KUNST 1979 TE KIJK Herman nu ook filmer Cabaretier Herman van Veen schaarde zich onder de Nederlandse filmmakers met „Uit elkaar", waarin hijzelf met Monique van de Ven ook de hoofdrol vervulde. Neerland hoopt niet meer Grote nieuws uit wat de 'wereld van de lichte muze' heet: Neerlands Hoop viel uit elkaar. Bram en Freek gaan voortaah ieder hun eigen weg. De groep Ivo de Wijs hield ook op te bestaan. Het Northsea Jazz Festival is uitgegroeid tot het grootste jazz-evenement ter wereld. Dit jaar was er overrompelend veel te zien en te horen, aloude Lionel Hampton nog tot de grootsten behoorde. Omstreden programma pakte velen In het bewogen omroepjaar 1979 (het jaar van de bijna ontploffende VARA) werden miljoenen echt ontroerd door 'Holocaust' de Amerikaanse t.v.-serie die na veel negatieve voor-publiciteit toch enorm aansloeg. Garo een geweldig karakter In september overleed Caro van Eyck, een frêle actrice die een geweldig karakter kon neerzetten. Zij was draag ster van de Bouwmeester-ring, die zij per testament over gaf aan Annet Nieuwenhuyzen. Grootste van de wereld Spektakel in Holland Festival Erg spectaculair was het Holland Festival 1979 nauwelijks. Toch waren er hoogtepunten, waaronder 'Live Life', programma van drie choreo grafen van het Nationale Ballet dat via t.v. binnen het bereik van honderdduizenden kwam. Residentie-Orkest 75 jaar Het Residentie-Orkest feestte uitgebreid om zijn 75ste verjaardag. Mèt gratis lunchconcerten in een uitpuilende Nieuwe Kerk en een grandioos platenproject '400 Jaar Nederlandse Muziek'. De eerste platen werden door voorzitter Brouwer van het RO-stichtingbestuur aangeboden aan Prinses Beatrix, eregaste op het feestconcert in het Congresgebouw. Louis Paul Boon, de Vlaamse schrijver die van malen werd voorgedragen voor de No prijs Letterkunde, maar die bekroning ten rechte nooit verwierf, overleed in maart. Eeuwige Nobel-kandidaat Egypte trok massa's Ongekende belangstelling was er voor de tentoonstelling 'Goden en farao's' in Rotterdaj waar meer dan driehonderdduizend bezoekers ó.m. deze schatten uit het graf van Tut Art Amon bewonderden (foto boven). Niet zo veel, maar altijd nog 70.000 kwamen naar 'N bië aan de Nijl', later in het jaar te zien in het Haags Gemeentemuseum (foto onder). j

Leidse Courant | 1979 | | pagina 20