EeicUe (&owia/nfiSM Vervoer plaatselijk een puinhoop Twee Belgische politiemannen betrokken bij Rijswijkse kanaalmoord Schiet- en vecht partij in Ter Aar lothekersdijk 34. 2312 DD Leiden, postbus 11. 2300 AA, tel. 071-122244 Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V.. Lelden. Directeur-hoofdredacteur: J. J Hallewas ef-redacteur: Wirn Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0,52 per mm. Teleloonties (4.69 Klachten bezorging: tel. 071-122248 (18.00 tot 19.00 uur) Abonnementen: lartaal 46.30: jaar 173.70: losse nummers: 60 cent. Donderdag 20 maart 1980, 70e jaargang no. 21610 Kwismaster Claus Kwismaster prins Claus in energiekwis „Stroomspaar- spel" op Ned. II om 19.38 uur. Voorts „Corrie van Gorp- show" om 20.27 uur en „De laatste ronde" om 21.20 uur. Op Ned. II geen Vara-beelden i.v.m. staking, wel „Denk beeld" over anarchisme om 22.10 uur. Minder wind Droog weer met opklaringen. Vannacht minima tussen min 1 en min 6 graden. Morgen: middagtemperaturen om streeks 5 graden en minder wind. Zon op 06.38, onder 18.53 uur. Hoogwater Schev. 06.02 en 18.22 uur, laagwater 01.38 en 14.19 uur. irds schilderij opnieuw aanleiding m t kort geding Papoea's vragen politiek asiel RDRECHT Het in ist handelend echtpaar i de Pol uit Venray blijft VUREN SCHROOTJES voor wand en plafond 79 ct. per mtr. 1 tóch even kijken bij l DE HOUTBAAN zelfbouwcentrum Zijldijk 22 - Leiderdorp Tel. 071-899311. Op het terrein van de Verenigde Touwfabriek Zaterdags tot 5 uur geopend. gebonden aan de dwangsom van tienduizend gulden per dag voor het niet teruggeven van een schilderij aan het Dordrechts museum. Dit heeft de rechtbank in Dordrecht gisteren na een kort geding beslist, omdat er vol gens hem in deze zaak geen nieuwe argumenten zijn aan gevoerd na de uitspraak van een eerder kort geding in Roermond. De dwangsom in intussen opgelopen tot 350.000 gulden en dit, omdat het echt paar het schilderij „Stilleven met vruchten", dat het van het Dordrechts museum in bruik leen had, tot inzet van een ei gendomskwestie had gemaakt. TER AAR Een zich al ja renlang voortslepende vete tussen twee inwoners van Ter Aar ontlaadde zich gis ternacht in een vecht- en schietpartij voor de woon boot van één van de betrok kenen. Bij de ongeregeldhe den zijn geen gewonden ge vallen. De schutter, een 20- jarige jongeman, is door de politie in hechtenis genomen en wordt vrijdag voorgeleid. Oorzaak van de vete is ver houding die de jongeman met de vriendin van een woon bootbewoner heeft gehad. De jongeman wilde de ruzie gis ternacht uitvechten en trok rond 11.30, gezelschap van zijn broer, naar de woonboot. Daar aangekomen begon hij aan vankelijk met een scheldkan- fionade die echter al spoedig gevolgd werd door een regen van stenen en flessen. Toen de bewoner van de woonboot uit eindelijk naar buiten kwam ontstond een vechtpartij waar bij de jongeman het geweer van zijn broer pakte en een aantal malen schoot. De politie maakte een eind aan de Vecht partij. DEN HAAG De uit 22 le den bestaande papoeagroep „the Black Brothers", af komstig uit West-Irian, het voormalige Nederlandse NieuwrGuinea, heeft in ons land politiek asiel gevraagd. Bij een optreden in hun zelf standige buurland Papoe Nieuw Guinea, kregen zij last met de autoriteiten vanwege het anti-Indonesische karakter van hun show. Daarna zijn de gezinnen naar ons land uitge weken, waar zij over zeven ge meente verspreid zijn onder gedoken. De papoea s worden begeleid door twee advocaten en het actiecomité dat zich ook inzet voor de Zuid-Molukkers in ons land. Zware verliezen voor slijters UTRECHT Steekproeven hebben duidelijk gemaakt dat omzet van de slijters in ons land in de afgelopen maanden met ongeveer 30% teruggelopen moet zijn. In januari moesten 50 slijters hun zaak sluiten. Meer slui tingen worden verwacht. Dit zegt de heer J. Biesheuvel, voorzitter van de Verenigde Nederlandse Slijters. Volgens hem is deze situatie het gevolg van de per 1 januari ingevoer de prijsverhoging met rond de drie gulden per liter gedistil leerd, de slechte economische situatie en de aan het eind van het vorige jaar door de consu ment grote partijen ingeslagen drank voor de oude prijs. De groothandel zit dan ook met volle pakhuizen met drank te gen de nieuwe prijs. Het schilderij is intussen na melijk doorverkocht. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122248 en per speciale koerier wordt de krant alsnog be zorgd '.aashaas met de Paas )DEGRA VEN Het bedrijf in Bo araven dat met veel succes Sint Ni- laas kaasletters liet rijden, brengt or de Pasen ook gebitsparende aashazen" en „kaaskuikens" in de ndel. De hazen en kuikens zitten rpakt in stevige kartonnen doosjes zijn vervaardigd uit drie maanden ie, natuurgerijpte Goudse kaas. Er j ook varianten verkrijgbaar voor etpatiën ten. Knokploeg ontruimt kraakpand in Delft DELFT De Delftse politie heeft gisteren ze ven leden van een knokploeg aangehouden, die kort tevoren een gekraakt pand aan de Oude Delft met geweld hadden ontruimd. In het pand zaten vijftien krakers; een meisje moest met rugletsel in een ziekenhuis worden opge nomen. De mannen zijn inmiddels weer in vrij heid gesteld. Volgens de politie loopt er een duidelijke lijn van de knokploeg naar de eige naar. Geen VARA- programma's vanavond HILVERSUM Televisiekijkend Nederland moet het vanavond tussen 19.00 en 21.30 uur zonder uitzendingen op Nederland 1 stellen. Het personeel van de VARA heeft vandaag het werk voor 24 uur neergelegd, zodat een deel van de avond de buis zwart blijft. Ook het programma van Hilversum 4, dat van daag door de VARA zou zijn verzorgd, bleef uit de ether. Journalisten verwijderd van gesprek met Poolse dissidenten WARSCHAU De Poolse politie heeft gisteren een aantal westerse journalisten verwijderd van een bij eenkomst van Poolse dissidenten en hun te kennen gegeven, dat zij op dergelijke bijeenkomsten geen prijs stelt. Toen westerse verslaggevers bijeen waren in de flat van Jacek Kuron, een vooraanstaand lid van het Poolse comité voor sociale zelfverdediging „KOR" viel de politie binnen, die de namen ep adressen van de aanwezigen noteerden en hen allen bevel gaf het huis te verlaten. (Van een onzer verslaggevers) RIJSWIJK/ANTWERPEN De moord op de 33-jarige Ita liaan Elio Allegrezza, die 10 februari met steekwonden en ingeslagen schedel in het Rijn-Schiekanaal bij Rijswijk werd gevonden, is opgelost. De Belgische politie heeft giste ren een 26-jarige Marokkaan aangehouden, die heeft bekend dat hij, samen met twee Belgische politiemannen en een Franse crimineel (waarschijnlijk de bendeleider) de moord heeft gepleegd. Ook is gisteren een tweede bij de moord betrokken rijkswacht, een 24-jarige man uit Brussel, aangehouden.' Bijna een maand geleden arresteerde de Belgische politie al twee zwagers, een 22- jarige rijkswacht ujt Houtvenne en de 34-jarige delinquent uit Brussel, die ervan werden verdacht betrokken te zijn geweest bij een roofoverval op een juwelier in Antwerpen. Allegrezza, die bij deze overval in Nieuwjaarsnacht op zijn ex-vriend was herkend, week uit naar Nederland. Zijn medeplichtigen ont voerden hem naar België, waar hem in de bossen bij het plaatsje Houtvenne voor altijd het zwijgen werd opgelegd. Om het poli- tie-onderzoek te bemoeilijken werd het lijk vervolgens in de auto van één van de rijkswachten weer naar Nederland ge bracht, waar het lichaam bij het Jaagpad in Rijswijk in het Rijn- Schièkanaal werd gegooid. De politie kwam op het spoor van de Marokkaan door een adressenboekje, dat de crimineel bij zijn aanhouding inderhaast door het toilet had gespoeld. De agenten hadden het boekje tijdig uit het riool kunnen vissen. In de auto van de 22-jarige rijkswacht zijn bloedsporen van de vermoorde Italiaan aangetroffen. Van één cent tot 2 miljoen Deze postzegel van één cent van Brits Guyana uit 1865 is momenteel de zeldzaamste postzegel in de wereld. Waar schijnlijk ook wel de duurste want de huidige bezitter, Irwln Weinberg, heeft er In 1970 ruim een half miljoen voor be taald. De zegel zal binnenkort geveild worden en men schat dat hij nu zo ongeveer 2 mil joen gulden zal opbrengen. GUI ANA# - met mensen die op plaatsen worden neergezet waar ze helemaal niet horen te zit ten", aldus de FNV-woord voerder. Volgens hem fun geerden met name ongeorga niseerden, CNV'ers en lei dinggevende NS'ers als sta kingsbrekers. Kaderleden van de vervoers- bonden hebben laten weten dat bijvorbeeld perronopzich ters die ooit eens machinist zijn geweest, vandaag weer „de bok op moesten". Ook zouden seinhuiswachters o- pengevallen plaatsen op de centrale verkeersleidingspos- ten in hebben moeten ne men. Daarnaast zou een aan tal treinen dwars tegen de voorschriften in zonder con ducteur zijn vertrokken. Ook zou hier en daar zonder toe zichthoudend personeel wor den gewerkt omdat dat toe zichthoudend personeel voor andere taken zou zijn opge trommeld. „Al met al wel bij zonder bedenkelijk dat NS dit soort kunstgrepen uit voert om de zaak aan de gang te houden", aldus de woordvoerder van de ver- voers bonden. (Zie voor verder stakines- nieuws de pagina 13 Koninklijk onder onsje Koningin Sop hia van Span je en prinses Beatrix heb ben vanmor gen, terwijl koning Juan Carlos en prins Claus het Water loopkundig Laboratorium in Delft be zichtigden, een bezoek gebracht aan het observa tie- en behan delingscen trum Sangha- ge in Den Haag. In de koffiekamer kreeg het ko ninklijke be zoek een ex plicatie over het functione ren van het centrum. Tij dens deze uit leg legde onze fotograaf een koninklijk on deronsje vast op de gevoeli ge plaat. (Foto: Simon E. Smit) (zie pagina 3) UTRECHT Volgens de FNV hebben van daag minstens zoveel FNV'ers via stakingen en protestacties hun on genoegen kenbaar ge maakt met het loonbe- leid van de regering als op 4 maart. In en om de grote steden ging het o- penbaar vervoer plat, terwijl de situatie bij de Spoorwegen tot het middaguur onduidelijk bleef, waarbij plaatse lijk, zoals in Amster dam, sprake was van een „grote puinhoop". Tussen 50.000 en 100.000 leden van de FNV wer den vanmiddag op de Dam verwacht voor een demonstratieve bij eenkomst. Door de Spoorwegen is de FNV-actie vanmorgen „een regelrechte flop" genoemd, omdat 90 procent van de trei nen zou rijden, zij het soms met vertraging. De bonden verklaarden echter dat de staking zich vanmiddag zou uitbreiden. Volgens de FNV gaf de woordvoerder van de Drukte als normaal op de gewone wegen, al was de vraag naar taxi's vanmorgen groter dan normaal. Langs bus- en tramroutes echter geen mens, wans het openbaar vervoer bleef „binnen". Spoorwegen hiermee een wel erg rooskleurige voorstelling van zaken. Van de zes- tot zevenduizend NS'ers die lid zijn van de FN V-bonden hadden zich er vanmorgen ongeveer 400 als stakers laten registreren. Een „wat aarze lend" begin van de dag, aldus een vakbondswoordvoerder. De voorlichting die de NS vandaag aan de reizigers bood via het speciale tele foonnummer 030 334515 was volgens woedende telefoon tjes aan het ANP echter veel te rooskleurig. De Spoorwe gen bevestigden desgevraagd dat rond Amsterdam de helft van de treinen was uitgeval len, maar op andere knoop punten zou geen vertraging van betekenis voorkomen. Volgens de Spoorwegen zijn veel reizigers overigens niet komen opdagen. De stations van Rotterdam en Den Haag gaven een uitgestorven in druk, ook al reden er met enige vertraging wel trei nen. In Arnhem moesten passagiers van twee interna tionale treinen overstappen, in het noorden van het land en rond Eindhoven en Am sterdam deden zich ernstiger problemen voor. Overigens uitte de vervoersbond CNV, die niet aan de staking deel neemt, zijn waardering voor de manier waarop stakers en werkwilligen met elkaar om gingen. De soms heftige dis cussies bleven volgens de CNV-man beschaafd en zon der agressiviteit. Volgens de vervoersbond en FNV hebben de Spoorwegen vandaag min of meer de hand gelicht met de veiligh- geid door treinen en verkeer- sleidingsposten te bemannen met NS'ers die daarvoor niet de juiste opleiding hebben gehad. „De NS stopt het ene gat met het andere door on verantwoordelijk geschuif oningen irneoolstraat IDEN Een uitslaande A heeft gisteravond in panden Carneoolstraat 122 in Leiden aanzien- schade aangericht. Per ongelukken deden brand ontstond omstreeks in het hoekhuis aan 122. De be waren daar met een bezig en hadden kou naast de ge- ook de langestoken. Het rookkanaal van haard bleek van on- constructie, het meer halverwege en het vuur van kon, geholpen door wind, makkelijk de van het dak bereiken de vlammen spoedig sloegen. De brand verder uit pand 120. De brand- werd gealarmeerd door menden, de bewoners er zelf nog niets van De Leidse brand- was snel ter plaatse en het vuur binnen tien mi- ten onder controle met be- lp van drie hogedrukstra- «4 Het korps was uitgerukt itwee bluswagens, een lad- ïagen en een commando- Het pand Carneool- 122, waar de brand be liep een schade op van gulden, in het aangren- pand bedroeg de schade gulden.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 1