Commissies Voorschoten stemmen in met aanleg van vier sportvelden Wassenaarse Buurtweg niet afgesloten .amping in iatwijkse duinen nog Meze maand open POLITIEKE MOED SPORTVELDEN VERSUS VOLKSTUINEN Van Hulsteijn kandidaat secretaris Oegstgeest Beveiliging spoorwegovergang Voorhout kost 60.000 gulden Voorhout krijgt schoolraad Oranjevereniging wil 31 april boom planten Leidse Courant kunstschaatsen talentenjacht REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 18 MAART 1980 PAGINA 7 Na de vergadering van de drie Voorschotense commissies is duidelijk ge worden dat wanneer de raad besluit vier sportvelden aan te leggen, de volkstuinders voor niets in een verhuizing hebben toegestemd. Het ge meentebestuur van Voorschoten heeft het niet voor elkaar gekregen de aan de tuinders beloofde extra grond tijdig in handen te krijgen. Alle hoop van de tuinders om hun wachtlijst in te krimpen (het argument om te verhuizen) is hiermee letterlijk en figuurlijk de grond in geboord. Het gemeentebestuur is misschien wel overtuigd van haar verantwoordelijk heid in de gang van zaken maar weigert daar conclusies uit te trekken. Zij wil ondanks alles toch toegeven aan de verlangens van twee sportver enigingen om sportvelden aan te leggen, daarmee de tuinders gefrus treerd achterlatend. Wethouder Marselis verweet de raad gisteravond een gebrek aan politieke moed. Het zou inderdaad van politieke moed getui gen als de raad besluit het college niet te volgen en de aanleg van de vel den gedeeltelijk of in zijn geheel nog even uit te stellen om zodoende een oplossing te vinden voor de volkstuinders. De volkstuinen maken plaats voor de nieuwe sportvelden VOORSCHOTEN „We staan met onze rug tegen de muur, dit is een hopeloze zaak", aldus de heer P.W.A.Nijnatten, voor zitter van de Voorschotense Volkstuinders Vereniging. Hij zei dit in een eerste reactie op het besluit van de drie Voorschotense commissies om de raad te adviseren ak koord te gaan met de aanleg van vier sport velden in Adegeest. De sportvelden komen te liggen op de plaats van het voormalig terrein van de volkstuinders. De volkstuin ders waren eerder akkoord gegaan met de verhuizing naar een dichtbij gelegen ter rein. Een aantal tuinders zijn reeds 'over*. De gemeente had de tuinders grond voor 200 volkstuinen beloofd. Ondanks het feit dat de gemeente haar belofte niet na kan komen doordat zij de vereiste grond nog niet in handen heeft gekregen, besloot de meertderheid van de commissieleden (CDA en VVD) het collegevoorstel te steunen om over te gaan tot de aanleg van de sportvel den. Een kleine minderheid, PvdA/PPR en D'66, stelden hun beslissing uit tot in de raadsvergadering. Zij vroegen het college met nadere voorstellen voor de volkstuin ders te komen. De financiën stonden gisteravond centraal in de vergadering van de commissies welzijn, fi nanciën en openbare werken. De bedragen waarover een advies moest worden uitgebracht beliepen een totaal van een slordige 6,5 miljoen gulden. Als eerste stuk op de agenda stond dan ook een nota over de gemeentelijke reserves en eigen kapitaal van de gemeente waarin het college aantoonde dat Voorschoten over ge noeg financiële mogelijkheden beschikt om de uitgave van een dergelijk bedrag te kunnen verantwoorden. Door verschillende geplande uitgaven nog eens na te berekenen hield het college een aanzienlijk bedrag over. De com- missie-c.q. raadsleden waren het echter niet al lemaal eens me het rekenwerk van burge meester en wethouders. De heer Aikens (D'66) vroeg zich af of de vrijkomende gelden van de nutsbedrijven niet in energiebeperkende maat regelen gestoken moesten worden waar de wethouder van financiën zich gedeeltelijk in kon vinden. Met de heer Aikens was de heer Van Leeuwen (PvdA) bang dat 'het bescheiden bedrag' van vijf miljoen voor grondverwer- vingskosten voor plan Starrenburg te laag zou blijken te zijn. „Kiezen we voor sport en re creatie of voor sociale woningbouw in Starren- burg", aldus Van Leeuwen. Wethouder Van Dalen (VVD) zei nog geen zinnig woord over de financiële situatie voor Starrenburg te kun nen zeggen maar de overtuiging te hebben dat vijf miljoen voldoende zou zijn. De twijfels van de raadsleden leverden hen de opmerking van wethouder Marselis op dat de raad dan maar genoeg financiële ruimte moest scheppen door de politieke moed te hebben om bijvoorbeeld de grondbelasting te verhogen. De raad wees een verhoging van deze belasting onlangs af. Volkstuinen Gebruikmakend van het spreekrecht wees de voorziter van de Volkstuindersvereniging, de heer Nijnatten, nog eens op de moeilijk situatie waarin de tuinders zich bevinden. Van de aan hen beloofde 200 tuinen blijken er voorlopig niet meer dan 140 gerealiseerd te kunnen wor den doordat de gemeente nog niet in bezit van de benodigde grond is weten te komen. Het ge deeltelijk oplossen van de wachtlijst, het be langrijkste argument voor de tuinders om met de verhuizing in te stemmen, is hierdoor in het water komen te vallen. Alle commissieleden betreurden deze ontwikkeling en drongen er bij het college op aan alsnog maatregelen te nemen. Wethouder Marselis (CDA) beloofde de mogelijkheden te onderzoeken om een tijdelijk onderkomen op het geplande tracé van rijks weg 11 in te richten, hetgeen echter goedge keurd moet worden door de provincie. De pro vincie weigerde eerder in te stemmen met de aanleg van sportvelden op het tracé. Het was volgens het college onmogelijk de aanleg van één veld uit te 6tellen om de tuinders nog een jaar de tijd te gunnen. „Jammer maar het gaat niet", aldus wethouder Eveleens (PvdA), „al leen op langere termijn kunnen we wat doen." De Hokeyclub en de voetbalclub konden de vergadering tevreden verlaten. Een meerder heid van de aanwezigen besloot de raad te ad viseren het krediet van bijna 3,4 miljoen voor één kunstgrasveld en drie sportvelden be schikbaar te stellen. Het college zei toe de onteigeningsprocedure van de grond voor 60 volkstuinen zo snel mo gelijk op gang te brengen. Zwembad 'Het Wedde' gaat ruim 1,1 miljoen gulden meer kosten dan begroot, hetgeen voor de heer Franke (CDA) aanleiding was om te vragen om wat meer begeleiding van de amb tenaren bij het ontwerpen van een dergelijk project. Na het uitten van verschillende protes ten gingen de drie commissies uiteindelijk toch akkoord met dit bedrag. Wanneer alles naar wens verloopt kan in de herfst van dit jaar begonnen worden met de restauratie van het Ambachts/Baljuwhuis. De totale kosten daarvan bedragen 2,2 miljoen gulden. Alle commissieleden drongen aan op spoedige restauratie van dit pand en gingen dan ook van harte akkoord met het voorgetsel- de bedrag. 'ONVOLDOENDE' VOOR COLLEGE WASSENAAR B en w van Wassenaar zijn er gisteravond niet in geslaagd de gemeenteraadsleden over te halen om de Buurtweg tijdelijk af te sluiten. Het gaat hier om het stuk Buurtweg tussen de Landscheidingsweg en de oprit naar het sportterrein „De Roggewoning". Zij hadden dit voorstel gedaan, zo legde burgemeester de raadsleden uit, om de buurtbewoners in elk geval alvast tijdelijk een verlichting van de verkeersoverlast te bezorgen. Een en ander had dan besloten kunnen worden in afwachting van een definitief verkeersplan. Verontruste buurtbewoners maakten vóór de vergadering gebruik van het spreekrecht om de gemeente raad te bewegen clementie te hebben met de door de ver keersoverlast hevig getergde buurt Het mocht echter niet baten. Vertegenwoordigers van de meeste fracties drongen er bij het college op aan het voorstel aan te houden totdat zij via bijvoorbeeld een overzichtskaartje en mo gelijk een onderzoek naar alle aspecten van het probleem een beter overzicht hadden van de problematiek. De heer Lodder (Partij Wassenaar), bekend om zijn soms wat aparte uitspraken, betichtte het college van 'onhandig bestuur'. De heer Greep (PvdA) gaf het college zelfs een 'kleine onvoldoende' omdat ze tegen de wens van de overlegcommissie toch met een voorstel was gekomen. De fractieleider van de WD de heer Nieuw- zwaag was eveneens weinig te spreken over de handelwijze van het college. De CD A-er Van Rij wilde ook meer gegevens van het college om tot een weloverwogen besluitvorming te komen. Hoe burgemeester Staab ook smeekte; de raad bleek niet te ver murwen. Na de afstemming van het voorstel ontstond nog even een geïrriteerde stemming, omdat de burgervader nog eens naar hij zei tot de belangstellende buurtbewoners op de publieke tribune vertelde wat voor iets doms de raad had gedaan door het voorstel af te stemmen. Een uitgewerkt plan moest zeker niet op korte termijn in qasu de volgende raadsvergadering wor den verwacht, zo verzekerde hij de raad. OEGSTGEEST De heer Drs. J. van Hulsteijn (33) is door het college van burgemeester en wethouders als eerste kan didaat voorgedragen als gemeentesecretaris van Oegstgeest. De heer Hulsteijn is chef van de afdeling Financiën, Onder wijs en Personeelszaken in Tubbergen. Hij vervult in deze gemeente ook de functie van loco-secretaris. Tweede man op het kandidatenlijstje van het college is de heer H.Bassie (48) momenteel werkzaam als chef van de afdeling Al gemene- en Welzijnszaken en loco-secretaris in Bilthoven. De vacature van gemeente-secretaris in Oegstgeest is ontstaan toen de heer Jac. Vreeken met ingang van 16 januari eervol ontslag kreeg. De gemeenteraad beslist op 20 maart wie de heer Vree- ken op zal volgen. Het is de bedoeling dat de nieuwe secretaris met ingang van 1 augustus 1980 wordt benoemd. De bouw van kampwin kel en woning voor de beheerder van de ver nieuwde Katwijkse cam ping i9 in volle gang. ;e k KATWIJK Nog twee weken en dan gaat l ee e geheel opnieuw aangelegde camping in ;r ja e Katwijkse noordduinen onofficieel open. DerdPp het ogenblik wordt de laatste hand aan e groenvoorziening gelegd, terwijl de bouw an de kampingwinkel met kantoorruimten n woonhuis voor de campingbeheerder in olie gang is. De commissie voor stadsont- wikkeling stelde het bedrag van ongeveer «n half miljoen voor de bouw daarvan af kopen week beschikbaar. De hele cam- Öing, die uit drie op verschillende niveaus ggende terrassen bestaat, is omzoomd door sn twaalf meter hoge „namaak" duin. de -en trotse wethouder voor recreatie, J. J. van in bosten, stelde gistermiddag de nieuwbenoemde ve£ ampingbeheerder de heer H. E. Beugelink (36) zord 'oor, tijdens een rondleiding over de nieuwe acht amping „de Noordduinen". De heer Beuge- zaai »nk, oud politie-agent uit Rhede, gaat met hulp 1 vtVan zijn vrouw de scepter zwaaien over de 6 ,oeiflha. grote camping, die aan 470 caravans of ten- den-uen de ruimte biedt De nieuwe camping, die geografisch gezien ten DPzichte van de oude iets in de richting van Noordwijk verschoven is, ziet er gezellig en zeer goed bewoonbaar uit. Iedere kavelgrond waarop een tent of caravan geplaatst kan wor den biedt alle moderne voorzieningen, zoals elektriciteit, CAI-net-aansluiting voor radio en tv (dus naast de Nederlandse netten ook de Duitse en Belgische) en watertappunten dicht binnen bereik. Daarnaast is de camping zo in gedeeld, dat men met de auto gemakkelijk het terrein kan bereiken, terwijl de stalling van de auto's langs de route geen hinder voor de kam peerders hoeft te betekenen. Een speciaal ver hard talud geeft ruimte en plaats voor de voer tuigen aan. Bij de opening van het seizoen op 1 april zullen eenter alle kavels nog niet geschikt zijn voor het stallen van kampeeruitrustingen. De wo ning voor de familie Beugelink wordt ook pas later opgeleverd, zodat de familie tijdelijk ge huisvest wordt in een sta-caravan op het ter rein. Inmiddels zijn dan 250 kavels zeker klaar. Bij het volledig draaien van de camping gaat men uit van ongeveer 250 „seizoen-bewoners" en ongeveer 220-bezoekers voor korte tijd. De prijzen variëren dan tussen de 22 gulden per dag (kleine tenten voor doortrekkers 11 gulden tot 1500 gulden per seizoen. VOORHOUT De beveili ging van de spoorwegover gang in .Voorhout, door het plaatsen van hekjes aan weerszijden, kost 60.000 gul den. De hekjes worden spe ciaal aangebracht voor de schoolkinderen die bij een bezoek aan sporthal 'De Gaasbak' de spoorwegover gang moeten passeren. De ouders van de kinderen wil len hun kinderen de spoor weg pas laten oversteken wanneer er afdoende veilig heidsmaatregelen worden genomen. De gemeenteraad beslist donderdag 20 maart Om de situatie ter plaatse te verbeteren zijn verschillende alternatieven voorhanden. De aanleg van een tunnel zou ruim één miljoen gulden kos ten en dat vondt het college te veel. Een loopbrug (35Ö.000 gulden) wordt, ondanks het feit dat de schoolkinderen niet worden geconfronteerd met het treinverkeer, toch niet niet veilig genoeg geacht, terwijl de aanleg van een voetpad met slagbomen door verschillende ouders werd afgewezen omdat de kinderen tussen de bomen opgesloten zouden kunnen ra ken. De nu voorgestelde oplos sing is afkomstig van één der schoolhoofden. Hij bedacht het plan om hekjes aan weerszij den van het voetpad bij de overgang te plaatsen zodat de kinderen eerst een 'slalom' be weging moeten maken voordat ze de spoorweg kunnen passe ren. Dit plan is door de Neder landse Spoorwegen verder uit gewerkt en overgenomen. De oudercommissie van de open bare lagere school blijft een ter bezwaren houden tegen deze oplossing. VOORHOUT Op verzoek van de twee oudercommissies heeft het het gemeentebestuur van Voorhout plannen ont worpen om een schoolraad op te richten. Deze raad bestaat uit vertegenwoordigers van leerkrachten en ouders van leerlingen. De belangrijkste taak van de schoolraad wordt het bevorderen van de bloei van het openbaar onderwijs in de gemeente Voorhout. Ook moet zij het gemeentebestuur adviseren over de benoeming van hoofden van scholen. Over de instelling van de schoolraad wordt in de gemeente raadsvergadering van 20 maart een beslissing genomen. In dezelfde vergadering krijgt de gemeenteraad een voorstel van burgemeester en wethouders op tafel om de basketbalvere niging 'Forwodians' een subsidie van ruim 11.000 gulden toe te kennen. De vereniging werd vorig iaar opgericht en voorziet naar de mening van het college duidelijk in een behoefte. De ge meente is van plan de Forwodians over het jaar 1979 een subsi die van 1590,82 en over het jaar 1980 een subsidie van 9460,00 gulden te geven. De Voorhoutse voetbalvereniging 'Foreholte' krijgt een oefen- veld om de twee trainings/speelvelden te ontlasten. Door het in tensieve gebruik van de velden is met name het tweede veld ernstig beschadigd en nauwelijks meer voor bespeling geschikt De toplaag van dit veld wordt hersteld en om dit veld ook 's avonds optimaal te kunnen gebruiken wordt ook de lichtinstal latie vernieuwd. Voor de verbeteringen en de aanleg van het nieuwe oefenveldje heeft de gemeente een bedrag van 255.000 gulden uitgetrokken. VALKENBURG De Oranjevereniging Wilhelmina uit Valkenburg wil in verband met de troonwisseling een Lin deboom planten in de kern van het dorp. Dit werd gisteravond tijdens de vergadering van de Oranjevere niging besproken. Secretaris D. van de Berg nam gisteravond met de bestuursleden W. Vos en J. van Leeuwen afscheid van de vereniging. De heer Van Leeuwen ontving voor zijn 23-jarig bestuurslidmaatschap uit handen van voorzitter J. van Kouwen- hove een gouden speld. De Oranjevereniging hoopt volgend jaar haar 50-jarig jubileum te vieren. Voorbereidingen hiervoor zijn reeds in volle gang. Voorhouter tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld DEN HAAG/VOORHOUT De Haagse rechtbank heeft een 27- jarige inwoner van Voorhout veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en on voorwaardelijke ter beschikking stelling van de regering. De man had een geldzakje niet ruim drie duizend gulden ont vreemd. Verder had hij een auto meegenomen van een autohan delaar onder het mom van een proefrit Hij bracht de auto niet terug. Verder zou de verdachte zich aan nog meer kleine delic ten schuldig hebben gemaakt 200 gulden boete na brandstichting DEN HAAG/NOORDWIJKERHOUT De Haagse politie- rechter heeft een 38-jarige bewoner van het Clemenshuis in Noordwijkerhout veroordeeld tot een boete van 200 gulden en voorwaardelijk vier maanden gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. De man kreeg de boete omdat hij enige tijd geleden de gordijnen voor de ramen van het Clemenshuis in Noordwijkerhout in de brand had gestoken. Hij deed dit omdat hem een borrel werd ge weigerd. Verder zou hij zich schuldig hebben gemaakt aan een aantal fietsendiefstallen. ADVERTENTIE TALENTENJACHT KUNSTRIJDEN TON MENKEN IJSHAL Vondellaan 41 Lelden Donderdag 20 maart 1980 Aanvang 19.00 uur onder auspiciën van de organiseert de KNSB en Recreon b.v. een met medewerking van JOAN HAANAPPEL en SJOUKJE DIJKSTRA Kaartenverkoop voor deze unieke ijsshow van de jeugd bij de kassa van Ton Menken Ijshal ad. 5,- p.p. De LEIDSE COURANT biedt zijn lezers kaarten aan voor de gereduceerde prijs van 2.50 af te halen bij de Leidse Courant-receptie, Apothekersdijk 34 tussen 9 en 17 uur. LISSE In de Pauluskerk aan de Lissese Ruishoornlaan wordt op dinsdag 1 april een discussiebijeenkomst gehouden over de regeringsnota 'burger- luchtvaartterreinen'. De ver gadering van de Provinciale Raad voor de Ruimtelijke Or dening begint om 20.00 uur. Dan zal tevens een voorberei dende evaluatie gemaakt wor den over de inspraakprocedu re bij de vaststelling van het Zuidhollandse streekplan. KATWIJK De Nederland se Vereniging 'De Verzame laar' organiseert zaterdag 22 maart een ruilbeurs voor ver zamelaars in sporthal Cleyn Duin aan de Katwijkse Piet Heinlaan. Toegangsprijs voor de beurs die van 10.00 tot 16.00 uur geopend is, bedraagt 2,50 gulden. Kinderen betalen 50 cent LEIDEN De Leidse oud- wethouder M. van Aken is ge kozen tot voorzitter van de af deling Rijn- en Bollenstreek van de VARA. Ook het Leidse raadslid mevrouw M.A. Ko ning neemt zitting in het be stuur van de omroepvereni ging. De heer van Aken is te vens kandidaat gesteld voor het lidmaatschap van de Vere nigingsraad. Oegstgeest De kunstenares Pien Hazenberg exposeert tot en met donderdag 17 april haar aquarellen in Galerie Pulchri Studio in Oegstgeest De tentoonstelling wordt vrij dag 21 maart geopend. De ex positie is, met uitzondering van eerste en tweede paasdag, dagelijks te bezichtigen van 10.00 tot 16.00 uur. Galerie Pulchri Studio is gevestigd in de Passage 10. De tentoonstel ling is tot stand gekomen met medewerking van de Jacob- Marisstichting. VALKENBURG De jaar lijkse collecte voor de rheuma- patiënten in Valkenburg heeft ruim tweeduizend gulden op gebracht

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7