)lanpool:steuntje in ng van ondernemers Goudhandel rustiger Teleurstellingen en verrassingen ONOMIE itzendbureau voor managers in Groningen BN schort mnt- andel op Beurs van Amsterdam LEIDSE COURANT VRIJDAG 25 JANUARI 1980 PAGINA 11 .inder woningen bouwd premiekoopsector -1 H SN HAAG In 1979 bleef de woning- uw in de premiekoopsector achter, zo %ft het ministerie van volkshuisvesting ruimtelijke ordening bekend gemaakt, dat jaar zijn minder beschikkingen uit gaan voor de bouw van genoemde wo- igen dan was voorzien, t geprogrammeerde aantal woningwetwo- j4igen, premiehuurwoningen en goedkope jmiekoopwoningen is wel gehaald. Het bij stelde programma voor 1979 omvatte 29.500 iningwetwoningen. Er zijn 29.800 beschik- ïgen uitgegaan. afgifte van de beschikkingen voor goed- pe premiekoopwoningen (premiewoningen verliep volgens de verwachting. Er ston- n er 11.000 op het programma. Het aantal 'egeven beschikkingen bedroeg 11.678. emiewoningen a hebben maximale stich- ïgskosten van 130.000 gulden in het Westen n het land en in de groeikernen en groeis- *%|len elders in Nederland en 120.000 gulden alle gemeenten daarbuiten. Grote risico 's bij winnen olie Noordzee" HARLINGEN Als er olie gewonnen gaat worden in het Nederlandse deel van de Noordzee, 40 kilometer ten westen van Den Helder, zullen er grote risico's ont staan voor de scheepvaart en het milieu. Dit stellen de werkgroep Noordzee, de lan delijke vereniging tot behoud van de Wad denzee en het contact milieubescherming Noord-Holland. Onlangs werd door Union Oil Company of the Netherlands samen met de Koninklijke Nedlloyd vergunning gevraagd voor het win nen van olie in blok q 1 van de Noordzee. Als de vergunning wordt verleend, dan is het voor de eerste keer dat in het Nederlandse deel van de Noordzee naar olie wordt ge boord. Tot nu toe werd in dit deel alleen gas gewonnen. De kans op calamiteiten bij oliewinning in het betreffende gebied wordt door de milieu groepen groot geacht, omdat de boorlocatie in een zeer druk scheepvaartgebied ligt. Dage lijks passeren er ongeveer 130 schepen. Winkelbestand breidt zich weer verder uit DEN HAAG Aan de grote daling van het aantal winkels in ons land van enige jaren geleden schijnt een eind te zijn geko men. Evenals in 1978 is in het afgelopen jaar het aantal verkoopplaatsen in de de tailhandel toegenomen. Volgens de gege vens van het centraal registratiekantoor detailhandel-ambacht bedroeg de groei van het aantal winkels e.d. in het afgelo pen jaar 1600. In 1978 waren er 1400 verkoopplaatsen bijge komen. Ter vergelijking: in 1973 daalde het aantal verkoopplaatsen met 4000, in 1974 met 2700 en in 1975 met 3600. Wel zette zich de achteruitgang voort van het aantal winkels, die in onze dagelijkse levensbehoeften voor zien, zoals groentezaken (min 100), bakkers (min 75), drogisten (min 75), kruideniers (min 200), melkzaken (min 75) en slagers (min 60), maar daar stonden stijgingen tegenover van zaken in andere branches. Zo kwamen er bij na 300 zaken in gebruikte en ongeregelde goederen bij en een kleine 100 antiekzaken. Het aantal ijszaken steeg met 140, het aantal boekwinkels met ruim 200 en het aantal bloe- menzaken met bijna 300. Oteiba: Duurdere olie dit jaar onvermijdelijk ABOE DHABI - Olie-minister Man Al-O- teiba van de Verenigde Arabische Emira ten, heeft gezegd dat een nieuwe olieprijs- verhoging omstreeks half 1980 onvermij delijk is. Nu er geen afspraken zijn ge maakt over de prijzen van ruwe olie op de OPEC-vergadering van december in Cara cas, heerst er chaos op de internationale oliemarkt. Dat heeft de olieproducenten onder druk gezet om hun prijzen te verho gen, zo zei Oteiba. De olieproducerende landen zullen hun prij zen niet tegelijkertijd verhogen. Evenmin hoeven de prijsverhogingen met elkaar in de pas te lopen. De Verenigde Arabische Emira ten dringen er dan ook bij de overige leden van de OPEC op aan om een buitengewone vergadering te beleggen in maart of april om over de olieprijzen afspraken te maken die een einde kunnen maken aan de onzekerheid od de wereldmarkt. ^JNINGEN Noordnederlandse ondernemingen die in ilijkheden geraken kunnen vanaf 1 augustus tijdelijk „supermanager" laten komen om het bedrijf door een ssituatie te loodsen. Mfen kan in zo'n geval een beroep op de stichting „Manpool", een bureau dat wordt opge- oor twee medewerkers van de Noordelijke Ontwikke- s Maatschappij in Groningen, drs. R.J.M. Bouwman en E.R. Jansen. ilips iemt idonesisch ïkenhuis- 0 ject aan 0LLE In het kader de Nederlandse ontwik- igshulp aan Indonesië Philips optreden als laannemer voor een zie- uisproject van f21 mil- Het gaat om de renova- van 24 districts c.q. ekziekenhuizen, waar- acht op Java. groot aantal Nederlandse /en wordt bij het project ;ken. Zo levert Sanamij otterdam sterilisatie- en enapparatuur, Lamerus "jUtrecht medische appara- Oostwoud uit dezelfde medisch meubilair, Ahrin Den Haag laboratoriumap- ituur, Quatfass in Diemen :orgt de wasserij-inrichting e fedalo in Uithoorn de elec- r teitsvoorzieningen. Philips levert onder meer ront- kabel--, huishoudelijke- telefonie-apparatuur, zij :orgt de watervoorziening 5 verantwoordelijk voor de ;le coördinatie en supervi- Ook neemt Philips de op- ing van hét Indonesische ieningspersoneel voor haar ening en schoolt zij de In- esische technici tijdens de allatie en onderhoudsperi- n. Als opdrachtgever treedt lens het Indonesische mi- erie van gezondheid op het b Inkoopbureau in Zwolle. euwe dienst 1 Engeland EUW ARDEN Vanaf 1 i 1980 start Transover (een jonge onderneming transport en handel) uit 'lingen een dagelijkse ■on-roll-off dienst (is het rvaren van trailers en tainers) per schip van lingen naar Great Yar- ith, aan de oostkust van eland. nsover exploiteert deze lijn naakt gebruik van de door [emeente Harlingen aan te [en ro-ro-terminal. huurcontract is deze week ikend. Transover heeft als tdatum 1 juni 1980. STERDAM - Door de spec- ilaire ontwikkelingen van goud- en zilverprijzen tre- i er ongewenste fluctuaties bij het vaststellen van prij- voor zeldzame en verza- bunten, die soms geen en- verband houden met de rinsieke waarden. Ter be- erming van de belangen' i de verzamelaar heeft de N daarom besloten, de ac- 'e handel in dit soort mun- 1 tijdelijk op te schorten. De Tante gouden en zilveren toten (gouden tientjes, Ma- Leafs, zilveren rijksdaal- b en guldens etc.) kunnen "maal worden gekocht en fkocht, aldus de bank. „Manpool" zal in eerste aanzet vijf topmanagers uit het Wes ten aantrekken. Het ministerie van Economische Zaken heeft hiervoor een beginkapitaal be schikbaar gesteld. Manpool zal min of meer los staan van de Noordelijke Ont- wikkelings Maatschappij en zal „gerund" worden door één van de vijf managers die van uit een eigen kantoor in Gro ningen over de drie noordelij ke provincies „uitzwermen". De directeur van de Noordelij ke Ontwikkelings Maatschap pij, ir. H.A. Wisman die erg enthousiast is over dit binnen zijn organisatie gelanceerde idee gelooft stellig dat er bij het Noordelijk bedrijfsleven behoefte bestaat aan een der gelijk „uitzendbureau voor managers". Hij herinnert er aan dat er ge durende de afgelopen jaren re gelmatig eeti beroep werd ge daan op de NOM om voor een tijdelijke bedrijfsleiding in een onderneming te zorgen. Manpool is duidelijk opgezet als „steuntje in de rug" voor het niet zo florissante bedrijfs leven in Noord-Nederland. De stichtingsvorm is al een indi catie dat Manpool geen groot rendement nastreeft. i „Er zullen wellicht aanloop verliezen zijn" aldus drs. Bouwman. Hij verwacht dat Manpool zeker geen „bodem loze put" wordt en zeker zijn bestaansrecht gaat bewijzen. „Een behoefte aan tijdelijk management kan in principe bij ieder bedrijf opkomen" verzekert drs. Bouwman. Een bedrijf behoeft zeker niet in grote moeilijkheden te ver keren om Manpool in te scha kelen. „Een manager kan bij voorbeeld tijdelijk wegvallen door ziekte. Ook kan plotse ling overlijden van zo'n top man de aanleiding zijn. Vind dan maar snel weer een nieu we directeur. Dan moet de zaak snel weer kunnen mar cheren zodat een crisissituatie kan worden voorkomen. Voordat er bij zo'n bedrijf weer een goede directeur aan het roer zit kan men de zaken laten waarnemen door een manager van Manpool. Drs. Bouwman wijst er op dat de „Manpool-medewerkers" geheimhoudingsplicht hebben. „Theoretisch is het mogelijk dat Manpool managers stuurt naar bedrijven die in dezelfde sector opereren en eikaars concurrent zijn. Dat hoeft niet nadelig te zijn voor die onder nemingen. We zullen natuur lijk nooit dezelfde man naar een concurrent sturen van het bedrijf waar hij eerst aan de slag is geweest. Gegevens van ondernemingen die Manpool inschakelen blijven absoluut geheim. Drs. Bouwman en drs. Jansen stellen zich voor dat het sturen van een manager noodzakelijk is als'een bedrijf Manpool wil inschakelen. „Uiteraard gaat een medewer ker dan op bezoek bij de des betreffende onderneming en dan wordt vrij snel duidelijk in welke problematiek het be drijf verkeert", aldus drs. Bouwman. „Wij denken dat Manpool een succes kan worden omdat er nu in het Noorden nog geen soortgelijke instelling is", licht hij toe. Drs. Bouwman en zijn collega hebben het nu erg druk met de voorbereidingen. Het twee tal is bezig om deskundigen uit het bedrijfsleven te polsen of ze zitting willen nemen in het bestuur van de stichting Man pool „Die bestuursleden zullen al leen wegens hun deskundig heid worden gevraagd. Het maakt dus niets uit of ze een bepaalde groep in het bedrijfs leven vertegenwoordigen. Zo dra het stichtingsbestuur is ge vormd gaat Manpool beginnen met de werving van de „su permanagers". Daarbij maakt men, zoals de laatste jaren ge woonte is geworden, gebruik van „headhunters", instellin gen die min of meer jacht ma ken op staffunctionarissen. Ook zullen er advertenties in de voornaamste week- en dag bladen worden geplaatst. „Wat dat betreft denk ik" aldus de waarnemend directeur van de Noordelijke Ontwikkelings Maatschappij, drs. J.J.P. van Kappel, „dat we het ene moe ten doen en het andere vooral niet laten". De topmanager die Manpool gaat „runnen" krijgt niet zo'n zware taak. „Aanvankelijk" zo verwacht drs. Bouwman, „zal het neerkomen op coördineren van de activiteiten. Dat zal per week slechts enkele uren kos ten. Het zwaartepunt ligt na tuurlijk bij het werk dat de managers gaan verrichten in de bedrijven die Manpool in schakelen". Het Noorden hoort er medio 1980 nog wel meer van. ALEX SNELLEMAN Paniektoestanden op de goudmarkt behoren nu (voor hoelang?) tot het verleden. LONDEN - De goudhandel is in wat rustiger vaarwater ge komen. Dat was voornamelijk te danken aan opmerkingen van president Carter in zijn „State of the Union". Hij zei on der meer dat de Verenigde Staten desnoods militair geweld zullen gebruiken om de olievelden in het gebied van de Per zische Golf te beschermen. Gedurende de eerste drie dagen van deze week zorgden de politieke verwikkelingen in West-Azie en het Miden-Oosten voor chaotische taferelen op de voornaamste goudmarkten, Londen, Zuerich en Hong Kong. In Londen werd de prijs gistermorgen afgemaakt op 712 dollar per ounce (31,1 gram). De "fixing" duurde maar vijf minuten. Woensdagmiddag had men een uur en drie kwartier nodig om op een prijs van 695 dollar uit te komen. Vóór de fixing schom melde de prijs donderdag tussen 680 dollar en 745 dollar. In Hong Kong eindigde de handel gisterochtend op 680 dollar. G. William Miller, voorzitter van het hoofdbestuur van de Ame rikaanse centrale banken, heeft verklaard dat er geen verande ring is gekomen in het beleid ten aanzien van de verkoop van goud uit de nationale voorraden van de VS. Er zal goud worden verkocht als het de Amerikaanse monetaire autoriteiten goed uitkomt. Ruim een jaar geleden werd besloten tot de verkoop van goud om aan geld te komen ter ondersteuning van de toen erg zwak ke positie van de dollar op de wisselmarkten. Voor dat doel be hoeft nu geen goud te worden verkocht want de dollar is zeer stabiel ondanks de buitensporige schommelingen van de goud prijs. Miller vond dat er voor moet worden gezorgd dat de speculatie in grondstoffen geen nadelige invloed heeft op andere sectoren van de economie. (Van onze beursmedewerker) AMSTERDAM Het was een week vol teleurstellin gen en verrassingen. Het be gon niet best met afbrokke lende koersen, waarmee de dalende lijn van vorige week vrijdag werd voortge zet. Het algemene koersnive- au, uitgedrukt in het alge mene ANP-indexcijfer, kwam op 81,9 terecht, een nieuw dieptepunt voor dit jaar, dat behoorlijk onder het laagste punt van vorig jaar - 82,9 - is komen te lig gen. Geleidelijk aan keerde het tij. Er komt wat meer kooplust, waaraan het ontbreken van nieuwe slechte berichten uit het Midden-Oosten en Joego slavië niet vreemd was. Een factor is ook dat de geldmarkt wat ruimer wordt, waardoor er een kans op een dalende ge ldmarktruimte is. Een aanwij zing hiervoor is ook een nieu we verlaging van de opslag rente door de banken, waar door het „rood staan" nu 14 procent kost. Juist de hoge rente op die geldmarkt van 12 procent en meer heeft nogal wat geld aangezogen, dat anders op de RSV De Machinefabriek 'Breda', onderdeel van RSV, heeft van het Rotterdamse ge meente-energiebedrijf de prin cipe-opdracht ontvangen voor levering en plaatsing van twee bijgestookte afgassenketels in de te bouwen warmtekrach tcentrale ROCA (Rotterdam- -Capella a.d. Ijssel). De op dracht vertegenwoordigt een waarde van ruim /7 min, al dus RSV. kapitaalmarkt belegd had kunnen worden. Wil de aan delenmarkt zich dan ook fun damenteel kunnen herstellen, dan is een duidelijke daling van de rente op de geld- en op de kapitaalmarkt een eerste voorwaarde. We zagen woensdag ook forse uitschieters bij fondsen waarin de handel gemeenlijk beperkt is. Komt er dan plotseling vraag los waar weinig aanbod tegenover staat, dan schieten de koersen omhoog. Ook in het buitenland fluctu eerden de beurzen nogal. Frankfurt en Tokio konden zich in een betere stemming verheugen. Wall Street ging - na een onderbreking op dins dag - opvallend omhoog. Gun stige berichten uit het bedrijfs leven overschaduwden de ge beurtenissen in het Midden- Oosten en dreven woensdag het koerspeil omhoog. Een zeer nerveuze stemming op de goudmarkten, waar het goud 200 dollar daalde tot 650 dollar per troy ounce (31,1 gram) om een dag later weer 60 dollar aan te trekken, blijft op de achtergrond natuurlijk wel een storende factor, die het fi nanciële klimaat in de wereld beïnvloedt. Donderdag kon de beurs ge lukkig opnieuw aantrekken, waardoor het algemene ANP- indexcijfer naar 83,4 liep, wel een duidelijke verbetering ten opzichte van maandag. We zien die stijging overigens bij de meeste sectoren, alleen niet bij de banken. Zij zitten nog steeds in de verkeerde hoek, waarmee we met name aan de Algemene Bank Nederland en, de Amro-Bank denken. Eers tgenoemde (aandelen van 100 gulden) noteerde donderdag 289 gulden tegen eind vorig jaar 322 gulden, terwijl de Amro-Bank (aandelen van 20 gulden), in die periode van 67,30 naar 61,50 gleed. De glans van de Algemene Bank Nederland is wat aangetast door de nationalisatie van de banken in Iran (waar de ABN belangen heeft) en door de fi nanciële betrokkenheid bij de in moeilijkheden verkerende papierindustrie Van Gelder. Er was nieuws van enkele in ternationale fondsen. Philips heeft het deze week geweten, dat zij vorige week een reorga nisatie aankondigde die in Ne derland 1500 arbeidsplaatsen gaat kosten. Van alle kanten is men van leer getrokken, ter wijl bovendien de arbeidsrust in de bedrijven die op de no minatie voor een reorganisatie staan, natuurlijk verstorend is. Toch kon de koers donderdag weer iets aantrekken, waar- Een domper op dé vreugde is de mededeling, dat 1980 door de stijgende grondstoffen- en energieprijzen niet gemakke lijk zal worden. De koers kon een fractie aantrekken tot f 23. Koninklijke Olie kon voorts f 5 verdienen tot 148,90 en Koninklijke Hoogovens liep f 1,70 op tot 22,80 op don derdag. Unilever bleef echter praktisch gelijk. Interessant was deze week de lezing van de voorzitter van de Raad van Bestuur van Gist Brocades op een lunch-bijeen- komst over „Ondernemers in de jaren 80". De biochemie is van uitermate groot belang voor het oplossen van de voed sel- en energieproblemen in de wereld. Eerder zal de biotech nologie in ons land zich tot een speerpuntindustrie ontwikke len, waar andere bedrijfstak ken steeds minder buiten kun nen. Die technologie zou wel eens van grotere invloed kun nen zijn dan de chip uit de mi- cro-elektronica. De beurs rea geerde snel, waardoor de koers van Gist Brocades deze week f 3,50 aantrok tot 34,70 op donderdag, en die van Centra- door het aandeel die dag op Ie Suiker Maatschappij van f 20 de markt verliet. f 60 tot 66. Laatstgenoemd Een beter verhaal kan over bedrijf was bovendien in het Akzo verteld worden. De nieuws door plannen om het winst over 1979 wordt door de levensmiddelenbedrijf Zwaar- directie op meer dan 200 mil- demaker.over te nemen, joen gulden getaxeerd, een De aankondiging, dat het le- aanzienlijke verbetering ten vensmiddelenconcern Wessa- opzichte van de 24 miljoen nen overweegt om het grootste gulden over 1978. Die verbete- deel van haar cacaosector aan ring was te danken aan een een Engelse onderneming te sterke vermindering van de verkopen, had echter tot nu verliezen van Enka en betere toe weinig uitwerking op de resultaten bij Akzo Zout-che- koers. Hij steeg 1,70 tot mie en Akzo Coatings. Het be- f 42,50 op donderdag, reikte resultaat is volgens de De koersen van de participan- directie nog niet voldoende, ten in de Twentse Stoomble- Redelijk wordt het pas bij een kerij (Blijdenstijn, Nijverdal winst van 400 miljoen gulden, ten Cate en de Nederlandse Bontweverij) konden zich deze week min of meer stabiliseren. Desondanks vrezen deze be drijven dat zij hun deelneming in TBS zullen moeten afschrij ven. Slechter verging het Tex tielbedrijf Schuppen. Er moet rekening mee gehouden wor den dat het boekjaar 1 mei 1979 tot 1 mei 1980 met verlies moet worden afgesloten tegen nog een kleine winst in het vorige boekjaar. De koers dui kelde 21 tot 154 op don derdag. Tot slot nog een paar fondsen, waar de goklustigen zich op werpen omdat zij daar wonde ren van verwachten. SEDEP sprong van 1400 gulden naar 2300 gulden, Van Beek ging van 68 gulden naar 80 gulden, Palembang van 115 naar 200 gulden, Asselberg van 135 naar 160 gulden, Gelderse Tram van 1180 naar 1200 gul den, terwijl Arnhemse Scheepsbouw, waar officieel geen notering meer in is, on dershands voor 3100 gulden verkocht lijkt te zijn tegen een laatste officiële notering van 2000 gulden. Het kon allemaal niet op. Op de obligatiemarkt heeft de 9,5 procentslening tegen een koers van 99,8 voor de schat kist 650 miljoen gulden opgele verd. Hoewel de staat bekend had gemaakt, dat niet hoger dan tegen honderd ingeschre ven kon worden doch wel te gen een lagere koers, lijken velen de veiligste weg van 100 te hebben gekozen. Donderdag werd de koers 99,4, waardoor het rendement op circa 9,6 procent uitkomt. Iets meer le vert een nieuwe lening op, de 9,75 procentslening van de In- ter American Development Bank, waarop eind volgende week kan worden ingeschre ven. actieve aandelen Helneken 25 Heineken H. 25 Hoogov. 20 HVA-Mljen eert KNSM eert 100 KLM 100 Kon. Olie 20 Nat. Ned. 10 Nedlloyd 50 Ommeren Cert Philips 10 Robeco 50 Rolinco 50 Rorento 50 Unilever 20 23,10 289.50 61.60 88.00 180.60 70.50 65,50 287,00 60,80 88.20 185.00 184.00 23,00e 289.00 61,50 89.50 187.00 184,90 73,00 68,00 22,80 binnenlandse aandelen 79,40 216,00 82,20 65,80 392,00 77.00 79,30 220.00 82.50 160,00b 91,20 135,40 170,10 178,00 21,10 231,00e 163,00 153,70 237.50 237,50 216,00 57,00 28,00 172,50 172,50 14,00e 28.40 170.00 176,00 21,80 165,00e 140,50 78.00 52,00e 51,50 Gel. Delfl c Gelder cert Geld Tram 24,10 16,00 356,00 16,10 1170,00 51,50e 110,00 24.00e 15,80 356,50 16,80 1200,00 51,70 116,00 47,00 370,00 57,00 75,10 Metaverpa MHV Adam Moeara Fn ld ob idem ob.kl Mijnb. W. Naeft Ned. Crediet NMB Ned. Scheep Ned. Springst. Norit Nutricia GB Nijverdal Ocè v.d.Gr. OGEM Hold. Orenstein Otra Pakhoed H ld cert Palembang RIVA Rohle. disk Rommenholl. Rijn-Schelde Tllb. Hyp.bk. Tilb. Waterl. Tw. Kabelf. v.d. Vliet-W Ver. Glasf. Vml-Stork Volker Stevin VRG Gem. B< Wegener 33,00 109,00 59,00b 82,50 60,00 158.00b 811,00 232,00 130,00b 149,50 93,20 76,00 34,00 69,20 12,50 35,00 65,10 34,50 72,00 41,50 325,50 32.10 131,00 98,70 159,50 119,50 78 KBB 78 ld cert 78 ld 6 cum Kon. Ned. Pap Krasnapolsky Landrè Gl 162.50 Lelds. Wol 151,00 Macintosh 54,00 Binn. Belt. VG B.O.G. Converto Uni-lnvest Viking Wereldhav. beurs van New York Cons. Edison Du Pont Eastm. Kodak Gen. Electric Gen. Motors Goodyear 35 5/8 8 1/4 52 1/8 35 3/4 54 5/8 54 5/8 13 7/8 23 1/2 27 1/8 26 7/8 39 1/8 22 1/2 23 3/4 77 3/8 51 5/8 Sears R. Shell Oil South. Pac Stud. Worth 34 7 buitenlands geld binnenlandse obligaties 10 50 Ned. 74 9.75 id 74 102,90 0 101.90 4.50 id 58-83 4.50 id 59-89 92,80 88,10 93,20 9.50 id 76-1 9.50 id 76-2 9.00 id 75 9.00 id 79-94 9 25 id 79-89 8.75 id 75 8.75 Id 75-2 8.75 id 76-96 0 100,40 0 100,20 99,20 0 97,20 96,70 96,70 96,90 95.90 4 50 id 60 1-85 4 50 id 60 II 4.50 id 63-93 4.25 Id 59-84 4 25 id 60-90 4.25 id 61-91 4.25 id 63 I 4.25 id 63 II 91,50 7970 93,20 82,30 82,60 80,50 79,60 91,70 84,50 79,70 93,60 82,90 82,90 81.00 80,10 8.75 id 79-94 8 75 id 79-89 8.50 id 75 8.50 id 75-2 8.50 Id 78-93 8.50 id 78-89 8.50 id 79-89 5 96,00 95.90 5 95.90 95,80 0 93.80 0 96,50 0 96,70 4 00 id 61-86 4.00 id 62-92 3.75 id 53-93 3.50 id St. 47 3.50 Id 53-83 89,50 81,80 80,20 77,50 92,50 90,00 82,30 81,30 78,50 92,70 8.25 id 77-92 8.25 id 77-93 0 94,*40 ,90 94,00 3.50 Id 56-86 3.25 id 48-98 0 0 88.80 73,50 8C0 id 69 8.00 id 70-95 8.00 id 71-96 0 92,30 0 92.10 0 91.20 3.25 id 54-94 3.25 id 55-95 3.25 id 55-85 0 0 0 82,80 77,40 88,80 8CO id 70 II 8.00 id 70 III 0 96,20 0 96.20 ,80 94,00 3.00 Id 37-81 3.00 id Grb 46 0 0 0 44,20 96,30 94,10 8.00 id 77-97 8.00 id 77-87 0 91.60 0 95,50 11 CO Id 74-84 10.50 Id 1974 0 0 101,10 104,00 100,80 7 >5 id 73-98 7.75 id 77-97 7.75 id 77-92 0 B8C0 0 90,30 0 91,80 9.50 id 74-99 9.50 id 75-85 9.50 id 76-01 0 99.60 99,70 99,30 7.50 id 69-94 7.50 id 71-96 0 90,20 0 88,70 87,60 9 00 id 75-00 8.75 id 70-90 7,20 0 9770 97,10 7B0 id 78-93 7.50 id 78-88 7.50 id 71-81 90,90 0 90.50 0 98.20 875 id 75-00 8.75 Id 77-02 8 50 id 70-85 0 95,70 95,70 95,60 7.20 id 72-97 7.00 id 66 1-91 0 86,10 0 89,60 0 89,00 8.50 id 70-95 8.50 Id 73-98 !so 0 94^60 93,20 7.00 id 69-94 6.50 id 68 I-93 6 50 id 68 II 0 88,40 0 87,00 0 86,30 8 25 id 70-96 8.25 Id 76-01 8 00 Id 69-94 0 95,70 93,10 91,00 6.50 id 68 III 6.50 id 68 IV 6.25 id 66-91 0 85,90 0 85.70 0 87,30 8 00 id 71-96 8.00 id 72-97 8.00 Id 73-79 0 .00 9170 91,00 6.25 id 67-92 6.00 id 67-92 5.75 id 65 1-90 5.75 id 65 II 0 85,50 0 85,30 0 86.10 0 85,60 0 85,40 8 00 id 75-00 7.75 id 72-81 7.60 id 73-98 7.50 id 72-97 9! 50 0 0 0 89|60 99,00 87,70 87,40 5*25 id 64 II 5.00 id 64-94 0 8570 0 80.90 7 CO id 661-91 7.00 id 66-11 0 0 0 89^60 89,40 177,00 42,00 2140,00 41,00b 298,00 3780,00 800,00 228,50 217,00 4600,00a 820,00 124,00 17,60 188,00 86,00 3780,00 810,00 890,00 710,00 15,60 85,50 29,00e 42,70e 54,80 51.70 200,00 47,00 166,00 260,00 86,00 320,00 154.00 92,00 227,00 51.50 160,00b 820.00 232,00 132,00b 90,50 12,70 40,00 65,00 490,00 152,00 842,00 115,20 94,00b 130,50 132,00 115,20 123,00e 456,00 127,00 74,50 106,30 47,50 94,00b 131,50 132,50 82,00 50 7/8 20 1/8 23 3/8 (Prijs In guldens) Duitse mark (100) •tal- lire (10.000) Portugese esc. (100) Canadese dollar Franse tr. (100) Zwitserse fr.( 100) Zweedse kroon(100) 44,25 Noorse kroon(100) 37,00 Deense kroon(100) 33.50 Oostenr.sch.(IOO) 15,28 Spaanse pes.(IOO) 2,69 Griekse drachme(1001 3,85 Finse mark(IOO) 50.OO Joegosl. dinar(10O) s pond 3,90

Leidse Courant | 1980 | | pagina 11