Ontslag werd afgedwongen Sch oenmaker Joop La u wers hamerde vijftig jaar aaneen op z n Zevenhovense leest Honderdste baby voor Alphens Luierpark Paaseieren in Hazerswoude Engels jeugdorkest in Het Anker Het belang van Hazerswoude De circulaire van de minister, REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 2 APRIL 1980 PAGINA 4 KORTWEG Marieke Christina Witte, de kersverse naamgeefster van de honderdste boom in het Luierpark. ALPHEN AAN DEN RIJN Ma rieke Christina Witte, geboren op 30 maart met een gewicht van 3240 gram en een lengte van 53 centime ter heeft gistermorgen de honderdste boom in het "Luierpark" op haar naam gekregen. Haar vader kreeg voor deze goede "honderdste" daad een bloemetje aangeboden van de O- penbare Werken. Deze afdeling van het gemeentehuis viert met dit bo men-adoptie plan haar vijfentwin tig-jarig bestaan. Voor de baby's die dit jaar in de gemeente Alphen ter wereld komen is het mogelijk om een boom op haar of zijn naam te krijgen in het zogenaamde "Luierpark". Dit park is ge situeerd aan de noordelijke oever van de Zee- gerplas'. Honderd vaders, moeders, opa's, oma's enzovoort hebben tot nu toe van deze mogelijkheid gebruik gemaakt om het dierba re kroost een tastbare herinnering te geven. Bij de geadopteerde boom wordt namelijk de naam van de baby geplaatst. Een plattegrond krijgt de baby erbij geleverd zodat hij/zij eens de boom makkelijker kan vinden. Openbare werken is zeer tevreden over het verloop van deze actie die startte op één januari van dit jaar. Volgens een woordvoerdster van de af deling is de verhouding tussen geborenen en boom-adoptie ongeveer twee baby's op één boom. Een geslaagd baby-vriendelijk project van Openbare Werken met als bekroning de honderdste boom Marieke Christina Witte Verenigingen- raad voor Zevenhoven ZEVENHOVEN Zeven be stuursleden van de voetbal-, tennis-, biljart- en carnavals vereniging, de schaatsvereni ging Noordse Buurt, de be- jaardensoos en de kinderva kantieweek, hebben een vere- nigingenraad gevormd. De be stuursfuncties zijn vorige week verdeeld. De verenigin- genraad is in het leven geroe pen om de belangen te gaan behartigen van de 40 vereni gingen, die Zevenhoven rijk is. Behalve het behartigen van bepaalde belangen (een vere niging kan bijvoorbeeld in zijn maag zitten met een subsidie aanvraag, waa-bij ze moeite heeft met het financieel over zicht en zich dan tot de vere- nigingenraad kan richten, die adviseert en helpt) zal de raad de verenigingen ten dienste staan bij problemen die zich kunnen voordoen. Tevens zal zij alle aktiviteiten van de ver enigingen coördineren, wat in houdt dat er voor het gehele jaar een agenda gemaakt wordt, zodat bepaalde aktivi teiten van verschillende vere nigingen niet gelijktijdig ge houden worden. Er zal ook een onderzoek gehouden wor den in verband met de behoef te aan een sportzaal. „SYLPH" IN MIDAS De Arnhemse popformatie "SYLPH" treedt zaterdag op in het jongerencentrum Mi- das in Alphen aan den Rijn. De muziek die de groep brengt is sterk door de rock geïnspireerd en bestaat voor een groot deel uit eigen composities. Het optreden van SYLPH begint 's avonds om negen uur. HAZERSWOUDE Het bestuur van de speeltuinvereniging De Rode Wip stelt de kinderen van de leden op zaterdag 5 april (Paaszaterdag) in de gelegenheid om paas eieren te zoeken in de speeltuin in de wijk Rhynenburch. Voor de kleinsten (tot zes jaar) is de paashaas rond de klok van li.30 uur in de buurt van peuterspeelzaal Wonder land om er eieren te deponeren. Op zaterdag 12 april om 14.00 uur wordt de speeltuin De Rode Wip voor de kinderen op nieuw open gesteld. Hieraan vooraf gaat een optocht van de belangstellenden door de wijk Rhynenburch-oost. Daarna worden er verschil lende spelletjes georganiseerd. Speeltuin De Rode Wip vormt trouwens op woensdag 2 april onderwerp van gesprek op de vergadering van de commissie welzijnszaken. B. en w. willen na melijk een krediet beschikbaar stellen voor de drainage van de speeltuin, die in het verleden vaak te kampen heeft gehad met wateroverlast. De openbare bijeenkomst begint om 20.45 uur. HAZERSWOUDE Op vrij dag 11 april, vanaf zeven uur 's avonds, wordt in het Neder lands Hervormd Verenigings gebouw te Hazerswoude-dorp een ruilbeurs gehouden. De entreeprijs voor volwassenen bedraagt een gulden. Personen tot zestien jaar moeten twee kwartjes betalen. HAZERSWOUDE Voor de Hazerswoudse zondagvoetbal - vierdeklasser Bernardus zijn het komend Paasweekeinde twee inhaalwedstrijden vastge steld. Op Paaszaterdag om 17.00 uur komt de brigade van trainer Hans Schnitker in ei gen omgeving binnen de lijnen tegen DSO, de koploper uit Zoetermeer. Deze streekderby was voor afgelopen zondag vastgesteld, maar moest van het programma worden ge voerd vanwege de onbespeel baarheid van het terrein van Bernardus. Op Tweede Paas dag, om 14.30 uur, speelt Ber nardus in Voorschoten tegen Randstad Sport. WOUBRUGGE De voor stelling "Klankbeeld over de kastelen van het Sticht en over het slot Zeist in het bij zonder" wordt dinsdag 15 april gehouden in het verenigings gebouw "De Wijk". De voor stelling is speciaal bedoeld voor de Plattelandsvrouwen van de afdeling Woubrugge die op zes mei een "echt" be zoek gaan brengen aan het slot in Zeist. VERBITTERDE RECTOR DRS. CHAMULEAU: ALPHEN „Het ontslag werd ons afgedwongen. Wij kregen te horen, dat als we ons ontslag niet indienden, de Middenschool definitief niet door zou gaan". Aldus een verbitterde rector drs Chamuleau in een brief aan ouders en medeleerkrachten van het Alphense Ashram college waarin hij nader in gaat op de zijn ontslagaan vraag. Uit de brief van de voormalige rector blijkt, dat ook conrector Van Casteren zijn ontslag zal indienen. De heer Van Casteren is mo menteel met ziekteverlof in het buitenland. De heer Chamuleau spreekt van een immorele keuze waar voor hij werd gesteld. Na een half jaar ruzie met schoolbes turen en ouders heeft hij en kele dagen geleden 'vrijwillig' zijn ontslag aangeboden. De onenigheid is hierdoor ver moedelijk afgenomen, waar door de school weer kans zou kunnen maken op invoering van de Middenschool, een on derwijsproject van het ministe rie. Ook al zou de heer Cha muleau nu zijn ontslag niet hebben ingediend, dan zou hem dit te zijner tijd toch wel zijn verleend, zo concludeert de voormalige rector in zijn brief. Om de onderwijsver nieuwing maar niet in de weg te staan, heeft hij daarom zelf de beslissende stap genomen. In zijn brief zegt de heer Cha muleau: „„Wij hopen dat ons besluit, afgedwongen en in diepe radeloosheid genomen, toch de uitwerking zal hebben dat ons aller werk aan zo'n goede zaak als onze school be loond zal worden. We hebben altijd samen (met conrector Van Casteren) gekozen voor vernieuwend onderwijs en dat willen wij ook nu doen met ons besluit om te vertrekken". HAZERSWOUDE - Het Engels jeugdsymp- honieorkest uit Bexley zal van 10 tot 18 april een serie concerten verzorgen in Lei den en omstreken. Het eerste optreden van het orkest vindt op vrijdag 11 april 's a- vonds om kwart over acht plaats in ontmoe tingscentrum Het Anker in Hazerswoude- Rijndijk. Er zullen onder meer werken van Mendels sohn, Schubert en Beethoven ten gehore wor den gebracht. De 70 orkestleden, allen leerlin gen van middelbare scholen in Bexley, worden op 11 april eerst op het stadhuis van Leiden welkom geheten. Daarna wacht hen een ont vangst op het gemeentehuis van Hazerswoude- Rijndijk. xh HAZERSWOUDE Gemeente Belangen Hazers woude gaat de bestaande politieke groeperingen ter plaatse, CDA, PvdA, PPR, VVD, SGP, RPF en D'66, géén concurrentie aandoen. Reeds weken lang werd via stickers, folders en advertenties intensief propa ganda gevoerd voor de partij in oprichting. En de ini tiatiefnemers, te weten Hans Kapaan, Ernst Platzbec- ker, John Eibers, Adri Boers en Theo Koeleman, heeft het waarschijnlijk nogal wat geld gekost om, zoals zij het noemden, „politiek Hazerswoude wakker te schud den". De oprichtingsvergadering in Het Anker was gisteren, uitgerekend op de avond van de eerste april, gepland. Wel, zo'n dertig personen gaven blijk van hun belang stelling in de grote zaal van Het Anker, waar alles erop leek dat de oprichting van GBH (Gemeente Be langen Hazerswoude) inderdaad zou plaats vinden. Tien minuten lang hield de initatiefgroep bij monde van een gastspreekster de aanwezigen, onder wie toch wel ruim vijftien goedgèlovigen, in haar ban. Totdat er een sketch door zeven kinderen werd opgevoerd. Toen de jongens en meisjes de door hen gedragen bor den omdraaiden kwam de tekst „een april" tevoor schijn. „Wij vinden het leuk nog heel wat mensen bij de neus genomen te hebben", aldus John Eibers. Waarbij duide lijk is dat in de avond van 1 april nog heel wat gela chen is door de leden van de initiatiefgroep om de ge slaagde mop. ZEVENHOVEN De heer J. Lauwers (in Zeven hoven en omgeving, beter bekend als Joop Lauwers) herdenkt vandaag het feit dat hij al weer 50 jaar aan het Noordeinde het am bacht van schoenmaker uitoefenk Samen met zijn gezin zal hij volgende week, op 9 april, „een vrije dag" nemen om in huise lijke kring deze heugelij ke gebeurtenis te vieren. Zonder de oudste zoon ech ter, die momenteel als vrijwilliger bij Unifil in Libanon in dienst is. In 1926 kwam de heer Lau wers als 9-jarige jongen met zijn ouders en zusje vanuit Den Briel naar Zevenhoven, waar zijn vader een schoen makerij had overgenomen. De overgang van het grotere Den Briel naar Zevenhoven was bijzonder groot. „Ik kan me nog goed herinneren, dat we met de trein vanuit Den Briel naar Nieuwveen reis den en daarna door het hoge gras over een smal paadje naar ons nieuwe onderko men moesten lopen. Hier en daar stonden oude huisjes en het was of we de rimboe in gingen". Maar alles went, ook voor de heer Lauwers. En hij zou nu Zevenhoven niet meer willen ruilen voor de grote stad. Evenals veel andere jongens moest hij na schooltijd zijn vader helpen, ,,'t Was toen niet zo'n beste tijd en elk dubbelde was er één". In 1930 ging hij van school af en kwam direkt als gezel bij zijn vader in de leer, die hem in het schoenmakers vak inwijdde. Ook werd er veel gefietst, maar dan wel om het gerepareerde schoei sel naar de klanten terug te brengen. Dit ging vaak in combinatie met boodschap pen uit de kruidenierswin kel, die de familie Lauwers er ook op na hield. „En dat viel in die tijd niet altijd mee. De wegen waren toen heel anders dan nu. Je moest over het karrepad Het document WOUBRUGGE Eén april is altijd de datum, waarop grappemakers zich kunnen uitleven. Zo ook op het gemeentehuis in Woubrugge. Daar nam de afdeling personeelszaken de collega's van de andere afdelingen bij de neus. Met een stalen gezicht deelde Margot Belt van personeelszaken gistermorgen de door minister Wiegel ondertekende circulaire uit aan haar collega's van de sekretarie in Woubrugge. Na het lezen van het ministerlijk schrijven heerste alom verwarring en verontwaardiging. De bewindsman van Binnenlandse Zaken kondigde namelijk opschorting van de jaarlijkse vakantie-uitkering aan naar een nader te bepalen datum. Dit was geschied is overleg met de ministers van sociale zaken en financiën. Het nummer van het besluit was keurig toegevoegd en de ondertekening van minister Wiegel leek echt Na heel wat gemopper werd het ministerie van Binnenlandse Zaken gebeld om eens flink te protesteren en te informeren wanneer de vakantie-regeling dan wel werd uitbetaald. Op het ministerie startte men met het bekende van-het-kastje-naar-de-muur-werk. De afdeling voorlichting verwees zou zij soms lont geroken hebben en uiteindelijk kwam men terecht bij de sekretaresse van de minister. Die wees op de datum en toen begon het toch nog te dagen. Uiteindelijk bleek de afdeling personeelszaken van Woubrugge verantwoordelijk voor de grap. Met behulp van typemachine en kopieerapparaat had de afdeling een bedrieglijk, bijna niet van echt te onderscheiden dokument vervaardigd. Men liep er dan ook in. Nadat uitgekomen was hoe de vork in de steel zat werd er hartelijk om de grap gelachen en feliciteerde men Margot Belt met het originele idee. waar behalve Zevenhovena- ren ook inwoners van Nieuwveen, Nieuwkoop en Noorden hun schoenen van nieuwe zolen en hakken la ten voorzien. De heer Lau wers heeft het er druk mee. Een aantal jaren terug ging hij nog één dag per week zijn klanten langs om repa raties op te halen en te brengen. Maar hij kon die dag eigenlijk beter gebrui ken om te repareren en heeft hij zijn „uitgaansdag" geruild voor de werkplaats. Het geeft hem veel voldoe ning de mensen te helpen. „Je probeert goed werk te leveren, iets te presteren, waarmee je een ander weer plezier doet. Het is dankbaar werk. Je ziet ook dat de mensen er tevreden over zijn. Het is prettig om te ho ren „O, wat zijn die schoe nen opgeknapt, zet". Dat heb je veel eer van je werk". Omdat de heer Lauwers ei gen baas is en schoenmaken een van ziin hobby's is (mis schien wel de grootste), is hij vaak 's avonds nog te vin den in de werkplaats achter de woning en blijft er wei nig tijd over voor zijn ande re hobby's; tuinieren en ge- schiedenisleer. Voor de plaatselijke toneelvereni ging, waarvan hij penning meester is, maakt hij echter tijd vrij. MARGRET DE GROOT Schoenmaker Joop Lauwers met echtgenote. fietsen en als je even niet uitkeek, dan lag je al onder uit. Soms gingen er nog eie ren mee in de mand en daar bleef dan niet veel van over". Diploma s In het begin van de oorlogs jaren heeft de heer Lauwers echt het vak van schoenma ker geleerd. In de „Martha Stichting" in Alphen aan den Rijn leerde hij de fijne kneepjes van het vak en be haalde hij er de nodige di ploma's. Tijdens de oorlogs jaren waren er veel schoe nen te repareren. Veel ma teriaal was er echter niet, dus werd oud met oud opge lapt. „Je kreeg nog wel eens bonnen, die je even buiten Alphen in kon wisselen voor leer, dat van slechte kwaliteit was. Van een leve rancier in Amsterdam be machtigde ik met ruilwaar als boter, vlees en tarwe nog het een en ander, terwijl ik een aantal keren op de fiets naar Zeist ben geweest om leer te halen Na de dood van zijn vader in 1949 kwam de zaak op zijn naam. De kruideniers winkel werd in 1964 omge turnd tot schoenwinkel, waarin mevrouw Lauwers de klanten ten dienste kon en nog steeds kan staan. Maar de hoofdzaak is en blijft de schoenmakerij.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4