PROMOTIE Teleurstellend gelijkspel OASE Fides Pacta verbetert positie De Danaïden pakt punt F0REH0LTE LOOPT OPNIEUWIN LEIDEN De degradaties- treep blijft als een rode draad door het Leidse microkorfbal slingeren. De twee over gangsklassen en twee van de vier ploegen uit de eerste klasse zitten nog altijd meer of minder diep in de proble men. De resultaten van het afgelopen weekeinde waren echter hoopgevend. De Da naïden pakte een punt tegen VEO (77) en Fides Pacta greep de volle winst tegen Oost Arnhem. De Algemene leed een nederlaag bij OSCR. Tweedeklasser Ons Eiland heeft na de zege op Kwiek de titelkansen weer in eigen hand. Fluks won het sleutel duel tegen RWR. Het blijft dringen in de onder ste regionen van de over gangsklasse C. Fides Pacta verbeterde ten kosten van Oost Arnhem de positie op de fatale laagste treden en ver kreeg weer aansluiting met Trekvogels. Het klasseverschil tussen Fides Pacta en Oost Arnhem werd al heel snel dui delijk. De Arnhemse ploeg moest het volledig hebben van snelle acties regelrecht richting korf. Om dan uit de doorbraak te scoren of door verdedigers onjuist verdedigd te worden. Scheidsrechter Koerten gunde hen dan wat vaak het voordeel van de twijfel en de straf- worp Alleen daardoor bleef de marge met Fides Pacta be perkt. Want de ploeg van Jan Hensen speelde zeer doelbe wust, met een Ronald van de Velde in een kille afmakersrol. Met maar liefst zes treffers werd hij topscorer. Via 41 bereikten de ploegen een 63 ruststand. Het verschil bleef ook na de hervatting lang schommelen rond de drie tref fers. Pas in de slotfase, nadat Fides Pacta was overgescha keld op spelvertragende ac ties, werd deze verruimd, lei dend tot een 14—8 eindstand. De overige treffers waren van Henny en Wim Piket, beide tweemaal, Dick Onderwater (2). Conne Carree en Diet Rijs- bergen. Drie minuten voor tijd leek het duel tussen De Danaïden en VEO wel beslist. De Voorburg- se ploeg koesterde, voorzichtig rondspelend, een 5—7 voor sprong. Welgeteld twee foutjes stelden Danaïden alsnog in staat een kostbaar punt bin nen te halen. Het was de weer van stal gehaalde Adrie van Nierop die het moest doen. Eerst een door Hennie Devilee benutte strafworp forcerend en vlak daarop van grote afstand zelf de korf doorborend leidde hij De Danaïden naar 8—8. Voordat Van Nierop halverwe ge de tweede helft Leon Brou wers verving was de Leidse ploeg volstrekt kansloos. Het spel rammelde aan alle kanten en dat was zeker niet alleen te wijten aan het afhaken van Cees Christiaanse trainings- verzuim t.g.v. werk Vervan ger Simon Boot toonde een grote inzet maar miste het ver mogen het vak te leiden. Ook VEO speelde zeker niet over tuigend getuige de 2—2 rust stand. Toch namen de Voor burgers snel na rust een 2—5 voorsprong. Die voldoende was geweest ware het niet dat Arie van Nierop De Danaïden weer wist te inspireren. De doelpunten in het duel werden gescoord door Bea Schrama (3), Hennie Devilee (2) en Adrie van Nierop (2). Hoewel al kansloos geworden voor de titel slaagde Pernix er in nota bene tijdens de kampi oenswedstrijd van Excelsior weer te vlammen. Vooral uit tactisch oogpunt speelde de ploeg van Flip van der Kooy een bekeken wedstrijd. Het voor-verdedigen van de Delft- se dames ontkrachtte Pernix door lange mensen vrijwel con tinue de paal bezet te laten houden. De drie resterende spelers konden nu vrijwel on beperkt van afstand schieten met een grote afvangkans. Ex celsior wist hier totaal geen antwoord op. In de tweede helft, ingegaan bij 4—5 leek Pernix al snel toe te slaan. Het werd 4—6 en deze voorsprong bleef lang, tot 57, behouden. Excelsior wist nog terug te ko men tot 77, maar een door Kees van der Kraan benutte strafworp betekende het einde: 78. De overige treffers wa ren van Kees van der Kraan (2), Alice Tieleman, Wil van der Kooy, Agnes de Rooij, Kees Brokaar en Kees Hortensius. Zuiderkwartier-coach Co de Haas toonde zich na afloop van het treffen met Quick niet ontevreden met de 8—8 uit slag. Het ene punt verschafte Zuiderkwartier zekerheid om trent lijfsbehoud en dat is in deze periode van de competi tie erg belangrijk. De wedstrijd had een zeer wisselvallig ver loop doordat de tweede Leidse aanval maar erg moeilijk tot scoren kon komen. Via 0—2, 2—2 en 2—4 werd een 4—4 ruststand bereikt. Na rust kwam Ruud van der Mark (drie treffers in de eerste helft) moeilijker tot scoren omdat hij aan een nieuwe, erg lange, ver dediger werd gekoppeld. Toen bij 8—6 de eerste aanval voor de korf kwam leek het pleit wel beslist. Nu voldeed deze aan val echter wel en door treffers van Wil de Wit en Dirk Jan de Kreek werd het alsnog gelijk: Een verbeten duel om de bal tussen Patricia Gottmer van Fides Pacta (links) en een speelster van Oost Arnhem 8—8. Overige treffers van Toos van Dam (2) en Rens Henze. Het zal voor De Algemene nut wel uiterst moeilijk worden om zich in de eérste klasse te handhaven. De ploeg van Ruud Niesing leed tegen OSCR een volkomen terechte nederlaag. Terwijl de Rotterdammers, be kend met de gladde speel- vloer, het doelpunten maken veelal van grote afstand de den, zwoegden de Leidse aan vallers met de eigen schijnbe wegingen. Al voor rust had de thuisploeg een 4—2 voor sprong. De Algemene kwam in de tweede helft nog eenmaal dichtbij. Toen de stand 76 werd bereikt versnelde OSCR echter weer. De hieruit volgen de 11—7 tussenstand bete kende het einde van de Leidse overwinningsaspiraties. Het Leidse aandeel in de 13—9 eindstand kwam uit handen van Wim van Vliet (3), Ruud van Vliet (3), Sannie Rusman, Bert Molloy en Martin Filippo. Ons Eiland heeft weer zicht gekregen op de titel. Terwijl concurrent Albatros beide punten aan KOAG liet verplet terde Ons Eiland Kwiek met 5—11. Bij rust was de stand al 1—4, nadat Ons Eiland een 04 voorsprong had geno men. Door treffers van Wim Nijenhuis (4), Barrie van Duin (2), Rob (2) en Huib (2) Hassel- bach en Julia Arnoldus kon een 511 eindstand in de boeken worden bijgeschreven. De middenmoot blijft het maxi maal haalbare voor Crescen do. De nederlaag bij ONDO versperde de weg naar de top van de ranglijst definitief. Het verschil met ONDO bleef klein, zodat de drie gemiste straf- worpen wel erg hard aankwa men. Tweemaal bij de stand 4—3 en eenmaal vlak na rust (6—3) faalden de Leidenaars van de stip. Het werd ten Jotte 97 met doelpunten van Louis Kok (4), Marlies Brouwer (2) en John Huigsloot (2). De gewijzigde vakopstelling waarmee Velocitas aantrad te gen SEV wierp de ploeg duide lijk vruchten af. Beide vakken kwamen aanvallend beter uit de verf. Bovendien speelden de Leiderdorpers tactisch erg sterk tegen de van afstand verdedigende tegenstander. In plaats van veel te schieten en elke gemiste bal bij de verde diging in te leveren bleef Velo citas lang de bal rondspelen. Om vervolgens via doorbraken van korte afstand te scoren. Een 31 achterstand werd zo doende omgebogen tot een 3—7 voorsprong. Na rust (4— 8) wist Velocitas dit krachtvra- gende systeem erg lang vol te houden, maar doelpunten ble ven uit. Zeer gelukkig kwam SEV terug om in de laatste mi nuut de stand nog van 6—8 naar 8—8 te tillen. Voor Velo citas scoorden Marjolein Ver beek (2), Aart Duiser (2), Rien van Poelgeest (2). Cooky de Graaf en Ybo Schutte. Een heel belangrijke overwin ning was weggelegd voor Fluks. Het moest wel erg lang duren eer de Noordwijkers ze kerheid kregen. Tegenstander RWR nam halverwege de eer ste helft namelijk een 2—4 voorsprong. Snel na rust (5— 6) besliste de ploeg van Cees Zuurmond het duel. Na een door RWR gemiste strafworp liep Fluks weg naar 11—6. De doelpunten werden gescoord door Rob Schelvis (3), Tineke Verloop (2), Jan Verloop (2), Lenie van der Plas, Ditte van der Meulen en invalster Corrie van Hoek. BADMINTON LEIDEN Zowel B( als Veglo kwam in I laatste competitief tot ruime winst. De tonners van Leiden met 7-1 van Delft dat! resultaat degradatie zag worden. Veglo moeite met Dropshi het werd uiteindelijk ruime 2-6 zege voor ploeg. niets meer op het spel de partij tegen Delft s| team toch met volle ini dat moest winnen om tie te ontlopen kwam* ook niet aan te pas. D(! naren wonnen slechts i tij. Een overwinning gepakt in het gemengd Stelten en Van der, wonnen van het Leii' Dorie Koelemij/Jan Slii- in de cijfers 15-8, 12-t 15. Winstpartijen BC Lelt Jaques Laman - Theuif 4, 15-5; Jan Slingerlai^ der Lingen 15-10, 18> Dorie Koelemij - Sihor; 5, 11-3; Nora de Konin ten 11-6, 9-11, 11-2. 0 de Koning/Jaques Lari honding/Theuvenet 1S HD: Jaques Laman/J gerland - Theuvenet/i Lingen 15-4, 15-12. D Koelemij/Nora de Kon honding/Stelten 15-8, Ook voor Veglo stond meer op het spel in met Dropshot. Maar BC Leiden was ook V reld met veel inzet tel Resultaat: een 2-6 ove op Dropshot. Getuige drie setspartijen een m winst Winstpartijen Veglo: N Wim de Rooy 15-7, 1 15; Vos - Hans van F 10-15. 9-15. DE: Son/| - Jaqueline de Rooy 11. 4-11. GD: Sond /Vos - Jaqueline d< /Hans van HartevelJ 15-18, 7-15. HD: GJ Wim de Rooy/Hans va veld 5-15, 3-15. DD: 5 aard/The - Sylvia Fj. /Jaqueline de Rooy 5' 12, 7-15. f r Leiden - Dit weekeinde behaalden de heren van Leiden via twee overwinningen de promotie naar de tweede klasse. Bij de dames was Noordwijk met twee zeges het succes volst. Tweedeklasser Roomburg speelde tegen Ring Pass, na met rust nog met 3-1 voorgestaan te hebben, met 4-4 gelijk. Roomburg doelpunten kwamen van Frank Montanus, Nol van de Drift en Kees Wendt. In zijn tweede wedstrijd versloeg Roomburg nipt Forescate met 6-5, bij rust leidden de Leide- naren met 3-1. Voor Roomburg scoorden Kees Wendt (5 strafcorners) en Andre Wendt. Voorschotense treffers kwa men van Hans Riemens en Ronald Dekker. Forescate behaal de in zijn andere partij wel twee punten door Zoetermeer met 4-0 te verslaan. Voor rust scoorde Peter Luns tweemaal en in de tweede helft troffen Hans Riemens en Peter Jan Rubink doel. Leiden behaalde in de derde klasse het kampioenschap via een zeer grote overwinning op Alecto. Na een ruststand van 6-0 werd het uiteindelijk 11-1 voor de Leidenaren. Succesvol hier was vooral Johan van Marwijk Kooy die 7 strafcorners verzilverde.Voor leiden scoorden eveneens Dirk Drijver en Wouter Eykenhout.Het tegendoelpunt van Alecto kwam op naam van Maarten Coppes. In zijn andere partij sleepte Alec to via een 7-2 zege op Hisalis toch nog de tweede plaats in deze poule binnen. De Leiderdorpse doelpuntenmakers wa ren Hans Hartgers, Marco Koeken en Michiel Kruidenier. Dames Forescate (2e klasse) deelde in een snel op en neer gaande wedstrijd de punten met Rijswijk, 2-2. Ondanks dat Liesbeth van de Burg de score opende sloot Forescate de eerste helft af met een 2-1 achterstand. Na rust kon de ploeg uit Voor schoten echter toch nog via Karen Wassink langszij komen. Hierna versloeg Forescate Leiden met 3-1. Annette Vasbin- der zettte Leiden voor rust op 1-0, maar na de pauze waren het Evelien Kimman (2) en Els du Buvrie die Forescate naar de winst schoten. Leiden revancheerde zich in zijn tweede wedstrijd door Cartouche met 3-2 te overwinnen. In de eerste helft scoorde Annette Vasbinder tweemaal en na rust was het Marleen Hoyink die Leiden in veilige haven loodste. Uitslagen: Noordwijk-Groen Geel 4-2 Noordwijk-Groen Geel 7-2. LEIDEN In de eerste divisie A bedraagt het verschil tus sen Plantenhoek/Foreholte en koploopster HMS nog slechts één punt. Zelf wonnen de Voorhoutsen namelijk met 13—10 van Quick'20, terwijl de Utrechtse formatie tegen Bornerbroek niet verder kwam dan een 66 gelijk spel. Met de thuiswedstrijd tegen HMS nog op het pro gramma (10 februari) heeft Foreholte dus haar kans op het kampioenschap nu in ei gen hand. In de eerste divisie B werkt HVS zich ongemerkt naar de top toe. Een titel zal er, door de wat ongelukkige competitiestart weliswaar niet meer inzitten, doch een klassering bij de eerste vier is zeer zeker haalbaar. De 96 zege op Heel is in ieder geval al een stap in de goede rich ting. OASE is haar (gedeelde) koppositie in de derde divisie kwijt, door de ietwat teleur stellende 66 puntendeling tegen UVG. Medekoploopster Westlandia maakte tegen Kwiek Sport geen fout. MMO behaalde een verdiende 148 overwinning op de reserves van Ancora, en nestelde zich daarmee (samen met OASE) op de tweede plaats in deze klasse. Gesteund door de Voorhoutse carnavalsvereniging ,,De Bok ken" compleet met boeren- blaaskapel trok Foreholte in het duel tegen Quick'20 van meet af aan het spel naar zich toe. Vooral in defensief opzicht waren de Voorhoutse dames hun opponenten duidelijk de baas. Tot 3—3 kon de ploeg uit Oldenzaal goed bijblijven, daarna liep Foreholte met at tractief spel weg naar 6—3. Ondanks verwoed tegenspel is Quick'20 er in het verdere ver loop van de wedstrijd niet meer in geslaagd de drie doel punten achterstand weg te werken. Met 95 kon worden gerust. Ook in de tweede rond gang een dominerend Forehol te, vooral Nel Geerlings (in dit duel goed voor 8 treffers) ma nifesteerde zich daarbij. Via de tussenstanden 96, 118 en 13—8 zegevierde de ploeg van trainer/coach Wim Geerlings uiteindelijk met 13—10. Carla van der Zalm vormde in het Voorhoutse een meer dan be trouwbaar sluitstuk. Naast Nel Geerlings scoorden voor Fore holte: Hannie Boskamp 3x en Mariëtte Siera 2x. De speelwijze van de handbal- ploeg uit Heel in de wedstrijd tegen HVS zou bij een eventu eel kampioenschap vrij worste len beslist in de prijzen zijn ge vallen. Niemand en niets ont ziend trachtten de Limburgse „dames" hun (lees: het Stomp- wijkse) doel te bereiken. Daar het arbitrale duo daartegen té lankmoedig optrad („Ach, een beetje stevig spel hoort thuis in deze klasse") ontaardde het duel in een bikkelhard gevecht. Dat de ploeg van Jan MacKaay daarbij het hoofd koel hield en zich vrijwel niet liet provoce ren, pleit voor de instelling van de Stompwijkse formatie. On danks hard spel is Heel in feite alleen maar in het begin van de tweede helft gevaarlijk ge weest, toen het, mede door onnodige fouten in de Stomp wijkse defensie, na een 4—2 achterstand bij rust, terug kwam tot 44. HVS veerde echter tijdig op en speelde Heel binnen de kortste keren naar een kansloze 9—5 ach terstand. Even voor tijd kwam Heel nog éénmaal tot scoren, 9—6. Voor de treffers van HVS zorgden: Ank van de Bosch 3x, Marijke Luiten 2x, Sjanie Waayer 2x. Leny van de Bosch en Antoinette Lexmond. OASE moest tegen UVG aan treden zonder Margret Brug man en Corrie Strijk. In de eer ste helft werd die absentie nog niet zo gevoeld, maar na de veldwisseling ging OASE, mede door het voortijdig uit vallen van Gerrie Hoogen- boom, in conditioneel opzicht toch onderuit. Voor rust wist OASE een verdiende 1—4 voorsprong op te bouwen. In de tweede rondgang liep de ploeg van Roel Schepers wel eerst weg naar 1—5, doch daarna moest men duidelijk gas terugnemen, waardoor UVG gevaarlijk terug kon ko men tot 5—6 na vijftig speel minuten. Hoewel de eigenlijke speeltijd dus voorbij was, liet het bedroevend slecht fluiten de arbitrale duo Barends/Kool- mees gewoon doorspelen en in die extra tijd wist UVG op de valreep nog naast OASE te ko men, 6—6. Voor OASE scoor den: Helma Stigter 2x, Gonnie van der Geest 2x, Loes de Haas en Marian van der Geest. Ook MMO had het niet zo ge troffen met de wedstrijdleiding, in haar duel tegen het tweede team van Ancora. Meestentijds zagen de Rotterdamse scheidsrechters alleen maar fouten aan Hoogmadese zijde, terwijl duidelijke missers aan Ancora-zijde met de arbitrale mantel der liefde (het geeft overigens geen pas wanneer een scheidsrecher zich na af loop van de wedstrijd door één van de speelsters laat omar men in het bijzijn van het pu bliek) werden bedekt. Het was maar goed dat MMO zich door de scheidsrechterlijke beslis singen niet liet ontmoedigen en gewoon zoveel mogelijk haar spelletje speelde. Nu kon Ancora geen moment gevaar lijk worden. MMO zegevierde ruim met 14—8. Bij rust had den José Elstgeest c.s. al een 8—6 voorsprong. Verantwoordelijk voor de Hoogmadese score waren: Leidy Vink 6x, Elly van Leeu wen 3x, Connie Elstgeest 2x, Adrie van der Meer, Margré Volwater en José Elstgeest. Het wordt eentonig, maar ook Norths bewaart dit weekeinde weinig prettige herinneringen aan de arbitrage. In tegenstel ling tot MMO werd de Noord- wijkerhoutse formatie door het arbitraal falen wel volkomen uit haar spel gehaald. VELO, dat geen strobreed in de weg werd gelegd, profiteerde daar dank baar van en boekte de volle winst met 10—6. Bij rust had de ploeg uit Wateringen al een 6—3 voorsprong. Thea ter Heide 2x, Anneke van Rijn 2x, Ineke Streng en Nelleke de Jong tekenden voor de Nor- tha-doelpunten. Olga/Saturnus behaalde een Terwijl een teamgenote in de circel ligt scoort Ank van de Bosch van HVS een van haar drie doelpunten tegen Heel moeizame maar verdiende 9— 10 overwinning op de reserves van HVS. De eerste rondgang van dit gelijkopgaande duel werd met een 4—4 stand afge sloten. Voor de Leidse ploeg scoorden: Marja de Graaf 3x, Monique Plouvier 3x, Karien van Wingerden, Inge Perquln, Anneke Plouvier en'Lia Kok. HW 70 had geen moeite met het tweede team van Duin oord. Na een reeds duidelijke 0—4 ruststand werd het een 0—6 zege voor de Voorscho tense dames. Rijnsoever moest de reserves van MMO met 3—4 voor laten gaan. Bij rust keken de Kat- wijksen tegen een 0—2 achter stand aan. In de tweede helft kwam Rijnsoever nog wel knap terug tot 33. doch MMO had het laatste woord. Coby Boting en Fia Blok zorgden voor de treffers van Rijnsoever. Doel- vrouwe Lucienne Kievit kan op een geslaagd debuut terug zien. Heren HW 70 kon het net niet bol werken tegen Kwiek Sport. Na een spannende doch vooral in de tweede helft chaotische wedstrijd (het twijfelachtige optreden van de wedstrijdlei der was daaraan niet vreemd) moest de winst met 1314 aan de Hagenaars worden ge laten. Na de eerste speelhelft had Kwiek Sport eer£ voorsprong. Paul Ade|j in het Voorschoten^ goed op dreef, hij stopf meer een tweetal straf. Ton Schönwetter nam} rendeel van de HV\r voor z'n rekening. Rijnsoever handhaaf^ ongeslagen status ook duel tegen het tweec^ van SOS. Na een 7- stand werd het een i overwinning voor den kers. Henk Simonis hap treffers een belangrijk g in de Katwijkse score. j OASE ging verrassen 19—16 onderuit tegen' serves van Kwiek Spa bij rust had de Alkef ploeg een achterstand^ Voor de doelpunten vat1 zorgden: Jos Stigter 5i Halvemaan 5x, Kees k naar 4x en Leo van 2x MMO heeft z'n kopposiï afdelings derde klasser vigd middels een ruimq zege op het derde tei Wings. Bij rust waren dl naars al volkomen kt 17—8. Zoals gebruike Gerard Elstgeest weerj rer, hij kwam ditmaal 1jj scoren. De overige kwamen op naam v< van der Meer 8x, Joo| ter 4x, Cor de Jong 3l van der Meer 2x, L^ tgeest 2x en Dirk Elstfy I' HVS kwam tegen he® team niet verder dan e& 13 gelijkspel. Ook bij rji den beide ploegen e) evenwicht, 6—6. Het wil igens een bijzonder rut waarbij door de scheidi veel te lankmoedig wei), treden. Foreholte moest tegen het zes<}r van Quintus met eenj( nederlaag genoegen De rust ging in met a( voorsprong voor de p Kwintsheul. a LEIDSE COURANT MAANDAG 28 JANUARI 1980 PA^ Overwinning^ voor Veglo en i BC Leiden

Leidse Courant | 1980 | | pagina 18