ANWB-borden moeten spookrijders op viaduct Warmonderdam de weg wijzen 'Te weinig parkeerplaatsen in Dorpsstraat' Burgemeester Leidschendam vraagt vervroegd ontslag et is een blamage, dat uziektent nog ontbreekt' Nieuwe plannen oude raadhuis Leiderdorp Gesprek met 'Buitenlust' over woonruimte commissie EGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 7 FEBRUARI 1980 PAGINA 7 V POLITIE KREEG ONGERUSTE SASSENHEIMERS AAN DE TELEFOON SIDSCHENDAM De idschendamse afdeling van Koninklijke Maatschappij linbouw en Plantkunde 'udt maandag 11 februari n jaarvergadering. De bij- inkomst vindt plaats in het ifcnstencentrum Duivenvoor- aan de Graaf Willem de ijkelaan, en begint om 20.00 OORSCHOTEN De Gro- ngse theatergroep 'Super- Hp' verzorgt zaterdag 9 fe- Uari een optreden in het oorschotens jongerencen tra De Lindehoeve. Super- tamp verzorgt sinds 1976 een theaterprogramma over homo- sexualiteit. Zaterdag treden zij op met het programma 'Vitri ool en Vaseline'. Supertamp, verzorgt een twee uur durende theatershow waarbij popmu ziek een belangrijke rol speelt. In 'Vitriool en Vaseline' wor den thema's als schijntoleran- tie, diskriminatie, ouders en religie aangesneden. Het pu bliek wordt hierbij op een niets ontziende wijze met de homosexualiteit geconfron teerd. De stal van de Linde hoeve gaat om 20.30 open, het programma start om 21.00 uur. De toegangsprijs is drie gul- dep. WARMOND De publieke tribune bij de com missie financiën bleek gisteren gevuld met verte genwoordigers van de Warmondse middenstand, die met nadruk pleitten voor meer parkeerplaa- ten in Dorpsstraat na de herinrichting. Deze win kelstraat wordt op het ogenblik opnieuw be straat en ingericht. De stratenmakers zijn gevor derd tot de plaats waar de winkeliers voorheen over een tiental parkeerplaatsen konden beschik ken die nu gaan verdwijnen. De vergadering van de commissie financiën werd aangegrepen als laatste redmiddel om de volgens de winkeliers broodnodige parkeerplaatsen toch nog te krijgen. Wethouder Van Schagen meende dat er in de omge ving voldoende parkeerruimte aaanwezig zal zijn en dat in de praktijk zal blijken dat het winkelend pu bliek best bereid is enkele tientallen meters naar de auto te lopen. De winkeliers daarentegen zien in ge dachten hun omzet door het gebrek aan parkeer ruimte al met veertig procent achteruit gaan. Zij vroegen zich af of daar bij de gemeente vergoeding voor gehaald kan worden. De commissie financiën kon uiteraard niet tornen aan een raadsbesluit over het aantal parkeerplaatsen. Wethouder Van Schagen was wel bereid tot een gesprek met de winkeliers over de parkeerproblemen, maar of dat resulteeert in meer plaatsen in de smalle Dorpsstraat betwijfelt hij. Om stagnatie in de ontwikkeling vari het plan Lom- merlust te voorkomen, wil de gemeente een pand aan de Oranje Nassaulaan kopen en verhuren aan de bewoners van de Lommerlustlaan. Van de te slopen huizen aan de Lommerlustlaan is er nog steeds één bewoond omdat de huidige bewoner nog geen ge schikte andere ruimte heeft kunnen betrekken. Om de huizen aan de Lommerlustlaan toch spoedig te kunnen afbreken, adviseerde de commissie financiën het pand aan de Oranje Nassaulaan te kopen voor honderdduizend gulden en het exploitatietekort ten laste te brepgen van het plan Lommerlust Inbraken in Voorschoten VOORSCHOTEN Uit twee bouwketen in Voor schoten werd in de nacht van dinsdag op woensdag voor 2000 gulden aan machi nes gestolen. De bouwketen staan langs de Admiraal de Ruytersingel. Door het forceren van de toe gangsdeuren zijn de inbrekers binnen gekomen. Ondermeer werden een schiethamer en twee boormachines meegenoe- men. Van de daders ontbreekt elk spoor. IASSENHEIM De fcNWB gaat spoedig een lieuwe bewegwijzering anbrengen op en om iet viaduct over Rijks leg Amsterdam-Den op de hoogte van le Warmonderdam, de truising van de Rijks leg A 44 en de verbin- iingsweg tussen War- nond en de Rijkstraat- veg naar Sassenheim. )it ter geruststelling ran diegenen, die de po- itie van Sassenheim lebben opgebeld over le onduidelijke ver keerssituatie bij dit via- luct. De politie schrijft Ie plotselinge telefoon- jes toe aan het ongeluk ip de rijksweg op 29 ja- luari dicht bij Schiphol, waarbij twee doden en en zwaargewonde wa- en te betreuren, en het a-ongeluk' op 3 fe- ari eveneens op jksweg A 44 bij het vi- uct Klinkenberg, de 'slag naar Sassenheim. a beide gevallen ging het om 'spookrijders', die door on- kende oorzaak een verkeer de rijbaan zijn opgereden en daardoor zichzelf en anderen in een levensgevaarlijke situ atie brachten. In het eerste geval was de spookrijder vóór het FINA-pompstation op de hoogte van de afslag Sassen- heim/Noordwijkerhout al door de pompbediende op de verkeerde rijweg gesigna leerd. Zijn telefoontje naar de politie van Sassenheim heeft echter niet meer mogen ba ten'. Zowel de spookrijder als een in de goede rijrichting rij dende automobilist vonden de dood, terwijl een bestuurder van een achterop komende auto zwaar gewond werd. In het tweede geval kon de poli tie het ergste voorkomen, doordat een surveillance-auto van de politie de aspirant spookrijder bijtijds signaleer de toen deze bij het Klinken berg-viaduct de verkeerde rij baan naar Amsterdam in sloeg. Met sirene en zwaai licht wist de politie het tege moetkomende verkeer voor de spookrijder te waarschu wen. Telefoontjes ..We hebben sinds de publica ties over deze twee spookrij ders nogal wat telefoontjes ge kregen over het viaduct War monderdam, zodat wij Rijks waterstaat hebben gevraagd deze zaak eens nader te on gemoet te komen", verduide lijkt de heer ing. G. van Veen, hoofd van de Dienstkring 's Gravenhage-Noord. „Of deze nu echt nodig zijn; dat is voor ons maar de vraag. De politie heeft ons erom gevraagd, om dat de afslag naar het Motel Sassenheim regelmatig aanlei ding zou geven tot gevaarlijke situaties. Voor vrijdag staat de nieuwe bewegwijzering door de ANWB op het programma; het kan nog wel iets uitlopen, maar dan zijn alle problemen hopelijk opgelost." Desastreus De heer A.J. de Bruijn, direc teur van Motel 'Sassenheim' heeft hier een uitgesproken mening over. „De mensen re den hier nog wel eens de ver keerde weg in, hetgeen na tuurlijk de meest desastreuze gevolgen kan hebben. Ik heb zelf gezien, dat ze dan achter uit weer terugreden. Het is ook wel voorgekomen, dat au tomobilisten, die vanaf de A 44 het motel zagen liggen, de vluchtstrook opreden en ach teruit naar de afslag terugre den. Ik kan hier niets aan doen en mag zelf geen borden aanbrengen. Alleen Rijkswa terstaat is gerechtigd om eventuele afslagborden te plaatsen op snelwegen." De ANWB heeft eind novem ber van het vorig jaar van Rijkswaterstaat toestemming gekregen om het bewegwijze ringsplan voor het viaduct uit te voeren. „Dat plan hebben we een jaar geleden al inge diend", legt de heer J. Lau were van de afdeling Beweg wijzering van de ANWB uit Verkeersveiligheid „Rijkswaterstaat heeft voor de tijdelijke borden gezorgd, die tijdens de bouw van het viaduct natuurlijk telkens werden verplaatst. Nu zorgen wij voor de definitieve be wegwijzering. De verkeers veiligheid zal hier zeker door toenemen. Als je bedenkt, dat de automobilisten zo'n twee honderd meter van te voren op de hoogte worden gebracht van het hoe en wat van de verkeerssituatie bij de krui sing, dan is het logisch dat de op- en afritten van de Rijks weg overzichtelijker worden. Het wordt dan ook minder waarschijnlijk dat iemand de verkeerde rijbaan pakt", al dus de ANWB-zegsman. Het gaat er nu alleen nog maar om of de veiligheid bij het vi aduct inderdaad gewaarborgd zal blijken te zijn. Afgaande op de ANWB mag dit met een gerust hart tegemoet worden gezien. LEIDERDORP Michel Verheij van Verheij Multi- project B.V. heeft de moed nog niet opgegeven om zijn plannen voor de bouw van een winkelcentrum in de Raadhuisbuurt gerealiseerd te krijgen. Ondanks het feit dat de middenstanders die zich verenigd hebben in de stichting „Het oude raad huis", te kennen hebben ge geven niet met hem in zee te willen gaan, heeft hij voor het gebied rond het oude raadhuis twee nieuwe plan nen laten ontwerpen. Deze plannen die een variant betekenen op het plan dat hij in eerdere instantie in de com missie Economische Aangele genheden presenteerde, wor den morgen aan de raadsle den, het college van B. en W. en de middenstanders aange boden. Het opmerkelijke van zijn nieuwe plannen is dat er een keuze kan worden ge maakt tussen het wel of niet slopen van het raadhuis. Of het gemeentebestuur voor dit alternatief de middenstanders zal laten vallen, laat zich voor- tenminste in een reactie het vreemd te vinden wanneer de gemeenteraad op zijn beslis sing om het voorkeursrecht aan de plaatselijke midden stand te verlenen terug zou komen. Desondanks durft Verheij de competitie met het middenstandsplan dat door In- oplan te Oisterwijk is ontwik keld wel aan. Hij bestempelt dit plan als afschuwelijk en in geen enkel opzicht passend in de oude dorpkern. Verheij be legt maandag 11 februari twee pereconferenties waarin hij de vormgeving van zijn project waarin nog steeds de overzijde van het raadhuis aan de kant van de Oude Rijn is opgeno men zal toelichten. OEGSTGEEST Vorige maand heeft de raad van Oegstgeest de woonruimte- verordening goedgekeurd en de konsekwentie daarvan is dat iedere woningzoekende te Oegstgeest zich binnen kort (het tijdstip wordt nog aangegeven) als woningzoe kende kan laten inschrijven. De toewijzing van woon ruimte is afhankelijk van de urgentie en dit laatste wordt mede bepaald door een puntensysteem. Dit alles kan dan weer gekontroleerd worden door een zogenaam de woonruimtecommissie waarin raadsleden, beheer ders van woningen en een vertegenwoordiger van on der meer de woningbouwve reniging „Buitenlust" be noemd kunnen worden. Zoals de zaken nu liggen lijkt het er op dat men in kringen van de woningbouwvereniging bevreesd is een stuk zelfstan digheid kwijt te raken en bo vendien is men het er niet mee eens dat er maar één in plaats van twee vertegenwoor digers in de commissie plaats zal kunnen nemen. De leden van de raadscommissie onder wijs en maatschappelijke aan gelegenheden in Oegstgeest behandelden gisteravond de verordening voor de woon ruimtecommissie. De CDA'er P. van Veen hield een indrin gend pleidooi om met het be stuur van Buitenlust, nog vóór de volgende raadsvergadering tot een gesprek te komen. De overige commissieleden wil den hem daarin wel volgen. De voorzitter, wethouder mevr. T. L. Blom-de Koek van Leeuwen, zegde toe een af spraak te zullen maken. derzoeken", aldus een woord voerder van de Sassenheimse gemeentepolitie. Rijkswater staat heeft daarop een extra balkbord gezet bij de afslag naar Motel Sassenheim en nog wat borden, die de cor recte rijrichting moeten aan geven. „Déze richtingsborden zijn door ons friaandag jong sleden inderdaad geplaatst om de politie van Sassenheim te .Wilhelmina- Ébuurt autoluw De gemeenteraad van -Isse neemt volgende «teek woensdag een lesllsslng over het au toluw maken van de Wllhelminabuurt. Dit hoopt men te bereiken door het verkeer vanuit Meerenburgh richting centrum niet meer door Willemskade en Ko ningstraat te laten rij den Daartoe worden beide straten voor ge motoriseerd verkeer afgesloten. Voorlopig nog op proef, maar bi] welslagen later perma nent. Op de foto de Oranjelaan met links de weg naar Meeren- burgh en rechts de af te sluiten straat. LEIDSCHENDAM Bur gemeester E. J. M. Kolfscho ten van Leidschendam heeft vorige week na afloop van de bijeenkomst van de com missie voor bestuurlijke aangelegenheden de vijf fractievoorzitters meege deeld dat hij tegen de herfst gebruik zal maken van de VUT-regeling en vervroegd ontslag uit zijp ambt zal vragen. Burgemeester Kolf schoten wordt deze maand (26 februari) 63 jaar en is op 16 mei 15 jaar burgemeester van Leidschendam. Vorig jaar heeft het burge meestersechtpaar een van de kavels grond aan de Graaf Willem de Rijkelaan in Dui venvoorde gekocht waarop bungalows zouden worden ge bouwd. Bij zijn aftreden als burgemeester, waarbij, toen waarschijnlijk nog aan de pen sioengerechtigde leeftijd werd gedacht, zou de heer Kolfscho ten dan over een vervangende woning voor de ambtswoning langs de Vliet beschikken. Of de heer en mevrouw Kolf schoten in Leidschendam zul len blijven wonen is echter on zeker omdat in Leidschendam ook bekend is geworden dat het echtpaar een serviceflat in de omgeving aan het zoeken is. De mededeling over het nade rende vertrek zal voor velen een verrassing zijn, omdat in Leidschendam algemeen werd aangenomen dat burgemeester Kolfschoten in ieder geval de feestelijke opening van het verbouwde raadhuis zou wil len meemaken. Bij die gele genheid zou ook het 40-jarig bestaan van Leidschendam, destijds vanwege diezelfde verbouwing uitgesteld, feeste lijk worden gevierd. De nieuwbouw is weliswaar tegen de bouwvakantie gereed maar met de interne verbouwing van het bestaande raadhuis zal daarna nog enkele maanden gemoeid zijn. Pas in de eerste maanden van volgend jaar zouden alle afdelingen hun de finitieve plaatsen hebben be trokken. De afslag Warmond in de rijksweg A 44. foordwijks commissielid Joop Admiraal: iRDWIJK „Ik vind het een bla- e, dat de parel aan de Noordzee- ft geen muziektent heeft". Dit ver- de Johan Admiraal, toen hij gis- ind in de vergadering van de cul- commissie een vurig pleidooi voor de realisering er over van bartewens van de plaatselijke mu- irenigingen. Zij waren op de pu- menie tribune in ruime mate vertegen- en voor musicus Johan Ad- iraal was dit aanleiding zijn voldoe- jr7*tng uit te spreken, dat „zijn fractie" groot was. >orSf het buitenland vindt men in de bad- ,ro atsen ware muziektempels en in verge it O^ing daarmee, komt Noordwijk er meer bekaaid af. vond het commissielid. In enthousiast betoog attendeerde Admi- RD 1 erop hoe intens de mensen van de atselijke muziekverenigingen zich aan n kunst wijden. „Als in het college van 'geifieester en wethouders „rasechte ordwijkers" zitten, dan zorgen zij voor i muziektent", merkte hij onder ap- us van de tribune op. hebt leuk op de achterban gespeeld", istateerde burgemeester mr. Bonnike. meende echter dat de plaatselijke rpsen niet hadden staan trappelen om tent gerealiseerd te krijgen. Bij in het verleden gevoerd overleg, was weieens door de besturen aangevoerd, dat uitvoe ringen in een muziektent hogere kosten met zich brachten, doordat een dirigent aanwezig moest zijn. Bovendien hadden Wat dit punt betreft, verschilden de te- -genwoordigere van de muziekverenigin gen van mening met de burgemeester, zo bleek bij de uitoefening van het spree krecht. In 1975 hadden zij zich uitgespro ken voor een verplaatsbare tent en bij hun advies was een offerte gevoegd van de leverancier. De muziektent zou toen circa 49.000,- gaan kosten. Later hadden de verenigingsbesturen van B. en W. een drie regels tellend briefje gekregen, waar in vermeld stond, dat de post van de be groting was afgevoerd. Daarmede was voor de vereniging de zaak van de baan. Voor de besturen bestond dan ook geen aanleiding om zich opnieuw tot B. en W. te wenden. Wel had men in 1977 bij de in ventarisatie van de wensen en behoeften van de plaatselijke culturele verenigingen door Welzijnszorg nog eens gepleit voor een muziektent. „U hoorde niets meer van die mensen, omdat ze zo bescheiden zijn", aldus Admi raal. Zijn pleidooi kreeg bijval van de da mes-raadsleden Koopman en Van Dam. Aan sport, exposities, aankoop van kunst werken, en aan instellingen als JOIN, SKAN, en dergelijke, wordt veel geld be steed en daarom wilde het er bij hen niet in, dat er voor de muziekverenigingen geen tent zou kunnen overschieten. „Ik ben er niet van overtuigd, dat de gemeen teraad dwars zal liggen", merkte me vrouw Koopman op. Uit de toelichting van burgemeester mr. Bonnike bleek, dat de kosten van een ver plaatsbare muziektent ongeveer 60.000,- zouden bedragen. Daarbij komen nog de kosten van het opbouwen en afbreken, die op 700,- per keer worden geraamd. Tijdens de discussie kwam nog naar vo ren, dat niet alleen de muziekkorpsen, maar ook ^ndere verenigingen en groepen van de muziektent gebruik zouden kun nen maken. Men dacht daarbij aan volk sdansgroepen, muzikale ensembles als de Torentrekkers, zangkoren en zelfs toneel groepen. Ook zou de tent eventueel kun nen dienen als podium bij evenementen in de sporthal. Na ampele discussie kwam men overeen, dat bekeken zal worden, welke verenigin gen' en groepen van een verplaatsbare muziektent gebruik zouden willen maken en in welke mate. Burgemeester Kolfschoten

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7