Omleidingsweg Alphen pas in 1987 gereed Omwonenden „Ridderhof9'bepleiten maatregelen tegen geluidsoverlast Leiderdorpse winkeliers ontvouwen plannen winkel centrum 9t Oude Raadhuis Agendabureau Noord wijk lijdt kwijnend bestaan Leidschendam neemt bootvluchtelingen op „EERSTEPAAL JANUARI 1981 DE GROND IN" Zware vergiften gestolen Inbraken in Zwam- merdam Alphenaar ontving onterecht uitkering REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 13 FEBRUARI 1980 PAGIN v, ,i" Een maquette van het door architect Glücker ontworpen plan voor het oude raadhuis aan de Hoofdstraat. LEIDERDORP 28 appartementen en 1485 vierkante meter winkeloppervlak te in een pyramide-achtige vorm opge trokken; zo komt het toekomstige win kelcentrum in de Leiderdorpse raad- huisbuurt er uit te zien als het aan de winkeliers ligt. Verenigd in de 'Stich ting winkelcentrum 't Oude Raadhuis' ontvouwden zij gisteren hun plannen met betrekking tot het winkelcentrum dat op de plaats van het voormalige raadhuis aan de Hoofdstraat zal verrij zen. Een dag eerder bracht ook de pro jectontwikkelaar Verhey zijn ideëen over een toekomstig winkelcentrum naar voren. Naar aanleiding van het in oktober 1978 uitgebrachte rapport 'Leiderdorp, winkels in de toekomst' ontwikkelt een aantal winkeliers plannen om het oude raadhuis in de Hoofdstraat in handen te krijgen om op die plaats een nieuw winkelcentrum neer te zetten. Deze gedachte kwam niet onwelkom bij het gemeentebestuur. In juni 1979 besloot het, uitgaande van de ge dachte dat een winkelvoorziening de raadhuisbuurt 'levendig' zou houden, zijn medewerking aan de nieuwbouwplannen te verlenen. Trapsgewijs Architect Glücker, de ontwerper van het toekomstig winkelcomplex, heeft getracht het gebouw zoveel mogelijk te laten pas sen bij het karakter van de Hoofdstraat. Het ontworpen gebouw sluit qua hoogte aan op de bestaande bebouwing in de Hoofdstraat. De begane grond wordt ge heel ingenomen door winkelruimte, bijna 1500 vierkante meter, daarboven zijn 3 woonlagen gepland. Het geheel loopt trapsgewijs op, de bovenste woonlaag telt dan ook maar twee appartementen. De bovenste verdiepingen hebben schuine daken. De winkeliers hebben gekozen voor het zogenaamd 'inpandig' winkelen, wat bete kent dat alle winkels aan een passage ko- kant komt de doorgang uit op de Berken kade. De etalages van de winkels bevin den zich aan de buitenzijde van het pand, waar, door de eerste woonlaag uit te bou wen, een galerij is gecreëerd. In het win kelcomplex zullen zich 10 winkeliers kun nen vestigen. Premie B De 28 appartementen boven de winkels zullen vallen in de premie B-koopsector. Zij zijn bereikbaar vanaf het lift- en trap penhuis aan de Hoofdstraat. De bergingen van de woningen zijn gepland aan de kant van de Dr. Van Rhijnstraat. Hoeveel het totale complex gaat kosten is nog niet be kend. De heer Schouten, voorzitter van de stichting, kon wel zeggen dat exploitatie kosten voor de winkeliers de helft tot een derde zouden gaan bedragen dan die in Winkelhof. In de plannen zijn de parkeerplaatsen ge situeerd aan de Berkenkade en aan de achterzijde van het winkelcomplex. Het gemeentebestuur wil de bewoners aan de Kastanjelaan de mogelijkheid bieden om aan de achterzijde van hun huis een eigen parkeerplaats in de vorm van een car-port te maken. Deze car-port zou slechts voor een klein gedeelte ten koste van de tuin gaan. Op deze wijze wil de gemeente de eigen parkeervoorziening veilig stellen. Keuze Wat betreft de sociaal-culturele voorzie ningen in het oude dorp, ooit nog eens naar voren gebracht in de discussie rond om het raadhuis, zei wethouder Bezemer gisteravond dat er genoeg ruimtes in han den van de gemeente zijn om aan de wen sen tenaanzien hiervan te kunnen vol doen. Het gemeentebestuur van Leiderdorp wil de bevolking zoveel mogelijk betrekken bij de verdere ontwikkeling van de plan nen. Op 18 en 19 februari worden er in formatieavonden in het dorpshuis gehou den. Nadat de raadscommissies advies hebben uitgebracht neemt de Leiderdorp se raad op 12 mei een beslissing over wij ziging van het bestemmingsplan waarna tot verkoop van de grond kan worden overgegaan. Wanneer alles naar wens verloopt en er geen bezwaarschriften worden ingediend kan de eerste paal voor' het complex in januari 1981 geslagen wor den. Voordat het zover is zal de gemeente raad echter eerst een keuze moeten doen uit de twee alternatieven die nu op tafel liggen. NOORDWIJK Ilct wil nog niet vlotten met het agenda- bureau van de gemeente. Dit bureau werd enige tijd gele den opgericht op aandrang van de PvdA-fractie in de ge meenteraad en heeft onderdak gevonden op de afdeling wel zijnszorg van de gemeentese cretarie. De behoefte diende zich aan, omdat het maar al te vaak voorkwam dat uitvoeringen en andere culturele manifestaties op dezelfde dag georganiseerd werden, waardoor men elkaar afbreuk deed. Het behoort tot de taak van het agendabureau om met medewerking van verenigingsbesturen en andere organisatoren tot een zekere coördinatie te komen. Aan die medewerking blijkt nog van alles te mankeren. „Deze zaak leeft niet", aldus welzijnsambtenaar De Liefde. „Als men te horen krijgt dat op een bepaalde datum reeds een gebeurtenis is gepland, be staat er over het algemeen weinig animo de eigen plan nen te wijzigen. Men houdt het evenement dan toch maar op de eenmaal gekozen datum". Ook blijft men in gebreke de te houden evenementen op te geven, zo blijkt uit de informa tie van De Liefde. De organi satoren gaan het agendabure au gewoon voorbij. En toch hebben alle plaatselijke vere nigingen en instellingen van de gemeente een brief gehad, waarin op de aanwezigheid en het doel van het bureau werd geattendeerd. Blijkbaar gaat men liever z'n eigen gang. Het gemeentebestuur zal nu proberen door meer publiciteit een grotere belangstelling voor het agendabureau te wekken. LEIDSCHENDAM Begin volgend jaar zullen in Leidschendam een viertal flatwo ningen beschikbaar worden gesteld voor cir ca 20 bootvluchtelingen uit Vietnam. In sep tember van dit jaar wordt een kerngroep en een vrijwilligersgroep voor de opvang sa mengesteld. Dit deelde wethouder J. M. Kra nenburg, die enkele weken geleden samen met 14 andere vertegenwoordigers van 8 ge meenten uit de Haagse regio een voorlich tingsbijeenkomst heeft bijgewoond, onlangs in de commissie voor sociale zaken en volksgezondheid mee. Leidschendam, Rijs wijk, Voorburg, Voorschoten en Zoetermeer hebben al besloten samen 26 woningen be schikbaar te stellen, Wassenaar, Den Haag en Nootdorp hebben nog geen aantal bekend gemaakt maar zullen wel aan de opvang deelnemen. „Flatwoningen komen op het ogenblik maar schaars vrij", aldus de wethouder, „maar bij het gereedkomen van enkele honderden flats in onder andere Duivenvoorde komt volgend jaar februari de doorstroming weer op gang". Voor de huisvesting is zeer veel voorbereiding nodig en Nederland verwacht nog 1000 a 1500 vluch telingen die eerst in kampen moeten worden ondergebracht. De vorig jaar oktober opgerich te Vereniging Vluchtelingenwerk Nederland, gefuseerd uit negen verschillende instellingen en stichtingen, probeert eerst familieleden, die soms over de hele wereld verspreid zijn, te her enigen. Het commissielid J. J. Roovers zei nog steeds niet enthousiast te zijn, voornamelijk vanwege de „levensgrote" moeilijkheden die hij bii het onderwijs verwacht. Hij dacht dat Leid schendam als gemeente hiervoor misschien te klein is en onvoldoende mogelijkheden heeft om het goed te doen. Andere minderheden in Leidschendam zouden bovendien niet in het gedrang mogen komen. Op de vraag van de heer J. A. W. Pohlkamp waarom het allemaal zo lang moet duren zei de wethouder dat op vang ook volgend jaar nog hard nodig zal zijn, „er zijn nog steeds vluchtelingen onderweg". Op de bijeenkomst die op 10 januari in Zoeter meer is gehouden zei de heer B. Lammers van de VVN dat in het hele land 30 opvangcentra voor telkens circa 80 personen zijn opgericht waarvan 13 in de drie westelijke provincies. De vluchtelingen blijven daar 9 maanden. Wat het onderwijs betreft deelde de heer Lammers in Zoetermeer mee dat niet het onderwijssysteem het hoofdprobleem is maar de taal. Een aparte taaldocent is wenselijk voor communicatie en werk maar jonge kinderen kunnen zonder gro te problemen in het bestaande onderwijs wor den opgenomen en in sommige gevallen funge ren zij zelfs als tolk. De Vietnamese vluchtelin gen hebben zo goed als zeker geen weg terug en daarom moet het doel zijn deze merisen op zo kort mogelijke termijn in de Nederlandse sa menleving te integreren. ALPHEN AAN DE RIJN In de Maranatha Kerk in Aphen aan de Rijn treedt mor gen het Gemini Ensemble op. Het gezelschap bestaat uit twee blazers, drie strijkers en een pianist, en speelt voorna melijk kamermuziekwerken uit verschillende stijlperiodes en voor diverse bezettingen. Het concert in de Maranatha Kerk begint om kwart over acht. De toegangsprijs be draagt 10 gulden voor volwas senen en 7 gulden voor CJP- ers en 65-plussers. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Kultu- rele Raad, Wilhelminalaan 12 in Alphen aan de Rijn. HAZERSWOUDE De Stichting Boomkwekerijbelan- gen Sierteeltcentrum Boskoop- KORTWEG Hazerswoude, Stibos genaamd, wil een showpark oprichten dat kan uitgroeien tot een na tionale attractie. Beheer en ex ploitatie hiervan zouden in handen moeten worden ge steld bij een stichting waarin de sierteeltkwekers, vakbon den, handelaren en vertegen woordigers van de gemeenten die in de 'Stibos' deelnemen, vertegenwoordigd zijn. KOUDEKERK AAN DE RIJN Carnavalsvereniging „De Zwarte Kraai" heeft het afgelopen weekeinden enkele onderscheidingen uitgereikt. De heer W. van der Voort kreeg de oorkonde in de orde van de „Zwarte Kraai" voor al het werk dat hij voor het Kou- dekerkse dierenpark verricht. Mevrouw Jonker kreeg dezelf de onderscheiding in verband met haar werkzaamheden voor de Koudekerkse bejaar den. HAZERSWOUDE De Jeugdraad Hazerswoude wil proberen te verhinderen dat menten op hetzelfde tijdstip plaatsvinden. Vanavond buigt de Jeugdraad zich vanaf acht uur over de vraag op welke wijze de jeugdactiviteiten van de verschillende verenigingen kunnen worden gecoördi neerd. Leden adviesraad b 'Avantf HAZERSWOUDE T tennisvereniging Av krijgt, ingevolge een be van de algemene ledenvei dering, een. ledenadviest Het voorstel van het bes om een ledenraad in he ven te roepen, haalde nit vereiste bijval. Dertien tot vijftien perst zullen zitting nemen in de viesraad, die in het ve gingsverband de overleg] ner met het bestuur word elk geval zal elke comni| van de Hazerswoudse du, de ledenadviesraad zijn vi genwoordigd. Ook niet in commissie zitting hebb personen maken deel uit hel adviesorgaan. Binnen afzienbare tijd Avanti te starten met de huur van de sportzaal aa Sportparklaan voor sport nementen. In dit ver! wordt onder meer gedacht een jaarlijkse sportdag bedrijven. „De Tureluur" toont Hazerswoud van andere zijde HAZERSWOUDE In commissie „Mooi Hazersi de" is de idee ontstaan on burgerij in de gelegenhei stellen per boot Hazerswc en zijn waterrijke omgei te ontdekken. Daarom Stichting Rondvaartboot Tureluur" in het leven gt pen die intussen een tweeënvijftig personen plaats biedende rondvj boot heeft aangekocht. Kapitein van het schip i Goedegeburen van de Steenstraat 25. De boot is Tureluur" gedoopt, naar di lijknamige natuurwerkg die onderdeel uitmaakt va commissie „Mooi Hazers\ de". Met ingang van 1 komt het vaartuig, dat nog wordt geverfd en opgepo in de vaart. Jan Rietveld, de Stichting Rondvaart „De Tureluur": „Het schip doet aan alle eisen gesteld waterpolitie en verzekeri maatschappij. Ieder gezelsc kan de boot per hele of h dag huren". LEIDSCHENDAM Ui gifkast van de Heuvel-j theek aan de Burgemea Keijzerlaan in Leidsé dam is in de nacht maandag op dinsdag grote hoeveelheid opiaten zware vergiften gestolen, politie waarschuwt ervo dat inname van de vergift de dood tot gevolg kan b ben. Men wordt verzocht het aantreffen van deze tige poeders, ampullen en bietten contact op te nen met de gemeentepolitie t Leidschendam, telefoon 20.93.04 of 200.200. ALPHEN AAN DE RIJN Wanneer de ka mer akkoord gaat met de plannen van mi nister Tuynman van Verkeer en Waterstaat zal het Alphens gedeelte van rijksweg 11 medio 1986 in gebruik kunnen worden geno men. De omleidingsweg, die bedoeld is om in afwachting van rijksweg 11 het verkeer uit de bebouwde kom van Alphen te lokken, zal pas in 1987 berijdbaar zijn. Dit bleek uit nieuwe berekeningen die de ka mercommissie voor ruimtelijke ordening en stadsontwikkeling maandag voorgelegd kreeg. Of de Tweede Kamer de plannen van de minis ter zal onderschrijven blijft vooralsnog de vraag. De opmerkingen van de fractievoorzit ters ten aanzien van het meerjarenplan van de minister wijzen erop dat de plannen van de be windsman het niet ongeschonden zullen halen. Daarbij is het niet onmogelijk dat het gedeelte Leiden - Alphen van rijksweg 11 door gebrek aan financiën alsnog geschrapt zal worden. Eerste paal Uit de berekeningen bleek ook dat pas in fe bruari 1982 een start kan worden gemaakt met het opspuiten van de grond voor de toekomsti ge woonwijk in Kerk en Zanen, ten zuiden van de spoorlijn. De werkzaamheden zouden in 1985 kunnen beginnen. In 1992 zou dan een be gin kunnen worden gemaakt met de bouw van woningen in deze toekomstige wijk. ALPHEN/ZWAMMERDd Inbrekers hebben giste vond gebruik gemaakt v de afwezigheid van de bei ners van twee woningen de Zwammerdamse Buit dorpstraat en Withenli straat. In beide gevallen werd draairaampjes aan de acht zijde van de woning gef ceerd. De buit bestond uit s reo-apparatuur, geld en den. ALPHEN AAN DE RIJN De Alphense Kulturele organiseert zaterdag 16 febri ri een optreden van het Ha Sprookjestoneel in zaal Nal Opgevoerd wordt het tone spel 'Dagdromen', het verb van de baas van Dromenla die niet van dromen houdt opvoering is bedoeld voor k deren van 6-12 jaar. De vo stelling begint om twee uur kaarten zijn voor drie guld Alphen aan de Rijn. KOUDEKERK AAN DE RIJN Het Kou dekerkse gemeentebestuur maakt ernst met het treffen van maatregelen tegen de ge luidshinder die door omwonenden van „De Ridderhof" wordt ondervonden. Vooral op disco-avonden is de overlast aanzienlijk. Onlangs had een vechtpartij tussen een groep jongeren uit Alphen aan den Rijn en een groep uit Koudekerk plaats, waarbij twaalf jongens door de politie werden opge pakt. De omwonenden willen beslist niet dat de dis- co-avonden tot het verleden moeten gaan beho ren, maar zij willen duidelijke maatregelen te gen de geluidsoverlast, die soms zoals bij name tingen is gebleken, de 60 decibel haalt. „Wan neer wij vragen om het geluid wat af te zwak ken, gebeurt dit even, maar na een poosje gaat men op de oude voet voort", aldus de klacht van de heer Kastelein een van de omwonen den. De heer Kamberg van het Ridderhofbestuur deelde gisteravond tijdens een bijeenkomst over de gerezen problemen met de omwonenden en het gemeentebestuur mee dat door het bestuur met de jeugd gepraat zal worden over het bal dadig gedrag op straat na afloop, van de disco avonden. Een extra surveillance van de politie zou volgens hem een preventieve werking kun nen hebben. Bovendien beloofde de heer Kam berg in de toekomst blikjes bier te gaan schen ken in het centrum. Tenslotte overweegt het Ridderhofbestuur een. jeugdsociëteit met lid maatschapskaarten in het leven te roepen. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De Haagse politierechter heeft een 27-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn veroor deeld tot een boete van twee honderd gulden en voor waardelijk twee weken ge vangenisstraf. De man had in totaal onrechtmatig veer tienduizend gulden aan uit kering ontvangen omdat hij andere inkomsten had ver zwegen. De officier van justitie eiste te gen verdachte vijfhonderd gulden boete en voorwaarde lijk vier weken gevangei straf met proeftijd van t» jaar. De Haagse politierech betrachtte wat clementie i het oog op het feit dat v dachte bezig is het onrechte tig ontvangen bedrag terug betalen. In militaire dienst had de phenaar een blessure aan i knie opgelopen, waarvoor later gedeeltelijk arbeidson schikt werd verklaard, werkte bepaalde tijd als inp« ker in de Aalsmeerse veiti maar liet na om bij het Gf> melding van zijn daar veria gen inkomsten te maken.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4