Oranje-hockeyers stellen teleur Carillon" wint micro-korfbal Geen voetbal Yan de Munnik vier duels geschorst Uitersten bij kaderstri jd Nederlaag Betty Stöve Engelse rugbyploeg toch naar Zuid-Afrika Blanchard naar Amerika 7ijfAjax oelers dkenen eclame- ontract COACH VAN HEUMEN ONTEVREDEN NA ZEGE OP BRITTEN Geert Van Eijk ziek .LEIDSE COURANT ZATERDAG 5 JANUARI 1980 PAGINA 9 N HAAG De KNVB heeft alle :tbalwedstrijden afgelast, die dit ekeinde waren vastgesteld voor de npetitie en het bekerprogramma. t betekent, dat vandaag en morgen vel het betaalde- als het amateur voetbal stilligt. Wel worden er hier en daar vriendschappelijke wedstrijden gespeeld. Zo gaat Ajax naar Blauw Zwart, dat donderdag op het nog al tijd goed bespeelbare veld ook al Fey- enoord ontving. Het duel in Wasse naar begint zondag om 14.00 uur. ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft Cees van de Munnik, verdediger van Excelsior, een schor sing opgelegd van vier wedstrijden onvoorwaardelijk. Bovendien moet hij een boete betalen van 250 gulden. De tuchtcommissie achtte gisteravond tijdens een mondelinge zitting bewezen dat Van de Munnik tijdens de wedstrijd Willem IIExcelsior zijn tegenstander Toon Nelemans had geslagen. Dit werd tijdens de wedstrijd door de scheids rechter niet gezien. De waarnemer van de KNVB vermeldde het wel in zijn rapport, waarna de tuchtcommissie na het horen van verschillende getuige- verklaringen tot straffen overging. De schorsing wordt mogelijk nog op vijf wedstrijden gebracht. Van de Munnik had nog een voorwaardelijke schorsing van één wedstrijd staan. Hij mag ver weer voeren tegen het voornemen tot omzetting in onvoorwaardelijk. Voor Van de Munniks opponent Nele mans krijgt het handgemeen ook nog een vervolg. Tijdens het mondeling on derzoek bleek namelijk dat Nelemans Van de Munnik in het gezicht spuwde. Nelemans werd in staat van beschuldi ging gesteld en kreeg tot 9 januari de tijd om verweer te voeren. Het is de tweede keer dit voetbalsei zoen dat de tuchtcommissie een speler schorst op basis van een rapport van de KNVB-waarnemer. Eerder werd de Feyenoorder André Stafleu naar aan leiding daarvan voor vier wedstrijden van de velden verbannen. advertentie-. ïrlock IS UW IUGHEIDS- 5LOT -UWJAARS-AKTIE il echts 295.- MM, f m®ervrl]bll)ven<Je Informatie tol nu 070-997581 uur uw naam, adres en tel. in een i envelop zonder postzegel naar SPIDER ntwoordnr. 22 280 WC RUSWUK Z-H LANDOVER Tracy Austin en Martina Navratilova heb ben als eersten de halve finales bereikt van het Master- stoernooi voor dames in Landover in de Amerikaanse staat Maryland. Tracy Austin versloeg titelverdedigster Chris Evert-Lloyd met 6-1 en 6-3. Het was de vijfde overwinning van Austin op Evert in hun laatste zeven ontmoetingen. Martina Navratilova, de naar Amerika uitgeweken Tsjechische die in 1979 meer dan een miljoen aan prijzengeld won, bereikte de laatste vier door een overwinning op de Australische Evonne Goolagong-Cawley: 6-3 en 6-2. In het dubbelspel leed Betty Stöve met Wendy Turnbull (Aus) een nederlaag tegen Rosemary Casals err Chris Evert-Lloyd met 6-2 en 6-2. De finale in het dubbelspel gaat tussen Casals/Evert en Billfe Jean King met Martina Navratilova. Brian Gottfried en Raul Ramirez zijn in de voorronde van het WCT-kampioenschap dubbelspelen in Londen zonder nederlaag gebleven. Het Amerikaans/Mexicaanse dubbel won in drie sets van de Amerikanen Stewart en Riessen. LONDEN De Engelse rugbybond heeft gisteren tijdens een congres toestemming gegeven voor de trip van een Li- onsteam naar Zuid-Afrika in de loop van dit jaar. Verwacht wordt dat de andere bonden van de Britse eilanden (Schotland, Wales en Ierland) ook akkoord zullen gaan. Deze bonden zullen morgen hun beslissing bekend maken. Indien de trip definitief doorgaat zal dat ongetwijfeld grote reacties teweeg brengen met het oog op de Olympische Spelen van Moskou. Afrikaanse landen besloten vorige maand tijdens een bijeen komst in Yaoende al dat er een actie zou worden ontketend om Engeland dan uit te sluiten van deelneming aan de spelen. ZWOLLE De 32e nationa le titelstrijd in het ankerka der 47/2 ontwikkelt zich tot een toernooi waarin dc ui tersten elkaar raken. Na vier ronden voeren Vet, Ar- nouts, Havermans en Bon- gers ongeslagen de ranglijst aan, met moyennes die stuk voor stuk van internatio naal kaliber zijn. Het viertal wordt op afstand gevolgd door een kwartet van kanslozen, dat al vier nederla gen heeft moeten incasseren. Van dat viertal houdt Steures zijn reputatie als subtopper enigszins overeind door een goed gemiddelde te draaien. De overige drie fungeren als „aanvulling" op de deelnemer slijst en bevinden zich ruim onder de degradatiegrens van 30,00. Vet schroefde op de tweede dag zijn gemiddelde op naar recordhoogte door twee series van 400 op het groene laken te leggen. Tegen Jan Feeke maakte hij de middagpartij in één beurt uit. Deze bijzonder knappe verrichting had de 31- jarige Berkhouter in de afgelo pen dertien maanden al vier keer eerder op zijn naam ge schreven, waardoor hij gister middag Hans Vultink, die na tionaal topper was met vijf partijen in een beurt, achter haalde. Stand na vier ronden (punten, hoog ste serie, alg. gemiddelde): 1. Vet 8 - 400 - 123,07, 2. Arnouts 8 - 349 - 100,00, 3. Havermans 8 - 217 - 66,66. 4. Bongers 8 - 372 - 61,53, 5. Steures 0 - 169 - 50,75, 6. Velthuis 0 - 109 - 25,05, 7. Van de Kruisweg 0 - 70 - 14.60, 8. Feeke 0 - 36 - 9,77. AMSTERDAM Ali Blanchard, de 22-jarige middenge wicht, die precies een jaar geleden professional werd, zal twee weken in de Verenigde Staten gaan trainen. Blan chard heeft contact gezocht met Angelo Dundee, de vroegere trainer van Muhamad Ali, die zich bereid verklaarde de Ne derlander van 8 tot 23 januari in zijn trainingsgroep op te nemen. Blanchard had al eerder naar Amerika kunnen komen, maar was voor de periode afhankelijk van vrije dagen op de middel bare horecaschool, waar hij leerling is. Een deel van de kosten wordt door een sponsor gedragen, de rest komt uit de zak van Blanchard. Jansen in de Wal onaantastbaar GRONINGEN Na de verplichte figuren tijdens de natio nale titelstrijd kunstrijden, die gisteren in Groningen is be gonnen, heeft Astrid Jansen in de Wal geheel volgens de verwachting de leiding genomen in het algemeen klasse ment bij de dames. De titelverdedigster verzamelde 30,96 punten en kreeg plaatscij- fer zeven, waardoor zij practisch onaantastbaar is geworden. Ru- dina Pasveer, die tweede staat, heeft ruim 1.30 punten achter- Ackermann stopt na Moskou OOST-BERLIJN De Oostduitse Rosemarie Ackermann, Olympisch kampioene hoogspringen in Montreal, zal haar aktieve loopbaan na de Olympische Spelen in Moskou be ëindigen. De 27-jarige Oostduitse heeft dat gisteren in een vraaggesprek met het Oostduitse blad „Der Morgen" verklaard. Na een perio de met veel blessures en daardoor een weinig gerichte training- sopbouw, toonde Rosemarie Ackermann twee dagen geleden tij dens een indoorwedstrijd weer in grote vorm te verkeren. Zij sprong 1.94 meter. Op 26 augustus 1977 overbrugde de Oostduit se als eerste vrouw ter wereld de twee meter. Wintersporters in Zwitserland zitten goed, want de sneeuw komt daar met bakken uit de hemel. Voor degenen die zich met een vliegtuig naar hun vakan tiebestemming willen laten bren gen is dat wel weer lastig. Op het vliegveld van Zurich bijvoor beeld doen zich door de weers gesteldheid enor me vertragingen voor. Sneeuwrui mers rijden af en aan om de banen schoon te houden Brazilië ziet af van mini- WK alle oud-wereldkampioenen. Voorzitter Giulite Coutinho verklaarde: wRond de jaarwis seling zijn alle Braziliaanse voetballers met vakantie. Bo vendien staat er een bepaling in onze reglementen dat voet ballers per jaar niet meer dan zeventig wedstrijden mogen spelen. Door dit toernooi zou een aantal spelers dit maxi mum overschrijden. Wij kun nen alleen aan het toernooi deelnemen als de speeldata ge wijzigd worden." STERMEER In het ïwe bedrijfscomplex van Weather Sports aan de ttstraat op het industrie- ein te Zoetermeer, de fir- die de alleenvertegen- irdiging van Puma voor Benelux heeft verkregen, ben vijf spelers van Ajax ermiddag een reclame- tract met het desbetref- Ie merk ondertekend. ld Krol, Tscheu-la Ling, n Meutstege, Dick Schoe- er en Simon Tahamata zet- hun handtekening onder overeenkomst. Deze tran- ie houdt tevens in dat het isorcontract tussen de VB en de concurrerende >enenfabriek Adidas in ge- r lijkt te zijn gekomen. ok sponsor )or haatsters I HAAG Tijdens de ig voor de nationale atskampioenschappen e baan dames, heren en raters, die zaterdag en lag op De Uithof in Den worden gehouden, tte de voorzitter van de B met gepaste trots be- 1 dat de Kaasunie tot het eind van het seizoen als sponsor zal optreden de dameskernploeg, voltallige equipe van Ab ik was present in de nieu- trainingspakken met de hde opschriften. Bond- tzitter Van Laer deelde Jnee dat in mei de bespre- gÉn met de sponsor zullen Ben heropend voor nieuwe jacten voor de kernploe- BVoor het lopende tijdvak Ie de firma een bedrag Imgeveer 20.000 gulden. \ortwereld ININGEN Aleksander 'nin, na de voorlaatste e al zeker van de Europe- ihaakltitel voor junioren. het toernooi afgesloten' ten puntendeling tegen de ter Giancarlo Franzoni. PALMAS Schoon- gster Daphne Jongejans is ide geworden bij interna- t le wedstrijden in Las Pal- Caroline Linthuis werd i ide. KARACHI Uiteindelijk ein digde het duel van het Neder lands hockeyteam tegen Groot- Brittannië in een zege van 4-1, maar het heeft er lang naar uit gezien dat Nederland zijn naar Pakistan vooruitgesnelde repu tatie in de eerste wedstrijd he lemaal niet kon waar maken. De Britten toonden zich vooral in de eerste helft een lastige te genstander, die de dekking con sequent toepaste. De spelers van coach Van Heumen wisten in deze periode geen passend antwoord te vinden op dit wei nig fraaie maar wel efficiënte tactische wapen van de Britten. De voorhoedespelers konden zich geen moment losmaken van hun direkte tegenstanders, waardoor er aanvallend weinig tot stand kwam. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de Briten in het begin de beste kansen kregen. Dat leverde een strafbal op na dat een door Catrall ingeschoten straf- corner op de voet van Bolhuis was ge ëindigd. Maarten Sikking wist voorlo pig erger te voorkomen door de bal magnifiek te stoppen. De vreugde hier over was echter van korte duur. Een minuut later schoot Gregg na een vloeiende aanval de bal keihard achter de Nederlandse doelman. Nederland was aangeslagen. De spelers bleven volharden in hun poging om de Britten met combinatiespel te overrompelen. Het was tenslotte routinier Andre Bol huis die het voorbeeld moest geven. Met de bal aan de stick rukte de kei harde verdediger enkele keren onge hinderd op naar het Engelse doel. „De Britten waren elk afzonderlijk zo ver beten met hun directe tegenstander be zig, dat ze totaal niet op mij letten", zei Bolhuis over die acties. „Wanneer we eerder van taktiek waren veranderd, hadden we ze in de eerste helft al opge rold." De acties van Bolhuis leidden niet al leen tot een andere speelwijze van Oranje, maar sorteerden ook direkt ef- fekt. Twee van dergelijke solo's lever den evenzovele strafcorners op. De eer ste werd door Paul Litjens in de re bound benut en de tweede verdween rechtstreeks in het doel Taylor (2-1). Vanaf dat moment was het voor Groot- Brittannië een verloren duel. Neder land hervond zijn wedstrijdritme en dat betekende dat voor Nederland nog slechts de vraag interessant was hoe veel doelpunten er zouden volgen. Dat werden er maar twee, tot groot verdriet van de Pakistaanse toeschouwers die het Nederlandse team in kwalitatief opzicht graag vergelijken met hun ei gen veelvuldig scorende briljante team. Rugblessure Het derde Nederlandse doelpunt was evengoed van grote kwaliteit. Ties Kruize, aangespeeld door Tom van 't Heek, tikte de bal uit een bijna onmo gelijke hoek in het Britse doel. Kruize werd even later vervangen door Arno de Hartog, omdat hij weer last kreeg van een hardnekkige rugblessure. Het maakte niet zoveel uit voor de speelwijze van het Nederlands elftal, dat wel de fout maakte om niet door te drukken. De ploeg kon daardoor de zwakke indruk uit de eerste helft niet KARACHI - Geert van Eyk stond gisteren niet opgesteld in het duel van de Nederlandse hockeyploeg tegen Groot Brittannie. De Venlonaar werd geveld door een aanval van buikloop. Kamergenoot Arno de Hartog: „Volgens mij kan hij vandaag tegen de Westduitsers wel meespelen. Het ging in de loop van de ochtend al iets beter met hem." compleet naar de achtergrond dringen. Waarbij natuurlijk moet worden ge steld dat de kwaliteitsarme Britten be paald geen inspirerende tegenstanders waren. Roderick Bouman bevestigde in de slotperiode dat Van Heumen niet voor niets een beroep op hem heeft ge daan. Evenals Van Asbeck en Van 't Heck had Bouman tot dan toe weinig positieve bijdragen geleverd aan de prestaties van het jeugdige element in de ploeg. Tien minuten voor tijd klopte hij evenwel de hele Britse defensie op snelheid, maar zijn schot werd op de lijn gekeerd. Even later deed hij het be ter door een voorzet van weer Bolhuis keurig af te ronden (4-1). Wim van Heumen was, ondgnks zijn honderdste interlandzege als bonds coach - waarvan hij er 67 winnend heeft afgesloten - niet tevreden. „Door- st onze middenvelders ook steeds diep gingen, kregen de Britten de kans om massaal te verdedigen", sprak de coach. „Pas in de tweede helft werd er vol doende ruimte gecreëerd." HARRY VERMEULEN Scoreverloop: 5. Gregg 0-1, 25. Litjens 1-1, 38. Litjens 2-1, 40. Ties Kruize 3-1, 52. Bouwman 4-1. Opstelling Nederland: Sikking: Litjens; Tim Steens, Bolhuis, Hans Kruize (Die- peveen), Ties Kruize (Den Hartog), Van Asbeck, Ron Steens, Leefers, Van 't Heek. Overige uitslagen: Pakistan-Spanje 5-1, India-Australië 3-3 Stand: 1. Pakistan 2-4 (12-2), 2. Austra lië 2-3 (6-4), 3. Nederland 1-2 (4-1), 4. West-Duitsland 1-2 (2-1), 5. India 1-1 (4-10), 6. Groot-Brittannië 2-0 (2-7), 7. Spanje 2-0 (2-7). (Van onze korfbalmedewer ker) LEIDEN De Groenoord- hallen waren gisteren negen uur lang het domein van een kleine vijfhonderd leerlin gen van de lagere scholen. Met een enorme verbeten heid werd er om het micro- korfbalkampioenschap ge streden. „Het Carillon" werd tenslotte de trotse winnaar van de wisselbokaal door in de finale de O.B.S. Meren- wijk met de echte korfbal- cijfers 4—3 te verslaan. Niet gehinderd door taktiek of aanvalssystemen kwamen 56 achttallen tegen elkaar uit Met als doel de bal zoveel als maar mogeliik door de korf te gooien. Die, bevestigd aan de 3 Vi meter lange paal, voor de meeste spelertjes wel erg hoog hing. Bovendien is een schot poging moeilijk, zeker als je je verdediger op je af ziet stor men. Als de bal dan onder uit de mand viel was de vreugde daarover des te groter. Al de den de clubspelertjes alsof van grote afstand scoren een een voudig kunstje is. Voor de arme verdediger restte slechts de schaamte. Volop gescoord werd er wel door finalist Me- renwijk die met grote cijfers zich een weg baande naar de finale. Het Carillon had bedui dend meer moeite. Slechts met veel moeite werd de Zuider parkschool met 54 vprcla- gen. De Zuiderparkschool was evenals de nummers twee en drie uit de eindstand De Hoek steen en de Apolloschool als beste nummer twee in de acht ste finale doorgedrongen. Na duidelijke overwinningen in de halve finales bereikten Het Carillon en de O.B.S. Me- renwijk de finale. De ploegen maakten er een grootse afslui ting van. Nadat de Merenwijk de score had geopend nam Het Carillon tot driemaal toe een voorsprong. Tweemaal wist het aanvalsvak van de Meren- wijkers de achterstand goed te maken. Voor de derde maal ontbrak de tijd, zodat Het Ca rillon met 34 de winnaar werd van de wisselbeker. Eindstand: 1. Het Carillon, 2.' O.B.S. Merenwijk, 3. De Hoek steen, 4. Apolloschool. Poulewinnaars: Rudolf Stei- nerschool (Cesar Franck- straat), Het Kompas, O.B.S. Merenwijk, Het Carillon, Prof. Teldersschool, Kon. Juliana- school, Pestalozzischool, Siem v. d. Stoelschool (Leiderdorp), Oranjeschool (Katwijk). Eindstand reserveteams: 1. Oranjeschool (Katwijk) 2, 2. O.B.S. Merenwijk 2, 3. Apollo school 2, 4. De Meerpaal 2. Poulewinnaars reserveteams: De Hoeksteen 2, Zuiderpark school 2, O.B.S. Merenwijk 2, De Meerpaal 2, Rudolf Stei- nerschool (Obrechtstraat) 2. RIO DE JANEIRO Brazi lië zal eind dit jaar niet deelnemen aan het voetbal toernooi om de mini-wereld beker in Montevideo, ter ge legenheid van het 5(Harig bestaan van de UrUguese voetbalbond. De Braziliaan se voetbalbond reageerde ne gatief op de uitnodiging aan Terwijl de Britse doelman Kansloos op de grond ligt in een chaotische situatie, helpt Paul Litjens (midden) Nederland aan 1-1.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 9