Ouders veroorzaken veelal zelf verkeersonveiligheid bij scholen' antal ontslagen •ij Zilverfabriek alt mogelijk mee ijnsburgs golfslagbad -op 2 mei officieel geopend Buurtbewoners tevreden over 'nieuwe' Leidseweg-Noord LAUWE REACTIE B EN W LISSE OP PROGRESSIEF VERKEERSRAPPORT Brand in Leidschendamse bouwkeet Bouw Voorschotens zwembad vertraagd Dievegges aangehouden Alarmsysteem via telefoonnet voor bejaarden Voorschoten Wassenaars telegram naar Tweede Kamer SE Burgemeester i wethouders van Lisse nden de verkeersvei- jjheid rond de scholen [deze gemeente 'in het emeen goed'. Dit valt fde maken uit de reac- van het gemeentebe- luur op de 'verkeersvei- iheid rond de scholen'- Jta die door een pro- sieve werkgroep is eld. Het college i b en w zet zich af te- i de in het rapport ge erde foute ligging i veel scholen in Lis- Verder wordt autorij- nde ouders van de hoolgaande jeugd ver- feten zelf onveiligheid I de hand te werken bij brengen en weer op- den van de kinderen. |en w schrijven aan de 1 die de verkeerssitu- jie in de vergadering woensdag 12 maart l bespreken, de meeste orgestelde progressie- 'verbeteringen' niet te 'len uitvoeren. gt gemeentebestuur erkent Bij de Poeleway school wordt een oversteekplaats aangelegd. dat er bij sommige scholen kinderen een verkeerd ver- voor de ouders. Goede begelei- 'problemen' zijn met vooral keersgedrag is aangeleerd, ding bij het oversteken is een jonge kinderen: „...indien deze Hier ligt een belangrijke taak beter middel dan het treffen van kostbare voorzieningen", zo schrijft het college aan de gemeenteraad die overigens wel een aantal verbeterende maatregelen krijgt voorge schoteld. Bij de kleuterschool 'Woele- way en basisschool 'Poeleway' aan de Ruishoomlaan wil de gemeente Lisse een oversteek plaats aanleggen. De inrit van een parkeerterrein wil het ge meentebestuur verplaatsen naar een veilige afstand. Wei nig resultaat wordt verwacht van de aanleg van een mid denberm. terwijl het gemeen tebestuur dit (in een bocht) weer gevaarlijk vindt voor au tomobilisten. Ook op andere plaatsen in Lisse zouden ou ders met auto's zelf debet zijn aan overlast en verkeeronvei- ligheid. Terwijl bijvoorbeeld de Rembrandtschool via het gelijknamige plein bereikbaar is, laden en lossen' veel ou ders op de relatief onveilige Frans Halsstraat. Voor de Ge reformeerde kleuter- en basis school aan de Lissese School straat wil het college een par- keerstrook maken omdat een alternatieve in- en uitstap- plaats ontbreekt. Eenzelfde maatregel zou getroffen kun nen worden bij de Christelijk Nationale School aan de Broekweg. Hier wil het ge meentebestuur naast een par- keerstrook, ook een oversteek plaats maken. Beveiliging met verkeerslichten, zoals door de verkeerswerkgroep is voorge steld, wijst het college evenwel Eveneens afwijzend wordt ge reageerd op het verzoek van de Saskia- en Swanenburgh- school om verkeersdrempels aan te leggen in de Jozef Is- raëlstraat en Van Ostadestraat Het Lissese gemeentebestuur verwacht hiervan weinig ef fect en vraagt zich af of het wel wettelijk mogelijk is bui ten een woonerf. schap 'De Engel' aan de over kant van de drukke Heereweg tussen Sassenheim en Lisse, is een beveiligde voetgangerso versteekplaats. Het gemeente- béstuur wil eventueel onder zoeken of er voor plaatsing van een loopbrug of de aanleg van een tunnel, mogelijkheden zijn. Rekening dient hierbij te worden gehouden met de rijksoverheid als eigenaar van de oude rijksstraatweg. In overleg met het Ministerie van Verkeer en Waterstaat zal ge tracht worden hier op korte termijn maatregelen te nemen. OORSCHOTEN Het aantal ontslagen I de in Voorschoten gevestigde Hollandse ettingfabriek, een onderdeel van de Zil- fabriek, zal mogelijk minder bedragen i 30. Dit zei een woordvoerder van het be- Ljf gistermiddag. Maandag werd besloten t gesprek tussen directie en vakbond uit I stéllen daar de vakbond eerst intern over- |f wilde plegen over de voorstellen die de ectie van de Hollandse Kettingfabriek i de bond had gedaan. In de loop van de pgende week houdt de industriebond FNV i ledenvergadering over deze voorstellen. Hollandse Kettingfabriek maakt deel uit n Van Kempen en Begeer b.v. Koninklijke Jverfabriek. In eerste instantie had het be- Ijf aangekondigd 50 mensen te moeten ont- lan, na een gesprek met de vakbonden werd laantal verlaagd tot 30. In deze vergadering pben vertegenwoordigers van de vakbond aantal eisen op tafel gelegd. Ondermeer werd van de Hollandse Kettingfabriek ge vraagd dat er de eerste twee jaar geen gedwon gen ontslagen zouden plaatsvinden en dat er al les aan gedaan moest worden om het aantal ontslagen te verminderen. In het overleg dat gisteren had moeten plaatsvinden, zou het defi nitieve aantal ontslagen vastgesteld worden. De voorstellen die de directie van de kettingfa briek schriftelijk bij de vakbond indiende, gaf de bond onvoldoende houvast. Besloten werd de situatie eerst in een ledenvergadering te be spreken alvorens verder te praten. Deze verga dering zal in de loop van de volgende week plaats vinden. Bij de Hollandse Kettingfabriek wordt momen teel druk gewerkt aan een toekomstverwach ting voor het bedrijf. Op grond van dit, overi gens nog niet afgerond, rapport wordt de moge lijkheid niet uitgesloten dat het aantal ontsla gen minder dan 30 zal bedragen.. Het gesprek tussen vakbond en directie is verplaatst naar 20 maart. In een bouwkeet aan de Par- nassusweg in Leidschendam heeft gisteravond rond zeven uur een brand gewoed. Een bewoonster uit de straat ont dekte de brand, toen de vlammen reeds naar buiten sloegen. Doordat de brand weer eerst enige hekken rond de bouwkeet, die ter beveili ging van de keet waren aan gebracht, moest verwijderen, duurde het enige tijd voor zij met de bluswerkzaamheden kon beginnen en kon niet worden voorkomen dat de keet grotendeels uitbrandde. In de loods stond divers bouwmateriaal en gereed schap opgeslagen. Over het ontstaan van de brand be staat nog enige onzekerheid, maar vermoed wordt dat een brandende sigaret de oor zaak is geweest. VOORSCHOTEN De bouw nn bet Vooraehotens tttnar tie bad 'Het Wedde* heeft door weersomstandigheden zulke vertragingen opgelopen dat men het niet meer mogelijk acht het bad nog voor de zomer te openen. Met name de winter 1978-1979 en het natte najaar in 1979 zijn er de oorzaak van dat het bouwschema moet worden gewijzigd. Het voornemen om het bad in de zomer van dit jaar al voor Eet pu bliek open te stellen is daarom niet meer haalbaar. Het streven is nu om de werkzaamheden voor de bouwvakvakantie 1980 ai te ronden. KATWIJK De politie van Katwijk heeft gisteren in een warenhuis twee winkeldievegges (21 en 25) uit Leiden aan gehouden. Aanleiding tot de aanhouding was het vreemde gedrag van beide vrouwen. Bij nader onderzoek bleek, dat de 25-jarige vrouw in februari bij een juwelier aan het Hoomesplein een groeibriljant had gesto len. De bestolen juwelier herkende de vrouw, toen bij met baar geconfronteerd werd. De 21-jarige vrouw had enige dagen gele den in'Wassenaar een partij kleding gestolen. Het gestolen goed werd in de auto van de vrouwen teruggevonden. Inbraak Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Inbrekers zijn gisteren via een slaapkamerraam op de eerste etage een woning aan de Van Iers- sellaan binnengedrongen. De buit bedroeg honderd gulden en een zilveren tientje. Op het moment van de inbraak, tussen kwart over zes en kwart over negen 's avonds, was de bewoon ster van het pand afwezig. VOORSCHOTEN De commissie voor welzijn en onder wijs gaat akkoord met een principebesluit over het Invoe ren van een bejaardenalarmsysteem, aangesloten op één of meer centrale voorzieningen. Met de direktie van het Hoff- lant Huys zijn gesprekken gevoerd en het alarmsysteem van dat bejaardentehuis kan uitgebreid worden tot het ge hele dorp. Het systeem werkt via het telefoonnet Er ont staat een verbinding met het bejaardentehuis en daarna kan hulp geboden worden. De aansluitkosten per woning bedragen ongeveer 1.600,-. Wethouder Marselis gaat het ge hele plan verder met het bejaardentehuis uitwerken. De op zet is te komen tot een 24-uurs hulpverlening. Alleen indien Voorschoten een streekfunktie kan krijgen voor rheumapatiënten kan er gedacht worden aan een apart zwem bad voor deze gehandicapten. Overleg met de omliggende ge meenten en een juiste opgave van de patiëntenaantallen in de regio is noodzakelijk. Het oude instruktiebad is niet meer te handhaven na ingebruikneming van het nieuwe zwembad. De commissieleden betreuren het dat deze zaak zo laat aan de orde gesteld wordt. Bij alle voorbesprekingen is nimmer over de wa tertemperatuur gesproken en het opvoeren van de watertempe ratuur tot 35 graden is voor een normaal zwembad een onmoge lijke zaak. De Stichting Duivenvoorde kan een subsidie krijgen van 3.351,- voor het aanleggen van een inbraakbeveiliging voor het Museum Kasteel Duivenvoorde. Wel vindt de commissie het een vreemde zaak dat het gehele systeem in het openbaar be sproken is tijdens een funktionele commissievergadering. Bo vendien komt de beveiliging wel wat laat, want enige maanden geleden zijn diverse kunstschatten uit het kasteel geroofd. WASSENAAR Het Was senaars college van burge meester en wethouders heeft via een telegram er bij de re gering op aangedrongen een oplossing te forceren voor het misbruik van het Wasse- naarse wegennet door zwaar verkeer. Zo vraagt het colle- jethouder Eveleens plant de eerste boom langs de heropende Leldseweg-Noord. VOORSCHOTEN Wet houder Eveleens van Open bare Werken opende gister middag de gereconstrueer de Leidseweg-Noord in Voorschoten. Hij deed door als eerste een 'Turkse Eik* langs de weg te planten, waarmee hij aan de kinde ren uit de buurt het sein gaf om nog eens 30 bomen in de grond te zetten. Wet houder Van Dalen van fi nanciën had hiervoor de verkeerslichten aan deze weg in werking gesteld. Make-up man van de Ge meente Voorschoten G.Bnys, directeur van de beplantingsdienst, zal met zijn medewerkers nog eens 30 bomen aan de nieuwe Leidseweg planten. De reconstructie van de Leid seweg-Noord heeft ruim 2,8 miljoen gulden gekost. „Hoe wel de gemeenteraad de re constructie al in het beleids plan had opgenomen hebben de aktiviteiten van de Con tactgroep Leidseweg-Noord er in belangrijke mate toe bijge dragen dat de reconstructie zo snel tot stand is gekomen," al dus wethouder Eveleens. Na mens de Contactgroep deelde de heer Van Aken mee dat hij wel gelukkig maar nog niet helemaal tevreden was. „Ge durende de werkzaamheden aan de weg hadden onze kin deren een ideaal speelterrein voor de deur. Dat is nu afgelo pen. Het is zaak dat de twee geplande speelterreinen langs de Leidseweg-Noord snel ge realiseerd worden," aldus de heer H.J.M. van Aken. Onder de kinderen van de bewoners van de Leidseweg-Noord wordt momenteel een equête gehouden over hoe de speel- terreintjes zouden moeten worden ingericht. De gemeen te Voorschoten verwacht de grond voor deze twee speelge- legenheden spoedig te kunnen aankopen zodat na de bestem mingsplanwijziging met de aanleg kan worden begonnen. Zowel wethouder Eveleens als de heer Van Aken zCiden de indruk te hebben dat de re constructie tot tevredenheid van alle omwonenden had plaatsgevonden. Als belang rijkste voordeel noemde de heer Van Aken de verminde ring van het vrachtverkeer op de Leidseweg-Noord. „We hoeven nu niet meer bang te zijn dat de bloempotten van de kozijnen vallen bij het passe ren van de vrachtauto's", al dus de woordvoerder van de contactgroep. ge de spoedige aanleg van de rijkswegen A 11 en de veel besproken verlengde Land- scheidingsweg, de N 14. „De verkeersintensiteit op de N 44 (Rijksstraatweg) vormt een onaanvaardbare doorsnij ding van de bebouwde kom houdt het college in het tele gram de bijzondere Kamer commissie voor. Deze Tweede Kamer-commissie houdt zich bezig met de behandeling van het Structuurschema Verkeer en Vervoer. Een groot deel van de 50.000 auto's, die dage lijks hun weg kiezen door de bebouwde kom van Wasse naar, bestaat uit vrachtwagens, aldus de gemeente. De Rijks straatweg wordt door de inwo ners van de gemeente dan ook als een bron van ellende erva ren. Als zéér negatief aspect van de weg wordt genoemd de isolering van de wijk Kerk- hout, het Dierenpark Wasse naar en een aantal straten van de rest van Wassenaar. „Ver der naar het noord-oosten wordt de oude buurtschap Den Deijl als het ware door midden geklieft door deze verkeersgi- gant", vindt de gemeente. Ver der worden de lanen van Was senaar te vaak gebruikt voor forensenverkeer, dat geen be hoefte heeft op de Rijksstraat weg in de file te staan. Het college van b en w vraagt de Tweede Kamer-commissie deze feiten bij de beoordeling te betrekken, zodat de com missie nazorgvuldige afwe ging van de argumenten tot de juiste oplossingen komt INSBURG Het Rijns- rgse golfslagbad Water wordt vrijdag 2 mei offi- el geopend door mevr. ica Verkerk-Terpstra, lid de tweede kamer voor WD. Zij zal zelf geen ele duik nemen, maar de rekteur van het Waterbos derzoekt nog een moge- kheid om de opening op rondere wijze te laten nichten. Op zaterdag 3 d kunnen alle Rijnsbur- belangsteilenden zr: Wa een bezoek brengen aan het bad, zwemmen en kijken hoe het er uitziet Op 18 maart start de voorver koop van de abonnementen. Deze duurt tot 9 mei. Hierna zal de prijs omhoog gaan. Een gezinsabonnement komt tot 9 mei op 145,- na 9 mei 165,- een abonnement voor zwem mers boven de 18 jaar J 75,-, beneden de 18 jaar 60,- en 65+ 35,-, dat wordt na 9 mei respectievelijk 85,-, 70,- en f 45,-. Het bestuur heeft deze voor verkoop expres zo lang gehou den omdat het de eerste keer is. De mensen kunnen zich nu eerst overtuigen alvorens een abonnement te kopen. De dag prijs wordt 4,75 p.p. en voor badgasten jonger dan 18 jaar 3,75. Dat betekent dat een gezin met twee kinderen na 9 keer zwemmen het abonne ment er uit heeft. Het wordt trouwens een hy permodern bad. Behalve het wedstrijd-, golfslag- en kleu- terbasin, komen volleybalvel- den en ook een schaak- en damveld. De ligweide is voor zien van speelse heuveltjes, terwijl ook het binnenbad geo pend blijft, zodat men bij erg slecht weer binnen een baantje kan trekken. Dit uiteraard al leen gratis voor de abonne menthouders. Bij aankoop van het abonnement gaat ieder lid van het gezin op de foto, zodat elk gezinslid een eigen abon nementskaart krijgt. Is een ge zinslid niet in de gelegenheid te komen kan de pasfoto op een later tijdstip genomen worden of men mag een pasfo to meebrengen. ZOETERWOUDE Op ver zoek van de K.R.O. zal op zon dag 9 maart de Hoogmis van uit de Christus Dienaar kerk uitgezonden worden. De uit zending van deze Eucharistie viering is direkt zodat de mis in plaats van 10 uur zondag om 11 uur zal beginnen. De aanwezigen dienen zo veel mogelijk in het middelste lage gedeelte van de kerk plaats te nemen. Overigens komt het parochiebestuur voor het eerst officieel in de nieuwe samen stelling bijeen. Dan zal het voorzitterschap worden over gedragen aan de door de bis schop benoemde voorzitter, de heer J. J. Baart ZOETERWOUDE De Her vormde jeugdraad zal 11 maart om 20.30 uur in „Ons Huis" haar Algemene Jeugdraad ver gadering houden. Naast een fi nancieel overzicht staan er ook bestuursverkiezingen op het programma. Frans Hulsbos en Jan van der Voet zullen het bestuur verlaten. Vervolgens zullen er nieuwe reglementen aangenomen worden. Verder zullen de zomeractiviteiten, huishoudelijke zaken en mededelingen van de clubs onderwerp van gesprek vor men. ZOETERWOUDE De mu- ziekmiddagen waar verleden jaar op initiatief van de jeug draad mee gestart is, krijgen dit voorjaar een vervolg. De eerste middag is op 23 maart om 14.30 uur. Dan zullen de blokfluitgroep van Ineke Coenders en het dubbel-kwar- tet „Musica" uit Leiden hun medewerking verlenen. De volgende data zijn 20 april en 18 mei. Medewerking wordt dan verleend door het kinder koor o.l.v. Liduine Olsthoom, de Zoeterwoudse Mandoline Vereniging, zangvereniging „Zingt den Heere" en het com bo en jongerenkoor o.l.v. José Olsthoorn. Met deze middagen hoopt de jeugdraad het mu ziekleven in Zoeterwoude te stimuleren. WASSENAAR In het Wassenaarse jongerencentrum 'Nieuw Nijevelt' treden vrijdag 7 maart de Amsterdamse for maties Pr esse Papier en de Suspenders op. Beide groepen zijn ontstaan in de punk en new wave periode. In tegen stelling echter tot de serieuze 'new wave' muziek van Presse Papier spelen de Suspenders meer lichtvoetige, puntige popmuziek, die vaak vergele ken wordt met de muziek die troepen als Blondie en Gruppo portivo produceren. Beide formaties spelen uitsluitend ei gen werk. Het concert begint om 21.00 uur en de toegangs prijs bedraagt 5 gulden. WASSENAAR In het ka der van de Wereldgebedsdag wordtzondag 9 maart in de Wassenaarse Dorpskerk aan het plein een gebedsdienst ge houden. Het thema van deze dienst zal zijn 'Vrijheid in Ver antwoordelijkheid'. Aan de dienst wordt meegewerkt door Ds. van der Meiden en orga nist Wim Landsman. De gebe dsdienst wordt georganiseerd door de Raad van Kerken in Wassenaar en begint om 19.00 uur. OEGSTGEEST De Neder landse concertpianist Alwin Bar geeft zondag 8 maart een concert in Het Groene Kerkje in Oegstgeest Op deze uitvoe ring zal hij samen met de pia nist Tjitte Weber enige wer ken voor piano guatre mains uitvoeren. Het programma vermeldt onder meer werken van Beethoven, Mendelssohn en Dvorak. Toegangskaarten voor het concert worden ver kocht bij het bureau K&O aan de Oude Vest 45 in Leiden. Het concert begint om 14.00 uur. IT 1^; iTAD/REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 6 MAART 1980 PAGINA 7

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7