'egstgeest maakt plannen oor vernieuwd centrum ,eiderdorp beschermt chthovenerpolder Unieke combinatie van vele functies en vele gebruikers Café's in Langeveld mogen langer open 2>lop bezwaarschriften ?jgen bouwplan '"uister Duinstraat ?rpjlende reactie PvdA-Noordwijk VRIJDAG EERSTE PAAL VOOR MULTIFUNCTIONELE ACCOMMODATIE IN LEIDERDORP 'Transistor' in Noord wijk assenaar maakt ns op artotheek >rhout krijgt schoolraad NARCISSENLAAN VREEST RECONSTRUCTIE Kluis autobedrijf bevat 2500 gulden LEIDSE COURANT DINSDAG 26 FEBRUARI 1980 PAGINA 7 bela^EEST Gisteravond werd een extra com- jk dq-gadering gewijd aan de gedeeltelijke her in ervan het Oegstgeester bestemingsplan „Cen- t bejnkele hoofdpunten uit dit plan: de bebou- lev^ de hoek TerweewegLeidse Straatweg, keihof in de driehoek Kempenaarstraat ;re sjraat en Terweeweg, een appartementenge- Jen igenover de r.k. Willibrorduskerk nabij de algeuurt op de plaats waar voorheen het gebouw n vet" stond, de bestemming van het terrein 'de bt zwembad voor de bouw van een tennishal le in|hbanen en voorts het „uitpoetsen" van de i deje doortrekking van de Kennedylaan naar de itwo^weg met een brug over het Oegstgeesterka- punten bleek, behalve goedkeuring, de com- ik nogal wat kritiek te hebben. Zo vond de isman (D'66) het gebouw dat men zich denkt lek van de Terweeweg nabij De Beukenhof in vreesde hij parkeerproblemen. Hij pleitte i-a parkeerplaatsen. Jer Kraan wil de groene zóne aan de Leidse l zo „open" mogelijk houden door eventuele bebouwing op de tekening nog wat te verschuiven, voordat „de boel dichtslibt". Ook het gebouw dat op de plaats van „Curium" tegenover de kerk komt is „één laag te hoog", aldus wethouder Thorn. Men vond dat het té ver van de weg afkomt waardoor de privacy van de Nassaulaan- en Oranjelaanbewoners in het geding komt. Voor wat betreft de vestiging van een „Markthof" (een aantal boetieks in overdek te passage aan de De Kempenaerstraat) waren ook de meningen verdeeld. Bezwaren kwamen uit de commissie met betrekking tot de bouw van een tennishal die naast het zwem bad komt. Mevrouw Van Vloten (VVD) iuicht dit particulier initiatief bijzonder toe, maar de hoogte van de hal van 13 meter over een lengte van 64 me ter vond zij téveel van het goede. „Het zwembad verdwijnt erbij in het niet". Voorts stelde zij dat er in die hal eventueel ook gelegenheid moet komen voor sporten als badminton, zaalhockey en voetbal. Wethouder Thorn zegde toe het een en ander mee te nemen in de verdere planning. De socialist Kohlbeck pleitte tenslotte voor het aanhouden van het eventu ele, in de toekomst, doortrekken van de Kennedy laan naar de Almondeweg. Ook D'66-er Wuisman sloot zich hierbij aan: „Dit moet je niet uit handen geven". Zowel wethouder Thorn als de direkteur ge meentewerken de heer Van Gorkom zien er echter geen brood in vanwege de nieuwe brug die thans in het verlengde van de Irislaan komt én de recon structie van de Haarlemmertrekvaartweg. „Het doortrekken van de Kennedylaan opent ongekende perspectieven voor het verkeer vanuit Rijnsburg dat eerdergenoemde laan nog sterker zal gaan belasten. Bovendien zullen er miljoenen op tafel moeten ko men om het uit te voeren". Mevroqw Van Vloten (VVD) en de heer Kraan (CDA) konden zich hier in vinden. Sinds de afslui ting van de Haarlemmertrekvaart is het verkeer in de Oegstgeester Dorpsstraat en op de Kennedylaan verdubbeld. Tijdens de spitsuren „persen" zich in één uur tijds meer dan 1000 auto's door de smalle Dorpsstraat. Per week worden déar en op de Ken nedylaan 70.000 auto's geteld. „Een aantal dat, als de Haarlemmertrekvaart is gereconstrueerd en weer toegankelijk is voor auto's zeker gehalveerd zal zijn. zoals het met de rug naar het Engelendaal gebouwd zal wor- isctj mst A zien, een tegenbezwaarschrift bij het gemeentebestuur te heb ben ingediend, dat inmiddels reeds door honderden dorp sbewoners zou zijn onderte kend. Bouwplan WIJK Tegen het in het gemeentebe- m op de grond van de t Dr. J. Th. de Vis- ol aan de Huis ter raat een woongebouw l^gen voor alleenstaan- -flp tweepersoonshuis- s, zijn niet minder ^.bezwaarschriften in- P 7. Verreweg de mees- 2. J afkomstig uit onder- jpkringen. In het is namelijk geen vrezen voor een toename van de parkeerproblemen in de omgeving. De indiening van de bezwaar schriften heeft geleid tot een woedende reactie van het plaatselijk afdelingsbestuur van de Partij van de Arbeid. „Met verontwaardiging heb ben wij vernomen, dat er te gen dit plan voor deze brood nodige woningen een stroom van bezwaren is ingebracht, afkomstig van de Noordwijkse Ondernemersvereniging en van de (horeca)bedrijven en winkels in de omgeving", schrijft het afdelingsbestuur. Mten wijst daarbij op de wo- nirignood onder de alleen staanden. „Zij zijn gedwongen vaak jaren in een zomerhuisje te wonen en voor zo'n tochtig en vochtig onderkomen ook nog een fikse prijs te betalen". In het schrijven worden enke le ondernemers met name ge noemd en bekritiseerd, terwijl het afdelingsbestuur van de PvdA verder aankondigt zelf Het gemeentelijke bouwplan voorziet in de bouw van 51 wooneenheden, verdeeld over twee bouwblokken. Het groot ste, bestaande uit 41 woonflat- jes, is in drie en vier bouwla gen gesitueerd aan de Abra ham van Royenstraat. Het an dere bouwblok van tien flatjes komt aan de Huis ter Duin straat. Aanvankelijk was ge dacht aan een combinatie van het woongebouw met een au toshowroom van het Automo bielbedrijf De Groot, schuin aan de overkant, maar De Groot zag later vanwege de hoge kosten van deelname in het project af. Om uiteenlopende redenen, en vooral om de bouw- en exploi tatiekosten zag de gemeente zelf af van de bouw van een parkeergarage onder de woon- gelegenheden. Zij liet echter ook na een andere oplossing te scheppen over de stalling van de auto's van de toekomstige bewoners. temmingsplan zonder dierenpension vastgesteld ERDORP Dc gemeenteraad gisteravond met algemene stem let bestemmingsplan Achthove- der vast. Daarmee is het lande- irakter van het gebied met over- d agrarische bestemmingen vei- rteld. Reeds bestaande bedrijven de Achthovenerweg worden vol- dit plan gelegaliseerd. Minder inmigheid bestond er over het (el van het college om de toekom- vestiging van een dierenpension werderij aan de Achthovenerweg- is in het bestemmingsplan vast pendement van het VVD-raadslid uivenberg om dit pand zijn agrari- Ktemming te laten behouden werd jgen tegen zeven stemmen verwor- lijn voorstel verkreeg, behalve de tan zijn fractiegenoten, ook die van jR-fractie en de PvdA-raadsleden I en De Water. Wethouder A. H. irg (CDA) liet zijn aanvankelijke •en tegen een trimsalon in hetzelfde aren, na toezegging van de eige naar de heer Blok vanaf de publieke tri bune, dat hij er niet over denkt om een winkel op die plek te beginnen. Met de aanvaarding van het bestemmingsplan Achthovenerpolder verwierp de raad te vens de tegen de doortrekking van de Mauritssingel ingediende bezwaarschrif ten. Deze bezwaarschriften zullen nu door het college van gedeputeerde staten van Zuid-Holland in behandeling worden ge nomen, tegelijk met het verzoek van het gemeentebestuur van Leiderdorp voor de aanleg van de weg een verklaring van teen bezwaar af te geven. (Een zgn. arti- el 19 procedure - red.). Het spreekrecht bij de aanvang van de vergadering bleek ook in een ander op zicht zijn vruchten af te werpen. Vincent Molkenboer van het actiecomité van het RIO (Rijnlands Instituut voor Onderne mersonderwijs) met de veelzeggende naam „Leiderdorpse gemeenteraad ge bruik je verstand, en zet het parkeerver bod op de Leidsedreef aan de kant", kreeg tenminste ten dele zijn zin. De raad be sloot alleen voor de bochten in de Leidse Dreef een parkeerverbod in te stellen en het rechte stuk ongemoeid te laten. Waar moeten de auto's van leerlingen en lera ren naar toe was de vraag die het actieco mité tot een appèl op de gemeenteraad bracht. Het actiecomité bleek redelijk te vreden, ook door de toezegging van wet houder J. Bezemer (PvdA) over de uitvoe ring van de maatregel overleg met het RIO te plegen. „Niet altijd even gelukkig", zo noemde wethouder A. H. Meerburg het optreden van de gemeentelijke plantsoenendienst inzake de door deze dienst aangebrachte correcties van tuinen van de aan de Enge lendaal grenzende woningen in de wijk Voorhof. De wethouder stelde dit in ant woord op vragen van het CDA-raadslid J. denBoeft, die de nogal hardhandige in greep van de plantsoenendienst veroor deelde. Bij de uitvoering van grenscorrec ties zal de nodige soepelheid worden be tracht, zo wist wethouder Meerburg Den Boeft gerust te stellen. „Passende beplan ting zal geen bezwaren ontmoeten", aldus wethouder Meerburg. LEIDERDORP Op originele wijze zal vrijdag 29 februari de eerste paal geslagen worden voor de nieuwe multi functionele accommodatie aan de Lei derdorpse hoek Engelendaal/Vossiu- slaan. Binnen twee jaar zal dan een complex van bibliotheek, streekmu- ziekschool, wijkaccommodatie, theater en 30 vrije sectorappartementen in ge bruik kunnen worden genomen. Dit terwijl bouwer Van der Heyden denkt het multifunctionele gedeelte binnen 1 jaar op te kunnen leveren. In samenwerking met de architect van het eveneens op die plaats te bouwen be jaardencentrum 'Dillenburg' is gekozen voor een bouwvorm waarin de bejaarden van de toekomstige Dillenburg makkelijk gebruik kunnen maken van de multifunc tionele accommodatie. In de aangrenzende lokalen van de Streekmuziekschool 'Rij- naccoord' zullen geluidswerende maatre gelen overlast moeten uitsluiten. Zo komt er bijvoorbeeld voor het slagwerklokaal een 'doos-in-doos' constructie. Alle open bare ruimte zijn onder meer voor de toe komstige bewoners van 'De Dillenburg' bereikbaar via een ontmoetingsruimte van 100 m2. Rondom deze ruimte zijn 8 lokalen voor de Muziekschool, 820 m2 bi bliotheekruimte, vergaderzalen, kreativi- teitsruimte en een theater met 250 zit plaatsen gegroepeerd. De bibliotheek kan in een later stadium eventueel uitgebreid worden tot 1400 m2 vloeroppervlak. De centrale ruimte zelf is voor meerdere doeleinden te gebruiken. Ontmoeting sruimte wordt het door de koffiebar die personeel en bezoekers kunnen gebrui ken. Boven de 'verhuurbare' ruimte komen 30 luxe appartementen die in de vrije sector zo'n 350.000 gulden moeten opbrengen. Onder het complex is voor deze apparte menten een parkeergarage geprojecteerd. Er komt een 'groene' binnenplaats en bo vendien zullen er voor de toekomstige be woners bepaalde veiligheidsmaatregelen worden getroffen. Uitgangspunt voor de bouw van de Multi functionele Accommodatie is het rapport van de landelijke stichting scholenbouw team en de maximale stichtingskosten van 3 miljoen gulden. Architect H. Peters diende zich tevens te houden aan een ruimte-eis van 2050 vierkante meter. Het complex moest en is naar de kant van het Engelendaal oplopend getekend om zowel aan te sluiten bij het bejaardencentrum, als bij de multifunctionele accommodatie. Het Ministerie van CRM vindt de combi natie van zoveel functies en gebruikers interessant en wil dan ook een subsidie van 400.000 gulden beschikbaarstellen en tevens verder meepraten over en eventu eel meebetalen aan de beheersvorm van het complex. Aan de bouw van de multifunctional ac commodatie in Buitenhof is een naam- prijsvraag verbonden. Niet te lange, uit- spreekbare en plaatsgebonden namen kunnen voor 1 mei worden opgestuurd naar het Leiderdorpse gemeentebestuur (postbus 35). Een deskundige jury zal de arie beste inzendingen met een prijs belo nen en uiteraard een van de namen kie zen voor het multifunctioneel centrum. De formatie Transistor. NOORD WIJK RobertJan Stips' geesteskind Transis tor' geeft zaterdag 1 maart op uitnodiging van de Stich ting Pop In Noordwijk (SPIN) een concert in dorp shuis De Kuip in de Zee straat Het optreden van de popgroep begint om half tien. Robert-Jan Stips (ex-Supersis ter, ex-Golden Earring, ex- Sweet d'Buster, ex-Gruppo Sportivo) is de tachtiger jaren begonnen met de schone lei van 'Transistor'. De formatie mag geen bezem wagen voor bestaande groepen zijn, maar een verse ploeg mu zikanten. Kaarten voor het concert zijn in de voorverkoop bij Sound '79 Noordwijk, Plato Leiden, Discoland Lisse en Top Schaart Katwijk of telefo nisch onder nummer 01719- 14849. ENAAR Gezien de grote belangstelling voor heel kunst in Wassenaar zou de vestiging van een arto- een goede kans van slagen hebben. Tot deze conclusie de werkgroep artotheekplan in een nota over deze iheid die gisteravond onderwerp van gesprek commissie onderwijs, cultuur en recreatie, is de werkgroep is de belangstelling gebleken uit het aan- losities op overigens allesbehalve ideaal gelegen lokaties de resultaten van twee voormalige galeries. Belangrijk is minder hoge drempel die een artotheek heeft vergeleken galerie. Vooral in combinatie met een tentoonstelling- e of met een ruimte voor andere sociaal-culturele mani- is verwacht men voor kunstuitleen een groot aantal men- 1 vroeger niet of weinig tentoonstellingen bezochten, kgroep heeft voor de plaats van vestiging het Baljuwhuis ereerd. aamste doel is zoveel mogelijk kunstwerken onder een zo nogelijk publiek verspreiden en daarmee de hedendaagse nde kunst bevorderen. De kunstwerken moeten niet al- an particulieren, bedrijven en instellingen worden ver maar het moet ook mogelijk zijn ze aan te kopen waarbij apprijs moet worden opgebouwd door een deel van de smentsprijs. De kunstenaars kunnen hun werken aan de eek verhuren of verkopen maar de werkgroep spreekt in ld met de financiële consequenties van aankoop, voorkeur or huur. De werkgroep adviseert een zo groot mogelijke lie zo gevariëerd mogelijk op 4e zetten van voorlopig 200 instwerken. In Wassenaar is het talent hiervoor niet aan- maar dat is ook niet de bedoeling van de minister van die over dit onderwerp twee jaar geleden een nota liet ver en. CRM denkt aan 25 plaatselijke kunstenaars. IHOUT Voorhout krijgt wellicht een schoolraad, belangen van het openbaar onderwijs in te gemeente hartigen. De commissie Financiën, Onderwijs en Cul- >uigt zich vanavond over dit collegevoorstel. >llege stelt voor de schoolraad elf leden te benoemen (het ijke minimum). De meerderheid van de leden dient te n gevormd uit vertegenwoordigers van de ouders. Voorts onderwijzers vertegenwoordigd te zijn. Winterslaap NOORDWIJK Een Noordwijkse politiepa trouille trof op z'n nachte lijke ronde in de Van Speykstraat een rode VW- Golf aan met draaiende motor. Op zichzelf niets bijzonders, maar wel het feit, dat in de wagen een man lag, die geen kik gaf. Op de vragen van de poli tiemannen kwam geen en kele reactie, op roepen en schudden evenmin. On verstoorbaar snurkte hij door en tegen deze houd greep van Morpheus stond zelfs de sterke arm mach teloos. Ten einde raad nam de patrouille het contact sleuteltje maar mee en om te voorkomen dat de chauffeur zou proberen zonder sleutel weg te rij den werd de motor voor een gedeelte onklaar ge maakt. Een uur of vier la ter kwam de bestuurder zich melden. Of z'n auto sleutels soms op het poli tiebureau waren? Hij had slechts twee borreltjes op, maar die waren verkeerd gevallen, legde de man uit. LISSE Op dinsdag 25 maart zal de fraktievoorzitter van de Tweede Kamer, fraktie van D'66 Jan Terlouw, in Lisse een inleiding houden over de hui dige politieke situatie in Ne derland. De bijeenkomst zal plaatsvinden in het Poelhuys aan de Ruishornlaan te Lisse en begint om 20.00 uur. NOORDWIJK De ho recabedrijven in het Langeveld zullen voort aan even lang open mo gen zijn als soortgelijke zaken in de badplaats. Daarmee wordt een stuk achteruitzetting van het Noordwijkse buitenge west weggenomen. Voor Noordwijk aan Zee en Noordwijk-Binnen geldt een gevarieerd sluitingsuur als gevolg van een door de burge meester verleende ont heffing. In het voorsei zoen (1 april tot en met 31 mei) gaan de café's, bar-dancings en dergelij ke etablissementen 's nachts om één uur dicht, in het hoogseizoen (1 juni tot en met 14 sep tember) om twee uur, en in de rest van het jaar op zaterdag en zondag om één uur en op de werkdagen om 24 uur. Voor de Langevelders bestond tot nog toe voor het gehele jaar één tijdstip van sluiting, name lijk om 24 uur. Als argument voor deze afwijkende regeling werd aangevoerd de bevorde ring van de rust in het lande lijke gebied. Ook wilde men voorkomen, dat klanten uit de cafe's in de buurdorpen, waar toen nog een vroeger tijdstip van sluiting gold dan in de badplaats, nog even bij de kas teleins in het Langeveld een pilsje zouden gaan halen. De horeca-exploitanten uit het Langeveld hebben de „apart heid voor hun gebied steeds als een discriminatie ervaren. Waarom zou een behoorlijke zaak in dit buitengebied van de gemeente te middernacht de deur op slot moeten doen, en mocht een kroegie in het dorp tot één uur, en s zomers zelfs tot twee uur open blij ven? Als de gemeenteraad accoord gaat met een voorstel tot wijzi ging van de algemene politie verordening, gaat deze achter uitzetting verdwijnen. B. en W. voeren als motief aan het veranderde uitgaanspatroon en de verruiming van de slui tingsuren in de omliggende ge meenten. De kantines op de kampeerterreinen vallen bui ten de ontheffing. Bestaat er dus voor de horeca- exploitanten in het Langeveld reden tot voldoening, de be drijven in de badplaats zelf hebben van het gemeentebe stuur de kous op de kop gekre gen. De Noordwijkse Onderne mersvereniging, waarbij een groot aantal horecabedrijven is aangesloten, had de gemeente raad verzocht voor één jaar een proef te nemen met een aanmerkelijke verruiming van de sluitingstijd. De meerder heid van de NOV-leden wilde het tijdstip van sluiting stellen op één uur met een mogelijk heid tot ontheffing om de za ken onbeperkt open te hou den. Zowel in de commissie voor algemene bestuurszaken als in het college van B. en W. bestaat over dit verzoek ver schil van mening. De meer derheid voelt er niets voor, omdat men vreest, dat de rust in het dorp tot diep in de nacht zou worden verstoord door vertrekkende café- en dancingbezoekers. De onder nemers daarentegen zijn van mening, dat de overlast juist zal afnemen als gevolg van een veel meer gespreid ver trek. SASSENHEIM Bewoners van de Narcissenlaan vrezen, dat automobilisten straks op de gereconstrueerde laan veel sneller gaan rijden. Zij baseren deze angst op de plannen de weg te asfalteren. Dit bleek gisteravond tijdens een voor lichtingsavond over het ontwerpplan voor de reconstructie. De reconstructie is bedoeld om de verkeersveiligheid in de Nar cissenlaan te verbeteren. Tevens brengt de reconstructie een forse verbetering van de parkeergelegenheid met zich mee, zo dat het niet meer nodig is auto's te parkeren in de bocht van de Parklaan. Ook de aansluiting Narcissenlaan/Parklaan wordt verbeterd. De burgemeester stelde, dat asfaltering zeker niet zal leiden tot een verhoging van de verkeerssnelheid, omdat de weggebruiker zal weten zich in eèn woonwijk te bevinden met tal van zijstra ten. Tot 5 maart bestaat er voor de bewoners de gelegenheid reacties in te dienen bij de gemeente Sassenheim. VOORHOUT De kluis die in het afgelopen weekeinde door inbrekers in z'n geheel uit het autobedrijf Bierman aan de Voorhoutse Jacoba van Beierenweg is gehaald (zie onze krant van gisteren), blijkt na een inventarisatie be- drijfsdocumenten en een geldbedrag van 2500 gulden te heb ben bevat. Ook is de fooienpot geleegd en is een aantal autoradio's verdwe nen. De kluis is met hydraulische drukpersen van het autobe drijf losgewrikt en ongeopend meegenomen. Ook één van die persen is verdwenen. De recherche van de rijkspolitie stelde gis teren nog een onderzoek in naar de inbraak. Niet uitgesloten wordt een mogelijk verband met andere inbra ken in autobedrijven in de Leidse regio. De politie denkt hierbij aan een samenwerkende groep inbrekers die het vooral op deze bedrijfstak gemunt zou hebben.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7