Overbelasting verkeer in Dorpsstraat oor afsluiting Haarlemmertrekvaart Vier jaar geëist in schietpartij in N oor d wij ker hout ;ommissie openbare Hergebruik huisvuil vraagt gemeenschappelijke aanpak Vrachtauto veroorzaakt ravage Drs. A.M. Willems kandidaat gemeentesecretaris in Leiderdorp m Open dag School voor Zeevisvaart succes Verliezen' Liethorp' niet voor rekening gemeente Ereboog voor voetbaljuf Verkeersmaatregelen niet altijd noodzakelijk in woonstraten erken in Warmond: i 1 *i 1 joden: n.o.tj meni JGEL /oor LEIDERDORP Het gemeentebestuur van Leiderdorp heeft de heer Drs. A.M.Willems (40) als eerste voorgedragen om in de vaca ture van de post gemeentesecretaris te voor zien. De heer Willems was vroeger raadslid voor de PvdA in Leiderdorp. De huidige ge meentesecretaris, de heer C.Hobo, gaat met ingang van 1 juli met pensioen. Voor de vacature hadden zich 25 sollicitanten aangemeld, waarvan er 12 door de selectiecom missie werden uitgenodogd voor een nader ge sprek. Drie hiervan hebben de gehele selectie procedure doorlopen en worden door het colle ge voogedragen aan de gemeenteraad. Boven aan het verlanglijstje van het college staat de heer Willems, die momenteel de functie van se cretaris van het Intergemeentelijk Overlegor gaan Midden-Holland bekleed. Bij deze organi satie zijn 24 gemeenten aangesloten. De tweede plaats op de voordracht wordt ingenomen door de huidige loco-secretaris, de heer A.F. Hogen- doorn (42 jaar). De heer Hogendoorn is afde lingschef van de secretarie in Leiderdorp. De derde man op het verlanglijstje is de heer H. van der Ploeg (47 jaar), afdelingschef van de se cretarie en tweede loco-secretaris van Leider-, dorp. Alle drie de kandidaten wonen in Leider dorp. OEGSTGEEST De Neder landse concertpianist Alwin Bör geeft zondag 8 maart een concert in Het Groene Kerkje in Oegstgeest. Op deze uitvoe ring zal hij samen met de pia nist Tjitte Weber enige wer ken voor piano guatre mains uitvoeren. Het programma vermeldt onder meer werken van Beethoven, Mendelssohn en Dvorak. Toegangskaarten voor het concert worden ver kocht bij het bureau K&O aan de Oude Vest 45 in Leiden. Het concert begint om 14.00 uur. WARMOND De afdeling Warmond van het CDA orga niseert op dinsdag 11 maart een diskussieavond in 'Het Trefpunt'. Op deze bijeen komst spreekt het tweede-ka merlid Mr. G. van Muiden over de politieke uitgangspun ten van het CDA. De bijeen komst begint om 20.00 uur en is ook voor niet-leden toegan kelijk. NOORDWIJK De Noord- wijkse 'Bollenjongens' organi seren de komende week een huisbroeitentoonstelling voor de patiënten van de reumato- logische kliniek 'Sole Mio\ Onder het mptto 'al eens een bol over z'n bolletje geaaid' staan de bollenjongens de pa tiënten met nuttige wenken en adviezen bij. Verwacht wordt dat de bollen rond 12 maart in bloei zullen staan. Woensdag 12 maart om 16.15 wordt dan ook de tentoonstelling in Hui ze 'Solo Mio' geopend. NOORDWIJK Het R.K. Fanfarekorps Excelsior geeft op 12, 13 en 14 maart een con cert in het dorpshuis 'De Kuip' in Noordwijk. Onder leiding van dirigent Wim Kruyskamp brengt de fanfare zowel klas sieke als moderne werken ten gehore. De optredens van 'Ex celsior' worden gevolgd door een optreden van de Drum band en een show van het Ma- i'orette Peleton. Na de pauze comt de toneelgroep 'Excelsi or' voor het voetlicht met het stuk 'Kleren maken de man'. De uivoeringen beginnen om 20.00 uur. Superjones treedt op in Dorpshuis Stompwijk STOMPWIJK In het dorpshuis in Stompwijk treedt zondag 9 maart de rockgroep 'Superjones' op. Deze vijfmansforma tie werd bekend door op tredens in het VPRO programma Verhagenca- dabra. Het concert in het dorpshuis begint om 20.30 uur, de toegangs prijs bedraagt 6 gulden. De groep Superjones werd anderhalf jaar geleden op gericht als hard-rock groep. Beïnvloed door de new-wave brengt Superjo nes nu een wat losser, swingend geluid voort. De groep, die voornamelijk ei gen komposities speelt, be staat uit Han Bavinck op sologitaar, Geert-Jan Wes tenbrink zang, Toon de Bruine op slaggitaar, Ste ven Winius op bas en Hans Boosman op drums. iSuperjones heeft tot op he den één single en één L.P. uitgebracht VRIJDAG 7 MAART 1980 PAGINA 7 De gisteren gehouden open dag van de School voor de Zeevisvaart in Katwijk is een geweldig succes geworden. Door de hele school waren ac tiviteiten te zien die te maken hadden met de opleidingen die aan de Visserijschool" gege ven worden. Naast bijna vijfhonderd scho lieren bezocht een erg grote groep ouderen de school, die omgetoverd was in een vishal, dankzij de medewerking van Arie Ouweland. Er was een nettenbreilokaal, een navigatie kamer, en alles voorzien van praktische informatie. De open dag verhelderde bij veel bezoekers de, soms onder schatte, inhoud van de moder- de opleiding. Ook het idee dat de Visserijschool alleen maar een voorbereiding is voor de visvaart bleek niet terecht Duidelijk werd getoond dat de opleiding op moderne leest ge schoeid is, waarbij door middel van praktische- en theoreti sche lessen, op technisch hoog- niveau, vakbekwame mensen worden opgeleid. LEIDERDORP De begro ting van de stichting ruiter- school „Liethorp" kreeg gis teravond in de commissie fi nanciën nogal wat kritiek te verwerken. Voor de exploita tie van de overdekte manege in het sport- en recreatiepark „De Bloemerd" wordt voor dit jaar namelijk een tekort van 78.000.- verwacht. De commissie voelde er niets voor dit bedrag voor rekening van de gemeente te nemen. „Op deze wijze gaat Liethorp met subsidies strijken die to renhoog boven die van andere verenigingen uitsteken", vond het burgercommissielid Fok ker. Een steil ingname waar wethouder J. Bezemer (PvdA) van financiën, ondanks zijn bezwaren tegen verschillende uitgaven, het beslist niet mee .is was. 200.- subsidie per lid is een normaal bedrag. Dat betalen we aan iedere andere sport behalve tennis", zo stelde hij. Dat de kantine van de manege verlies blijkt op te leveren was voor de commissie niet accep tabel. „Als gemeente moeten wij dit niet subsidiëren", meende het CDA-raadslid A. Roest. Met de halvering van de post groot onderhoud en de post voor een nog aan te trek ken stalknecht, werd het ex ploitatietekort verminderd met 32.000.-. De commissie bracht wel een positief advies uit inzake een garantieverle ning door de gemeente voor een geldlening van 30.000.- die de stichting wil aangaan voor de bouw van een over dekte opslagplaats voor hooi en stro. ■REGIO LEIDSE COURANT i afsluiting van de Haarlemmertrekvaart- keg voor alle autoverkeer heeft tot gevolg had dat het verkeer door de oude Oegst- ester Dorpsstraat en de Kennedylaan ver- iubbeld is. Wekelijks passeren zo'n 70.000 {pto's genoemde wegen. !t gereed komen van de nieuwe kanaalbrug het verlengde van de Irislaan zou voor de orpsstraat eenrichtingsverkeer tot gevolg ge- ad hebben. Een gedeelte van de verkeers- room zou dan over de bouwweg door Haas- ijk geleid kunnen worden. Gisteravond, tij- ens de commissievergadering van de commis- e verkeer en vervoer, verklaarde de direkteur smeentewerken de heer J. van Gorkom dat dit echter onmogelijk is. „De bouwweg bestaat uit zand, verhard met „lavaslakken er zit geen afwatering en geen verlichting en de werkzaamheden aan het eerste deelplan van Haaswijk zullen de weg onbegaanbaar maken voor doorgaand verkeer naar de Haarlemmer- straatweg. Het zal zeker drie jaar duren voordat deze weg gebruikt kan worden", aldus de heer Van Gorkom. Wel zou ziin gestart met de aan leg van bouwwegen in het gebied tussen het Groene Kerkje en de oprit van de nieuwe brug over het kanaal. Dit ter verdere ontsluiting van het eerste bouwgebied van Haaswijk, waar in juni wordt begonnen met de bouw van de eer ste. 150 woningen van de 480 die er in 1983 zul len staan. Om de verkeersoverlast in de Dorpsstraat tegen te gaan, kwamen uit de commissie suggesties om de Haarlemmertrekvaart dan maar weer open te stellen voor auto's en de fietsers via de Haarlemmerstraatweg te sturen. De heer Kake- beeke verzette zich hiertegen, omdat steeds op afsluiting voor autoverkeer van de Haarlem mertrekvaart was aangedrongen. De commissie verkeer en vervoer Oegstgeest die enige tijd geleden adviseerde aan de oostzij de van de Endegeesterstraatweg parkeerruimte te creëren voor auto's van het CBR (centraal buro rijbewijzen) wil het college nu vragen de veranderde situatie weer in de oorspronkelijke staat terug te brengen. Nog tijdens het uitvoeren van de werkzaamhe den die het besluit kracht moesten bijzetten kwamen er vanuit Endegeest ettelijke klachten binnen over de situatie. Fietsers moeten in een gevaarlijke bocht van de weg oversteken, er f>asseren veel scholieren en wandelaars of inva- iden in wagentjes kunnen aan de oostzijde van de weg niet meer passeren. De heer Kakebeeke (CDA) die zich al eerder tegen de voorgestelde verkeersmaatregelen had uitgesproken vond dat er nu voor de nadere leswagens en de auto's van het CBR rond „Het Witte Huis" een andere oplossing gezocht wor den. Meisjes van de damesvoetbalvereniging Van eerste elftal en zij Is leidster van het zaterdag- f Nispen onthaalden gisteren het kersverse middag voetbal van de melsjesjeugd. Door. I echtpaar Does- Verlaan uit De Zilk. ZIJ deden haar geweldige inzet is er bij het damesvoet- I dit omdat Margriet Verlaan of nu mevrouw bal van Van Nispen veel tot stand gekomen I Does, medeoprichtster Is geweest van hun en dat was voor de meisjes van de dub aan- i damesvoetbalclub. Margriet speelt zelf in het leiding hun Juf met een ereboog te onthalen. NOORDWIJKERHOUT- /DEN HAAG Vier jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest eiste gisteren de officier van Justitie bij de Haagse rechtbank tegen een 37-jarige Turk die op 29 december van het vorig jaar in de woning van zijn ex- echtgenote in Noordwijker- hout drie schoten op de vrouw loste, waardoor zij wel zwaar werd gewond, maar het er levend afbracht In 1969 kwam verdachte naar ons land en trouwde in 1972 met de Hollandse vrouw. Het huwelijk verliep niet te best zodat het in 1977 op een echt scheiding uitdraaide. Daarna ging verdachte in Mannheim wonen. Omdat hij een verzoe ning met zijn vrouw wilde, kwam hij tegen de Kerstdagen terug naar Noordwijkerhout Op 29 december verbleef de man bij de vrouw in de wo ning van haar ouders. Hij zou daar de avond doorbrengen nadat hij met zijn zoontje naar Haarlem was geweest. Maar in de kamer van de vrouw onstond ruzie en trok verdachte een met scheip ge laden pistool, waarmee hij drie schoten loste. Het slachtoffer werd door twee kogels in haar hoofd en één kogel in de hals getroffen. Na het gebeurde begaf de man zich naar het politiebureau en deelde mee: „Ik heb mijn vrouw doodgeschoten" en overhandigde het pistool en een aantal scherpe patronen. De man bleek sterk onder in vloed van drank te zijn. De Solitie trof de vrouw hevig loedend aan op een bed in de kamer. Verdachte bekende dat hij op een gegeven moment woedend was geworden op zijn vrouw. Hij had niet de bedoeling haar te doden. De officier van Justitie, mr. H. J. den Os vond onvoldoende bewijs voor de poging tot moord, maar wel voor de po ging tot doodslag. Verdachte wilde kennelijk met zijn ex- vrouw afrekenen en het is een wonder dat de vrouw het heeft overleefd. Volgens de psychiater is verdachte sterk verminderd toerekeningsvat baar en wordt geadviseerd te volstaan met hem over de grens te zetten. „Maar dan is hij de volgende dag hier weer terug, gezien het gemak waarmee onze grenzen worden overschre den", aldus de officieren die daarom opleggen van gevan genisstraf groter beveiliging achtte. Vonnis op 20 maart VOORSCHOTEN De com missie Openbare Werken in Voorschoten wil in het ver volg een afschrift hebben van de brieven aan de dienst openbare werken van de ge meente die van bewoners af komstig zijn die om ver keersmaatregelen in straat of buurt vragen. Dit omdat volgens de commissieleden veel verkeers remmende maatregelen worden getrof fen die niet effectief zijn of die onterecht zijn ingesteld. Het voorstel wordt binnen kort in de commissie ver keer en vervoer behandeld. De commissie hield zich giste ren bezig met de aanvraag voor het beschikbaar stellen ARMOND De commissie open- ire werken spraken gisteren weer rer de inzameling en hergebruik iijm huisvuil. Ook op deze avond erden voornamelijk de problemen regionaal opgelost dienen te wor- i behandeld. De plaatselijke inza- eling van huisvuil zal later aan de de komen. urgemeester De Vreeze deed verslag tn de standpunten zoals die door de vertegenwoordigers van de deelnemers aan de gemeenschappelijke regeling worden ingenomen. Allen zijn het er over eens dat de aan te voeren hoeveel heid vuil niet groter mag worden dan de maximale capaciteit van de vuilver werkingsinstallatie. Uitbreiding van deze installatie kan worden voorkomen door een deel van het vuil voor herge bruik in te zamelen. Een uniforme regeling voor subsidie op oud papier zou in de regio tot stand moeten worden gebracht, zodat het pa pier niet naar de gemeente met de hoogste subsidie gaat. Met het plaatsen van de zogenaamde glasbakken zou al vrij spoedig begonnen kunnen worden. Als de raad besluit tot het plaatsen van deze bakken zal het echter nog wel en kele maanden duren voordat ze er ook werkelijk staan omdat de bakken niet direkt geleverd kunnen worden. Het composteren van natuurlijk afval stuit voorlopig nog op te grote problemen. Later zal er naar worden gestreefd ook dit afval nuttig te gebruiken. Het ver wijderen van hard afval blijkt een erg kostbare zaak. Een installatie om het bouw- en sloopafval te verwerken lijkt een zinnige investering. Het verwerkte bouwafval zou gebruikt kunnen wor den voor verharding van bijvoorbeeld voetpaden. Zo'n installatie vraagt uiter aard veel minder ruimte dan een stort plaats voor hard vuil. De gemeente Warmond wacht voorlopig de adviezen af vanuit de gemeenschappelijke rege ling. van een krediet voor de aan leg van verkeersdrempels in de proffessor Einthovenlaan. Mr. de Graaf (VVD), die zelf in die buurt woont, noemde de straat een gewone woonstraat, waar zelden verkeer door rijdt van niet bewoners. Verder meende hij dat drempels daar geen verkeersremmende func tie hebben. De commissie bleek gistera-' vond voorts niet erg gelukkig met de aanleg van een fietspad vanaf het station richting dorp. Dit fietspad gaat door het hertekampje en gebrek aan ruimte maakt daar dat fietsers en voetgangers van hetzelfde pad gebruik moeten maken. De beplantingsdienst van de gemeente gaat nu on derzoeken of een andere op lossing gevonden kan worden. Doordat de postzegelautomaat van de PPT aan de Mulder laan in de wijk Boschgeest in vrij korte tijd twee keer is ge kraakt werd besloten niet nog maals een automaat aan te brengen. De PPT acht het niet verantwoord nog eens een kraakaktie af te wachten, vooral omdat de schade tot nu toe al minstens 4000 gulden bedraagt. Twee gewonden bij aanrijding Bij een ongeluk op de krui sing Poelgeestlaan - Laan Van Ouderzorg in Leiderdorp zijh twee personen gewond geraakt. Het ongeval gebeur de gistermiddag omstreeks 17.30 uur. Een uit Leiden afkomstige automobiliste (27 jaar) reed zonder voorrang te verlenen de Poelgeestlaan op. Daar kwam zij in botsing met een personenauto die bestuurd werd door een 25-jarige man die eveneens uit Leiden af komstig was. De vrouw moest met ernstig hoofdlet- sel naar het ziekenhuis ver- - voerd worden. De man kon na behandeling In het hospi taal weer naar huls. Beide auto's werden ernstig be schadigd (zie foto). OEGSTGEEST In totaal zes auto's waren gistera vond betrokken bij een reeks botsingen op de rijksweg 44 Den Haag/Am sterdam ter hoogte van de afslag Oegstgeest (richting Den Haag). Eén man liep hierbij verwondingen op en moest worden overge bracht naar het Acade misch Ziekenhuis in Lel den. De veroorzaker van de botsingen, een vrachtauto bestuurd door een 20-jarige inwoner van Breukelen, ging er vandoor. De politie heeft hem vanmorgen kun nen achterhalen op het parkeerterrein van de Flo ra veiling in Rijnsburg. De vrachtauto reed een passe^' rende personenauto, bestuurd door een 23-jarige inwoonster- van Den Haag klem tegen de vangrail en haar wagen kwam dwars over de weg te staan. Een te hulp schietende auto mobilist parkeerde zijn auto op de vluchtstrook. Twee achter opkomende personenauto's remden krachtig maar de laat ste van de twee had een langer remspoor nodig en schoof de eerste auto tegen de dwars op de weg staande auto. Een zes de personenauto zag dit gebeu ren en week uit naar de vluchtstrook maar hier stond de auto van de te hulp schie tende automobilist. De wagen fing enkele malen over de op. Dè bestuurder raakte hierbij gewond. De materiële schade was aanzienlijk.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7