as Problemen voor boeren door beperkingen op EG-landbouw Meer winst per aandeel voor Bredero Vast Goed scheepvaart $wak LANDBOUWSCHAP IN TERUGBLIK OVER 1979 Overleg Nederlandse en Britse ministers o ver EG -bi jdrage 7 Beurs van Amsterdam ECONOMIE LEIDSE COURANT WOENSDAG 9 JANUARI 1980 PAGINA 11 -v— Japan studeert op plan voor tweede Suezkanaal TOKIO Japan is bereid Egypte finan ciële en technische hulp te verlenen voor de uitvoering van zijn plan om een tweede Suezkanaal te graven, zo heeft de Japanse minister van verkeer, Oesaboero Tsjizaki, gisteren meegedeeld. Hij wilde geen bij zonderheden geven maar in regeringskrin gen werd vernomen dat Egypte Japan heeft gevraagd om de uitvoerbaarheid van het plan te onderzoeken. De Egyptische regering werkt aan een plan om een waterweg van 170 kilometer aan te leggen ten oosten van en parallel aan het be staande kanaal. De kosten daarvan worden voorlopig op 1,3 miljard dollar geraamd. Ja pan is ook betrokken bij de plannen voor de aanleg van een nieuw en breder Panamaka naal. Japanse economische deskundigen be spreken het project, dat naar schatting 8,5 miljard dollar gaat kosten, deze maand in Pa nama en de Verenigde Staten. Proef met ambachtelijke bedrijven in woonwijken DEN HAAG Ondernemers uit het mid den- en kleinbedrijf, die ruimte zoeken om zich in stadsvernieuwingsgebieden aan ambachtelijke activiteiten te wijden, krij gen de kans om voor hun plan financiële steun van de overheid aan te vragen. Staatsecretaris Hazekamp van Economi sche Zaken heeft toegezegd via een éénma lige subsidie van 1,1 miljoen de stichting- skosten van twee herhuisvestingsprojec ten te willen financieren. Een en ander geschiedt in het kader van een experiment dat inzicht moet geven in de huisvestingsproblematiek van ambachtslie den. De huisvestingslasten van de projecten, een bedrijfsverzamelgebouw te Rotterdam en enige bedrijfsruimten in Amsterdam, zullen met behulp van de subsidie lager uitkomen dan 95 gulden per jaar. Het experiment zal dit jaar waarschijnlijk nog met enkele projec ten worden uitgebreid. LPG-nota Zeehavenoverleg te beperkt VLAARDINGEN Het Adviesbureau voor Industriële Veiligheid uit Enschede is bij een onderzoek van het rapport van de Commissie Zeehavenoverleg over de aanlanding van LPG tot een negatieve be oordeling gekomen. Het adviesbureau, dat in opdracht werkt van de Vereniging te gen Milieubederf in en om het Nieuwe Waterweg-gebied, bevond het rapport van de Commissie over een aanlandingsplaats voor BP/Shell als onvolledig en te glo baal. Zo zou men waar het gaat om de analyses van de risico's voor de bevolking, de z.g. „do mino-effecten" onvoldoende aandacht heb ben gegeven. Domino-effecten noemt men die gevallen, waarbij een klein ongeluk met een gastank via een kettingreactie tot een grote ramp kan uitgroeien. In diezelfde „blauwe nota" van de Commis sie, gemaakt in opdracht van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, wordt teveel uit gegaan van een „beperkt" risico voor de be volking, aldus het adviesbureau. Krasnapolsky wil 170 bedden meer in A 'Dam AMSTERDAM Krasnapolsky heeft bij de gemeente Amsterdam de definitieve uitbreidingsplannen voor het hotel aan de hoofdstedelijke Dam ter goedkeuring in gediend. Met de bouw zal worden begon nen, als Amsterdam met de plannen, die het aantal bedden van 530 op 700 zal bren gen, accoord gaat. Verwacht wordt dat de nieuwe vleugel van het hotel in 1982 in ge bruik zal kunnen worden genomen. Met de plannen (excl. inrichting) is ruim 10 min gemoeid, aldus Krasnapolsky. Ten aanzien van de gekraakte panden van Krasnapolsky aan de achter het hotel gelegen O.Z. Voorburgwal, die niet in het uitbrei dingsplan zijn begrepen, zal in overleg met de gemeente naar een passende oplossing wor den gezocht. De nieuwbouwplannen omvat ten de bouw van een nieuwe vleugel op het terrein achter het hoofdgebouw, gelegen aan de Pijlsteeg. In deze vleugel komen 80 dubbe le kamers met bad. ik cjeMSTERDAM De activi st op de Amsterdamse ef- i l$tenbeurs was gisteren smet om over naar huis te wiirijven. Wel trokken een ie »ger Wall Street en ook een ts hogere dollar de inter- sationale waarden omhoog. ;chè rest van de actieve markt liet het er een beetje taij zitten. sjepninklijke Olie voegde 0,40 ketn de koers toe op 145,90. RLM was een halve gulden in derstel op 70,70. Philips won 20 op 20,80. De nog steeds -eetortdurende staalstaking in dgeland legde de koers van zebogovens geen windeieren, oetfet fonds steeg 0,50 op b$2,20. Unilever was een dub- ifkcltje beter op 115,60 terwijl arfczo een dubbeltje verloor op et 23,30. leineken won 1 op 68,50. feli daarentegen verloor 0,70 ƒ86,50 en ook HVA moest 1,50 terug op 43. je scheepvaarthoek zette de fling voort. Van Ommeren jkte 2 op ƒ216 en KNSM E.50 op 94. Nedlloyd verloor f),40 op ƒ71,10. De door de ferk verminderde Ameri- aanse graanverkopen aan usland vrijkomende scheeps- ttimte kan een druk op de xackttarieven leggen. Dit ;erd als mogelijke oorzaak lor de zwakke stemming in scheepvaart genoemd, de financiële sector verloor BN ƒ1,50 op ƒ350. Nationale ederlanden won twee kwart- sop 118,90. a/fe obligatiemarkt was een tot n?)ree dubbeltjes lager. n*b de lokale markt maakte 'vredero Verenigde Bedrijven de goede berichten een gro- sprong van ƒ6 naar 215. sdero Vastgoed ging 15 ihoog op 236. Bij de verze- raars was AMEV 1,40 ho- 'T op 101,90 en Ennia 1 op ^r136. Van Gelder was 1,50 in n irstel op 25,50. Sedep, die terreinen gaat verkopen r 53 hoger op ƒ905. Klu- Doekte een winst van ƒ2 105. Verder lagen goed in markt Otra, Ahold, Proost Brandt en ADM. de minkant zat Amfas rn}et een verlies van 1,50 op 'J1! 13,50. Meneba zakte even ts ƒ1,50 op ƒ113,50. Emba vejrloor ƒ3,50 ƒ166,50. Hage- ™jyer het 1 liggen op 36. Stiebeurs Jst» Europese optiebeurs was e iteren vrij rustig. De geringe W(ictuaties van de onderlig- <nde aandelen stimuleerden ^leggers niet tot grote activi- Mt. Op het middaguur waren iaJn ook maar 674 contracten %handeld, waarbij de groot- jï belangstelling i Dninklijke Olie. EMARKT LEIDEN: 8 januari ivoer: totaal 4222, slachtrunderen 150. irulksvee 258, graskalveren 15. nuchtere teren 1722, ponnles 9. varkens 924. blg- 71, schapen en lammeren j' dikbillen 9 00-14.00. 10ahtere slacht kalveren 1.25-2.00. slacht- K oen 2.78-2.88; (gulden per stuk): melk ing kalikoeten 1600-2500. vare koeien zif0-2000. pinken 1000-1600, graskalveren >1000. nuchtere kalveren voor lok en [aAter1j roodb. 450-560. zwartb. 250-450. ndgen 100-105. schapen 160-210. lamme- 1150-190, gelten 20-100. Overzicht (resp 1!> Ivoer, handel en prijzen): slachtrunderen AgjelIJk goed als maandag, kalt- en melk- yllen matig redelijk stabiel, vare koelen lllg redelijk stabiel, vaarzen en pinken ■S lllg redelijk stabiel, graskalveren matig itjg stabiel, varkens redelijk matig stabiel, Iers en biggen matig matig stabiel, scha- h en lammeren redelijk goed stabiel, gel- redelijk redelijk stabiel. SÏylke Tromp oogleraar ONINGEN Dr. Hylke Tromp (44) is benoemd gewoon hoogleraar in de htsgeleerdheid aan de in Groningen. Hij gaat erwijs geven in de pole- logie (wetenschap van log en vrede), mp neemt een deel van de ropdracht over van prof. ing. De andere helft (vol- renrecht) wordt sinds no- mber '78 vervuld door prof. rwey. Tromp is door zijn noeming ook directeur ge- rden van het polemologisch tituut. DEN HAAG Er moet rekening mee worden gehouden dat de beper kingen voor de landbouw, aangege ven door de EG-begroting, steeds pijnlijker zullen worden. Een ver mindering van de EG-landbouwuit- gaven, zoals bepleit in het Europees Parlement, zal echter nooit een alles bepalend uitgangspunt van beleid kunnen worden. Dit stelt het Land bouwschap in een terugblik op de belangrijkste gebeurtenissen in de landbouw van het afgelopen jaar. Het Europees Parlement heeft in de cember de EG-begroting voor 1980 verworpen. Daarmee is onzekerheid ontstaan over de verdere uitbouw van het gemeenschappelijk land bouwbeleid, zo meent het Landbouw schap. Uitspraken van minister Van der Stee van landbouw en visserij over de gevolgen van beperkingen van het aandeel van de landbouw in de EG-begroting hebben het afgelo pen jaar bij veel landbouwers onrust veroorzaakt. De EG-landbouwministers besloten in juni de landbouwprijzen voor '79-'80, met uitzondering van melk, met ander half procent te verhogen. Het schap had een verhoging van twee tot vier procent bepleit. De zorg over het ont breken van een bevredigend markte venwicht was er de oorzaak van dat de jaarlijkse prijsverhogingen „gedrukt" werden. De EG-ministers handhaafden daarnaast de medeverantwoordelijk heidsheffing voor melk op een half procent. Het Landbouwschap heeft zich ten aanzien van het EG-zuivelbeleid uitgesproken voor een premieregeling om op vrijwillige basis tot verminde ring van de melkproduktie te komen. Produktie De omvang van de produktie van de Nederlandse land- en tuinbouw is in 1979 met ongeveer drie procent toege nomen. De prijzen stegen, volgens het Landbouwschap, met gemiddeld twee procent. De totale kosten stegen daar entegen met twaalf procent. De belo ning voor de arbeid, de grond en het geïnvesteerd vermogen in het bedrijf liep dientengevolge met vier procent terug. De ruimte voor een nieuw landbouw- structuurbeleid was, zo concludeert het Landbouwschap, in 1979 beperkt. Het ontwikkelings- en saneringsfonds had een krap budget. Er kwamen 2.800 aan vragen voor rentesubsidie binnen, zes procent minder dan het voorgaande jaar. Het bedrijfsontwikkelingsbeleid voor de jaren tachtig moet volgens het schap zoveel mogelijk worden gericht op het veiligstellen van de continuïteit van de bedrijven. Daartoe moet onder meer het investerings- en fiscale kli maat verbeterd worden. De voorgestel de verlaging van de WIR-premie levert de landbouw geen compensatiemaatre gelen op. Teleurgesteld is het Land bouwschap over de houding van de staatssecretaris van financiën, die de aanpassing van de inkomstenbelasting van zelfstandigen principieel afwijst. Tevreden is het schap het afgelopen jaar geweest over het in de ijskast zet ten van de belastingplannen van prof. Hofstra. Terwijl de landbouw van deze voorstellen slechts in beperkte mate zou profiteren, zouden ze' verlies van onder meer de zelfstandigenaftrek op leveren. Wijzigingen in de vermogens belasting (onder andere verhoging van de belastingvrije voet) stemden het schap in 1979 tevreden. Het bestuur van het schap legde in 1979 sterk de nadruk op het werkgelegen heidsaspect in de landbouw. Uitbrei ding van de werkgelegenheid is vol gens het schap mogelijk door het aan pakken van achterstallig onderhoud in land- en tuinbouw. Een bij het ministe rie van sociale zaken aangevraagde subsidie van vijftien miljoen gulden voor dergelijke projecten in Twente en Groningen werd niet gehonoreerd. De wet Buitenlandse Werknemers, die op 1 november in werking trad en die be doeld is om illegale werknemers te we ren, leverde naar de mening van het schap ernstige problemen op in de tuin bouwgebieden. Het ministerie van soci ale zaken wees een overgangsregeling van de hand maar is wel bereid anders zins over de problemen te praten. In de aparte sectoren van de land- en tuinbouw ging het in 1979 niet goed. De resultaten voor de akkerbouw waren „teleurstellend", de rentabilieit in de veehouderij onderging in alle sectoren een verslechtering en de tuinbouw werd geteisterd door snel stijgende olie- en gasprijzen. De resultaten in de pluimveehouderij waren daarentegen niet onbevredigend. De Nederlandse varkensexport onder vond hinder van een invoerstop van West-Duitsland voor Nederlands var kensvlees, omdat naar Duits zeggen de Nederlandse keuringsmethode onvol doende betrouwbaar was. De zaak sleept nog, maar het invoerverbod is, omdat Nederland extra keuringen uit voert, van de baan. De strenge winter bezorgde menige boer met name in het noorden ernstige problemen. Voor de glastuin bouw kwam daarna een verhoging van de gasprijs, als gevolg van de snel ge stegen olieprijs, hard aan. Het lopende contract tussen het Landbouwschap en de Gasunie werd aangepast: de gasprijs ging op 1 oktober met anderhalve cent per kubieke meter omhoog. Pogingen tot energiebesparing van het bedrijfsleven krijgen daardoor meer aandacht. Door instelling van een Energiebesparingsfonds Glastuinbouw werd nader onderzoek gestimuleerd. In het zogenaamde DENAR-kasproject worden de besparingen op praktijk schaal getoetst. De agrarische grondmarkt stond in 1979 onder de zware druk van een zeer beperkt aanbod en een grote vraag naar landbouwgronden. Het prijspeil steeg niet, maar bleef wel ongekend hoog. Minister Van der Stee diende eind 1979 het langverwachte wetsont werp Vervreemding Landbouwgron den in, waarmee getracht moet worden het prijsniveau van de landbouwgron den te beïnvloeden. Beperkte financiële middelen beïnvloe den, zo meent het schap verder, de ont wikkeling op het terrein van de landin richting. De uitvoering van het ruilver kavelingsprogramma kon desondanks in een redelijk tempo worden voortge zet. DEN HAAGDe Britse onder-minister van buiten landse zaken, belast met Europese aangelegenheden, Sir Ian Gilmour en de Brit se minister van financiën, Sir Geoffrey Howe, hebben gisteren in Den Haag ge praat over een verminde ring van de Britse bijdrage aan de begroting van de EG. Gesprekspartners van de Britten in Den Haag waren staatssecretaris van buitenlandse zaken Van der Mei, minister van fi nanciën Andriessen en pre mier Van Agt. De Britse bewindslieden hebben eerder deze week in Italië over hetzelfde onder werp gepraat. Vanmorgen zijn ze naar Luxemburg en België vertrokken, om daar van gedachten te wis selen over de door hen te hoog geachte bijdrage. De volgende dagen worden de overige andere EG-partners bezocht. De Britten vinden, zoals be kend, hun bijdrage aan de EG niet in verhouding met het geld, dat zij voornamelijk uit het regionale fonds uit de gemeenschap terug ontvan gen. Gezien het feit, dat slechts twee andere lid-staten een la ger inkomen per hoofd van de bevolking hebben, zouden zij niet samen met de Bonds republiek tot de grootste fi nanciers van de gemeen schap moeten behoren. De Britse bewindslieden ver telden in Den Haag, dat hun rondreis door de Europese hoofdsteden niet was bedoeld om met specifieke voorstel len te komen of cijfers te noemen. De Europese Com missie, het dagelijks bestuur van de gemeenschap, kreeg op de verleden jaar gehouden Euro-top in Dublin opdracht, om met compromis-voorstel len te komen. Deze worden eind deze maand verwacht. „Wij willen slechts de vaart in de discussie houden en nogmaals onze zaak verdui delijken". Gilmour en Howe betoogden, dat de Britse mogelijkheden tot een compromis door de politieke situatie thuis erg klein was. Het evenwicht in de balans tussen bijdrage en inkomsten was volgens hen echter een „rechtvaardige zaak". Als het probleem dui delijk was gemaakt zouden de partners, zo stelden zij, niets anders kunnen doen dan positief reageren. De ontvangst in Italië noemden zij „bemoedigend", terwijl zij ook in Nederland een „sym pathiek" gehoor hadden ge vonden. Het land dat het meest gekant is tegen een vermindering van de Britse bijdrage, Frankrijk, zullen zij als laatste bezoeken. De Brit se bewindslieden verklaar den echter nu meer hoop te hebben op een gunstige op lossing dan toen zij uit Lon den vertrokken. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag verklaar de, dat de Nederlandse be windslieden „aandachtig" naar hun Britse collega's hadden geluisterd. Er was sinds Dublin echter geen ver andering gekomen in het Ne derlandse standpunt. UTRECHT Bredero Vast Goed heeft in 1979 een nettowinst van ruim 27 per aandeel van ƒ100 be haald (vj. ƒ25,20). Hierbij moet wor den aangetekend, dat door het stock dividend het aandelenkapitaal met 4 pet tot/" 21,84 min is gestegen, aldus ir. A. Feddes, president de raad van bestuur van de Bredero-groep in een toespraak tot het personeel. De orderportefeuille "objecten in ex ploitatie" nam vorig jaar belangrijk toe, namelijk van 258 min tot bijna 450 min. Aan de voorbereidingsportefeuille konden verscheidene projecten worden toegevoegd, waaronder enkele zeer grote in binnen- en buitenland. Bijzon dere omstandigheden voorbehouden wordt voor BVG ook in 1980 een ver dere groei mogelijk geacht. Verenigde Bedrijven Bredero zal 1979 afsluiten met een hogere winst, waar door de winst per aandeel van 100 no minaal iets meer dan 40 zal bedragen (1978 - ƒ38,90). Het aandelenkapitaal bleef vorig jaar onveranderd, aldus Bredero. De netto-omzet zal op ongeveer 850 min uitkomen tegenover ƒ830 min in 1978. Zoals al eerder vermeld stond vooral het resultaat van de Nederland se fabricagebedrijven vorige jaar onder druk door de langdurige winter, terwijl ook de ontwikkelingen in Iran en de scherpe rentestijging duidelijk hun in vloed hadden. Daartegenvoer staat on der meer een hogere winstbijdrage. uit buitenlandse activiteiten, waaronder de verdere expansie in de pijpbekleding- ssector. Voor de onderneming als ge heel kan, gezien de orderposities, 1980 een bevredigend jaar worden. AMRO Op grond van tussentijdse, voorlopige gegevens verwacht de AMRO bank over 1979 ten opzichte van het voorafgaande jaar een lichte stijging van de nettowinst, zo blijkt uit het prospectus betreffende de eerder aangekondigde uitgifte van 150 min 9,75 pet 20-jarige kapitaalobligaties. Over 1978 beliep de nettowinst 253,2 min. Wat betreft de tweede helft van 1979 werden de verwachtingen in het algemeen bewaarheid. Wel stond de rentemarge onder druk als gevolg van de tariefsontwikkelingen op de binnen landse geldmarkt, die met name in het vierde kwartaal een sterke stijging te zien gaven. VNU Op grond van thans beschik bare informatie is er voor VNU Vere nigde Nederlandse Uitgeversbedrijven geen aanleiding wijziging te brengen in eerdere uitlatingen over de winstver wachting voor 1979, zo is tijdens een nieuwjaarsbijeenkomst medegedeeld. De nettowinst bedraagt naar verwach ting ca. 45 min in 1979 tegen 39,7 in 1978. HVA HVA heeft met de National Irrigation Board van Kenya een con tract gesloten voor de uitvoering van het Bura irrigatie en nederzettingspro ject, dat is gelegen ongeveer 450 km ten oosten van de hoofdstad Nairobi in het gebied van de Tana-rivier. Met de op dracht is ongeveer ƒ50 min gemoeid. De financiering wordt verzorgd door het Europese ontwikkelingsfonds. Het doel van het project is de hervestiging van kleine boeren, die katoen zullen gaan verbouwen voor een verwerkin gsfabriek, die te zijner tijd zal worden opgericht. Voorbereidende werkzaam heden voor het project zijn nu aan de gang, inclusief de ontbossing van een gebied van 2000 ha. HVA verwacht eind januari aan het werk te gaan. ROTTERDAM Bij de jaarlijkse trekking van de 2,5 pet premielening Rotterdam 1952 is obligatie nr. 36871 uitgeloot met 50.000. Met 10.000 worden afgelost de nrs. 42071 en 46130. De tien prijzen van f 1000 gingen naar de nrs. 11, 4946, 5976, 27736, 31119, 34511, 52153, 55819, 70119 en 75067. Vijf obligaties lootten met ƒ500 uit: de nrs. 26110, 78840, 80431, 88889 en 89089. Voorts worden 482 obligaties met 150 aflosbaar ge steld. SCHREUDER De directie van Schreuder Beheer BV en Schreuder's Technisch Bureau BV in Amersfoort heeft overeenstemming bereikt over de overdracht van de aandelen van deze twee ondernemingen aan Vermeer- plein Beheer BV in Utrecht. Tot Ver meerplein Beheer behoren al o.m. de installatiebedrijven Kersbergen Instal latietechnieken BV in Utrecht en Groen en Aldenkamp Electrotechniek BV in Woerden. Volgens de directie van Schreuder zal de overneming geen invloed hebben op de zelfstandige posi tie van de twee bedrijven en is de werkgelegenheid van de ongeveer 100 medewerkers gewaarborgd. In over eenstemming met de SER-fusiegedrags- regels zijn de werknemersorganisatie op de hoogte gesteld van de overne ming. GEM Om haar internationale activi teiten verder uit te breiden heeft de Graan Elevator Maatschappij (G.E.M.) BV via haar Antilliaanse dochtermaat schappij G.E.M. International NV be langen verworven in twee Braziliaanse bedrijven. Deze belangen zijn onderge bracht in een in oktober vorig jaar op gerichte maatschappij genaamd GEM do Brasil. Zij betreffen een participatie in de cargadoors- en stuwadoorsbedrij- ven Agencia Maritima Transatlantica Ltda. in Paranagua en Transatlantica Catarinense-Agencia Maritima Ltda. in Sao Francisco do Sul. In beide onder nemingen neemt de in Sao Paulo ge vestigde GEM do Brasil voor 25 pet deel. De nieuwe activiteiten vloeien volgens GEM voort uit een beleid, dat gericht is op de verwerving van belangen bij de op- en overslag in overzeese aflaadge- bieden, vooral waar deze mede kunnen dienen als ondersteuning van het Rot terdamse op- en overslagbedrijf. actieve aandelen vorige dag vorige dag Deli-MIj 750 Dordische 20 n/ 25 Helneken H. 25 Hoogov. 20 HVA-Mljen eert KNSM eert 100 KLM 100 Kon. Olie 20 Nat. Ned. 10 Nedlloyd - 50 Ommeren Cert Philips 10 Robeco 50 Roltnco 50 Rorento 50 Unilever 20 23.20 306.00 65,20 145.70 118.40 73.00 222.00 20.70 165.30 141,00 107.20 115,50 65,40 86.50 182,70 181,00 68,20 63.00 22.20 43.00 94.00 70.10 145.80 119.00 71.10 165.50 141.50 107.40 115.70 23.50 306.00 65.00e 86.50 182.90 181,20 70,50 65,00 22,30 43.00 94.50 70.50 146.00 119.00 71.10 217.50 20.70 165.50 binnenlandse obligaties 10.50 Ned. 74 9 00 ld 75 9.00 ld 79-94 9.25 ld 79-89 8.75 ld 75 8.75 ld 75-2 8.75 ld 76-96 8 75 ld 79-94 8.75 ld 79-89 8.50 ld 75 8.50 ld 75-2 8.50 ld 78-93 8.50 ld 78-89 8.50 ld 79-89 8.25 id 76-96 8.25 ld 77-92 8.25 id 77-93 8.25 ld 79-89 8 00 ld 69 8.00 ld 70-95 8.00 id 71-96 8.00 id 70 I 8.00 Id 70 II 8.00 id 70 III 8 00 id 76-91 8.00 Id 77-97 8.00 Id 77-87 7.75 id 71-96 7.75 Id 73-98 7.75 id 77-97 7.75 Id 77-92 7.50 Id 69-94 7.50 Id 71-96 7 50 id 72-97 7.50 Id 78-93 7.50 Id 78-88 7.50 id 71-81 7.20 id 72-97 7.00 id 7.00 Id 7.00 id 69-94 1-91 1-93 6.50 id 68 II 6.50 id 68 III 6.50 id 68 IV 6.25 id 66-91 6.25 Id 67-92 6 00 Id 67-92 5.75 id 65 1-90 5.75 !d 65 II 5.25 Id 64 1-89 5.25 id 64 II 5.00 id 64-94 4.50 Id 58-83 4.50 Id 59-89 4.50 id 60 1-85 4.50 id 60 II 4 50 id 63-93 4.25 id 59-84 4.25 id 60-90 4.25 id 61-91 4.25 id 63 I 4.25 id 63 II 4.00 id 61-86 4.00 Id 62-92 3.75 id 53-93 3.50 id si. 47 3.50 id 53-83 3.50 Id 56-86 3.25 id 48-98 3 25 id 50-90 3.25 id 54-94 3.25 id 55-95 3 25 id 55-85 3.00 id Grb. 3.00 id 37-81 3.00 id Grb 46 11.00 BNG 74-81 11.00 id 74-84 10.50 id 1974 9.50 id 74-82 9 50 id 74-99 9.50 Id 75-85 9.50 Id 76-01 9 00 id 75-00 8.75 Id 70-90 8.75 id 70-95 8.75 Id 75-00 8 75 id 77-02 8.50 id 70-85 8 SO id 70-95 8.50 Id 73-98 8 25 id 70-85 8.25 id 70-96 8.25 id 76-01 8 00 id 69-94 8.00 id 71-96 e.00 Id 72-97 8.00 id 73-79 8.00 id 75-00 7.75 id 72-81 7.60 id 73-98 7.50 id 72-97 7.25 id 73-98 7.00 Id 661-91 7.00 id 66-11 89.50 81,30 80,00 78,10 92.40 78.00 77,00 101,40 104.50 101.30 97,10 96.70 96.30 97.10 95.50 94.50 96.20 94.00 92.70 93.20 92,30 92.20 97,60 91,30 86.90 9OJ0 84.30 79.70 91.80 79.90 89.30 81.00 79.70 77.80 92,00 00,10 00.50 99.70 101.20 98,70 97.60 96.20 93,90 92.60 88.90 88.50 86.60 90,10 89.90 binnenlandse aandelen Asd Rubber Ass St. R'dam BallasUN Begemann Bergoss 79.00 79,50 212.00 214.50 80.50 82.00e 5.50e 5.60 100,50 102.00 115,00 114.50 40.00 40.50 221.00 221,00 207,00b 169.50 169.00 160.001 160.00e 133.50 133.20 1855,00 1860.00 89.00 87.50 Maxwell Pelr. 179.00 45,50 2100.00 378CL00 820.00 850.00a 705.00 15.10 86.00b 8raat Bouw Bredero VG Id cert Bredero VB Caland Hold •77 CSM •77 CSM Crt Clalmlndo Crane Ned ■77 Desseaux Dikkers Econosto Elsevier-NDU EMBA Ennla Erlks Fokker Fr. Gr. Hyp. Gelder cert Geld. Tram Gerofabr HALL Trust. Holl. Kloos Hon. Beton 68.00 94,00 63,00b 318.00 46,20 93.00 450.00 126.00 62.90 153.50 221.00 221.00 207,00 209,00 59.00 27,20 159.50 1320.00 64,50 304.00 940.00 45.50 238.00 170.00 135.00 445.00 90.60b 54.00 365.00 23.70 1250.00 51.50 122.00 32.50 85,00a 76.00 94.00 64.00 317.00 Ned. Scheep Nlerstrasz Ocè v.d.Gr. OGEM Hold. 166.00 Otra 233.00 Palthe Rohte disk 37.0 79.00a 156,00 88.00 658.00 87.00 325,00 Krasnapolsky9 164.00 162.00 72.00 14,20 20.00 303.00 950.00b 45.00 28.20 171,00 183.00 21,10 237,50 167.00 136,50 77,50 22,00f 448,00 15.40 362.00 24.70 46.60 363,00 64.50 87.50 22.00 92.00 281.00 86.00 63.00 25,80 658,00 162.50 162.00 69.30 Rijn-Schelde Schev'^Expl. ScNumberger Schok beton Schuppen Schuttersv. Slavenb. Bank Telegraaf Textiel Tw. Tilb. Hypbk. Unikap Ver Glasf. Alg. Fondsenb. Binn Bell. VG Converto Rodamco Sumabel Tokyo PH(S) 220.00b 4700,00 820.00 1"l7.40e 189.00 50.20 48.00 80.00e 270.00b 268.00b 48.20 283.00 34.60 113.00 58.00 1.28 910.00 638.00 122.50 187,00 94.00 228.50 46.50 80.00 62.60 174.00b 780.00 235,00b 66.50 34.80 72.00 41,50 330.50 35,60 133,00 114.50 125.50 154.00 167.50 487.00 154.50 930,00e 117,80 116.50 455.00 114.50 72,70 106.00 S1.20 90.00 180,50 43,50 2110.00 40.00 295,10 840.00 705,00 15.20 23,80b 200.00 73,00 56,20 235.00 47.80 160.00 257.00 149.90 90.20 82.00 33.80 91,50 12,20 41.50 66.00 95,00 99.60 158.00 115.50 125,80 156,00 165.00 489.00 154.50 880.00 118,30 beurs van New York Can Pac. Cons. Edison Eastm. Kodak Gen. Electric ,Gen. Motors Goodyear 48 1/2 67 7/8 36 1/8 7 3/4 52 3/8 lhei|S Oil South. Pac. 47 7/8 Stud. Worth 52 3/4 51 1/8 12 3/4 Un. Techn. Un. Brands Westinghouse 24 1/2 26 3/4 34 3/4 49 1/2 61 7/8 49 1/2 buitenlands geld (Prljs In guldens) Amerikaanse dollar Engelse pond Belgische fr.(100) Duitse mark(100) Ital.llraf 10.000) Portugese esc.(100) Canadese dollar Franse fr.(IOO) Zwitserse fr.(100) 118.75 Zweedse kroon( 100) 44.00 Noorse kroon(100) 36.75 Deense kroonOOO) 33 75 Oostenr.sch.(IOO) 15.25 Spaanse pes (100) 2,67 Griekse drachme(100) 3.85 Flnse mark(100) JoegosJ. dinarflOO) 49.75

Leidse Courant | 1980 | | pagina 11