Automatisering geeft overheid lieer problemen dan voordeel voorziet verdere expansie Koersen aandelen op het p||| laagste peil sinds vijfjaar §s| ONOMIEi verwinstbelasting op olie-industrie in VS «LAR VERSLAG REKENKAMER TOONT AAN: Beurs van Amsterdam LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 MAART 1980 PAGINA 11 ASHINGTON Het Amerikaanse ongres heeft president Carters voor- om de overwinst van de oliemaat- lappijen in de Verenigde Staten 'eg te belasten na elf maanden ge- irrewar aanvaard. De Senaat nam desbetreffende wetsontwerp giste- jjjen met 66 tegen 31 stemmen aan. Het luis van Afgevaardigden was er al 13 maart mee akkoord gegaan. e opbrengst van de belasting, die met rugwerkende kracht tot 1 maart jl ge- :ven wordt, zal in tien jaar naar schat- ig 227,3 miljard dollar bedragen. Vol- ukeiis berekeningen van de Amerikaanse a gering zullen de oliemaatschappijen in Verenigde Staten in die periode zeker een biljoen (duizend miljard) dollar aan overwinst binnenhalen als gevolg van het loslaten van het toèzicht op de prij zen van olie die in Amerika wordt ge wonnen. Het is de bedoeling dat die prij zen geleidelijk worden verhoogd tot het peil op de wereldmarkt. Van de opbrengst van de overwinstbe lasting zal 136 miljard dollar worden ge bruikt voor verlaging van de inkomsten belasting en de vennootschapsbelasting. Daarvoor moeten nog afzonderlijke wet sontwerpen worden ingediend. De rest van het geld is bestemd voor de ontwik keling van alternatieve energiebronnen, voor verbetering van het openbare ver voer en voor tegemoetkomingen aan arme gezinnen die de hoge brandstofprij zen niet kunnen betalen. Er is ruim ne gen miljard dollar uitgetrokken voor energiebesparende maatregelen. De tegenstanders van Carters voorstel voor een overwinstbelasting vrezen dat de Amerikaanse oliemaatschappijen er nu helemóal geen zin meer in zullen hebben om geld te steken in de ontslui ting van nieuwe oliebronnen in de VS. Sommigen beweren zelfs dat de nieuwe belasting aanleiding zal geven om de ontginning van bepaalde reserves maar helemaal te staken. Voorstanders vinden het niet meer dan billijk dat een deel van de buitensporige winsten die de olie maatschappijen de laatste jaren maken aan de gemeenschap ten goede komt. Koeweit: !4 minder olie KOEWEIT Koeweit zal zijn olieproduktie met ingang van 1 april met eenkwart verminderen tot 1,5 miljoen vaten per dag, zo heeft minister Ali Al Chalifa al Sabach van olie meegedeeld. Tot dusver produceerde Koeweit circa twee miljoen vaten ruwe olie per dag, waarvan British Petro leum, Gulf Oil en de Koninklijke-Shell Groep er 1,25 mil joen afnamen. Een woordvoerder van het Koeweitse ministerie van olie heeft eerder deze week meegedeeld dat de levering aan BP zal wor den beperkt van 450.000 vaten tot 150.000 vaten per dag met in gang van 1 april. De nieuwe overeenkomst met BP heeft een looptijd van 2,5 jaar. Hoeveel olie de andere twee oliemaatschap pijen in de toekomst krijgen zal nog worden bezien. Tot dusver was dat 500.000 vaten per dag voor Gulf Oil en 300.000 vaten voor de Koninklijke-Shell Groep. De ruwe-oliereserve van Koeweit wordt geraamd op 81 miljard vaten (van 159 liter), meer dan enig ander land in het Midde n-Oosten met uitzondering van Saoedi-Arabie. Koeweit streeft ernaar zijn eigen olieraffinagecapaciteit uit te breiden van 390.000 tot 750.000 vaten per dag in de komende vier jaar. ge 'an onze parlementaire redactie) HAAG De automati- n tig van de administratie irzaakt bij de overheid problemen dan dat er doedelen mee worden be- oui.1 Die conclusie kan trekken uit het jaarver- van de Algemene Re- of iamer, dat vandaag is gebliceerd. Controle op de ng van zaken heeft uitge- jsem, dat de invoering van pleuwe systemen veel in- evekkelder is dan vaak weit verondersteld, waar- g^geweldige vertragingen ?n laan. Soms draait de er zo in de soep, dat oud pldeuw maar naast elkaar meien gebruikt en dat sti^ioudposten verdwijnen, >e \t men niet meer kan na- i vi( of er sprake is van fou- ssa|f verduistering. 'eei en Voorbeeld: Bij het ministe- |tan defensie ging men EAitot automatisering van de e informatievoorziening rsoneelsgebied. Er werd ixtern adviesbureau voor schakeld. Men dacht een jaar nodig te heb- 'or de ontwikkeling van ieuwe systeem, maar nog vier jaar later was men liet klaar. Tal van oorza- ijn ervoor aangegeven, de hoofdoorzaak is toch :n onderschatting van de :men. En dat kostte niet veel tijd maar ook veel [geld dan geraamd. eAldwerk behouden ior (j- voorbeeld: Bij de Ko- ïveiijke Marine was de admi- ian tie van de materieelbe- arb^ding geheel geautomati- wefMaar toen de Rekenka- 1 méens een kijkje ging ne- legableek, dat bij de marine- lijnen naast de centrale Imatiseerde vastlegging aat.je voorraadgegevens ook actijns een met de hand ge- geoi voorraadadministratie nepig was, die door 75 man te spijgehouden. En de auto- T-ac|ring was er juist op ge- beetie handadministratie en !ska^nsen overbodig te ma de ebleken is, dat de maga- besieercjers met het sy- niet kunnen werken, het onjuist is opgezet in jaar dat men met de in- e is bezig geweest. In- "ieris de Rekenkamer al londjjjf jaar bezig om er ver- ™Iig in te krijgen, maar indeje ziet het aljemaal nog n-.^niet zitten: het gehele ïrliek za] geherstructureerd CN\ worden. een jbij de marine zijnde: Jnoest de Rekenkamer len, dat er totaal niets fan het voorraadbeheer magazijn van genees- - tandmiddelen. Het was puinhoop geworden, THor een computer maar door achterstand en ■^^len, dat men op zeker t maar met een geheel g voorraadadministratie i492.^nnen. Maar intussen was er wel voor 90.000 gulden zoek, circa 15 procent van de administratieve waarde van de voorraad. Er schijnt nu orde op zaken te zijn gesteld. Traag werken Men mag aannemen, dat men in het overheidsapparaat met angst en vreze de medewer kers van de Algemene Reken kamer, het onafhankelijke controle-apparaat van de over heid, ziet binnenkomen, want hun ontgaat niet veel. Het jaarverslag van de Kamer be staat dan ook nu weer uit een flink boekwerk. Daarin kan men de algemene klacht lezen, dat de Rekenkamer herhaal delijk op kwesties stuit, waar uit een gebrek aan voortva rendheid bij de afwikkeling van ambtelijke aangelegenhe den blijkt, ook als de Kamer er herhaaldelijk op wijst in brieven van de verantwoorde lijke ministers. Gebrek aan voldoende en voldoende be kwaam personeel wordt dik wijls als oorzaak van de trage gang van zaken opgegeven. Het „verstoppen" van uitga ven komt ook nogal eens voor. Zo kregen twee watersportve renigingen van de marine for meel volgens de begroting een subsidie van 90.000 gulden, maar de marine verleende zo veel hand- en spandiensten, met name op personeelgebied, dat in feite kon worden ge sproken van een subsidie van 470.000 gulden, het gebruik van gebouwen, energie, terrei nen e.d. nog niet eens meege teld. Nu wordt de extra bijdra ge ook vermeld, zij het niet in die omvang, want die wordt door de minister bestreden. Sinds 1971 probeert men, op aandrang van de Rekenkamer, een centrale regeling te tref fen voor de exploitaties van kantines bij het rijk. Boven dien wordt niet duidelijk ge maakt, in welke mate die kan tines gesubsidiëerd worden. Bedroefd moet de Rekenka mer nu vaststellen, dat er nog steeds geen schot in zit. Even zeer blijft het een grief, dat overheidspersoneel na dienst tijd nogal eens internationale telefoongesprekken voert. Voor rijksrekening uiteraard. Dit kwaad kan blijkens de reacties van verschillende mi nisters pas goed uit de wereld worden geholpen als er nieu we centrales worden geïnstal leerd. Overigens komt het te lefoneren volgens die minis ters minder vaak voor dan de Rekenkamer meent. Om subsidie te kunnen krijgen voor het draaiende houden van een school speelt het leer lingental een grote rol. Het is gebleken, dat de opgaven van de schoolbesturen heel vaak niet worden gecontroleerd. Over de welzijnsstichtingen voor Surinamers en Antillia- nen wordt de klacht geuit, dat deze maar raak uitgeven en die uitgaven, geld verkregen vart het rijk, nauwelijks ver antwoorden. Bij een onderdeel van Rijkswaterstaat blijkt het schoonmaakwerk uitgevoerd te zijn door een firma, die ei gendom van ambtenaren van die dienst was. Geen wonder, dat er van echte aanbesteding van het werk geen sprake was. De ambtenaren tekenden zelf de opdrachtbonnen. Over het werk van de schoonmakers was men tevreden, dat wel. CRM krijgt ook een veeg uit de pan. Dit ministerie ver strekt nogal eens voorschotten op subsidies, die nog vastge steld moeten worden. Met het verrekenen van die voorschot ten is het vrij treurig gesteld. Er staan zelfs nog posten van 1957 open Begin vorig jaar moest nog liefst 230 miljoen gulden worden afgerekend aan voorschotten, die vóór 1975 waren verstrekt. Een „slimmigheidje" wordt ge meld vanuit het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Op het terrein van dat AZL werkte een stichting, wier personeel dus geen ambtenaar was en derhalve niet kon w>Hen op genomen in het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Het AZL nam toen die personeels leden in dienst en leende hen uit aan de stichting. Aldus konden ze toch in het fonds. Over die constructie is jaren lang getwist. Tenslotte berust te de Rekenkamer in de situa tie, maar pas nadat de minister van O.en W. alle academische ziekenhuizen dringend had verzocht voortaan dergelijke constructies achterwege te la ten Doorgaans bespaart de waak hondfunctie van de Algemene Rekenkamer de overheid vele miljoenen. Maar ook kleine posten worden niet verwaar loosd. Dat blijkt wel uit de vol gende alinea uit het jaarver slag: De Kamer heeft een in stelling van wetenschappelijk onderwijs erop attent gemaakt, dat voor niet-elektrische schrijfmachines met twee in plaats van vier onderhouds beurten per jaar kan worden volstaan. Voor de in gebruik zijnde schrijfmachines (ca. 750) leverde dat een besparing op jaarbasis van ca. 23.000 gulden op. AMSTERDAM Woensdag was er eindelijk een kleine adempauze in de ononderbroken glijbrug naar be neden die nu al enkele weken duurt. En die adempauze danken wij dan aan een kleine opleving afgelopen dinsdag in Wall Street. Maar Wall Street ging woensdag opnieuw zak ken en het kon niet anders als don derdag gingen de remmen weer los en ging het verder bergafwaarts. Het algemene AN P-indexcijfer belandde hierdoor op 74,4 waarmee we een peil bereikten dat zelfs lager ligt dan het laagste peil van de laatste vijf jaar (2 augustus 1975 was het 77). Men vraagt zich op de beurs natuurlijk wel af wanneer het eind van de daling in zicht komt. Dat dit snel komt hoopt men uiteraard, maar men gelooft er niet in: er zijn teveel krachten die op het beursklimaat en het koersniveau invloed uitoefenen, krachten die uit het binnen- en uit het buitenland komen en die moeilijk voorspelbaar zijn. Het Centraal Planbureau is hier een levend bewijs van: keer op keer moeten de economische taxaties bijgesteld worden en aan het eind van de rit blijkt men er vaak nog naast te zitten. De zeer hoge rente blijft een geweldig struikelblok. In de Verenigde Staten schommelt die rente rondom de 19 pro cent en dat zuigt kapitaal uit de gehele wereld aan, wat op zich weer een gun stige invloed op de dollar heeft. Don derdag noteerde die dollar bij ons plus minus twee gulden en negeneneenhal- ve cent. In cijfers uitgedrukt 2,095. Dat slaat dan weer terug op de goud en zilverprijs. Donderdag kostte goud in Londen 486 dollar per troy ounce. Dat is dus heel wat minder dan de goed 800 dollar die nog niet eens zo lang ge leden werd betaald; wel een bewijs dat ook speculatie in goud gevaarlijk kan zijn. Maar ook Wall Street zit nog steeds in de ban van de hoge rente. De vrees voor een echte recessie (door de kre dietbeperking, door de hoge rente, door de sterke inflatie) jaagt de kopers op de vlucht. Woensdag was het Dow Jones gemiddelde met 762 dan ook 26 punten lager dan een week geleden. Maar ook Europese beurzen als Brussel, Frank furt en Ziirich blijven onder druk staan. De hoge rente in ons land is uiteraard ook voor de banken een probleem voor haar rentemarge, omdat zij meer rente moeten bieden om geld aan te trekken (de sprekende advertenties in de dag bladen bewijzen hoe driftig de banken hiermee bezig zijn), waartegenover zij voorzichtig zijn met het wijzigen van haar debettarrieven. Vorige week was er kennelijk een tikkeltje lucht, want de opslagrente werd met een half pro cent tot één procent verlaagd. Overigens is de geldmarkt déze week weer iets krapper geworden. In het be gin van de week was de rente voor daggeld 3 procent en voor driemaands- geld (drie maanden aan een bank uit geleend) 11,5 procent. In het midden van de week was daggeld al weer 10,25 procent en driemaandsgeld circa 12 procent. En dat laatste beïnvloedt weer direct de obligatiemarkt. Zij die geld beschikbaar hebben zoeken de voorde ligste belegging en vliegen heel gemak kelijk van de ene markt naar de ande re. En als het om grote bedragen gaat, kan ook een half procent nogal wat uit maken. Op economisch terrein waren er wat lichtpuntjes in ons land. De industriële produktie was in januari 3,6 procent hoger dan in december en liefst 8,5 procent hoger dan in januari 1979. En wat de internationale handel betreft, son in januari de stijging van de uit voer de stijging van de invoer goed bij houden. De beurs pleegt echter niet veel aandacht aan deze feiten te schen ken, zeker niet als zij in een baisse stemming verkeert. De overwegend gunstige berichten uit het bedrijfsleven zetten op een paar uitzonderingen na ook geen zoden aan de dijk. De belegger heeft nog steeds geen moed om er echt in te stappen, niettegenstaande thans door het lage koerspeil op goede aandelen een rende ment van 9 a 10 procent gemaakt kan worden. Bij de internationale fondsen was er ondanks de stijgende dollar over de gehele linie verlies, wat gelukkig niet van de scheepvaartfondsen gezegd kan worden. Zij bleven nagenoeg gelijk in prijs. De KLM daarentegen was ƒ4,- goedkoper en donderdag voor 59,20 te krijgen. Nieuws kwam uit de bankhoek. De di rectie van de Nederlandsche Midden- standsbank verwacht dat de winst dit jaar hoger zal zijn dan die van vorig jaar, in elk geval gaat het in het eerste kwartaal al beter. Voorts heeft de di rectie van de Nederlandse Credietbank gezegd dat de winst van dit jaar niet bij die van vorig jaar ten achter zal blij ven. Wat de koersen betreft, kon de Nederlandsche Middenstandsbank ƒ7,50 aantrekken tot ƒ193,-, de Neder landse Kredietbank werd een guldentje beter, Algemene Bank Nederland ver loor ƒ1,- terwijl AMRO ƒ2,80 achter uitging tot 52,70 op donderdag, maar hier was het dividend 1,35 in contan ten plus 2,5 procent in belastingvrije aandelen) van af. Slavenburg die een 5,5 procent hogere winst bekend maak te tot 36,8 miljoen, ging 1,80 omhoog tot 206,30 op donderdag. Koersdaling ook bij de zware industrie (Verenigde Machinefabrieken, Rijn- Schelde-Verolme en Holec). Laatstge noemde kwam met een verlies van ƒ24,4 miljoen voor de dag tegen een winst van 4,2 miljoen in 1978. Ook dit jaar wordt er verlies verwacht, maar wel wat minder. Een groot verlies had ook Koninklijke Nederlandse Papierfa brieken en wel 24 miljoen tegen een verlies van 4 miljoen in 1978. Deze klap was echter geheel te wijten aan de Strokartonfabriek Okto waar op ƒ35 miljoen moest worden afgeschreven. Uit een geheel ander vaatje kon Heine- ken tappen. Een 6 procent hogere winst tot bijna 126 miljoen en een dividend- verhoging van 3,50 tot f 4,40. En tot verrassing van de aandeelhouders krij gen ze ook nog een uitkering in aande len van 25 procent, waarbij de belasting voor aandeelhouders door Heineken betaald wordt. Per saldo steeg de koers deze week 3,- tot 64,20 op donder dag. Koersstijgingen overigens ook bij Grasso (hoger dividend) en bij de Kon- dor Groep (eveneens hoger dividend). Maar Van Berkel en Gamma zakten ondanks een hoger dividend weer wel in koers. Op de obligatiemarkt kondigde bankier Mees en Hope een lening van f 150 mil joen tegen 12 procent aan. De koers van uitgifte komt a.s. maandag. De 12- procents Algemene Bank Nederland die vorige week tegen 99,5 werd uitge geven, deed ook afgelopen donderdag 99,5, terwijl de 11,5-procents staatsle ning donderdag met 100,5 ook op de koers van uitgifte terecht was geko men. De koersen van de overheidsobli- gaties schommelden overigens deze week wel enigszins met als resultaat dat zij donderdag iets onder het niveau van eind vorige week lagen. Het was echter te weinig om hieruit hun duide lijke rendementsverhoging te destille ren. KELHOLT O. PriI#-- -*• 450-24 '50-151 30-850j)AM Meerjaren- o-3^c? voor particuliere >-230.'Iptieve bestedingen ide detailhandel in lrundê)nd nauwelijks uit melk-p expansie. Verdere °nuchtian het afzetvolume kaïvereaarom in hoofdzaak varkeri bereikt door vergro- OTentn het marktaandeel ce" 11 nieuwe initiatieven, Jdww, ®n deel van de toe- coo^ragraaf uit het jaar- 660 si van Ahold. 18.30. «ld-bestuur echter niet ien tipje van de toe ier op te lichten, zo- leuwe plannen voorlo- -iet verschiet blijven. e00Jperkte zich tot de i^Ioi.fngen dat nieuwe za- kg-priirel in Nederland als in zullen worden aangepakt zo dra dit mogelijk is. Consolida tie van bestaande activiteiten is in ieder geval niet het eerste doel. Het investeringsplan voor 1980 voorziet in een uitgave van 105 min waarvan 70 min op de Nederlandse activiteiten betrekking hebben. In 1980 zullen 55 nieuwe winkels wor den geopend, waarvan 40 in het buitenland. Een kleiner aantal filialen, hoeveel kon het bestuur niet zeggen, zal de deuren sluiten. Zoals eerder gemeld is de om zet van Ahold vorig jaar tot 5320 min gestegen. De netto winst steeg tot 50,9 min. .Voorgesteld is het dividend te handhaven op ƒ6,40 waarvan weer 4,40 in contanten en 2 n °°io-aandelen. In de binnensteden en de stadswijken herleven de buurtwinkels. Daarop richt zich de 'buurtwinkel-super- markt' formule waarin op een veelal bescheiden oppervlakte een zo compleet mogelijk le vensmiddelenassortiment wordt gepresenteerd. Het pas seren van de ƒ3 miljard om- zetgrens in 1980 lijkt mogelijk. Ten gevolge van de moderni sering van de Simon-vestigin- gen zijn zowel de omzet als de resultaten achtergebleven bij 1978. Voor 1980 wordt echter gerekend op een hogere omzet q-7Q. rmtj „n po„ hoorlijk herstel van de resulta ten. De Miro-formule is nog lang niet uitgekristalliseerd. Dit geldt zowel voor de gehele organisatie als per vestiging. De resultaten van de Alberto- -slijterszaken waren bevredi gend. Door de nawerking van de hamstergolf van eind 1979 en de accijnsverhoging zal de reele groei van de markt voor gedistilleerd in 1980 waar schijnlijk vrijwel nihil zijn. De levensmiddelendivisie die de omzet met bijna 1 pet tot ƒ382 min zag dalen heeft een moeilijk jaar achter de rug. Door de stagnerende afzet is op de Nederlandse levensmid delenmarkt een felle concur rentie ontbrand. Voor 1980 moet zeker nog op een moei lijk jaar worden gerekend met or-.it7irHtpn Ave>r de resultaten. De bakkerij in Zwanenburg wordt omgescha keld van landelijke leveran cier van verpakt brood tot re gionale leverancier van vers onverpakt en verpakt brood. De divisie restaurants en re creatie behaalde een omzet van bijna 100 min wat 28 pet meer is dan in 1978. Voor 1980 wordt een verdere stijging van de resultaten verwacht, indien althans de wegrestaurants geen terugslag ervaren van de energiesituatie. ADM ADM Beheer stelt voor over 1979 op de aandelen (prioriteitsaandelen, conver teerbare en gewone aandelen) f 5 per aandeel van 100 uit te keren. Er is al enkele jaren geen dividend meer uitge keerd. Het jaar 1979 is door tn** ~f0prW -v,p» net towinst van ƒ809.000. In 1978 was er een nettoverlies van f 5,7 min. Volvo Het automobielcon cern AB Volvo heeft het afge lopen jaar een concern winst geboekt voor belasting, af schrijving en dergelijke van 1,24 miljard kroon, zo blijkt uit een verklaring van de Zweed se onderneming. In 1978 kwam de brutowinst uit op 646 miljoen kroon. De omzet be droeg 23,47 miljard kroon te gen 19,13. miljard kroon in 1978. Er werden 302.40Ö perso nenauto's verkocht, 24.400 meer dan in 1978. De verkoop van vrachtwagens was met 28.000 stuks 7000 stuks groter. Volvo heeft besloten een divi dend uit te keren van acht kroon. In 1978 bedroeg het di- V'HPHH 7 actieve aandelen Heineken H^/ 25 HVA-Mijen cerl KNSM cerl 100 KLM 100 Philips (div.80) Robeco 50 Rollnco 50 61.20 150,80 101.90 73.50 20,20 17.20 16,70 153.00d 78,00 59.80 147.90 100,80 71,20 202.00 17.00 136.00 103.80 103.40 76.00 59,20* 147.20 153.00 136.00 103.80 103.40 binnenlandse obligaties 9.50 ld 76-1 8.75 ld 75-2 6.75 ld 76-96 8 75 ld 79-94 8.75 ld 79-89 8.50 ld 75 8.50 ld 75-2 8.50 id 78-93 8.50 id 78-89 8.50 Id 79-89 8.25 Id 76-96 8 25 Id 77-92 8.00 id 70 II 8 00 id 70 III 8.00 Id 76-91 8.00 Id 77-97 6.00 Id 77-87 8.00 Id 78-88 7.75 Id 71-96 7.75 Id 73-98 7.75 id 77-97 7.75 id 77-92 71-96 7.50 id 72-97 7,50 id 78-93 7.50 id 78-88 7.50 Id 78-88-2 7.50 Id 71-81 7.20 id 72-97 7.00 Id 66 1-91 7.00 Id 66 II 39-94 7.00 It 6.75 It 6.50 Id 68 I-93 6 50 id 68 II 6.50 id 68 III 6.50 Id 68 IV 6.25 id 66-91 6.25 Id 67-92 6.00 id 67-92 86,00 85,20 84,60 63.80 62.30 93,50 84.70 80,50 78,55 60.50 77,90 82.80 78,10 79.80 79.00 79,30 5.25 Id 64 1-89 5 25 Id 64 II 5.00 Id 64-94 4.50 Id 58-83 4.50 Id 59-89 4.50 Id 60 1-85 4.50 Id 60 II 4.50 Id 63-93 4.25 Id 59-84 4.25 Id 60-90 4.25 Id 61-91 4.25 Id 63 I 3.75 Id 53-93 3.50 Id st. 47 3.50 id 53-83 3.25 id 50-90 3.25 id 54-94 3.25 id 55-95 3.25 id 55-85 3.00 id 37-81 3 00 id Grb 46 11 00 BNG 74-81 11.00 id 74-84 10.50 id 1974 9 50 id 75-85 9 50 id 76-01 8 75 id 70-90 8 75 id 70-95 8 75 id 75-00 880 id 70-85 8 50 id 70-9 82.00 81.00 74.10 79.20 77.50 74,10 75.80 74.70 71.80 93.50 70-85 70-96 8.25 id 76-01 8.00 id 69-94 8 00 id 71-96 8 00 id 72-97 8 00 id 73-79 8 00 Id 75-00 7.00 id 66-11 81.00 80.70 74.30 94.50 81.30 91.50 78,70 72,70 72.00 90.60 38.00 96.70 binnenlandse aandelen Ant. Brouw 200.00b Ant. Vert 169.50 Asselberg 180,00b Ass St. R'dam 81.00 87.10 54.30 379,50 50.00 93,90 48,50 274.50 Ned. Crediet NMB Ned. Scheep Ned. Springst. 52.50 26.20 146.60 I an Dorp en C 176.00e 73.80 23,60 354,00 61.00 37.20 468,00 15,30 1150.00 HALL Trust. Holl. Kloos 75.00 34.00 95.00e 70.00 133.00 75.50 22.00 87.00 276,50 90,00 21.40 675.00 55.00 288.00a 97,20 52,20 272.00 36,00 95.10 315.00a 180.50 193,00 193.00 54,80 53.00 120,00 118,50 10.10 18.70 265,00 1110.00 40,60 24,00 174.00 125.00b 21.20 207.00 157.00 117,00 73,50 24.00 350.00a 28.70 57.00 77,00 32.00 95.00a 34.70 1800.00 27,00 301.00 3910.00 835,00 800,00a 710.00 14,50 96.00 57.00 193.00 185,00 4600.00b 45.50 42.10 "120,00 265.00 30,00 102.20 60.00 90.00 205.00 42.00e 120.00a 215.00b 125.00e 10,80 35.10 49,50 241.50 20.00 132,00 170.20 36,00 1800.00 26,00 300.00 3820.00 830.00 785.00 710.00 15.00b 96,00 40,00 20,10 Asd. Belegg D 155.00 150^50 52,00 12.10e 25.50 60.50 135.00 153.50 41.50 99,00 141.00 130,00 79.50 105.00 185.00b 4600.00a 790.00 63,50 106,00 11,20 169.00 71,00 43,70 40,60 120,00 55.00a 264,00 263,50 90.00 205,30 43,00 67.00 45.00 110.00a 59,50 74,00 29.00 78.00 10.70 36.30 48.50 239.00 19.00 132,00 91.50 90,50 146,00 115,00 129,00a 79,00 103.00a beurs van New York Am. Brands Cons. Edison Eastm. Kodak 20 3/8 51 1/8 31 3/4 6 3/8 17 3/4 5 5/8 47 3/8 25 1/2 19 3/4 53 1/2 29 1/4 6 17 5/8 20 1/2 32 3/4 47 3/8 55 1/8 27 3/4 45 1/2 45 1/2 11 1/8 18 1/8 21 3/8 56 1/2 2/ 1/4 26 1/2 23 3/4 23 3/8 26 7/8 25 3/8 29 3/4b 28 1/4 37 1/8 36 3'/4 62 62 3/4 59 5/8 65 5/8 19 3/4 19 3/4 20 5/8 20 1/2 72 3/8 68 5/8 '58 3/4 55 Shell Oil South. Pec. Un. Techn. Un. Brands Westinghouse 31 1/2 50 1/4 17 1/2 3 5/8 16 5/8 3 1/2 10 3/4 buitenlands geld (Prljs In guldens) Amerikaanse dollar Engelse pond Belgische fr. (100) Duitse mark (100) Hal. lire (10.000) Portugese esc. (100) Canadese dollar Franse fr. (100) ZHtserse fr.(100) Zweedse kroon<100) 45,75 Noorse kroon(100) 39.50 Deense kroon(l00) 33.50 Oostenr.sch.(lOO) 15.21 Spaanse pes (100) 2,83 Griekse drachme(100) 4,70 Finse mark( 100) 52,75 Joegosl. dmar( 100) 48.75 42.50 36.50 15.51 Iers pond 19*

Leidse Courant | 1980 | | pagina 11