Parker en de verplichte nummers... Verlies dames Scylla bi] Tempo Team Leiderdorp behaalt tiende zege op rij Nederland sterker in shorttrack- interland LSRG verspeelt pu NN B0N&R IN BOB KANSLOOS Be Graaff verrast bij snetschaakstrffd Asep@i(i@ Vliet r©eif lange afstands-test LEIDSE COURANT LEIDEN Terwijl elders in volle hevigheid het carnaval was losgebarsten, vormde za terdagavond de steer in de Leidse Vijf-meihal een schril contrast met de heersende feestelijkheid. Er ontrolde zich weer een saaie afleve ring uit de schier eindeloze vervolgserie „Parker en de verplichte nummers" aan het oog van het hondstrouwe Leidse legioen. Het Groningse Nationale Nederlanden Donar viel de eer te beurt om dit keer de bijrol te vervullen. Want de wedstrijden die het predikaat aantrekkelijk ver dienen mogen dan wel steeds zeldzamer worden, de verlo ren duels zijn evenzo zeld zaam. Donar, samen met Eve and Adam Stars, Punch en Fri8ol strijdend om de vierde plaats die recht geeft op deelname aan de play offs, was de zoveelste ploeg die er tegen de Leidenaars niet aan te pas kwam. En dat terwijl de pupillen van de scheiden de Hennie Blom ronduit matig speelden. Veel balverlies en te gehaast spel deden ver moeden dat de slijtageslag die het team dit lange sei zoen moet doormaken, steeds meer z'n tol gaat ei sen. Even leek het of de Europa- cup- en competitievermoeie nissen van Parker Donar de gelegenheid zouden geven voor een verrassing te zorgen. BASKETBAL De noorderlingen mochten in de beginfase uitlopen tot een 4-11 voorsprong, maar hun vreugde was van korte duur. De thuisploeg stelde orde op zaken en bij 20-19 werd er voor het eerst een voorsprong bereikt. Hennie Blom toonde het vertrouwen dat hij in de nieuwste aanwinst Chris Plaat heeft, door deze de plaats van spelverdeler te laten innemen, om zo. broer Mitchell de brood nodige rust te gunnen. Terecht vertrouwen naar bleek, want de Leidse equipe holde in één keer door naar 30-19, daarmee Donar definitief op achterstand zettend. Opvallend was het hoe gering de Amerikaanse in breng was aan Donar-zijde. Het duo Schulz/Jemison kwam er tegen de landgenoten Was- hington/Giddings totaal niet aan te pas en sloten de eerste helft met een gezamelijk pun tentotaal van 15 af. Een eerste helft die overigens een stand van 48-32 kende met een pri ma spelende Jim Woudstra aan Leidse zijde (17 punten). De tweede rondgang ging op dezelfde gezapige rommelige voet verder. Ervin Giddings mocht z'n reboundtotaal wat opvijzelen, omdat Washington met drie persoonlijke fouten nog even achter de hand werd gehouden en Harrie Kip in „burger" langs de kant zat met een enkelblessure. Ook oud-Parkerspelers Hans van Rooden en Bob Oostveen kon den de Leidse aanvalsgolven niet weerstaan, en moesten lij delijk toezien hoe het trio Mit chell Plaat, Jim Woudstra en Sid Bruinsma de vorsprong verder uitbouwde naar 66-40.- Ron Kruidhof, in de eerste speelpriode erg matig op dreef kwam langzamerhand steeds beter in z'n spel en wist toch nog 16 punten op z'n naam te brengen. De wedstrijd kabbel de voort en via 80-60 werd de uiteindelijke 90-76 stand be reikt. De arbiters Roolvink en Van der Willege voelden het duel prima aan, want hun niet altijd gelukkige beslissingen pasten goed in de lusteloze sfeer van het duel. Scores Parker: Woudstra 23; Bruinsma 17; M. Plaat 16; Kruidhof 16; Washington 8; Giddings 4; Leysner, Corne- lissens en C. Plaat 2. Scores NN Donar: Jemison 16; Schulz 13; Dijkstra 12; Lim- men 9. BOB Gisteravond was het duel te gen BOB van het zelfde laken een pak, alleen waren de Leid se actres die applaus verdien den wat groter in getal. Het weinig geconcentreerde spel Jim Woudstra toonde het afgelopen weekeinde opnieuw zijn uitstekende vorm. Hier scoort hij twee van z'n drieëntwintig in het duel tegen Donar. van Parker in de openingsfase gaf de gasten uit Oud Beije- land de gelegenheid tot 8-16 uit te lopen. Die voorsprong werd spoedig teniet gedaan en 19-18 was het resultaat van de tempoverhoging. Bij rust be droeg de stand 45-40. In de tweede helft werd de voor sprong gestaag uitgebreid. Via 76-60 werd het uiteindelijk 102-85. Cantu wacht Scores Parker: Bruinsma 25; M. Plaat 24; Kruidhof 18; Gid dings 14; Woudstra 12; Was hington 9. Scores BOB: Herbie Stamper 26; P. van Solm 19; Cook 18; Rijks 8. Standen Eredivisie heren: Leiden 33- 60; EBBC 34-56; Amstelveen 35-52; Donar 34-40; Punch 35- 38; Stars 35-36; Rowic 33-34; BOB 33-24); Landlust 35-22; Rotterdam-Zuid 33-8; Gronin gen 33-4. Eredivisie dames: Landlust 28-50; BOB 24-44; Rotterdam- Zuid 26-42; Blue Stars 26-34; Stars 26-28; Jolly Jumpers 25- 20; Voorburg 26-20; Flash 25- 12; Boxtel 27-8; DAS 27-2. Eorste divisie B: Bernisse 20- 34; Trotters 20-34; Jumpers 20-32; Zaandam 20-28; AMVJ 20-22; Utrecht 20-22; Paulus 20-20; BSW 20-18; Hertogbal- lers 19-16; Germaan 19-12; Boxtel 20-12; Kimbria 20-12; Sphinx 19-10; Arrows 19-4. PAUL VAN DER BIJL LEIDEN De Nederlandse shorttrackploeg heeft gist» De Uithof de interland tegen België gewonnen, al moet aangetekend worden, dat de Belgen incompleet warer in de Belgische shorttrackgelederen - wat anders dan nelijk ook op de ijsbaan doorwerkende taalstrijd - wa oorzaak van dat een sterke Waalse rijder bij de zuid» ontbrak. Er viel ook nog een Nederlands record te n Menno Boelsma bracht in de eerste heat van de 500 me op de klokken, een verbetering met eentionde van een de van het vorige week door hem gevestigde Nederla cord. Nederland was gisteren op alle afstanden sterker. De 100( bracht een overwinning voor Menno Boelsma. Hij bleef noot Wim den Elzen juist voor. De tijden in de finale ware gens minder scherp als die in de serie - 1.46.2 de snelst» de serie, 1.52.98 de winnende finale tijd, een taktische kv De 500 meter leverde behalve het al eerder gememoreei derlands record, ook nog een goede tijd op voor de pas ge Oegstgeestenaar Charles Veldhoven. Hij eindigde als c de finale in de tijd van 50.3! De 5000 meter aflossing e ook in een Nederlandse zege. In het algemeen klassemen in ook de resultaten van de B-ploegen van beide lanc verwerkt, gaf een 55 - 46 overwinning voor de thuisploeg De returninterland, die volgende week in Brugge zou pl< den, gaat overigens niet door. Oorzaak: ruzie tussen de V en Waalse shorttrackfederatie. LEIDEN In het topduel van het Leidse Studenten Rugby Gezelschap tegen het Am sterdamse Ascrum zat het ve nijn in de staart. De Leide naars ondervonden dat giste ren op het uitermate zware veld aan het Piet Paaltjespad. Tot twee minuten voor het einde leidde het toch wel wat sterkere studententeam nog met 10-4. Maar vlak voor het eindsignaal wist Ascrum toch nog toe te slaan: 10-10. Beide partijen doen een ernsti ge gooi naar het kampioen schap en daardoor promotie naar de ereklasse. De weder zijdse inzet was dan ook groot. Leiden was vooral sterk in het losse werk en de line o> dat vanuit deze kracht de score door LodeiZÉ mens en Van Dommel» 10-4 kon worden gebrai overwinning en daardo steviging van de leek zeker. Maar twee r voor tijd ging de Leid sie in de fout met blunder. Die penalty v Ascrum benut, waard! spanning aan de kop promotieklasse blijft vj ren... arao vee°3 ;idse| een f Leiden In verband met de carnavalsfestiviteiton bene den de Moerdijk werd er dit weekeinde slechts een be perkt programma afgewerkt. Alleen de hoogste twee klas sen van de dames en de he ren kwamen in het strijdperk. Voor Leiden en omstreken betekende dit de twee teams van Avanti, die overigens bei de 1-9 speelden (alleen won nen de dames en verloren de heren) en de twee teams van Scylla, waarvan de heren de punten deelden en de dames nipt ten onder gingen. Voor de 'heren' van Avanti wordt de sterkte van de ere klasse steeds duidelijker. Te gen Salto uit Apeldoorn, een team waartegen Scylla en de eerste helft nog een goed re sultaat behaalde, werd net als tegen 't Hooge Huys met 1-9 verloren. Alleen Bettine Vriese- koop redde de eer tegen Rei- nier Jens. Tegen Jaap van Spanje sleepte ze er nog wel een derde game uit, maar daar was de Hazerswoudse koek mee op, want tegen Ron van Spanje was ze kansloos. En John van ^trien en Theo Lou- wers kwamen er geheel niet aan te pas deze keer. Het is nog te vroeg om de uiteindelij ke balans op te maken, omdat Avanti Midstars nog tweemaal treft, maar al te groot optimis me lijkt niet gerechtvaardigd gezien de resultaten tot nu. Ook is het ondertussen niet meer zo voorspelbaar dat Scy lla, dat begon als gedoodverf de favoriet, de opvolger in de ereklasse wordt van Avanti of Midstars. Door remise tegen Shot kwamen de Leidenaars namelijk op gelijke hoogte met JCV, dat vorige week al van Docos won. Hoewel de wed strijd erg ongelukkig verliep voor Swier c.s. konden ze na afloop toch tevreden zijn met de puntendeling. Vooral ook omdat Sjoerd Meijer volkomen van slag af was en de tegen standers driemaal de hand moest drukken. Alleen in de openingspartij tegen Ruud Wiggers had hij een kans, maar hij verloor met 21-19 in de verlenging. Omdat hierna Wibo van Gennip met 21-18 in de derde game ten onder ging tegen Henk van Spanje en Wil liam de Bruijn vleugels kreeg TAFELTENNIS tegen Patrick Swier, had dit een 0-3 achterstand tot ge volg. Verrassend zegevierden Swier en Meijer hierna in het dubbel zodat de spanning te rug was, ook al werd het 1-4 voor de pauze. Na de rust vocht Scylla voor al wat het waard was en kwam via twee zeges van van Gennip en Swier knap terug tot 5-5. Scylla gaat nu gedeeld op kop met JCV, terwijl Docos volgt op twee punten. De vraag is alleen of Meijer zijn huidige vormcrisis op tijd te boven zal komen. Anders is de kans dat JCV ein delijk een het pingpongwalhal- la betreedt niet gering. Dames Volgens verwachting had Avanti geen kind aan Hoon horst. Hoonhorst is namelijk te zwak om driemaal op Avanti's derde dame, Monique Kooter, te scoren (dit lukte alleen Mar- jo Pazie), zodat het zelfs niet spannend werd. Brigitte Koo ter en Jolanda Noordam waren ongenaakbaar, zodat 9-1 de eindscore was. Minder goed verging het Scyl la. De zware druk die rust op de schouders van Stephien van Gennip en Sandra de Kruiff om steeds samen de wedstrijd te winnen, werd te gen Tempo Team te groot. Een mat spelende van Gennip moest in Ellen Klatt en Marjan van Vliet haar meerdere erken nen, terwijl Sandra de Kruiff, die na de open kampioen schappen van Wales haar speltype aanpaste en hier nog niet geheel op ingesteld is, van Vliet voor liet gaan, na echter wel in de beslissende game een 12-3 en 19-16 voorsprong te hebben verspeeld. Dit resul teerde in een 6-4 nederlaag, omdat Sophia Vaalburg vooral mentaal driemaal ten onder ging. Scylla staat hierdoor nu op de tweede plaats, één punt achter Tempo Team, zodat het er naar uit ziet ddat de thuis wedstrijd tegen de Amster damse dames, net als in de eerste competitiehelft, beslis send wordt voor het kam pioenschap van Nederland. Snelschaakkampioen De Graaft wordt vergezeld door Lisette Varkevisser (staand) en Gerda Langbroek, die de hoofdrollen vertolkten bij de meisjeskampioenschappen. LEIDEN De strijd om de Leidse snelschaaktitol heeft een verrassend verloop ge had. De Graaff (Phiiidor) werd na een zwakke start de nieu we kampioen. In de finale was hij oppermachtig. De favorie ten Charles Kuijpers en Ad van der Berg bleven duidelijk achter. In de B-poule werd De Jong eerste. Het dit jaar kwantitatief en kwalitatief goed bezette snel schaakkampioenschap kende al in de voorrondes enkele vreemde uitslagen. Weliswaar haalden alle favorieten de hoogste finalepoule, maar op merkelijk was dat Wim Heems kerk (LSG) met acht punten duidelijk de sterkste was. De Graaff werd overigens met 5,5 uit 9 bijna uitgeschakeld. In de finale, een twaalfkamp, begon De Graaff plotseling op dreef te raken. Slechts twee keer stond hij een remise af. Nadat Charlers Kuijpers hem in toom had gehouden, stelde De Graaff zijn kampioenschap met een puntendeling veilig te gen Jan Willem Duijzer. Achter De Graaff waren ook Ad van der Berg (Phiiidor) en Charles Kuijpers (LSG) duidelijk sterker dan de rest van de deelne mers. De topscorer uit de voorrondes Wim Heemskerk kwam nu niet verder dan een gedeelde vierde plaats. Eindstand 1. De Graaff (Phiii dor) 10 uit 11; 2.Van der Berg (Phiiidor) 8,5; 3. Kuijpers (LSG) 8; 4.Heemskerk (LSG), Joop Piket (Phiiidor) en Kuyf (Phiii dor) 6. In de lagere groepen werd ver woed gestreden om de prijzen. Leendert Pols (LSG) trok in de tweede groep aan het langste eind. Rob van der Aardweg (Lisse) scoorde wel een zelfde aantal punten, 7,5, maar in het onderlinge duel was Pols de sterkste. Op een half punt volgden Folkert Jan Geertsma (LSG), Joop Bakker (LSG) en Wilfried Binnendijk (Phiiidor). In de derde groep bleef Bert Jongsma (Phiiidor) met zeven punten uit acht wedstrijden Arie de Ru (Phiiidor) en Scher- penisse (Noordwijk) duidelijk voor. Voor de onderbondsspelers was een apart kampioenschap georganiseerd. De Jong, Elmer Boon en Mare Overeeern de den hier nauwelijks iets voor elkaar onder. De Jong won de Loiden De Leidse roeivere niging Asopo8 de Vliet orga niseerde zaterdagmorgen een lange-afstandstest voor' al haar ouderejaarswedetrij- droeiors en -roeisters. Hot 7,5 kilometerlange parcours voerde van Koudekerk over de kronkelige Rijn naar de Spanjaardsbrug in Leiden. De bedoeling van deze zware test was vooral om to kunnen zien hoever de verschillende zelf was het boven dien een uitstekende training voor de lange-afstandswed- strijden die eind volgende maand plaatsvinden, zoals de Heineken Roeivierkamp en de Head of the River. Zodoende was de Rijn, waar het anders zo rustig is in deze eerste prijs dankzij een over winning op Boon. Beide spe lers scoorden 7,5 punt, een half punt meer dan Overeem. De tweede groep werd hier ge wonnen door Buysen. De hoogste positie in de derde groep was voor Van 't Hof. De titelstrijd bij de meisjes werd dit jaar samen met het sneJschaakkampioenschap ge organiseerd. Lisette Varkevis ser werd zoals verwacht eerste bij de meisjes tot 20 jaar. Ge rda Langbroek trok bij de meisjes tot 16 jaar na een be slissingsduel aan het langste eind. Bij de jongens is Hans Kuyf dit jaar kampioen gewor den. Hij liet Roel Piket en Mare Overeem gemakkelijk achter zich. NI JSSEN TROTTERS IN TEMPO LANGS ARROWS LEIDEN Arrows is rode lantaarndrager in de eorste divisie B. Toch moest Nijssen Trotters oppassen omdat men in het duel met de Rot terdamse ploeg slechts met zeven spelers aantrad. Na het waarschijnlijk definitieve ver trek van twee man, ontbrak nu ook Hans Pleij wegens een schorsing. Reden voor de Trotters het karwei beheerst en geconcentreerd uit te voe ren. Nadat Arrows dertien mi nuten redelijk bij had kunnen blijven (23-30) snelden de Trotters naar 23-45 om al bij rust een afgetekende voor sprong te bezitten: 31-53. Op de snelheid (zowel breaks als snelle combinaties vanuit set-play situaties) van Nijssen bleef Arrows het antwoord schuldig. Via een laatste de marrage (van 49-79 naar 53- 97) won de Leidse ploeg met mijlen voorsprong: 65-107. Scores Nijssen: Lamping 24, Kop 19, P. Paulides 16, Ruis- senaars 14, Moerer en R. Pau lides 12, Berendsen 10. De Parker dames herstelden zich van de tweede nederlaag van vorige week tegen Cange- roes. Racing Amsterdam kreeg in de Vijf Meihal geen voet aan de grond: 86-72. Tegen lijstaanvoerder Goba uit Gorinchem haakte Luba na vijf minuten af. Een golijke stand werd door Goba in kor- BASKETBAL te tijd omgebogen naar een voorsprong van tien punten. Tegen de rust liep de achter stand voor de Leidenaars nog verder op: 41-56. Lange man Jaap de Waard was tóen al uit de wedstrijd: in minder dan vijftien minuten was hij door de soms onbegrijpelijk fluitende scheidsrechters op vijf fouten getracteerd. Luba, dat onder druk te snel organisatieverlies kent, kwam nog terug tot tien punten. De onvoldoende slui tende Leidse verdediging •bracht daarna toch een duide lijke winst voor Goba: 88-105. Scores Luba: Devilee 22, Van Oort 16, T. Kallenberg 14, vd Mark 11. Sedelaar MSV doet het de laatste tijd uitstekend. Nu werd het Rotterdamse AMVJ na een lang gelijkopgaande wedstrijd (29-28 bij rust) in de laatste tien minuten gevloerd. Ton Schlagwein was gelegenheids spelverdeler en coach Frans Hendriks speelde bij gebrek aan mankracht mee. Peter Goosen, Jan Peter Wiersema en Hendriks waren de opval lendste spelers die voor de uit eindelijk nog forse 74-56 over winning zorgden. Scores MSV: Hendriks 22, Goosen 12. Het Voorschotense Blitz (twee de klasse Rayon) moet zich eens ernstig gaan bera< .de steeds optredend€ king direct na rust uif kan worden.ln Den I het na een voordelige ruststand weer mis tel gus. Via 44-44 was Ars nen drie minuten lang uiteindelijk een 66-57 binnen te halen. Scores Blitz: De Weijs 2 ker 19. BVO won in Rotterda 64-77 van BV Charlois minimale achterstand (31-30). Door de afwe van copach Kallenb» twee vaste spelers BVO met Ben Ponsic coach en Ab Roepman ma eerste guard. Als man onderscheidde junj Jan de Mug zich. Scores BVO: Filippo 2 ma 20, Mug 14, Roepm Leiderdorp behaalde de zege op rij. Daardoor team van Hans van opgerukt naar een plaats op de ranglijst. I sitie overigens, waarv nog steeds niet zeker is motie nu het directe ge zijn. Het ongeslagen valt door Leiderdorp tr niet meer te achterhs Amersfoort werd Crack door Leiderdorp geklop De fysiek sterke tegen verzorgde in de eerste nog forse tegenstand werd uiteindelijk toch i 75 op de harde feiten gc Michiel Neervoort scoo punten. tijd van het jaar, het strijdto neel van vele fanatiek roeiende ploegen, die hun uiterste best deden om de voor hen gestar te boten in te halen. Als eerste ging de ouderejaars dame- sacht van start, die met dege lijke halen en een bij vlagen soepele cadans probeerden de overige ploegen voor te blij ven. Dat de dames daar niet helemaal in slaagden was niet alleen hun eigen schuld, maar tevens de verdienste van de zware herenvier, die in hun nieuwe opstelling goed voor de dag kwamen. Hoewel het goed te zien was dat deze vier (slag Marcel Al- bers, Arnout Jaspers, Tjeerd Jellema en Wilfried Hessing) nog niet zo lang in deze forma tie roeit, waren zij met krachti ge halen duidelijk de snelsten op deze testdag. Als deze ploeg de komende weken nog wat feller gaat roeien, zijn zij in het komende roeiselzoen zeker niet kansloos. Dit geldt ook voor hun lichtere tweedejaars clubgenoten die dertig secon den later binnenkwamen, en nog moeten leren hoe zij hun beenkracht moeten gebruiken. De meest ervaren roeiers start ten als laatsten. Zij oefenen momenteel alle acht in het technisch moeilijke nummer twee-zonder-stuurman, en doordat het duo v.d. Mey/Lod- der door een griepje geveld was, kwamen er drie tweetjes aan de start. Ton Bos en Henk Zomer, die vorig jaar al samen een aantal overwinningsblik- ken wisten te vergaren, begon nen als eerste en trokken er direct snel vandoor. Hierbij deed zich het enige incident van de wedstrijd voor, want zij belandden al na een halve kilo meter in het woelige water van een snelvarende rijnaak en hadden daarna de grootste moeite om weer in hun ritme te komen. De kracht, conditie en ervaring van deze zwar was desondanks ruim v de om zich de overige van het lijf te houden, hen ontspon zich een nend gevecht tussen Jurgens en Rob de W zijds en de lichte rc van der Steen en f ma anderzijds. Eerstger zware roeiers varen nog lang samen en hadden i de grootste moeite om roeiende lichte broedei te blijven. Het aanvalle enthousiaste roeien v< ma/v.d. Steen was goed genoed om Jur Wit te passeren, maar waren zij duidelijk i

Leidse Courant | 1980 | | pagina 18