outparkeerders zijn met ingang ran 1 april (tijdelijk) wagen kwijt Diogenes Leiden groeit .eidse Universiteit leeft dit jaar minder eld ter beschikking ROUP Gemeenten voelen weinig voor beschikbaarstellen huizen aan woonwagenbewoners Zelfwerkzaamheid voor ziekenhuis poggenpohl Keukens van klasse. MAAR OOK REALISATIE WOONWAGENKAMPJES VORDERT NIET bijblijvende test Üollenbank Komfort, kwaliteit en door dacht design. Kenmerkend voor een Poggenpohl keuken. Met veel praktische snufjes. Met vele verborgen kwaliteiten. Kom eens langs. Ziet u zelf hoeveel extra's een Poggenpohl u biedt. Zonder dat u meer betaalt. b.v. Gebr. Rolff s Handelmij. Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijlc Tel. 071-899206 Winkelcentrum Babyion Den Haag Tel. 070-85 1308 VRIJDAG 28 MAART 1980 PAGINA 3- Ratel De heer W. Vermey geeft morgenavond een lezing voor de werkgemeenschap „De Ratel". Hij zal in de Grote Zaal van het Leidse Volkshuis aan de Apothekersdijk spreken over zijn reis door China. De bijeenkomst be gint om half acht Première 'Verblind door veroordeling' is de titel van de film, die morgenavond bij jongerenvereniging Augustinus aan het Rapenburg 24 in première gaat. Vanaf september 1979 is door een aantal Leidse jongeren aan deze film gewerkt. De film is onder leiding van Johan van der Capellen in de Leidse binnenstad en de duinen opgenomen. Het verhaal speelt zich in ongeveer vierentwintig uur af. De film han delt over een jongen, die zijn steeds terugkerende visioe nen probeert te verdringen. Deze amateurspeelfilm dingt mee naar de prijs op het komende amateurfilmfestival van Nederland. Dezelfde avond worden nog drie films ver toond: 'Appie, professor in de lompelogie' (de winnaar van het festival van 1977), 'Jongerenhuisvesting, wat doen we eraan?' en tenslotte de film 'Wat is film'. De eerste film voorstelling begint om negen uur en de avond wordt afge sloten met een amateurdisco. 'Leidse jazz Voornamelijk Leidse jazz-musici treden morgen op in bet Leidse Vrijetijdscentrum op uitnodiging van jazz- zolder Hot House. Vanaf half negen geven de musici Fred Cohen (drums), Eric Pluyter (bas), Huub Walter (piano) en Peter van Bergen (saxofoon). De groep brengt veel oude nummers ten gehore. Vanaf half tien is het de beurt aan de Leidse Slagwerkgroep. Vorig jaar zorgde deze groep al voor een uitstekend stuk per cussie in Hot House. De groep TAO met Charles Schouten op drums, Theo de Jong op basgitaar, Sjoerd Plak op electrische gitaar en Marc van der Geer op synthesizer, treedt vanaf half elf op in Hot House. De groep brengt veel improvisaties met minimal music ef fecten. Om half een begint een jam session, waarmee de jazzavond op passende wijze wordt afgesloten. Jazz on Sunday Met een optreden van Landesbergen Big Band wordt zon dag 30 maart het seizoen bij „Jazz on Sunday" afgesloten. De big band opende in oktober 1979 eveneens het seizoen van de jazzclub, die korte tijd, reeds voldoende zijn be staansrecht heeft bewezen. De club telt thans niet minder dan 345 leden. Tal van bekende juzzmusici hebben Jazz on Sunday weten te vinden. Het bestuur van Jazz on Sunday overweegt om met het orkest van Landesbergen een langs peelplaat te maken. Het optreden van de big band heeft vanaf kwart voor drie plaats in het bowling restaurant van Hans Menken aan de Boshuizerlaan 1. Afscheidsrecepties Twee ambtenaren bij de gemeentelijke afdeling Onder wijs maken binnenkort gebruik van de mogelijkheid om vervroegd met pensioen te gaan (de VUT-regeling). Het zijn de gemeentelijk inspecteur van het onderwijs, de heer J. van Riesen en de chef van de afdeling onder wijs, de beer J. Daalbergen. Voor ieder wordt een af scheidsreceptie gegeven in de Burgerzaal van het Stad huis. Van de heer Van Riesen wordt maandag 31 maart afscheid genomen. Dit geschiedt nadat de inspecteur rond vier uur zijn afscheidsrede met als titel „de ge meente en haar onderwijs" heeft uitgesproken. Van de chef van de afdeling onderwijs wordt vrijdag 18 april vanaf vier uur afscheid genomen. Paranormale verschijnselen Het Gesprekscentrudm aan de Vrouwenkerkkoor- straat 17 start dinsdag 1 april een serie lezingen over paranormale verschijnselen. De eerste lezing wordt ge geven door de paranormaal begaafde heer H. Dunne- volt onder de titel: „Wat is paranormaal?". De lezing begint om acht uur. Transcedente meditatie In het rijksmuseum voor Volkenkunde aan de Steenstraat wordt dinsdag 1 april een lezing gegeven over transcen dente meditatie (T.M.). Dit is een techniek om zowel geestelijk als lichamelijk geheel tot rust te komen. De le zing begint om acht uur. De toegang is gratis. Lord of Lords s reggae-groep 1 gen uur op in het Leids Vrijetijdscentrum aan de Bree- straat De formatie wordt gevormd door tien Aruba nen. Zij spelen de zogenaamde 'rootsie-reggae' ofwel traditionele hakketak-muziek. Hiermee maken ze ge bruik van diverse soorten Afrikaanse en Surinaamse percussie-instrumenten. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden vijftig (leden krijgen twee gulden korting). LEIDEN/REGIO Veel schot zit er teraadsleden uit de Leidse regio zitting nog niet in de realisatie van woonwa- hebben, werd over dit voorstel gesproken, genkaropjes in de regio. Tegen de toch I"1 een vorige vergadering werd aan de ie- al moeilijk op gang gekomen plannen °en gevraagd de mening van hun ge- van gemeenten worden doorgaans veel meenteraad over dit voorstel te polsen en bezwaren van bewoners ingediend (zie de uitslag op te sturen naar de heer Ment- L.C. 27 maart over plannen voor een ZÜ> gemeentelijk coördinator van het kampje in Zoeterwoude) Dit houdt de Leidse woonwagencentrum. Slechts twee realisatie van zo'n kampje meestal ge- gemeenten reageerden schriftelijk. Leiden ruime tijd tegen. Dat daarna de provin- s^at 1° principe positief tegenover het cie of het rijk weer problemen maakt voorstel om woningen ook voor woonwa- is vers twee. genbewoners beschikbaar te stellen. Lei derdorp wijst het voorstel af, maar deze Omdat de aanleg van de verschillende gemeente is de eerste en enige die al ge- kampjes in de regio zo lang op zich laat ruime tijd een woonwagenkampje, heeft, wachten is er een voorstel gedaan door le- Andere gemeenten hebben nog niet ge- den van het Regionaal Woonwagen Cen- reageerd. Tijdens de vergadering bleek tra om woningen beschikbaar te stellen in echter dat de andere gemeenten niet zo de verschillende gemeenten. De nood op vee^ voor het voorstel voelden. Er zijn het woonwagenkamp in Leiden aan de 20 Vee^ woningzoekenden, was Haarlemmertrekvaart is groot. Het kamp h.un argument. Voorzitter van de vergade- staat overvol en uitzicht op een plaats el- r*n8 5?e ^eer Parlevliet, wethouder in ders in de regio zit er voorlopig niet in. Katwijk, stelde dat woonwagenbewoners er zelf ook niets voor zouden voelen om in Woningen beschikbaar stellen zou op zich een 'gewone' woning gehuisvest te wor- geen gek alternatief zijn. In de gistermid- den. Hij zei dit aan de hand van een on- dag gehouden vergadering van het Regio- langs verschenen rapport. De heer Van naai Woonwagen Centra waarin gemeen- Es, bewoner van het Leidse woonwagen kamp wees de conclusie van het rapport en die van de heer Parlevliet stellig van de hand. „Het is niet van belang of wij wel of niet in een woning willen. Wij'wil- len dat best, maar de buurt wil dat niet De mensen zijn zo negatief en het resul taat is dat je als woonwagenbewoner in het geheel niet wordt geaccepteerd. Het is niet leuk om te worden nagewezen en te merken dat men de deur op slot doet als je langs loopt Daarom wil een woonwagen bewoner niet naar een 'gewone' straat Het is dan niet leuk meer. Maar dat bete kent niet dat hij geen huis wil hebben. De .echte woonwagenbewoners van vroeger bestaan namelijk niet meer. Het is name lijk niet meer zo makkelijk om door het land te trekken. Je mag blij zijn een dak boven de hoofd te hebben. Vroeger waren we voor een deel kooplieden en trokken van markt naar markt maar nu hebben de kooplieden geen kans meer, als je nu ergens iets wil doen moet er al een half jaar van te voren een vergunning zijn aangevraagd. De werkelijkheid is nu, dat we gewoon een hele tijd in een woonwa gen wonen. Nou, dat kan dan net zo goed in een huis", aldus de heer Van Es. 11DEN De Vereniging Vrienden van Diogenes [den, die zich inzet voor ;stauratie van oude pan- heeft het afgelopen jaar wens gefunctioneerd, ledental van Diogenes acttide het afgelopen jaar 297 tot 321. De financiële st over 1979 bedraagt 0 gulden, terwijl de be- 7 te winst over dat jaar erk^0 bedroeg. restauratie van het pand 'ewoerd 32 verloopt voor- edig", meldt de vereniging, rekent erop, dat het pand voor de zomer in exploita- enomen kan worden. Bin- ie{, ikort hoopt Diogenes te be- iui nen met de restauratie van het Mierennesthofje. Tevens verwacht men dit jaar te kun nen starten met de restauratie van de Latijnse School. Het wachten is nog op op het pro gramma van eisen van de Schooladviesdienst, waarna het oorspronkelijke plan aan gepast moet worden. Nog voor de bouwvakantie hoopt men een feestelijk begin met de restauratie te kunnen maken. „Al met al is er geen reden tot pessimisme, maar wel moet erop gewezen worden, dat het in toenemende mate moeilijk wordt om met de nieuwe sub sidieregelingen uit de voeten te kunnen," aldus de voorzit ter D.E. Krantz in het bulletin van de vereniging. DEN Het motorvermogen van bromfietsen kan mor bissen elf en vier uur nog worden getest op de rollen- k van de politie op het bureau aan de Zonneveldstraat. Akl raard wordt geen proces-verbaal opgemaakt indien het ver en van de bromfiets te hoog blijkt. Afgelopen zaterdag lie- 19 personen hun bromfiets op die manier testen. In 25 geval- was het vermogen correct en bij 14 bromfietsen werd een te vermogen vastgesteld. Nadrukkelijk hebben de stu denten de aftocht geblazen. De barak aan het Piet Paaltjen- spad, die als eerste plaats moet maken voor de nieuw bouw van het Academisch Zie kenhuis is verworden tot een treffend voorbeeld van zelf werkzaamheid. De sloop is metterdaad begonnen: deuren zijn letterlijk gekraakt, geen ruit is meer heel, wanden zijn afgebroken en de voorpuien zijn verpulverd. Een triest res tant van een noodhuisvesting die meer dan twintig jaar gele den werd opgericht. Het is de eerste van de acht barakken die moet wijken voor de ziö- kenhuisbouw waarvoor minis ter dr A. Pais maandagmiddag de eerste spade in de grond steekt. Op de plek waar de restanten van de barak staan, wordt een aanvoerweg aange legd, opdat de bouwmaterialen naar de bouwplek vervoerd kunnen worden. De overige ze ven barakken moeten voor 1 september ontruimd zijn. Voor de bewoners van deze opstal len is nu nog geen onderdak gevonden: gemeente en uni versiteit zijn nog niet uitgepuz- zeld over een plek waar nieuwe barakken kunnen worden ge plaatst. LEIDSE COURANT [politie geeft een demonstratie op de Vismarkt; geschrokken door het tafereeltje, dat overigens In scène was gezet, verlaten verscheidene foutparkeerders hun illegale par- rplaats. )EN Het ministerie Onderwijs en Weten- ppen zal dit jaar vijf it minder geld dan vo- ar toekennen aan de e universiteit voor ma le lasten. Dit blijkt uit lerziene begroting voor die gistermiddag in een vergadering van de ersiteitsraad is bespro- loudt in dat er op de bud- ïn van faculteiten en dien vijf procent bezuinigd zal ten worden. Tevens zal budget voor onderhoud- xploitatievoorzieningen te zijn. Als dit gat, dat vol- het College van Bestuur tot twee miljoen gulden kan zijn, niet wordt ge dicht, zal er verder besnoeid moeten worden op de budget ten van faculteiten en dien sten. De begroting voor materiële lasten bedraagt in totaal een bedrag van negentig miljoen gulden. Voor de personele las ten is er een bedrag uitgetrok ken van 291 miljoen gulden. De universiteitsraad is gisteren nog niet tot een besluit ten aanzien van de begroting overgegaan, omdat het vereis te aantal raadsleden niet aan wezig was. Op deze extra vergadering was de fractie van de Leidse Stu- dentenbond overigens niet aanwezig. Deze is het volgens een aan het begin van de ver gadering voorgelezen verkla ring niet eens met de spreek tijdverkorting die de voorzit ter de vorige vergadering had gehanteerd bij de behandeling van de wenselijkheid van wo ningbouw in de Leeuwenhoek. De spreektijd werd tijdens die vergadering beperkt tot twee minuten per spreker. "Op deze manier werd het onmogelijk gemaakt om van een funda menteel democratisch recht gebruik te maken: het recht om het standpunt van de LSb over de Leeuwenhoek duide lijk te maken en onze mening over de ingediende moties en amendementen hierop te moti veren. Wij waren nota bene zelf indiener van een van de moties." Daarom besloot de fractie uit protest de vergade ring van gisteren te boycotten. Pi IDEN De foutparkeerder in Leiden pt vanaf 1 april (geen grap!) de kans zijn voermiddel niet terug te vinden op de aj ats waar hij of zij hem heeft achtergela- uiiEen surveillerende motoragent, die con- :rt teert, dat een auto hinderlijk geparkeerd 3ri at, kan per mobilofoon een speciaal voor t doel uitgeruste takelwagen alarmeren, binnen vier minuten ter plekke is om t obstakel uit de weg te ruimen. De eige- ir kan het voertuig in Oegstgeest afhalen 1S: eerst op het politiebureau 110-200 gulden Ié aald te hebben. v ids een aantal jaren geeft de Wegen ver keers- 2 de gemeenten de mogelijkheid op een eigen P eling te treffen. Het wegslepen gebeurt 6|( reen particulier bedrijf uit Oegstgeest in op- cht vban de politie. Voordat tot actie wordt irgegaan, bevestigt de desbetreffende agent speciale W(egsleep) R(egeling)-bon onder de ruitenwisser van de auto. De bestuurder van de kraanwagen rijdt eerst met de buitgemaakte foutparkeerder langs het politiebureau om daar de nodige formaliteiten te vervullen. Vervol gens wordt de auto in Oegstgeest gestationeerd. Indien de rechtmatige eigenaar zich binnen drie maanden niet heeft gemeld, wordt de auto te koop aangeboden. Auto's waarvan de dag waarde slechts enkele honderden guldens be-, draagt, worden zelfs binnen drie maanden van de hand gedaan. Het eerste, dat de ongetwijfeld verbaasde fout parkeerder te doen staat bij terugkomst op de plaats, waar de wagen werd geparkeerd, is naar het politiebureau lopen. Hetzij om aangifte te doen van diefstal van de auto, hetzij om proces verbaal op te laten maken vanwege het fout parkeren. De overtreder ontvangt daarover na verloop van tijd bericht van de officier van jus titie. Na het proces verbaal dient de overtreder de wegsleepkosten te betalen, 's Nachts en op zon en feestdagen is het te betalen bedrag hoger dan overdag en op werkdagen, maar meer dan tweehonderd en minder dan honderdtien gul den zal het niet kosten. Na betaling ontvangt de automobilist een betalingsbewijs en afgiftebon, waarna de tocht naar Oegstgeest kan beginnen. Voorkoming van strafvervolging is alleen maar mogelijk, indien er nog niet wordt gesleept. Dus als onder de ruitenwisser een WR-bon wappert en de kraanwagen is nog niet gearriveerd, dan kan de bekeuring nog op het bureau worden betaald. Als één van de vier grijpers van de kraanwagen echter om één van de wielen zit, is het slepen officieel begonnen. Alleen in zeer ernstige gevallen is -ook al is de kraanwagen nog niet gearriveerd- betaling aan het bureau ook niet mogelijk; de verbalisant zal in dat ge val later voor de rechtbank moeten verschij- nen. De regeling geldt voor de gehele stad, maar de Eolitie zal in het bijzonder letten op foutpar- eerders bij bushaltes, invalideparkeerplaatsen, trottoirs en fietspaden en bij laad- en loshavens of voor uitritten. De politie is van mening, dat van het wegslepen een afschrikkende werking uit zal gaan. Als er één voertuig wordt wegge sleept, vertrekken volgens de politie minstens zes automobilisten (met hun auto) uit eigen be weging. Dat was overigens gisteren al te zien, toen de politie een demonstratie van het weg slepen gaf op de Vismarkt. Het wegslepen ge beurt dagelijks van 8.00 tot 18.00 uur (tij dens de koopavonden tot 21.00 uur). Het be- waarterrein in Oegstgeest is op werkdagen van 8.00 tot 19.00 uur geopend (tijdens de koopavond tot 22.00 uur). Zaterdag is het terrein van 8.00 tot 18.00 uur en zondag van 10.00 tot 18.00 uur geopend.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 3