Inzet ijshockeyploeg beloond alf miljoen mark oor kinderfonds YN \BENFICA INDE PROBLEMEN Ria Visser breekt record op 1500 meter Prussia Dortmund verslaat wereldelftal •eltalloyd AMVJ in volleybalfinale iüarcella Mesker Uitgeschakeld Sportwereld VERDEDIGING TEGEN WEST-DUITSLAND BETROUWBAAR PORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 29 DECEMBER 1979 PAGINA 11 Lotto en toto DEN HAAG Voor de eer ste prijs van lotto 51 van af gelopen zondag komen twee winnaars in aanmerking, die elk bruto bijna drie ton ontvangen. Er waren vijf winnaars van de eerste prijs van toto 51. Niemand kwam in aanmerking voor de eer ste prijs van toto gelijk 5L de uitslag is: Lotto 51: prijzenbedrag: 1.668.109,28; inleg 3.511.809,00; eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto 291.919,10 ontvangen; twee de prijs: 21 winnaars, die elk bruto 7.943,30 ontvangen; derde prijs: 167 winnaars, die elk bruto 1.498,30 ontvan gen; vierde prijs: 9953 win naars, die elk 33,50 ontvan gen; vijfde prijs: 23620 win naars, die elk 14,10 ontvan gen. Toto 51: prijzenbedrag: 171.350,55; in leg: 360.738,00; eerste prijs: 5 winnaars, die elk bruto 13.708,00 ontvangen; tweede prijs: 128 winnaars, die elk 334,60 ontvangen; derde prijs: 1190 winnaars, die elk f 50,30 ontvangen. Toto gelijk 51: prijzenbedrag: 26.445,63; in- leg: 55.675,00; eerste prijs: geen winnaars, l/5e deel gaat naar de jackpot van nr. 1, het overige gedeelte gaat in gelijke parten naar de tweede tot en met vijfde prijs; tweede prijs: 1 winnaar, die bruto 3.041,20 ontvangt; derde prijs: 3 win naars, die elk bruto 2.115,60 ontvangen; vierde prijs: 394 winnaars, die elk 21,10 ont vangen; vijfde prijs: 681 win naars, die elk 10.20 ontvan gen. jDRTMUND Met een feestelijk ttbalvuurwerk hebben Borussia nund en een uit Europese spelers iaand „wereldelftal" gisteravond in ^rtmund het voetbaljaar 1979 uitge- en de kas van het Kinderfonds i de Verenigde Naties met zo'n half ljoen Mark gespekt. Borussia maak- ;ot groot enthousiasme van de 35.000 schouwers in de eindsprint niet al- een achterstand van 20 goed, bevocht via een afstandsschot invaller Paul Holz twee minuten tijd zelfs de overwinning (3—2). rdien hadden Susic en Petrovic ►eg in de tweede helft het „werel- Iftal" op 20 gezet en had Wolfgang [ge voor de treffers van Borussia rtmund gezorgd. t spel van het „wereldelftal", waarin Johan Cruyff na de rust als aanvoerder optrad en Ruud Krol op de hem ongewo ne positie van linksback speelde, deed zo nu en dan het voetbalhart van de ware liefhebber sneller slaan. Vooral voor de rust, toen Cruyff zich nadrukkelijk met de aanval bemoeide en zijn groots ont haalde „Amerikaanse" collega Franz Be- ckenbauer goede voorzetten verzond. La- ter liet Cruyff zich meer terugvallen. Waarschijnlijk om aan het ongemakkelijk harde ingrijpen van zijn directe tegenstan der Amand Theis te ontkomen en liet Be- ckenbauer zich bij de gelijkmaker door voege voorbijlopen. Een deel van het publiek had weinig be grip voor het feit dat het hier een liefda digheidswedstrijd betrof. Het floot mid denvelder Hans Müller van Stuttgart oor verdovend uit. Deze revancheerde zich voor zijn zwakke optreden van een week geleden tegen Turkije en schaarde zich bij de beste acteurs van de avond. Daartoe behoorden ook de in dienst van Eintracht Frankfurt staande Oostenrijker Bruno Pezzy en vooral voor de rust Kevin Kee- gan, die zijn dochtertje van twee jaar de aftrap liet verrichten. Borussia Dortmund had zijn ster-speler in Mangred Burgsmüller die zich in tech nisch opzicht met de „sterren" kon meten en hen zelfs enkele malen de bal tussen de benen door speelde. Het „wereldelftal" kon van de wissel-mogelijkheden niet ten volle gebruik maken, omdat Francisco Marinho en Johan Neeskens op het laatste ogenblik hadden afgezegd. De betere con ditie van Borussia werd mede daardoor beslissend. I LISSABON Het gaat niet kampioenen, moet al enige jaren gaan. Benfica is momenteel na den heeft aangedrongen op een uitspreken voor een vergaande Martins, die enkele sterke spelers I goed met Benfica. De eens zo fa- genoegen nemen met een rol op sporting Lissabon en titelverde- buitengewone vergadering om het herstructurering van de club. Het heeft laten vertrekken, steunt. Wel I meuze voetbalclub uit Lissabon, het tweede plan. Benfica werd diger FC Porto derde op de lijst.- bestuur, onder aanvoerinmg van huidige bestuur wordt niet capabel is de Braziliaan César aangetrok- I in de zestiger jaren nog twee voor het laatst in 1977 landskam- De tegenvallende resultaten heb- voorzitter Ferreira Queimado, om- geacht. Het wordt Ferreira Quei- ken. Hij maakte evenwel onlangs I keer goed voor het winnen van pioen en ook dit seizoen moet de ben inmiddels intern voor grote ver te werpen. De groep ontevrede- mado bovendien bijzonder kwalijk in zijn eerste wedstrijd tegen Esto- 1 de Europese beker voor lands- club de concurrentie voor laten problemen gezorgd. Een groep le- nen wil dat de vergadering zich zal genomen dat hij manager Romao ril een teleurstellende indruk. boo|(Van onze sportredactie) nales: [PELDOORN De finale i het sterk bezette inter- tionale AGO-volleybal- jernooi van Texoclean Dy- no in Apeldoorn zal van fond bij de heren gaan tus- het Amstelvecnse Del- Jloyd AMVJ en Legia 1 schau uit Polen. Bij de mes treffen Midopa uit "i-Korea en de nationale freg van Brazilië elkaar in I eindstrijd. lagen van gisteren: poule A: Texoclean Dynamo l)-Legia Warschau (Pol) 0-2; Vo- tas (Ita)-Honved Boedapest (Hon) B:*MUnchen 1860 (Wdl)-Legia lloyd AMVJ (Ned) 1-2. Kruisfi- wa. Voluntas-Vojvodina 0-2; Hon- ved Boedapest-München 1860 2-0; Texoclean Dynamo-Deltalloyd AMVJ 0-2; Legia Warschau-Lycur- Bis 2-0. Om eerste en tweede plaats; eltalloyd AMVJ-Legia Warschau. Om derde en vierde plaats: Texocle an Dynamo-Lycurgus. Om vijfde en zesde plaats: Vojvodina-Honved Boe dapest. Om zevende en achtste plaats: Voluntas-Milnchen 1860. Dames poule A: Czarny (Pol)-Midopa (Kor) 0-2; Utah (Vst)-Prins DVC (Ned) 0-2. B: Texoclean Dynamo (Ned)-Ottawa (Can) 2-1; Start Lodz (Pol)-Brazilië 0-2. Kruisfinales: Utah- Start Lodz 1-2; Prins DVC-Ottawa 2- 0; Czarny-Brazilië 0-2; Midopa-Texo- clean Dynamo 2-0. Om eerste en tweede plaats: Midopa-Brazilië. Om derde en vierde plaats: Texoclean Dynamo-Czarny. Om vijfde en zesde plaats: Prins DVC-Start Lodz. Om zevende en achtste plaats: Utah-Otta- 'j SLBOURNE Marcella esker is in de eerste ronde J, 1 het tennistoernooi om open Australische titels de eerste ronde uitgescha- ld. De Haagse speelster rloor met 7-6, 2-6, 4-6 van Amerikaanse Sharon als eerste geplaatste Roe- ense Virginia Ruzici kon verrassend niet bolwerken 'en de Australische Mary wyer: 6-0, 2-6, 4-6. In het rentoernooi zette Syd Ball 1 Australië zijn opmars voort >r de Amerikaan Bill Maze Twee Nederlandse meisjes hebben zich geplaatst voor de halve finales van het grote jeugd indoor tennistoernooi van Port Washington. Marian ne van der Torre won met 6-3, 6-3 van de Canadese Karen Dewis. Nanette Schutte ver sloeg verrassend de Ameri kaanse Kathleen Horvath. Ka rin Moos werd uitgeschakeld door een nederlaag van 6-3, 6- 4 tegen de Amerikaanse Loui se Allan. Bij de jongens onder de zestien jaar verloor Eric Wilborts met tweemaal 6-3 van de Braziliaan Renato Joa- Ria Visser was op het wonde- rijs van Inzeil opnieuw su persnel. INZELL Tijdens internationale schaatswedstrijden in het Westduit- se Inzeil heeft Ria Visser gistermid- dag'het Nederlands record op d^'1500 meter dames verbeterd. Zij reed de afstand in 2.12.52. Dat was zevenhon- van der Lende, die op 24 februari de tweede toptijd die deze achttienjari- 43,29 seconden. Ook Sophie Westen'- van dit jaar in Alma Ata een tijd ge rijdster uit Oud-Beijerland deze broek (44,04), Annie Borckink (44,74) van 2.12,59 had verwezenlijkt. Ook week op de klokken bracht. Op Twee- en jna Steenbruggen (44.82) bleven on- Annie Borckink kwam op de 1500 de Kerstdag verbeterde zij op de 3000 <der de 45 seconden-grens. Bij de heren méter tot een goede prestatie met meter het baanrecord van Inzeil met zegevierde Lieuwe de Boer op de 500 2.12,88. een üjd van 4.39,28. meter in 39,73 seconden. Jos Valentijn 'nHitrHp na Ho Fin .Tnlrlr: Azmajparasjvili speelt remise Groningen Na acht ron den in de strijd om het Euro peesjeugdkampioenschap op schaken gaat Zoerab Azmaj- parasvili uit de Sovjet-unie met 6,5 punt alleen aan de leiding. Hij wordt gevolgd door zijn landgenoot Ale xander Tsjernin met zes punten en één afgebroken partij. Beste Nederlanders zijn Ton van der Heijen en Rudy Douven, die een ge deelde tiende plaats bezet ten. Zij hebben 4,5 punt Uitslagen achtste ronde: Rivas (SPA) Azmajparasvili (SOV) 1/2-1/2; Ernst (Zwe) Tsjernin (Sov) afg.; Sanna (Ita) Elyoseph (Isr) 0-1; Damljanovic (Joe) Niel sen (Den) 0—1; Stigar (Noo) Negu- lescu (Roe) 01; Lobron (Wdl) Plaskett (Eng) 01; Van der Heijden (Ned) Yrjola (Fin) 1/2-1/2; Fran- zoni (Zwi) Douven (Ned) 0—1; Ka- rolyi (Hon) Curtin (Ier) afg.; Mot- wani (Sch) Santo-Roman (Fra) 1/2-1/2; Hjartarson (IJsl) Gazik (Tsj) 1—0; Kaspret (Oos) Radzie- jevski (Pol) 0-1; Alexopoulos (Gri) James (Wal) 1/2-1/2; Borg (Mal) Merchiers (Bel) 10; Ferreira (Por) Karp (Lux) 0—1; Hoekse ma (Ned) Buchi (Mon) 1-0. Stand: 1. Azmajparasvili 65, punt; 2. Tsjernin 6 +1; 3. Rivas, Curtin 5,5; 5. Sanna, Plaskett, Negulescu, Nielsen 5; 9. Ernst 4.5 1; 10. Yrjola, Douven, Van der Heyden (Ned) 4,5. SCHWERTE Het damesvol leybalteam van Starlift verloor tijdens een toernooi in het Westduitse Schwerte met 3-0 (15-8, 15-3, 15-4) van Oeral Lotsjka Swerdlowsk uit de Sowjet-Unie. HAARLEM Johan Cruijff speelt op 1 januari met de oud- internationals mee in de tradi tionele Nieuwjaarswedstrijd tegen de Koninklijke HFC in Haarlem. LONDEN In het internatio nale basketbaltoernooi in Lon den verloor Parker met-_39-46 van het Engelse Ebba Selecti on. De Leidse damesploeg ging TTlAt Qfi-fifi TILBURG In de Peli kaanhal te Tilburg heeft het Nederlands ijshockey- team gisteravond voor on geveer drieduizend toe schouwers de tweede ont moeting van het Westland Utrecht Hypotheekbank- toernooi succesvol af gewerkt. Tegenstander West-Duitsland speelt deze serie van drie wedstrijden met de B-selectie waardoor men een waardige oppo- nent is geworden voor Oos* :,ch tenrijk, Noorwegen en Ne- derland. Oranje won dan aPe ook tenslotte met 4-2. Het Nederlandse ijshockeyte- am had duidelijk iets goed te maken na de wanprestatie van de voorgaande avond op de Haagse Uithof tegen Oos tenrijk. Met een enorme inzet gingen de spelers het ijs op. Bondscoach Hans Westberg had zijn volgelingen danig onder handen genomen maar geen aanleiding gezien om verandering in de formatie aan te brengen. Oranje ging van start met de sterke eerste lijn, bestaande uit Larry van Wieren, Jan Jansen en Jack de Heer. Dit drietal van Hee renveen kwam al direct tot succes. Eén minuut en 35 se conden was de wedstrijd oud toen Larry van Wieren een combinatie afrondde, waarbij zowel De Heer als Jansen waren betrokken: 1-0. West-Duitsland werd daarna sterker en ondanks het feit dat Leo Koopmans voor twee minuten naar de strafbank verdween, hielden de volge lingen van Hans Westberg goed stand. In de eerste peri ode moest het gevaar voor de Westduitse doelman Bernhard Kopf hoofdzakelijk komen van Nederlands eer ste voorlijn. De Duitsers had den meer aanvalskwaliteit in huis. Daar kon de uitsteken de Nederlandse doelman Ted Lenssen over meepraten. Dat de gasten in de eerste twintig minuten niet aan een doel punt toekwamen, is dan ook te danken aan zijn koelbloe dig optreden en dat van de verdedigers George Peter- Bondscoach Hans Westberg zag het Nederlands ijshockeyteam gisteravond in iiiburg met 4-z winnen van West-Duitsland. nousek en Henk Hille, bij toerbeurt met Rick van Gog. Hoogvlieger Hoewel het beter was dan tegen Oostenrijk bleef de tweede interland als voor bereiding op de Olym pische Spelen voor Neder land zeker geen hoogvlie ger. Vijf minuten voor het verstrijken van de tweede periode bracht Manfred Wolf de stand in even wicht: 1-1. Met nog zesen dertig seconden te spelen kreeg Jack de Heer loon naar werken. Uit een com binatie met Brian de Bruyn bracht hij Neder land op 2-1. Het was weer de eerste Ne derlandse lijn die in de derde periode wat aan de score kon doen. Met één man minder op het ijs bracht aanvoerder Larry van Wieren uit een combinatie met clubgenoot Jack de Heer de stand op 3-1. Met nog ruim tien minuten voor de boeg kon Nederland niet veel meer gebeuren. Niettemin bracht Wolf de Duitsers op 3-2 en vlak voor het eindsignaal bepaalde Jack de Heer de eindstand op 4-2. Met de laatste wedstrijd van vanavond tegen Noorwegen voor de boeg maakt deze overigens nog steeds matige Nederlandse ijshockeyploeg een goede kans om dit vier- landentoernooi te winnen. In Enschede eindigde de ont moeting tussen Noorwegen en Oostenrijk onbeslist: 3-3. De Oostenrijkers namen in de tweede periode weliswaar een voorsprong van 3-0 door treffers van Thomas Cyan (tweemaal) en Günther Han- schitz, maar door toedoen van Roy Johansen, Hakon Lundewes en Stephen Foyn kwam Noorwegen alsnog op gelijke hoogte. ARTHUR VAN RIJSWIJK De stand na de tweede dag: 1. Ne derland 2-4; 2. Noorwegen 2-2; 3. West-Duitsland 2-1; 4. Oostenrijk 2-

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11