mededelingen gemeentebestuur leiden 31 mrt.tlm 4apnl'80 n iedere millimeter heeft Gemeentewoningen te koop Foutparkeerders opgelet! PAGINA 14 LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 MAART 19£ Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 31 maart a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het Stadhuis. Agenda: Benoeming hoofdleidster openbare kleuterschool De Goudsbloem. Benoeming hoofdleidster openbare kleuterschool De Wigwam. Verlening van eervol ontslag en aanwijzing als con rector aan de Louise de Coligny-scholengemeen- schap voor atheneum, h.a.v.o. en m.a.v.o. Verlening ontslag ambtenaar Burgerlijke Stand. Verdere behandeling wijziging Algemene plaatselij ke verordening voor de gemeente Leiden (Drank en Horecaproblematiek). Krediet voor de renovatie van 27 voor-oorlogse woningen gelegen aan de Marnixstraat e.o. van de Woningbouwvereniging "Ons Belang". Krediet voor de renovatie van 112 woningen (Lin destraat e.o. en Resedastraat e.o.) van de Wo ningbouwvereniging "Ons Doel" (complexen 2 en 3 gedeeltelijk). Beschikbaarstelling krediet voor de revisie van het gemeenteblad. Beschikbaarstelling krediet voor de aankoop van vijf verplaatsbare lokalen voor het kleuter- en lager onderwijs en het plaatsen van die lokalen op een terrein aan het Regenboogpad no. 6. Procedurebehandeling begroting 1981. Commissie vergaderingen Commissie voor volkshuisvesting. Dinsdag 1 april a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het Stadhuis. Agenda: Beschikbaarstellen aanvullend krediet t.b.v. het verbeteren van de panden Floresstraat 31 /33. Bespreking nota uitgangspunten woonruimtever deling. Brief van de stichting Onder de Pannen voor be schikbaarstellen van grond voor de realisatie van het project Begeleide Kamerbewoning. Besluit Burgemeester en Wethouders d.d. 14 maart 1980 inzake aankoop van het pand Haver- straat 87. Commissie voor het Psychiatrisch Ziekenhuis "Endegeest" c.a. Dinsdag 1 april a.s. om 18.00 uur in het recreatie^ gebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "En degeest" c.a., Endegeesterstraatweg te Oegst- geest. Agenda: Voorstel m.b.t. dienstwoningen. Voorstel inzake kredietverlening voor het maken van een plan met kostenraming en bestek voor de restauratie van het kasteel "Endegeest". Ingekomen stukken - Brief hr. Dekker - behandelingsprocedure - Brief mevr. Hes Verzoek Pieca om een bijdrage in de kosten van de lustrum-viering. Stand van zaken m.b.t. afbouw Voorgeest. Informatie van de administrateur m.b.t. het over leg met het C.O.Z. over de tariefvaststelling. Informatie van de administrateur over het beheer van patiëntengelden. Gedachtenwisseling met N.O.K.-functionarissen over de herziene offerte voor het organisatie-on derzoek (te 19.00 uur). Rondvraag voor leden. Rondvraag voor toehoorders 15 minuten). Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden en Volksgezondheid. Donderdag 3 april a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Voorstel inzake de oprichting van een experimen tele kunstuitleen. Voorstel inzake verbouwing en verhuizing van het pand Herenstraat 64 t.b.v. Stichting Dienstencen trum voor Gecoördineerd Bejaardenwerk. Uitbreiding van de toekomstige directie gezond heidszorg met één formatieplaats. Beschikbaarstelling krediet t.b.v. renovatie/nieuw bouw van de Jelgersmakliniek (indien tijdig ge reed). Commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer. Op donderdag 3 april a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Stand van zaken m.b.t. de toepassing I.S.R. aan te wijzen binnenstadswijken (gemeenschappelijk met de commissie voor economische aangelegen heden en personeelszaken). Plan voor de aanleg van een tweezijdig fietspad tussen molen De Valk en het Academisch Zieken huis. Vernieuwing Herenpoortsbrug en Verversbrug. Beschikbaar stellen krediet t.b.v. aankopen in Pan- cras-oost. Beschikbaar stellen krediet voor het maken van een plan met kostenraming en bestek voor de res tauratie van het kasteel Endegeest. Aanleg tunnel onder de Willem de Zwijgerlaan ter hoogte van de Kooilaan. Aankoop van woningen van adspirant-kopers van een woning op het Spoortje. Aankoop grond met opstallen in de Roomburger polder. Aankoop pand Maria Gijzensteeg 1. Aankoop pand Haverstraat 79-79a. Aankoop pand Haverstraat 85. Aankoop pand Haverstraat 87. Aankoop pand V.d. Werfstraat 82. Aankoop van een perceel tuinland in de Stevens- hofjespolder. Aankoop panden Bronkhorststraat 4-4a en 6-6a. Uitgifte in erfpacht en vervreemding van het erf pacht van en op grond gelegen van de Kooilaan (het Spoortje). Huurbeëindiging Sumatrastraat 55. Bebouwing Ir. Driessenstraat. Ingekomen stukken. Verzoek tot het treffen van maatregelen tegen de verkeershinder aan de Hoge Rijndijk. Brief van het wijkcomité Vreewijk inzake verkeers situatie Jan van Goyenkade en aansluitend doel Rijn- en Schiekade. Belanghebbenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare wer ken en verkeer, de heer G.F. thoe Schwart- zenberg, telefoon 769241 toestel 337, ken baar te maken. Stichting Brugfonds Leiden Het komt nogal eens voor, dat initiatieven of activitei ten, die in het belang van de Leidse gemeenschap zijn, niet van de grond komen doordat een startkapi taal of startbijdrage ontbreekt. De begroting van de gemeente laat meestal niet toe dat op korte termijn voor deze activiteiten geld beschikbaar wordt ge steld. Om in een aantal gevallen toch de helpende hand te kunnen bieden heeft de gemeenteraad des tijds de Stichting Brugfonds Leiden in leven geroe pen. Uit dit fonds kan in de beginfase de nodige steun worden verleend voor activiteiten en initiatie ven op sociaal en sociaal-cultureel vlak of op het ge bied van de gezondheidszorg. De stichting verkrijgt haar middelen o.m. uit subsi dies, bijdragen en schenkingen. Uit dit fonds worden in beginsel eenmalige bedragen verstrekt. Verder kan het bestuur voor bepaalde acti viteiten, waarin te verwachten is dat zij binnen afzien bare tijd in een subsidieregeling worden opgenomen, een renteloos voorschot toekennen. Dit voorschot wordt uitgekeerd in de aanloopperiode van de activi teiten die worden ondernomen en zal te zijner tijd weer aan het fonds terugbetaald moeten worden. Instellingen, die al in één of andere vorm subsidie ontvangen, komen niet voor een uitkering uit dit fonds in aanmerking. Het bestuur van het fonds ver gadert twee maal per jaar. Aanvragen voor een uitkering uit dit fonds (eenmalig of in vorm van een renteloze lening) moeten schrifte lijk en vergezeld van de nodige toelichting elk jaar voor 10 april c.q. voor 1 oktober worden ingediend bij de secretaris/penningmeester van het fonds, de heer J. Sommeling, directie Sociaal Cultureel Werk, p/a Stadhuis, Leiden. Burgemeester en Wethouders van Leiden bieden een aantal woningen te koop aan in de wijken Groenoord, De Kooi en Noorderkwartier. De bij deze woningen behorende grond zal in erfpacht worden uitgegeven. Bij de verkoop van deze woningen zal een verplichting tot verbetering worden opgelegd aan de kope^. Overzicht te kopen woningen Straat en Sectie Oppervlakte Prijs Erfpacht huisnr. en nr. per jaar Floresstraat 19 K 1287 56 m2 f 53.700,- f 918,37 Floresstraat 38 K 1255 54 m2 55.600, - f 888,75 Oranjestraat 15 K 1133 56 m2 f 46.450,- f 980,50 Oranjestraat 38 K 406 53 m2 f 36.100,- f 888,75 Groenoordstraat 10 K 906 58 m2 f 54.750,- f 918,37 Mecklenburgerstr. 4 K 2055 78 m2 f 58.100,- f 1.180," Willemstraat 4 K 4724 81 m2 f 58.950, - f 1.190,- Bouwplan bedrijfsgebouw Haarlemmerweg 57d Projectgroep Academie- wijk en Levendaal-West Op woensdag 2 april a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Enige agendapunt: Projectgroep Pancras-West Burgemeester en Wethouders van Leiden maken be kend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet, bouwvergunning te verlenen voor het na sloping van een winkel met bovenwoning bouwen van een bedrijfsgebouw om vattende een autorijschool met garage en een boven woning aan de Haarlemmerweg 57d, kadastraal be kend gemeente Leiden, sectie K, nr 4031. Het bouwplan ligt met ingaan van maandag 31 maart 1980 gedurende veertien dagen ter inzage in kamer 108 van het Stadsbouwhuis aan de Langegracht 72. Tijdens de periode van tervisie-legging kan een ieder bij het College van Burgemeester en Wethouders schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de bouwvergunning indienen. Wie komen in aanmerking? Als gegadigde voor de koop van een van de genoemde woningen kunnen zich aanmelden: degenen die als woningzoekenden geregistreerd staan bij het Buro Huisvesting van de gemeente. degenen die in Leiden een huurwoning leeg achter laten met een maandhuur beneden de f 570,— (kale huur). Bij de selektie van kopers zal voorrang worden gegeven aan mensen, die nu al wonen in Groenoord, De Kooi of Noorderkwartier. Waar informatie? Vanaf maandag a.s. t/m 11 april a.s. zullen dagelijks (op werkdagen) medewerkers van de gemeente in het in formatiecentrum van Buro Voorlichting, links in de hal van het Stadhuis, aanwezig zijn voor het geven van in formatie en toelichting op de tekeningen die daar hangen van de woningen in de bestaande situatie en de situ atie na verbetering. Voorts is er een overzicht in te zien van de voorwaarden en bepalingen waaronder de genoemde woningen zul len worden verkocht en de bijbehorende grond in erfpacht zal worden uitgegeven. U kunt bij Buro Voorlichting terecht: op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur op donderdagavond 3 april en 10 april a.s. van 19.00 tot 21.00 uur. Inschrijving en verdere gang van zaken Als u zich na kennisneming van bovengenoemde gegevens en van de beschikbare informatie als gegadigden voor een of meer van de woningen wilt inschrijven, kunt u dat doen door in het informatiecentrum van Buro Voorlichting een inschrijfformulier in te vullen. U hebt daarvoor de gelegenheid tot uiterlijk 11 april a.s. (Bij in schrijving uw registratiekaart van het Buro Huisvesting of registratienummer meenemen.) Na die datum wordt een selectie gemaakt uit de binnengekomen formulieren op basis van de hierboven ge noemde vereisten. Belangrijk!!! Voor degenen, die straks als serieuze gegadigden voor deze woningen overblijven, organiseert de gemeente t.z.t. bezichtiging van de woningen. Ook is de gemeente behulpzaam bij het geven van informatie over gemeentegarantie en andere fi nanciële mogelijkheden. De verkoop geschiedt uitsluitend tussen gemeente en toekomstige bewoner-koper. Bemiddeling van derden, bv. door inschakeling van een makelaar is dus niet nodig. De gemeente verzoekt u tenslotte om de huidige bewoners van deze woningen niet lastig te vallen met verzoeken om de woning nu al te mogen bezichtigen. Op 2 april a.s. vindt er een openbare vergadering plaats van de projectgroep Pancras-West, die zich bezig houdt met het opstellen van een verbeterings plan voor die wijk. In deze projectgroep hebben amb tenaren en vertegenwoordigers van bewoners en be drijven uit Pancras-West. Op de agenda staan o.a. deze punten: de bestemming van de Kaasmarkt; de plannen voor de Remonstrantse Kerk; de panden aan de Koppenhinksteeg; de bestemming van de kelders onder de Hoog straat; de eventueel te verplaatsen bedrijven; de stand van zaken van een aantal uit te voeren planne. De vergadering begint om 15.30 uur en vindt plaats in kamer 240 van het stadsbouwhuis. Lan gegracht 72. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behande len agendapunten, kan daarover infor matie vragen in het informatie-centrum van het Buro Voorlichting in de hal van Wegsleepregeling Leiden het Stadhuis. Dinsdag 1 april a.s. treedt in Leiden de wegsleeprege- Dagelljks vanJMX) tot IZ.UO uur en van |jng inwerking. Dat is een regeling om voertuigen die 14.00 uur tot 17.00 uur. Diversen Asfaltering gedeelte Lage Morsweg Dinsdag 1 april a.s. begint de aannemer met het as falteren van een gedeelte van de Lage Morsweg. Het gaat hier om het gedeelte tussen het Morsviaduct en Morslaan. Dit gedeelte bestaat nog uit klinkerbe strating. Men wil dit nu gelijk trekken met het al eerder geas falteerde gedeelte van de Lage Morsweg. Het karwei zal in gedeelten worden uitgevoerd. Men werkt dus van kruispunt naar kruispun.'. Het ver keer, met name vrachtverkeer zal niet al te veel hinder hebben van de uitvoering. Zo'n drie weken zal het karwei in beslag nemen. Eindpunt is kruispunt Mors weg/Morsviaduct (ter hoogte van het Rode-Kruis ge bouwtje). fout en hinderlijk geparkeerd staan weg te laten sle pen. Sinds een aantal jaren opent de Wegenverkeers wet de mogelijkheid voor gemeenten om zelf voor hun eigen grondgebied zo'n regeling te treffen. Eind vorig jaar besloot de Leidse gemeenteraad daartoe. Hoe gaat dat? Als uw auto na 1 april a.s. fout geparkeerd staat en bovendien hinder of gevaar oplevert voor andere ver keersdeelnemers loopt u de kans dat hij wordt wegge sleept. Dat gebeurt door een particulier bedrijf in op dracht van de Leidse politie. Zodra de politie van me ning is dat Uw voertuig weggesleept moet worden, gaat er een seintje naar het sleepbedrijf. De politie be vestigt een speciale (W.R.) bon onder uw ruitenwisser en houdt daarvan een copie. Een speciale kraanwagen van het sleepbedrijf tilt vervolgens uw auto op de laad bak en voert hem af. De bestuurder van deze wagen rijdt eerst langs het politieburo aan de Zonneveld straat om daar de nodige formaliteiten te vervullen. Vervolgens wordt uw auto dan opgeslagen op het ter rein van het sleepbedrijf in Oegstgeest. Wat moet u doen? Als u uw auto bij terugkomst mist, gaat u eerst naar het politieburo. Daar wordt dan proces ver baal opgemaakt, waarover u t.z.t. nader bericht krijgt van de officier van justitie. Tegelijkertijd kunt u op het politieburo de kosten van het weg slepen betalen. Is dat gebeurd, dan krijgt u een betalingsbewijs en een afgiftebon. Met die afgif- tebon kunt u bij het sleepbedrijf in Oegstgeest uw auto weer gaan ophalen. Waar wordt gesleept? De wegsleepregeling geldt in beginsel voor de hele stad. Maar het spreekt vanzelf dat de grootste hinder (of gevaar) van foutparkeerders optreedt op de door gaande wegen in de binnenstad, en op Stationsweg, Lage Rijndijk en Herenstraat. Op maar ook buiten de ze wegen zal de aandacht van de politie vooral uit gaan naar foutparkeerders bij bushaltes, op invaliden parkeerplaatsen, trottoirs en fietspaden, laad- en los- havens of voor een uitrit. Wat kost het? Dat is afhankelijk van de tijdsduur van het slepen en de opslag van uw auto en van de dag en het tijdstip van wegslepen. In de praktijk zal het erop neerkomen dat de kosten variëren van ±_f 110, tot f 200, Wanneer? De wegsleepregeling wordt in Leiden vooral toegepast van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 18.00 uur en bovendien op de koopavonden van 18.00 tot 21.00 uur. Wat moet u verder nog weten? Voorkoming van strafvervolging is alleen maar moge lijk als er nog niet is gesleept. Komt u dus bij uw foutgeparkeerde auto terug en u vindt een WR bon onder de ruitenwisser, dan kunt u de bekeuring nog betalen op het politieburo. Wegslepen mag alleen gebeuren in het bijzijn van de politie. Auto's die na drie maanden nog niet zijn afgehaald van het opslagterrein kunnen worden verkocht. Wie de officiële tekst van de wegsleepregeling wil hebben, kan deze vanaf 31 maart a.s. kosteloos krijgen bij: - de informatiebalie van Buro Voorlichting, in de hal van het stadhuis. - de informatiebalie in het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72. - in de hal van het politieburo. Zonneveldstraat 10. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 31 maart Wijk 4 en 6 dinsdag 1 april Wijk 2 en 8 woensdag 2 april Wijk 5 en 7 donderdag 3 april Geen huisvuil ophaaldienst op Goede Vrijdag Op Goede Vrijdag de 4e april wordt er geen huis vuil opgehaald. Lediging van laadkisten is wel moge lijk en kan in overleg met de gebruikers worden gere geld. Ook wordt er geen huisvuil op maandag 2e paas dag opgehaald.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 14