Zwijgerlaan bezetten kruispunt iewoners Willem de Kind was wellicht motief van moord Jubileum Leidse postzegelverzamelaars geiden krijgt acht stoptreinen naar Den Haag terug eest iethouder oute "lent uwe "ctie Föor wjnneltjes nder !ie weg LEIDEN Het viereneenhalf jaar oude kind is naar alle waarschijnlijkheid de oorzaak geweest van de moord die in de nacht van vrijdag op zaterdag werd gepleegd aan de Leidse Willem Klooslaan. De Leidse politie vermoedt dat de 30-jarige vader zijn kind mee wilde nemen. Zijn voormalige echtgenote Nancy wei gerde dit. De politie leidt dit af uit de verhoren van de man, die de dodelijke schoten afvuurde. De verdachte heeft verklaard in de vroege zaterdagmorgen met zijn voormalige echtge note te zijn uitgestapt aan de Willem Klooslaan. In de auto van de vriend die hen wegbracht was al onenigheid ont staan, want Nancy wilde niet dat haar ex-man haar thuis bracht. Direct nadat de vriend was weggereden kwam het tot een handgemeen. Op het trottoir greep de man de vrouw bij de nek en probeerde een schot af te vuren. Het wapen ketste. De man sloeg haar toen met het wapen op het hoofd, zodat een patroon uit de kamer viel. Een tweede schot viel in de worsteling en verwondde de man aan de pink. Vervolgens werden de drie dodelijke schoten afge vuurd. Een zesde schot moest de inmiddels genaderde poli tiemensen afschrikken. Een zevende patroon werd nog in het magazijn aangetroffen. De man is vandaag voorgeleid aan de Officier van Justitie in Den Haag. Hem wordt moord met voorbedachte rade verweten. LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 JANUARI 1980 PAGINA 3 Meesterserie-concert Het Rotterdams Philharmonisch Orkest geeft vrijdag een concert in de Leidse Stadsgehoorzaal. Het gaat om een concert uit de Meesterserie. Op het programma staan werken van Glinka, Tsjaikovski en Moussorg- ski. Het orkest staat onder leiding van de Spaanse diri gent Rafael Frübeck de Burgos. De uit Rusland af komstige violist Wiktor Liberman zal als solist optre den in het vioolconcert van Tsjaikovski. Het concert begint om kwart over acht. Kaartverkoop bij K&O aan de Oude Vest 45 en aan de zaal op 25 januari. Flos Florum Het ensemble Flos Florum geeft zaterdag 26 januari een concert in de Lokhorstkerk aan de Pieterskerkstraat 1 in Leiden. Op het programma staat Italiaanse muziek, gecom poneerd tussen 1350 en 1600 van Landini, Dufay, Isaac en Festa. Het concer begint om half negen. De Lokhorstkerk is vanaf acht uur geopend. Kaarten zijn verkrijgbaar bij K&O en op de concertavond in de kerk. Ritmico Especial De gecombineerd Leids/Surinaamse band Ritmico Es pecial treedt vrijdagavond op in het Vrijetijdscentrum aan de Breestraat. De formatie speelt latin-achtige rock. De zaal is open vanaf negen uur. Toegangsprijs 5,50 gulden (leden hebben twee gulden reductie). Sociëteit gehandicapten Aan de Topaaslaan in de Morswijk begint op 25 januari een sociëteit voor lichamelijk gehandicapten. De Leidse afde ling van de 'Unie van Vrijwillers' organiseert de soos elke derde vrijdag van de maand van tien uur 's morgens tot drie uur 's middags. Voor inlichtingen: tel. 02522 - 14797 (na zeven uur). Oresteia Theatergroep Kiss speelt op zaterdag 26 oktober de complete Oresteia in het LAK-theater aan het Leven daal 150. Omdat de Oresteia bijna vijf uur duurt begint de voorstelling al om 19.30 uur. De Oresteia bestaat uit „Agamemnon" van Aischylos, „Elektra" van Sopho cles en „Orestes" van Euripides, drie Griekse tragedies in elkaar overlopen tot één verhaal. Kiss speelt de Oresteia in het Engels. De voorstelling wordt georgani seerd in samenwerking met de Leidse Schouwburg. OGME Scene uit OGME De Stichting Mutea brengt vrijdag het muziektheaterpro ject OGME in het LAK-theater aan het Levendaal 150. OGME is geschreven door componist Bernard van den Boogaard en Jean-Pierre Plooy. Uitgangspunt van het stuk is het fragment uit Orpheus en Eurydice waarin wordt verhaald hoe Orpheus probeert Eurydice uit de onderwe reld te loodsen, hetgeen door te vroeg omkijken mislukt. De makers hebben de muziek een centrale rol in de pro- duktie gegeven, de personages zijn muzikaal „vertaald". Aanvang 20.30 uur. Inbraak Morsweg LEIDEN Dieven hebben woning werden een spaar- zich in de afgelopen dagen toe- bankboekje met 9000 gulden gang verschaft tot een woning en een gouden zakhorloge aan de Morsweg. Zij kwamen weggenomen, binnen middels het forceren Van de daders ontbreekt elk van de keukendeur. Uit de spoor. Gelukwensen van Ton Menken (links) voor het bestuur van de jubilerende vereniging. LEIDEN De Leidsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars vierde gistermiddag met een geanimeerde receptie in het restau rant van zwembad De Zijl aan de Paramari- bostraat het 40-jarig bestaan. Het bestuur van de vereniging werd door velen gefelici teerd met het jubileum. De aanwezigen za gen hun belangstelling beloond met een in brons uitgevoerde gedenkpenning. De Leidsche Vereeniging werd op 17 januari 1940 opgericht en groeide in 40 jaar tijd uit tot één van de grootste filatelistische verenigingen in Nederland met vrij constant aantal van 720 leden. De vereniging zal het jubileumjaar 1980 opluisteren met diverse activiteiten Op 16, 17 en 18 mei wordt een grote regionale tentoon stelling in de Ton Menken IJshal georgani seerd, die veel aspecten van de filatelie zal be lichten. Op 18 mei wordt de 68ste Landelijke Filatelistendag door de Leidsche Vereeniging georganiseerd in de Ton Menken IJshal. De or ganisatie van de jaarlijkse bondsdag van de Ne derlandse Bond van Filatelisten Verenigingen op 17 mei in Voorschoten is eveneens in han den van de jubilerende vereniging. Ter gele genheid van de tentoonstelling en de filatelis tendag zijn bijzondere enveloppen ontworpen, waarbij de PTT op verzoek van de vereniging speciale stempels beschikbaar zal stellen. diEN Wethouder P. ie» te van Volksgezond- teeft gistermiddag de e keuken geopend van >e» ychiatrisch ziekenhuis eest. De centrale keu- «i de eerste grote voor- g, die dit jaar in het on van de nieuwbouw op bi eest in gebruik wordt ia3. Eind deze zomer cht men in het psychi- i ziekenhuis de opleve- _Jan het thans in aan- zijnde wisselpaviljoen a|b twee nieuwe woonu- "Veder met 36 bedden. V uitend op de bouw van in irisselpaviljoen wordt len met de renovatie D' >eide Voorgeestpavil- e Verdere plannen van eest zijn de aanbouw lien heren F-vleugel en uwbouw van een pa- aImet 144 bedden. ÏS 2 trale keuken is in okto- 0 op Endegeest in gebruik 10 en. Pas gisteren kon het e< door de wethouder aIgeopend, omdat de 1 van een aanvoerweg 1U e keuken de afgelopen Wethouder Schoute in de nieuwe keuken. maanden enige vertraging heeft ondervonden. Men wilde dan ook liever met de feestelij ke opening wachten totdat deze route klaar was. „Geen diepvries" De keuken wordt gerund door 16 man vast personeel en 12 part-timers. Dagelijks worden er 700 verse maaltijden, waar onder een groot aantal diëten, bereid. Volgens het keuken hoofd de heer J.B. van Hees gaat het hier om eersteklas eten. „Dieovrips komt pr nipt. aan te pas. Het eten wordt di rect nadat het klaar is in voor verwarmde schalen geschept en met afgesloten wagentjes naar de verschillende pavil joens gereden. Het nieuwe sy steem werkt uistekend." katwijk In clubhuis Het Trefpunt aan de Katwijkse Louise de Colignylaan is zater dag 26 januari een schaats- ruilbeurs. In afwachting van de volgende vorstperiode duurt de ruilbeurs van 14.00 tot 16.00 uur. [DEN Leidse treinreizigers krijgen Od september acht stoptreinen terug op de Drverbinding Leiden-Den Haag-Rotter- ja! i. De treinen gaan rijden kort na de och- en kort voor avondspits. De stoptrei- :hti waren onlangs door de NS geschrapt Ni wege de te geringe belangstelling. •tl Spoorwegen zijn gezwicht onder de druk gemeenten, Kamer van Koophandel en vincie om de stoptreinen weer in de dienst regeling op te nemen. Deze instanties trokken afgelopen zomer hevig bij de NS aan de bel, toen deze besloot de treinen uit de dienstrege ling te nemen wegens onvoldoende bezetting. Als een van de argumenten tegen deze maatre gel werd aangevoerd, dat de stoptreinen inder tijd gingen rijden om de Leidse Baan maar niet te hoeven aan te leggen. Ook het directoraat- generaal van het ministerie van Verkeer had op het terugdraaien van de maatregel aange drongen De NS heeft nu besloten met ingang van de nieuwe winterdienstregeling de treinen weer in te voeren. Deze dienstregeling gaat eind sep tember in. Dan zullen in aansluiting op de och tendspits 's morgens tussen negen en tien uur en voorafgaande aan de namiddagspits tussen drie en vier uur in totaal acht treinen gaan rij den. Het weer opnemen van de stoptreinen kan pas met ingang van de nieuwe winterdienstrege ling, omdat de opzet van de zomerdienstrege- ling al zover gevorderd was, dat men de mate- rieel-omloop en de personeelsdiensten niet meer op zijn kop kon zetten. De NS meldt bij de thans genomen beslissing, dat men hoopt dat er nu ook meer gebruik van de stoptreinen wordt gemaakt dan voorgeen. Men zal de ont wikkelingen scherp in het oog houden, vooral in verband met de dienstregeling op de Schip- hollijn die in de zomer van '81 gaat draaien. meentebestuur een brief binnengekomen, waarin men het college vraagt zijn bezwaren tegen het huidige kruispunt duidelijker aan te tonen. De bezetting van het kruispunt is in dit geval misschien een bewijs dat het de bewoners ernst is. Ten aanzien van het kruispunt Willem de Zwij gerlaan, Sumatrastraat, IJselmeerlaan werd bij de begrotingsbehandeling de motie Van Zijp aangenomen. De motie pleit ook voor een on dertunneling bij dit kruispunt en niet alleen bij dat van Willem de Zwijgerlaan Kooilaan. De Heer Van Zijp stelde toen voor beide tunnels tegelijk te realiseren. Deze motie is bij het colle ge in pre-advies. Verwacht wordt dat zeer bin nenkort een voorstel hierover van burgemester en wethouders in de gemeenteraad wordt be handeld. De aktievoerders vinden dat er nu snel spijkers met koppen geslagen moeten worden. Zo niet dan zullen zij door gaan met akties. 23 [en Bewoners uit de buurten rond de Zwijgerlaan, hebben gisteren -reeks vier uur het kruispunt Willem de a,e'gerlaan Sumatratraat bezet. Het aospunt werd met auto's geblokkeerd. ■4zien van spandoeken en borden hielden tnderen en ouders uit de buurt het ver- gedurende een kwartier op. In die tijd ën pamfletten aan de wachtende auto listen uitgedeeld, waarin zij op de ge- i van het kruispunt wezen en hun eis 3twee tunneltjes onder de weg kenbaar ften. Het verkeer uit het centrum werd de aktie door de Leidse verkeerspoli- de Kooilaan omgeleid. De aktie, die ïenwerking met de Hulp en Informa nt van de Socialistische Partij tot kwam, werd gehouden naar aanlei- >oivan een dodelijke ongeval, afgelopen TRuag, waarbij een 18-jarig meisje het le- g jerloor. De buurtbewoners voeren al ruim twee jaar ak tie voor een ondertunneling bij genoemd kruis punt en dat van de Kooilaan met de Willem de Zwijgerlaan. Zij vinden de beide kruispunten ondanks de verkeerslichten op de kruising Wil lem de Zwijgerlaan byzonder gevaarlijk. Veel kinderen in de buurt moeten dagelijks de kruispunten passeren om hun school te kunnen bereiken. De buurt achter de Willem de Zwij gerlaan is drie lagere-, een kleuterschool en en kele middelbare scholen rijk, terwijl er ook nog een grote belangstelling bestaat bij de jeugd voor het in de buurt aanwezige zwembad de Zijl. Er zouden in de afgelopen twee jaar al ze ker 50 ongevallen zijn geweest op beide kruis punten, waarbij een niet gering aantal met zwaar letsel. Ondertunneling van beide kruis punten zou volgens de bewoners pas soelaas kunnen bieden. De bewoners overhandigden reeds op 7 septem ber van het vorig jaar 1000 handtekeningen en een pamflet aan wethouder C. Waal van stads ontwikkeling. Zij deden dit naar aanleiding van een ongeval op het kruispunt van de Sumatras traat en de Willem de Zwijgerlaan. waar een 6- jarig meisje zwaar gewond werd. De aktie werd op 24 oktober voortgezet. Toen hielden de buurtbewoners een demonstratie op het Stad huisplein om daarna in de vergadering van de Verkeerscommissie nog eens de aandacht te vragen voor de gevaarlijke situatie op beide kruispunten. De gemeenteraad heeft in haar vergadering eind vorig jaar besloten tot aanleg van een tunnel onder de kruising Kooilaan Willem de Zwijgerlaan. Een aanvraag voor sub sidie is inmiddels uitgegaan naar het ministerie van Verkeer en Waterstaat. In de destijds gehouden Verkeerscommissie zei de wethouder dat zonder die subsidie een reali satie van de tunneltjes wel heel erg moeilijk zal worden. Alleen al het verplaatsen van de on dergrondse kabels zou een miljoen gulden gaan kosten. Van de zijde van het ministerie van Verkeer en Waterstaat is onlangs bij het ge- 'WEE i aZJÏ- 2Lr ..Z Blokkade op het kruispunt Willem de Zijgerlaan Sumatrastraat. Resultaat van de actie voor tunnel (inzet).

Leidse Courant | 1980 | | pagina 3