mm Hazerswoudse commissie tegen woningbouw op terrein Michaelkerk 'Radio Flierefluiter'van Zoeterwoudse gidsen Woubrugge gaat glas inzamelen „Vrachtwagenchauffeurs rijden vaak te hard" Jubileum Hou Vast BATEN VOOR HUIZE BUITENZORG OFFICIER VAN JUSTITIE VOOR RECHTBANK: Kamerdebatten op Sodea-net Zoeterwoude krijg vrouwenpraathuis Sportwereld feestje gehouden, tezamen met de werkgroep Hulp Noord-Ier- land. Dit gezelschap gaat over igens na het vertrek van de jongens en meisjes alle aan- dacht richten op komende zo mer want dan hoopt het zo'n veertig jongeren uit Noor-Ier- land een drie weken durende werkvakantie in beide dorpen aan de Oude Rijn te bieden. HAZERSWOUDE De gy mnastiekvereniging Hou Vast uit Hazerswoudedorp viert morgen het vijftigjarig bestaan. Het jubileum wordt luister bijgezet met een fees telijke bijeenkomst in het Michelshuis, die om 20.00 uur begint. Het Hou Vast-feest bestaat uil een aantal grepen uit het ver leden middels het programma onderdeel „Een praatje met een plaatje" en een speciaal optreden van de toneelvereni ging Ontwikkeling en Vreugd. Titel van het spel dat dit Ha- zerswoudse gezelschap op de planken zet, is: „Zoals het was". De turners en hun gas ten besluiten het gouden feest met „een bal na". C. Zijlstra koninklijk onderscheiden ALPHEN AAN DEN RIJN Alphenaar Cornelis Zijlstra is gisteren koninklijk onder scheiden. Burgemeester Paats reikte hem de ere-medaille in zilver uit verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Zijlstra die op 3 december 1925 te Alphen werd geboren ont ving de onderscheiding omdat hij 40 jaar in dienst was bij fa. Samson. Hij is werkzaam op het Intern Adviesbureau. Zijl stra is verder bestuurslid van de Alphense damclub. Hij werd enkele malen damkam- -pioen van Alphen. Ook neemt -hij jaarlijks deel aan de Laura. Daarnaast heeft hij ook het ambt vervuld van ouderling in de Nederlandse Hervormde Kerk. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Vlisslngen R. Boogaard te Leiden. Scholier (17) schopte ruit in ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense politie heeft een 17-jarige- scholier uit Koude kerk aan den Rijn aangehou den die heeft bekend dat hij begin deze week een winkelr- uit aan diggelen heeft getrapt van een radiozaak in het win kelcentrum De Aarhof. De •jongen was tijdens de school- pauze met enige vrienden in het winkelcentrum met een kapotte tegel aan het voetbal- - len geweest. Daarbij was de te- gel tegen de ruit gevlogen. De schade die daardoor ontstond bedroeg zo'n 2500,-. Afscheid van ■Ierse jeugd Hazerswoude/Koudekerk aan den Rijn De zesentwintig kinderen uit Noord-Ierland, die sedert 27 december jongs- tleden in Hazerswoude en Koudekerk aan den Rijn met i vakantie zijn, vertrekken maandag aanstaande. Om twaalf uur komen ze samen in Het Anker, voordat ze een half uur later richting Schip- hol reizen. Zondagavond wordt met de gastouders en hun kinderen een afscheids- ZOETERWOUDE Als een staartje van het jaar van het kind zal zondag 13 januari de musical „Radio Fliere fluiter" van Benny Vreden door de gidsen van Zoeterwoude-Hoge Rijn dijk worden uitgevoerd. De opbrengst van deze opvoering is bestemd voor Huize Buitenzorg op de grens van Leiden en Zoeterwoude aan de Hoge Rijndijk. Gidsenleidsters Theolieke Smit en Len- nie v.d. Toorn zijn samen met de andere leidsters Marleen van Wetten en Ingrid Meijer vanaf september onafgebroken bezig geweest met het instuderen van de grote hoeveelheden tekst en liedjes. „Er is zelfs een aantal keren extra geoe fend, maar het resultaat mag er dan ook zijn", vertellen Theolieke en Lennie. Theolieke vertelt hoe het allemaal be gon: „Verleden jaar mei wilden we wat in het kader van het kind gaan doen. De gidsen zelf kwamen toen met het idee om wat voor de dubbel gehandicapte kinderen in Huize Buitenzorg te doen. Een telefoontje leerde alras dat de finan ciële nood daar erg hoog was. Geld voor speelgoed en dergelijke was er bijna niet. Zelfs was er binnen het tehuis juist een comité van ouders van kinderen samen gesteld om via allerlei acties wat geld bij elkaar te krijgen. Men was dan ook ge lijk buitengewoon enthousiast over ons idee". Omdat de voorbereidingen voor het zo merkamp echter ook veel tijd in beslag namen werd pas in september begonnen met de repetities. „Aanvankelijk ging dat met een bijna onstuitbaar enthousias me. Later veranderde dat wel. De gidsen hadden lang niet altijd zin om weer te oefenen, maar later ging het weer beter" vertelt Lennie. De musical had trouwens ook een positieveinvloed op het lede naantal van de gidsen. Verschillende meisjes werden speciaal lid om met de musical mee te kunnen doen. De bezet ting van de musical is dan ook van 15 in september, uitgegroeid tot 24 voor de uit voering komende zondag. Aan het welslagen van de musical, die gaat over een popstation waar een hoop kritiek op komt omdat er veel te weinig popmuziek wordt gedraaid, wordt overi gens van alle zijden meegewerkt. Decor en muziek worden geleend van een school die de musical al eerder uitvoer de. De Eendenkooi stelt al haar facilitei ten gratis beschikbaar: er hoeft geen zaalhuur te worden betaald. Op de uit voering, die om twee uur in de Eende- kooi begint, zullen ook vertegenwoordi gers van het comité van Huize Buiten zorg aanwezig zijn. De totale opbrengst van de entreegelden is bestemd voor Huize Buitenzorg. De toegangsprijs van 1.50 gulden voor kin deren en 2.50 gulden voor volwassenen mag dan ook geen bezwaar zijn om zon dag weg te blijven van dit eenmalige spektakel. „We rekenen op een uitste kende opkomst", aldus de gidsen en hun leidsters. Tijdige aanwezigheid is dus ge boden. REGIO LEIDSE COURANT U- VRIJDAG 11 JANUARI 1980 PAG"A[ u- nieuv biblic traile Wethoudei H.Soede welzijnszal opende middag di we bibli in Nieu De wet hield een speech er de eerste kers van dende theek een cadeau, bibliotraile smaak viel Nieuwvene was duidel belangstell overtrof al wachtinger bibliotraile vangt dt trouwde bus, en een aanjfA ruimer naanbod. j de komst v trailer b|N< nu ook de je gelijkheid yy avonds b| T te lenen. dende bP1 theek sta^ o dens ningsuren steld op hej e keerterrein de Hogend I3 de Schoter w HAZERSWOUDE De com missie planologie en ruimte lijke ordening uit Hazerswou de is er geen voorstander van - dat op het terrein van de Mi chaelkerk aan de Rijndijk woningen worden gebouwd. De heer Van Arkel, die des tijds kerk, pastorie, parochie- huis en grond kocht bij het sluiten van het kerkgebouw voor erediensten, koestert plannen voor de realisering van een aantal woningen in de vrije sector op deze plaats. Hij had volgens burgemeester Ten Heuvelhof een lijst van een aantal gegadigden voor deze woningen overlegd. Maar naar de mening van de com missielid Van Spronsen zijn de namen hierop fictief. Hij trad namelijk in contact met drie van deze zogenaamde ge gadigden, die ongeveer van niets wisten. De Provinciale Planologische Dienst zou positief hebben ge reageerd op de bouwplannen voor de realisering van de wo ningen. Directeur gemeente werken Fraanje deelde tijdens de commissievergadering mede dat de heer Van Arkel dit had gezegd. De mening van G.S. over deze bouw had dan ook het college van b en w verbaasd, aldus burgemeester Ten Heuvelhof. Overigens: al eerder is er sprake van ge weest dat ter plaatse een (com mercieel geëxploiteerde) sport hal zou verrijzen. In eerste in stantie werd gepraat over de realisering van een squashhal. Het ziet ernaar uit dat de ge meenteraad het door de com missie aan b en w uitgebrachte advies („geen medewerking aan een bouwplan") binnen af zienbare tijd zal behandelen. „Om de zaak duidelijk te stel len", aldus de commissie. De commissie wil onder be paalde voorwaarden meewer ken aan plannen van Delta- bouw BV inzake nieuwbouw of herbouw van de panden Rijndijk 33, 35 en 37. Het be drijf wil er vier woningen rea liseren en kandidaten voor de huizen kiezen in overleg met het gemeentebestuur. De woningen Rijndijk 35 en 37 zijn onbewoonbaar verklaard. Het perceel Rijndijk 33 echter wordt bewoond door het echt paar Wortman, dat destijds bij Gedeputeerde Staten in beroep ging tegen de door de gemeen teraad uitgesproken onbe- woonbaarverklaring en het provinciebestuur gunstig hier op zag reageren. Voorwaarde van genoemde commissie is dan ook dat Deltabouw BV, geleid door A. van Reeuwijk, het eens wordt met de echte lieden Wortman over het ver laten van het huis. Want Del tabouw wil de percelën Rijn dijk 33, 35 en 37 afbreken en op de dan vrij komende grond vier woningen neerzetten. „Alles afbreken of niets", is het parool van het bedrijf, blij kens een mededeling op de laatst gehouden commissiever gadering. Die commissie vindt trouwens ook dat de nieuwbouw moet passen in de plannen die er bestaan om de aansluiting van de uitweg van Groenestein op de Rijndijk te verbeteren. De derde voorwaarde waaronder de commissie in principe be reid is tot medewerking aan het bouwplan: de te bouwen woningen moeten vallen bene den de premiegrens. Ze moe ten voorts in nauw overleg met het gemeentebestuur wor den toegewezen. Bodegraven „Ook door vrachtautochauffeurs wordt op de grote wegen vaak veel te hard gereden en dat heeft al vaker tot rampen geleid. Er zijn uiteraard ook wel ridders op de wegen, maar er zijn nog steeds teveel roo fridders die ongelukken ver oorzaken zoals hier is ge beurd", aldus de officier van justitie bij de Haagse recht bank mr. A. J. Dek in diens eis tegen een 29-jarige chauf feur uit Nijkerk, die op rijksweg 12 te Bodegraven een ernstig verkeersongeval veroorzaakte. Door een botsing waarbij zo wel de vrachtauto van de ver dachte als een personenauto in een file in brand vloog, liepen twee dames zware brandwon den op. Een jaar intrekking van het rijbewijs waarvan zes maan den voorwaardelijk, duizend gulden boete en voorwaarde lijk twee weken gevangenis straf eiste de officier. Het ongeval gebeurde op vrij dag 6 april van het vorig jaar toen verdachte met zijn bela den vrachtauto met aanhanger te Bodegraven met een snel heid van bijna 100 km. over de weg reed. Op de tunnel over een andere weg stond een file auto's en de vrachtauto reed daar op in. Door de schok raakte de benzinetank los en de opspattende vo.nken ver oorzaakten de brand, waarbij een personenauto werd be trokken. De dames H. T. Cilles en J. Barneveld liepen zware brandwonden op, waardoor zij ruim drie maanden in een zie kenhuis moesten worden ver pleegd en ook nu nog niet ge heel zijn hersteld. Toevalliger wijs waren twee wachtmees ters van de rijkspolitie bezig met het onderzoek naar een botsing die even tevoren had plaats gevonden op de onder de tunnel gelegen weg. Zij snelden toe en wisten de beide vrouwen uit de brandende auto te trekken, zodat zij de verbrandingsdood onts i ten. Uit de tachograaf 1 dat verdachte vrijwel de dag rond de 100 km. had den, terwijl 80 km. is t< staan, hetgeen de officie] noemde opmerkingen maken. Vonnis op 24 jan. WOUBRUGGE Donderdagavond bezon de Commissie Financiën van Woubrugge zich over een aantal belangwekkende zaken. De financiële consequenties van het plaat sen van bakken voor een glasaktie, het be palen van de bijdrage van Woubrugge voor het ontsluiten van de Rode Polder en het po sitief adviseren tot de aankoop van een nieuwe ladderwagen waren de belangrijk ste. Reeds jaren leeft in Woubrugge het plan om verzamelbakken in deze gemeente te plaatsen, waar de Woubruggenaar zijn wegwerpglas kwijt kan. Het was er om verschillende rede nen nog steeds niet van gekomen. Nu lag het plan ter tafel om verspreid in de gemeente vier bakken te plaatsen. Gemeentewerken had be rekend, dat bij verminderd vuilaanbod de huur van de benodigde bakken er net niet uit zou komen. Ongeveer vijfhonderd gulden kwam men te kort. Dit was voor de commissie geen hinderpaal om unaniem vóór het plan te zijn. Bij een groot aanbod van glas door de inwoners hoopt men kiet te spelen. Het ingeleverde oude glas zal opnieuw worden gebruikt. In het verleden heeft Woubrugge al eens twaalfduizend gulden bijgedragen aan de ont sluiting van de Rode Polder op de grens van Hoogmade en Oud-Ade. Nu wil men voor de verdere ontsluiting van een aantal boerderijen in dit gebied een weg aanleggen. Ook zal e* een brug over een vaart dienen te worden ge bouwd, opdat de bedrijven voor tankauto's voor het afhalen van melk beschikbaar zijn. De be trokkenen dienen in totaal twee ton op te bren gen. Waterschap de Oude Venen heeft Wou brugge ook om een bijdrage verzocht. De Com missie adviseert B en W om 25.000 gulden bij te dragen, welke dan op de eerder genoemde twee ton in mindering zullen worden gebracht. De twintig jaar oude ladderwagen van gemeen tewerken komt in letterlijke zin bij de moderne lantaarnpalen te kort. Om voldoende hoog te kunnen grijpen en wie wil dat tenslotte niet dient een nieuwe te worden aangeschaft. Hoogvliegers van de Woubrugse Dienst Ge meentewerken kunnen met het nieuwe aan te schaffen apparaat hoger sferen te lijf tot maar liefst twaalf meter. Ook het veiligheidsaspect voor de gemeentelijke trapezewerkers speelde bij de goedkeuring door de Commissie een gro te rol. ALPHEN AAN DEN RIJN De abonnees die zijn aan gesloten op het Alphense ka belnet „Sodea" zullen bin nenkort de tweede kamerde batten via de radio integraal kunnen beluisteren. B. en W. van Alphen zal de raad binnenkort voorstellen om een krediet hiervoor be schikbaar te stellen. Daarmee kunnen de kosten bestreden worden van de aansluiting als mede het abonnementsgeld dat aan de PTT verschuldigd is. Sodea heeft zch op het stand punt gesteld dat de overigens relatief meerkosten niet door berekend zullen worden aan de abonnees omdat na een „behoeftepeiling" is gebleken dat lang niet iedereen op de kamerdebatten zit te wachten. Eind januari zal het voorstel in de raad worden behandeld. In dien de raad akkoord gaat met het voorstel kan de aansluiting op een vrij simpele manier tot stand worden gebracht. ZOETERWOUDE Voor de vrouwen van Zoeterwoude zal er binnenkort een vrouwen- praathuis geopend worden. Een aantal initiatiefneemsters uit het dorp en uit het Hoge- Rijndijk-gcdeelte, wil iedere maand één ochtend het vrou wenpraathuis houden. De plaats waar één en ander zal gaan gebeuren, is de blok hut achter het gemeentehuis. De bedoeling is, dat vrouwen, met of zonder kinderen, met elkaar kunnen praten, erva ringen uitwisselen, of zo maar SOFIA Finland heeft gis teravond Bulgarije met 21 verslagen in een tenniswed strijd in het toernooi om de Koningsbeker in groep B. In dezelfde groep won Honga rije in Boedapest van de Sov jet-Unie met 21. ASSEN Jos Pronk uit De Rijp heeft gisteravond in As sen een schaatsmarathon over honderd ronden gewonnen, voor Pronk, Eriks, Giling en Van Wijhe. Rio de Janeiro De Brazili aanse. voetbalbond heeft giste ren uiteindelijk toch zijn fiat gegeven aan deelneming van het Braziliaanse voetbalteam aan het toernooi om de Mini- Wereldbeker van 28 dec. 11 jan. TEL AVIV Maccabi Tel Aviv heeft in de eindronde van het Europese bekertoer nooi voor landkampioenen in eigen huis met 10073 gewon- een kopje koffie drinkei de toekomst kunnen dan allerlei andere activiteiterl dernomen worden, zoals voorbeeld filmochtendenj| tenden waarop een soort' cus over een of ander oij werp wordt gedaan enzov Voor het echter zo ver ii er donderdagmorgen 17 ja ri een open huis worder houden. Elke vrouw is" vanaf half tien welkom wat met elkaar en over di komst van het vrouwen] thuis te praten nen van het Italiaanse Sir ne uit Bologna. Bosna vei Real Madrid met 9895. In het damestoernooi landskampioenen won Turijn van TUS 04 Leve sen met 7152 (3228). mont-Ferrand incasse een nederlaag. Tegen P uit Bulgarije (6462). ZURICH Na de eerste guren heeft de Belg Col leiding in het toernooi o Europees biljartkam] schap kunststoten in J met 113 pnt in 40. De I landse kampioen Cees Oosterhout bezet de plaats met 80 in 47. DEN HAAG Het boksprogramma van hef in „Amicitia" wordt ver door de Haagse verenig Hoogenband en Te Pi maandag 14 januari. He de eerste wedstrijden vo titelstrijd in het district Holland. De cabaretier Frans Halsema komt dinsdag naar Alphen. Met zijn tweede one-man-show „Je moet er geweest zijn. treedt hij op in Nabij. De aanvang is 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de Kulturele Raad, Wilhelmina- laan 12, telefoon (01720)-94583, bij het reisbureau Europa in het winkelcentrum De Aarhof en bij de filialen van de Rabo bank. De entree bedraagt 12.-. Houders van een CJP of Pas'65 ontvangen een reduktie van 4.-. Halsema in Nabij

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4