opvolger Ivethouder Verboom errein heepswerf voor i onen en atersport Nieuw jaar vol K&O-cursussen lis DE GEMEENTE DE LNS KRIJGT: ^!ad" ,^UWKOMER BORDEWIJK NAAR FINANCIEN; HN DAM NEEMT ONDERWIJS Leidenaars waren te voorbarig met bezwaarschrift ïstnederland neemt jmende jaren 900 ïnsen meer in dienst Diefstal kostbare sieraden Meerburg krijgt buurtaccommodatie LEIDSE COURANT DONDERDAG 17 JANUARI 1980 PAGINA 3 a> Dam P. Bordewijk jEN P. Bordewijk neemt de o- "ivallen plaats in, die binnenkort aat door het vertrek van wethou- ,3erboom (Volkshuisvesting). De -ogrjeuille van de nieuwe wethouder lanciën. Aldus werd gisteravond ten tijdens de fractie-vergadering Ie PvdA. De portefeuille van de lende wethouder Verboom wordt ^5renomen door wethouder D.J. Tes- T, die tot op heden Onderwijs, i, Recreatie en Samenleving onder E Tvle s wifle beheer had. „De fractie wilde Tesselaar nu wel eens op een andere post hebben. Volkshuisves ting is nou eenmaal belangrijk, juist nu, gezien de situatie rond de Stevenshofpol- der", aldus verklaarde fractievoorzitter J. Peters. De fractie is voorts van mening, dat Tesselaar een 'doener' is en dat hij zo doende op Volkshuisvesting beter tot zijn recht zal komen. De portefeuille van Tesselaar wordt door wethouder H. van Dam overgenomen, die tot voorkort verantwoordelijk was voor Financiën. Nieuwkomer Bordewijk ten slotte maakt de PvdA-cirkel weer com pleet. Overigens was tijdens een PvdA- vergadering van vorige week al besloten, dat raadslid Bordewijk de nieuwe wethou der zou worden. Alleen de preciese porte feuille-verdeling was toen nog een vraag teken. Fractievoorzitter Peters: „Deze in vulling is tot stand gekomen door een mengeling van voorkeuren van de fractie en de betrokken personen." mi AMBTELIJK TAALGEBERUIK VEROORZAAKTE VERWARRING LEIDEN/DEN HAAG - Ambtelijke taal blijkt voor veel mensen moeilijk te ver teren kost. Ambtelijke taal verdient het soms vertaald te worden omdat anders niet-amtenaren er niets van begrijpen. Maar dat gebeurt -nog- niet. Misverstanden zijn daarom niet van de lucht. Zo bleek gisteren de indiening van bezwaar schriften bij de commissie AROB van het Provinciaal Bestuur, door zes Leide naars op een misverstaan van ambtelijke stukken te berusten. De zes inwoners van Leiden hadden een verzoek om subsi die ingediend voor de restau ratie van hun panden in Lei den. Van de gemeente hadden zij reeds vernomen dat zij daarvoor in aanmerking zou den komen. In oktober vorig jaar ontvingen zij echter een brief van de provincie, waarin stond vermeld dat hun aan vraag voor subsidie ,werd aan gehouden'. Tevens werd ge sproken over een wijziging van het Rijksbeleid, waardoor ook de provinciale regelingen voor subsidie zouden moeten worden bijgesteld. De Leidse aspirant restaurateurs conclu deerden uit dit provinciale stuk, dat zij de subsidie wel licht op de buik konden schrij ven en dienden hiertegen een bezwaarschrift in. De behandeling van de be zwaarschriften had gisteren plaats in het Provinciehuis. Het ging over de panden Ha ven 40, Oranjegracht 99, Lan ge Brug 12, Hooglandsekerk- gracht 11 en Hogewoerd 32 alle in Leiden. Het werd de voorzitter C.M. Swiebel van de commissie AROB, die de be zwaarschriften behandelde, niet zwaar te moede alle recla manten hetzelfde verhaal te vertellen. Het bleek namelijk dat allen eigenlijk onterecht een procedure waren begon nen. Het aanhouden van de subsidie-aanvraag was slechts gebeurd omdat de subsidiepot van de Overheid voor deze doeleinden in september vorig jaar de bodem reeds had be reikt. Met de komst van de nieuwe begroting, is deze pot weer gevuld en worden ook de aanvragen van de zes Leide naars behandeld. Als de uit spraak na die behandeling hen zou mishagen zou een AROB- procedure (wet Administratie ve Rechtspraak Overheids Be schikkingen) alsnog kunnen worden ingesteld en op zijn plaats zijn. Nu was de indie ning van de bezwaarschriften wat voorbarig. IjolteN De gemeente wil aan het terrein van de failliet <-°aarde scheepswerf Boot gedeeltelijk een woon- en ge lijk een recreatieve (watersport) bestemming geven. ~Tard kan een en ander alleen doorgang vinden, indien Hieente met de curatoren van de werf tot overeenstem- Mkomt. Bovendien moet nog afgewacht worden of een Hui de werf aan de Sumatrastraat misschien in andere ^i valt en dus zal blijven bestaan. bswerf Boot B.V., een ronderneming van de pshelling Maatschappij ïningen, werd 15 no- r failliet verklaard. In (hield dat in, dat de obtwintig werknemers op d kwamen te staan. Elf len echter werken mo il een nog lopende order a nog werkzame elf wer- de afdeling straalbui- zen (een onderdeel voor de voortstuwing van een schip). Deze afdeling heeft altijd goed gefunctioneerd en kreeg vol doende orders, maar werd ei genlijk de dupe van het faillis sement. Binnen enkele maan den is deze laatste order afge rond en staan ook deze perso neelsleden op straat. De vraag is dan, wat er gebeurt met De terreinen van Boot aan de Zijl. scheepswerf Boot en de onge-, veer twintigduizend vierkante meter bedrijfsterrein. De gemeente geeft het gebied woon- en recreatiebestem ming. De eerste paal is echter voorlopig nog niet in zicht. Het is niet ondenkbeeldig, dat de straalbuizen afdeling of misschien nog wel veel meer van de onderneming, wordt verkocht. In dat geval blijft de firma Boot dus zij het dan wellicht onder een andere naam gewoon bestaan. D. Kloos, assistent bedrijfsleider van de failliete werf meent dat er in principe nog van alles mogelijk is. „We zijn altijd een rendabel onderdeel van het bedrijf geweest. En ik zou niet weten, waarom hier verande ring in zou komen, als een an der ons overneemt. Maar van eventuele gegadigden heb ik nog niets gehoord". Maar indien Boot dan toch de finitief uitgewerkt is en het terrein vrijkomt, gaat de ge meente tot bouw over, althans zo zeggen de bestemmings plannen. De gemeente is al met de curatoren in onderhan deling over de verwerving van het gebied. De heer Deur hof van de afdeling grondza ken: „De vlek heeft een woon bestemming. Maar misschien blijft Boot wel zitten. Er moet in ieder geval nog bekeken worden hoe het gebied inge vuld gaat worden. Stel, dat er midden op het terrein nog een gebouw blijft staan, dan wordt het toch beduidend moeilij ker." SN De in 1979 ge teerde toename van ntal reizigers dat ge maakt van het open- fervoer, zal in de ko- jaren voortzetten. akfe en ge vol ge zal het Vere- jriiStreekvervoer Westne- jl^id (VSW) de streek ver- Fe ïorzieningen verbete- il i uitbreiden. In de ko- :slF jaren wordt het aan- irsoneelsleden uitbreid 00 personen, waardoor personeelbestand op komt. Het aantal bus- e ijgt van 480 naar 668. staat vermeld in het ;renplan 1980-1984 van SW in Boskoop. treffen van uitsluitend ten volgens het rapport maat regelen genomen worden om de knelpunten, die lange rijtij den en vertragingen veroorza ken, op te lossen. Maatregelen, die de doorstroming verbete ren, zoals vrije busbanen en prioriteit bij verkeerslichten regelingen, komen echter vol gens Westnederland in een te laag tempo tot stand. Boven dien gaat het positieve effect van gerealiseerde maatregelen teniet door de steeds toene mende verkeersdrukte. Het VSW zal in de komende jaren, in samenwerking met beheer ders van wegen gemeenten, provincies of Rijk), dan ook onverminderd doorgaan met het tot stand brengen van de noodzakelijke voorzieningen, zodat het openbaar vervoer aantrekkelijk gemaakt kan worden. LEIDEN Inbrekers heb ben vermoedelijk voor enke le tienduizenden guldens aan sieraden gestolen uit een woning aan de Haviks horst in de Merenwijk. De dieven zijn via de balkon deuren naar binnen geklom men. De eigenaar van de wo ning, die op het moment van de insluiping afwezig was, ver moedt, dat de diefstal tusen gisteravond vijf en zeven uur Honderd boeken LEIDEN De ambassadeur van de republiek van Korea Ha Koo Yeon heeft gisteren het centrum voor Japanolo- gie en Koreanistiek van de Leidse universiteit bezocht. Hij bood honderd weten schappelijke boeken op het gebied van geschiedenis, godsdienstwetenschap en li teratuur aan aan de biblio thecaris van de universi teitsbibliotheek. LEIDEN Volksuniversiteit K&O be gint het nieuwe jaar niet alleen met tal van interessante concerten, excursies, le zingen en films, maar ook werd het cur- sussenpakket aangevuld. Voor diverse cursussen is er nog gelegenheid om zich als deelnemer aan te melden. De cursussen yoga gaan binnenkort weer be ginnen. De belangstelling voor het yoga blijft groeien. Om aan de grote vraag te kunnen voldoen, was het mogelijk meer yoga-cursus- sen te organiseren. Wat voor het yoga geldt, is zeker ook van toepassing op mime. zeef drukken, sieraden maken, edelstenen slijpen, spinnen en weven, poppen maken en dansex- pressie. Met de cursus Nederlandse gramma tica bleek K&O het afgelopen seizoen midden in de roos geschoten te hebben. Ook deze werd uitgebreid. De cursussen communicatie en expressie en schoonheidsverzorging zijn in 1980 ook weer van de partij. Nieuw in het cursussenaanbod is de cursus schaken. Vrij bijzonder is de cursus koordi rectie. Deze cursus wordt gegeven door de Russische dirigent Alexander Vakoulsky, die zelf opgeleid werd aan het conservatorium van Leningrad. Met dat orkest verwierf hij grote bekendheid. Een geheel nieuwe cursus ook is het het model- en portret tekenen en schilderen. Bovendien behoren de cursussen jazzballet en dansexpressie tot de nieuwighe den, waarvoor veel animo bestaat. Tenslotte start K&O een nieuwe cursus 'muilen ma ken'. De cursussen, die K&O het nieuwe jaar biedt, worden zowel overdag als als 's avonds gege ven, met dien verstande, dat sommige cursus sen alleen overdag en andere alleen 's a- vonds worden gegeven. Inlichtingen kan men krijgen bij K&O aan de Oude Vest (tel. 141141 en 141200). Uitwendige hartmassage Ook in Leiden is een cursus in beademing en uitwendi ge hartmassage opgezet. Belangstellenden kunnen op drie zelf te kiezen avonden les krijgen in het reanime ren. Indien er bij hartstilstand een 'opgeleide leek' aanwezig is, is de kans op overleven in het algemeen tweemaal zo groot als wanneer de reanimatie pas be gint als de ambulance is gearriveerd. In Nederland is met de opleiding van leken in reanimatie in 1977 een begin gemaakt dankzij een initiatief van de Neder landse Hartstichting. Deelname aan de cursus reani matie in het Academisch Ziekenhuis kost vijftien gul den. Informatie kan overdag verkregen worden via te lefoonnummer 147222 toestel 3700. Vanaf 1977 kunnen leken leren hoe zij moeten op treden bij hartinfarcten,. Kindervoorstelling Theatergroep Sirkel brengt zondag 20 januari het toneel stuk „Ik kan er zo niet bij" in het LAK-theater aan het Le vendaal 150, een voorstelling voor kinderen. Sirkel voert het jeugdige publiek mee naar een land waar de verbeel ding de macht in handen heeft genomen, hetgeen heeft ge resulteerd in een staat vol vreemde vogels. De voorstelling, die om drie uur begint, is geschikt voor iedereen vanaf zes jaar. Open middag voor ouderen De Wijkadviesraad voor Ouderen, die onlangs is opge richt om zich met geïnteresseerde ouderen in te span nen om ontspannende en vormende activiteiten voor de ouderen mogelijk te maken, organiseert maandag 21 januari vanaf twee uur een open middag in het buurthuis aan de Du Rieustraat. Alle ouderen zijn wel kom en kunnen vanaf de opening van een afwisselend programma genieten. Een deel van het programma wordt door een volksdansgroep en een bejaardenkoor verzorgd. Ook is er een dia-serie over de gang van za ken in bejaardencentra en tenslotte is er een poppen en schilderijententoonstelling. De open middag duurt tot vier uur. 'De nieuwe Duitse Cinema De filmcyclus 'de nieuwe Duitse Cinema' wordt maandag 21 januari in het Kijkhuis aan de Vrouwenkerkkoorsteeg voortgezet met de film 'Die Linkshandige Frau' van de Oostenrijkse schrijver/regisseur Peter Handke. De film gaat over een feministische situatie; een vrouw wil zelf standig zijn en zet daarom haar man buiten de deur. Er zijn twee voorstellingen; één om acht uur en één om kwart over tien. De toegangsprijs bedraagt vier gulden vijftig. Elias De christelijke oratoriumvereniging Con Amore voert dinsdag 22 januari het oratorium „Elias" van Felix Mendelssohn-Bartholdy uit in de Hooglandse Kerk aan de Hooglandse Kerkgracht in Leiden. Aan de jaar lijkse uitvoering van Con Amore werken mee de so praan Elisabeth Odell, de alt Carolyn Watkinson, de tenor David Johnston en de bas Henk Smit Het koor van Con Amore is voor deze gelegenheid versterkt met de koninklijke gemengde zangvereniging het Aals meers Koor. Organist is Piet Halsema. Het Geweste lijk Orkest van Zuid-Holland verzorgt de begeleiding. Het geheel staat onder leiding van Piet Kiel jr. Toe- gangskaarten 012,50, CJP en 65+ J8) zijn verkrijgbaar bij Servaas Muziekhandel, Nieuwe Rijn 20, tel. 071- o/ op de avond van de uitvoering aan de kerk. Telepatisch contact De lezingen-cyclus over de oorsprong van mens en kosmos wordt dinsdag 22 januari in het gesprekscentrum aan de Vrouwenkerkkoorstraat voortgezet. R. Gort houdt de inlei ding onder de titel 'het ufo-probleem para-psychologisch bezien'. R.Gort is lid van de kring der verbonden en geeft met behulp van dia's en geluidsbanden zijn visie op telepa- tische contacten uit de ruimte. De lezing begint om acht uur. De toegangsprijs bedraagt vier gulden vijftig en voor leden twee gulden vijftig. LEIDEN Buurtvereni ging Meerburg in Leiden mag zich gelukkig prijzen. Het zo fel begeerde stenen clubhuis komt er. Het rijk heeft voor de bouw een sub sidie beschikbaar gesteld van 950.000 gulden. Het door de gemeente ingediende plan voor de te bouwen buurtaccommodatie zou 1 miljoen kosten. Voorwaarde voor de subsidie is wel dat voor april van dit jaar met de bouw wordt gestart. Gewapend met handtekenin gen klaagden eind vorig j<»> de jongeren uit de wijk Meer burg hun ruimtenood bij wet houder Tesselaar. Daarna ver scheen een witboek van dei buurtvereniging, waarin zij uiteen zette dat de buurt met een groot gebrek aan gemeen schapsruimte te kampen had. De gemeente heeft daarna in overleg met de buurtvereni ging een bouwplan opgesteld. Het plan voor de bouw van de buurtaccommodatie zou slechts uitgevoerd kunnen worden als de rijksoverheid een flinke subsidie beschikbaar wilde stellen.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 3