Verdeeldheid over nieuwste raadhuisplannen gemeentesecretarie kampt met ernstig ruimtegebrek godsdienstonderwijs op openbare lagere school Hervormde emeente wil Nieuwe wachter voor Hoogmadese Doesbrug Ripse fancy fair brengt bijna 35 mille op :gio Nieuwe bibliotheek Opbrengst aanzienlijk minder dan vorig jaar RIJPWETERING De fancy fair voor de Ripse ver enigingen heeft 34.322,- op gebracht. Deze opbrengst is maar liefst ruim 3.362,- minder dan vorig jaar. De daling van de totale op brengst van deze jaarlijks te houden fancy fair, liet zich za terdagavond nog niet aanzien, want toen werd er nog 760,— meer „gebeurd" dan op de eer ste dag van de vorige fancy fair. Zondag heeft men waar schijnlijk veel concurrentie ondervonden van het grote carnavalsfeest in Roelofarend- sveen dat door veel Ripse jon geren is bezocht. Desondanks mag de fancy fair toch wel weer geslaagd wor den genoemd. De netto-op brengst wordt geraamd op 16.000,-- en dat bedrag gaat altijd nog ver boven de jaar- huur van het dorpshuis uit. Grootste trekpleister was na tuurlijk weer het rad van avontuur, dat maar liefst 19.674,- opleverde, terwijl de opbrengst van de keuken met bar 4.327,-- bedroeg. De naam van de pop (Annie) werd niet geraden. Bij het speerwerpen werd Marcel Strijk winnaar, terwijl Wil Weenink zich superieur in het prijsschieten toonde. Bij de grote verloting vielen de vol gende lotnummers in de prij zen: 613, 213, 1229, 2930, 801, 595, 1527, 2804, 939 en 239. KORTWEG HAZERSWOUDE Het christelijk gemengd koor Zang en Vriendschap wil in 1981 een belangrijke werk gaan uit voeren. Bestuur van de meer dan zestig jaar oude vereni ging en dirigent Ger Hovius hebben namelijk het oog laten vallen op „Die Jahreszeiten", een oratorium van Joseph Haydn. LEIDSE COURANT DINSDAG 12 FEBRUARI 1980 PAGII j Het Alkemadese raadhuis dat al zijn ambtenaren niet behoorlijk kan huisvesten. AlkpmairlpQP Verbouwing oude iTA-iLiA^ J-1JLO.postkantoor biedt geen soelaas ALKEMADE Verbouwing van het aan het gemeentehuis grenzende oude postkantoor biedt in de huidige situa tie nauwelijks soelaas voor het con stante ruimtegebrek op de gemeentese cretarie in Roelofarendsveen. Wethou der Van Duijkeren bracht gisteravond in de raadscommissie financiën, nieu we ideeën over deze zaak ter tafel. Met de opening van het nieuwe postkan toor in Roelofarendsveen dacht de ge meente Alkemade het steeds groter wor dende ruimtegebrek op de secretarie op te kunnen heffen. Het naast de secretarie gelegen oude postkantoor diende slechts opnieuw ingedeeld en hier en daar ver bouwd te worden, zo dacht men. Op een gemaakte schetsindeling viel het echter allemaal tegen. De mogelijkheden voor de secretarie en het er werkende personeel blijken aldus de wethouder nauwelijks groter te worden. Toch zal er in de toekomst wat moeten ge schieden om het steeds groeiend aantal ambtenaren onderdak te bieden. Totale nieuwbouw zit er niet in aangezien het huidige gemeentehuis een aantal aantrek kelijke punten heeft en bovendien ont breekt op dit moment het geld. Wethou der Van Duijkeren bracht twee suggesties ter tafel. 1) Het oude bodehuis slopen en nieuw bouw ter plekke, zodat een aantal wensen gerealiseerd kunnen worden. 2) Het oude postkantoor hier en daar ver beteren en verder uitbreiden in achter waartse richting. Commissielid Kret (CDA) voelde met col lega Van Nugteren weinig voor de eerste oplossing, aangezien het bodehuis naar zijn zeggen pas een jaar of drie geleden is verbouwd voor zo'n 84.000 gulden en slo pen dan toch eigenlijk op kapitaalsvernie tiging zou lijken. Al met al kwam de raadscommissie financiën er natuurlijk nog niet uit. Men zal nu verdere rappor ten afwachten, al moet een en ander wel gezien worden in het licht van verdere uitbreiding van het personeelsbestand en uitbreiding van de taken der gemeente. Over wat het allemaal gaat kosten viel natuurlijk ook nog niets te zeggen. Voor lopig heeft Alkemade 170.000 gulden op genomen in de meerjarenbegroting. Geldkistje met drie mille gestolen RIJNSBURG Bij een lir- ma aan de Dubbelebuurt in Rijnsburg is vannacht inge broken. De daders zijn het pand binnengekomen door een schot van een magazijn- deur te vernielen. In het kantoor van de firma werden diverse bureaus door zocht. Uiteindelijk werd een geldkistje met daarin een be drag van 3000 gulden meege nomen. Geen 34 maar 3 Leidse doelpunten LEIDEN De dames van Unitas Leiden hebben afgelo pen zondag inderdaad gewon nen van VVSB. Maar het be treft hier een 0-3 overwinning, en niet, zoals gisteren in de sportbijlage van de Leidse Courant werd vermeld, een monsterzege van 0-34. Geen record derhalve voor de Leid se damesvoetbalsters. OUDGEDIENDE H.BANK GAA TMETPENSIOE. HOOGMADE Brugwachter H.G.A. Bank van de Hoogmadese Kerkstraat is deze maand voor het laatst te zien geweest op zijn vertrouwde stekkie op de Does- brug. Hij heeft te kennen gegeven met pensioen te willen gaan. In verband met zijn leeftijd werd het werk wat aan de zware kant. De opvolging van brugwach ter Bank heeft de gemeente Woubrugge de nodige hoofdbrekers gekost. Het bleek na melijk onmogelijk te zijn om een nieuwe brugwachter te vinden die evenals de heer Bank het brugwachterschap met een ande re functie kon combineren. Sinds 1965 bedient de heer Bank de brug in de provinciale weg over de Does. Groot wa terverkeer passeert dSar wel niet. Maar voor de recreatievaart is de brug een belangrijk knooppunt in de route van Doeshaven naar Wijde Aa en Braassemermeer. Op een mooie zomerdag wordt de Doesbrug ongeveer 75 keer door plezierjachtjes gepasseerd. Midden stander Bank combineerde zijn brugwachtei sactiviteiten altijd met de verkoop van rijwie len en rookwaren aan de Kerkstraat. Hf - werkte allemaal prima. Als een schipper c Doesbrug naderde was een signaal van c scheepshoorn ruim voldoende om de hee/j Bank zijn nering spoorslags te doen verlate en doorgang te verlenen. Op momenten dei de brugwachter een vrije dag wilde of op va kantie was, bemande reserve-brugwachte Rinus Wolvers de brug. Vorig najaar wilde de heer Bank zijn activ teiten zo langzamerhand eens beëindigen, h spoedig bleek dat er geen kandidaten ware die het 'erbij' konden doen. Het lukte niet h( brugwachterschap op de oude voet voort t zetten. Duidelijk werd dat het in ieder gevi een kostbare zaak zou zijn. De gemeenl Woubrugge zal dan ook dieper in de buide moeten tasten voor de nieuwe brugwachte Van der Krogt. Vijfenzeventig procent va de vergoeding wordt ingebracht door de j vincie Zuid-Holland. ;pr,] Nieuwe woningen in Ter Aar bijna gereed Binnen afzienbare tijd zal de oplevering van elf woningen aan de Kortenaarseweg als mede zeven woningen aan de Oostkanaalweg in Ter Aar (zie foto) kunnen plaatsvin den. Ten einde met de af werking van de omgeving voordat de bewoners de wo ningen zullen betrekken, een begin te kunnen maken, is nu reeds een krediet nodig van 77.000.-. B. en w. hebben de raadsleden geïnformeerd (door middel van enkele te keningen) die hen een inzicht moeten verschaffen in de te verrichten werkzaamheden. bepaling opgenomen, waarin staat, dat bij de regeling van de schooltijden door het vrijgeven van uitdrukkelijk in de regeling genoemde uren wordt gezorgd, dat de schoolgaande kinderen in de schoolloka len of elders godsdienstonderwijs van de godsdienstleraren kunnen genieten. De voor dit godsdienstonderwijs benodigde uren vallen binnen de schooltijden en die nen voor elke school te worden vastge steld in overeenstemming met de aange wezen godsdienstleraren of met het be treffende kerkgenootschap. De lesruimte dient daarbij zo nodig door b. en w. na overleg met de inspecteur en onder nader te bepalen voorwaarden kosteloos be schikbaar te worden gesteld. B. en W. stellen zich nu voor om op korte termijn tezamen met het hoofd van de school in overleg te treden met de her vormde en gereformeerde gemeente ten einde tot een urenregeling te komen. Daarnaast kunnen de twee kerkgen schappen verzoeken om een gemeenl e ke subsidie. Het college acht het uiterna gerechtvaardigd dat wanneer het g dienstonderwijs op de openbare schoc plaats van door eigen leerkrachten va de kerken wordt verzorgd, hiertegem ook een redelijke vergoeding wordt steld. In hun toelichting zeggen b. et dat in de verordening is bepaald da subsidie pas dan wordt verleend in door een redelijk aantal leerlingen aa godsdienstlessen wordt deelgenomen Ter Aar is men uitgegaan van een a: van twaalf. Men heeft hier berekend wanneer het voorstel wordt aang men dat 59,97 per wekelijks éér suur zal gaan kosten. Als de raad er derdagavond mee instemt, kan met gang van 1 augustus, als het nie schooljaar begint, met de godsdiensth worden begonnen. aantal boeken. In de nieu bibliotheek zal uit een boek bestand van 7.500 stuks keuze gemaakt kunnen u den van nu af aan. Ook d derdag en vrijdag zijn er spf ale uitleentijden. Donden kunnen vooral de schoolk deren terecht van half vier vijf uur en is de bibliothi t ook geopend van half zei 1 tot half negen. Vrijdag is i dereen van half zeven tot I ti negen welkom. Vanaf 18 1 bruari zullen de nieuwe c e ningstijden als volgt i Maandag van 14.30 uur 16.30 uur, woensdag van 15 uur tot 15.30 uur en vrijt lu van 18.30 uur tot 20.30 uur. nj 30 inbraken opgelost VOORSCHOTEN De Rijkspolitie in Voorschoten heeft twee 14-jarige scholie ren aangehouden, die heb ben bekend schuldig te zijn aan een aantal inbraken en diefstallen. Het tweetal werd vrijdag aan gehouden omdat het op een brommer reed met een gesto len motorblok. De politie hield de wijk, waar de jongens wer den aangehouden, al een tijdje in de gaten vanwege het aan tal meldingen van diefstal ,j de buurt. Uit een onderzoe gebleken dat het tweetal s< assistentie kreeg van and zeer jeugdige scholieren. In taal zouden ongeveer I 5J scholieren bij de zaak betr ken zijn. Zij zouden uit kek g) boxen en auto's cassettes, n o's, televisies, fietsen en bro mers hebben gestolen, met' totale waarde van 40.000 j lu den. Aan de hand van aanj ten heeft de politie onge' 30 zaken opgelost. Een ff deel van de gestolen goede is teruggevonden. Nagen alle diefstallen zijn in de meente Voorschoten geplee aj LEIDERDORP - „Ik ben er niet kapot van. Misschien is dit plan iets minder slecht dan dat van de middenstanders", aldus het raadslid Frans Leijnse (PvdA) in een reac tie op de gisteravond door de jonge project ontwikkelaar Michel Vcrheij van Verheij Multiproject B.V. in de Menswordingskerk gepresenteerde plannen voor de invulling van het raadhuisgebied. PPR-raadslid Jan Gordijn, die evenals Leijnse destijds tegen de sloop van het raadhuis heeft gestemd, stelde zich iets positiever op. Dat in één van de plannen het oude raadhuis als beeldbepa lende element behouden zou blijven vond hij een pluspunt. Met mevr. D. W. Tichler-Moerman (VVD) ble ken de twee raadsleden de enige te zijn die aan de uitnodiging van Verheij gehoor hadden ge geven. De eveneens uitgenodigde leden van de raadscommissie voor economische aangelegen heden lieten het allen afweten. Daarentegen woonde een bijna voltallig college van burge meester en wethouders de presentatie bij. Al leen wethouder I. Gehner-Ellenberger was ver hinderd. Verheij lanceerde zijn nieuwe plannen precies één dag eerder dan de middenstanders die van middag in het gemeentehuis het door Inoplan ontwikkelde plan voor een winkelcentrum op de plek van het oude raadhuis aan de open baarheid prijs gaven. In tegenstelling tot het middenstandsplan beperkt Verheij zich niet al leen tot het oude raadhuis, maar heeft hij de onmiddellijke omgeving, zoals de overzijde en het Dorpshuis, in zijn plannen voor winkels en woningen betrokken. Wethouder J. Bezemer (PvdA) van economi sche aangelegenheden stelde zich met betrek king tot de haalbaarheid van Verheij's plannen nogal gereserveerd op. „De middenstanders maken uit met wie ze in zee gaan. De gemeente heeft alleen tot taak te toetsen of de plannen in het bestemmingsplan passen", aldus wethouder Bezemer. TER AAR De kerkeraad van de Ne derlands Hervormde Gemeente van Ter Aar is er een sterk voorstander van om godsdienstonderwijs te laten geven op de openbare lagere school „Het Kompas". Eind vorig jaar liet men mede namens de gereformeerde kerkeraad een brief uitgaan naar het college van burgemeester en wet houders waarin men om toestemming in deze vroeg. Deze brief heeft geresul teerd in gesprekken met een afvaardi ging van de oudercommissie van de o- penbare lagere school en daarbij is ko men vast te staan dat de zorg voor godsdienstonderwijs op „Het Kompas" in de eerste plaats een taak van de kerkgenootschappen is. Het college heeft inmiddels ook de r.k. kerkbestu ren verzocht om hun visie hierop aan de raad kenbaar te maken. In de lager-onderwijswet van 1920 is een ZOETERWOUDE De ope ning van een nieuw onderko men voor de bibliotheek in Zoeterwoude-dorp betekent een grote stap vooruit. Met het gebouw van de voormali ge kleuterschool Hummelhof aan de noordbuurtseweg 22a kan de bibliotheek flink uit breiden. De officiële opening, van de bibliotheekruimte wordt morgenmiddag om drie uur door wethouder W. Maan verricht, 's Avonds is er dan voor iedereen van 7 tot 9 uur „Open Huis". De bezoekers zullen dan niet alleen een veel grotere ruimte aantreffen, maar ook een groot Architect Van Drunen licht de plannen toe. Op de achtergrond Michel Verheij. Voor legen van con tainers Reinigings rechten in Ter Aar fors omhoog TER AAR De Ter Aars meenteraad krijgt aansta donderdagavond een voo te behandelen over de aan sing van de reinigingsrec voor het legen van contali Tot dusverre wordt voor wekelijks legen 250,-, I jaar in rekening gebrj Aangezien het aantal doos gemeente uitgegeven co ners de laatste jaren niet aanzienlijk, is het mede i zien het door de tarieven de huisaansluitingen bere dekkingspercentage noc kelijk om deze rechten aa' passen. Blijkens een berekening dragen de kosten van oph en verwerken van het coi nervuil 1.232,- per conta per jaar. Zo^er wil het col niet gaan. Het stelt de voor om per 1 januari van jaar 960,- te heffen. Het v lege tekent bij zijn vooi. aan dat gezien de tarieven J in omliggende gemeei worden geheven en gelet de recente ontwikkelingen r zake de vuilverwerking bedrag alleszins redelijk is.|

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4