•.Gemeente neemt Projectgroep -Maredorp niet serieus' nderhalf jaar geëist ;gen drugshandelaar EWONERS EN BUURTVERENIGING D/ENDEN ZICH TOT GEMEENTERAAD isSB distancieert zich van standpunt Universiteitsraad inzake Leeuwenhoek E Erepenning Oud-Leiden voor Diogenes I Verkocht TADLEIDSE COURANT WOENSDAG 26 MAART 1980 PAGINA 3 ingen. Verke (iho i; Ketelhuis gezien vanaf de Haarlemmerstraat. J O x 30 JL rekentl IDEN Bewoners van Maredorp vertegenwoordigers van de buurt- 3gr jjeniging in deze stadswijk hebben een brief aan de gemeenteraad i ongenoegen geuit over het func- peren van overleggroepen zoals Projectgroep Maredorp en de tkgroep Overdekte en omgeving, ragen de gemeenteraad in over- let de buurten een uitspraak te over de rol van werk- en pro- oepen. De buurtvereniging it dat er in de groepen langs el- heen gewerkt wordt en dat de ing van een werk- of project- |p bij de gemeente niet serieus •men wordt. v Ö2-24.o^rjefschrijvers vinden dat er van de van de gemeente weinig moeite It gedaan om enig inzicht te ver- !fen in de lopende zaken binnen p- en projectgroep, dat noodzakelij- J nformatie niet of laat wordt gege- Madat binnen de werkgroep gemaak- ppraken niet of laat worden nage- «.st6.0 en dat er voortdurend 'ad hoe' :njiten worden genomen als gevolg van het ontbreken van een duidelijk beleid. Daarbij stelt de vereniging dat de hiërarchische structuur van het ge meentelijk apparaat ervoor zorgt dat binnen de werkgroep genomen beslui ten, van hogerhand worden vertraagd of helemaal worden tegengehouden. In de brief aan de gemeenteraad noe men de bewoners en leden van de buurtvereniging Maredorp een aantal voorbeelden (Ketelhuis, Kabinet en Overdekte) om de moeizame samen werking tussen de groepen en de ge meente duidelijk te maken. Zeer onte vreden zijn zij bijvoorbeeld over de gang van zaken rond het Ketelhuis aan de Oude Vest in Maredorp. Reeds in juni 1978 werd door de gemeentelijk dienst een voorstel gedaan tot restaura tie van dit Ketelhuis. Het pand staat op de monumentenlijst. In oktober 1978 werd overwogen tot sloop van het Ke telhuis, dat toch al niet meer dan een krot was, over te gaan. Op het vrijko mende terrein zouden woningen wor den gebouwd. De plannen voor restau ratie vorderden echter gestaag en in 1979 kregen de bewoners weer te horen dat de gemeente over een subsidiepot beschikte waaruit de restauratie Van het Ketelhuis betaald zou kunnen wor den. In het pand zouden drie- of meer •kamerwoningen kunnen worden ge vestigd. Later bleek de gemeente weer niet over de genoemde subsidiepot' te beschikken, maar bij de overheid zou geld beschikbaar zijn in de zogenaamde Van Damregeling. Er wordt een plan ingediend voor 7 woningen in het Ketelhuis. In decem ber 1979 blijkt dan dat zelfs bij een gunstige subsidieregeling de huren op 1500 gulden per maand komen. De be woners en de buurtvereniging zeggen zich op dat moment voor een voldon gen feit geplaatst te zien. Ze moeten de keuze maken tussen zeer dure huizen voor gezinnen of goedkope één en tweepersoonshuishoudens. Eerder had den zij echter gesteld gezinnen in de buurt voorrang te willen verlenen. Op vragen van de bewoners, waarom in dit geval dan niet tot sloop van het Ketel huis kan worden overgegaan om er dan goedkope eengezinswoningen te bou wen wordt geen bevredigend antwoord ontvangen. De buurtbewoners vragen zich af of de historische waarde van het pand wel opweegt tegen het alternatief, namelijk goedkope huurwoningen voor gezinnen. Maar de gemeente houdt nog vast aan het plan tot restauratie met de toezegging dat tot sloop overgegaan zal worden als blijkt dat de subsidie niet toereikend is. Een nieuw plan wordt ingediend voor 10 woningen in het ge bouw. De kosten zijn dan wel 50.000 gulden hoger dan gepland. Momenteel loopt de subsidie-aanvraag nog, maar de bewoners vrezen dat het subsidiebe drag toch niet zo hoog zal zijn dat de huren betaalbaar kunnen blijven. In de brief vragen zij of de gemeenteraad zich nu eens over dit probleem wil bui gen en stellen dat sloop van het Ketel huis wellicht toch de beste oplossing is. Op de leeggekomen grond kunnen wo ningwetwoningen gebouwd worden. Verder zeggen zij dat het beheer van de te bouwen woningen in handen moet komen van één woningbouwvere niging, zodat financiële en organisatori sche problemen voorkomen worden. Bewonerscommissie Muiderkring in brief aan college: LPG-tank Plesmanlaan 'bom' voor bewoners LEIDEN De bewoners- commisseie Muiderkring heeft in een brief aan het college van burgemeester en wethouders van Leiden ge vraagd, maatregelen te tref fen voor de situatie waarin de bewoners van de Muider kring zich bevinden door de aanwezigheid van een L.P.G.-tank in de directe om geving. De bewonerscommissie noemt in de brief het uitblijven vap maatregelen tegen de aanwe zigheid van de L.P.G.-tank in de omgeving een levensge vaarlijke zaak. Onder de be woners zou grote onrust heer sen nu door publikaties over L.P.G.-tanks bekend is gewor den aan welke gevaren zij bloot staan. De aanwezigheid van de L.P.G.-installatie noe men de bewoners „een bom voor hun deur". In de brief aan het college doet de bewo nerscommissie een beroep op de gemeente om de installatie voor L.P.G.-gas aan de Ples manlaan te verwijderen, zodat een einde aan de onrust van de bewoners kan komen. Economisch wel en wee Aan de Seringenstraat 59a is het loodgieters- en dakbedek- kingsbedrijf van P. A. van der Bogaard, gevestigd. Aan de Breestraat 117 is het kantoor van de Stichting Wel- zijnsraad, gekomen van Sta tionsweg 28, gevestigd. Aan de Korte Mare 5 is J. de Bruyn, onderaannemer van straatwerken, betonbekisting en kassenbouw, in staat van faillissement verklaard. Aan de Maredijk 173 is „From A to B and back again", foto grafisch bedrijf op het gebied van reclame, publiciteit en do cumentatie, gevestigd. Aan de Haarlemmerstraat 65 is het produktie- en organisa tiebureau „Sherlock", impres- sariaat, gevestigd. Aan de Jan Keldermansstraat 1 is A. Jongkind, uitbenen van en groothandel in vlees, geves tigd. Aan de Klaproos 2 is D. W. R. de la Rambelje, adviesbureau voor organisatieontwikkeling en training, gevestigd. Aan de Beestenmarkt 2 is ,,'t Valkje", amb. handel met een vaste standplaats in snacks, opgeheven. Aan de Haarlemmerstraat 38 is de winkel in verlichtingsar tikelen „Zaalberg Lampen" overgenomen door J. H. van Mourik. Aan de Van 't Hoffstraat 26 is „Bamo", winkel in gebruikte en ongeregelde goederen, op geheven. Aan de H winkel in brood J. C. Hogeboom overgenomen door G. J. Jansen. Aan de Hooigracht 49 is in een eerdere caféruimte het eetcafé „De Hooykist", gevestigd. 7.02 >8. 9.021 tri h o De Leidse Studentenbond is ern- erontwaardigd over het standpunt dat iversiteitsraad maandavond heeft in- len met betrekking tot de Leeuwen- De LSB vindt dat de universiteit zijn iteiten op het terrein moet afbouwen, :r deze onaanvaardbare risico's voor iligheid met zich meebrengen, op die manier kan de universiteit wer- tijdens de laatste vergadering besloten dat slechts medewerking aan woningbouw in de Leeuwenhoek kan worden gegeven wanneer naar het oordeel van de universiteit de veilig heid is gegaranddeerd en de voortgang van on derwijs en onderzoek onbelemmerd door kun nen gaan. „In feite stelt de universiteitsraad dat voortgang van onderwijs en onderzoek tot iede re prijs gehandhaafd moet bliiven, zelfs als wo ningbouw in de buurt van het laboratorium complex daarmee onverantwoord wordt", con cludeert de LSB. dat di mete is is ges vil d, van zitter zo VI Panoi ïogelij logelij it prot als ui uiken HAAG/LEIDEN Op peden meineed te heb- epleegd, werd gisteren dit ipank een 20-jarige lt Voorschoten In de strafzaa! 43-jarige uitzendkracht leiden verklaarde de nooit cocaïne te heb- ij^ekocht van verdachte, hij bij verhoor door i id se politie had meege- i enkele malen het ver- de bebde middel te hebben ht tegen vijftig gulden wart gram, omdat hij et gebruik van cocaïne lafd was. el de officier van justitie ^ige, die door de verde- |van verdachte was opge- enkele malen waar schuwde tegen mogelijke meineed, bleef getuige bij diens nieuwe verldaring, waarna hij werd gearresteerd en procesverbaal opgemaakt De scholier zei dat hij van zijn aanvankelijk afgelegde ver klaringen weinig meer kon herinneren en hij alles maar had toegegeven bij de politie omdat hij naar huis wilde. Wat de strafzaak tegen de uitzend kracht betreft, tegen hem eiste de officier een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest De verdachte die als basgita- rist in een popgroep speelde, gaf toe dat hij vaak cocaïne gebruikte evenals andere le den van de groep, waardoor de creativiteit werd verhoogd. Hij ontkende zich met de verkoop van het spul te hebben bezig gehouden zoals hem door de officier werd verweten. De grammenweger die op zijn ka mer werd aangetroffen ge bruikte hij om gist af te we gen. De groep gebruikte wel gezamenlijk op zijn kamer co caïne. Ook andere getuigen hadden verklaard van ver dachte cocaïne te hebben ge kocht en hij zou ook een vriend hebben aangemoedigd met die verkoop te beginnen, omdat hij in vier weken twee duizend gulden winst had ge maakt en zijn voorraad daar door kon verdubbelen. Ver dachte zou ongeveer twintig klanten hebben. De verdedi ger bestreed het bewijs en con cludeerde tot vrijspraak. Vonnis op 8 april. Voorzitter Van Dongen overhandigt Diogenes-voorzitter Krantz de erepenning van de vereniging Oud-Leiden. LEIDEN De historische vereniging Oud-Leiden heeft gisteravond een erepenning toegekend aan de stichting Diogenes. Mr. D.E. Krantz ontving de penning tijdens de jaarvergadering van de vereniging Oud Leiden uit handen van voorzitter dx. M.A. van Dongen. Het is voor de tweede maal dat een dergelijke penning wordt toegekend door de historische vereniging. Vorig jaar ging hij naar architect Van der Sterre. De stichting Diogenes is de eer te beurt gevallen omdat zij zich reeds vele jaren beijvert het historisch stadsschoon in Leiden te behouden en, zo no dig, te herstellen. De stichting doet dit door on roerend goed in de leidse bin nenstad te kopen. De opge kochte panden worden zoveel mogelijk in de oorspronkelijke staat teruggebracht en dan zoekt de stichting naar een goede bestemming van het pand, waarmee de oeste waar borgen voor een duurzame goede staat worden geboden. >p veel bedreigde punten in de binnenstad heeft de stich ting inmiddels succes geboek. Zo konden dankzij het werk van de stichting de panden Lokhorstetraat 18, 20 en 22, Watersteèg 1 en 3, Hogewoerd 30 en Langebrug 44 worden gerestaureerd. In uitvoering respectievelijk in voorberei ding zijn de restauratie van de panden Hogewoerd 32, Hoog landse Kerkgracht 34, 36, 38 en 6-6a en 4e Binnenvest- gracht 28-29. Van links naar rechts: Loes Romunde, Niek Vande- raar, Hannie Furth en Dick Swaan. Cabaret Knoop brengt morgen zijn programma „Anno ne gentien Kaa" in bet LAK-theater aan het Levendaal 150. Cabaret Knoop wil de toeschouwers degelijk cabaret bren gen, hen geen rad voor de ogen draaien. De jaren zeventig en de achteloze wijze waarop in dat tijdperk met mensen, omgeving en wereld werd omgegaan staan centraal in het programma van het cabaret De voorstelling begint om ne gen uur. Van links naar rechts: Hans van der Gragt, Kitty Janssen, Jaap Stobbe en André van den Heuvel. In de Leidse Schouwburg wordt vanavond en morgen avond de komedie „4x Verkocht" van de Franse toneel schrijvers Barillet en Grédy opgevoerd. In het toneel stuk staat een woning in Parijs centraal die ieder sei zoen van eigenaar verwisselt Het huis huisvest op die manier een bonte verscheidenheid van karakters. In de rollen André van der Heuvel, Kitty Janssen, Jaap Stobbe, Hans van der Gragt en Carla Hardy. Beide voorstellingen beginnen om kwart over acht. Filmvoorstellingen Het Filmhuis van het Leids Vrijetijdscentrum aan de Bree straat 66 vertoont morgen de film „Asylum" van regisseur Peter Robinson uit 1971. De film beschrijft het wonen en leven in een psychiatrische commune in Londen. Op de voorgrond treden: Julie, een kwetsbare en gevoelige vrouw, de jongen Jamie, die niet weet wat hij wil en de 40- jarige ingenieur David, die uit onmacht, jaloezie en gebrek aan aandacht een overheersende rol inneemt. De filmvoor stelling begint om negen uur. Vrijdagavond 28 maart is er wederom een nachtvoorstelling in het Filmhuis. Vanaf half twaalf wordt de film „The Servant" van-regisseur Jo seph Losey uit 1965 vertoond. De toegangsprijs tot beide films is vier gulden en drie gulden voor leden van het Vrijetijdscen trum. Funkavond De Houseband treedt vrijdag 28 maart op in het Leids Vrijetijdscentrum tijdens een funkavond. De band is in 1974 gestart als huisorkest van de VPRO. Thans heeft de groep een nieuwe drummer en een nieuwe zan geres. De formatie bestaat thans uit Pieter Gerritse (keyboards, synthesizers). Peter Smid (bass, vocals), Harry Hardholt (gitaar, vocals), David Weiss (drums) en Lisa Schulte-Nordholt (zang). Het optreden begint om negen uur. De toegangsprijs is zes gulden en vier gulden voor leden van het LVC. Piano-recital De Griekse pianiste Aleka Simeonidou treedt vrijdag 28 maart op in de Kapelzaal van het K&O-gebouw aan de Oude Vest 45. Zij voert werken uit van Mozart, Liszt en Beethoven. Het concert begint om kwart over acht. De en tree bedraagt drie gulden vijftig. Kaarten zijn verkrijgbaar bij K&O, tel. 141141. PvdA -leden verga dering De afdeling Leiden van de PvdA wijdt vrijdag 28 maart vanaf acht uur in 't Parlement aan de Nieuwe Rijn een ledenvergadering aan het thema emancipatie. Uitgangspunt daarbij is de partijnota, die voor de lan delijke discussie over dit onderwerp is opgesteld. Pij kei Schroder van de rooie vrouwen zal het onderwerp inleiden. Voor aanvang van de vergadering is er gele genheid de tentoonstelling 'Vrouwenarbeid-verborgen arbeid' te bekijken. De tentoonstelling is samengesteld door een aantal vrouwen, die in de Kooi woonen of werkzaam zijn en geeft een beeld van het werk dat vrouwen binnen en buiten huis doen. Bijenteelt De afdeling Leiden van de vereniging tot bevordering der bijenteelt houdt vrijdag vanaf half acht een bijeenkomst in het Boerhaaverestaurant aan de Boerhaavelaan. De heer R.H. Geskes geeft een lezing met als titel 'Carnica Konin ginneteelt op Schiermonnikoog. Over dit onderwerp wor den tevens dia's vertoond. Geskes beheert het bevruch tingsstation op Schiermonnikoog. Oratie Prof. dr. R.A. Schilperoort heeft in het Groot Auditori um van de Leidse Universiteit het ambt aanvaard van gewoon hoorleraar in de biochemie. Prof. Schilperoort deed dat met een oratie getiteld 'Het dybamische DNA'. In zijn oratie ging Schilperoort in op de recom binant DNA-techniek, waardoor de mens op den duur in de gelegenheid zal worden gesteld naar eigen in zicht in te grijpen in het natuurlijk verloop van de evolutie van andere levende wezens en van zichzelf. Cabaret Knoop

Leidse Courant | 1980 | | pagina 3