Carnaval dendert door Leidse Regio Vakmanschap in Groene Kerkje Woubrugge ontdekte 'Flairck' Afscheid van wethouder Caron bij gemeenteraad van Wassenaar Kelly Family zong in Zevenhovense m Drie honden vergiftigd Alphense jongeren slaags met de politie Katwijker met bierglas bewerkt REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 18 FEBRUARI 1980 PAGfll WOUBRUGGE Meer dan 400 belangstellenden hebben van de eerste tot de laatste minuut genoten van het concert dat het muzikale ensemble 'Flairck' vrijdagavond gaf in de oude Hervormde Kerk van Woubrugge. De uit 1653 dateren de kerk vormde een ideaal decor voor de ongekunstelde mu ziek van Flairck (gitaar, basgitaar, dwars- en panfluit en viool). Vele aspecten van de muziek zijn ingrediënten voor het muzika le gerecht dat door Flairck wordt voorgeschoteld. Volksmuziek elementen, waaronder Balkan en Arabische zijn verweven in een patroon waarin blueselementen ook een wezenlijk onder deel vormen. Het optreden met humor en enthousiastme pakt de toeschouwer die ook geboeid wordt door een goed gedoseerd aantal visuele effecten. Werken als 'Variaties op een dame' en 'De Stoomwals', respectievelijk van de eerste en laatste elpee, maakten een verpletterende indruk. Ook Woubrugge onderging de verwondering die het ensemble terecht landelijke bekend heid geeft. WASSENAAR Er Is alle reden om aan te nemen dat de gemeenteraad van Wassenaar in haar openbare gemeente-, raadsvergadering van vanavond het afscheid van haar WD-wethouder van financiën de heer drs. A.W.J. Caron niet ongemerkt aan zich voorbij zal laten gaan. De agenda voor de zitting, die om kwart over zeven begint met de mo gelijkheid van het spreekrecht, vermeldt namelijk de ko mende en de gaande man. Direct na het agendapunt spreekrecht wordt de aanbieding van geloofsbrieven verwacht door het in plaats van wethouder Ca ron te benoemen nieuwe VVD-raadslid mr. A.F. Cocheret de la Morinière, terwijl als laatste punt van de raadsvergadering het afscheid van de heer Caron aan de orde komt. Als raadslid wordt de heer Caron derhalve opgevolgd door de heer Cocheret de la Morinière, terwijl hij als wethouder op de volgende raads vergadering op 17 maart hoogstwaarschijnlijk wordt opgevolgd door de heer C.P.M. Barning, tevens VVD-raadslid en lid van de commissie financiën. ZEVENHOVEN De uit Ierland afkomstige 'Kei mily', bestaande uit vader, moeder en elf kinderen enl bekend met hun lied „David's Song", hebben gisterml tijdens een eucharistieviering in de katholieke kerk vl venhoven de gezangen verzorgd. Het was pastoor R.l sen afgelopen vrijdag na lang praten gelukt de heer 1 momenteel met zijn vrouw en kinderen woonachtig I lendam en in Nederland op toernee, over te halen oir heel zijn gezin naar Zevenhoven te komen. Voor een overvolle kerk leverde de zingende en musicd familie, allen gekleed in oudierse klederdracht uit de 17e! hun bijdrage voor een sfeervolle viering. Met veel overgsj met helder klinkende stemmen, die vergezeld gingen van| deon, viool- en trommuziek, bezongen zij in verschillende (Duits, Spaans-Arabisch, Baskisch) de komst van Christi een aantal liedjes, onder andere het 'Avé Maria', zongen dl deren solo en brachten zij de aanwezigen onder de indrul LEIDEN Op de vraag; noem eens een bekende bh tist, zal het antwoord, als het er komt, veelal luiden: Briiggen. Op dezelfde vraag naar een clavecinist: Leonhardt. We hebben hier dus twee grote namen en grote namen bij een concert betrokken zijn komen e mensen op af. Terecht of niet, het is een wet. Voorspi was dus dat er aanzienlijk meer mensen zouden kom< het Groene Kerkje in Oegstgeest zou kunnen bevatt Brüggen en Leonhardt er zouden spelen. Gistermiddag gaven Brüggen en Leonhardt het publiek Groene Kerkje wat er van ze verwacht werd: vuurwerl Leonhardt kwam dat vooral in de vijf sonates van Scarlat zijn stukken met een enorme rijkdom; ritmisch, mel( speeltechnisch en harmonisch zijn het meesterwerkjes, wa zich geheel in kon uitleven. Minstens even adembenemei het tweede deel van nr. 3 op het programma, de Sonata S» per soprano solo e basso van Castello. Zoals de titel al aa is de begeleiding hier volkomen ondergeschikt aan de flui Het leek ons een goede keus van Leonhardt om het clave te verwisselen voor het kleine orgel temeer vanwege de tig ingehouden registratie. Brüggen schitterde hier zee solo-partij is zo virtuoos dat de blokfluit af en toe niet e tijd heeft om de ademstoten in heldere klank om te zett Gelijkwaardiger partijen waren er in de Sonate in d val mann en in de Sonate Terza van Fontana. In dit laatst» groeide het samenspel naar een hoogtepunt. Topklasse. Vietnamese Bootvluchtelingen in ons land hebben het afgelo pen weekend hun jaarwisseling gevierd. Vrijdagavond werd In Alphen aan de Rijn door de 58 Vietnamese bewoners van pension 'Ruardi', een groots vuurwerk afgestoken. Ook op de Noordwijkse boulevard gin gen de 120 bewoners van Ho tel 'De Zeeleeuw', met veel ge knal het nieuwe jaar in. Nieuw jaarsdag wérd zowel in Alphen als in Noordwijk gevierd met een feestelijke maaltijd. ZEVENHOVEN Bij de politie van Zevenhoven zijn zondag drie gevallen van vergiftiging van honden ge meld. De huisdieren zijn vermoedelijk vergiftigd met strychnine. Het eerst vergif- tigingsgeval werd door de Zevenhovense politie min of meer toevallig ontdekt toen 2 wachtmeesters een bezoek brachten aan de plaatselijke dierenarts, waar net iemand met een ziek dier verscheen. De honden vertoonden gister middag na het uitlaten op de speelweide achter de Vrijen- hoek ernstige verschijnselen van stijfheid en verkramping. De politie vermoedt dat het hier gaat om strychnine-ver- giftiging na het eten van rond gestrooide etenswaren. Het is heel waarschijnlijk dat dit het werk is van een hondenhater of iemand die bezwaar heeft tegen het uitlaten van honden op de speelweide. Vandaag worden de ernstig zieke hon den in het Gerechtelijk Labo ratorium onderzocht. Intussen waarschuwt de politie Zeven hovense hondenbezitters hun huisdieren aan de lijn te hou den. ALPHEN AAN DEN RIJN Een demonstratie van een 20-tal jongeren op het bordes van het Alphense gemeente huis is uitgelopen op een massale vechtpartij met de politie. De jongeren, leden van de sociëteit 'Madonna', beklommen in de nacht van vrijdag op zaterdag het bor des van het raadhuis om te protesteren tegen het uitblij ven van nieuwe behuizing voor de sociëteit. Bij de vechtpartij werden twee waarschuwingsschoten ge lost en moest één agent in het ziekenhuis worden opge nomen. Gewapend met spandoeken verzamelden de 20 jongeren, zich om twee uur 's nachts op het bordes van het gemeente huis. Toen de stemming er in kwam werden er ruiten inge gooid waarna de demonstran ten het raadhuis probeerden binnen te dringen. De inmid dels gearriveerde agenten pro beerden de jongeren tegen te houden waarna zij met de stokken van de spandoeken in elkaar werden geslagen. In middels werden ook aan de achterzijde van het gebouw de ruiten ingegooid. Nadat de vier politiemensen om hulp hadden gevraagd gingen zij het gemeentehuis binnen waar zij tijdens de opnieuw op laaiende vechtpartijen twee waarschuwingsschoten losten. Na verloop van tijd verlieten de jongeren het raadhuis. Zij werden later in de nacht bij 'Madonna' gerresteerd. Twee van hen zijn inmiddels op vrije voeten gesteld. Op de overigen zal het zogenaamde snelrecht worden toegepast. Drie agenten hebben bij de vechtpartijen verwondingen opgelopen, waarvan één zo ernstig dat hij in het zieken huis moest worden opgeno men. In de nacht van zaterdag op zondag werden bij het poli tiebureau enkele ruiten inge gooid. De politie kon later op de dag een drietal jongeren aanhouden die bekenden dit uit wraak te hebben gedaan. Na verhoor zijn de drie weer vrijgelaten. KATWIJK Een 25-jarige Katwijker is zaterdagnacht met een stukgeslagen bierg las ernstig in het gelaat ver wond door een 17-jarige plaatsgenoot. sterke drank, viel in de Bui tensluisstraat na het sluiting suur van de cafés voorbijgan gers lastig, onder wie de Kat wijker die met zijn vrouw liep te wandelen. Bij de confronta tie met de oudere Katwijker haalde hij plotseling een bierg las tevoorschijn, sloeg het stuk en bewerkte er diens gezicht mee. De man moest met diepe sniiwonden worden behandeld in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De agressieve jon gen werd door de Katwijkse politie ingerekend wegens zware mishandeling. Rechts: De Warmondse Raad van Elf in de 50 jaar oude schuit. 1iii.;;n RA 11," 1.i t I- Het carnavalsgebeuren is het afgelopen weekeinde in al z'n hevigheid door de Leidse regio getrokken. In een aantal ge meenten is de zaak al weer afgesloten, maar de meeste rijken van Billenprikkers, Saksen en Blauwkousen zitten er nog zijn 50 jaar oude „bok" keurig geteerd en aangekleed het middelpunt vormde van de carnavalsoptocht. Hij had nooit gedacht dat zijn schuit nog eens zo'n glorieus einde zou meemaken. De bok werd in 1930 ge bouwd op de kleine scheepswerf van de middenin. Zaterdagmiddag zorgde het re- gebr. Schakenbos aan de Scheepmakers- delijk zachte weer voor veel belangstel ling voor de traditionele optochten en 's avonds schuifelden de bananen, wegen wachters, willempies en niet te vergeten de voetballers (Nederland die heeft de bal) over straten en pleinen naar de res pectievelijke hoofdkwartieren van de Prinsen, Raden van 11, Dansmariekes en Blaaskapellen. Vandaag en morgen staan nog garant voor een flinke dosis dolle pret dam. In die slechte jaren beschikten maar weinig veeboeren over een eigen bok dus verhuurde Schakenbos de schuit veelvul dig voor het overzetten van de koeien naar de polder Zwanburg. Later werd de bok verkocht en de laatste jaren lag hij half onder de modder te wachten op de bijl. Menigeen vindt het nu jammer dat zo'n oude schuit geen ander lot beschoren lijkt te zijn dan de open haard. Maar mis- voor de mensen die nog geen carnaval schien komt er na de glorievolle rit met hebben gevierd of er nog steeds niet ge noeg van hebben. Bok WARMOND In het Rijk van de War mondse Billenprikkers komt de stemming er prima in. De belangstelling voor de door de carnavalsvereniging georganiseer de evenementen groeit ieder jaar, on- de Billenprikkers nog een andere bestem ming opdagen voor de bok die al een hele geschiedenis achter zich heeft. Gouden Zwabber De 24-jarige Hans Ruël Engelman, wo nend aan de Tol in Leidschendam, heeft zaterdagavond tijdens de eerste grote car navalsbijeenkomst van „De Damzwab- danks het feit dat Warmond ook dit jaar bers" de „Gouden Zwabber" gekregen. De niet officieel het Billenprikkersrijk worden. Burgemeester en wethouders achten het nog niet de juiste tijd om offi cieel mee te werken door het overhandi gen van de sleutel aan Prins Nol I. De Bil lenprikkers rekenen er nu maar op dat het volgend jaar wel zal gebeuren. De pret was er echter niet minder om. Vrijdaga- onderscheiding werd hem door Prins Neptunus verleend als deelnemer aan de Paralympics in Arnhem, de olympische Spelen voor Gehandicapten. In Hans Ruël Engelman, die als zwemmer aan de spelen deelneemt, wilde de carnavalsvereniging alle gehandicapte sporters onderscheiden. De twwede „Gouden Zwabber", de hoog- vond puilden de feestgangers bijna uit de ste onderscheiding die de Leidschendamse jeugdsoos in het Meerpunt Zaterdagmid dag vierden de kleintjes het carnaval op hun manier met poppenkast, goochelen en veel lawaai. De optocht had niet de omvang van een bonte storm maar was toch zeker het be kijken en het beluisteren waard. De Bil lenprikkers reden in een zeer oude veeschuit die op een onderstel geplaatst was. De scheepsbouwer Adriaan Schaken bos zag met bijzonder veel genoegen dat carnavalisten kennen, ging naar oud- voorzitter en mede-oprichter van „De Damzwabbers", Ton de Wit. Zaterdagmid dag is de grote jaarlijkse optocht waaraan tal van verenigingen, instellingen en be drijven deelnamen weer in een ruim twee uur lange tocht door Leidschendam ge trokken. Een groot aantal muziekkorpsen, majorettengroepen, boerenkapellen en zelfs een jachthoornkorps zorgde voor de feestelijke begeleiding. Pronkstuk was uiteraard de Prinsewagen bestaande uit viertal draaiende halve bollen met hoog daarboven in een aparte cabine Prins Neptunus. Op het Damplein werd de cabine waaraan ter weerszijden raket ten waren bevestigd door een enorme kraan van de wagen af en hoog boven de menigte heen en weer bewogen. De raket ten zorgden daarbij via vuurwerk niet al leen voor het nodige lawaai maar ook voor stromen confetti. De Prins was zater dagmorgen om half 11, samen met Prins Willem de Eerste van „De Gaanders" uit Stompwijk, allebei uiteraard met hun Ra den van Elf, door burgemeester E. J. M. Kolfschoten en wethouder J. J. Meijer van Culturele Zaken en hun dames op het bordes van het raadhuis ontvangen. Prins Neptunus kreeg de sleutel van „Zwabber- dam" en prins Willem de voorzittersha mer van de Dorpsraad. Voordat de cham pagne rondging kregen de gemeentebes tuurders nog enkele onderscheidingen. De burgemeester een kompas zodat hij ook na zijn vertrek zijn vroegere ambtsgebied zal kunnen vinden en wethouder Meijer, vanwege de hobbels op de Stompwijkse- weg, een hobbelpaardje). Zondagmiddag was er, weer in „De Witte Kakatoe" aan de Damlaan, een feestmiddag voor de jeugd en gisteravond disco voor Leid- schendammers rond de twintig. Vanavond wordt een smokkerlaarsbal gehouden en morgen een carnavalesk slotfeest. Bezuiniging NOORDWIJKERHOUT Het carna valsfeest in het Kaninefaatenrijk van Noordwijkerhout had zaterdagmiddag een uitstekend begin. Mede dankzij het goede weer trok de traditionele optocht erg veel bezoekers. Deze bezoekers zagen een nog grotere optocht dan de jaren ervoor. De economische toestand en de daarmee gepaard gaande bezuinigingsdrift was wel het hoofdthema van de optocht. Vele groepen en wagens hadden het bezuinigen op energie als uitgangspunt genomen. Men liet duidelijk blijken deze bezuini ging wel te aanvaarden als de drank maar kon blijven vloeien. Ook de „we gaan naar Rome"-sfeer kwam duidelijk naar voren en wel naar twee kanten. Allereerst sloeg dit op het Neder lands elftal (met André van Duin als aan gever) en verder op de afgelopen speciale bisschoppensynode. Ook de benoeming van de heer Winkel tot burgemeester van Noordwijkerhout was in de stoet terug te vinden. Enerzijds werd de raad als een stelletje ezels betiteld (men had geen macht iets aan de benoeming te doen), ter wijl men anderzijds liet merken goed op „de Winkel" te kunnen passen. De carna valskoorts heerst op dit moment nog steeds en vindt morgen zijn afsluiting. De hoogtepunten voor morgen zijh de elf kroegentocht en de verbranding van het konijn. VOORHOUT Aan de Voorhoutse Prins Pieter en zijn gemalin Prinses Henny is vrijdagavond jongstleden de sleutel van de gemeente Voorhout overgedragen, dit gebeurde tijdens een korte plechtigheid in de raadszaal waar burgemeester van de Wouw de sleuteloverdracht verrichten. Zaterdag stond in het teken van een grootse carnavalsoptocht, onder het motto „Bokkenkolder in de Polder". Verder werd er diezelfde dag, en wel in het nach telijk uur, de Grote Bokverkiezing gehou den, die dit jaar leidde tot een vrouwelijke verkiezing en wel in de figuur van Mevr. Josten die vanwege haar vele bijdragen tijdens akties (onder meer tegen het vesti gen van een postkantoor op het voorter rein van de St. Agnes) en voor haar werk dat ze had verricht voor de minder vali den. Op zondag brachten de leden van de Raad van Elf een bezoek aan alle Voor houtse langdurig zieken en verblijdden dezen met een fruitschaal. Ook brachten zij een bezoek aan de kantine van S. V. Foreholte. Vanmiddag is er nog de traditionele be jaardenmiddag terwijl er vanavond nog een jongerenavond in het parochiehuis is gereserveerd. Morgenavond om 11 uur 11 is er dan als afsluiting Bokverzuipen en wordt de sleutel van Bokkendorp weer overgedragen aan de burgemeester. Ook zal er dan bekend worden gemaakt wie tiidens het gehele carnaval het best ver kleed is geweest en dus de wisselbeker mag ontvangen. Saksen Het carnavalsfeest ging zaterdagmiddag in Sassenheim door met een kolderkorso on der het motto „Saksen 5", vanaf het Oost- havenplein, onder muzikale begeleiding van „Adest Musica", het D. W. S. orkest uit Katwijk met hun majorettenpeloton, en het Saksenorkest geformeerd door de dames van de Raad van Elf. Er waren verschillende wagens met kolderieke fi guren zoals Joris en de Draak, met de Dansmariekes, uiteraard ook één met de Raad van Elf, waarbij de karikaturen van de vier oud-prinsen waren weergegeven. Bij de groepsprijzen kreeg het Saksenor kest de eerste prijs, gevolgd door een pelo ton Dansmariekes van de speeltuinvereni ging „Beatrix". Als derde kwam de groep „Harten Vijf" uit de bus. Als echte Saks in berenvel met knots, plus bierpul kreeg Piet Kapaan een eerste prijs, en Fedor Langelaan als reuzencadeau verpakt, de tweede. Na de prijsuitreiking in de fees- Blauwkousen De Hazerswoudse Groene Brug, di» bekend, op voorstel van een meerd in de gemeenteraad zal worden v( gen door een andere (nieuwe) oev binding tussen Dorpsstraat en Voorn zaterdag „onderscheiden". Prins Ri I van de carnavalsvereniging De I kousen voorzag de brug van twee" blauwe kousen. De heerser over h» tenrijk: „Groene Brug, wij danken dat je jaren lang hebt geholpen het] sbeeld te bepalen. Wij betreuren je kondigd heengaan en willen je gra< sieren met de ordetekens van de kousen nu het nog kan". De li plechtigheid werd bijgewoond door anderen Prinses Diana, Raad va Dansmariekes en Hofkapel De Ge: Klomp. Het carnavalsgebeuren in feestburcl Anker van Hazerswoude trok een r aantal deelnemers. Binnen een tijdsi van dertig uur vierden ruim vijftie derd kinderen en ouderen (meer da| procent van het bevolkingstotaal) tenavond op uitnodiging van De kousen. Het festijn startte vrijdé met het discofeest dat werd verzorg! AVRO's TopPop Discoshow. naise, en tot slot een traktatie voor de jeugd, 's Avonds was er een groot Prin senbal, waarbij de vorige vier Prinsen in hun fraaie ambtskostuum warén gestoken. Het werd weer een uitbundig feest met muzikale begeleiding van „de Strandjut ters" uit Aalsmeer en het eigen orkest „Kleintje Pils". Zondag werd er door „de Saksen" een groot aantal zieken bezocht thuis, in „de Schutse", „de Bernardus" en in Leidse ziekenhuizen. Ze werden allen, verrast met orchideeën. Zondagavond was er in de feestresidentie een disco, met ook Prins Joris en gevolg, „Kleintje Pils", ter wijl Corrie Konings kwam optreden, daar Sandy door ziekte niet kon komen. de zangeres Sandy („Ik ben verlig John Travolta") de kinderen. Het f tumeerde bal in de zaterdagavorf zondagmorgenuren maakte duidelif Prins Rudolph I en prinses Diana H meer carnavalsvolgelingen in het B» woudse krijgen. Het Lowland Trio, tractie op het grote bal masqué, trot aanvang van zijn optreden het pub top-conditie aan. Hofkapel De Ge: Klomp, dansmariekes, Dancing Do Haagse stadsprinses met haar vrouv Raad van Elf (de Jolige Mina's) en orkest The Arrows vulden tevens h» gramma. Overigens: de borrelbus vooral na afloop goede dienst. Toenemende belangstelling voor Brabants model Links: Prins Driekes en prin ses Mariek van de Noordwij- kerhoutso Kaninefaaten tij dens de prijsuitreiking voor de bestr verkleede carnavals- gangers.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4