pa trick Verstraeten (Bel); 5. Wal ter Planckaart (Bel); 6. Jean Verfaillie (Bel); 7. Benny Schepmans (Bel); 8. Dick Paert (Bel); 9. Sean Kelly (Ier); Jean- Fran^ois Pescheux (Fra), allen in 4.45,49. Algemene rangschikking: 1. Jan Raas (Ned), 10 uur en 33 seconden; 2. Roger de Vlae minck (Bel) op 18 sec.; 3. Ger rie Kneteman (Ned.) op 25; 4. Bert Oosterbosch (Ned), op 30; 5. Stefan Mutter (Zwi), op 30; 6. Francesco Moser (Ita, op 41; 7. Leo van Vliet (Ned), op 48; 8. Fons de Wolf (Bel), op 48; 9. Roger de Cnijf (Bel), op 48; 10. Gregor Braun (Wdl), op 56.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 13