Het A utomobiel" levert maandelijks voedsel aan hobby die geen roest kent Alex kan niet stilzitten kGIM rAD/REGIOLEIDSE COURANT ZATERDAG 15 MAART 1980 PAGINA 5 Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven die in het asiel verblijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... tenzij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek beschreven hon den zijn óf gevonden, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende redenen afge staan, vaak begrijpelijk, maar soms ook volslagen onzinnig. De in „hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wormkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van circa 60 gulden ten bate van zwerfdieren zijn ze af te halen. Adres: Nieuw Leids Diere nasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel.: 411670. Geopend di. t/m vr. 10-12 en 14-17 uur, za. 10 tot 12 en 14-16 uur. Zondag en maandag gesloten. Vrolijk heropent Noordwijkse jeugdherberg NOORDWIJK De commis saris van de koningin in Zuid- Holland, mr. M. Vrolijk, zal zaterdag 22 maart om kwart voor drie, de officiële herope ning verrichten van de jeugd herberg „De Duinark" in het Langeveld. Het recreatiecen trum heeft een ingrijpende verbouwing ondergaan. Het verbouwingsplan werd reeds in de winter van 1978- 1979 uitgevoerd, maar als ge volg van de barre weersom standigheden in die periode, kwam men eerst vorig jaar juni met het werk klaar. De bezoekers stonden toen al voor de deur en daarom werd de of ficiële openingsceremonie tot een later tijdstip uitgesteld. Bij de verbouwing heeft „De Duinark" een flinke uitbrei ding gekregen. De jeugdher berg biedt thans plaats aan 132 jongeren. Men beschikt nu ook over kleinere slaapkamers, elk voor acht a tien jongens en meisjes. Iedere gast heeft een eigen, afsluitbare kast. De sta pelbedden staan met niet meer dan twee boven elkaar en zijn op de vloer vastgezet. Bij de kamers is was- en douchegele genheid aanwezig. Via een kleurencodering kunnen de jongens en meisjes hun kamers zonder moeite terugvinden. Verder zijn de recreatieve mo gelijkheden uitgebreid met en kele speelzalen. Hier is plaats voor tafeltennis, een Ameri kaans biljart, en tal van ande re spelen. Naast „De Duinark" is voor de heer en mevrouw Schuurman, die de jeugdherberg al zo'n twintig jaar leiden, een nieuwe woning neergezet. Voordien was het echtpaar inwonende. De vrijgekomen ruimten zul len in het hoogseizoen ge bruikt worden als accommoda tie voor de assistenten. Het riant gelegen gebouw, aan de duinrand van het Lange veld, nabij het radiostation, is bij de trekkers uit binnen- en buitenland een zeer gezocht toevluchtsoord. Wie er een keer geweest is, komt er zeker terug. In het vorige jaar telde „De Duinark" in drie maan den tijd 9500 overnachtingen. Dit jaar worden er circa 18.000 verwacht. De opening zal op geluisterd worden door de mu ziekkorpsen „De Echo der Duinen" uit Noordwijk en „De Harpe Davids" uit Noordwij- kerhout. Jeugd en dames van Meerburg naar Den Haag ZOETERWOUDE De af deling jazz-gymnastiek van Meerburg, heersend kam pioen van Nederland, zal morgen deelnemen aan de districtskampioenschappen van de afdeling Den Haag. Twee damesteams en een jeugdteam zullen in de Haagse sporthal „Ocken- burg" (Kijkduin) proberen de hooggespannen verwach tingen wederom in te lossen. Na de onderlinge wedstrijden van de gymvereniging, die dinsdag 18 maart gehouden worden, zullen dan de jazz- ploegen die afgevaardigd wor den naar de nationale titel strijd, en als alles goed gaat zijn dat uiteraard de eigen Meerburg-teams, een demon stratie verzorgen. De aanvang van de onderlinge wedstrijden is 17.00 uur, die van de de monstraties ongeveer half acht. LEIDEN De fraaie labrador Alex is op een nogal eigenaardige manier in het asiel terechtgekomen. De baas van Alex werd door de politie van Alkema de gearresteerd en aangezien Alex er weinig voor voelde om met hem het water en het brood in de cel te delen, kwam hij terecht in het Leidse dierena siel. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat dat tijdelijk zou zijn totdat de baas weer zou worden vrijgelaten, maar later werd besloten Alex toch maar uit de criminele sfeer te houden en hem in het asiel te laten zitten tot dat er een nieuwe baas zou komen op dagen. De pikzwarte, anderhalf jaar oude Alex zit nu inmiddels alweer vier maanden in het asiel maar ondanks de vele belangstel ling heeft niemand het aangedurfd hem mee te nemen. Alex is namelijk nooit goed opgevoed en is daarom een erg on rustige hond geworden. De opsluiting in het asiel bevalt de buitengewoon levendi ge Alex niet erg. Hij draait de hele dag kringetjes in zijn hok en springt voortdu rend tegen de deur. Ook in het ruimere buitenverblijf kan Alex niet stilzitten. Daar beschrijft hij gewoon grotere cirkels en door zijn nimmer aflatende energie zijn er in dat verblijf al hele geulen in de grond ontstaan waar Alex over de aarde gekringeld heeft. Ook heeft hij de ge woonte om bij al dat gedraai steeds te pie pen, ook al iets waar hij geen genoeg van lijkt te krijgen. Alex is door al die beweging een erg slan ke hond geworden, een beetje aan de ma gere kant zelfs. Alex is kort geleden ge castreerd teneinde hem wat rustiger te maken, maar het kan nog wel even duren voordat het effect van die behandeling merkbaar is. Alex blijft voorlopig eeri-erg drukke hond, die een speciale behande ling nodig heeft. Alex is wel een erg mooie labrador, gitzwart, zeer kortharig, gestroomlijnd en uiterst soepel in zijn be wegingen. Alex heeft een krachtige heropvoeding nodig. Een gehoorzaamheidscursus is aan hem zeer zeker besteed mar daarnaast moet hij door een nieuwe baas krachtig onder handen worden genomen. Alex moet veel aandacht hebben want als hij lang alleen wordt gelaten krijgt hij de nei ging om zich als een tank te gaan gedra gen. Ook moet er veel met Alex worden gelopen zodat hij zijn onuitputtelijke lij kende energie kan kwijtraken. Alex is geen valse hond, alleen gaat hij niet al te vriendelijk om met andere dieren dus ook op dat punt kan hij best wat bijscholing gebruiken. Alex is minder geschikt voor kleine kinderen, die hij met zijn hevige energie waarschijnlijk onbedoeld omver kegelt. Ook in de auto is hij bepaald geen rustpunt. Alex is derhalve een hond voor de echte liefhebber, die vooral in het be gin veel tijd en geduld voor hem over moet hebben. Het moet mogelijk zijn om tfan de jeugdige Alex weer een beschaafde labrador te maken. In het asiel zal hem in ieder geval geen erg rooskleurige toe komst beschoren zijn. Maus De kat Maus heeft wel een kater overge houden van de afgelopen week. Niemand heeft namelijk belangstelling voor hem getoond en dat is toch wel een hoogst on verkwikkelijke zaak voor een kat die nog nooit een echt huis heeft gehad. Maus ziet verlangend naar zijn eerste tehuis uit. Ue k! lee HMliir Hflfen coor den tellet veel glazen gekoelde scane hampagne en beschuiten met buitertnuisjes is woensdagmiddag de in c eboorte een nieuw maandblad evierd. In Het Nationaal lUtomobielmuseum in .eidschendam was een groot minnaars van „de oude djuto" bijeengekomen; fanaten, een jtfoor het merendeel in goeden van djoen en gekleed in kostuums ran uitstekende snit. Van iedere ?cijfer|obbyist straalt wel iets van zijn onddo°r hem aanbeden rage af. Zo dan men oude-automaniakken nu tofrij snel determineren, omdat ze bijeerfi uitmonstering en hoofd- lichtelitvoering iets angelsaksisch finarjitstralen; een tic van de ilp va|erfecte doch sportief tonende s, zoajentleman. Dat zag je dus landsfoensdag, in het bijzijn van zo iteel exemplaren van een oude hajorie die als zegekarren in het auseum te kijk staan. Een etere ambiance, een [eervollere entourage had men let kunnen wensen bij het irschijnen van het eerste immer van „Het Automobiel", in blad, een krant (zei men blfs), een cahier dat wel eens en geweldige u. hooentrekkingskracht kan gaan itoefenen op liefhebbers, J" mateurs, van klassieke auto's, j. hoodr was een eerste abonnee van u. hoojet Automobiel (uitgegeven bij 'ijl Periodieken), die het eerste !roch'Jcemplaar van het blad ontving t volksf* handen van de vermaarde en zo. 9.5U al legendarische Piet I9.i)lyslager, een man die alles van ude auto's afweet en nog heel zo. i0/eel meer piet is een (jperfanaat en hij wil dat weten Hij is een geoliede auto- Rjg&toriteit, een patroonheilige die Bflnk de jongere garde van ■HLtocarbewonderaars nog Zoals Piet Olyslager Dk zei: „Juist onder de jongeren 0 30 dide belangstelling voor de jpend.i lc*ere automobielen groeiende, i. Wlgb et is een liefhebberij die tbreidt, maar het is ook een hr. Kil) >ij kostbare hobby die niet 9 dilettant voor NooifPei"kingen stelt. Het jutomobiel (het leve nog lang v. Broki hoog) zal met een schat van 's- d® Igevens, wenken en adviezen d's. den? veel 6oed werk kunnen doen ider de minder draagkrachtige amp i leidraad tot het geluk, de ossen, geleider van clubs, de af. Kertiwieroker van merken, types, [inderinhouden, Hartelijke oldtimers, met daarbij Kerk: k opzwepend bijschrift: „Je zult zo een paar in je tuin hebben De verwachtingen rond I blad, dat bijna wil geuren als leer en motorolie, zijn loggespannen. Het moet pandelijks onder jofdredacteurschap van Lenn li bol komen staan van de 1schiedenissen van legendarische machines en verhalen over markante fabrikanten en beroemde coureurs, rally's en races, techniek en accessoires. Kortom, Bal wil er alles in kwijt als het slaat op wat zich rond, op, onder en in de oude auto afspeelt. Werkelijk, het is geen gepiel met Het Automobiel. Als eerste grote merken worden de Ford Popular en de Alfa Romeo Giulia Super 1600 ten tonele gevoerd. Je kunt er letterlijk alles over lezen. Het Automobiel nummer 1 laat taxi's in Portugal zien, vertelt de historie van een motorconstructie van V-2 tot V- 16 (wat uiteraard niks met een vergeldingswapen te maken heeft), introduceert mister Morgan of Malvern (een Morgan kan desnoods in elke kleur worden geleverd). Dan is er het relaas van een zeldzaam restauratie-object: de Dion Bouton DX, die weer in concoursconditie werd gebracht door meneer Spuls, arts in Castricum. Wat is er eigenlijk fijner dan de fantasie van een oude-auto-liefhebber te prikkelen Dan krijg je iets zoals die „liefdesverklaring" aan het adres van de „Britse doktersauto": keep them old Rovers going... De Rover, waar ook hare meest Britse majesteit Elizabeth II een voorkeur voor had. Je hebt dan ook hier te lande een echte Rover Owners Club Holland, met als Roverhoofdman Jelle Pijpers uit Voorschoten, die zelf vier rasechte Rovers heeft en deze om beurten dagelijks berijdt. Er zijn slechtere soorten van tijdverdrijf. Peter Morgan, die in Malvern Link prachtstukken produceert (en zijn mensen doen dat nog steeds puur met de hand), heeft een wachtlijst van vijf tot zes jaar en daar staan nu drieduizend orders op, met een aanbetaling van ongeveer 200 gulden. Negen chassis per week komen er op stapel. Morgan maakt niet alleen maar een leuk open wagentje om boodschappen in te doen, maar hij zegt ook: „Ik ben een zeer gelukkig man, want ik verkoop geen vervoermiddelen; ik verkoop iets wat de mensen hopelijk zullen waarderen en waarvan ze gaan houden. Ik zou het verschrikkelijk vinden om vervoermiddelen te moeten verkopen". Zo is Peter Morgan, die in tweed pakken door het leven gaat. Nou, als je er vijf, zes jaar voor over hebt om eens een exemplaar van de meest begeerde sportwagen ter wereld in ontvangst te mogen nemen, dan ben je zeker rijp voor een abonnement op Het Automobiel. Maar ook met minder aspiraties kun je met dit nieuwe oude auto-blad een heleboel kanten uit. De start was veelbelovend. HET VAKBLAD VOOR BEGEESTERDE KLASSIEKE AUTO-FAN A TEN Piet Olysla ger (links) overhan digt het eerste nummer van Het Automobiel aan de eer ste abon nee, me neer Fen- nis. ,ftsamen met asiel-beheerder Wil Tiele) moet weer tot rust komen. Kinderen van Mor gan; je zult er zo een paar in je tuin hebben staan.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 5