Lingerie wordt steeds luxueuzer Kleur 27 voor gordijnlicht Noviteitenbeurs met hebbedingetjes voor mensen die alles ai hebben Busje voor alles Nooit meer ijskrabben Mooi donker met rolgordijn Elektrische nietenschieter Wakkere natuur OM DE TUIN GELEID us 'W&F&ïï 1 Paas-pick-up van Jean Lou-vr- Schommelbak Empiremodel voor deze peignoir met vleermuismouwen en luchtige print. Diep decolleté eindigt bij de strik van de hoog geplaatste ceintuur (Triumph). De gordijnkap met verlichting ingebouwd is weer helemaal in. De gloeilamp van vroeger wordt echter vervangen door TL-bui- zen, omdat die weinig warmte geven en erg zuinig zijn in het gebruik. Neem dan lichtkleur 27. Door de grote hoeveelheid rood licht is de kans op verkleuren van de gordijnstof erg ge ring. Dit in tegenstelling tot „friswit" en „koelwit" (daglicht). Het kan nodig zijn de lichtbuizen zo nu en dan af te stoffen. Topper uit de Serenadeserie van Triumph: een hemdje, val lend over vlinderbroekje (trench knickers). Honderd procent polyamid. Een creatie voor lente en zomer. Nachthemd voor op een schilderij, gemaakt van honderd pro cent polyester-crêpe-voile. In zwart en lavendelblauw (Schies- ser). VERGEET NIET OP 8 AUGUSTUS TANTE SUUS TE BELLEN... Smeren, roest voorkomen en vocht verdrijven kan tegenwoor dig met één milieuvriendelijke spuitbus. Multi-Spray van Ala- bastine. Een piepend scharnier oliën, de schaatsen invetten en de auto vlotter doen starten, dat alles schijnt volgens de fabri kant allemaal te kunnen voor 7,95. Al lijkt de winter bijna voorbij, een nachtvorstje zit er toch nog wel in en daarmee ook het wederkerend ongenoegen van het ijskrabben van voor- en achterruit van de auto. Dat is te voorko- men door de ruiten af te dekken met papier of plastic. Het kan mooier en effectiever met het Vematex anti-ijsdek, een set schermen tegen de voor- en achterruit, vervaardigd van kunst- stof, bestand tegen uitzonderlijk lage temperaturen. Het mate- riaal en de unieke bevestiging blijven volgens de importeur, Service-Best, zelfs onder extreem lage temperaturen volkomen soepel. Het bevestigen, verwijderen en opbergen in de koffer ruimte gaat snel en gemakkelijk. Vele kinderen kwamen door de zomertijd enige uren slaap te kort doordat het pas uren later na kinderbedtijd donker werd. Jr Uit onderwijskringen kwamen tegelijkertijd klachten over het teruglopen van de resultaten van niet-uitgeslapen leerlingen. Ook vele ouderen, mensen die om 5 a 6 uur 's morgens opstaan en daardoor vroeger naar bed gaan, hadden klachten over te veel licht 's avonds in de slaapkamer. Velen kochten daarom een verduisteringsgordijn. Sinds kort brengt B en C Produkts een aan twee zijden bedrukt verduisteringsgordijn op de markt. Aan u de keuze welke kant men binnen wil zien. Trouwens, na een tijdje draait u het ge woon om. Mooi donker kan! De spijker begint hoe langer hoe meer terrein te verliezen. De grote winnaar: het nietie, of de niet, als hij wat groter is. En om die in allerlei materiaal te jagen is er sinds kort een elektrische nietenschieter op de markt, de Swingline Electric. In tegenstelling tot de gewone tackers, waarvoor altijd nog een flinke handkracht nodig was, schiet men met het nieuwe elek trische apparaat door een lichte druk of een knopje de nietjes er zó uit. Daarmee is een snelheid te bereiken van 20 stuks per mi nuut. Dat is met hamer en spijkers zelfs door de meest ervaren timmerman niet te evenaren. Bovendien heb je met zo'n nieten schieter ook nog je andere hand vrij om het te bevestigen mate riaal op z'n plaats te houden. Met dé nieuwe elektrische tacker kunnen breeddraadkrammen worden verwerkt van 6, 8, 10, 12 en 14 millimeter pootlengte. Het apparaat is geschikt voor allerhande klussen, van lichte werkjes als het vastzetten van wandbekleding, kastpapier, om lijstingen, rolgordijnen en stoffering tot zwaardere produkten als isolatiematerialen, vilt- en teerpapier, triplex en zelfs hardhout, vinyl, plafond tegels, gaas en board. Om ongewenste nieten te verwijderen is ook nog een nietenwip- per ingebouwd. Prijs 165,- incl. BTW. BINNENLAND LEIDSE COURANT DINSDAG 18 MAART 1980 PAGINA TINY FRANCIS Gezaaid kunnen worden op dit moment: bonekruid, ragie (ook wel bernagie geheten en heerlijk bij sla) en de de peterselie en selderij. Vooral de laatste hebben een nodig om te kiemen, daar moet u dus i Houdt het k kruidentuin tje wel on- kruidvrij an ders gaan de tere plantjes nog voor ze tot wasdom ziin gekomen I ten onder. Hoe het weer zich ontwik kelt is altijd al een van de moeilijkst te beantwoorden vragen in de menselijke nis geweest. Maar als het een droog voorjaar wordi dan rekening mee dat planten juist in het voorjaar nodig hebben. Zoals mensen „in de groei" voldoende moeten gebruiken is een plant in dezelfde periode van staan (en in de lente groeien de meeste plantesoorten het ook op voedsel aangewezen. Dat nemen ze tot zich in ter opgeloste vorm. Waar de grond te droog wordt plant niet of niet genoeg „eten" en dus niet groeien. O Voor bezitters van een heidetuin is het nu tijd met snoei 1 of schaap die tuin in te trekken om een flinke bloei in de rd maanden te garanderen. Heide, die enkele jaren niet gesnini groeit te hoog en daardoor loopt de bloei achteruit. Wie et sj ke lap heide heeft kan heel goed proberen een schaap te die dieren zijn zeer op een heidehapje gesteld en doen werk grondig en voor hun eigen plezier. Is er geen machtigen dan moet de tuineigenaar op de knieën. Het gaat het handigst met een gewone snoeischaar, knip takje af. Heide houdt van zure grond (veengronden waar heide in tuur ook groeit hebben een zogenaamde hoge PH-graad j betekent dat ze zuur zijn). Na het snoeien dus wat turf tui planten strooien. Turf is veen en dus ook zuur. Het heide, zal u voor deze goede zorgen zeker belonen met een fraai se bloei in de zomer- en herfstmaanden. Van stiefkind in de mode is de lingerie in de loop der jaren uitgegroeid tot een volwassen bijdrage aan het totaalbeeld van de verzorgde- vrouw. De jongste berichten en beelden uit deze speciale, meer intieme -sector van de kleding tonen dat de fabrikanten dit jaar al zeer subtiel te werk zijn ge gaan. Garnituren, negligés, dromerige nachthemden heb ben passementen van fijne kant of zijn er mee afgezet. De kleuren volgen de burgermode zowel in fanfarerood, goud, marine met glanseffect, maar ook in klassiek wit, violet, de- cent geel en geraffineerd zwart, zo transparant als vloei papier. Vooral Dior laat de vrouw er in haar „ondergoed" verleidelijk uitzien. Beha, slip en gordeltje met kunstig aan gezette jarretelles, wrochtsels van kant en elastisch steunge vend materiaal, lijken wegge- slipt uit de Folies Bergères. Bijna op avondkleding lijken de satijnen off-shoulder-nach- themden in asymmetrische lijn, welke lijn er voor zorgt, dat het lange met kant afge zette split nog net even een slipje onthult. Met bijpassende peignoir een droom van een set voor een droom van een luxe vakantie. Diors bodystockings, die alle onvolkomenheden wegwerken door volmaakte rek in het doorzichtige weefsel, mogen Wie dezer dagen als het zonnetje eens schijnt door het bi delt hoort de vogels al weer luidruchtig te keer gaan. schutte plaatsjes loopt de kamperfoelie uit en wie goed kan de levenssappen onder de schors van de bomen naar horen suizen. Op weg van de wortels naar takken en pen. Zo zoetjes aan begint de natuur weer goed wakker te Het is nu dan ook tijd om een aantal eenjarige zomerbloe gaan zaaien. Nog niet in de koude grond maar in een kamerkasje, in bakjes. De zaden zijn al gauw tevreden als u er maar dat er voldoende licht, lucht en vochtigheid is. En een naam temperatuurde natuurlijk. Wie al onder glas verschillende groenten heeft gezaaid ontwikkeling daarvan goed in de gaten houden. Er'zijn die niet verplant kunnen worden, althans zeer mo alle soorten die knollen of wortels vormen horen meeste daarvan voeden zich nameliljk met heel kleine teltjes, die bij het verplanten beschadigd raken, niet aan, maar dun bietjes, worteltjes, radijsjes en op de rij. Keukenkruiden kunnen nu ook buiten gezaaid worden, wel eerder betoogd: zoek daarvoor een plekje in de buurt keukendeur. Loopt de tuin niet zo ver door, dan is er keukendeur in de buurt altijd wel een plaatsje voor een bloembak waarin een aantal kruiden een plaats kan plekje vinden (medio april verkrijgbaar). United Indus tries in Gilze bedacht spacë-sa- ver voor in de koelkast, me mobord met haken en spelden voor het ophangen van noti ties, plus ruimte voor blocnote, potlood etc. etc. Zyliss uien- en groentenhak- ker is in- en uitklapbaar en dus makkelijk schoon te ma ken. Voor pa: „acculux" een oplaadbare zaklantaarn, wa terdicht tot dertig meter diep te; TL-looplamp in de vorm van een dunne staaf. (Mar- chant, Rhenen). Cadeau-grapje van edelsmederij Peridot: mi niaturen in zilver, brons, tin en verzilverd van uitgebeelde gebaren en spreekwoorden (te ■diep in het glaasje kijken voorover buigend mannetje in glas; hoogte 4 cm). Staedtler brengt een tekenpen die func tioneert als een computer. Droogt niet uit en schrijft 700 maal, zelfs na maanden in de kast te hebben gelegen en ver geten te zijn. Naar onze smaak een geweldig goed nieuwtje: de Safety Set 25.-) van Lederwarenfa- briek Het Zuiden te Waspik. Bij wie dit heeft, zitten zak kenrollers er naast als ze op betaalcheques uit zijn. Deze zitten in een apart etui, terwijl het daarbij ter verzilvering noodzakelijke pasje onbereik baar voor grijpgrage handen met een stevige ketting en clip in de kleding is vastgemaakt. Kinderleut Op de beurs zagen we verder leuk speelgoed als bijvoorbeeld „Stecky", een bouwsysteem met honderd onderdelen, waarvan groot materiaal te maken is zonder dat er lijm aan te pas komt. Voorts Benji uit de Amerikaanse film, na tuurgetrouw uit pluche, een dol speeldier. Praktisch zijn de houten puzzels met wieltjes aan de stukjes, zodat ze kun-, nen rollen. Voor 1,50 ten slotte is er een Heli-Card; dit is een wenskaart waarvan het kind door uitbreken van het karton een mobile kan maken. (Hartelijk Gefeliciteerd, Beter schap enz.) Uitg. Colijn, Zaan dam tel. 075-163330. Links: Nachthemd plus slip (Hollywood Vasa- rette) in asymmetrische lijn. De open zijde wordt met bandjes dichtgestrikt. Links een nachthemd met peignoir (Dior). De fraaiigheden, getoond op noviteitenshows, beurzen, en tentoonstellingen worden ondanks de steeds door poli tici en financiële uitreke naars voorspelde „buik riem", steeds geraffineerder. „Hebbedingetjes voor men sen die alles al hebben" te over: van ultrasonische rei nigingsapparaten voor het schoonpoetsen van brillen en sieraden tot „Ufo solars" die tot 10.000 meter hoogte in de lucht kunnen stijgen. Dit baart niemand zorgen, het consumptiepatroon schijnt erom te smeken, anders keken' de producenten wel uit om ze te maken. De groei van de constantë stroom produkten wordt in de hand gewerkt door betere distributiemoge lijkheden, reclame en heb zucht. Het verlangen naar nieuwe vormen is niet te stil len en dat is dan wat boze jon gens verachtelijk de „con sumptiemaatschappij" noemen. Vergeten we echter niet, dat de fabricage, de verspreiding, het aan de man brengen en de reclame van en voor deze nieuwe boormachines, trekza gen, mattekloppers, opbergsy stemen, computertjes en por tretlijstjes honderden meijsen werk verschaffen. Zolang we echter nog geld hebben om nieuwe pinda-automaten als ifefl mmM 1 I "T **-1 Stuur een kind een wenskaart en hij maakt er, door uitdrukken van het karton, zelt een mobile van. snack-accessoire voor het huis elijke tv-avondje te kopen, schijnt Nederland het ondanks alle treurzangen nogal te rooien. Op de Noviteitenbeurs voor het voorjaar, als altijd gepre senteerd in de Jaarbeurs, za gen we een paar nuttige za ken, waarvan sommige prijzig, maar hun geld opbrengend aan gemak, andere goedkoop en het leven veraangenamend. We willen ze u niet onthou den. Voor 250,- een sprekende Miniaturen, die spreekwoorden en gebaren uitbeelden. agenda, die u zal vertellen hoe laat u over vijf jaar in Hong kong moet zijn voor een af spraak. Alle notities gaan erin en komen er te geschikter tijd door een piepsignaal weer uit. (MTC Holland, Oosterhout). Verbluffend is ook de primeur Sharp EL 6200 (broertje van de rekenmachine) voor het uitlezen van uw kantooragen da. (8 augustus tante Suus op bellen omdat ze jarig is. De heer K. brief schrijven over onderwerp 106). Het apparaat (met dotmatrix display van vloeibare kristallen, voor wie dit begrijpt...) fungeert tevens als klok en kalender; het sig naleert korte memo's en heeft 37 geheugens voor 27 bood schappen van maximaal 27 po sities. (Ormas, tel. 030-787844). Voorts is er nu gelukkig een globe met dag- en nachtinde ling en tijdklok die de draaiing van de aarde weergeeft. Huisvrouwen die „denken in centimeters" zijn blij met Cur- vernieuwtjes: o.a. dichte be stekbak om spullen als kurke- trekker, aardappelmesje enzo voort binnen handbereik te krijgen; een mengbeker met deksel, zodat men niet kliedert met de handmixer; speciaal voor kleine flatkeukentjes: sta- Eelbare voorraadpanelen voor euken, kelder/kast en knut- selhoek. Voorts ingebouwde sets voor de badkamer, waarin verschillende garnituren een Couturier/zanger Jean Louzac denkt, behalve aan heid van de vrouw ook aan haar gemak, vooral voor gen. Met Pasen bijvoorbeeld komen met de eens gasten binnenwaaien. Voor een snelle lunch volgende hapje: Voor zoveel personen als er in het schrale zonnetje zitten neemt hij een ei ter hand, laat ons zeggen ze Kloppend en roerend in de gele, allengs stollende koekepan vluchtigt hij er wat knoflook, zout en fikse hand vol fijngehakte selderij bij, aldus een gerecht componerend, dat in Engeland „scrambled Holland meer prozaïsch „roereieren" heet. Dit dient nu geserveerd te worden met Russische kav prijzig vindt, neme nep-kaviaar, die ook heel koop bij iedere vishandelaar. Feestelijk komt dit zoals Louzac het noemt, op toast (met de rand van rondjes uit een boterham steken en die toasten). Jeai er lindebloesemthee bij. Geen palen meer met aan twee touwen een plankje, na de komst van deze schommelbak voor peuters Hij is door Curver gemaakt van kunststof en wordt gebracht door Hellco In Alphen aan de Rijn. i. - s en ïe t In Rechts: „Dressy" in soepele koraalrode stof uit een katoenmengsel. Het model is recht ge sneden en heeft dubbele spaghettibandjes. Boven een kleurige brede ton-sur-ton band met ingeweven rozen. (Schiesser) zonder jurk er overheen ge zien worden. Voorts van Schiesser snoezige babydolls voor jonge meisjes die zich on schuldig verpozen op het bal kon van hun slaapkamer. Die hemdjes zijn bezaaid met kleu rige confetti of bloemetjes en gemaakt uit honderd procent katoen. Ze vallen maar ne* over een uni broekje. Naast een veelvoud van mo dellen, kleuren en prints zijn er dit seizoen opvallend veel superlichte stoffen van een ka toen/viscose mengeling, die matte luister geven. Ze voelen week aan. Romantiek is er in een breed kleurenschema. Naast natuurvezels, gebor duurde voile en puur katoen de glans van honderd procent polyamid. De Style Elegance waarmee Triumph na april op de markt komt roept een boudoirsfeer op dank zij de satijnen glans van met kant geïncrusteerde zomerse negligés en mouwloze shorties en dunne spaghetti bandjes. Die satijnen glans vinden we ook bij de huispak ken of overalls met kant-inzet, waarin een mooi figuur gezien mag worden; ook te dragen op een zomerse avond in de tuin met een glas „fris" in de hand. Een der voornaamste items, waarmee Triumph succes ver wacht zijn de nachtkledings tukken uit geweven materia len als verdere uitbouw van deze gewilde trend. Basiskwaliteiten uit 35 procent katoen (met 65 procent polyes ter), fijne structuurbatisten en bedrukte katoentjes. Voor naamste kleur zal wit zijn met smockwerk in schouder- en rugpas, afgewerkt met een crochetnaad. Verder stro- bloempjesdessins voor onder andere Empire-gewaden. In navolging van de sportlook over de hele linie pyjama's en shorties met vrolijke dessins en contrastpaspels in katoen single-jersey en tricot.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 14