Wielart en vedette f ituds sensatie van ockeytoernooi I VO&SPRMGIR STER VAN VERVELENDE DSTRUDENINAHOY' lege voor jeugdatleten "Si' in Hilversum les records bijswem strijd voor adspiranten Volendam schept titelkans PPAKTTITEL BIJ DAMES Jan Raas gereed voor klassiekers toy Seeker loopt record op de mijl LEIDSE COURANT MAANDAG 18 FEBRUARI 1980 PAGINA 15 .1 f1 pttI 1 JFX 1 "TTJ ï!se 'ERDAM Zodra een llzet een vedette wordt, «Bert hij de glamour van prestatie met steriele Ui gebaren te etaleren, ij de echte (spontane) ie verliest, is hij be ll tegen de strijd om de ^Q7)t, die elke wedstrijd al eer is. Nederlandse aten hebben die knop hersens nooit kunnen omdraaien. Jos Hermens, Gerard Tebroke en Harry Schulting benaderen de top, maar blijven atleet. „Ik mis dat fanatieke, dat ik bij an deren vaak wel zie", zei Hermens eens. Ruud Wielart heeft daar nooit problemen mee gehad en hij is dan ook de enige vedette, die de na tionale atletiek ooit heeft opgeleverd. Het is niet toe- 1 Jy Schulting gebruikte de wedstrijden in Ahoy' om istartsnelheid te verbeteren en kwam, met middel- ig succes, uit op de sprintnummers (zestig meter) en zonder horden. vallig, dat hij hoogspringer is, want die secte van atle ten vertoont altijd al een voorkeur voor uiterlijkheden en glitter. Zet Dwigth Sto nes, Jac9k Wszola en Ruud Wielart naast elkaar en de overeenkomsten zullen ie dereen frapperen. De beste hoogspringers zijn al lemaal vedetten. Bij Ruud Wie lart passen nog niet de beste wereldprestaties, maar de uit straling van een Olympisch kampioen heeft hij wel dege lijk. En dat zegt veel. Wielart heeft zich uit de kleuter-ambi- ance van de nationale atletiek opgewerkt tot een internatio nale grootheid. Drie jaar gele den was zijn huidige trainer Dragan Tancic er al van over tuigd, dat Wielart alle talent voor een kampioen heeft. „Het kan zes, zeven jaar duren", zei Tancic, „maar Ruud Wielart komt er." Tancic houdt welis waar van een pittige uitspraak op zijn tijd, maar is wel dege lijk een kundige en realistische coach. Gisteren zat hij op de hopeloos lege tribunes van het sportpaleis Ahoy' (duizend toe schouwers in twee dagen) om Wielart over 2,26 meter te zien springen. Een nieuw Neder lands record na slechts vijf po gingen (beginnend op 2,10 me ter) tijdens wedstrijden die in ternationaal heetten te zijn. Tancic zei al direct na het in springen zelfverzekerd dat Wielart in staat was die 2,26 te realiseren. De trainer, die de lessen aan Wielart als een vriendendienst (met onkosten vergoeding) beschouwt, liet daar direct op volgen dat Wie lart tot veel meer in staat is. Drie pogingen om de 2,30 me ter te overwinnen mislukten maar net. „Wielart heeft de potentie om die 2.30 gemakke lijk te halen", sprak Tancic te vreden. „Als zijn technische ontwikkeling net zo sterk door zet als de laatste tijd, wordt het zelfs 2.35 (het wereldre- Ruud Wielart overbrugt gemakkelijk de nieuwe nationale recordhoogte van 2,26 meter. >0. >e^EM joeden, j sMm tijde n zaalhoc cord van de Rus Jatsjenko- red). En hij is de enige hoog springer ter wereld die de kracht heeft om ooit 2.40 te springen." Toe maar. Welke Nederlandse atleet is ooit zo veel mogelijkheden toege dicht? Het is verleidelijk net zo hard door te draven als Tancic, maar verstandiger om de ont wikkeling van Wielart iets rusti ger te beschouwen. Daarom is het goed de Euro pese indoorkampioenschappen op 1 en 2 maart in Sindelfin- gen af te wachten. Wielart gaat daar als favoriet voor een me daille naar toe, want dit sei zoen sprongen slechts Mögen- burg (wegens een blessure af wezig in Rotterdam) en Jacobs beter dan Wielart. Geen kinde rachtige prestatie dus van de Nederlander, die na een sei zoen van louter blessures weer volledig terug is. Wielart, twee jaar geleden bij de EK in San Sebastian winnaar van het brons, onderkent zelf ook zijn vorm. „Ik ben vooral technisch beter gaan springen", vertelt hij, „daarom heeft dit nationale record me niet erg verrast. Ik heb alleen nog een beetje last van mijn enkelband, waardoor ik niet goed kan versnellen. Ik gebruik noodgedwongen veel kracht. Maar ik ben veel zeker der geworden, ik weet dat ik een bepaalde hoogte kan ha len. Daarom geloof ik ook, dat ik bij de EK het Nederlands re cord weer kan verbeteren." Metamorfose Kenmerkend voor Wielarts ROTTERDAM - Een jaar geleden leverden de indoor-inter- landwedstrijden tussen de jeugdatletiekploegen van Neder land en België een handvol Rotterdamse indoorrecords op. Za terdagmiddag in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' in de zo wel door de Nederlandse meisjes (62—35) als jongens (110— 29) opnieuw gewonnen wedstrijd bleef het bij twee evenarin- gen. Mario Westbroek liep voor de derde keer dit seizoen de zestig meter in 6.99 seconden en Marjan Olyslager evenaarde met 7.4 seconden een tien jaar geleden door Riet van de Berg geves tigd record op de zestig meter bij de meisjes. De meest aansprekende prestatie kwam op naam van Erik de Bruin. De 16-jarige Sliedrechter stootte met een zeven en een kwart kilogram wegende kogel de junioren werken met se niorenmateriaal zestien meter en had nog enkele pogingen, die net onder de grens bleven. metamorfose tot vedette is ook dat hij het record in Ne derland sprong. Hij be schouwde de „Ahoy' Interna tional Athletics" als een ui terst nuttige training en test, maar knoopte er ook de con sequenties van een wedstrijd aan vast: waar en wanneer dan ook de beste willen zijn. Wielart was dat gisteren on betwist. Zijn concurrenten Carlo Tranhardt (ook een pu pil van Tancic), Mark Borra en Aake Fransoon bleven res pectievelijk steken op 2.20 en Maar Wielart was ook de ster van het gehele tweedaagse ge beuren. Eerst werd het pols stokhoogspringen zaterdaga vond laat een desillusie voor de gapende kijkers, die van Thierry Vignerons (goed voor 5,62 meter) wel iets meer had den verwacht dan 5.40 meter. Toen daarna de nationale springers ook nog eens in actie kwamen, bleven alleen de ge zinsleden in het sportpaleis achter. Gisteren was de strijd van iets beter gehalte en kwa men enkele EK-kandidaten tot redelijke prestaties. Klaas Lok bleef op de 3000 meter in 7.58,9 negentiende boven de limiet, Koen Gijsbers op de 800 meter met 1.49,70 zelfs maar tweetiende en Edine van Heezik sprong verdienstelijk 6.16 meter ver (limiet 6.25) Over hun uitzending naar Sin- delfingen wordt nog enkele da gen driftig gediscussieerd. Hoe dan ook, met uitzondering van Wielart zal het gezelschap in West-Duitsland uit de toon val len. Olympische deelnemers als Harry Schulting (400 meter met en zonder horden) en Syl via Barlag (vijfkamp) gebruik ten de ontmoeting als oefen mogelijkheid en kwamen niet tot enigszins aansprekende prestaties. Rest de gedachte aan veel te veel uren sfeerloze indooratle- tiek, die het begin hadden moeten worden van successen in de toekomst. Het is waar, zonder hoop is morgen niet meer interessant, maar er zal heel wat moeten gebeuren voordat er de komende jaren in Ahoy' te genieten valt. Daar voor zullen B-finales en de meeste series moeten worden afgeschaft en zal het aantal buitenlandse toppers flink moeten toenemen. Amerika nen zijn altijd wel te vangen met een flinke buidel geld, dus investeren zal noodzakelijk zijn. Het risico van een fiasco zit er ook dan nog in, want voor het evenementen waarbij Ahoy zo goed als leeg bleef, lopen de hallen in West-Duits land en België nog altijd wél moeiteloos vol. Maar beter een sierlijke flop en geen vervolg, dan een eindeloze reeks verve ling. Wielart —tijdens zijn re cordpogingen was het span nend stil— heeft tenminste la ten zien wat een vedette ook in de atletiek kan bereiken. DICK HOFLAND )or;lü'i Wat tevoren niemand had kunnen gebeurde gisteren in de Rijnhal te tijdens de nationale kampioenschap- l zaalhockey. Groningse Studenten ver- 1.B in de voorlaatste wedstrijd Klein Zwit- ind en liet zodoende de Hagenaars èn iurrent MEP achter zich in de finalepoule kier ploegen. Eén seconde voor tijd klopte Grobben de doelman van KZ, Joost thuis, waardoor hij de stand op 87 it. De Noordelijke vreugde was groot, waar tientallen bezoekers zich in karna- met 5—4. |ingse Studenten was zonder meer de sen- van het toernooi. Allereerst was daar de lan, Carel Roessingh. Vooral in het treffen Hein Zwitserland bleek hij van grote waar enals trouwens zijn collega aan de andere Joost Claushuis. Daarnaast konden ook oi»and Keyser en Hans Grobben op een ui- 2J sterk toernooi terugzien. Sybrand Keyser [de man die het spel maakte en Grobben voor een groot deel van de produktie. 3d hij ook in het duel met Klein Zwitser- Tien minuten na de rust stond de ploeg ost Bellaart nog probleemloos op een ong van 7—4. Mede dank zij de inbreng obben (drie treffers) werd de achterstand Studs in een positieve score van 8—7 Een teleurgestelde Joost Bellaart Een verklaring? Ik weet het niet,' anders waren wij nu kampioen geweest, pncentratie was vaak niet voldoende en dat ons toch wel parten gespeeld. Ik vond de (enten wel erg hard spelen, hoewel Ik daar p Zwitserland en MEP uit Boxtel speelden ferste partij gelijk. Het niveau dat beide jtmachten etaleerden werd, zondor iets af len aan de prestatie van de Studs, niet geëvenaard. Het optreden van MEP, dat 4 Sjef van Geel, Jacq Joosten, Martien "en, Peter Langenhuysen, Carel van der en Henk de Windt zes spelers lovert ondscoach Wim van Heumen, viel togen >[een derde plaats. De indruk dat de zui gen op beslissende momenten met het bij hot karnaval zaten, leek zeker ge ld als men het oor te luisteren legde in ntine van de Rijnhal waar reeds allerlei ken voor de avond werden gemaakt. k dat als de vierde herenploeg in do zeer hte accommodatie van de Rijnhal optrad |hte verlichting en een veel te gladde vloer), Joost Claushuis. Hij bleek voor Klein Zwitserland andermaal een betrouwbare sluitpost. kwam hoege tamd rv> t jn het stuk voor. De ploeg uit Eni hade ck in de districtswedstrij den het gere ammaan 3 Hattem had terugge wezen, leed n 3dvxrli0?r tegen zowel Klein Zwit serland (9—5), (9—6), als de Studenten (7—2). De enige speler die zich met het spelpeil van de tegenstander kon meten, was aanvoer der Jard Sluiter. Hockey is in principe een sport die, indien door niet technisch geschoolde spelers beoefend, het aankijken amper waard is. Nog minder leuk is het wanneer het publiek vergast wordt op een aantal slechte zaalhockeypartijen, maar als dat dan bovendien ook nog om een dameswedstrijd gaat, dan kan men z'n lol op. De finale tussen MOP en Gooische werd op de onmogelijke tijd van zes uur gespeeld en het publiek gaapte naar believen, hetgeen ongetwijfeld niet alleen aan de honger te wijten was. Beleefdheid Dames als Nel van Kollenburg en Sophie von Weiier (beiden MOP) leverden nog wel een re delijke prestatie, maar voor de rest was het ronduit waardeloos. Reden ook waarom steeds meer mensen de beleefdheid niet meer konden opbrengen om te blijven zitten en huiswaarts keerden. Dat MOP aan het lang ste eind trok, was zonder meer terecht hoewel de dames uit Vught wel af en toe erg slordig waren in de afwerking. De dames van HDM plaatsten zich dank zij een tweede plaats in de poule nog wel voor de kruisfinales, maar werden daarin direct door MOP met de neus op de feiten gedrukt: 5—2. De strijd om de derde en vierde plaats werd wei- in winst omgebogen. De Haagse dames versloe gen Pinoké met 4—0. DENNIS MULKENS VITROLLES Jan Raas lijkt gereed voor de voorjaarsklas siekers, die op zaterdag 1 maart met de Omloop van het volk beginnen. In de Ronde van de Middellandse Zee be haalde de wereldkampioen op de weg gisteren zijn twee de etappe-overwinning. Nadat hij zaterdag de tweede rit had gewonnen, zegevierde hij een dag later in het tweede gedeelte van de derde etappe over 106 kilometer van Toulon naar Vitrolles. Raas legde het 106 kilometer lange traject van Toulon naar Vitrolles af in 2 uur 36 minuten en 35 secon den. In de sprint versloeg de Zeeuw de Belg Walter Planc- kaert. De Fransman Michel Laurent onttroonde Gerrie Knetemann als leider. Laurent zegevierde in de eerste helft van de derde etappe, een indi viduele tijdrit over 5500 meter. Hij legde de afstand in 22 min. 47,4 sec. af. Henk Lubberding werd tweede in 23.01,6. De start van de vijftiende Wie lerronde van Cuba voor ama teurs, die vandaag zou begin nen, is drie dagen uitgesteld. De aanleiding hiertoe was het uitbreken van een varkens- pest-epidemie in de oostelijke provincie van Cuba. Na het af slachten van de besmette be esten moesten er uitgebreide gezondheidsmaatregelen wor den getroffen om te voorko men dat de pest zich zou uit breiden naar andere streken. De organisatoren van de Ron de van Spanje 1980 zijn verze kerd van de deelneming van de Belg Freddy Maertens als kopman van zijn nieuwe Itali aanse ploeg. Maertens zal ook in de Giro, de ronde van Italië, aan de start verschijnen. De Belg Patrick Sercu is zater dagavond in het sportpaleis te Gent Europees wielerkampioen op het onderdeel omnium ge worden. Opvallend was dat de Zesdaagsekeizer in de vier ver schillende disciplines slechts één overwinning behaalde. Een wegwedstrijd voor ama teurs leverde een zege op voor Theo van Tol uit Poeldijk, Uitslagen: 1. Theo van Tol (Poeldijk) 60 km in 1.29,28; 2. René Koppert (Monster); 3. John van de Velde (Rijsber- gen); 4. Frans van de Enden (Monster); 5. Theo Groenewe- gen (Den Haag). (Van onze sportredactie) HILVERSUM De internationale toppaarden waren gistermiddag op de draversbaan van Hilversum niet van de partij in het hoofdnum mer. Daar had Leo Schoonhoven met Ozo Hol- landia op papier gebruik van kunnen maken. Maar Ozo Hollandia zat lang ingesloten en kwam in de eindstrijd net iets te kort. Kabbalus in handen van Wim van Buytene won met verrassend voor Ozo Hollandia en Pacema ker W. De Nootdorpse trainer Guus Knijnenburg keerde met twee overwinningen terug uit Hilver sum. Zijn leerling Diab won met Seredine Forest in het leerlingenwinterkampioenschap en Guus Knijnenburg zelf zegevierde met Rietje P in de Baltimorprijs. Dit is Reine Janet, die in de supertrio van Hilversum eerste werd. HENGELO Tijdens de nati onale winterkampioenschap pen voor adspiranten in Hen gelo zijn op zes afstanden Nederlandse records ge zwommen. Monique Drost van AZ en PC verbeterde het record op de 200 meter vrije slag tot 2.01.71. Het record stond op naam van Annelies Maas met 2.02.56, gezwom men in 1976. Op de 200 meter vrije slag voor de jongens kwam Hans Kroes (HPC) tot een verbete ring van zijn eigen record. Hij zwom 1.55.11, hetgeen een verbetering betekende van bij na vijftiende seconde. Het re cord was 1.55.6 en werd één december 1979 door Kroes gevestigd. Reggie de Jong (de Otters) verbeterde een record van An nelies Maas op de 800 meter vrije slag meisjes. Het record stond op 8.50.15, De Jong kwam tot 8.41.4. Maas had het record in februari 1976 in Anti bes gezwommen. Ria Willemse van Njord'59 bleef met 2.37.71 bijna een se conde onder haar eigen record op de 200 meter schoolslag,, dat ze op 25 januari in Bremen had gevestigd: 2.38.62. Gisteren won op de 100 meter schoolslag jeugdwaterpolo-in- ternational Arnold Nonnekes (Rotterdam) in 1.08.27. Het re cord stond sinds 1973 op naam van Robin Woutering (Zeemacht) met 1.09.0. Voorts legde Wilma van Velsen de 100 meter vlinderslag af in 1.03.17. Het record werd door haar ge deeld met Ineke Ran (1.03.4). De winterkampioenschappen van de adspiranten die afge lopen weekeinde in het 25 meterbad van Hengelo wer den gehouden, hebben enke le jongens en meisjes ge sterkt in hun Olympische as piraties. In de eerste plaats de 15-jarige Heemstodenaar Hans Kroos, die zeven titels op zijn naam bracht en daar bij het adspirantenrecord op de 200 meter vrije slag terug bracht tot 1.55.11. Tot dusver re was het Europees jeugd kampioenschap in Luxem burg zijn voornaamste dool, maar nu ziet zijn trainer Wim Geurtsen eventueel de Olym pische 4x200 meter vrijeslag- estafette in het verschiet ko- mon. Bij de oudere meisjes deed het viertal Conny van Bentum, Monique Drost, Ria Willemse en Wilma van Velsen van zich spreken. Van Bentum pakte zes titels, terwijl Monique Drost zich ontpopte als de huidige snelste op de 100 en 200 meter vrije slag met resp. 57.76 en 2.01.71. Wilma van Velsen won de 100 meter vlinderslag In 1.03.17 en Ria Willemse de 200 meter schoolslag in 2.37.71. Op de 100 me ter moest zij de overwinning delen met Mirjam Lemstra. Beiden finishten In 1.14.44. De voornaamste resultaten: Meisje» 14 jaar: 4 titels voor Esther Christen- husz (Weusthag): 100, 200, 400 en 800 meter vrije slag in 1.00.46, 2.08.50, 4.31.19 en 9.21.28. Miranda Tijhuls (De Dinkel) won de 100 meter schoolslag in 1.14.74. Meisjes 15 jaar: Conny van Bentum (De Waterkip) behaalde 6 titels: 100, 200, 400 en 800 meter vrije slag in 58.22, 2.03.47, 4.27.73 en 9.05.73, de 100 en 200 meter rugslag in 1.06.60 en 2.22.03. Joke Sandbergen (Devel) won de 100 meter vlinderslag in 1.04.89 en Marijke de Groot (Zweml/H) de 200 meter vlinderslag en de 400 meter wisselslag in 2.19.61 en 5.06.12. Meisjes 16 jaar Reggie de Jong won drie titels: de 400 en 800 meter vrije slag in 4.17.26 en 8.41.40 en de 400 meter wisselslag in 4.59.26. Ze werd tweede op de 200 meter vrije slag in 2.01.81 achter Monique Drost (AZPC), die behalve de 200 meter (2.01.71) ook de 100 meter vrije slag won in 57.76 sec. Wilma van Velsen (TZC Vahalis) behaalde overwinnin gen op de 100 en 200 meter vlinder slag (1.03.17 en 2.18.32) en de 200 meter wisselslag: 2.24.37. Ria Willom- se won hier de 200 meter schoolslag In 2.37.71. Jongens 14 jaar Edsard Schlinge- mann (Zevenhuizen) won zeven titels: 100, 200, 400 meter vrije slag In 57.40, 2.02.90 en 4.21.51, 100 en 200 meter rugslag In 1.04.90 en 2.19.78, 200 en 400 meter wisselslag in 2.19.85 en 4.56.79. 15 jaar: Hans Kroes (HPC) won zeven titels: 100, 200, 400 en 1500 meter vrije slag in 53.29, 1.55.11, 4.07.35, 16.34.32. 100 en 200 meter rugslag In 1.02.62 en 2.16.26 en 100 meter vlinderslag in 1.01.65. Ronnie Baars (VZC Ritm) nam de 400 meter wisselslag voor zijn rekening in 4.55.95. 16 jaar: Robert Verbeek (Zian Vit) won vijf titels: 200 meter vrije slag in 1.57.59, 100 met?r en 200 meter vlin derslag in 58.54 en 2.12.34, 200 en 400 meter wisselslag in 2.13.23 en 4.51.00. De 100 meter vrije slag werd gewonnen door Frank Rietbroek (RZ Roermond) in 53.64 voor Verbeek (53.66). Arnold Nonnekes (Rotterdam) won hier de 100 meter schoolslag In 1.08.27. HOUSTON Mary Decker heeft tijdens indoor-atletiek- wedstrijden in het Astrodome in Houston het officieuze we reldrecord op de één mijl (in door) verbeterd. De 21-jarige Amerikaanse legde de 1609 meter af in 4 minuten en 17.55 seconden. Het oude wereldre cord stond sedert vijf jaar met 4.28.5 op naam van Fran- cie Larrieu (VSt). Het was het derde wereldrecord in een tijdsbestek van drie weken dat Mary Decker op haar naam bracht. Op 26 januari liep de Ameri kaanse in Auckland de mijl in de open lucht in de nieuwe wereldre cordtijd van 4 minuten en 21.7 seconden. Vorige week noteer de zij in New York een tijd van 4 minuten en 00.8 seconden op de 1500 meter.De tijd van 4 minuten en 17.55 seconden op de mijl houdt in, dat er nu twee wereldrecords bestaan die be ter zijn dan de prestaties die als wereldrecord in de open lucht gelden. Het tweede re cord waarvoor dit geldt is het hoogspringen heren. De Rus Jatsjenko heeft die twee re cords met resp. 2,35 m (in door) en 2, 34 m (openlucht). In de Sovjet-Unie liep Olga Va- kroesjeva een officieus wereld record (indoor) op de 800 me ter: 1.58.4. Tijdens internationale atletiek wedstrijden in Los Angeles zijn een aantal atleten tot goede prestaties gekomen. De Ier Ea- monn Coghlan won de mijl in 3 minuten 52,9 seconden. De Keniaan Henry Rono kwam op de twee mijl tot 8 minuten en 21,7 seconden een tijd die dit seizoen nog niet eerder op het scorebord verscheen. Rono's landgenoot Mike Boit raasde de 880 yards af in 1 minuut en 48,6 seconden, de snelste tijd in dit seizoen. Mike Tully miste bij het hoogspringen drie po gingen met de lat op een hoogte van 5.64 meter, het geen een indoorrecord zou hebben betekend. De carnavalscross te Val- kenswaard over tien kilometer is zaterdagmiddag in een over winning geëindigd voor de Belg Karei Lismont. Zijn tijd was 33 minuten en 33 secon den. Gerard Nijboer van Da- ventria eindigde als tweede in 33.46. Robert Lismont, een broer van Karei, kwam op de derde plaats met 34.05. Bij de dames won Carla Beurskens een cross over 3600 meter in 13.47. DEN HAAG Dankzij het grote inzicht van Gerrie Müh- ren heeft Volendam zaterdag Den Bosch een niet mis te verstane afstraffing gegeven: 5—1. Mühren gaf de voorzet ten voor het tweede en derde doelpunt. FC Den Bosch ver hoogde de score zelf doordat Breuer in eigen doel schoot en Kamps met een verkeerde terugspeelbal Helling in staat stelde er 51 van te maken. gangspositie om de eerste plaats van Den Bosch over te nemen. Amsterdam werkte zich door een zege met 3—0 op De Graafschap op naar de zevende plaats. Het ging ech ter ten koste van twee gele kaarten, waarvan die van Kamphues zijn derde van het seizoen was. De noordelijke derby tussen Cambuur en Heerenveen, die niet minder dan 10.000 toe schouwers trok, eindigde in een gelijkspel. De Brit McDo nald, die bij Cambuur zijn de buut maakte, zorgde voor de gelijkmaker. De karakteristieken: Veen- dam—SVV 3—2 (2—0): 3. Ve- nema 1—0, 6. Venema 2—0.' 49. Seubers 3—0, 65. Kreft 3—1, 86. Hoogmoed 3—2. Scheidsrechter: Van der Laar. Geel voor De Haan en Zoet- muldei (beidon SW). Cambuur—Heerenveen 2—2 (1—1): 14. Wensveen 1—0, 38. Middelkoop 1 1, 64. Hendriks 1—2, 77. McDonald 2—2. Scheidsrechter: Mulder. Toe schouwers 10.500. Amsterdam—De Graafschap 3—0 (1—0): 16. Bisschot (strafschop) 1—0, 66. Gillissen 2—0, 81. Wegman 3—0. Scheidsrechter: Bakker. Toe schouwers: 900. Gele kaarten: Kamphues en Oudorland (beidon Amsterdam) en Tren- tolman (De Graafschap). Volendam—FC Den Bosch- 5—1 (2—1): 5. Tuyp 1—0, 24. Van den Bosch 1 1, 42. Mooyer 2-1, 67. Mooyer 3-1, 73. Breuer 4-1 (eigen doel), 89. Helling 51. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 6500. Gele kaart Kamps (Den Bosch).

Leidse Courant | 1980 | | pagina 15