Molen - en Meren toch te, zijn weer begonnen „Ontsmetten veewagens op Leidse markt onmogelijk" Woubrugge wil oude meer invloed in schoolbesturen gevt Gezellig koffie drinken in de "Koffie-Inn" KOFFIE-INN. VEEHANDELAAR UIT WOUBRUGGE VOOR RECHTBANK V"Iöux> Ir, REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 17 JANUARI 1980 P/I Schaatswedstrijden in Wou brugge: het gaat best hard op friese doorlopers. LEIDEN Er wordt weer volop ge schaatst in de Leidse regio, ondanks het feit dat aan het begin van deze week al weer dooi aangekondigd was. Vandaag hebben de samenwerkende ijsverenigingen in de Rijn- en Veen- streek een begin gemaakt met de le gendarische Molen- en Merentochten. Als het vandaag en vannacht .blijft vriezen zal ook morgen vanaf negen Woubrugge uur gestart kunnen worden. De voor uitzichten blijven voor de schaatslief hebbers echter gunstig; ook voor het komende weekeinde wordt lichte vorst verwacht door het KNMI terstand doordat er water vanuit de zandwinput in de polder Klinkenberg naar de Poel werd gepompt. Nu het ver pompen is gestopt, heeft zich wel een stevige ijslaag kunnen vormen. Bij uit blijvende dooi zullen zaterdag de eerste kortebaanwedstrijden worden gehouden. In hotel Van der Ploeg aan de Hoogma- dese Kerkstraat kan ingeschreven wor den voor de Molentocht over de afstan den 30 en 50 kilometer. Een Merentocht van 20 kilometer vertrekt ook op dit punt. Bij café Fransche Brug aan het Roelofarendsveense Westeinde start eveneens om 09.00 uur een Molentocht van 50 km en een Merentocht van 20 kilometer. In Oud Ade, Rijpwetering en De Kaag starten tenslotte Molentochten van 30 en 50 kilometer. De adressen hiervoor zijn: Clubhuis Vennemeer, Vennemeer, Oud Ade, 'De Vergulde Vos', Koppoellaan, Rijpwetering en Ho tel Kaagzicht, De Kaag Warmond De ijsbaan van de Warmondse ijsclub wordt vanavond, als een der laatste in de regio geopend. De baan op de Poel kampte met moeilijkheden met de wa- De schaatsjeugd van Woubrugge was gis teren opgetrommeld voor het houden van wedstrijden op de baan aan de Van Hoogstratenlaan. Met de splinternieuwe baanveegmachine was de baan in een prima wedstrijdconditie gebracht. Tij dens de tweede serie sloegen de weergo den echter toe. Het kwik liep snel om hoog tot boven nul zodat de wedstrijden gestopt moesten worden. Enkele win naars konden toch worden gehuldigd. Meisjes zes en zeven jaar: 1. Femke Ef- ting; 2. Simone de Lange; 3. Natasja Kershof. Jongens zes en zeven jaar: 1. Bart van Tessel; 2. Mark van Saurens; 3.1wan Wiegman. Hoogmade Ook op de plaatselijke ijsbaan van Hoog made werden gisteren jeugdwedstrijden gehouden. De prijzen werden uitgereikt door ijsclubvoorzitter G. van Leijden. De uitslagen: meisjes eerste klas: 1 Marga- reth v. Ben ten; 2. Marjan Bank; 3. Da nielle van Tol. Jongens eerste klas: 1. Bastiaan van Rijn; 2. Roel Hoogenboom; 3. Paul van Goozen. Meisjes tweede klas: 1. Yvonnen Borst; 2. Jolanda v.d. Meer; 3. Mariska v. Goozen. Jongens tv klas: 1. Ruud Borst; 2. Robert Boi Leon van Leeuwen. Meisjes derde 1. Ingrid van Goozen; 2. Yvonne Tol; 3. Patricia van Leijden. Joi derde klas: 1. Daniel v.d. Meer; 2. Mooren; 3. Jeroen Jansen. Meisjes v klas: 1. Bianca Porrey; 2. Ingrid K 3. Joyce Lebbink. Jongens vierde k] Koos van Tol; 2. Rob v.d. Meer; 3. M Borst. Meisjes vijfde klas: 1. Anja j 2. Ellen van Beten; 3. Marie-Antoii van Rijn. Jongens vijfde klas: 1. A v.d. Pauw-Kraan; 2. Roelof Bosschj Andre v.d. Voorn. Meisjes zesde kl Hellen Bank; 2. Wendy Disseldon Caroline de Koning. Jongens zesde 1. Jan Jansen; 2. Johan Zwetsloot; 3. v.d. Meer. Meisjes zevende klas: 1. na v.d. Meer; 2. Pauline v.d. Me Laura Swarten. Jongens zevende k Ruud v.d. Meer; 2. Paul Disseldo John v.d. Geest. Rijpwetering De IJsclub Rijpwetering houdt vana en morgenavond op de ijsbaan k! oenschappen voor leden van de ve ging. Om 19.00 uur beginnen de k baan-wdstrijden voor meisjes van 1 15 jaar en damesleden vanaf 16 Morgenavond is er op dezelfde tijd wedstrijd voor jongens van 12 tot 15 (Aankondigigen van schaatswed den en publicatie van de uitslagc de Leidse Courant kunnen wo verwezenlijkt door te bellen: 122244, tst 22 of 23.) LEIDEN/DEN HAAG Het zou vol gens een 43-jarige varkenshouder uit Woubrugge maar een vreemde toestand zijn op de Leidse veemarkt met betrek king tot ontsmettingsmogelijkheden tegen de varkenspest. Juister gesteld: de mogelijkheid daartoe zou geheel ontbreken, er zijn ook geen middelen voor aanwezig. Niettemin werd ver dachte enkele malen bekeurd omdat hij na het lossen van biggen op de Leidse markt niet onmiddellijk zijn veewagen volgens voorschrift had ge reinigd. Voor dat feit werd hij tot vijf maal zestig gulden boete veroordeeld, van welk vonnis de varkenshouder in hoger beroep kwam bij de Haagse rechtbank. Het vreemde van de toestand is dat, hoe-' wel het schoonmaken en ontsmetten dwingend is voorgeschreven, volgens ver dachte nu reeds meer dan een jaar dal voorschrift op de Leidse veemarkt niet meer wordt toegepast omdat het ontsmet ten niet mogelijk is, wel het schoonma ken. Met dat laatste volstaat verdachte dan ook om later thuis de ontsmetting uit te voeren, waarna een ambtenaar komt controleren. Hoewel de ontsmetting slechts eenmaal per week behoeft te ge schieden, doet verdachte dat vóór en na het veevervoer dus tweemaal per week. Er worden op de veemarkt in Leiden voor de gestelde overtreding na begin januari vorig jaar geen bekeuringen meer opge maakt en de feiten die nu werden verwe ten dateerden van vóór die tijd. Verdachte deelde mee dat hij inmiddels van enkele veroordelingen bij de Hoge Raad in cassatie is gegaan, gezien de be staande toestand. In Leiden is het eventu eel met varkenspest besmette water niet „dood" te maken. „Ik heb er zelf veel be lang bij dat dit wel gebeurt en daarom doe ik het ontsmetten thuis", aldus verdachte. De rechtbank besloot omtrent deze aange legenheid nader getuigen te horen en rap port in te winnen, waartoe de verdere be handeling van de strafzaak werd aange houden. Grootste Blauwkous in WOUBRUGGE De raads vergadering van vanavond le vert niet zo veel nieuwe on derwerpen op. Als alles goed gaat komt nu de reactie van B en W op de algemene beschou wingen aan de orde. Andere interessante gegevens komen uit de begrotingswijzigingen. In een tweede reactie op de al gemene beschouwingen komt o.m. onderwijs aan de orde. B en W merken op, dat zal wor den nagegaan of met betrek king tot de onderwijsvernieu wing de Schoolbegeleiding sdienst zal kunnén worden in geschakeld. Over de structuur van het bestuur van openbare scholen wil men zich ook be zinnen. Het ligt in de bedoe ling, dat de invloed van ouders zal worden versterkt. Overi gens wilde gemeente zich eerst oriënteren in enkele ge meenten, waar met deze struc tuurwijzigingen erva'ring is op gedaan. Ook de busdienst met Alphen a/d Rijn staat nog in de aandacht. Er is geopperd om deze dienst tot een half uur dienst te transformeren, opdat er meer gebruik ge maakt van zou worden. De meeste begrotingswijzigin gen zijn op deze plaa besproken. De kapi strekking aan het Gei lijk Woningbedrijf ten ve Van achterstallig houd echter niet. Om I terstallig onderhoud I meentewoningen te fi ren is in ronde cijfers e joen nodig. In het ondei en reservefonds is nog 400.000 gulden aanwezii W stellen de raad nu aan het woningbedii 600.000 gulden te len uitvoering van het ach lige onderhoud moge maken. AARLANDERVEEN - De heer A. Leenheer is tijdens de jaarvergadering van de vere niging Paard en Rijtuig be noemd tot lid van verdienste. De heer Leenheer was pen ningmeester van de vereni ging. De heer P. van Dorp uit Rijnsaterwoude behaalde de wisselbeker voor de 'gouden rijder 1979". Hij mocht de be ker voor een jaar in ontvangst nemen na de onderlinge wed strijd, waarin zeven kandida ten streden om de wisselbeker, van de gemeente Nieuwveen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122248 en per- speciale koerier wordt de krant alsnog bezorgd illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllll De ambtenaresse C. Müller heeft de affiche'wedstrijd ge wonnen die was uitgeschreven door de Alphense dienst Open bare Werken ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum. In de affiche moest zoveel moge lijk het werkterrein, dat door de dienst wordt bestreken, worden weergegeven. De jury stond onder voorzitterschap van burgemeester M. Paats. Als tweede eindigde A. Dre- scher en als derde J.H.M. Fransen. Op de foto de juryle den, die de 35 inzendingen op hun kwaliteit en orginaliteit beoordeelden; inzet: de win nende affiche. WASSENAARDER ONDERSCHEIDEN Drs. D.A. Werner krijgt de Albert Schweitzer erepenning WASSENAAR/DEVENTER In het Nederlands Albert Schweitzercentrum in De venter is deze week de Al- bert Schweitzer erepenning uitgereikt aan drs. D.A. Wer ner uit Wassenaar, een oud- Deventenaar, die vele jaren deel heeft uitgemaakt van het bestuur van het Neder lands Albert Schweitzer Fonds. Jarenlang was hij voorzitter. De uitreiking van de erepen ning door de huidige voorzit ter F.R.A. Sandbergen vond plaats tijdens de viering van het 50-jarig bestaan van het Fonds, dat in 1930 in Deventer werd opgericht, ondermeer door J.A. Werner, de vader van de man die de erepenning kreeg. De viering van het gouden ju bileum van het Nederlands Schweitzer Fonds werd opge luisterd door de aanbieding van de eerste exemplaren van twee vertaalde boeken met werken van Schweitzer en di recteur Robles van het cen trum aan voorzitter Sandber gen. De boeken zijn uitgege ven door Uitgeverij J N. Voor hoeve in Den Haag. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllll "Los Ranche in De Kwake DE KWAKEL H "Los Rancheros" tree staande zondag op Rooms Katholieke k« het Kwakelsepad 4.1 gang tot het concert, 13.00 uur begint, is t de koffie gratis. Het is voor de tweede m het trio de grenzen vi hoorn binnentrekt. Vor behaalde de muzikant* overweldigend succes m optreden in de raadsza Uithoorn. "Los Ranche al bijna tien jaar gesp seerd in Zuidameril Spaanse en Antilliaans ziek. illllllllllllllllllllllllllllll VIJF JAAR "BURENHULP" IN ALKEMADE Hazerswoude HAZERSWOUDE De Grootste Blauwkous van 1980 wordt zaterdag 26 janu ari gekozen tijdens het boe renkielbal van de carnavals vereniging "De Blauwkou sen". Het feest, in het cen trum "Het Anker", begint om 20.30 uur en duurt tot 2.00 uur. Het geheel wordt muzikaal ondersteund door "Daylight" en het huisor kest "De Gespleten Klomp". De carnavalsvereniging "De Duykelaars" uit Bodegraven en "De Saksen" uit Sassen- heim verlenen hun medewer king aan het festijn inclusief het hofkapel "Kleintje Pils". Ook de dansmariekes van "De Blauwkousen" met de "Dan cing Dolls" zullen het feest op luisteren. Voor veilig vervoer van de carnavalsvierders staat weer de "borrelbus" borg. ALKEMADE Het eerste lustrum van de "Burenhulp" in de gemeente Alkemade zit er op. In de afgelopen vijf jaar is "Burenhulp" uit gegroeid tot een begrip in de gemeente Alkemade door de talloze ontplooide activitei ten. Onder de initiatieven valt ondermeer het "Tafel tje-Dek Je". Een nieuwe acti viteit van "Burenhulp" is de vorig jaar opgerichtte "kof- fie-Inn" in het restaurant Hoogenboom aan de Sota- weg. Iedere eerste dinsdag van de maand kan iedereen gezellig bijpraten tijdens een kopje koffie terwijl de peuters in een crèche wor den beziggehouden. De "kof- fie-Inn" is open van 9.38- tot 12.00 uur. De organisatie "Burenhulp" steunt op een groot aantal vrij- willig(st)ers. Een van hen is mevrouw Van der Meer-Willi- genburg die voorheen werk zaam was als wijkverpleegster in Alkemade. „De doelstelling van Burenhulp is en was het inspringen bij accute gevallen van nood. Dat houdt bijvoor beeld in dat tijdens ziekte van mensen de boodschappen wor den gedaan. Eén van de taken die wij ons gesteld hebben is ook het bezoeken van eenza me mensen en bejaarden. Het was in het begin erg moeilijk om van de grond te komen maar nu. na vijf jaar van hard werken, is het zover dat ik ge rust kan zeggen dat Burenhulp 3ft/dör-e. ««y sl-a dmvtJc V\e»**V<fc WvdiWjn tl*. Voor- U, Of 20 COr.VCuciert mC*U*r\ \/oi>r opvc«>->c^ Wrvtlvsr'Sk'V wo**-tR Da. V'vjderx bct»-»V vrjj van UtTnftri, ars ortön ToV du.5, »rv.. W SoVcwaM 150. RAV. een begrip is geworden in gemeente Alkemade. Er is veel vraag naar onze hulp en het groeit nog steeds" aldus mevrouw Van der Meer. Een groot succes van de Burenhulp is het "Tafeltje-Dek-Je". De warme maaltijden worden be reid in Huize Jacobus en de vrijwilligsters brengen maaltijden dan rond. Vorig jaar heeft deze tak van de Bu renhulp 2783 maaltijden rond gebracht, in 1978 waren dat er nog 2200. Verdere activiteiten behelsen ondermeer assistentie bij het aan- en uitkleden van gehandicapte kinderen bij het zwemmen, collecteren en het verwelkomen van nieuwe be woners in de gemeente Alke made. De nieuwe tak van de Burenhulp, de Koffie-Inn, is ontstaan cp het initiatief van mevrouw Buitink, zelf sinds enige jaren wooonachtig in de gemeente Alkemade. Me vrouw Buitink: „Het is erg be langrijk dat je je zo snel moge lijk thuis voelt in een nieuwe gemeente. Vooral in de nieuw bouwwijken raken veel vro wen in een isolement. Niet i dereen is even makkelijk in het maken van relaties. De "Koffie-Inn" is er voor ieder een, dus ook voor manr hoewel we die zelden komen opdagen. Het slaat goed aan bij de mensen maar volgens ons bestaat er nog voor velen een drempel om te komen. Er worden geen "zware" dingen besproken, geen théma's, er wordt gezellig koffie gedron ken".

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4