rie maanden ertraging bij algewaterproject Popfestival Stadsgehoorzaal voor herhaling vatbaar orswegbewoners beklagen zich over verkeerssituatie Bezield koffieconcert ALLE KAARTEN 'UITVERKOCHT'; RECORD BIER VERKOOP looflijk slechte staat. Hierdoor ver oorzaakt iedere vrachtwagen en bus een dermate trillingsoverlast dat er „sprake kan zijn van een kleine aard beving". Een en ander is mede te danken aan de onverantwoord hoge snelheden waarmee over de Morsweg wordt gereden, aldus de bewoners. toegangsweg voor Leiden geldt en verwachten dus niet dat u het zware verkeer kunt weren uit onze straat. Maar het minste dat u voor ons zou kunnen doen is te zorgen dat het wegdek in optimale conditie is", al dus de bewoners in hun brief aan de raad. Zij eisen van het gemeentebe stuur dat deze de weg op korte ter mijn laat asfalteren. „Hierbij stellen wij ons voor, dat er dan ook een fiets- suggestiestrook komt op de plaatsen waar dit mogelijk is. Ook een over steekplaats met beveiliging door mid del van verkeerslichten is een abso lute noodzaak", aldus de bewoners. Voordat er tot asfaltering kan wor den overgegaan moet eerst de riole ring in de Morsweg worden ver nieuwd. Deze bevindt zich in erbar melijke toestand. „Uitstel van asfalte-. ring in verband hiermee moeten wij absoluut van de hand wijzen. Ten slotte is dit achterstallig onderhoud waarvoor de gemeente Leiden volle dig verantwoordelijk is". Tenslotte kaarten de verontruste be woners de penibele parkeersituatie rond de Morsweg aan. Sinds het aan tal parkeerplaatsen langs de Morsweg aanzienlijk is ingekrompen kunnen de bewoners met geen mogelijkheid hun auto meer in de buurt kwijt. „Tegelijktijd met asfaltering van de Morsweg moet het mogelijk zijn oni parkeerplaatsen aan te leggen, waar bij wij ons voorstellen dat dit zou kunnen gebeuren tussen de Mor- spoort en de P. Krugerstraat aan bei de zijden van de weg en aan de rech terkant van de Morsweg tussen de Lopsenstraat en de spoorbomen", al dus de bewoners. i fundamenten van de nieuwbouw aan het Galgewater. WINTER '78-'79 WERKT DOOR EN De barre winter van 78-79 rkt nog steeds door in de bouw. Ook grote stadsvernieuwingsproject het Galgewater in het hartje van len ligt sindsdien niet meer op Projektontwikkelings-b.v. md/Utrecht meldt een achter and in de bouw van drie maanden. rwijl de oplevering van de laatste tning aanvankelijk in de herfst van jij jaar viel te verwachten, zegt men al blij te zijn als dit de komende nter nog zal gebeuren. het inzetten van extra ploegen bouw- kkers probeert de projektontwikkelaar inmiddels geleden schade weer wat te rug te dringen. „Door de vertragingen van verleden jaar is het deze maanden ook allemaal wat gevoeliger komen te lig gen",aldus een woordvoerder van West- land/Utrecht b.v. Al met al kan worden geconstateerd, dat de fasering van het to tale plan minstens drie maanden opge schoven dient te worden. Of de winter van nu in zijn staart nog een restje venijn in petto heeft, moet de bouwer eveneens nog maar afwachten, want als dat het ge val is, wordt de geplande oplevering van de laatste woningen in december zelfs problematisch. Westland/Utrecht bouwt op de plaats van het voormalig Rotogravure-complex 16 premiekoopflats, 60 appartementen en restaureert aan de kant van het Noordein de 17 bestaande oude woningen. Het eer ste wapenfeit binnen de nieuwbouw zou in april de realisatie van een grote par keerkelder (annex autowasplaats) met een capaciteit van 60 auto's moeten zijn. De parkeerkelder hoopt men thans nog voor de bouwvakvakantie klaar te hebben. De stagnatie in de bouw zal volgens het hoofdkantoor m Amsterdam geen gevol gen hebben voor de prijzen van de wonin gen. Deze blijven gefixeerd op circa 150.000 gulden voor een premiewoning, tussen 180.000 en 200.000 gulden voor een woning met gemeentegarantie en tussen 200.000 en 375.000 gulden voor een vrije sectorwoning. Y ingeroef ening van Mekaniek LEIDEN Mimetheater Me kaniek toonde zaterdagavond in het LAK haar productie „Vierkantier", een beweging scompositie voor drie mensen. Uitgangspunt van deze compo sitie was het houten vlak van vier bij vier meter; bij de aan vang van de voorstelling liep dit vlak schuin omhoog vanuit het publiek gezien. Later in de voorstelling bleek dat het vlak losgemaakt kon worden, waarna het, door een halfronde koepel aan de on derkant, alle Kanten op wie belde. De spelers maakten uitgebreid gebruik van de mogelijkheden die het hellende vlak, en later het wiebelende vlak hen bood. Gestileerd en afgemeten be wogen de drie zich over het podium, waarbij verschillende thema's in hun handelingen terugkwamen, zoals het balan ceren aan de rand, het neer- glijden en weer omhoog gaan, het vallen en opstaan. Na los koppeling van het podium be stonden de handelingen voor namelijk uit het balanceren, het laten doorslaan van het vlak naar de andere kant, dan weer naar de andere, en het elkaar in evenwicht houden of uit balans brengen. Dit is wat er gebeurde met de spelers van het vlak, en meer niet. De oefeningen die de spelers lieten zien waren zeer waardig als basis voor een voorstelling, maar niet als voorstelling zelf. Men gaf te weinig inhoud aan de bewegingen. Een enkele keer poogden de spelers een humoristische noot aan te brengen door elkaar te hinde ren, maar het bedoelde effect was nog niet geheel aanwezig. Dit kwam doordat de techniek nog te veel overheerste, de be wegingen werden met teveel nadruk uitgevoerd, terwijl een juiste mate van terloopsheid pas echt humoristisch werkt. Maar die terloopsheid eist wel een perfecte beheersing van de technieken, die Mekaniek kennelijk nog niet bezit. Verder dient gezegd dat het vlak hinderlijk kraakte tijdens de uitvoering. De toepassing van de microfoon die de gelui den versterkt over de luid sprekers weergaf, deed slechts aan als een modieus grapje. Hauser Orkater heeft in het programma „Zie de mannen vallen" dezelfde truc met de microfoon zo ingenieus toege past, dat elke navolging slechts een zwakke imitatie blijft. „Vierkantier" van Mekaniek is hoofdzakelijk te beschouwen als een vingeroefening voor latere producties. JAQUELINE MAHIEU LEIDEN Veel belangstel ling was er voor het koffie concert dat zondagochtend plaats vond in de Stadsge hoorzaal. De jonge Japanse violist Kaoru Kakudo, geas sisteerd door de pianist Ma- rinus Flipse, trad op met werken van Handel, Chaus- son, Tartini en De Sarasate. In dit afwisselende program ma konden de vele kwaliteiten van Kakudo beluisterd wor den. Zij beschikt over een toon, waarin zij een grote kracht en expressiviteit legt. Haar spel komt dan ook als heel geladen en boeiend over. De vierde vioolsonate van Handel waarmee werd begon nen, klonk bezield en fascine rend, ook al kan men zich af vragen of deze Barokmuziek soms niet wat fors klonk. De sonate van Tartini, bijgenaamd „Duivelstrillersonate", werd virtuoos gebracht en met een dramatiek, vooral in de lange solo voor viool, die af en toe iets te veel leek voor de mu ziek. Dramatische mogelijkheden te over bood de Poème var. Chausson. Is het werk vooral bekend in de zetting met or kest in de versie voor viool en piano ging niets verloren van de expressie. Intens en welo verwogen klonk elk detail, met overgave werd aan het to taalkarakter van de muziek recht gedaan. Een mooie uitvoering, waar aan het spel van Marinus Flip se het zijne bijdroeg. Aan de ene kant sober en bescheiden van toon, aan de andere kant toch steun gevend, in expres sie en evenwicht. Kwaliteiten van een zeer talentvol en er varen begeleider. Een romance van De Sarasate besloot een fraaie muzikale ochtend. Dirk Vooren. Voorjaarscollectie Sloos (Haarlemmerstraat) showt 18 februari de nieu we^ voorjaarscollectie bruids- en avondjaponnen in Wienerwald aan de Steenstraat. De show wordt gecom pleteerd door lady-speaker, hapjes en drankjes. Er zijn slechts een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Kaar ten a tien gulden kunnen bij Bruidhuis Sloos aan de Haarlemmerstraat 42 verkregen worden. Geen balMerepinters Het bejaarden- en discobal, dat de carnavalsvereniging 'de Merepinters' voor 18 februari gepland had, gaat we-, gens onvoldoende belangstelling van de leden niet door. De optocht van 16 februari gaat daarentegen wel door. Deze tocht start om 10.00 uur en gaat door de Me ren wijk en de Kooi. 's Middags wordt bij de optocht van 'de Hutspotten' aangesloten. De middag-optocht gaat door de Leidse binnenstad. Kennismaking Augustinus Februari staat voor jongerenvereniging Augustinus in het teken van de kenningsmaking- en introductie. Voor ieder een is dat tevens de laatste mogelijkheid om voor de zo mervakantie nog als lid ingeschreven te worden. Behalve de vaste programma's op de introductieavonden (16. 20. 23 en 27 februari) is er ruime gelegenheid informatie in te winnen over wat er op Augustinus zoal te beleven valt en kan een kijkje genomen worden in de vele ruimten, de ge zellige bar en de goedkope eettafel. Augustinus is bedoeld voor jongeren, die het leuk vinden om met anderen iets te Maskerade In de Leidse Schouwburg wordt op donderdag 14 en vrij dag 15 februari de musical „Maskerade"opgevoerd. Deze oer-Nederlandse musical is geschreven door Jos Brink en Frank Sanders, die ook meespelen. Verder doen Henny Orri, Lucie de Lange, Mary Michon en Simone Kleinsma mee. „Maskerade" is een spel over liefde en mensen die zich anders voordoen dan ze zijn, een spel vol vergissingen, verwarringen, intriges en veel plezier. Aanvang op beide avonden 20.15 uur. Stadhuis bleek «j te hoog LEIDEN Poginffen om het ornament, dat de schoorsteen van het stad huis siert, te verwijde ren, zijn vanmorgen in alle vroegte mislukt. Het twee ton wegende ju schoorsteenkapje, dat we- ni gens onderhoudswerk- ,e zaamheden van het hoog- '"ste punt van het stadhuis naar de begane grond moest verhuizen, bleek niet door de hijskranen te bereiken. De schoorsteen van het stadhuis was ho ger dan de mannen van Van Marwijk uit Zoeter- woude dachten (of de kra nen waren korter dan zij 1 vermoeden). Morgen wor den hernieuwde pogingen 'in het werk gesteld om de top van het stadhuis te 'veroveren'. nbraak levert mille op Bij een inbraak in 0 betonbedrijf in Lisse ïrd dit weekend 4000 gul- o gestolen. De inbraak nd plaats in de nacht van terdag op zondag. - inbrekers kwamen binnen een ruit kapot te slaan. In :t kantoor werd een brand de kast gekraakt en leegge- ®Jd. Het bedrijf is gevestigd de Grevelingenstraat. De travestie-show van Julie Woods. Folkmuziek voor de ouderen in de bovenzalen. LEIDEN „Even bijkomen. Wat een drukte", zucht een serveerster van het restaurant van de Stadsge hoorzaal terwijl ze in een stoel bij de toiletten ploft. De dame fronst het hoofd. „Wat een herrie zeg. Ik krijg er een punthoofd van. Zo druk als nu is het nog nooit ge weest". Al vanaf twee uur zaterdagmiddag stroomt het Leidse popminnende publiek door de glazen deuren van het antieke gebouw aan de Brees- traat. De drukte neemt steeds meer toe. Alle gratis kaarten voor het Luba Loves Leiden Festival zijn af gehaald. Bij de ingang wordt door hen die geen kaart meer hebben kunnen bemachtigen aan iedere be zoeker gevraagd: „Hebben jullie nog kaarten?". Zijn er nog kaarten over dan volgen op de stoep van de Stadsgehoorzaal de onderhandelin gen. In de grote benedenzaal van de Stads gehoorzaal spelen acht Leidse pop groepen. De spits wordt door 'Gargoy le' afgebeten. De leden van de groe pen die nog moeten spelen, lopen wat nerveus rond. Bij een deur die toe gang tot het podium verschaft, loopt Gerard Wagenaar rond. Dik opge maakt en voorzien van de vrouwelij ke vormen. Hij is 18 jaar en gaat straks een travestie-show verzorgen. Zijn artiestennaam is July Woods. Na 'Gargoyle' komt de Mixed Up Band. Een groep die muziek maakt in aller lei stijlen. Een beetje funkie, een beet je rock 'n roll, wat ballades, enz. Mu ziek die lekker in het gehoor ligt en voor een pas beginnende groep hele maal niet slecht. Na de Mixed Up Band verschijnt July Woods, met drie zangeresjes op de achtergrond, op het podium. Hij play-backed wat hits en verkleedt zich daarbij telkens. Er wordt gefloten en er wordt boegeroe pen. De serveersters verlaten even nun ambiance om dit voor Leiden zo ongewone schouwspel niet te hoeven missen. Ondertussen worden de spul len voor de volgende band vast opge zet. In de bovenzalen gaat er allemaal wat rustiger aan toe. Het meer bezadigde re, oudere publiek heeft zich daar te rug getrokken. Er worden in een zaal blues gespeeld. In een andere boven zaal is de disco van de American Sound Drive-In Show en geven Maria en Lilian dansdemonstraties. De in de benedenzaal zo rijkelijk vertegen woordigde punkers zijn op de eerste verdieping niet te vinden. Dat zij zich toch even boven hebben gewaagd, blijkt uit wat opschriften. Met viltstift is op een deur 'kanker' geschreven en elders in de bovengang prijkt op een tot dan nog maagdelijke muur het be kende anarchistische teken, een rond je met een A erin. Het wordt steeds drukker. Szmotsz, met hun symfonische muziek en First Love met hun Zuid-Amerikaanse ge tinte klanken zijn geweest. Carte Blanche begint. Het klinkt allemaal prima, maar na afloop is de groep niet zo tevreden. De installatie waarop ge speeld moest worden, zou 'waardeloos' zijn. Iets wat ook door andere groepen wordt gezegd. Dicht bij het podiumoor was het allemaal redelijk te volgen, maar achter in de zaal werd het een Ook de slagwerker van De Dum mies vloog het vuurwerk om de oren. brei. Ook op het podium zelf zou men elkaar maar heel slecht kunnen ho ren. Het is avond. In de Breestraat strui kelt men op de stoep over de fietsen. De snackbar op de hoek doet goede zaken. Ondertussen vliegen ook in de Stadsgehoorzaal de slaatjes en kroket ten over de toonbank. Het bier vloeit rijkelijk. De pilsverkoop heeft alle re cords gebroken. De benedenzaal ligt bezaaid met flesjes. Hier en daar sneu velt er een. Het kapotte glas, zou een aardige schade hebben veroorzaakt aan het parket. Beneden in de hal zijn al 40 L.P.'s met de acht deelnemende groepen verkocht. Boven heeft een meisje achter een grote stapel langspe- lers er nog maar één aan de man kun nen brengen. 'July Woods' herhaalt voor de laatko mers nog eens zijn travestie-show. Dan beginnen de Dummies. Een grote groep punkers heeft zich in het mid den van de zaal verzameld. Als de eerste tonen op de trommelvliezen be uken, begint het bizar geklede volkje dwaas te springen en te dansen. Er worden rotjes naar het podium ge gooid en dan vallen ook de eerste klappen. De ordedienst van Luba vindt de rotjes te gevaarlijk en verwij dert nogal hardhandig één van de werpende punkers. De Dummies heb ben dan al een tijdje gespeeld, maar het incident met de ordedienst doet hen besluiten te stoppen. Een in het begin van de avond nog enthousiaste toiletjuffrouw bij de 'Heren' ziet het allemaal al donker in. In de toiletten heeft het graffiti- volkje zich tegoed gedaan aan de muren en de deuren. Met viltstift zijn er leuzen, tekens en natuurlijk het woord Dummies op de muren gezet. Als afsluiting is nog de groep Tower te horen, maar velen hebben er dan wel genoeg van. Een hele dag lol voor nop. Langzaam stroomt het publiek weer door de glazen deuren van de Stadsgehoorzaal naar buiten. Er zijn nog aardig wat L.P.'s verkocht. De serveersters in het restaurant wrijven de voeten en de ogen. In de bovenza len verstomt het geklap in de handen en op de dijen gelijk met de deuntjes van de folkmuziek. Ook bij de disco is men nu wel moe. In de toiletten ma ken de juffrouwen de schade op. SYLVIA VAN LEEUWEN

Leidse Courant | 1980 | | pagina 3