net plan Oosthout bezwaren tegen haast Noordwijkerhout krijgt meer grip op woningverdeling Keukenhof biedt toerist weer stralende lentepracht TRÉCABIJ PANDER. SLAAPCOMFORT ALAFRANCAISE' Pander mpenaktie or St. Jan Problemen over voorwaarden verkoop premiewoningen Voorjaarsschoonmaak op de Kagerplassen BURGEMEESTER VAN DER LOUW OPENT 31-STE TENTOONSTELLING ;HOUT Binnen de loutse gemeenschap le- iogal wat bezwaren te- het bestemmingsplan lout. Dit bleek gistera- tijdens een politiek dat rond de gemeente- TERWOUDE De St. Fanfare houdt morgen haar halfjaarlijkse (enaktie. Het gaat overi- niet zo goed met deze naktie. Werden in de ijaren van deze aktie vele kilo's oude kleren baald, de laatste 5 jaar aanzienlijk teruggelo- begint zich binnen de ire zelfs af te vragen of ergelijke ophaalaktie nog invol is. Zaterdag zal be- worden of de akties ezet zullen worden. de prijs per kilo lompen "altijd 0.14 bedraagt, men er wel op dat een zaterdag de ophaalbri- weer nieuwe moed in- omdat de opbrengst uit- nd gebruikt kan worden tudieboeken van leerlin- ïieuwe instrumenten, les- rs e.d. Het motto waar ag mee langs de deur gegaan is dan ook „de sman heeft er niets aan, paar uw lorren voor St. De aktie wordt door een Iswagen begeleid n wordt verzocht de lom- uiten te zetten. lijke plannen met betrek king tot woningbouw in dit gedeelte van Voorhout, werd gehouden. Met name vroegen vele Voor- houters zich af waarom het college zo'n haast wil zetten achter de plannen. Na het zo merreces wil men de raad een concept-bestemmingsplan voorleggen. De heer De Wit (PvdA) stelde dat het plan moet gaan voorzien in de meest urgente woningnood. Hoe langer men wacht met bouwen, deste meer kans men loopt dat de woningen te duur worden, waardoor het plan niet meer aan dit doel kan gaan beantwoorden. Al eerder heeft de Voorhoutse raad een concept-bestem mingsplan voorgeschoteld ge kregen. Dit eerste plan ging uit van een langwerpige bouw in de vorm van een „appen dix" in de richting van Sassen- heim. De raad heeft dat plan toen verworpen omdat men vreesde dat men later dan het gehele gebied tussen Voorhout en Sassenheim zou gaan vol bouwen. De bezoekers van het politiek café waren enigszins verbaasd over het feit dat de aanwezige raadsleden ook niet al te veel bleken te weten van de plan nen met betrekking tot Oost hout. Zij vroegen zich af of het college de zaak wel eerlijk heeft gespeeld en of het in de toekomst niet stiekum, zonder inspraak van vooral de omwo nenden, beslissingen zou ne men. Ook werd bij de discussie het bestemmingsplan Spoorlaan II betrokken. De meest urgente woningzoekenden kunnen im mers binnenkort hier terecht. In het plan Spoorlaan II blijkt echter achteraf niet zoveel re kening gehouden te zijn met de woningbehoeften van min- der-draagkrachtigen. In dit verband kritiseerden vertegenwoordigers van de woningbouwvereniging het gevoerde beleid ten aanzien' van Spoorlaan II waar deze vereniging geen inspraak heeft gekregen. Direct gevolg hiervan is dan ook, volgens de woningbouwvereniging dat de te realiseren woningen te duur zijn geworden. NOORDWIJKERHOUT Na een wat warrige discussie is de gemeenteraad van Noordwijkerhout ermee akkoord gegaan, Noorderwijkerhout te plaatsen op Bijlage II van de Woonruimtewet 1974. Dit betekent voor de gemeente dat zij wat meer grip krijgt op de verhuur en verkoop van woningen in Noordwij kerhout. De heer Kuyper (D'66) ging in een lang betoog vrij diep in op de voorgestelde wij ziging van de Woonruimteverordening 1978. Hij stipte daarbij een aantal tegen stellingen tussen verschillende artikels en een aantal vaagheden aan. De heer Koelewijn (CDA) kon zich vin den in het voorstel van het college. Hij stelde wel voor voorlopig één jaar de zaak uit te proberen, waarna door middel van een rapportage een evaluatie en eventuele bijstelling kon plaatsvinden. De heer Van Schie (EZP) liet doorschemeren het voor stel van het college nog niet helemaal te doorzien. Hij stelde daarom voor het voor stel van het college terug te verwijzen naar de commissie Welzijn. Om zo in een volgende raadsvergadering met een afge wogen voorstel te kunnen komen. Dit voorstel werd gesteund door de fracties van de EZP, D'66 en de PvdA. Het CDA en de VVD zorgden echter voor de meer derheid die vond, dat er nu beslist moest worden. In de discussie die hierop volgde verweet de heer Kuyper de heer Koele wijn nonchalant gedrag in deze zaak en stelde de heer Van Schie dat wethouder Van der Klaauw (CDA) de zaak wel erg versimpelde. Vervolgens kwam een ieder met een uitleg of interpretatie van bepaal de artikelen, die de zaak erg technisch maakte. Burgemeester Winkel (het was zijn eerste raadsvergadering als voorzit ter) maakte op een gegeven moment een eind aan de verwarde discussie en bracht het voorstel van het college met enkele wijzigingen in stemming. Met de stemmen van de EZP en de heer Kuijper (PvdA) tegen werd het aangenomen. In een bezwaarschrift had de tafeltennis vereniging N. S.S.S. protest aangetekend tegen de gedwongen verhuizing van de vereniging naar het gymnastieklokaal aan de Van Iersellaan. Verder wilde zij graag het beheer over de kantine nast het zwembad 't Kokkerbad om zo wat meer financiën binnen te krijgen. De proble men rond de tafeltennisverenigng spelen al lang. De vereniging wil het liefst een eigen ruimte, maar heeft dit nog niet voor elkaar kunnen krijgen. De raad was vrij eensgezind in haar mening, dat de vereni ging op een behoorlijke manier door het college was behandeld. Het beheer van de kantine kon niet aan de tafeltennisvereni ging gegeven worden, daar ook andere verenigingen van de kantine gebruik ma ken. Wel stelden de heren Kuijper (PvdA), Arts (EZP) en Koelewijn (CDA) vast dat het beheer van de kantine goed geregeld moest worden en dat de gemeen te de vereniging actief moet begeleiden in haar streven naar een eigen ruimte. Ook al zou uit deze begeleiding van gemeente wege blijken, dat een eigen ruimte voor de vereniging niet haalbaar zou zijn. LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 MAART 1980 PAGINA 7 Speldenregen bij KABO ROELOFARENDSVEEN De heer P. Lamai uit Roelo- farendsveen ontving gistera vond tijdens een bijeen komst van de K.A.B.O. de gouden speld met briljant voor zijn zestigjarig lid maatschap van deze vak bond voor overheidsperso neel. De speld werd uitge reikt door de heer Vervier, lid van het hoofdbestuur. Spelden voor 25 jaar lidmaat schap werden uitgereikt aan de heren Heemskerk, Van der Meer, Kalker, Pinkster (allen uit Roelofarendsveen), Van der Voorn uit Hoogmade en de heer Möllers uit Leimuiden. WARMOND De War- mondse gemeenteraad is het gisteravond niet eens kun nen worden over de te stel len voorwaarden bij aan koop van een premiekoop woning om te voorkomen dat deze huizen worden doorverkocht aan niet-War- monders. Zelfs binnen het college bestaat hierover geen eenstemmigheid. Een minderheid binnen het college vindt dat de voorwaar den voor niet langer dan tien Rijnsburg keurt aankoop grond voor sportvelden goed RIJNSBURG De Rijnsburgse ge meenterad is gisteravond akkoord ge gaan met de aankoop van een stuk grond nabij het sportveldencomplex Middelmors. De aankoop is van groot belang voor de realisering van het ont- werp-bestemmingsplan Middelmors. Rijnsburgse Boys en korfbalvereni ging Madjoe kampen al geruime tijd met veldengebrek. Tevens ging de raad gisteravond akkoord met het verlenen van een schadeloosstel ling aan de heer P. van Doorn aan de Smidstraat. De bakker krijgt 330.000,— voor het sluiten van zijn bedrijf. Op de plaats van de bakkerij zullen be iaardenwoningen worden gebouwd. Zoals het zich laat aanzien is ér veel belangstel ling voor de woningen. De nieuwe bejaar denwoningen zullen evenwel eerst wor den gebruikt als huisvesting voor de be woners van het bejaardentehuis „Avond zon", dat wordt gerenoveerd, zodra de woningen gereed zijn. jaar mogen gelden. De meer derheid windt dat er geen sprake mag zijn van een ter mijnbepaling, aangezien in het collegeprogramma wordt ge sproken over het beschikbaar houden van goedkope wonin gen voor Warmondse woning zoekenden. De VVD-fractie vindt een ter mijn van zes of tien jaar lang genoeg. Zij vreest dat er geen kopers voor de woningen kun nen worden gevonden, als er zulke strenge voorwaarden worden gesteld. HetCDA is van mening dat er geen ter mijnen moeten worden ge steld. De raad spreekt tijdens de volgende vergadering op nieuw over deze zaak. 1ARDEKOOPER [HAAKKAMPIOEN 1ETERWOUDE WARMOND De jaarlijkse schoonmaakactie op de Kager plassen wordt morgen vanuit de gemeentehaven in War mond gestart. Het vertrek is vastgesteld op half tien. Doel van de actie is de oevers van de Kagerplassen te reinigen van drijfhout, plastic en autobanden. Speciaal om de broedvogels niet te storen wordt de aktie dit jaar extra vroeg gehouden. Bo vendien ziin er plannen om meteen na het toeristisch seizoen nog een scnoonmaakaktie te houden. Vrijwilligers voor de schoonmaak moeten zaterdag om 9.30 uur in de gemeentehaven aanwezig zijn, liefst uitgerust van een hark, laarzen, extra trui en brood. Twintig mille vakantiebonnen gestolen NOORDWIJKERHOUT Voor twintig mille aan vakan tiebonnen is vannacht gestolen uit de kluis van een aanne mersbedrijf aan de Kerkstraat Behalve de vakantiebonnen is er geldbedrag van rond de drie duizend gulden uit de kluis ontvreemd. De dieven drongen het bedrijf binnen door het forceren van de voordeur. Een van de Haarlemse bloemenmeisjes bij een van de duizenden bloemstukken, die in de Keukenhof te zien zijn. ERWOUDE Het rwoudse dam- en ktoernooi is gistera- onverwacht toch nog send geëindigd. Vanaf egin gingen Jaap van ven en Cees Paarde- er zij aan zij aan kop. beslissingswedstrijd onvermijdelijk, totdat van Leeuwen gistera- in zijn laatste partij meerdere moest erken- in Cees van Velzen. [oor mag Cees Paarde- Izich voor een jaar kampioen van Zoe- ie noemen met 9 pun- 10 wedstrijden, an Leeuwen volgt op .unt (vorig jaar was hij r Frans de Jong ook al tweede) en Nico Loomans en Cees van Velzen delen de der de plaats met ieder 7 punten. In totaal hebben vanaf begin januari wekelijks 16 deelne mers gestreden om deze hoog ste Zoeterwoudse schaaktitel. Half januari werd de cyclus ter afwisseling onderbroken door een simultaanwedstrijd. Schaker Huyser uit Voorscho ten van de gelijknamige schaakvereniging (dezelfde club waar Paardekooper lid van is) wist toen op alle 17 borden tot winst te komen. De beslissing in de damstrijd, waar slechts 5 deelnemers zijn, zal donderdag a.s. in Ons Huis vallen. De strijd om de Zoeter woudse titel is hier nog volle dig open. Jaap van Leeuwen (rechts) en Cees Paardekooper, de plaatselijke kampioen. LISSE Keukenhof '80 is opengesteld voor het pu bliek. De bloemenpracht van de bollenstreek is tot 26 mei te bewonderen. De Keu kenhof is dé manifestatie op het gebied van bloemen en wordt jaarlijks door tiendui zenden belangstellenden uit binnen- en buitenland be zocht. Burgemeester André van der Louw van Rotter dam trad gistermorgen als gastspreker op. Zijn aanwe zigheid hield verband met de presentatie van de haven stad in de „Julianahal" van het Keukenhof, onder het motto "leg eens aan in Rot terdam". Een expositie van toeristische trekpleisters in wereldhaven nummer één. Van der Louw gebruikte zijn spreektijd om hier nog eens extra nadruk op te leg gen. „De lente is begonnen, want de Keukenhof is open" sprak de heer F. Benningen, lid van de Raad van Beheer, in reactie op het miezerige weertype dat gisteren hing boven het Keu kenhof. Overigens oefent slecht weer nauwelijks invloed uit op het bezoekersaantal. Tij dens de "zon-arme" lente van vorig jaar begroette de Keu kenhof toch nog achthonderd zestigduizend bezoekers. Slechts tien procent minder dan "normaal". Een belangrijk onderdeel van het Keukenhof vormen de verwarmde kassen. Een bij zonder kleurrijk overdekt bloemenpark. Het bezoek van burgemeester Van der Louw DEN HAAG - ROTTERDAM - EINDHOVEN - LEIDEN - GRONINGEKl - ENSCHEDE aan die kassen, werd opgeluis terd door het optreden van tamboers en pijpers van het Korps Mariniers. Zij zorgden tevens voor de muzikale om lijsting bij de presentatie van de Haarlemse bloemenmeisjes. De Haarlemse schonen promo ten de komende weken hun woonplaats onder het motto "Haarlem Bloemenstad". Zij prsenteren zich voor het eerst op 19 april, wanneer zij, geze ten op tien Old Timers, een toer door haarlem maken. Zij dragen eveneens bij aan het beroemde bloemencorso van de stad dat op 26 april door de bollenstreek trekt (vertrektijd is tien voor tien vanaf het Nassauplein in Haarlem). Alles is in het werk gesteld om de Keukenhof weer tot volle bloei te brengen. Zes miljoen bloembollen zijn er in de vorig jaar stuk gevroren meer nu weer geheel herstelde heide- tuin gepoot. In tal van steden wordt middels "mini-keuken hoven" de aandacht gevestigd op de echte bloementuin, die. de Keukenhof heet. Onder meer zijn, deze voorjaarstuinen aangelegd in Hamburg en Pa rijs. Binnenkort wordt ook het Stadhuisplein in Rotterdam met een dergelijke bloemen pracht opgefleurd. De Keu kenhof verwacht dit jaar de twintig miljoenste bezoeker. Tréca de Paris is inter nal nationaal bekend om het verfijnde slaapcomfort. Een bed van Tréca is volkomen aan te passen aan uw persoonlijke voorkeur. Met of zonder hoofd einde. Met of zonder voeteneinde. Indien gewenst verstelbaar: elektrisch of met de hand. Tréca is leverbaar in vele maten terwijl u kunt kiezen uit liefst 12 verschillende types matrassen. En uit een serie Haute Couture aankledingen met de fraaiste stoffen uit Parijse ateliers. Pander presenteert Tréca in vele variaties. Een uitnodiging voor veeleisende mensen. den: Breestraat 146 Botermarkt 21-22 Burgemeester Van der Louw tijdens de opening van de Keukenhof.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7