Alphense bejaarden handhavenbezwaren tegen pompstation Wrevel over renteverlies bij vertraging afbouw Ridderveld Alphense popgroep laat de jaren vijftig herleven Botsing op Kerkweg in Woubrugge Gemeentehuis Ter Aar vertoont ernstige gebreken Minnaar ging Alphense met hakmes te lijf Werkloosheid in Alphense regio iets teruggelopen KORTWEG REGIO LEIDSE COURANT ALPHEN AAN DEN RIJN Het ziet er naar uit dat de bewoners van het be jaardencentrum Rijnzate het bezwaar handhaven tegen het plan om op 150 meter afstand aan de Europasingel een benzinepompstation te vestigen. Het gaat om het benzinepompstation van de Alphense oliehandel Verschuur dat op dit moment aan de Gaslaan is ge vestigd en daar twaalf jaar lang een „tijdelijk" adres had. Tijdens de verga dering van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en stadsontwik keling zette een delegatie van het be jaardenhuis uiteen waarom er bezwa ren waren gerezen. De heer Touw, lid van het dagelijks be stuur van het Alphense Rijnzate lichtte toe dat de voornaamste bezwaren de ver wachte geluidsoverlast, de benzinetank en verkeerstoename in de onmiddellijke om geving van het huis zijn. Ook vreesden de bewoners dat het vrije uitzicht gedeelte lijk verloren gaat met de bouw van het station. De heer Touw verzocht om conti nuering van de rust en veiligheid voor de 145 bewoners van Rijnzate. Hij meende dat de oudere burgers zou moeten worden gegarandeerd dat de huidige goede sfeer zou moeten worden gehandhaafd. Vooral vreesde hij voor de nachtrust van zijn medebewoners. Hij deelde mede dat de bewonerscommissie achter de bezwaren staat. In zijn antwoord stelde, wethouder Haan stra, dat er beslist iets moest gebeuren met de pomp van de firma Verschuur. „Dit zijn wij Verschuur schuldig, na zoveel ja ren van „tijdelijke plaatsing", aldus de Wethouder. Voorts trachtte hij de geuite bezwaren te weerleggen. Van stankover last zou volgens Haanstra geen sprake zijn. Ook aan het bezwaar met betrekking tot het verloren gaan van uitzicht, tilde de wethouder niet zo zwaar. Voorts stelde hij dat van eventuele verkeertoename zeer beslist geen sprake zou zijn. Er was geen enkele reden om dit te kunnen veronder stellen. Als laatste punt voerde Wethou der Haanstra aan dat het punt een van vestiging dat thans voor ogen staat, óók van tijdelijke aard zou zijn. Met tijdelijk „wordt dan vier vijf jaar bedoeld Een uitspraak die enige hilariteit tot gevolg had bij diverse commissieleden alsmede de afvaardiging van het Alphense bejaar denhuis. Immers, „ook het punt waarop de Benzinepomp op dit moment staat, was van tijdelijke aard". Hier is het station echter wel twaalf jaar gevestigd geweest, aldus een verontwaardigde heer Touw. Wethouder Haanstra drong aan op het in trekken van de bezwaren aangezien deze zeer beslist een vertraging tot gevolg zou hebben van enkele maanden. Tot een on middellijk intrekken van de bezwaren bleken de leden van het Bejaardentehuis niet bereid. Hierop stelde de raadscom missie voor om de delegatie enkele dagen bedenktijd te geven. Na uitspraak van de afvaardiging zullen ook de raadscommis sieleden zich uitspreken over het plan. In dien men de bezwaren ongegrond ver klaart, zal de procedure worden voortge zet en zal het provinciaal bestuur een be slissende stem in het uiteindelijk besluit krijgen. Waarschijnlijk doordat de bestuurder niet goed oplette, deren, die met de schrik vrij kwamen. Ook de inzitten- botste gistermiddag om kwart over vier op de Kerkweg den van de personenauto liepen geen lichamelijk letsd In Woubrugge een taxi-busje tegen een auto, die plotse- op. ling remde. In het busje zaten ongeveer tien schoolkln- Het Teraarse gemeentehuis. TIEN JAAR NA BOUW OPKNAPBEURT NODIG TER AAR Tien jaar na de bouw is het ge meentehuis van Ter Aar aan een grote op knapbeurt toe. Nadat onlangs toegangstrap, hal en het dak al eens zijn opgeknapt ver oorzaakt nu het dak op enkele plaatsen lek kages, terwijl bij aanhoudende regen bin nen in het gebouw de nodige problemen op treden. De nu uit te voeren werkzaamheden moeten 1.315.000,gaan kosten. Van dat geld wil men een aantal isolerende maatregelen treffen, daar er op dit moment te veel, warmte onnodig verloren gaat. De archi tect die het gebouw destijds neerzette, J. van Stigt uit Amsterdam, heeft een rapport uitge bracht over de te verrichten werkzaamheden. Uit zijn rapport blijkt dat de kosten voor her stel van het dak en voor het treffen van isole rende voorzieningen globaal op een bedrag van f 283.200,uitkomen. Het architectenrapport vermeldt nog een aantal andere voorzieningen, onder meer voor de ver warming. De gehele „renovatie"-kwestie is reeds aan de orde geweest in de laatste verga dering van de raadscommissie openbare wer ken en daarin werd besloten dat voor wat be treft de overige werkzaamheden alvorens hier over een beslissing te nemen nader overleg ge pleegd zou worden met ter zake kundigen. Bur gemeester en wethouders stellen de raad die daar dan donderdagavond over moet beslissen nu voor om een krediet van 315.000,be schikbaar te stellen. Dat is een som waarin de honoraria voor de architekt zijn meegerekend. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De Haagse rechtbank heeft een 29-jarige Hagenaar veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de re gering. De man, die gehuwd was, kwam in relatie met een meisje uit Alphen aan den Rijn. Er ontstonden trouwplannen, maar het meisje liet het telkens afweten, waardoor een gespannen toestand ontstond. Deze ont laadde zich op een goede dag toen de man het meisje met een hakmes te lijf ging. De Alphense werd hierbij ernstig aan haar hoofd gewond. Volgens verdachte had hij een en ander in een moment van ver- standsverbijtering gedaan. De psychiaters verklaarden dat de Hagenaar een gevaarlijk persoon was. ALPHEN De werkloos heid in de Alphense regio is in de maand februari iets af genomen. Het aantal inge schreven mannen liep terug van 653 naar 622 en het aan tal geregistreerde vrouwen is gedaald van 300 tot 280. Dit blijkt uit cijfers die van daag door het gewestelijk arbeidsbureau in Alphen be kend werden gemaakt. Niet alleen het aantal werke lozen maar ook het aantal va- katures is in februari terugge lopen. Vooral in de metaalsec tor is sprake van een duidelij ke afname. Daartegenover staat, aldus het arbeidsbureau dat het aantal vakatures voor part-time banen groter is dan ooit tevoren. Het gewestelijk arbeidsbureau zal ook deze maand weer trachten een gedeelte van de werkloosheid op te vangen met tijdelijk werk. Speciaal hiervoor heeft het bureau sinds 1 januari de beschikking over een eigen uitzendbureau, de stichting 'Start'. TER AAR Toneelgroep 'De Aarkanters' is bezig met de voorbereidingen van het blijspel 'Prettig Weekend'. Het spel toont dolkomische situa ties rond een veevoederbe drijf. De uitvoeringen worden vrijdag 14 en 22 maart gege ven in het Ter Aarse Dorps huis. De voorstellingen begin nen om acht uur. LEIMUIDEN Het gemeen tebestuur van Leimuiden or ganiseert vrijdag 28 maart een concert met het Nederlands Koperquintet in de Neder lands hervormde kerk aan de Dorpsstraat 49 in Leimuiden. Het concert begint om acht uur. De toegangprijs bedraagt zeven gulden vijftig voor vol wassenen en vier gulden voor scholieren en 65-plussers. De kaarten zijn onder meer ver krijgbaar bij het Gemeente huis. LANGERAAR De mu ziekvereniging 'Arti et Religi- oni' houdt donderdag 13 maart haar ledenjaarvergadering. De vergadering heeft plaats in het Parochiehuis aan de Lange- raarseweg en begint om acht uur. HAZERSWOUDE De Sportweek in Hazerswoude wordt dit jaar gehouden van 2 tot en met 7 juni. De organisa tie van de evenementen is in handen van de bij de Sport raad aangesloten verenigin gen. HAZERSWOUDE De Ha- zerswoudse gymnastiekvereni- fing 'Hou Vast' geeft zaterdag 2 maart een demonstratie ter gelegenheid van het vijftig-ja rig bestaan. De jubileum-snow wordt gegeven in de 'Land- vliethal en begint om half ze- ALPHEN AAN DEN RIJN Als gevolg van vertraging bij de afbouw van Ridderveld II, is een rentever lies ontstaan van ruim vier en half miljoen gulden. Dit bleek uit de grondbalans die gisteren in de ver gadering van de raadscommissie voor de Ruimtelijke Ordening en Stadsontwikkeling aan de orde kwam. Bij vrijwel alle in de raads commissie vertegenwoordigde par tijen bestaat irritatie over dit grote verlies en er werd op aangedrongen dit onderwerp in een extra commis sievergadering opnieuw aan de orde te stellen. In een poging om ook gisteravond nog één en ander toe te lichten, deelde wet houder Haanstra mee dat het college van burgemeester en wethouders goed begrijpt dat de zaak zowel op gemeen telijk bestuurlijk vlak als wel op pro vinciaal bestuurlijk vlak irritaties op wekt. Hij zette uiteen dat de oorzaak van de vertraging onder meer moest worden gezocht in de wijziging die de oorspronkelijke plannen ondergaan hebben. Deze wijzigingen betroffen in hoofdzaak de vervanging van een plan gericht op hoogbouw in de Alphense wijk, door een plan bestaande uit laag bouw. Deze door de wethouder als een verrassende wending betitelde situatie, heeft de gemeente voor onvoorziene problemen geplaatst. Onder meer ble ken voorzieningen als riolering, aanleg leidingen etc. niet meer in het nieuwe plan te passen en moesten derhalve worden vervangen. Wethouder Haanstra, omschreef de wij ziging als „het bestuurlijk door de bocht gaan". Voorts sprak hij enkele woorden van spijt over het feit dat er eigenlijk nooit een discussie is geweest op deskundig niveau, wel op bestuur lijk niveau. Hij deelde voorts mede dat de provinciale overheid ook de vinger had opgestoken en met name het ver wijt had geuit dat de zaak veel minder vertraging had hoeven te ondervinden, dan thans het geval is. Deze was nu achttien maanden. CDA-commissielid De Jong vroeg zich af waar de kortslui ting was ontstaan. Hij drong aan dit na te gaan om herhaling in de toekomst te voorkomen. PvdA-lid Metaal vroeg zich af of het nieuwe (laagbouw) plan «r zoveel beter op is geworden. Iets d Wethouder Haanstra kon beamen. Zij PvdA-collega Van der Vlies vond h« allemaal nog wel meevallen. Hij meen de dat de anders reeds geplaatste sport en onderwijsvoorzieningen en die nt dus nog niet aan de orde zijn gekomei ook veel geld zouden hebben gekost Hij meende dat dit nu uitgespaard was waardoor het renteverlies enigszin verzacht werd. Een mening waarbij hi alleen stond. Door alle vertegenwoord igde partijen werd aangedrongen oj een bredere discussie van dit probleem In een later stadium zal hier op teru worden gekomen, aldus de toezeggin, van Wethouder Haanstra. Sentimental Journey metDance On APHEN AAN DEN RIJN Luisteren naar een langspeelplaat van de Alp hense formatie „Dance On", is je laten meevoeren in een reis door het verle den. Herinneringen aan de jaren vijftig komen boven. Bovenal: muziekherinne- ringen. De tijd van Buddy Holly, Elvis Presley, Eddie Cochran, Cliff Richard. Bij één hoofdstuk in de muziek blijf je met „Dance On" hangen: De tijd van de Shadows, het absolute voorbeeld van de Alphense formatie die zojuist een tweede langspeelplaat heeft gemaakt. Een plaat met in hoofdzaak muziek van de begeleidingsgroep van Cliff Ri chard uit 1958 tot 1961. Een half jaar is er gewerkt aan deze plaat die de titel „The Best of Dance On" heeft meegekregen. De productiekosten zijn ge heel voor rekening van de bandleden en de twee aan de groep verbonden technici. Voor het ontwerp van de hoes heeft tech nicus Gert Jan van Heyningen gezorgd, die in het dagelijks leven vormgever bij een drukkerij is. Typograaf Aad Timmer- mann (slaggitarist in de groep) heeft ge zorgd voor de druk van de hoezen. „Dan ce On" bestaat uit: sologitarist Cees Laros, (PTT-ambtenaar), bassist Kees Siegers, (magazijnmeester), drummer Hennie Sie gers, (tekenaar) en tweede technicus Peter Rensebrink die metaalbewerker is. Kwaliteit In tegenstelling tot de eerste elpee (Dance On With Dance On), is deze tweede ver rassend goed van kwaliteit. Van de eerste elpee zijn drieduizend exemplaren ver kocht door een maatschappij die intussen failliet is gegaan. Een feit dat de enthou siaste musici er niet van weerhield om door te gaan met de steeds meer gevraag de gitaarmuziek. Het resultaat mocht er zijn. Een plaat met legendarische ever greens als „Midnight", „Theme for Young Lovers" en „La Comparsa". Voorts zijn nog een aantal eigen composities op de plaat gezet. Een opvallend werk daarbij is „New Air", van sologitarist Kees Laros. Het nummer sluit uitstekend aan op het door „Dance On" gebrachte werk terwijl aan de andere kant gesproken mag wor den van originaliteit. De nieuwe elpee is goed ontvangen. De verkoop (gedurende bühne optredens) loopt zeer redelijk en ook is er tijdens enkele radio-uitzendin gen aandacht aan besteed. Woordvoerder voor de groep, slaggitarist Aad Timmer- mann gelooft dan ook dat de eerste oplage van 550 stuks zonder enige moeite snel uitverkocht zal zijn. Zéker is dat dan een tweede druk zal plaatsvinden. Amateurs Het woord „Amateur" is voor de leden van Dance On geen scheldwoord. Met alle geweld wil de groep amateur blijven. Hoe hoog de muzikale prestaties ook zullen reiken in de toekomst. De groep bestaat nu vijf jaar en is in die tijd niet geplaagd door interne problemen. Niemand is in die jaren uitgestapt en de muzikale voor keuren liggen bij alle leden van „Dance On" op één lijn. Alle formatieleden vin den daardoor in ruime mate voldoening in hun werk. Er is niemand die aan „be roeps" denkt. De groep is eerder geneigd om aanbiedingen af te slaan als het gezin sleven daardoor in de war dreigt te raken. Het aantal optredens wordt dan ook be wust in de hand gehouden. Gemidddeld één maal per week is de groep bereid zich op de bühne te begeven. Het plezier dat de leden van de groep (en hun gezinnen) beleven aan de oude muziek is voldoende om het enthousiasme er in te houden. Aad Timmermann: „Wij hebben nooit één cent aan al die optredens overgehouden, en dat hoeft ook niet". Zolang de kosten gedekt" worden zijn wij meer dan tevreden. Hij denkt er dan ook niet over om zich in het, rumoerige wereldje van het beroepsavon- tuur te storten. „En zo denken ook de an deren erover", vult hij aan. Fanclub Tijdens de bühne-optredens merkt „Dan ce On" dat de muziek elk jaar meer aan slaat en wordt gewaardeerd. De groep wordt ook steeds meer gevraagd en de mensen zijn razend enthousiast. Kenners bestempelen „Dance On" als één van de beste amateurbands in Nederland. Iets dat aansluit bij het initiatief van Brenda van der Laar en Cora van Veen om een fan club voor „Dance On" op te richten. In het eerste nummer van het door de fan club uitgegeven periodiek gaan de oprich ters uitgebreid in op het ontstaan van de groep, levensbeschrijvingen van de for- matieleden en doen uit de doeken waar om de fanclub is opgericht. „Wij proberen door middel van onze fanclub meer men sen te interesseren voor de swingende muziek van Dance On", aldus Brenda en Cora. Overtuigd is de groep dat ook de jongeren de muziek van Dance On goed kunnen waarderen. De nieuwe elpee is beslist geen plaat waar alleen mensen met nostalgische gevoelens plezier aan zullen beleven. De invloeden van de „Goeie ouwe tijd" zijn weliswaar duidelijk te ho ren, maar „Dance On" is er in geslaagd de muziek toch een duidelijk eigentijds stem pel, mee te geven, aldus Timmermann. Wie de plaat hoort, zal geneigd zijn, hem daarin gelijk te geven. De plaat die niet in de winkel verkrijgbaar is, wordt gedistri bueerd door de groep zelf. Wie een exem plaar wil hebben, kan contact opnemen met Aad Timmermann, Ruisdaelstraat 31, Alphen a.d. Rijn. Tel. 01720-91866. ROBERT J. BLOM Vrachtwagen chauffeur overleden ALPHEN A AAN DEH RIJN De 23-jarige vracht wagenchauffeur P. Boland uit Bodegraven, die donder dagavond van de weg raakte en met een schedelbasisfrar tuur in het A.Z.L.werd opge nomen, is gisteren in het zie kenhuis overleden. Afgelopen donderdag raakti de chauffeur van de weg, ram de achtereenvolgens een boon en een lantarenpaal en kwan uiteindelijk in een aan di Oude Rijn afgemeerde woo nark tot stilstand. Geen bezwaren tegen noodlokalen „De Tafelronde" ALPHEN AAN DEN RIJN- Unaniem heeft de raadscom missie voor de ruimtelijke or dening en stadsontwikkelini gisteravond in een vergade ring besloten om zich positie op te stellen tegenover ee dringend verzoek van dl roomskatholieke lager school „De Tafelronde" aa het Alphense Honingzwam ii Ridderveld 11, om drie noodlo kalen. Ook de raadscommissie onder wijs heeft haar medewerkiri toegezegd. Punt van gesprei v vormde de lokatie van de I t vestigen noodlokalen. Tijderl a de vergadering kwamen gis] a teravond twee geschikte plaal sen naar voren. De Distelstrai en de Zeewinde. Beide lokatieL echter blijken niet geheel vr van bezwaren voor de eventuto c ele plaatsing. De Distelstra! ligt namelijk vrij ver weg va de moederschool, de Tafelro» N de, terwijl indien men ti 1 K plaatsing overgaat aan de Zs *nd winde, daar speelgroen zal ko 'A, men te ontvallen. Om worn P. ii van beide lokaties hadde 0 pl; voorts toegezegd dat zij in el Ri geval met officiële bezwardweg zullen komen als straks o ®en plannen doorgaan. CDA-con Ri missielid de heer Hopma| kre vroeg zich af waarom men if va eerste instantie niet dire Q to voor een school met een twe 'eed de laag had gekozen. In zij'A-v woorden klonk een verwijt 'tsse Wethouder Haanstra, dee:.«r 2 de commissie mee dat h de toenmalig schoolbestuur <k *as tijds bewust heeft gekoü etr voor laagbouw. Hij meen! orra dat het huidig schoolbestiï 11 aa geen enkel verwijt mag w# n B den gemaakt. Unaniem w{l P'J* besloten de Distelstraat te 0 Ri kiezen bóven de Zeewinde l dezi zien het aldaar aanwezige g bruiksgroen. Paei

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4