9% Religieuzen vragen hulpoor project „Jeugdprostitutie" Consumpties maken er een tamelijk duur pleziertje van r Internationaal tribunaal verzet zich tegen legalisatie abortus De hoogste rente voor spaarders die hun geld niet echt vast willen zetten. NI De NMB denkt met u mee. kerk wereld KORTE METTEN BINNENLAND LEIDSE COURANT WOENSDAG 2 APRIL 1980 PAGINA 9 WAT KOST HET GEZIN EEN DAGJE UIT? DEN HAAG Dat je tegenwoordig met het gezin niet meer voor een prik een dagje uit kunt gaan, rekent het blad Koopkracht van Konsumenten Kontakt voor in het aprilnummer. Een bestudering van de daarin gevon den cijfers met nog wat speurwerk le verde het resultaat op dat men voor vier man sterk (ouders plus twee kin deren tot 12 jaar) toch al gauw een he leboel geld kwijt is, hoewel het per toeristische attractie nog aardig in prijs kan Artis Voor een bezoek aan Artis in Amsterdam met wat eenvoudige consumpties (twee kopjes koffie, twee ijsjes en een toeristen menu) kost zo'n bezoek een kleine hon derd gulden. Alleen de toegangsprijs kost al 22,50 gulden (volwassenen 7,50 gulden en kinderen 3,75). Daarbij komen dan nog twee kopjes koffie en twee ijsjes met tot slot een toeristenmenuutje van 12,75 gulden per persoon. De kinderen kunnen inplaats van deze maaltijd een kop soep krijgen (twee gulden), maar als ze de hele dag rond gedrenteld hebben, lusten ze ook wel een goede hap. Bij dit eindbedrag is nog geen vervoer gerekend. Avifauna Voor Avifauna (Alphen aan de Rijn) is de toegang veel goedkoper (tien gulden voor het hele gezin), maar daarbij komt dan nog, als het mooi weer is, de rondvaart, ook nog eens voor een tientje samen. Frisdrank of een ijsje kosten een gulden of vijf. De maaltijd komt op 15,50 per persoon. Zijn de kinderen tevreden met alleen patates, dan tikt het bezoekje toch nog aardig aan. Pa is op de eenvoudigste 60,50 gulden kwijt; de kinderen hebben het dan moeten doen met de frietjes. Krijgen ze een maaltijd dan moet er nog 31 gulden op tafel worden gelegd (totaal bedrag 91,50 gulden). Beekse Bergen Beekse Bergen met strand- en safaripark hakt er minder in. Met eigen auto kost de toegang twintig gulden. Aan koffie, pilsje, ijsje of snoep gaat er ca. acht gulden op (één rondje). Daarbij komt vier maal tien gulden voor de maaltijd. Eindbedrag: 68 gulden. Wil men in de kabelbaan of een zeilboot of een surfplank huren dan kost deze attractie drie gulden per persoon. Burgers Dierenpark Een bezoek aan Burgers Dierenpark komt op 17,50 met eigen auto. Neemt men een treinrit door het park dan kost dit tot en met negen jaar vijf gulden. Ou dere kinderen betalen zes gulden en de ouders 7,50 gulden voor een kaartje. Het etentje kost 13,50 voor elk der aanzitten- den. Dolfinarium Hierbij vergeleken is het Dolfinarium in Harderwijk voordeliger. De entrée naar bovengenoemde categorieën is respectie velijk 4,75, 5,75 en zeven gulden, voor welk bedrag een show wordt opgevoerd en er een onderwaterpanorama, zee leeuwen en walrussenverblijf te bewon deren is. Voor 32 gulden krijgt men met z'n vieren een eenvoudige maaltijd opge diend. Rekenen we voor de toegangsprijs een bedrag van ongeveer 27,50 gulden, dan is men met een middagconsumptie a Duinrell In Duinrell Wassenaar is de toegangsprijs afhankelijk van de seizoenen, variërend van drie gulden tot 5,50. Warme hap: 13,75 gulden, normale samenstelling. Efteling De Efteling in Kaatsheuvel maakt het ook niet te bont. Kinderen onder de vier jaar mogen er gratis in. Voor grotere kin deren en volwassenen is de entree acht gulden. Gebruik van het zwembad kost 2,25 en de autostalling twee gulden. Con sumpties tussendoor gewone prijzen en een dagschotel negen gulden per persoon. Evoluon Oudere kinderen (maar ook die van acht b negen jaar) gaan dolgraag naar het Evoluon in Eindhoven. Er is van alles te beleven en zelf te experimenteren met het luisteren naar muziek, met elektri sche machines, ook zeer ingewikkelde te bedienen op kleine schaal. Er is veel te kijken, te leren, te spelen met licht en zich zelf te testen op kennis via elektro nische apparatuur. Voor kinderen is de toegangsprijs zes gulden. Volwassenen betalen voor de permanente technische wetenschappelijke tentoonstelling 7,50 gulden. Binnenkomen dus voor 27 gul den. Voor een flesje tot een kop soep lig gen de prijzen tussen 1,25 en twee gulden. Voor de dagschotel wordt acht gulden in rekening gebracht, zodat dit leerzaam en verrassend uitje op circa 65 gulden komt te staan. persoon. Koffie, ijsjes, soep worden gele- Flevohof verd tegen de normale prijzen: respectie velijk een daalderm, zestig cent en 2,25 gulden. Gemiddelde dagprijs zestig gul den. Madurodam Madurodam in Den Haag verlangt een toegangsprijs voor het hele gezin van vijftien gulden. Frisdrank en pils kosten 1,85 en ijsje zelfs 2,85 gulden. Het toeris tenmenu kost 13,75 gulden, zodat het eindbedrag gemiddeld komt te staan op 79,30 gulden. Openlucht Museum Arnhem Het Openlucht Museum in Arnhem over volkenkunde, waar men van de ene oude behuizing dwaalt naar de andere en streekdrachten kan zien, heeft in juni, juli en augustus gezinskaarten van zeven gulden. Voor een kop soep telt men 2,75 gulden neer en een eenvoudige maaltijd kost 7,70 tot elf gulden. Ouwehands Dierenpark Ouwehands Dierenpark Rhenen vraagt voor elke leeftijd acht gulden toegangs prijs. Er is een dierenpark, aquarium, dolfinarium, zwembad, monkirail en speeltuin. Snacks en drankjes: gewone prijs. Een maaltijd kost 8,75 per persoon. Wassenaars Dierenpark Wassenaar rekent weliswaar 8,50 gulden entree, maar kinderen tot en met twaalf jaar mogen er voor 5,25 in. Een kopje koffie kost er 1,30 gulden, een pilsje 1,80 en een flesje frisdrank 1,70. Voor patat met een halve kip wordt 8,50 gulden in rekening gebracht, zodat een dagje Was- De Flevohof in Biddingshuizen (april- half oktober) vraagt een entreeprijs van 5,50 (drie tot twaalf jaar), 7,35 voor oude re kinderen en acht gulden voor ouders. Hiervoor mag men de hele hof doorkrui sen het lunapark bezoeken en zich laven bij de zelfbediening. Kop soep: 2,25. Ge middeld komt men op veertig tot vijftig gulden met zijn viertjes. Hoge Veluwe De Hoge Veluwe in Hoenderlo, open van acht uur 's morgens tot zonsondergang, laat kinderen 2,50 gulden toegang beta len, vader en moeder vijf gulden en de auto eveneens vijf gulden. Het is een park met museum en beelden, een bezoe kerscentrum. wildkansel en men kan er fietsen. De maaltijd kost per persoon 17,50 gulden, maar men kan natuurlijk ook zelf eterij meenemen in een piek* nickmand of na het bezoek iets in de auto opknabbelen. Het zijn de maaltijden die het uitje doorgaans in prijs opjagen. De meeste mensen, vooral de huisvrouwen vinden het echter fijn om op het dagje uit niets te maken hebben met 'voedsel' dat ze zelf in tupperware hebben meegeno men. Het ontspannende voor haar juist is, dat ze nu ook eens een maaltijd krijgt voorgezet die ze niet zelf heeft klaarge maakt. Dit scheelt in de prijs, maar ook in de pret. Linnaeushof In- de Linnaeushof te Bennebroek is het goed toeven. De toegang voor het hele fezin bedraagt twaalf gulden. Kinderen unnen skelteren, in autootjes karren, trampoline springen (en dat kost per keer twee kwartjes tot een gulden). Een sim pele maaltijd kost nog geen tientje per Slagh; taren In Shetland Ponypark Slagharen kan men niet eten, maar men kan er wel een kop soep krijgen voor 2,25 gulden. Met de entreeprijs (dertig gulden voor het hele gezin) en wat snackjes is men voor vijftig gulden de hele dag onderdak. Golfslagbad Het Golfslagbad in Scheveningen laat va der, moeder en twee kinderen toe voor vijfentwintig gulden (gezinskaart), voor welke prijs men gebruik kan maken van het solarium, de zonnebanken, tennis baan (overdekt), ping-pongtafels en ho metrainers. All-in-prijs dus. Kant en Klaar hap met sla en frites plus saté kost 6,50 gulden. Een kindermenu kost een knaak. Vergelijkenderwijs geen dure dag. maar het verblijf is tot vier uur beperkt Drievliet Speeltuin Drievliet in Rijswijk geeft voor 6,50 gulden entree alle attracties die het park biedt (doolhof, spooktuin, botsau tootjes, glijbanen, treintje etc.). Alleen ezeltje rijden kost per kind een gulden. Pannekoek-toe voor 2,50. Een dagje Drie vliet kost derhalve een gulden of veertig. De inventarisatie door Koopkracht is be doeld om een schets te geven van wat men moet uitgeven voor een dag ont spanning en om vergelijkingsmateriaal te bieden met vorige jaren. De entreegelden zijn minder omhoog gegaan dan de con sumpties die in de prijzengolf flink zijn meegesleurd. TINY FRANCIS Senaat uit kritiek op plan Pais (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG Zowel de op positie als de regeringspar tijen hebben tijdens de be handeling van de onderwijs begroting in de Eerste Ka mer gisteren flink wat kri tiek geuit op het Ontwikke lingsplan voor het Voortge zet Onderwijs (OPVO). De CD A-senaatsfractie vreest dat in de voorgestelde twee jarige brugperiode te groot aantal leervakken zal moe ten bevatten, waardoor de druk op het leerplan te groot wordt. CDA-er Van Oudenhoven achtte het niet mogelijk dat de Tweede Kamer nog zodanige veranderingen kan aanbren gen, dat er nog een goed plan naar de Eerste Kamer kan ko men. De PvdA-fractie vond dat de drie miljoen die zijn uit getrokken voor het OPVO, be ter besteed kan worden aan het lager beroepsonderwijs en het mavo. Volgens VVD-sena- tor Heijne Makkreel betekent het ontwikkelingsplan tevens de nekslag voor het overgrote deel van de nog bestaande gymnasia. DEN HAAG Het Lucht vaartgeneeskundig Instituut moet onderzoeken of piloten van F16-straaljagers blijvende schade ondervinden van tijde lijke bewusteloosheid bij duik vluchten. Die treedt volgens Tweede-Kamerlid Waltmans (PPR) regelmatig op. Hij heeft over deze zaak gisteren schrif telijke vragen gesteld aan mi nister Scholten van defensie. (Van een onzer' verslaggeefsters) DEN HAAG In het Haagse Congresgebouw hebben giste ren vertegenwoordigers van „Vóór het Leven"-organisaties uit tien Europese landen en Amerika zich gebogen over de vraag op welke wijze men kan voorkomen dat abortus in een aantal landen wordt gelegaliseerd en hoe de legalisatie die in de andere landen al bestaat kan worden terugge draaid. Eén van die middelen zal zijn het houden van een internationaal tribunaal dat in februari volgend jaar in Den Haag wordt gehouden. Tijdens dit tribunaal wil men ondermeer juridisch trachten aan te tonen dat het bij abortus gaat om het doden van menselijk le ven en dat de verantwoording daarvoor ligt bij de gehele maat schappij. Het tribunaal zal door een tweedaags congres worden voorafgegaan. Omdat het Europees parlement op zijn prioriteitenlijst heeft staan dat er een harmonisatie moet komen in de abortuswetge ving in Europa, zullen de parlementariërs dezer dagen een „har- tekreet" ontvangen van de deelnemers aan de gisteren gehou den bijeenkomst. Hierin zullen zij eraan worden herinnerd dat er vorig jaar in het Europees parlement een resolutie is aangeno men; waarin staat dat ieder kind vanaf de conceptie recht heeft op bescherming en op leven. Voorts zal van hen ondermeer worden gevraagd te verklaren dat er vanaf de conceptie sprake is van menselijk leven „en van niets anders". Met name in Oostenrijk neemt het aantal abortussen schrikwek kende vormen aan: daar werden vorig jaar meer kinderen gea borteerd dan geboren. De cijfers zijn respectievelijk 85.000 en 70.000. In Oostenrijk is abortus gelegaliseerd. In Italië eveneens en het aantal abortussen is daar één op drie geboorten; In Enge land is die verhouding één op vijf. In Duitsland worden jaarlijks 260.000 kinderen geaborteerd en in Amerika werden vorig jaar tussen de anderhalf en twee miljoen kinderen geaborteerd. Door toenemend verzet .(vooral onder de Amerikaanse jeugd) tegen abortus wordt verwacht dat binnen een paar jaar de legalisatie van abortus weer zal worden teruggedraaid. Van der Klaauw bemiddelt in EG-geschil (Van onze parlementaire re dactie) DEN HAAG/BRUSSEL Minister Van der Klaauw (Buitenlandse Zaken) heeft maandagavond opnieuw ge probeerd een bijdrage te le veren aan het oplossen van het geschil tussen Groot- Brittannië en de rest van de Europese Gemeenschap. In een ontmoeting met Roy Jenkins, voorzitter van de Europese Commissie, be sprak de bewindsman een aantal mogelijkheden voor een compromis. Volgens een woordvoerder van Buitenlandse Zaken toon de Jenkins, zelf een Brit, zich aan het einde van het gesprek, dat bij de voorzitter thuis in Brussel werd gevoerd, „lichte lijk optimistisch". De woord voerder kon niet zeggen welke mogelijkheden voor een oplos sing Van der Klaauw en Jen kins haden besproken. Boete voor belediging Glimmerveen DEN HAAG Een 27-jarige man uit Zoetermeer is in ho ger beroep veroordeeld tot 200 gulden boete wegens beledi ging van Glimmerveen, voor zitter van de Nederlandse Volksunie. De man, zelf lid van de extreem-rechtse Natio nale Partij Nederland, heeft Glimmerveen beschuldigd van profiteursmotieven en boven dien zou hij artikelen over Glimmerveens verleden heb ben gepubliceerd. i i i i i i E I I I I I I BONUS GIROSPAREN Waar krijgt u een hogere rente tegen dezelfde voor waarden op een direct opvraagbare spaarrekening. Ieder een met een bank- of girorekening kan een Bonus- Girospaarrekening openen. Storten en opnemen alleen d.m.v. bankgiro-over boekingen. 2% Retourrente over opgenomen bedragen. Eerste inleg ten minste f ioo,-. Er is geld te verdienen voor iedereen met een bank- of girorekening. Pak de pen, neem de stap. Stuur mij meer informatie over NMB Bonus-Girosparen. Ik heb een Bank- of Postgirorekening nummer i Dhrymevrymej. Postcode Open voor mij een NMB Bonus- Girospaarrekening Woonplaats Handtekening O Aankruisen wat gewenst is (bi) minderjarigen moet ouder of voogd mede ondertekenen) Opsturen in envelop zonder postzegel aan NMB, afd. Retailbanking, Antwoordnr. 131, 1000 PA Amsterdam. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Teletekst start met problemen HILVERSUM De officie- le start van het nieuwe me dium Teletekst is gisteren niet zonder problemen verlo pen. De grootste tegenvaller voor de Teletekstredactie was dat VARA. EO, AVRO en TROS op de valreep de overeengeko men toestemming om aanvul lende programmagegevens over radio en televisie op het scherm te brengen, introkken. Volgens een woordvoerder van de TROS is men op het aanvankelijk genomen besluit teruggekomen op grond van de auteursrechten op dergelij ke programmagegevens. Het verbod is voorlopig zolang er geen principiële discussie is geweest over het auteursrecht Gevolg was dat op de „pagi na's" met aanvullend nieuws over de programma's hele stukken blanco bleven met al leen de vermelding welke om roep in de lucht of op het 1 scherm zou komen. Nederlander gearresteerd in Marokko DEN HAAG In het Ma- rokkaanse Rabat is gisteren een Nederlander gearres teerd die ervan wordt be schuldigd maandag de presi dent van de Tunesische bas ketball-bond te hebben dood gestoken. De Tunesiër verbleef, evenals de Nederlander, in een hotel in Rabat. Na met de Nederlan der in het hotel wat te hebben gedronken, zou hij in de lift zijn neergestoken. Op weg naar het ziekenhuis is hij overleden. Priesterraden bijeen in Freiburg In het Zwitserse Frei burg zal van 14 tot 18 april de „Europese bij eenkomst 1980 van af gevaardigden van priesterraden en ge lijksoortige priester- verenigingen" worden gehouden. De bijeen komst, die vijf dagen duurt, is gewijd aan de uitwisseling en verdieping van „de toekomstige taken van priesters als die naren van de eenheid in een verscheurde wereld en een kerk vol spanningen". Meer dan honderd priester-afgevaardig den uit twintig Euro pese landen zullen eraan deelnemen. Als gasten worden onder anderen verwacht vertegen woo rd igers van de Vaticaanse congregatie voor de geestelijkheid, alsmede twintig bisschoppen. Aan de samenkomst is een enquête voorafge gaan. Uit het resultaat daarvan blijkt, dat zich ondanks een veel voudige maatschappe lijke verdeeldheid „te kenen van hoop op eenheid en gerechtig heid" laten vaststellen, bijvoorbeeld wat be treft de menigvuldige verbetering van de so ciale wetgeving en de groeiende solidariteit met de onderontwik kelde bevolking in Europa en de rest van de wereld. De werkgroep „Vraag en aanbod", een groep religieuzen, die antwoord probeert te geven op eigentijdse noden, heeft de vrouwelijke en mannelijke religieuzen gevraagd mee te werken aan het project .Jeugdprostitutie". Er moeten zo spoedig mogelijk kleine woongelegenheden komen, waarin het stijgend aantal prostituée's, dat onder kinderen van twaalf tot achttien jaar te signaleren valt, opgevangen en geholpen kan worden. De werkgroep stelt, dat steeds meer jonge schillende redenen hun lichamelijke en gang tegemoet lopen, zonder dat zij dat moeden. Zij merken in de meeste gevallen pas y bezig zijn wanneer er geen weg terug meer is. Dat komt mede, omdat zij in handen vallen van gewetenloze geldja- gers. De werkgroep heeft een uitgebreid onderzoek verricht en veel informatie ingewonnen. Volgens zuster Josephina Wolf, Dodeweg 6 te Leusden, die de coördinatie van het project „Jeugdprostitutie" verzorgt, is het de bedoeling, dat er een soort huiskamerprojecten ontstaat, geschikt voor zes tot acht personen. „Daarom zoeken we naar enkele vriende lijke mensen bij wie de meisjes en jongens zich welkom kun nen voelen, bij wie ze te eten kunnen krijgen, een bed vin den zolang dat nodig is en tegen wie zij kunnen praten als zij daar behoefte aan hebben. Naar wij hopen kan er zo een relatie groeien, die mogelijkerwijs uitmondt in de bereidheid tot het ondergaan van een behandeling door deskundigen." De „opvanghuiskamers" moeten een zo laag mogelijke drempel hebben. Veel van deze kinderen zijn meer dan eens in kindertehuizen opgesloten en zijn daarom bang voor gro te gebouwen waar veel (gewichtige) mensen rondlopen. De meeste ervaringen met volwassenen zijn trouwens ongun stig. De werkgroep vraagt religieuzen en niet-religieuzen zich persoonlijk in te zetten, woonruimte ter beschikking te stellen en geldelijk of op andere wijze te helpen. De Basisbeweging Nederland, het IKV, IFOR, Pax Christi Ne derland en de Quaker-vredes groep plaatsen morgen in de „Washington Post" een gezamen lijke "Paasboodschap" in de vorm van een advertentie. Zij verwerpen daarin onder meer de Sovjet-interventie in Afghanis tan, maar doen een beroep op de Amerikanen te beseffen, dat de bestaande vijandelijkheid in onze wereld van twee kanten komt en noemen daarvan enkele voorbeelden. Zij roepen op af te zien van verdere escalerende maatregelen en te werken voor vrede door ontspanning en ont wapening. In een persoonlijke brief is president Carter in ken nis gesteld van dit Nederlandse initiatief. buga zal zaterdag 26 april in Rome een nieuwe kerk inwijden ter ere van de martelaren van Oeganda Bij de plechtigheid worden vierdui zend katholieken, duizend protes tanten en honderd moslims uit Oe ganda verwacht. Met de bouw van de kerk, die aan de zuidelijke sta- drand van Rome ligt, werd begon nen onder paus Paulus VI in het begin van de jaren zeventig. Zij is gewijd aan de nagedachtenis van de tweeëntwintig katholieken en drieëntwintig protestanten, die in 1885 op bevel van de kabaka (ko ning) Mwanga op wrede wijze om wille van hun geloof werden te rechtgesteld. De voorzitter van de Spaanse bisschoppelijke commissie voor seminaries en universiteiten, mgr. Luis de Larrea y Legarreta, heeft de recente optimistische be richten over de situatie bij de priesterroepingen in het land te gengesproken. Volgens hem is de toestand ernstig. Er zijn momen teel minder priesterroepingen dan in de afgelopen veertig ja ren. Het aantal seminaristen blijft teruglopen. Vorig jaar zijn er in heel Spanje maar 169 secu liere priesters gewijd. Op het ogenblik zijn er maar 1.476 semi naristen tegen 10.500 in 1967. In zevenentwintig bisdommen werd vorig jaar geen enkele priester gewijd. Roger Schutz, prior van de oecu menische broedergemeenschap van Taizé, zal in mei verscheidene ker kelijke gemeenten in de DDR be zoeken. Volgens het katholieke kerkelijke blad „Dag des Heren" in Leipzig zal frère Roger op 9 mei sa men met bisschop Gerhard Schaf- fran en bisschop Hempel in de Kruiskerk van Dresden en op 10 mei met bisschop Hugo Aufderbeck en bisschop Krusche in de dom te Erfurt deelnemen aan een ere dienst. Op zondag 11 mei zal hij deelnemen aan de slotbijeenkomst van een bedevaart van jongeren in Erfurt/Meiningen onder leiding van bisschop Aufderbeck. Door de Diocesane Pastorale Raad Rotterdam, samen met het Diocesaan Pastoraal Centrum, is een werkgroep gevormd, die tot doel heeft de kennis van zaken in het diocees met betrekking tot de ambtsopleiding en alles wat daarmee samenhangt te vergro ten. De leden van deze werk groep zijn Th. van Adrichem (groep Warmond) voorzitter, C. van Ruyven (DPC) secretaris, J. Braun (KTHA), mevrouw M. Frijns (DPR), P. Noordermeer (DPC) en V. de Haas (groep Warmond). In september hoopt de werkgroep een advies aan ae Diocesane Pastorale Raad aan te bieden. Priesterraad overwegend blij met pastorale werk(st)ers Het merendeel van de Priesterraad in het bisdom Rotterdam is blij met het functioneren van de pastorale werk- (st)ers binnen de geloofsgemeen schap. Men voelt zich meer aange sproken door de woorden „goede zaak en zegen" dan door „probleem en be dreiging". In een verslag van een bijeenkomst van de raad, waarin dit wordt gesteld, wordt verder gezegd, dat de moeilijkheden, die het nieuwe verschijnsel van de pastorale werker in de kerk met zich meebrengt met name op het gebied van „grenso verschrijding" tussen de gewijde priester en de ongewijde leek oplosbaar zullen kunnen zijn vanuit een nieuwe gelovige bezinning op de verhouding tussen leer en werkelijkheid. In de schriftelijke voorbereiding voor de bijeenkomst werd onder meer gewezen op de mogelijkheid van het permanente diaconaat voor pastorale werkers. Ook werd opgemerkt, dat bij de vragen rond de pastorale werk(st)ers het vertrouwen in nieuwe ontwikkelingen, het opmer ken van de tekenen des tiids en de feite lijke behoefte van de Nederlandse kerk uitgangspunt moet zijn. En ook het in zicht, dat de toegang tot het ambt be perkt is door de afwijzing van de vrouw en door het celibaat. „Het heil van de mensen gaat hier duidelijk voor op de kerkrechtelijke bepalingen." De priesterraad besteedde ook aandacht aan het bezoek van de bisschop aan de veertien dekenaten ter bespreking van de synodebesluiten. Het bleek, dat de op komst bij deze besprekingen groot was, maar dat bijna overal naar voren kwam de wederzijdse onmacht om elkaar echt te verstaan. In de vergadering van 22 april zal de raad onder meer een aantal actuele vragen uit het bisdom bespreken. 1

Leidse Courant | 1980 | | pagina 9