aad Oegstgeest verslikt zich i bloembakken Kempenaerstraat Se JH| jmé 1 oordwijkerhout trekt beurs open voor itwikkelingshulp 'Lange velder' W armerdam (CDA) kandidaat vierde wethouderszetel Ouders eisen opnieuw veiliger spoorwegovergang Meer politiewerk in Sassenheim Voorhout voor schoolbegeleiding Gorilla-peuter VIP viert ^morgen eerste verjaardag LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 JANUARI 1980 PAGINA 7 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii van est tera ir de maal .jhool. irbou- |an het lis aan 'ilhel- jrk is Is| 'WÊmr-s. tibar- isÊ^UÊ ■■Wel 'V.SöT >M|H§Kj I'-- [koes- *-wr D^men- >U(te jaar 1H a^veran- E Bfè - I in zal want n.jg du- HHHBgWBBMBi ver- iubgs- llshieuw- HH Tjerk- in I va -s lllllllllllllltllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll OEGSTGEEST Het leek allemaal zo aardig in Oegst geest: een voorstel van B. en W. krediet te verlenen voor de aanschaf van bloembak ken in de De Kempenaer straat. In feite een voor schot, want de middenstand had te kennen gegeven de kosten te vergoeden mits de gemeente genegen was 50 procent bij te dragen - en dat jaarlijks - in de kosten van 't aanbrengen van de beplan ting en het onderhoud: „Met inbegrip van watergeven". Na gisteravond ziet het er echter naar uit dat voorlo pig nog geen water gegeven zal worden omdat de pro gressieven en de liberalen zich tegen het voorstel uit spraken toen dit tijdens de raadszitting in stemming werd gebracht. Alleen het CDA stemde voor. De reden van het tegengas was gelegen in het feit dat men het er niet over eens kon worden of bloembakken nu wel dienen te worden gezien als een ideale oplossing om het verkeer in de De Kempenaer- straat in goede banen te lei den. Een zaak waar men over igens al ruim anderhalf jaar mee bezig is. De fracties van D'66, PvdA en VVD wilden nog eens diepgaand over de materie nadenken en eventu eel een alternatief voor de zes tien bloembakken .aandragen. ,.Dat gaat allemaal veel te lang duren", vond wethouder Thorn van openbare werken. „Ik stel voor het krediet te verlenen en de kanttekening te plaatsen dat er in de com missie nog eens over gepraat kan worden". De „aanhou ders" draaiden bij maar ...uit de CDA-fractie klonk het ge luid: „Als er een alternatief wordt aangedragen dat duur der uitvalt moet de hele zaak opnieuw in procedure worden gebracht...". Dat veroorzaakte alwéér een ommezwaai bij progressief en liberaal. B. en W. moeten nu met een nieuw voorstel komen. AMBULANCES Na al de variaties op bloem bakken hield de raad zich ver der bezig met een door de overheid opgelegde regeling Centrale Post Ambulancever voer Leiden en omstreken. In de regio Leiden heeft niemand daar behoefte aan omdat het ambulancevervoer uitstekend functioneert. Maar omdat het er toch moet komen heeft men reeds besloten dat in de cen trale post alle ambulancebe- drijven een vertegenwoordiger hebben. Leiden is echter in be roep gegaan tegen de financië le konsekwenties die het voor de gemeenten kan hebben. De Oegstgeester raad sloot zich hierbij aan en wil, nu de be roepstermijn verstreken is, wel als „belanghebbende" ge hoord worden door de Kroon. Dit laatste was een voorstel van D'66-fractievoorzitter Wuisman. KABELTELEVISIE „Er bestaat een goede kans dat de onrendabele gebieden aan de Haarlemmertrekvaart aan gesloten kunnen worden op kabeltelevisie en later dit jaar ook het gedeelte aan de Ende- geesterstraatweg", deelde wet houder Van Belle mede. „Het zal een te verwaarlozen verho ging van het abonnementsgeld met zich meebrengen. „Ten aanzien van de kabeltelevisie zal een nieuw financierings schema ontworpen moeten worden in verband met de uit breiding Haaswijk. SASSEN HEIM De groep 'Sas senheim' van de rijkspolitie in Sassen heim en Warmond heeft het aantal ver- keeronge- vallen in 1979 met 3 procent zien toenemen tot 320, waarvan één ongeval met dodelijke afloop in War mond. In het afgelopen jaar raakten 19 verkeersdeelnemers ernstig gewond. Op de drukke Hoofdstraat (Haarlem-Lei- den-route) noteerde de rijkspolitie 74 ongevallen. De meeste slachtoffers van deze botsingen waren fietsers en bromfiet sers jonger dan 30 jaar. Met de installatie van een aantal nieuwe wachtmeesters is het personeelstekort van de rijkspolitie in Sassenheim en Warmond teruggebracht van 7 tot 4 agenten. De totale sterkte is op dit mo ment 22 politiemensen. Bepaald geen overbodige luxe, want het aantal geregistreerde misdrijven is met 5 procent tot 217 geste gen, terwijl ruim 1350 (+10%) verkeersovertredingen werden ge constateerd. Vrouwen Adviescommissie gematigd optimistisch SASSENHEIM - De Sassenheimse Vrouwen Advies Com missie (VAC) voor de woningbouw is in haar jaarverslag '79 gematigd optimistisch over het werk dat deze vrouwen werkgroep in ruim twee jaar in Sassenheim heeft kunnen doen. Er zijn volgens de werkgroep wel sociale woning bouwprojecten waar de architect een aantal op- en aanmer kingen van de VAC meenam in het definitieve ontwerp. Even vaak verdwenen de suggesties van de Vrouwenadvies commissie zonder vorm van overleg uit de plannen. In het vorige jaar heeft de Sassenheimse VAC een adviserende stem gehad in het uitbreidingsplan Wasbeek I. Zo werd onder meer gepleit voor veiligheidsglas in ramen die lager geplaatst worden dan 60 centimeter boven de vloer en een groter fontein tje in de toiletruimte. Onmisbaar in de keuken vindt de VAC voldoende lichtinval en afgeronde hoeken aan de keukenkastjes. Gewacht wordt nu op het uiteindelijke resultaat van de advise ring. Teleurstellend noemt de commissie de oplevering van nieuw bouwwoningen in het Sassenheimse uitbreidingsplan 'Zuid'. Hier is namelijk zonder de VAC ervan in kennis te stellen, afge weken van een aantal niet onbelangrijke punten van het defini tieve VAC-advies. Naast zitting in het bouwteam van plan Was beek III, is de Vrouwenadviescommissie op verzoek van de be wonersvereniging 'Samen Sterk' uitnodiging vertegenwoordigd in het bouwteam van de reconstructie 'Zandslootkade'. Hier lijkt de VAC vooralsnog geen gehoor te vinden voor de suggestie om bij eventuele renovatie inmiddels verbouwde en gemoderniseer de keukens te handhaven. DWIJKERHOUT d van Noordwijker- leeft het burgemeester in zijn laatste verga- niet al te moeilijk ge- Praktisch alle pun- erden als hamerstuk n. Alleen de subsi van plaatselijke ac- iten die gericht zijn op kkelingshulp, bracht ®^r Kuyper (D'66) wat eging. ^•feanleiding van opmer- 'ei in de raadsvergadering ;"jl november kwam het i'n deze vergadering ;n gewijzigd voorstel ■ntwikkelingshulp. De rif™ meeste belangstelling ging daarbij uit naar de financiële kant. Het college stelde voor om voor 1980 een bedrag van 5.000,- beschikbaar te stellen en hett maximum bedrag per aktivitèit op 1.000,- te stel len. Dit laatste betekende een Verhoging van 500,- ten op zichte van het vorige voorstel van het college. Verder stelde het college dat het altijd nog mogelijk was extra geldmidde len beschikbaar te stellen als er veel aanvragen zouden bin nen komen. De heer Kuyper had nogal wat moeite met de hoogte van het voorgestelde bedrag. Hij wilde dit liever op bijvoorbeeld f 20.000,- gesteld zien. Hij ver wees daarbij naar een artikel in de subsidieverordening, waarin wordt gesteld dat de aanvragen in volgorde van binnenkomst worden behan deld. Als de aanvragen het ge stelde bedrag overschrijden dan worden die geplaatst op de lijst van aanvragen van het nieuwe jaar. Met andere wóór den, zo stelde de heer Kuyper, f 5.000,- is in dit geval het hoogst haalbare. Hij kon daar om ook de opmerking over de extra geldmiddelen niet hele maal plaatsen. Wethouder Van der Klaauw verklaarde dat er inderdaad een bedrag van 5.000,- werd gereserveerd, maar dat men eventueel wilde gaan tot een bedrag van 20.000,-. Met deze opmerking was de heer Kuyper erg in zijn sas. Burge meester Bosma had echter weer moeite met het door de wethouder gestelde bedrag van 20.000,-. Hij stelde voor geen maximum bedrag te ver melden, zodat men eventueel nog hoger dan de genoemde f 20.000,- kon gaan. De heer Kuyper kon zijn geluk bijna niet op. In de rondvraag haalde de heer Knapp (VVD) een brief van verontruste bewoners aan de Schippersvaartweg aan. Hierin wordt gevraagd of men voor het stuk Schippersvaart weg buiten de bebouwde 'kom een snelheidsbeperking kan aangeven, daar er erg snel wordt gereden. Het college zegt toe de problematiek te gaan bekijken. Zij herinnerde de raad echter aan het feit, dat dit een provinciale aangele genheid is. Een eerder verzoek om een snelheidsbeperking te verkrijgen voor de Schippers vaartweg kreeg een paar jaar geleden nul op het rekest van de provincie. alOORHOUT De gemeente Voorhout is voorstander n oprichting van een schoolbegeleidingsdienst in lin- en Bollenstreek. De commissie financiën mach- de gisteravond het college dit standpunt uit te dra- Jgin. Een en ander is belangrijk in verband met een ge- rek over de schoolbegeleidingsdienst dat binnenkort v£ats heeft met de staatssecretaris. rijksoverheid stelt subsidieverlening aan de schoolbege- gjdingsdienst afhankelijk van een aantal voorwaarden. onder meer dient men tenminste 20.000 leerlingen te heb ben. Voor de Duin- en Bollenstreek is dit aantal moeilijk te halen nu Hillegom heeft laten weten niet mee te werken en ook met enkele andere gemeenten moeilijkheden zijn ontstaan. Toch wil men de subsidie lospeuteren. De steun van alle in aanmerking komende gemeenten dient dan wel gegeven te worden. De commissie financiën van Voorhout plaatste wel een aantal kantekeningen bij de nieuwe dienst. Met name is men bevreesd voor de financiële con sequenties. NOORDWIJK Het CDA- raadslid P.G.Th. Warmer dam staat kandidaat voor de vierde wethouderszetel in de Noordwijkse raad. Dit dan naar aanleiding van bij de collegevorming in 1978 ge maakte afspraken tussen de politieke partijen (met uit zondering van de PPR) dat b en w van Noordwijk hal verwege de zittingsperiode met een vierde wethouder uit het CDA aangevuld zou worden. De verkiezing van de nieuwe wethouder vindt plaats in augustus of sep tember van dit jaar. De tussentijdse verkiezing van de 34-jarige Langevelder Piet Warmerdam staat model voor een opzienbarend compromis in de gemeentelijke politiek. Bij de verkiezingen in 1978 had het CDA met twee wet houders zitting in het college van b en w. Toen deze politie ke groepering zetelwinst boek te, claimde men als grootste fractie weer een tweede we- thouderspost. In de poging om te komen tot een afspiegeling scollege vonden de andere raadsfracties dat CDA, PvdA en VVD alle drie één wethou der dienden te leveren. Het overleg staakte en het zag er naar uit dat het CDA deze raadsperiode met negen leden als oppositiepartij zou moeten doorbrengen. Op de valreep van de collegevorming kwam er toch een compromis tot P. Warmerdam: „Ik zal de belangen van de agrarische sector terdege in het oog houden". stand, dat voor geen van de fracties gezichtsverlies inhield. Een afspiegelingscollege zou starten met drie wethouders om in 1980 aangevuld te wor den met een vierde wethouder uit het CDA. De heer Warmerdam, vrij 'nieuw' in het Noordwijkse raadswerk, is bollenkweker van beroep en woont met z'n vrouw en drie kinderen bij het bedrijf aan de Kapelleboslaan in het Noordwijkse Langeveld. De jonge ondernemer heeft zijn sporen verdiend in een in drukwekkende rij plaatselijke en provinciale organisaties. Daarbij is hij secretaris van het kerkbestuur van de Sint Jozefparochie. Sinds 1972 is de heer Warmerdam op het poli tieke toneel te vinden voor het CDA. Als wethouder wil hij in de toekomst niet een typische vertegenwoordiger van het agrarische deel van de bevol king worden. „Al zal ik de agrarische belangen terdege in het oog houden. Dat is ook lo gisch vanuit m'n achtergrond. Van mij mag men verwachten dat ik de problemen in die sec tor beter aanvoel", aldus de kandidaat-wethouder voor O- penbare Werken. „Die portefeuille ligt mij trou wens het beste, denk ik. Het is een soort bedrijf. En omdat ik nog betrekkelijk kort in het raadswerk zit, voel ik mij daarin op dit moment het meeste thuis". iORHOUT IHOUT De ouders van school- le kinderen die frequent de wegovergang in Voorhout moe- asseren, zijn in hoge mate veront- Zij eisen een betere beveiliging le overgang. Gisteravond maan- e ouders de gemeente Voorhout x>ed. Dit gebeurde tijdens het u*echt voorafgaande aan de ver fing van de commissie financiën. chermde voetgangersovergang is te meer gewórden, nu schoolkinderen in de - sporthal aan de andere kant van het gymnastieklessen krijgen. De heer Van id van de oudercomissie van 'De Boek- liet enkele feiten de revue passeren, f december 1977 worstelen de ouders met veilige spoorwegovergang. Pas vorig jaar ber werden de plannen ontvouwd, nadat ■Baanden daarvoor een kleine honderd ouders hadden laten weten hun kinderen niet naar de gymnastieklessen te zullen laten gaan". Burgemeester Van de Wouw meldde, dat de ge meente indertijd drie mille had gevoteerd voor een studie naar een betere beveiliging. De NS wachtte wat lang. En toen een plan ter tafel werd gebracht, werden geen kosten gemeld. De NS wilde een afzonderlijk voetpad met slagbo men aan weerszijden, een bel en lichtsignalen. Een alternatief, een loopbrug, was technisch wel mogelijk, maar zeer kostbaar en planolo gisch problematisch. Na de decembervergade- ring met de ouders kwam de suggestie een af zonderlijk voetpad aan te leggen met sluisvor- mig in plaats van slagbomen. De bel en lichtsig nalen bleven gehandhaafd. Kosten: zestig mille. De NS noemde dit een uitstekend plan. Het co- lege zal eerst nog een gesprek met de in decem ber aanwezige ouders hebben, voor men tot aanleg overgaat. De prot. chr. basisschool heeft inmiddels laten weten, dat men ook van de sporthal gebruik gaat maken na de maatrege len. Gratis toegang voorkinderen Er is morgen een groot feest in het Dierenpark Wassenaar. Het is dan precies één jaar geleden dat heel dierenminnend Nederland de komst van de eerste in een Nederlandse die rentuin geboren gorillababy begroette. De eerste verjaardag van dit dierbare mensaapje is aanlei ding voor de directie van het Wassenaarse dierenpark alle kinderen van onze lezers op zijn verjaardagspartijtje uit te nodigen. Dit diertje, VIP genaamd, is morgenmiddag het middelpunt van de fuif, die te zijner ere wordt gegeven. De Louise-hal is voor deze gelegenheid feestelijk versierd. Tussen de genodigden zullen ongetwijfeld vele adoptie-ou- ders van de andere Wassenaarde dieren zijn, die, evenals Het Binnenhof/Leidse Courant, zich het lot van de beesten in deze diergaarde hebben aangetrokken en via adoptie van één of meer bewoners financiële steun verlenen aan de Wassenaarse Zoo. Maar dat is nog niet alles! Er wordt zelfs gefluisterd dat tussen half twee en twee uur (of daaromtrent) een vooraanstaande Nederlander, een echte VIP dus, de Jarige persoonlijk komt feliciteren. En dat is beslist geen apekool. Voor wie zich op dit tijdstip onder de feestvierenden bevindt, komt de aap uit de mouw wie deze bekende Nederlander is. Deze feestelijke happening ia voor de kinderen gratia toegankelijk. De ouders betalen slechts de helft van de normaal geldende toegangsprijs: in plaats van acht, vier gulden per persoon.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7