Chinese troepen in Afghanistan Kabinetscrisis in Italië elgisch ibinet aar bestaat meer ARP-bestuur steunt protest tegen kabinet idse vrouw I) vermoord NOG DIT JAAR JEUGDJOURNAAL Gouden postzegel Artsen Tito weten het niet meer VERONICA DRIVE IN SHOW 'abinet Qomo/nt Zaterdag 19 januari 1980, 70e jaargang no. 21558 fcersdijk 34, 2312 DD Leiden, postbus 11, 2300 AA, tel. 071-122244 Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas Bacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0,52 per mm. Telefoontjes 4.69 Klachten bezorging: tel. 071-122248 (18.00 tot 19.00 uur) Abonnementen: II 46,30; jaar 173,70; losse nummers: 60 cent. Angst om hart Vanavond om 21.55 uur op Ned. I tv-spel „Angst om je hart" en om 19.05 uur „Ted Show". Om 20.52 uur op Ned. II „Sonja". Morgen om 20.20 uur op Ned. I blijspel „Tehao" en om 22.00 uur „Ver van m'n bed show". Op Ned II. om 17.40 uur „Charles Darwin" en om 21.35 uur Koot en Bie. Matige vorst Droog weer en enkele wolken velden. In de nacht en och tend matige vorst met temp. van min 5 tot min 9 graden. Middagtemperatuur ongeveer min 2 graden. Zwakke tot ma tige zuidoostenwind. Morgen zon: 8.37 - 17.00. Schev. hoogw.: 3.51 en 15.54. Laagw.: 12.11. \nog onbekend "~|N Een 25-jarige Leidse vrouw is afgelo- cht rond vier uur op de Willem Klooslaan ►n nog onbekende vermoord. Omwonenden n schieten en waarschuwden de politie. Deze w vrouw met kogels in hoofd en borst aan de mnt aan. Een signalement van de dader ont- ^De naam van de vrouw kon nog niet wor- ijgegeven, omdat de familie van het slacht- anmorgen nog niet kon worden ingelicht. IRltie heeft nog geen enkele aanwijzing om it motief van de moord. De vrouw leefde ge- van haar man en laat twee kinderen ach- "1 woordvoeder van de politie sloot vanoch- cfwel een zedemisdrijf als een poging tot be- H- Jeugdige kaper gaf zich snel gewonnen BEIROET Alle 82 passa giers van de gisterochtend kort na vertrek van de luchthaven van Beiroet ge kaapte Boeing 707 van de Libanese luchtvaartmaat schappij, zijn gisteren vrijge komen. Het toestel, met be stemming Cyprus, werd door een vijftienjarige Liba nese Sjiët gedwongen om naar Teheran te vliegen, maar week door brandstof tekort toch weer naar Bei roet uit. Hij gaf zich over toen hij toestemming kreeg op het vliegveld een person- ferentie te houden. Cecil Beaton overleden LONDEN Sir Cecil Beaton, gedurende tientallen jaren de fotograaf van de Britse ko ninklijke familie, is op 76-jarige leeftijd in Londen overleden. Beaton kreeg enige tijd ge leden een hartaanval en was sindsdien ziek. Hij werd niet alleen door zijn foto's wereldbe roemd, maar ook door zijn ontwerpen van de cor en kostuums voor de eerste toneelopvoe ring van „My Fair Lady". Deze werden ook gebruikt voor de filmversie, die met Kerstmis nog op de Nederlandse televisie te zien was. Voor dat werk kreeg hij een Oscar. Beaton kwam enkele jaren geleden nog in het nieuws toen bekend werd dat hij na de oorlog twee jaar de levenspartner was van Greta Garbo. Ook morgen geen voetbal bij amateurs DEN HAAG— De KNVB heeft ook alle wedstrijden uit het zondag amateurvoet bal afgelast. Deze beslissing geldt ook voor de afdelingen van de KNVB. De beslissing over het al dan niet doorgaan van de wed strijden in het betaalde voet bal wordt overgelaten aan de scheidsrechters. In verband met de slechte gesteldheid van de terreinen zijn ook alle wedstrijden voor de rugby-competitie van dit weekeinde afgelast. HILVERSUM Er komt per 1 oktober voor een proefperiode van twee jaar een jeugdjournaal op televisie. Het zal dagelijks op de werkdagen, van 18.30 uur tot 18.36 uur, worden uitgezonden. Dit heeft het NOS-bestuur besloten, met alleen de EO en de Tros tegen, alsmede een onthouding van Veronica. Het jeugdjournaal is bestemd voor de groep jon geren van tien tot twaalf jaar en zal waarschijn lijk vanaf 1 januari 1981 een maal per week bege leid worden door een langere uitzending van de Nederlandse Onderwijs Televisie. De zendtijd voor het dagelijkse jeugdjournaal wordt verkregen door het NOS-jmirnaal van 19.00 uur terug te brengen tot twee minuten met alleen hoofdlijnen van het nieuws. Op de latten in Drenthe SCHOONOORD Sinds gistermiddag produceert een grote machine op de Drenthse kunstskibaan in Schoonoord grote hoeveel heden sneeuw om het mo gelijk te maken dat dit weekeinde de latten kun nen worden ondergebon den. Het sneeuwkanon vormt water en lucht met een beetje zout om tot na tuurlijk sneeuw, die met de huidige temperaturen zonder twijfel zal blijven liggen. Wer ifghanistan ÈN HAAG De Neder- ndse regering beschouwt inval in Afghanistan als in ernstige aantasting 4/7 de beginselen waarop internationale betrek- moeten berusten. 3t staat in een telegram t premier Van Agt na- m.ens zijn kabinet heeft U stuurd naar burgemees- r Vonhoff van Utrecht e vandaag optreedt als wrzitter van de landelij- i protestdemonstratie in n gemeente. Van Agt gde in het telegram ook e dat Nederland een bij- age zal leveren om het id van Afghaanse vluch- lingen te verzachten. Britse kranten melden aansluiting bij opstandelingen LONDEN/KABOEL Britse kranten hebben vanochtend mel ding gemaakt van sterke Chinese troepenconcentraties aan de grens met Afghanistan en van grenso verschrijdingen. De berichten, ont leend aan informatie uit New Del hi en Islamabad, melden dat de troepen zich in de provincies Ba- dachstan en Baghlan hebben aan gesloten bij de Afghaanse opstan delingen tegen het door Moskou gesteunde bewind in Kaboel. Paki stan zou wapens van China hebben gekregen en aan de grens met Af ghanistan een zevental divisies hebben gestationeerd, zo melden onder meer de Daily Telegraph en de Daily Express. India heeft China via diplomatieke weg laten weten „ongerust en be zorgd" te zijn over de meldingen van wapenleveranties aan Pakistan. Een woordvoeder van de Idiase regering zei evenwel nog niets te weten van Chinese troepen in het buurland Af ghanistan. De bevolking van de Afghaanse hoofdstad Kaboel leeft met de dag in grotere onzekerheid. Het Russische persbureau Tass heeft ontkend dat zich botsingen hebben voorgedaan tussen Russische troepen en Af ghaanse legereenheden nabij het vliegveld van Kaboel. In de Pravda de officiële partijkrant werd gisteren nog een nieuwe reden genoemd voor de inval in Afghanis tan. Deze zou mede zijn ingegeven door het plan van de VS om ter ver vanging vcan de bases in Iran nu in Afghanistan anti-Sovjetbases in te richten. President Cater van Amerika heeft de laatste hand gelegd aan de „Carter doctrine", die hij komende woensdag in het Congres zal uitspreken en die voor het grootste deel gaat over de si tuatie in Iran en Afghanistan. Mor gen houdt de president over dezelfde onderwerpen een televisierede. De Iraanse minister van Buitenland se Zaken Ghotbzadeh heeft zich in een verklaring fel tegen de Russen gekeerd en gezegd dat zijn land niet onverschillig kan blijven tegenover de huidige troepenconcentratie aan de Iraanse grens. (van onze correspondent Mare de Koninck) L Het Belgische kabinet van premier Wilfried s is nog steeds niet afgetreden, ondanks het feit, dat bdwettelijk niet meer bestaat sinds drie Franstalige k-s van de Brusselse taaipartij FDF afgelopen nag van koning Boudewijn ontslag kregen. Eerste ste van de „spookregering": de artsenstaking, die l al een maand lang plaagde,is voor onbepaalde tijd jort, en waarschijnlijk definitief voorbij. D^r. Wynen van het stakingsfront van artsen, tandartsen mfekers verklaarde dat nu er geen regering meer bestaat, Ave ook geen onderhandelingspartner is om over de om- pezuinigingsplannen in de gezondheidszorg tot een ver- i komen. Intussen verhogen de medici eenzijdig de eigen k die de patient moet betalen, ter compensatie van de I regering afkondigde tariefsverlaging voor medische en. /lartens verscheen gistermorgen in het parlement met .deling, dat hij niet kon antwoorden op vragen van de t over de problemen binnen zijn kabinet, omdat er na de fing van het FDF geen gelijk aantal Franstaligen en i ministers meer is, zoals de grondwet voorschrijft. De li- ppositie had met een beroep op dezelfde grondwet de gedwongen om eindelijk voor de gekozen volksverte- diging met een verklaring te komen, rende regeringspartijen, socialisten en christendemokra- (Haanderen en Wallonië, liggen nog dermate overhoop 1 gerezen conflikt (opnieuw aangaande de taalkwestie), ng niet toe waren aan vervanging van de twee verdwe- ^isters. Voor dit weekeinde zijn extra partijraden bijeen i om te beslissen of men de Roomsrode coalitie nog in et houden. Op bezoek Het Neder landse Unifil- batiljon in de Libanon heeft weder om een groepje ka merleden op bezoek, die poolshoogte komen ne men van de verrichtingen. Op de foto maken de socialiste Wuethrich- Van der Hulst en de Liberaal Ploeg kennis met enkele soldaten Beklad De ambtswoning van Burgemeester Polak van Amsterdam is gisteren met verf be klad. Het vermoeden bestaat dat de kra kers van de OGEM-panden aan de Kei zersgracht zich aan deze verfuitspatting schuldig hebben gemaakt uit protest te gen de ontruimingsplannen die het ge meentebestuur voor deze huizen be raamd. (Van een onzer verslaggevers) ASSEN Postzegelverzamelaar H. E. Bodde, 35 jaar, uit Assen heeft in een pakketje zegels, dat hij bij een warenhüis in Assen kocht, een zegel ontdekt die hem enkele duizenden guldens gaat opleveren. De zegel heeft een kleurafwijking en aan de letter van de opdruk ontbreekt een deel. De heer Bodde die schilder van beroep is, verzamelt al vanaf zijn 8e jaar postzegels. Bodde was bijzonder verrast toen hij in het verzamelpak- ketje ter waarde van zeven gulden de zegel vond die een duidelijke afwij king vertoonde. Ik heb meteen alle boeken nagekeken, maar kwam deze afwijking niet tegen. Dat betekent dat hij veel waard is. De heer Bodde zocht enkele verzamelaars op en kreeg meteen een bod van 2000 gul den op de zegel. Dat bedrag is waar schijnlijk te laag en Bodde verwacht dat hij minstens 6000 gulden voor zijn exemplaar kan beuren. Carrington waarschuw Moskou BELGRADO In de toestand van de zwaar zieke Joego slavische presi dent Tito is nog geen enkele verbe tering gekomen. In een kort bulle tin hebben zijn artsen meege deeld, niet goed meer te weten wat zij nog kunnen doen om zijn le ven te redden. Om paniek onder de bevolking te voorkomen geeft de regering echter alleen verklarin gen in uiterst voorzichtige be woordingen uit. Het Joegoslavi sche ministerie van buitenlandse zaken heeft een verklaring uitge geven, waarin wordt gesteld dat het land heel wel in staat is zijn on afhankelijkheid te verdedigen. De Russische partij leider Brezjnjev heeft Tito gisteren een telegram ge stuurd waarin hij zijn „kameraad" een spoedig her- stel toewenste. De Britse minister van Buitenlandse Zaken Lord Car rington heeft ge zegd dat het Mos kou goed duide lijk moet zijn dat een herhaling van een inval in Af ghanistan, nu in Joegoslavië on aanvaardbaar is. Hij zei niet te we ten of er werke lijk sprake is van een dergelijke dreiging, maar wilde in elk geval geen twijfel laten bestaan over zijn standpunt (Van onze parlementaire redactie) UTRECHT Het dagelijks bestuur van de ARP heeft gisteren eensgezind zijn waarde ring uitgesproken voor de kritische verkla ring die de vier partijvoorzitters van het CDA deze week hebben uitgegeven over de houding van het kabinet inzake de kernwa penkwestie. Het uit negen leden en zes advi serende leden bestaande dagelijks bestuur acht het een goede zaak dat de partijvoorzit ters in hun verklaring hebben erkend dat het oplossen van de problemen die na het kernwapendebat van 19 december j.l. zijn ontstaan een zaak van het hele CDA is. Het bestuur, dat gisteravond in Utrecht verga derde, sprak de hoop uit dat de ARP'ers Goud zwaard, Aantjes en mevrouw Laning-Boerse- ma, die uit protest tegen de gang van zaken tij dens het kernwapendebat hun werkzaamheden in de CDA-programcommissie hebben opge schort, spoedig weer aan de voorbereidingen van het nieuwe CDA-verkiezingsprogram zul len gaan deelnemen. VVD-voorzitter Korthals Altes is ontstemd over de verklaring van CDA-voorzitter Steen- VVD boos op partij voorzitters CDA kamp en de leiders van de CDA-partijen inzake het kernwapendebat. Op de partijraad van de liberalen vanmorgen in Utrecht stelde de VVD-voorzitter het „onaanvaardbaar" te vin den dat achteraf aan het kabinet verwijten worden gemaakt en dat het zich de mindere had moeten tonen door onuitgesproken te laten waar de grenzen van zijn verantwoordelijkheid lagen. zout halen in Voorschoten hoofdbewoner lizen in Voor ion gistermid- e opslagplaats ienst van open erken aan de gratis een hoe- wegenzout af- [jjlet dat wegen- - p men dan V(n de verplich- bij sneeuw en de voetpaden woning te be- Die verplich- omschreven imene Politie- ing van Voor de h oop we- van de gemeen [eteld 94 bewo amen een zakje Socialisten laten Cossiga vallen ROME De overgangsregering van premier Cossiga kan niet meer ontkomen aan een crisis nu de Italiaanse socialis ten de steun aan de regering hebben opzegd. De PSI vindt dat er een nieuwe regering moet komen, waarin de commu nisten zijn opgenomen. Aleen op die manier kunnen proble men als inflatie (20 energieschaarste en terrorisme krachtig worden aangepakt, aldus een verklaring. Het besluit van de socialsiten komt aan de vooravond van het congres van de christen-democraten (DC), dat op 4 februari moet beginnen. De DC heeft zich immer verzet tegen commu nisten (na de DC de grootste partij) op ministersposten en is nooit verder gegaan dan een kabinet waarin de communisten, geen zetels hadden, maar wel met de DC samenwerkten door vooroverleg over belangrijke zaken. De verklaring lijkt een ge volg van de keuze voor de pro-communistische Riccardo Lom- bardi (78), die de op nieuwjaarsdag overleden partijvoorzitter Pietro Nenni moet opvolgen. advertentie Zondag 20 januari m.m.v. Johan Timman. Aanvang 20.30 uur. Blesse Paard Stomp wijk Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122248 en per speciale koerier wordt de krant alsnog be zorgd

Leidse Courant | 1980 | | pagina 1