Poloploeg viert rentree spelers met forse triomf florissante start ran Hans Vultink bedankt voor hockeyteam Ron Steens SPORTWERELD r Tips voor Duindigt Twee artsen in Italië geschorst eceptie Jan Nieuwenhuyzen Kruseman n grandioos afscheidsfeest Lotto/toto DE PANNE - De Ier Sean Kelly heeft de driedaagse wieler ronde van De Panne gewonnen. De laatste etappe werd ge wonnen door Fons de Wolf voor Jos Schipper. In het slot- klassement werd Aad van den Hoek vierde en beste Neder lander. ZURICH - Zimbabwe neemt deel aan de voorronde van de strijd om de wereldbeker voetbal. Zimbabwe was sinds 1965 onder de naam Rhodesie uitgesloten van het spelen van in ternationale wedstrijden. ZURICH - De FIFA halveerde de schorsingen van de naar het westen gevluchte voetballers Lutz Eigendorf(Odl) en Ist- van Magyar(Hon). Zij mogen binnenkort weer spelen. MUNCHEN - De bekende Westduitse oud-atleet Armin Hary wordt ervan beschuldigd medeplichtig te ziin aan een miljoe nenbedrog met grond van de katholieke kerk in de buurt van München. Hary(43), die als eerste atleet de 100 meter af- lpgde in tien seconden, zou met een 52-jarige koopman de kerkgemeenschap voor 3,2 miljoen mark hebben opgelicht Hij is inmiddels na betaling van een borgsom op vrije voeten gesteld. MADRID - Er komt geen parlementaire controlecommissie in Spanje voor doorlichting van het organisatiecomité van het WK voetbal 1982. De communistische partij had dit voor gesteld. NICE - Elly Vessies bereikte de halve finales van het tennis toernooi van Nice door de Francaise Calleja met 6-2,3-6,6-0 te verslaan. WEST-BERLIJN-Real Madrid won de Europa Cup basketbal voor landskampioenen door met 89-85 van Maccabi uit Tel Aviv te winnen. ZURICH - Algerije plaatste zich voor het Olympische voet baltoernooi doordat Libië weigerde te spelen. LONE PINE - De Israëliër Roman Dzindzidasjvili won een schaaktoernooi in Lone Pine met zeven uit negen. Miles werd op een half punt tweede. Larsen, Gheorghiu, Alburt, Geiler en Balasjov namen de volgende plaatsen in. PERUGIA De recht bank van Perugia heeft de artsen Mario Tomas- sini en Fino Fini gedu rende de periode van één jaar verboden werkzaam te zijn in het Italiaanse voetbal. De rechtbank achtte be wezen dat beide genees heren onzorgvuldig te werk zijn gegaan met be trekking tot het overlij den van Renato Curi, een speler van US Perugia, in 1977 tijdens een wed strijd tegen Juventus. Curi, die op het speelveld stierf, was daarvoor ver scheidene malen door Tomassini (als clubarts) en Fini (de dokter van de Italiaanse voetbalbond) onderzocht. Het tweetal had daarbij een hartaf wijking over het hoofd gezien. VRIJDAG 28 MAART 1980 PAGINA 19 27 MAASTRICHT Het Nederlands waterpo- loteam heeft bij de opening van het zeven- landentoernooi in Maastricht de terugkeer van Nico Landeweerd en Ton Buunk ge vierd met de grootste interlandzege van de laatste jaren. Griekenland, over een maand in Sofia, één van de mededingers naar Olympische kwalificatie, kreeg gisteravond in het zwembad De Dousberg te Maastricht met 155 een pak slaag van jewelste. De tussenstanden: 22, 31, 3—0 en 72 ge ven daarbij exact aan, waar Oranje de Grieken in de tang nam: op het gebied van conditie, zwemsnelheid en combinatievermogen. De po gingen van het duo Henk Lichtenveldt/Ivo Trumbic om de bronzen equipe van de Olym pische Spelen van Montreal weer bij ejkaar te brengen, lijken een grote kans van slagen te hebben. Waarbii alleen de opvolging van de destijds ongenaakbare Evert Kroon in het doel nog vraagtekens opwerpt. Trumbic laat in Maastricht beurtelings Wouly de Bie, Ruud Misdorp en Theo Uittenhout optreden om zo tot een zo verantwoord mogelijke keuze te komen voor Sofia, het tweede en beslissende kwalifica tietoernooi waar Nederland bij de eerste vijf moet eindigen. Alex Boegschoten, de vaste doelman van de laatste jaren, komt daarvoor niet in aanmer king. Na twee elleboogoperaties oordeelt Trum bic het beter hem nog een jaar te laten revali deren. Voor het overige lijkt Trumbic op de goede weg. Griekenland, waarvan in Hvar bij het eerste kwalificatietoernooi vorig jaar okto ber moeizaam met 64 werd gewonnen, kon na het eerste kwart nog slechts symbolisch te genstand bieden. In het hart van de oranje-ver dediging hield Ton Buunk, ternauwernood her steld van een griepaanval, de zaak potdicht, terwijl Nico Landeweerd, in aanvallend opzicht voor sterke impulsen zorgde. Aanvoerder Jan Evert Veer was de man die daar met zes tref fers het meeste gebruik van maakte. Nico Landeweerd, die evenals Hans Smits, drie jaar geleden zijn laatste interlandwedstrijd voor oranje speelde, was onbetwist de grote animator van dit nieuwe team. Hij was ongrijpbaar voor de straffe dekking, waarmee de Grieken het tempo en de score laag probeerden te houden. Daarnaast was hij steeds aanspeelbaar. De wijze waarop hij in de tweede helft 4—2 scoorde, na dat hij zelf in de verdediging de bal had be machtigd, besliste in feite de wedstrijd. De zes de en zevende treffer, die" eveneens van zijn hand kwamen, waren van gelijke klasse. In de vierde periode kon Trumbic zijn sterspeler zon der bezwaar enkele minuten rust gunnen. Noordegraaf, Van Belkum, Van Zeeland en vooral Jan Evert Veer waren mans genoeg het sloperswerk doeltreffend af te ronden. Uitslagen: RoemeniëTjechoslowakije 118 (14, 2—0, 4—3 en 4—1); West-Duitsland—Zweden 10—4 (3—0, 3—3, 2—1 en 2—0). Nederl d—Griekenland 15—5 (2—2, 3—1, 30 en 72). Scoreverloop NederlandGriekenland: 1 0 Veer (7—6), 1—1 Arondis (6—7). 2—1 Landeweerd, 2—2 Sitarenios (67), 32 Van Mil (76), 42 Landeweerd 52 Veer (67), 53 Stathakis. 63 Noordegraaf, 7—3 Landeweerd (7—6), 83 Landeweerd, 93 Van Zeeland (7—6), 10—3, 11—3 en 12—3 Veer, 12—4 Aronis, 13—4 Noordegraaf, 144 Veer, 145 Armenakis, 155 Noord egraaf. Nog vijftien man in arrest in omkoopzaak ROME Vijl dagen na de veel ophef makende arrestatiegolf in Italië bevonden zich gisteren in verband met het om koopschandaal in het Italiaanse profvoetbal nog vijftien van de ze ventien arrestanten in hechtenis. De speler van Us Perugia, Gianfranco Casarsa, die zich maandag vrijwillig bij de politie had aangemeld, werd gisteren uit de Regi- na Coeli-gevangenis in Rome ontslagen Wel bleef hij door de Italiaanse voet balbond, evenals twaalf andere spelers, voor de rest van het seizoen ge schorst. Ook Nardino Pre- bedi, de manager van AC Brescia, werd op vrije voe ten gesteld. Er bevinden zich nu nog twaalf spelers, de voorzit ter van AC Milan, Felice Colombo, en de beide „on thullers" in de zaak Massi mo Cruciani en Alvaro Trincia achter de tralies. jEN HAAG Ron Steens heeft besloten zich niet meer be- jïikbaar te stellen voor het Nederlandse hockeyelftal. De [jarige recordinternational hij speelde 139 wedstrijden oranje kan het veel tijd vergende tophockey niet meer Lbineren met zijn studie economie en zijn werk voor een bountantskantoor. Ron Steens, die speelt bij Klein Zwit- rland, was de laatste jaren aanvoerder van het nationale |t besluit van Ron Steens betekent een gevoelig verlies voor (nationale selectie, die zich voorbereidt op de Olympische Spe- van Moskou. Bondscoach Wim van Heumen zal op korte ter- n naar een vervanger moeten zoeken. Het herenteam heeft i eerste internationale contact in de aanloop naar de Spelen 2 tot en met 4 mei in Keulen tijdens een vierlandentoernooi t West-Duitsland, Groot-Brittanië en Spanje. t> Steens debuteerde in het nationale hockeyteam op 16 maart 8 in Londen tegen Schotland. Sindsdien was hij niet meer uit nje weg te denkep. De oud-Victoriaspeler uit Rotterdam jkte de toernooien om de wereldbekers in 1973 (Amstelveen), 5 (Koeala Loempoer) en 1978 (Buenos Aires) mee en kwam op de Olympische Spelen van 1976 in Montreal. Op 17 juni 5, een dag voor zijn 26e verjaardag, speelde Ron Steens zijn iderdste interlandwedstrijd in Bonn tegen West-Duitsland. I 139e en laatste duel speelde Ron Steens 11 ianuari in Ka- ji tijdens het toernooi om de Champions Trophy tegen Paki- Ron Steens kan zijn studie en werk niet meer combine- i (23). Hij maakte in zijn interlandloopbaan 39 doelpunten. ren met het tophockey. jjPÖRT LEIDSE COURANT TROP Drie maanden geleden opende s Vultink het Europese kampioenschap in Terneuzen met nederlagen tegen Jan tnits en Francis Connesson. De voortzet- B op wereldniveau in het tegen Oberhau- aangedrukte mijnstadje Bottrop begon ienlijk beter. De Grollenaar verloeg op 6rste dag van het zeventiende wereldti- ernooi achtereenvolgens in acht beur- r de Vlaming Wesenbeek en in twaalf 1 ten de Argentijn Berardi, de enige deel- er van buiten Europa in dit gezelschap. rop is het laatste toernooi van Vultink dit in. Met Pasen reist hij voor een maand af Australië, waar hij een reeks demonstra- •tijen gaat spelen. Tachtig kilometer van uis in Groenlo, waar hij drie jaar geleden ireldtitel moest afstaan aan de Belg Ludo L wilde Vultink nog een keer schitteren in 'avoriete spelletje. Technisch is hij mis- de beste 47/1 speler ter wereld. Hij heeft lie Europese- en wereldrecords in handen. is nog geen garantie voor de overwinning WK", relativeerde Vultink. „Het is een tje met drie ballen waarbij van alles mis HQ (aan". Hij dacht daarbij aan Terneuzen ,n hij slechts vierde werd. Uitslagen Eerste ronde: Dieter Müller (WD1) 300 9 183 33.33 Frans Stenzei (Oos) 234 9 78 26.00 Francis Connesson (Fra) 300 9 134 33.33 Thomas Wildförster (WD1) 5 9 1 0.55 Oswaldo Berardi (Arg) 110 6 48 18.33 Ludo Dielis (Bel) 300 6 94 50.00 Willy Wesenbeek (Bel) 37 8 22 4 62 Hans Vultink (Ned) 300 8 172 37.50 Tweede ronde: Connesson 300 10 172 30.00 Stenzei 193 10 79 19.30 Muller 281 11 93 25.54 Wesenbeek 300 11 124 27.77 Berardi 101 12 57 8.41 Vultink 300 12 109 25.00 Wildförster 150 9 85 16.66 Dielis 300 9 96 33.33 Stand: 1. Dielis 4 96 40.00 2. Connesson 4 172 31.57 3. Vultink 4 172 30.00 4 Muller 2 183 29.05 5. Wesenbeek 2 124 17.73 6. Stenzei 0 79 22.51 7. Berardi 0 57 11.72 8. Wildförster 0 85 8.61 Hans Vultink beleefde een goede start in het wereld kampioenschap met twee overwinningen. WIJK Officieel e het een receptie; 'as het afscheid van N ieu wenhuyzen eman als plaatsver- :nd hoofd van de lie Sportzaken van ministerie van CRM het werd, geheel in sst van de met pen- gaande, hoofdamb- r, een geweldig af- Isfeest. Voor hem l werkelijk de ge- portwereld acte de jee gaf, voor al die rden receptiegan- "mdat het een onge- [en bijeenkomst het „bruine café" M, doorgaans de ie geheten. euwenhuyzen Kruse- i zich dan ook niet op itegisch in het oog lo- slaats opgesteld maar ft zijn echtgenote en familie min of meer ,en achter een kathe- Jat hij waarschijnlijk i zicht kon houden op t aan geschenken die rden aangeboden. ifdcadeau werd hem ct door de staatssecre- i CRM, G. C. Wallis de ie bleek te worstelen vraag „of Jan Nieu- len Kruseman een ar was dan wel of een ar zo zou moeten zijn tijd was geweest". Dat lengte van dagen een punt blijven, zoals de retaris meldde want ïidende functionaris ust een buitenbeentje grote ambtelijke ap- orden genoemd. Maar die allerwege lof en ring oogstte door zijn van zijn taak en het 1 van zijn ministerie lei gelegenheden. Be- iet sportzaken maar Tijdens zijn afscheidsreceptie keeg Jan Nieuwenhuyzen-Kruseman een kunstwerk overhandigd. In zijn gezelschap (vlnr) de heer Wagemaker, staatssecretaris van CRM Wallis de Vries, mevrouw Kruzeman en minister Gardeniers van CRM. zelf ook een groot sport bed rij ver, zo schetste Wallis de Vries hem om te eindigen met een Chinese spreuk die door de scheidende functionaris zelf zo kwistig in het rond werden ge strooid: „Gij zet glimlachen uit die weer tot u terugkeren". Een reis naar Amerika was het geschenk van CRM. Tevoren, in de kring van zijn medewerkers, had mevrouw Olieroock namens de perso neelsvereniging met een colle ga in de trant van Thomasvaer en Pieternel de loftrompet ge stoken over Jan Nieuwenhuy zen Kruseman, kortweg Kruus. Een enveloppe met in houd van de „eigen" afdeling en een van de personeelsver eniging werd gevolgd door nog een, namens de gezamenlijke Nederlandse sportwereld, aan geboden door de secretaris van de Nederlandse Sport Federa-. tie, dr. Wim van Zijll, die e- venals Wallis de Vries dat had gedaan, anecdotische voorval len uit de ambtelijke carrière van Kruus memoreerde maar tevens de dank en de lof van de vaderlandse sportgemeen- schap overbracht. Ze waren er vrijwel allemaal, de afgevaardigden van de sportbonden. Wie er niet was, had telegrafisch zijn beste wensen en dank gezonden. Mi nister-president Van Agt kwam Kruus uitluiden, zijn ei gen minister Gardeniers, een stroom van collega's, kortom: wie was er eigenlijk niet. Kruus moest natuurlijk een af scheidswoord spreken waarvoor een combo o.l.v. zijn fietsvriend Tonny Eijk het zwijgen werd opgelegd en dat was, helaas, zijn laatste of ficiële one manshow die lach salvo's ontketende waarvan het bier bijkans verschaalde. Temidden van alle cadeaus, waarvoor hij zich uiterst dank baar toonde „het pensioen is van dien aard dat ik mijn buikriem zal moeten aantrek ken, de enveloppen zijn dus zeer welkom en wie nog niet gestort heeft kan het alsnog doen" moet de plastiek die jaren in zijn werkkamer stond nem wel bijzonder lief zijn. Een kunstwerk, voorstellende rugby'ers, dat eigenlijk op het ministerie had moeten blijven, maar dat de staatssecretaris zijn scheidende hoofdambte naar ten geschenke deed. Het zal een ereplaats krijgen in zijn huis aan de Sportlaan waar Kruus bepaald niet stil zal gaan zitten. Hij heeft nog zo veel te doen. Carter zal geen atleten beletten naar Moskou te gaan WASHINGTON Volgens doorgaans welingelichte bronnen in het Witte Huis heeft president Carter gis teravond verklaard, dat hij de individuele deelneming van Amerikaanse atleten aan de Olympische Zomer spelen in Moskou niet zal beletten. De president her haalde, dat er geen officiële Amerikaanse ploeg in de Russische hoofdstad aanwe zig zal zijn, maar gaf te ken nen dat hij geen gebruik zal maken van zijn macht om individuele deelnemers af te remmen naar Moskou te gaan. DEN HAAG De eerste prijs in de lotto heeft dit keer liefst twaalf winnaars opgeleverd van de eerste prijs. Zij ontvangen elk bru to 61.012,40. De uitslagen van lotto en toto no. 12 zijn: Lotto: Eerste prijs: 12 winnaars, ieder bruto 61.012,40. Tweede prijs: 100 winnaars, ie der bruto 1.687,20. Derde prijs: 461 winnaars, ie der 548,90. Vierde prijs: 13.024 winnaars: ieder 25,9( Viifde prijs: 33.931 winnaars: ieder 9,90. Toto: Eerste prijs: 1 winnaar, bruto f 99.967,70. Tweede prijs: 2 winnaars, ie der bruto 31.239,90. Derde prijs: 59 winnaars, ieder bruto 1482,50. Toto-gelijk: Eerste prijs: 1 winnaar, bruto 12.274,90. Tweede prijs: 3 winnaars, ie der 460,70. Derde prijs: 18 winnaars, ieder 268,70. Vierde prijs: 384 winnaars, ie der 17,90. Vijfde prijs: 505 winnaars, ie der 10,90. (Van onze sportredactie) WASSENAAR Zowel zaterdag als zondag zijn er koersen op de Wassenaar se baan Duindigt. Zater dagmiddag alleen tien draverijen. De eerste start is om 14.00 uur. Zondag bestaat het programma uit zes draverijen en vier rennen met een eerste start om 13.00 uur. Onze tips voor zaterdag: nJGERPRIJS: Tessa Buitenzorg, Tjerry Belle en Sandbox du Bols. JAKHALSPRIJS: Tati D, Ria Price en Romalie Fortuna. LEEUWPRIJS: Tango Boszorg, Power Regina en Scylla Hage. POËMAPRIJS: Rietje P, Ralf Rumelaar en Parmabon. PANTERPRIJS: Rosy Rapid, Roosje Bloemlust en Ria S. CHEETAHPRIJS: Roidur, Peter Post en Rix K LUIPAARDPRIJS: Race H, Ornantus Duke en Prins Benjamin. KANGEROEPRIJS: Royal Performer, Randver en Sjors Buitenzorg. HYENAPRIJSPRIJS: Pearl Olivier, Pimpelmees H en Parel Holland. TIJGERPRIJS(tweede afdeling): Tachos Hanover, Speedy Hanover en Teddy DRIE HAGENAARS IN RACETEAM AMSTERDAM - In Amsterdam werd gisteren het raceteam van Audio Sonic gepre senteerd. Van deze ploeg maken deel uit de broers Jim en Huub Vermeulen en Henny Hemmes, allen uit Den Haag. Huub Vermeulen komt dit jaar uit in de formule Ford 2000, Jim Vermeulen in de sports 2000 en Henny Hemmes in zwaarste productietoer- wagens. Tips voor zondag JACQUESPRIJS(l): Enemy, Loika en Angry Brigade. JACQUESPRIJS(2): Corkstone, Esther en Margot W.J.JOCHEMSMEMORIAAL: Boden's Ride, King en Sir Wouter. CHARLIE BROWNPRIJS: Sir Romeo, Trouble Maker en Zilverster. VOORLINDENPRIJS: Pavette Bronstee, President en Sasja van Willy. BIJHORSTPRIJS: Spencer Fortuna, Salvo Estancia en Rallant Way. RIJKSDORPPRIJS: Rik Fortuna, Nera Hanover en Peter Snell. MEYENDELPRIJS: Rosy Whitesummer, Rodger Fortuna en Sjon Bluming. DE RENSPORTPRIJS: Ossian, Ronny W en Nanouk. REYERSBERGENPRIJS: Rabbani, Sera S en Regular Speed. Het raceteam ten voeten uit: voorgrond Huub Vermeulen en op de achtergrond Jim Vermeulen en Henny Hemmes.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 19