Wil Feyenoord spelers kwijt? Jet zal wennen zijn: ^im Jansen scheurt ich los van Feyenoord NAC EIST PUBLIEK TEGEN FEYENOORD ilotronde moet jieslissing brengen Zeer moderne dopingcontrole in Lake Placid Voorzitter Manchester United van corruptie beschuldigd ORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 30 JANUARI 1980 PAGINA 15 JDRIK IDO AMBACHT loc dikwijls heeft Wim cn het al gezegd: „Ik heb jimd mijn slag te slaan", doelde hij op „het grote dat ook voor hem lag ïtast in het buitenland of iou komen bij een specta- ire transfer in eigen land. k Jansen twijfelde steeds, t dan toch weer voor ZIJN knoord en werd ouder. En bigenlijk toch in de nada- kran zijn carrière, vertrekt ingelijfd door de Los Ad- s Aztecs, hoewel interme- t Inter Football nog een i om de arm houdt met de iedeling: „Het staat nog helemaal vast". Voor de "Itie van Oranje in 1978 Argentinië vertrok. te- Je Wim Jansen voor twee bij. Zonder het te willen inen, bouwde hij weer ïriode van twijfel in zijn dieven in. Zelfs toen hij cnoop had doorgehakt, Icte hij nog enige malen it hij er toch sterk over it zijn grandioze loopbaan in het buitenland af te sluiten. En vorig jaar, voor het begin van deze competitie, denkend aan het aflopen van zijn con tract in dit jaar, waarbij hij transfervrij zal zijn, zei hij: „Ik denk toch dat ik naar el ders vertrek". Hij wist het weer niet zeker, hij dacht het want voor Wim Jansen, op 28 november 1946 in Rotterdam geboren, is het geen kwestie van Feyenoord verlaten maar zich ervan losscheuren. Deze Feyenoorder in hart en nieren heeft kansen laten lo pen omdat hij zijn club niet kon verlaten. Soms wilde hij wel maar hij kon het niet over zijn hart verkrijgen. De club, waarin hij de grootste triom fen had gevierd die een voet baller maar kan wensen, had zijn hart gestolen. Met Feye noord. waarin hij debuteerde als linksbuiten 20 was hij toen omdat Coen Moulijn geblesseerd was. maakte hij al les mee. „Het mooiste in zijn loopbaan? Natuurlijk toen we in 1970 de Europa Cup ver overden op Celtic in het San Sirostadion in Milaan. Eigen lijk was het de dag daarna nog mooier, de ontvangst door heel Rotterdam op de Coolsingel waar tienduizenden voor het stadhuis stonden. Dat zal ik nooit meer vergeten". De we reldbeker. veroverd na de duels met Estudiantes volgde, een UEFA Cup, kampioen schappen maakte hij mee, al les. inclusief het Nederlands elftal waarvoor hij een even grote pijler was als voor zijn club. Voor Wim Jansen werd te zel den de term uitblinker ge bruikt voor zijn enorm belang rijk werk op het middenveld. Hij bleef te lang een onderge waardeerde speler. Hij was de zwoeger op het middenveld en het is typerend dat hij pas aan het begin van dit seizoen, als aanvoerder, schitterde in zijn Feyenoord. een glorieuze peri ode na een ellendige waarin hij door blessures werd geteis terd eri zelfs in februari 1977 geopereerd i..jest worden aan een hardnekkige blessure in de onderbuik. Een speler, die onmisbaar was en is voor zijn club. Zijn kwa liteiten brachten hem natuur lijk in het Nederlands elftal waarvoor hij ruim zestig wed strijden speelde, waarmee hij tweemaal het zilver in het toernooi om het wereldkampi oenschap behaalde, waarin hij in de spelersraad werd geko zen om zijn weloverwogen oordeel en zijn verbluffende en gedegen kennis van (voet bal) zaken. Wim Jansen is een complete speler die zich in tijden van nood ook als voorstopper en laatste man of als rechterver- dediger manifesteerde. Maar zijn lievelingsplaats is het mid denveld waar hij kan dirige ren, corrigeren, zwoegen, zijn passes kan geven, zijn inzicht tot gelding kan brengen. En als Wim Jansen wil relaxen, pakt hij de hengel en trekt zich terug op een stil plekje, liefst alleen of met zijn zwager Jan Verheijen. Wim Jansen heeft nooit de ve dette gespeeld. Hij woont in een rijtjeshuis in Hendrik Ido Ambacht. Voor hem geen villa of bungalow. Hij bleef de een voudige Rotterdammer, die blij is met zijn talent maar er geen overdadige waarde aan toekent „omdat je het maar hebt gekregen". Deze Wim Jansen zal en dat kost hem meer moeite dan hij zal toegeven in maart de Kuip verlaten om eindelijk zijn eerste enige en laatste slag te slaan. „Ik ben niet ontevre den. zeker niet, maar het is mijn laatste kans". Er zal een leegte ontstaan: Feyenoord zonder Wim Jan sen. Het is moeilijk voor te stellen. Geen verbeten vechtertje meer. de rug altijd enigszins gekromd, in de Kuip. Het zal wennen zijn, voor Feyenoord èn voor het publiek dat zonder uitzondering bestaat uit fans van deze sympathieke, gewel dige voetballer. UTRECHT Voor de Utrechtse rechtbank is gisteren het kort geding behandeld dat NAC had aangespannen tegen de KNVB. Inzet van de zaak Was de vraag in hoeverre een voetbalver eniging aansprakelijk kan worden gesteld als het gaat om misdragin gen van voetbalsuppor ters die een wedstrijd nadelig kunnen beïn vloeden. Vorig jaar werd de wedstrijd tegen Feyenoord op 6 oktober gestaakt en de partij moet nu volgens de KNVB op woens dag 6 februari zonder publiek worden afgemaakt. Bovendien krijgt NAC een boete van vijf duizend gulden. NAC vindt deze straf onrechtvaardig: men wil de wedstrijd in ieder geval met publiek spelen. De Bredase eredivisievereni ging voerde gisteren aan dat ze al het mogelijke heeft ge daan om de problemen, die voornamelijk door aanhangers van Feyenoord werden ver oorzaakt, te voorkomen. In to taal was bij de wedstrijd vijftig man politie, waaronder de mo biele eenheid, en een kleine vijftig man stad ion personeel paraat om het sportgebeuren in goede banen te leiden. De raadsman van NAC be schuldigde de KNVB ervan NAC als voorbeeld te gebrui ken. terwijl de bond tot het voorval in Breda, waar eerst een ijzeren voorwerp en even later een asbak op het veld werd gegooid, niet eens richt lijnen voor 'rellenpreventie* had. De KNVB erkende dat het voor een club inderdaad moei lijk is dergelijke incidenten te voorkomen. De voetbalbond blijft echter van mening dat NAC in dit geval meer voor zorgsmaatregelen had moeten nemen. Onder meer had NAC zijn spelers in de rust, met het oog op het rumoerige publiek, tot minder ruw spel moeten manen, de hekkenafscheiding tussen de vakken moeten ver beteren en reeds voor het in grijpen van de politie met ei gen personeel moeten optre den. Volgens de raadsman van de KNVB blijft „een ruime mate van schuld" aan het ge beurde van de zijde van NAC overeind staan. De uitspraak is 4 februari om 14.00 uur. vawan en Browne komen remise overeen f|K AAN ZEE De slot- ie zal in het 42e Hoogo- Jchaak toernooi de beslis- imoeten brengén. De ti- istrijd tussen koploper wan en als tweede ge Browne eindigde tren in remise. Voor het n van de laatste par- i, die morgen worden ge lid, leidt Seirawan met half punt voorsprong op wne en één vol punt op tsjnoj. isjnoj won in de avond- i met wit van de Neder- er Ligterink en bracht •mee de score uit de laatste I partijen op 4,5. In de der de ronde speelt Browne wit tegen Kortsjnoj en it Seirawan het tegen ye opnemen. De pas ne- tienjarige lijstaanvoerder VERLIES BÖHM WIJK AAN ZEE Het verloop van de zetten in de partij tussen Böhm, en Alburt was als volgt: Wit: H. Böhm (Ned.); zwart. L. Al burt (Vst). Alieehin-verdediging. 1 e2-e4., Pg8-f6; 2. e4-e5.. Pf6-d5; 3. d2-d4., d7-d6; 4. Pgl-f3„ g7-g6; 5. c2- c4., Pd5-b6; 6. e5xd6„ c7xd6; 7. Lfl- e2„ Lf8-g7; 8. 0-0., 0-0; 9. h2-h3.. Lc8- f5; 10. Pbl-c3., Pb8-c6; 11. b2-b3., d6- d5; 12. c4-c5.. Pb6-d7; 13. Lcl-b2., Lf5-e4; 14. Pc3-a4.. Lc4xf3; 15. Le2xf3., e7-e6; 16. Ddl-d2.. b7-b5; 17. c5xb6 e.p.. Pd7xb6; 18. Pa4-c5„ Dd8- h4; 19. Tfl-dl.. Ta8-c8; 20. Pc5-a6.. Tf8-d8; 21. a2-a4.. Pb6-d7; 22. Lf3-e2.t Pd7-f6; 23. Le2-fl.. Pf6-e4; 24. Dd2- el., Pc6-a5; 25. f2-f3., Dh4xel; 26. Tdlxel., Pe4-d2; 27. Tal-dl., Tc8-c2; wit geeft op. moet in staat worden geacht tenminste als gedeeld winnaar te eindigen. Van de Nederlanders moest naast Ligterink ook Böhm een nederlaag te incasseren. In ze venentwintig zetten ging hij tegen de Amerikaan Alburt ten onder. Alburt bleef daar door opvallend hoog geklas seerd. Kovacevic bleef over eind tegen Timman, die met 6,5 punt uit 12 de beste Neder lander is. De talentvolle Van der Wiel brak zijn partij tegen Sunye in eerste instantie af. maar moest bij de voortzetting zijn meerdere in de Braziliaan erkennen. Uitslagen twaalfde ronde: Van der Wiel (Ned.)-Sunye (Bra.) 0-1; Het Hoogovens-schaaktoernooi kent met nog één ronde te gaan drie kanshebbers voor de eindzege. Van links naar rechts: de Amerikaan Yassir Seirawan, de inmiddels tot Zwitser genaturaliseerde Viktor Kortsjnoj en de Engelsman Walter Browne. Seirawan (Vst.)-Browne (Vst) 1/2- 1/2; Kortsjnoj (Zwi.)-Ligterink (Ned.) 1-0; Biyiais (Can.)-Sigur]onsson (IJsl.) 1/2-1/2; Timman (Ned.)-Kovavevic (Joe.) 1/2-1/2; Böhm (Ned.)-Alburt (Vst.) 0-1; Ree (Ned.)-Byrne (Vst) 1/2-1/2. Stand: 1. Seirawan 9.5 punt; 2. Browne 9 punt; 3. Kortsjnoj 8,5 punt 4. Alburt 7 punt 5 Biyiasis, Timman 6,5 punt 7. Ree. Byrne 6 punt; 9. Sunye 5,5 punt; 10. Kovavevic 4.5 punt; 12. Si- gurjonsson, Böhm, Van der Wiel 4 punt 14. Ligterink 3 punt. enemarken pt naar interspelen KE PLACID Dene- •ken heeft zich terug ge- tken van de Olympische iterspelen die volgende ind in Lake Placid zul- worden geopend. lOfens een verklaring van Deense Olympische Comi- srust de terugtrekking niet gronden. Dene- heeft zich terugge- djken, omdat het comité van li ling was dat geen van de fise sportlieden in aanmer- zou komen voor een ere- fs. De Denen waren aan- 'lielijk voornemens in te voor de ski-onderde- slalom, reuzenslalom en r de Deense terugtrekking ït aantal deelnemende lan- aan de winterspelen, die 2 februari zullen worden »end, gezakt tot zevenen- inch moet _BBC in 'eede helft I ten gaan ^an onze sportredactie) iFT Voor de eredivi- basketbal heren heeft ch gisteravond de thuis- strijd tegen landskampi- EBBC Den Bosch met verloren. Bij de rust .den beide ploegen met f nog op gelijke hoogte, e eerste helft gaf een sterk otiveerd «Punch de Bra- 5e gasten knap partij. Dit |al door toedoen van Pieter Tuyll die van de eerste fendertig punten er zestien j zijn rekening nam. ch bouwde een voorsprong van 16-8 en 24-16, maar later conditioneel terug, dal de hervatting blonk de lediging van EBBC uit. Kirkland bracht een ver- l van tien punten op het bbord. Robert Zeilstra, die ngs Punch voor EBBC ^visselde, kwam in deze ""striid niet van de spelers- k af. —Scorers Punch: Pieter van ^1 20, Billy Taylor 16, Lace Hng 14, Ruud Geelhoed 10. BC: Kees Akerboom 29, H Cramer 16, James Lister Buff Kirkland 12. LAKE PLACID Tijdens de Olympische Winterspelen zal met zeer moderne appa ratuur ten strijde worden getrokken tegen het gebruik van verboden stimulerende middelen. De apparatuur voor Lake Placid is volledig geautomatiseerd en zo ver fijnd, dat het zeer minuscule hoeveelheden (gesproken wordt over een triljoenste gram) van een verboden stof kan opsporen. Het dopingonderzoek zal ver richt worden in het nationale instituut voor wetenschappe lijk onderzoek in Montreal. Daar zal op basis van diverse analyses (onder meer kleuraf- scheidingen) gezocht worden naar het gebruik van stoffen die behoren tot één van de vijf groepen die door het IOC ver boden zijn. Daartoe behoren amfetamines, narcotica zoals morfine, hart- en ademha- lingsversterkende middelen, anabole steroïden en sommige amines. „De controle op het gebruik van doping zoals het hier is geregeld is waarschijnlijk de meest doorwrochte uit de ge schiedenis van de Olympische Spelen", verklaarde dokter Dugal van het Canadese insti tuut. „Menselijke vergissingen zijn uitgesloten. Alles gaat vol ledig automatisch, het inbren gen van het staal in de appara tuur ook. Er komen geen men senhanden aan te pas". Op de individuele nummers worden de eerste vier plus twee door het lot bepaalde deelnemers onderzocht. Bij te amwedstrijden zullen van elke ploeg twee spelers aangewezen worden. De stalen zullen al leen worden voorzien van een nummer. Naam en nationali teit van de „afzender" zullen niet aan het instituut bekend zijn. Bij positief resultaat zal de desbetreffende deelnemer op de hoogte worden gesteld door een uit eigen land afkom stige official. Eventueel kan hij een contra-expertise aan vragen die in dat geval zal worden uitgevoerd in bijzijn in een official uit zijn land. Mocht de uitslag in tweede in stantie weer positief uitvallen, dan zal het geval gerappor teerd worden aan het IOC. Bij de geringst mogelijke twijfel zal er geen overtreding wor den ingesignaleerd. LONDEN De voorzitter van Manchester United, Louis Edwards, is maandag in het ITV-televisieprogram- ma „World in Action" van corruptie beschuldigd. Over „de man die United kocht" werd beweerd dat hij aan de ouders van schooljongens steekpenningen heeft be taald. Deze verwijten werden in de uitzending door verschillende internationals bevestigd. Brian Greenhoff verklaarde dat zijn ouders in 1969 vijfhonderd pond sterling hadden ontvan gen, op voorwaarde dat hij lid van Manchester United zou worden. Voor een bedrag van 350.000 pond sterling werd Greenhoff vorig jaar door United aan Leeds verkocht. Ook de Schotse international Peter Lorimer zou op vijftien- JL tl André Stafleu. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Bij Feyenoord heerst nog steeds onrust over de berichten dat de Rotterdamse club aan het einde van dit seizoen zeker zes spelers zou willen afsto ten. De namen van René Notten, Richard Budding, Gerard van der Lem, Jan Peters, André Stafleu en Jan van Deinsen werden vori ge week in dat verband genoemd. Manager Peter Stephan riep hiervoor de spelers bij elkaar en ontkende tijdens die bijeenkomst dat Feyenoord het zestal kwijt wil. Stephan gaf de spelers tevens inzage in het rapport over de toekomst van de vereniging. Daarin staat onder meer vermeld dat het elftal op korte ter mijn kwalitatief zal worden versterkt. Stephan: „Er dient inderdaad versterKing te komen en mogelijk zullen er ook spe lers moeten verdwijnen die niet meer in het concept passen. Maar namen zijn er echt nog niet genoemd. Deze onrust krijg je altijd zo vlak voor de contractbespre kingen. Maar door hun prestaties kunnen de spelers nu zelf een nieuw contract af dwingen. Waar de geruchten over het vertrek van deze zes spelers vandaan ko men, weet ik niet." De verklaring van Stephan heeft de spe lers echter nog niet overtuigd. Vandaar dat zij gisteren een gesprek met het be stuur hebben aangevraagd. De meeste spelers zijn van mening dat Stephan geen kleur wil bekennen en dat hij met make laars over het afstoten van het zestal aan het onderhandelen is. Vandaag vertrekt de Olympische vlam vanuit Grieken land rich ting Lake Placid waar op 13 fe- Ho I jarige leeftijd geld ontvangen' hebben. Hij hield zich echter niet aan de „voorlopige over eenkomst" en ging bij Leeds spelen. „Toen wilde Edwards", zei Lorimer op de televisie, „die 2500 pond sterling terug hebben". Volgens de regels van de En gelse voetbalbond is het streng verboden contracten met spe lers onder de achttien af te sluiten en hen of hun ouders te betalen. Bovendien werd Edwards verweten dat hij uit de koop en verkoop van aan delen aan Manchester United persoonlijk gewin had gehaald. In een interview met de „Daily Express" heeft Ed wards alle beschuldigingen ontkend. „Ik heb een zuiver geweten en ik ben trots op wat ik voor Manchester United heb gedaan". De 64-jarige voorzitter heeft een advocaat in de arm genomen om zich van alle blaam te laten zuive ren. De Engelse voetbalbond zei met verbazing te hebben ken nis genomen van de televisie uitzending. Voorzitter Sir Ha rold Thompson was terughou dend in zijn commentaar: „Voor wij een uitspraak doen, zullen wij een nauwgezet on derzoek naar de beschuldigin gen instellen". Hans Schnitker blijft bij SV Bernardus Hazerswoude Hans Schnit-' ker uit Leidschendam blijft nog een jaar als trainer in dienst bij de voetballers van de SV Bernardus. Dezer dagen zijn oefenmeester en bestuur van genoemde vereniging het eens geworden over de verlen ging van het contract voor het seizoen 1980-1981. Schnitker trad in juli van het vorig jaar' in dienst bij de club van de' Hazerswoudse Rijndijk. RESULTATEN HILVERSUM HILVERSUM De uitslagen van de gisteravond op de renbaan ras Hilversum gehouden koersen zijn: Palma-prijs (2000 meter): 1. Sami Price (C. D. Imming) km.tijd 1.23.6; 2. Sjaak Hanover; 3. Sindy Dora. Toto: winn. 2.00. pl. 1.30. 1.50, 4.10. kopp. 5.50. Trio 78.60. Niet gestart: (no. 3) Tiranames, (no. 9) Sem Areta, (no. 12) Springtime. ValladoLid-prijs (M00 meter) 1. Spencer K (B. Leeuwenkamp) 1.24.3; 2. Susy Bloemenlust; 3. Royal Perfor mer. Toto: winn. 3.30, pl. 1.40, 2.90, 1.70, kopp. 49.30. Trio 386.20. Niet gestart: (no. 1) Sten Vi tesse, (no. 2) Rendez Vous, (no. 8) Ster Generaal. Zamora-prijs (2020 meter): 1. Tasja Lobell (A. van de Blonk) 1.26.4; 2. René Wilkes; 3. Tune di robles. Toto: winn. 3.80. pl. 130./ 2 80./ 1.20. kopp. 41.10. Niet gestart (no. 3) Re- Ovied o-prijs, eerste afdeling (1600 meter): 1. Ricky First <M. A. Pools) 1.21,4 2. Rocky Montains; 3. Presi dent Toto: winn. 3.20. pL 1.80, 6.30. 6.20, kopp. 42.60. Trio 455.00. Amateurwinterkamploenaehap VI (2440 meter): 1. Paulownia (C. Goes) 1.24.6; 2. Olga Nora; 3. Oval Pride. Toto: winn. 4.00, pl. 3.60, 2.20, 6.50, kopp. 8.70. Niet gestart (no. 5) Pharosa Due, (no. 9) PretU Kan dia. Vivero-prijs (2440 meter): 1. Seredi- ne Forest (S. Diab) 1.24,4; 2. Ralf Ru- melaar; 3. Pepe Nardinclant Toto winn. 2 60. 1.20. 1.40. 1.40.' kopp 5 60. Trio 72.50. Niet ge start: (no. 8) Omber Glorie. San tander-prijs (2020 meter): 1 Pion (B. Barendregt) 1.25,6; 2. Peter Voorne; 3. Pollux Toto: winn. f 16 20. pl. 5 50. 2.30, 2.10. kopp. 30.00. Val ene la-prijs (2000 meter): 1 Mr Alkestis (M. Bouwhuis) 1.22,7; 2. One- din; 3. Norman Dakota. Toto: winn. 3.80. pl. 1.90. 4.30, kopp. 34.20 Trio J 304.60. Niet gestart (no. 2) New Kid, (no. 7) Macky, (no. 8) Pier Pander. Toledo-prijs (2000 meter): 1. Regina Hanover (A. van de Blonk) 1.21,1; 2. Pacemaker W.; 3, Olaf Fez. Toto: winn. 3.70. pl. 2.20, 2.30. 3 10. kopp. 22.60. Oviedo-prijs (1800 meter): 1. Para de Hanover (L. Schoonhoven) 1.22,9; 2. Rosalie Hinda; 3. Speed Buiten zorg. Toto: winn. 5.90. pl. 2.10. 2.00, 3.00, kopp. 16/90. Trio 269.50. Wmplona-prijs (2448 meter): 1. Riekie V <M Bouwhuis) 1.22.7; 2. Pe trel di Robles; 3. Odymer. Toto: winn. 2 80, pL 1.40./ 1.30./ L60, kopp. 2.60. Omzet totalisator 409.765.00.-. Bekervoetbal KEULEN In de achtste fi nale van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker won FC Köln gisteravond met 2-1 van VfL Boe hum. De ploeg van trainer Hennes Weisweiler treft in de vol gende ronde op tweede divi sieclub Darmstadt 98. Voor de vierde ronde van de strijd om de Engelse beker was Wrexham met 1-0 te sterk voor Carlisle. Everton is in de vijfde ronde tegenstander van het team uit Wales.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 15