Groen Geel wint TOP-toernooi René Correljé in nationale top Thessa Wanders naar kringkampioenschappen Inbraken tijdens kerstnacht SdSIH MEUBELEN BEZOEK ONZE KERSTMEUBELSHOW 27 dec. 30W. SPORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 27 DECEMBER 1979 PAGINA 1 P' (Van onze korfbalmedewer ker) SASSENHEIM De junio- renploeg van Groen Geel uit het Noordhollandse Wormer is winnaar geworden van het TOP-Kersttoernooi. In de finale werd Pernix met 46 teruggewezen. G ast- ploeg TOP bleef ongeslagen in de voorrondes maar mis tte niettemin de finale. Voor De Danaïden en Fides Pacta waren slechts bijrollen weg gelegd Microkorfbal in toernooivorm is sinds de invoering van de zaalcompetitie een uitzonde ring geworden. Een fraaie zelfzaamheid echter want het spel leent zich buitengewoon goed voor toernooien. Zeker als het spelpeil hoog ligt met slechts geringe onderlinge ver schillen. Dat was bij het TOP- toernooi zeker het geval, want zes van de twaalf duels eindig de in een gelijkspel en slechts vier eindigden met minder dan zeven treffers. Groot was de spanning in de poule waar in Oranje Wit, DEVD, Pemix en TOP uitkwamen. Een der de puntendeling op rij bete kende het einde van de finale kansen voor de thuisploeg. Ondanks treffers van Stella van der Zaag (2), Ronny van der Willik en Otto Nieboer werd het tegen Oranje Wit slechts 44. Ook finalist Per- nix ondervond grote proble men. Terwijl een overwinning met twee doelpunten verschil nodig was kwam het Leidse achttal tegen DEVD niet ver der van 43. Peter Kuipers (2), Carla van de Vegte en Loes Brokaar scoorden voor Pernix dat zich via een straf- worpenbarrage met Oranje Wit toch voor de finale plaat ste. In de tweede poule had Groen Geel weinig concurrentie te duchten van Fides Pacta en TOP 2. Alleen De Danaïden wist het de ploeg uit Wormer nog enigszins moeilijk te ma ken. Met Ilonka van der Steen als enige doelpuntenmaakster werd De Danaïden-acht met 1—4 echter verslagen. Ook in de finale was Groen Geel op permachtig. Ondanks de glansrol die Wim Hortenius vertolkte met drie fraaie tref fers werd Pernix in de tweede helft met een 36 achterstand geconfronteerd. Het werd ten slotte 46 door een treffer van Geerten Breed veld. Eindstanden: Poule A: Pernix Groen Geel 36, De Danaïden 3—3, TOP 2 3—2, Fides Pacta 3—1. HAZERSWOUDE Thessa Wanders, lid van de Ki kerks/Hazerswoudse gymnastiekvereniging Aspasia, zich geplaatst voor de provinciale en voor de kring kampioenschappen voor de jeugd. Deze worden gehouden respectievelijk februari en januari. Tijdens de wedstrijden voor A-jeugdturnsters van twaalf tot met vijftien jaar verwierf Thessa zich het recht voor deelneml aan genoemde titelwedstrijden. In een veld van zesentwini meisjes legde de Hazerswoudse beslag op de vijfde plaats. Sporthal Overbosch in Den Haag werkte ze met vrij veel sue de vierkamp (bestaande uit balk, brug, paardsprong en vrije fening) af. De wedstrijden werden door de kring Leidsenhi van het KNGV georganiseerd. (Van onze zwemmedewerker) LEIDEN In zwembad de Zijl werden Tweede Kers tdag weer de traditionele kerstwedstrijden van de Zijl/LGB gehouden. Tijdens deze wedstrijden is de enige Leidse deelnemer René Cor reljé, van de organiserende vereniging, uitstekend voor de dag gekomen. De 11-jari- ge Leidenaar behaalde in zijn leeftijdsklasse een twee de, derde en een vijfde plaats. Een uitstekende verrichting voor een zwemmer die pas sinds enige maanden aan „éch te" wedstrijden deel neemt. Met deze klasseringen bewijst Correljé, dat hij zich zo langza merhand tot de vaderlandse top mag gaan rekenen. De Kerstwedstrijden gelden im mers als revanches voor de Nederlandse kampioenschap pen voor jongens onder 10, 11 en 12 jaar. Zijn beste prestatie leverde de pupil van trainer Rob Schouten, op de 100- school. In 1.28.9 finishte hij hier als tweede. Op de 100- vlinder werd de jonge Zijl/LGB-er derde in een voortreffelijke 1.19.9 en zijn vijfde plaats op de 100-rug in 1.21.7 mocht er ook zijn. Streekgenoot Gijsbert v.d. Leeden (BZ&PC) was ook goed op dreef. Bij de jongens onder 12 jaar behaalde de zwemmer uit Bodegraven twee derde prijzen. Dit ge beurde zowel op de 100-vrij als op de 100-vlinder. Zijn tijden waren resp. 1.04.6 en 1.13.1. Een andere PZ&PC-er, Peter Sterk, droeg zorg voor de beste prestatie door een zwemmer uit de Kring Gouwe-Rijn- streek. Hij werd samen met Tom Manoth ('t Y) eerste in 1.21.1 op de 100-schoolslag voor jongens onder 12 jaar. Manoth werd echter door de jury als eerste geklasseerd. Als tussennummer werd ook dit jaar weer gestreden om de Sergio de Gregorio-trofee. Deze trofee die vernoemd is naar de legendarische Italiaan se zwemmer die bij een vlieg tuig ongeluk nabij Bremen om het leven kwam, werd gewon nen door Ria Willemse (Njord'59). Op de 200-school bleef de vijftienjarige zwem ster Erna Wassink van IJssel- meeuwen en Ineke Ran van DJK gemakkelijk voor. Hun tijden: 2.43.0, 2.46.9 en 2.49.6. KATWIJK Gedurende kerstnacht is in Katwijk een aantal inbraken ge pleegd. Uit het VVV-kantoor aan de Boulevard werden vijf flessen sterke drank en een radio-cassetterecorder ontvreemd. Daarnaast richt ten de inbrekers een grote ravage aan bij het doorzoe ken van laden een kasten. De inbrekers zijn het kan toor binnengekomen door een ruit te vernielen. Ook werd ingebroken in twee pleziervaartuigen in het Prins Hendrikkanaal. Uit beide schepen werden cassetteband jes ontvreemd ter waarde van 150 gulden. Diefstal uit woonboten VALKENBURG Uit een aan de Voorschoterweg afge meerde woonboot zijn in de nacht van eerste op tweede kerstdag elf Chinese borden gestolen met een totale waarde van 2500 gulden. Er werden geen braaksporen aangetroffen. Behalve de borden heeft de dief 40 gul den meegenomen. In Sassenheim is gisteravond rond half negen een kleuren televisie ontvreemd uit een woonboot in de Hellegatspol der. Topper voor „De Algemene" (Van onze korfbalmedewer ker) LEIDEN De microkorf- balderby tussen Zuider kwartier en de De Algemene van aanstaande zondag ver dient de kwalificatie „top per". De Algemene verkeert nog immer in degradatiepro blemen en heeft de punten bitter nodig. Vorige week. nog echter vloerde Zuider kwartier de ongeslagen kop loper Ready. Deze veelbelo vende derby begint zondag om 13.00 uur in de 5 Meihal. Overige duels in de Leidse re gio zijn: Zaterdag: Pernix-Kin- derdijk, 16.15 uur 5 Meihal; Fluks-Jodan Boys, 15.05 uur Northgohal. Zondag: De Da naïden-Het Zuiden, 14.15 uur, 5 Meihal: Fides Pacta-Rapidi- tas, 15.30 uur, 5 Meihal. 16-jarige vliegt met auto uit de bocht ROELOFARENDSVEEN Een 16-jarige knaap uit Roe- lofarendsveen is maandag met zijn auto uit de bocht gevlogen op de Googermo lenweg. De jongen is met be enletsel overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De auto had de 16- jarige cadeau gekregen. Een 15-jarige passagier uit Roe- lofarendsveen liep geen ver wondingen op. VEEMARKT LEIDEN: Aanvoer: totaal 2407, slachtrunderen 375, gebruiksvee 137, gras kalveren 17. nuchtere kalveren 686. varkens 887. biggen 59. schapen en lammeren 233. bokken en gelten 19. Prijzen In I per kg: stieren 1e kwal. 7.50-8.00. 2e kwal. 7.10-7.45. vaarzen 1e kwal. 7.25-8.00. 2e kwal. 5.65-6.15. koeien 1e kwal. 6.85-7.95. 2e kwal. 5.70-6 10. 3e kwal. 5.30-5.60. worstkoeien 4.45-5.45, nuchtere slachtkalveren 1.25-2.00, slacht- zeugen 2.98-2.88. Prijzen In I per stuk: melk- 1600-2500. vare koeien 1100-2000. vaarzen 1000-1600. graskalveren 500-1000. nuchte re kalveren v. fok en mesterlj roodb. 400-580. zwartb. 250-475. biggen 100-105. schapen 155-190, lammeren 150-185, geiten 20-100, lammeren 1e kwal. 200-240. Overzicht resp. aanvoer - handel - prijzen: slachtrunderen matig - vlot - hoger, kali- en melkkoeien matig - rustig - stabiel, vare koelen matig - rustig - stabiel, vaarzen en pinken matig - rustig - stabiel, graskalveren matig - rustig - stabiel, nuchtere kalveren matig - rustig - stabiel, ponnles geen, var kens redelijk - redelijk - stabiel, lopers en biggen redelijk - redelijk - stabiel, schapen en lammeren matig - redelijk - stabiel, gel ten matig - redelijk - stabiel. Geslaagde kerstcross in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De Kerst-cross van de Noordwijkerhoutse Strand Lopers (N.S.L.) was een groot succes. Honderd loo penthousiasten namen deel aan het festijn met als inzet de 'Henk Groenenwoud-be ker'. Uiteindelijk werd het de 26- jarige Leo van der Vlugt die de beker in ont vangst mocht nemen. Hij liep de 4500 meter in een tijd van dertien minuten. Tweede bij de senioren werd Hein den Elzen met een tijd van 13.10 minuten en derde Bert Kerkvliet die er tien se conden langer over deed. Bij de veteranen werd Theo van Wette eerste met een tijd van 14.12 minuten. Bij de dames ging Anja van der berg met de eer strijken die voor de dames afstand (2500 meter) een tijd van 8.25 minuten neerzette. (%jM ermffvj Kom rondom Kerstmis ook even kijken. Onze toonzalen zijn van top tot teen in een gezellige kerstsfeer gebracht. Alle meubelen staan er op z'n mooist bij. En onze bankstellen kunt U stuk voor stuk allemaal even gaan proberen. 'n Lekker drankje, 'n kopje koffie, wij schenken het U graag. Kom en bekijk onze mooie meubelen. De kollektie 1980 staat op LI te wachten. Gaat U verhuizen, trouwen of wilt U zomaar nieuwe meubelen kopen? Dan moet U nü beslist komen. Ongetwijfeld gaan de prijzen volgend jaar weer omhoog en wij slaan Uw meubelen keurig gratis voor U op. 'n bloeiende hyacint Iedere bezoeker, klant of niet, ontvangt naast een gezellig drankje een bloeiende hyacint op bol. Leuk of niet? Lange Gracht 5 (aan de City Ring) Tel 071-121645 Parkeerplaats bij molen De Valk Donderdag Koopavond LISSE Kanaalstraat-Heereweg Tel. 02521 - 14642 Donderdag Koopavond BEVERWIJK Parallelweg 98 Tel. 02510 - 29062 Eigen parkeerterrein Donderdag Koopavond In Leiden vindt U 1000 parkeerplaatsen bij molen'De Valk' 200 meter van Mijnders maandag 10-5 uur\ KEP&TQAG /6esloten\ KE^QAG /^ESLOTEt^ donderdag 9-9 uur vrijdag 28 dec. 9-6 uur zaterdag 29 dec. 9-5 uur /f^SLOTR^y maandag 31 dec. 10-5 uur dinsdag /6esloteiï\

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18