[Verwarring opsplitsing school „De Regenboog" Plan voor parkeerterrein bij park Groot Leerust Gezellig Ganzenbord spel van jubilerend Openbare Werken Buit van ruim negen ton nog steeds zoek CDA en VVD Noördwijk wijzen reconstructie kruispunt af Haring-pop in Katwijk Ter Aar heeft nieuwe opper Jeugdhonk Meerburg vijf jaar 4 REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 APRIL 1980 PAGINA 5 NOORDWIJKERHOUT De commissie On derwijs van de gemeente Noordwijkerhout heeft de intentie om nu zo snel mogelijk kno ken door te hakken in de kwestie van het al dan niet splitsen van de openbare lagere school „De Regenboog". Gisteravond werd een advies opgesteld voor het college van burgemeester en {wethouders. De zaak rond het al of niet splitsen van de school wordt de laatste tijd als zeer verwarrend be schouwd. Met name de moeilijkheden rond de cij fermatige onderbouwing van het splitsingsbesluit fen een circulaire van het ministerie van Onderwijs hebben tot een uitstellen van de beslissing geleid. Spoorwegviaduct Warmond op 11 april gereed WARMOND Het spoorweg- viaduct is nu zo ver gevorderd dat het verkeer- met ingang van 4 april in beide richtingen onder het viaduct door kan rijden. Wel zal er rekening met enkele stremmingen ge houden moeten worden. IVan 8 tot 11 april wordt de'Pa- I doxlaan afgesloten voor alle verkeer. De Padoxlaan blijft echter wel bereikbaar via de tijdelijke spoorwegovergang. Ook het industrieterrein in de Veerpolder is via die weg be reikbaar, De tijdelijke overweg is echter alleen bereikbaar vanuit de richting Oegstgeest. Op vrijdag 11 april zal het hele verkeersplein nabij het spoor wegviaduct gereed zijn inclu sief de aansluitende wegen en de verkeerslichteninstallatie. Eerste woningen in 't Jogt II opgeleverd VALKENBURG On- danks het feit dat er in het Valkenburgse bestemmings plan 't Jogt II nog geen stra ten zijn aangelegd en de hui zen nog niet op het electrici- teitsnet zijn aangesloten, zijn de eerste woningen in deze nieuwbouwwijk opgele verd. Het echtpaar Knaapen uit het Valkenburgse Boonrak heeft de eerste sleutel voor een wo ning in 't Jogt II ontvangen. In de wijk worden 61 wonin gen en een openbare basis school gebouwd. De school die op dit moment nog in aan bouw is, moet straks de verou derde behuizing aan de Ker- kweg vervangen. Jan Jaap Hauser schaak kampioen Zoeterwoude ZOETERWOUDE Heel wat denk- en zwoegwerk was er j voor nodig voor de Zoeter- I woudse lagere schooljeugd om het tot een goed einde te bren gen in het jaarlijkse dam- en schaaktoernooi. Maar liefst 40 schakers en 112 dammers (waaronder opvallend veel 1 eerste-klassers) hadden zich opgegeven voor dit gebeuren dat in de Sjaloomschool plaats vond. De deelnemers, afkom stig van Aloysius, Bernardus, Corbulo, Klaverweide en Sja- loom werden in 4 groepen in gedeeld. Bij de jeugd tot en met de der de klas wist Dirk Meyer op nieuw de schaaktitel te ver overen, voor Edwin Berg en Ronnie Belt. De damtitel in deze leeftijdsgroep ging naar Frits-Johan Walraven die zich juist iets sterker toonde dan Edwin v.d. Post en Loek van Gent. Zesde klasser Jan Jaap Hauser pakte de schaaktitel bij de bovenbouw. Hiervoor had hij wel Peter Berg en Hans Berg moeten verslaan. Dam- kampioen Bastiaan van Hoek, vorig jaar verrassend sterk winnaar, schopte het nu niet verder dan de derde plaats bij de dammers. Volgend jaar krijgt hij nog een maal de kans. Winnaar Herman v.d. Post zal dan van school af zijn, maar vierde kiasser Wilco de Vlieger, nestelde zich met uit stekend spel op de tweede plaats en lijkt volgend jaar ook goede kansen te hebben. De genoemde circulaire stelt dat er pas van nieuw bouw sprake kan zijn als alle beschikbare lokalen in de gemeente gebruikt worden. Het is bekend dat met name in de Jozefschool nog al wat lokalen leegstaan. Vorige maand besloot de commissie in principe tot splitsing van „De Regenboog" over te gaan. Een kleine groep (wethouder Van der Klaauw, raadslid Van Schie en de schoolleider Voorn) zou de zaak gaan bespreken met de inspec teur van het onderwijs. Tijdens deze bespreking kwamen een drietal mo gelijkheden aan de orde. De eerste was de school nu te splitsen en het afgesplitste gedeelte over te brengen naar een nieuwe school in het uitbrei dingsplan „Zeeburg". De inspecteur verklaarde echter zijn goedkeuring hieraan niet te geven en wees hierbij op de al genoemde circulaire van het ministerie. Een andere mogelijkheid was een vier-, de noodlokaal (welke ook bij niet-splitsing nodig is) bij de reeds bestaande noodlokalen neer te zet ten en met ingang van het nieuwe schooljaar op het huidige terrein zelf te splitsen. Op zich is de in specteur genegen hier zijn toestemming aan te ge ven, maar hij wilde geen extra faciliteiten aanbie den. De tweede school zal dus volledig afhankelijk blijven van de moederschool. De derde mogelijk heid gaat uit van een splitsing over ongeveer twee jaar als de wijk Zeeburg wat meer uitgebouwd zal zijn. Het is dan wel de bedoeling nu reeds de klas sen op de huidige school zodanig wijkgericht in te delen, dat een overgang van een aantal klassen di rect mogelijk is. Tijdens de vergadering van gisteravond kwam de heer Van Koningsveld (PvdA) nog met een vierde mogelijkheid. Hij stelde dat het in het licht van de circulaire van de minister toch mogelijk moet zijn een tweede openbare school in de leegkomende be nedenverdieping van de Jozefschool te huisvesten. Deze Jozefschool werd in de laatste raadsvergade ring ook al genoemd in verband met de huisves ting van de bibliotheek, die nodig aan een grotere ruimte toe is. De afbouw van de Jozefschool, waartoe het R.K.- schoolbestuur besloten leek te hebben, is volgens wethouder Van der Klaauw helemaal nog niet ze ker. Hij had namelijk bij gerucht vernomen dat niet de Jozefschool maar de Prinsenhofschool zal worden afgebouwd. De Jozefschool ligt namelijk gunstiger ten opzichte van het uitbreidingsplan Zeeburg. Van Koningsveld verklaarde hierop, dat dan de leegkomende lokalen in De Prinsenhof ge bruikt kunnen worden. Vervolgens besloot wet houder. Van der Klaauw het openbare karakter van de vergadering te veranderen in een besloten karakter. Hij motiveerde zijn beslissing met de op merking, dat de commissie een advies voor het col lege ging opstellen. „Hierbij mogen helaas geen an dere mensen aanwezig zijn", zo eindigde hij. Ambtenaren van de dienst Openbare Werken aan het ganzeborden. ALPHEN AAN DEN RIJN 'Open bare Werken' bestaat alweer vijfen twintig jaar. Voor deze gemeentelijke dienst aanleiding om eens flink aan de bel te trekken en enige festiviteiten te organiseren. Voor de inwoners van Alphen betekent dit onder meer dat zij ganzenbord kunnen gaan spelen met aangepaste valkuilen zoals "Gebouwd zonder vergunning. Dat kan slopen worden. Opnieuw begin nen en vergunning aanvragen" of aan moedigingspremies in de vorm "U heeft de trimbaan aan de Onderne- mersweg bezocht. Goed voor uw con ditie. Loop hard vooruit naar 43", aldus het Ganzenbord. Het Ganzenbord wordt in de loop van volgende week in de avonduren door Alphen verspreid. Dit bezorgwerk gebeurt door ambtenaren van Openbare Werken persoonlijk. De werknemers worden zelf ook in het zonnetje gezet. Zij krij gen een feestavond in Avifauna aangeboden met een wervelend programma zodat succes haast verzekerd is. De viering van het jubileum heeft een tweele dig doel, aldus de heer A.A. Bos, directeur van Openbare Werken: „Natuurlijk wordt het per soneel bij de viering betrokken maar ook is de viering bedoeld om de mogelijkheden en de on mogelijkheden van de dienst aan het publiek kenbaar te maken". In dit kader worden er op 18 en 19 april "Open dagen" gehouden. Om belangstellenden te sti muleren eens te gaan kijken is er die dagen gratis busvervoer naar de dienst Openbare wer ken. Voor opvang van de kleintjes wordt even eens gezorgd. Ouders kunnen dan op hun ge mak kennis nemen van de dagelijkse praktijk van Openbare Werken. WARMOND Gisteren werd het plan om parkeerplaatsen aan te leggen nabij het Park Groot Leerust in de commissie openbare werken met vreugde begroet. Na de herinrichting is er in de Dorps straat maar een beperkt aantal parkeer plaatsen, te weinig naar het oordeel van de plaatselijke middenstand. Realisering van parkeerplaatsen aan de Burg. Kete- laerstraat zullen de parkeerproblemen in de Dorpsstraat wellicht helpen verlich ten. Om ruimte te krijgen voor de parkeerplaat sen zal de vijver voor het Park Groot Leer ust iets kleiner worden gemaakt. Verleggen naar achter is niet mogelijk zonder de grote bomen aan de ingang van het Park op te of feren. Het is nu een prima gelegenheid de situatie daar ter plaatse te wijzigen omdat het huis in Park Groot Leerust op het ogen blik niet bewoond wordt en te koop wordt aangeboden. Gisteren nam de commissie ook enkele voorstellen aan m.b.t. plan-Zuid, het nieuwe industrieterrein aan de overkant van de Leede. De brug ter ontsluiting van het plan gebied zal worden uitgevoerd met een vrij- liggend fietspad. Hiervoor is subsidie toege zegd. De brug zal ongeveer gelijk zijn aan de spoorbrug en er enkele meters van verwij derd liggen. Tijdens de werkzaamheden zal de Padoxbrug wel bereikbaar moeten blij ven, hetgeen inhoudt dat de oprit zo veel mogelijk langs de spoorlijn komt te liggen. Bij de bouw van de brug doet zich wel een probleem voor. De riool-persleiding ligt pre cies op de plaats waar de brug moet komen. De persleiding zal dus omgelegd dienen te worden hetgeen 300.000.- gaat kosten. NOORDWIJK Het CDA en de VVD hebben in de commissievergadering hun veto uitgesproken over de in het verkeerscirculatieplan voorgestelde reconstructie van het kruispunt Zeestraat^ Heilige Geestweg. functie met een T-uitmonding op de Zeestraat. De afsluiting van de Zeestraat bij het raadhuis, stuitte van het begin af op een onaan vaardbaar van de raadsfrac ties, maar ook tegen het voor gestelde verloop van de Zee straat hebben CDA en VVD llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De gemeentelijke werkgroep, ernstige bezwaren. De Zee die het verkeerscirculatieplan straat wordt namelijk hoofd- heeft samengesteld, wilde deze r,outLe en bet winkelgebied kruising drastisch veranderen te hereiken zijn afgetakte verbinding naar de Kerkstraat. „Het verkeer wordt op die manier niet naar het winkelgebied gebracht, maar er juist Van afgevoerd. Dat geeft enorme problemen met de middenstand", aldus het CDA-raadslid De Geus. en haar aanpassen aan het door de werkgroep gewenste verkeersverloop. Zo zou het Zeestraat-gedeelte tussen de Heilige Geestweg en de Voor straat voor het autoverkeer moeten worden afgesloten. Verder zou de Zeestraat in een glooiende lijn uitmonden op de Heilige Geestweg, waarna het S?,n.an a V.?n. .f' verkeer via de Sehiestraat bui- 7 en 'S| 1 de ten de bebouwde kom wordt Zeestraal hoofdverkeers- afgevoerd. In deze gedachten- ,aan wozdt' Deze ®aat als gang krijgt het restirende ge- ?!u'Pwe8 dienen voor het ver- deelte van de Heilige Geest weg (tussen Kerkstraat en Zeestraat) een ondergeschikte KATWIJK Het open jongeren centrum 't Mallegat staat het paasweekeinde geheel in het teken van de „Haring pop". Vanuit de gedachte en wetenschap dat er in Katwijk veel muzikaal talent aanwezig is, treden respectievelijk op vrijdag, zaterdag-, en maandagavond 5 Katwijkse groepen op. Voor het open jongeren centrum betekent dit haar vier de Haring Pop Festival. Voor de vierde maal in de paasweek organiseert de programma commissie van 't Gat het muziekfestival. Bram Kleiiwegt, bege leider van de programmeringscommissie en dit weekeinde voor het laatst in dienst omdat zijn dienstregeling niet voor een jaar verlengd mag worden van het Openbaar Ministerie, vertelt dat tussen het jongerencentrum en de Katwijkse popgroepen een ge jonde wisselwerking bestaat. De groepen treden dan ook tegen gereduceerde prijzen op. Vrijdag 4 april wordt de spits van het muziek-gebeuren afgebe ten door Black Money. Dit drietal speelt heavy rock met invloe den van „easy listening muziek". Zaterdag komen twee groepen naar het centrum, nl. de Bokkumband en Daddy 's underwear. Beide groepen hebben al grote bekendheid binnen het Mallegat. En tot slot treden maandag, tweede Paasdag, de groepen Slee pless Nights en Spirite License op. Zij zorgen zeker voor een grandioos slot van het Haring Pop Festival. Alle avonden in het Mallegat, Voorstraat 83, beginnen om half negen. keer, dat verkeerslichten wil vermijden en buiten de daar voor bestemde aan- en afvoer- wegen (Beeklaan, Van de Mor telstraat en Northgodreef) het dorp tracht te bereiken. Dat willen de woordvoerders van de fracties per se niet, omdat op die manier doorgangers de verkeersdruk op het centrum verhogen. „Een middel om de Zeestraat voor het doorgaande verkeer minder aantrekkelijk te maken, zou het plaatsen van verkeerslichten zijn", opperde Rubingh (VVD). Met name wordt hierbij gedacht aan drukknopbediening bij over steekplaatsen voor schoolkin deren en andere voetgangers. Een probleem hierbij is echter, dat de Zeestraat ook deel uit maakt van één der NZH-bus- routes. Men is er in de vergadering van de verkeerscommissie niet uitgekomen. De deskundigen van de Grontmij en de dienst van gemeentewerken krijgen nu opdracht te bekijken of een andere oplossing voor de krui sing Zeestraat-Heilige Geest weg mogelijk is. Burgemeester Verhoef overhandigt het gezin Sins de sleutel van het gemeentehuis. TERAAR De 28-jarige C.W.A. Sins is gis termiddag door burgemeester P.J. Verhoef officieel geïnstalleerd als opperwachtmees ter van de gemeente Ter Aar. De heer Sins volgt in deze functie de heer Van der Tang op, die onlangs afscheid nam van het poli tiewerk. Burgemeester Verhoef overhandigde aan de heer Sins symbolisch de sleutel van het ge meentehuis met de toevoeging dat de sleutel binnenkort weer ingeleverd moet worden, „Ho pelijk is er snel een nieuwe, eigen behuizing voor het politiekorps", aldus Verhoef. Sins, van origine Brabander, heeft snel carrière gemaakt. Voor zijn huidige functie, die per 1 april inging, hield hij zich in drie andere ge meenten met politiewerk bezig. Hij is getrouwd en heeft twee kinderen. Zijn vrouw kreeg van de burgemeester nog een plant aangeboden. ZOETERWOUDE Morgen viert de Meerburg-jeugd het vijfjarig bestaan van het „Jeugdhonk". Er zijn verschillen de aktiviteiten, waaronder het zeven-voetbal voor de jong ste junioren en disco met barbecue voor de ouderen 's a- vonds. Het jeugdhonk is destijds opgezet om de jeugdafdeling van voet balvereniging Meerburg néast het voetbal zich ook in andere aktiviteiten te kunnen laten ontplooien. Het volledige programma ziet er als volgt uit: van 10 tot 12 ze venvoetbaltoernooien voor D, E en F junioren. Van 12 tot 14 uur pannekoek eten. Verder worden er gedurende de middag wed strijden gespeeld door de Cl, Bl en Al met daartussendoor een regelrechte Meerburgprimeur. Om 15.30 uur zal er een dames voetbalwedstrijd gespeeld worden. Om 5 uur begint de barbecue en van 20.30 23.30 uur is er een optreden van L.A. Station. Ge durende de hele dag zal Disco Orion voor het nodige muzikale geweld zorgen. Commissie ad hoe voor botenhaven Rijnsaterwoude RIJNSATERWOUDE De raad van Rijnsaterwoude heeft gisteravond druk gediscussieerd over de vraag of ten behoe ve van het dagelijks beheer van de botenhaven al dan niet een aparte commissie moet worden ingesteld. Aanleiding tot deze discussie was het voorstel van de heer G. Bartels (Gemeentebelangen) één commissie in te stellen, zowel ten behoeve van de botenhaven als van sportzaal „de Meer kant". Wethouder P. J. Wenmakers (lijst Wenmakers) was het hier niet mee eens: Havenexploitatie is uniek voor een gemeente. Dit is niet te vergelijken met een sportzaal". Uiteindelijk stelde de raad de beslissing uit tot de volgende raadsvergadering door unaniem het voorstel van B en W tot instelling van een commis sie ad hoe aan te nemen. Eveneens werd de stijging van de tarieven reinigingsrechten uitvoerig besproken. Deze zullen per 1 januari 1981 omhoog gaan van 96,- naar 108,- per jaar. De heer P. J. van Rijn (CDA) wees op de mogelijkheid van meer verhogingen in de toekomst. Met het voorstel van de heer Bartels de verhoging in fasen, niet meer dan 10% per jaar, te laten verlopen was hij het niet eens: „Dan blijf je achter lopen" OVERVAL GHELDTRANSPORT VAN GEND EN LOOS WASSENAAR De buit van de roofoverval op de geldauto van Van Gend en Loos op 6 maart ruim negen ton is nog steeds zoek. „De vermoedelijke daders wilden bij hun voor geleiding niets kwijt over het geld", aldus voorlichtingsofficier mr. De Wit van de Haag se rechtbank. Hij vertelde verder dat het on derzoek nog in volle gang is en dat er moge lijk nog meer medeplichtigen in het spel zijn. De chauffeur (48) en zijn bijrijder (40) bleken, zoals wij gisteren al meldden, de overval in scène te hebben gezet, en zijn respectievelijk in de nacht van maandag op dinsdag en maan dagmorgen gearresteerd. Zij zouden na de 'overval' gekneveld zijn achtergelaten in de geldauto, terwijl de roofovervallers er met de vangst vandoor zouden zijn gegaan. Hoewel op de avond na de overval al twijfel was ge rezen over de ware toedracht van de zaak, ging de politie van Wassenaar in samenwerking met de Haagse politie pas maandagochtend over tot arresta tie van de bijrijder. Dit op grond van de reconstruc tie en tegenstrijdigheden in het relaas van de chauf feur en de bijrijder. De beide „slachtoffers" waren langdurig verhoord en de recherche voerde tot drie maal toe een reconstructie van het gebeurde uit op de aangegeven plaats van het misdrijf: eenmaal met de chauffeur, eenmaal met de bijrijder en eenmaal met beiden. Verschillende zaken bleken na de recon structie niet te kloppen. Zo was er geen spoor van een aanrijding op de aangegeven plaats van het mis drijf op de Plesmanlaan en de twee personeelsleden van Van Gend en Loos bleken beiden een verschil lende plaats aangegeven te hebben: er was een ver schil van zo'n dertig meter. Ook ten aanzien van de overvaller, die in de cabine was meegereden, spra ken de verklaringen elkaar tegen, terwijl de glas scherven, die op het doodlopende weggetje werden gevonden, bij onderzoek in het technisch laboratori um afkomstig bleken te zijn van een kapotgeslagen achterlicht. Het overhemd van de chauffeur ten slot te, dat naar zijn zeggen was vernield en gescheurd, bleek na onderzoek te zijn verknipt. De officier van justitie in Den Haag achtte het maan dag noodzakelijk het tweetal voorlopig in verzekerde bewaring te stellen. Na nieuwe verhoren bekenden de Hagenaars een dag later. Tegen hen zal mede plichtigheid aan een overval ten laste worden ge legd. Tot nu toe zwijgen ze in alle talen over de ver blijfplaats van de verdwenen negen ton en over de medeplichtigen in de overvalzaak.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 5