Watersporter in het nauw door gebrek aan vaarwater Sassenheimse vrouw (30) door echtgenoot gewurgd 'weede trainingsveld oor SV Foreholte Leids viertal steelt voor 12.000 gulden in Katwijk SCHIPHOL VINDT STOFFELIJK OVERSCHOT Gemeenten verwerpen suggesties in Visie op varen V fegstgeests jemeenteraadslid iteenkamp overleden KORTWEG Bewoners Doeslaan kiezen voor renovatie Commissie kiest nieuw burgerlid Fikse boete geëist tegen Noord wijkerhouter ART y- REGIO LHIDSE COURANT DINSDAG 11 MAART 1980 PAGINA 7 ASSENHEIM/SCHIPHOL De luchthaven- raliseerde Spanjaard die de politie zelf attent De man en vrouw hebben kennelijk besloten om even gepraat. Op deze plaats is vermoedelijk one- vriende echtpaar en heeft zich door hen zonder ASSENHEIM/SCHIPHOL De luchthaven- >olitie van Schiphol heeft gisteren het stoffe- ijk overschot van de 30-jarige Sassenheimse v rrouw Maria J.D. Janssen gevonden. Zij is zon- agavond dcor haar echtgenoot P. G. (46) in Dezejaar eigen auto gewurgd. De man heeft zich de lfde avond aangegeven bij de Gemeentepoli- in Den Bosch en is aan de rijkspolitie van sped Dok vfr' (ttlfC iu< 'e irh i langri Ichiphol overgedragen. Morgen zal de genatu raliseerde Spanjaard die de politie zelf attent maakte op zijn daad, worden voorgeleid aan de Haarlemse officier van justitie. Het echtpaar was al 15 maanden verwikkeld in een echtscheidingsprocedure. De man werkte als monteur in het Brabantse Budel, terwijl Maria Janssen als secretaresse werkzaam was bij de Sas senheimse verffabriek Sikkens. De man en vrouw hebben kennelijk besloten om elkaar zondagmiddag op de luchthaven Schiphol te ontmoeten. Ze zijn met de auto van G. naar Am sterdam gereden, om daar uit eten te gaan. In het vrij afgelegen parkeervak P werd de auto van het 30-jarige slachtoffer achtergelaten. Via Amsterdam en Sassenheim kwam het echtpaar weer terug op Schiphol, waar de vrouw haar auto op wilde halen om weer naar huis te rijden. In die auto werd nog even gepraat. Op deze plaats is vermoedelijk one nigheid ontstaan. Hevig oplaaiende emoties moeten de 46-jarige monteur tot zijn afschuwwekkende daad hebben gedreven. Na zijn vrouw te hebben gewurgd, is de man in zijn eigen auto naar kennissen van het echtpaar in Budel gereden. Daar stortte hij later op de avond geestelijk volledig in. Hij vertelde alles aan het be vriende echtpaar en heeft zich door hen zonder verzet naar het politiebureau in Den Bosch laten brengen. Daar heeft de genaturaliseerde Spanjaard een volledige bekentenis afgelegd. Hij kon van morgen nadat het lichaam van de ontzielde vrouw op de aangewezen plaats was aangetroffen, aan de Schipholpolitie worden overgedragen. AMSTERDAM/LEIDEN De sterk toene mende belangstelling voor de watersport heeft de afgelopen jaren tot gevolg gehad dat er een ernstig tekort aan ligplaatsen is. Het is onzeker of talloze bezitters van mo- zijnde windsurfplanken er in de toekomst nog verzekerd van kunnen zijn dat zij hun geliefde recreatiesport kunnen beoefenen. In een onlangs verschenen rapport 'Visie op Varen', over de mogelijkheden voor de wa- Zandwinplassen tersport in Nederland, wordt een aantal sug gesties gedaan om de watersporter meer een deel aangegeven als "ontwikkelingszöne voor stads-en dorpsgebied" De samenstellers van het rapport 'Visie op Varen': "Is het niet veel aantrekkelijker hier de mogelijkheid open te houden om langs en nabij het water te bou wen?". Bij de gemeente Lisse is het rapport nooit aangekomen en van het plan om de Lis- serbroekpolder onder water te zetten is dan ook niets bekend. in Zuid-Holland. De samenstellers van het rapport, prof. dr. ir. F.M. Maas en ir. J.Ph.L. Petri, betwijfelen evenwel of het mogelijk is de watersporter definitief uit de benarde positie te halen. Hiervoor zou het namelijk mogelijk moeten zijn dat er in Zuid-Holland enkele polders onder water worden gezet. De gemeentebesturen zijn evenwel vooralsnog niet bereid hieraan hun medewerking te verlenen. Zo doen de nauti sche onderzoekers in hun rapport de suggestie de Hemmeerpolder (binnen de gemeentegren zen van Warmond) onder water te laten lopen ter leniging van het ruimtegebrek op de Kager- plassen. De gemeente Warmond is echter fel te gen. Gemeentesecreatris C. Zoetemelk: „Wij hebben al tachtig hectare water geleverd door de zandwinplas in de Zwanburgerpolder. Het is nu mooi genoeg geweest. De Hemmeerpolder willen wij graag in de huidige toestand houden. De veehouders in de polder zien ons aanko men." Een andere polder die de samenstellers willen laten vollopen om de ruimtenood voor de op de Kagerplassen aangewezen watersporter te leni gen is de Lisserbroekpolder. Het onder laten lo pen van deze polder zou 125- tot 150-hectare bevaarbaar water opleveren. Het rapport over deze drooglegging: De ligging van een derge lijke plas is zeer aantrekkelijk voor de woon kernen Sassenheim en Lisse. Via de Ringvaart van de Haarlemmermeer en de Sassenheimer- vaart zijn goede vaarverbindingen met de Ka gerplassen mogelijk". De Lisserbroekpolder staat in het Streekplan Zuid-Holland West voor De heer Maas: „Soms zijn de gemeenten er wel voor te vinden om een polder onder te laten lo pen, maar dat gaat dan meestal samen met de zandwinning. De plassen die.op een dergelijke manier ontstaan zijn echter minder geschikt voor watersport door de enorme diepten. Het is waar dat sommige gemeenten in Zuid-Holland niet enthousiast zijn over de door ons gedane suggesties, maar ik leg me niet neer bij de ge meentelijke overheid. Het rapport is tevens aangeboden aan het rijk en provincie en ik heb goede hoop dat er toch een uitbreiding komt van de watersportgebieden. Het is echter wel zeker dat het jaren zal gaan duren" Het rapport geeft behalve gerichte suggesties op bepaalde gebieden ook wat meer algemene richtlijnen. Zo wijst het rapport op het belang van de verscheidenheid naar grootte en ge bruik van de meren en plassen. "De kleinere plassen zijn, zeker als ze niet in verbinding staan met het net van waterwegen, vooral ge schikt voor de kleine watersport (onder andere het plankzeilen) en het vissen. De grotere plas sen blijven vooral aantrekkelijk voor zeilboten en motorboten. Dit houdt ook in, dat de nieuwe plassen niet teveel van gelijke grootte moeten worden. In deze zin is het beter de bestaande watersportgebieden te vergroten, zoals is ge beurd bij de Reeuwijkse Plassen en de Kager plassen. Evenzo is het van belang, dat er plas- sengebieden blijven, waar het behoud van de natuurwaarden primair blijft en waar de water sport een bescheiden plaats inneemt, zoals de Nieuwkoopse Plassen. Zo dienen ook de Lange- raarse Plassen een wat rustiger karakter te be houden; ze kunnen een tussenpositie innemen tussen enerzijds de druk bevaren Kaag en Braassem en anderzijds het vrij rustige Nieuw- De watersporter weet niet meer waar hij zijn boot moet laten. koop. Dat neemt evenwel niet weg, dat de schutsluis tussen de Langeraarse Plassen en het Aarkanaal bij Papenveer, die in onbruik is ge raakt, dient te worden hersteld en zo weer door de watersporters kan worden samenstellers in het rapport. Streekplan Het Streekplan Zuid-Holland West voorziet slecht in de ruimtebehoefte van de waterspor ter. Wel constateert de provincie het nijpende gebrek aan ligplaatsen. "Een toename van het aantal jachten op de Kagerplassen is nauwelijks nog mogelijk" aldus het Streekplan. „De bezet ting bedraagt daar thans 10 boten bruto per hectare. Nieuwe jachthavens, anders dan om de wildgroei te saneren, kunnen derhalve niet worden toegestaan. Uitbreiding van bestaande jachthavens zal om deze reden kritisch worden beoordeeld". Waar alle boten in Zuid-Holland en met name de Kagerplassen moeten blijven weet niemand. Het Streekplan wijst de Grote Hemmeerpolder aan als eventuele mogelijkheid om de drukte op de Kaag te verminderen. Dit zou dan kunnen door de oever van de Kagerplassen hier te ver lengen. Zo kan het aantal ligplaatsen per hecta re minder worden. Een oplossing voor het pro bleem rond de snelle groei van watersport is er nog niet. Wel zijn de provincies Noord-Holland en Zuid-Holland een samenwerkingsverband aangegaan door de grote verwevenheid van el- kaars watersportgebieden. Het hieruit ontstane overkoepelend beleidsorgaan 'Recreatieschap Noord-Zuidhollands Plassengebied', heeft on dermeer als taak om de watersport te begelei den. Het Recreatieschap is bezig met het bestu deren van de mogelijkheid om de oppervlakte wateren te vergroten. Eind dit jaar wordt ver wacht dat er een plan op tafel komt van het Recreatieschap die de problemen rond de wa tersport aanpakt DORHOUT De oefenfaciliteiten van jortvereniging „Foreholte" worden verbe id. De raadscommissie sport en recreatie 1 het college gunstig adviseren over de iileg van een tweede trainingsveld voor a sportvereniging. t aan te leggen veld krijgt een korrelstruc- ir in combinatie met een graslaag. Er komt ji ondergrondse drainage, die wordt aangeslo- GSTGEEST Op 55-jarige leeftijd is zondag de heer V-Steenkamp overleden. De heer Steenkamp was lid van lOegstgeestse gemeenteraad voor de WD, en was jaren- te rector van de Leidse scholengemeenschap 'Visser 't heer Steenkamp overleed nadat hij vorige week door een taanval werd getroffen. Hij was inspecteur van het voortge- onderwijs, zat vanaf 1978 in de gemeenteraad en was be- ïrslid van de Rotary-club Leiden-Oost. De rouwdienst wordt irgen om twee uur in het Groene Kerkje in Oegstgeest gehou- h waarna'de begrafenis zal plaatsvinden. Bovendien ging de raadscommissie akkoord met de aanleg van een nieuwe waterleiding naar de kleedgelegenheden. De huidige staat onder te weinig druk. De totale kosten van ver betering bedragen 225.000 gulden. Dit is minder dan het bedrag dat hiervoor op de gemeentelij ke begroting was uitgetrokken. Rare chinezen in Nieuwveen NIEUWVEEN Voor het ne- gende achtereenvolgende jaar is toneelvereniging Flos van Huize Ursula met een toneel stuk gekomen dat de titel „Rare chinezen" draagt. „Rare chinezen" is een blijspel in drie bedrijven, geschreven door Bruno Duin. De regie is in handen van Dory van Wijn gaarden, mentrix van het in wonende ve van Huize eerste uitvoeringen zijn woensdag 5 en donderdag 6 maart gegeven en morgen en overmorgen zal men nogmaals met dit stuk op de planken ko men. De uitvoeringen beginnen om acht uur, voor morgenavond zijn nog enkele kaarten bij de receptie van Huize Ursula ver krijgbaar voor twee gulden vijftig. 1RMOND De afdeling rmond van het CDA houdt Uvond een discussiebijeen- nst in 'Het Trefpunt'. Op e bijeenkomst spreekt het 'ede-kamerlid Mr. G. van iden over de politieke uit- 'gspunten van het CDA. De enkomst begint om acht en is ook voor niet-leden gankelijk. GSTGEEST De plaatse- e theosofische vereniging organiseert vanavond een sa menkomst in 't Camphuys aan de Rijngeesterstraatweg 43. Als spreekster zal ondermeer mevrouw R.Rozevelt optreden. De bijeenkomst begint om acht LISSE Dansstudio 'Orien tal' start dinsdag 18 maart een cursus van 9 lessen buikdan sen. De lessen worden gegeven in Taveerne in Lisse en begin nen om 20.00 uur. Op 12 maart wordt in 'De Witte Zwaan' een demonstratieavond buikdan sen gehouden. Belangstellen den kunnen zich op deze avond voor de lessen opgeven. LEIDERDORP In de hal van het Leiderdorps gemeen tehuis is tot en met 31 maart een expositie ingericht van te keningen, schilderijen en hou ten beelden. De kunstwerken werden vervaardigd door vier kunstenaars: Henk Hollebeek, Gerard de Reus, Dick van der Kaay en Rob van 't Zelfde. De expositie is dagelijks geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Op 11, 13, 18 en 20 maart bovendien van 19.00 tot 21.00 uur. De woningen aan de Doeslaan LEIDERDORP De bewo ners van de gemeentewonin- gen aan de Doeslaan voelen het meest voor renovatie van hun woningen. Dit deel de wethouder A. H. Meer burg (CDA) gisteravond mee tijdens een vergadering van de raadscommissie ruimtelijke ordening en o- penbare werken. De heer Meerburg, (CDA) die de re sultaten van de onder de be woners gehouden enquête bekend maakte, leidde dit af uit het feit dat op de vraag naar de gewenste huurprijs bedragen variërende van f 150,- tot 300,- waren inge vuld. Een huurprijs van f 480,- na vernieuwbouw kunnen de bewoners niet op brengen concludeerde hij. Het raadslid Th. Stuivenberg (VVD) bleek weinig vertrou wen in de medewerking van het ministerie van Volkshuis vesting te hebben. Hij noemde elke poging om subsidie voor renovatie los te krijgen bij voorbaat zinloos. Wethouder meerburg, die zich evenmin erg optimistisch toonde, meende dat deson danks een subsidieaanvraag de moeite waard zou zijn. „Als de mensen zelf te kennen geven voor renovatie te zijn, dan vind ik dat wij er serieus aan moeten werken. Misschien maakt het ministerie wel uit zonderingen", zo stelde hij. De heer Meerburg maakte verder bekend dat de helft van de be woners na renovatie weer te rug naar de Doeslaan zou wil len. KATWIJK De commissie gemeentelijke welzijnsplan ning kiest donderdag 13 maart een nieuw lid. Dit nieuwe burgerlid wordt ge kozen uit de 33 verenigingen uit de sport- en recreatiesec tor. De vergadering, waarop de verkiezing plaats heeft, begint om acht uur. De verkiezing is noodzakelijk om de opengevallen plaats, die ontstaan is door het bedanken van de heer J. van Duyvenbo- de, te bezetten. In oktober van het vorig jaar is de heer Van Buyvenbode gekozen als afge vaardigde van de sport- en re creatiesector in de commissie. Hij bleek hiermee evenwel te veel hooi op zijn vork te heb ben genomen, waardoor hij spoedig weer moest bedanken voor de functie. KATWIJK De politie in Katwijk heeft vier Leidenaars gearresteerd die ervan verdacht worden voor ruim 12.000 gulden artikelen uit winkels in Katwijk te hebben gestolen. De zaak werd aan het rollen gebracht toen de Katwijkse politie vorige week een 24- en een 20-jarige vrouw betrapte bij een po ging tot diefstal. Op het bureau bleek dat één van de vrouwen een aantal kledingstukken bij zich droeg die waren gestolen uit een winkel in Wassenaar. Na verder onderzoek arresteerde de Leidse politie dit weekend twee vrouwen van 22 en 23 jaar en een man van 24 jaar die er van verdacht worden samen met de eerder gearresteerde vrouwen verschillende winkeldiefstallen te hebben gepleegd. Het viertal heeft in februari onder meer twee gouden ringen, drie Perzische tapijten, twee filmcamera's en verschillende elektrische apparaten uit winkels in Katwijk ont vreemd. De totale waarde van de gestolen goederen wordt ge schat op ruim 12.000 gulden. DEN HAAG/NOORDWIJ- KERHOUT De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft tegen een 28-jarige automobilist uit Noordwijkerhout een boete van 1250 gulden en twee we ken gevangenisstraf voor waardelijk en een jaar in trekking van het rijbewijs geëist. De Noordwijkerhou- ter stond terecht wegens het veroorzaken van dood door schuld. Op 7 december van het vorig jaar reed verdachte in Katwijk over de Helmbergweg en als gevolg van een te grote snel heid botste hij tegen de wielrij der A.T. de Mol op. Deze werd zodanig gewond, dat hij kort na het gebeurde is overleden. De auto van de Noordwijker- houter was onverzekerd. Vol gens verdachte had hij de wielrijder niet meer kunnen ontwijken, maar de officier stelde dat de automobilist met te grote snelheid had gereden. De rechtbank wijst 2. o*rt vonnis.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7