Tans Menken Coupe voor Peter Simon I/V EERSTE TOURNOOI BBLZW Dames Northa aan (winter) rust toe. [DES PACTA DWINGT ACHILLES |iwift-crossers draaien goed Sportinstuif NKS geslaagd sport festijn -ORT LEIDSE COURANT MAANDAG 24 DECEMBER 1979 PAGINA 11 TOP verrassen Het competitieweekeinde kende verrassingen zowel in positieve als nega- zin. Fides Pacta bedwong Achilles in ei- huis met 69., Teleurstellend was de 73 die De Dapaïden bij ONs Eibernest M. Ook Zuiderkwartier en TOP verrasten V Ready, ongeslagen koploper en Tjoba te Maan. Ons Eiland moet na een nederlaag te- Albatros de eerste plaats nu delen met deze Velocitas pakte een punt van koploper 69. e 45ste minuut van het duel met Ons Eiber- bereikte De Danaïden het absolute diepte- t. Zelfs van de strafworpstip kon Hennie ilee de korf niet meer doorboren. De 72 erstand bleef hierdoor nog langer ongewij- Maar Ons Eibernest, vele malen (ex)- skampioen, imponeerde geenzins. De eerste was zelfs beschamend afgesloten met een stand. Veel schotpogingen van de aanval- raakten niet eens de mand. Een bevlieging Ons Eibernest in de beginfase van de twee- c elft was al beslissend. Toen na elf minuten )anaïden met 72 achterkwam viel in fei- di et doek. Ook invallers Bob Schrama en Pie- n Coorneef waren niet in staat veel te veran- n. Het werd 94 met doelpunten van Elly Spelden, Yvonne Kamerling, Bob Schrama Iennie Devilee. veel hoger gehalte was het spel bij Achil- -Fides Pacta. Minder fouten, een hoger d« 50 en vooral een grotere schotvaardigheid en de voornaamste verschillen. Dankzij het tevoordeel van Jaequelien Velthuyzen, Ro ei van de Velde en Nico Pikaar kon Fides 'f a de bal wat langer in de ploeg houden. Al /ooterwege de eerste helft nam de ploeg van it. Hensen een psychologisch belangrijke twee goe punten voorsprong om die niet meer af te a n. In de periode vlak na de hervatting (rust werd deze tot vier doelpunten, 59 uitge- Op zeker spelend haalde Fides Pacta bij de twee punten binnen, want ook Achilles iofde het wel. Doelpunten van Diet Rijsber- (2), Robin Sommëling (2), Ronald van de de (2), Jaequelien Velthuyzen (2) en Dik lerwater. steklasser Zuiderkwartier had weinig op spel staan voor het duel met koploper Re- Juist de onbevangenheid die daar het ge volg van was bleek beslissend. Terwijl Ready meer en meer verkrampte breidde de ploeg van Co de Haas een 34 voorsprong bij rust uit tot 38. Dat Ready in de laatste minuten terug kwam tot 68 was enkel voor de statistiek nog belangrijk. Treffers van Toos (2) en Joep (2) Van Dam, Els Lardee, Jeanette van de Waerde, Dirk Jan de Kreek en Wil de Wit. De val van TOP op de ranmglijst lijkt althans voorlopig gestopt- In het treffen met Tjoba werd een helft erg sterk gekorfbald. Een voor sprong voor de Sassenheimers zat er echter pas in de tweede helft in. Ilse Moolenaar, Hans Oudshoorn, Annemieke Keuning en Kees van Vliet schoten hun ploeg van 66 naar een be slissende 10—6. Verder hadden Hans Ouds hoorn (2), Ilse Moolenaar, Ineke Westerbeek, Annemieke Keuning en Kees van Vliet eep aandeel in de resulterende 108. Halverwege de eerste helft kende Pernix een periode waarin elke bal richting Vrienden schaar korf wel doel leek te treffen. Het resul teerde in een 39 voorsprong die door concen tratieverslapping wel krom maar niettemin be slissend was. Driftig scorend bereikten beide ploegen een 1316 eindstand, met Janco Breedveld (5), Kees van der Kraan (4), Alice Tieleman (3), Peter Kuipers (2), Agnes de Rooy en Liesbeth Brokaar als Leidse doelpuntenma kers. In een stevige partij korfbal bleef Fiks tot vijf minuten voor tijd gelijke tred houden met kop loper Rozenburg. Na rust (44) wist de Oegs- tgeesterploeg de Rozenburg aanval vrijwel vol ledig in bedwang te houden. Een falende aan val voorkwam dat Fiks er veel profijt van had. Toen Rozenburg eenmaal op 46 kwam was het ook goed afgelopen: 48. Doelpunten van Agda en Rob Nonhebei, Aad Knetsch en Robert van der Kraan. Verder bergafwaarts ging Crescendo. Er werd tegen DES op zeer acceptabele wijze aangeval len, maar met een zwakke verdediging was dit dweilen met de kraan open. Halverwege de tweede helft sloeg DES een onoverbrugbaar gat toen het van 88 uitliep naar 812. Mede door treffers van Louis Kok (5), Wilfred Cornelisse (2), Marlies Brouwers, Tessy Burghouwt en John Huigsloot werd het 1012. Het draaide bij Ons Eiland niet zoals gewenst was. Toch had de ploeg van Piet Weerheim in de rust van het treffen met Albatros nog een 32 voorsprong. Vier afstandschoten op rij Louis Kok van Crescendo (met baard en bal) scoorde vijf van de tien treffers voor zijn club. Ondanks die productiviteit won tegenstander DES met 1210. markeerden echter de ommekeer: 3—6. Ons Ei land was hierna de geslagen ploeg. Het Leidse aandeel in de 4—8 eindstand kwam uit handen van invallers Piet Beekman (2) en Jan van Kalkeren en van Patrick Verra. Fluks kreeg door het lengtevoordeel van de Bolnes-spelers weinig mogelijkheden tot aan vallen. Doordat de Noordwijkers bovendien weinig zuiver waren in dc afwerking was het niet verwonderlijk dat Bolnes de beide punten binnenhaalde. Via een 43 ruststand werd het tenslotte 75. Treffers van Rob Schelvis (2), Lenie van der Plas, Kees Imthorn en Peter van der Berg. Spottend met de ongeslagen reputatie van DVS 69 bracht Velocitas een 51 ruststand op het scorebord. Na de hervatting smolt de voor sprong via 63 volledig weg: 66. Een straf- worp van Ybo Schutte (totaal goed voor vier treffers) voorkwam dat DVS zelfs de volle winst ging strijken: 77. Overige doelpunten van Henk Schutte (2) en Rien van Poelgeest. finalisten van de wedstrijden om de Hans Menken Coupe in beeld. Rechts, zittend: dameswinnares Ria Beer. i he gaf le DEN Het eerste offi- bowlingtournooi van Bowling Bond Leiden as id West, om de Hans Men- i Coupe, is een geweldig ere cces geworden. Het af- kralsysteem zorgde voor veel it< inning en verrassingen. Be£j K>r het gebruik van de ndicap (puntencompensa- voor de minder goede spelers) kwamen regelrech te outsiders als overwin naars uit de bus. De wissel- beker werd gepakt door Pe ter Simon (Pin-set), terwijl Ria Beer (Formule Floren- tijn) met haar tweede plek de beste dame van het tour- nooi was. Hoe spannend het er aan toe ging, toont het verschil in pins tussen Si mon en Beer, slechts 1 na een serie van 3614 pins. Al in een vroeg stadium wer den sommige favorieten voor de finale uitgeschakeld. Zo werden Jilles van Soest en Jim Scheffer (beide Formule) al in de voorronden terugge wezen. Maar ook Kees Ver boon (BC Sport) en Aad Blom (Formule) kwamen niet ver der dan de halve finale. Naast de winnaars Simon en Beer pakte Jos Tims (BC Sport) op imponerende wijze 'het brons terwijl hij Tjeerd Scheffer (Formule) net voor zich uit de knock-down finale gestoten zag worden. Inge Lek (Formu le) en Robin Jordens (Calama- res) werden vijfde en zesde. De hoogste tournooi-game werd geworpen door Kees Verboon: 253 (met handicap 260), terwijl' Ria Beer de hoog ste damesgame op de baan leg de: 191 (met handicap 230). ÏIDEN De weinige crossers van Zoeterwoude werd hier negende. Vete- de plaats was zijn resultaat. De club-< aft die dit weekeinde de moed had- raan Piet Overdevest eindigde als zeven- moeting bij de Bollenstreek bracht goede Jel n.om de koude te weerstaan hebben tiende. Zoon en junior Ton Overdevest - r.08» ge n spijt van gehad. eindigde in zijn categorie één plaats lager, ont terdag werd in Almelo een cross-wed- De wedstrijd in Boxtel, één dag later werd ijd verreden. Liefhebber Jos Turk uit slechts door Jos Turk bezocht. Een twaalf resultaten. Piet Overdevest werd vijfde, zoon Ton wist de vierde plaats te berei ken. Bij de nieuwelingen werd Jan Zand- stra overwinnaar. Joris Zandbergen werd in dezelfde categorie derde. Halve marathon Holland zonder prominenten LEIDEN Een door AV Holland georganiseerde halve ma rathon heeft vooral een kwantitatief goede deelname gehad. Niet minder dan 350 atleten gingen op het LDWS-veld van start voor de 21,1 kilometer. De prominenten (Emiel Putte- mans en Steef Kijne) lieten het echter afweten. De winnaar werd nu Hans Righolt van De Bataven. Zijn clubgenoot Koos Verhoeven eindigde als derde. Nu Puttemans en Kijne bij de deelnemers ontbraken was de strijd in de halve marathon geheel open. Gedurende het eerste gedeelte van de loop ontstond een kopgroep van acht man. Hier in bevonden zich Hans Righolt en de onbekende Belg Verbra ken, die de wedstrijd verder zouden beheersen. Met de wind in de rug ondernam Hans Righolt ongeveer zes kilometer voor de eindstreep een geslaagde vluchtpoging. Deze Bataaf, die pas een half jaar in de atletiek actief is, werd in de slotfase nog wel be dreigd door Verbraken, maar hij had nog genoeg kracht om de eerste plaats veilig te stellen. Zijn tijd was 1.12.40. Verbraken had precies een halve minuut meer nodig. Koos Verhoeven (Ba taven) werd derde met 1.13.35. ZAALHANDBAL LEIDEN In de zaalhand balcompetitie kwamen deze speelzondag alleen de ploegen uit de afdelingsklassen in ac tie. De teams uit de landelijke divisies genieten van een drie weken durende winterstop. De dames van Northa zijn overi gens duidelijk ook aan rust toe. Voor de vijfde maal in successie ging de Noordwijker- houtse formatie namelijk on deruit. In Wateringen bleven de reserves van Verburch de ploeg van Ans Bakker met 8 7 voor. De Noordwijkerhoutse heren deden het beter. In Rijs wijk werd het tweede team van Hercules met 1321 afge troefd. Nog steeds ongeslagen zijn de dames van MSV en de heren van MMO. De Noord- wijksen wonnen onbedreigd met 811 van het vierde team van Westlandia, terwijl de Hoogmadese heren de reserves van HVV'70 met 15—11 voor bleven. Northa had in het duel tegen het tweede team van Ver burch een moeizame start. Het ontbrak de Noordwijkerhoutse dames in de eerste rondgang duidelijk aan zelfvertrouwen. Verburch daarentegen draaide vanaf het beginsignaal op vol le toeren. Binnen de kortste keren keek Northa dan ook al tegen een 30 achterstand aan. Via Ineke Streng en Mary Heydra kwam Northa nog wel tot 32, maar daarmee bleek Northa tot de veldwisseling al haar kruit te hebben verscho ten. Verburch drukte, mede door enige zwakke momenten van Marlies Nieuwendijk in het Northa-doel, door naar een comfortabele 62 ruststand. Na rust tekende Verburch eerst nog voor 72, voor Nor tha zich daadwerkelijk ging roeren. En opeens lukte alles bij de Noordwijkerhoutsen. Tot groot enthousiasme van de Northa-supporters liepen Thea ter Heide c.s. zienderogen in om met nog zo'n vijf minuten te gaan op gelijke hoogte te komen met de aangeslagen ploeg uit Poeldijk, 7—7. Daar na kreeg Northa een tweetal kansen de wedstrijd in haar voordeel te beslissen, doch zo wel Thea ter Heide als Marian van de Berg faalde bij het ne men van een strafworp. In de laatste minuut ging zelfs het ene winstpunt verloren toen Verburch „een beoordeling sfout" van de Northa-defensie afstrafte, 87. Voor de Noord wijkerhoutse treffers zorgden: Thea ter Heide 2x, Ineke Streng, Mary Heydra, Marian van de Berg, Marjan Wijers en Anneke van Rijn. Rijnsoever kon het niet bol werken tegen het tweede team van MMO. Met 102 moesten de Katwijksen de winst aan hun tegenstanders laten. Bij rust had MMO al een 31 voorsprong. Marijke van de Koppel en Fia van de Blok te kenden voor de Katwijkse OASE bekert tegen EBHV LEIDEN Het eerste damesteam van de hand balvereniging OASE, winnaar van de beker van de afdeling Den Haag, speelt in de voor ronde van de landelijke bekercompetitie tegen het Bredase EBHV. Een zware klus voor de da mes van OASE. EBHV speelt in de eerste divi sie, terwijl OASE in de derde divisie uitkomt. Deze bekerwedstrijd wordt zaterdagavond ge speeld. Plaats van hande ling is sporthal de Twees prong in Roelofarends- veen. Aanvang zeven uur. Ook tegen het vierde team van Westlandia behielden de Noordwijkse dames hun onge slagen status. Na een 35 ruststand werd het uiteindelijk 811 voor MSV. Ada Steen voorden en Juliet van der Niet hadden een belangrijk aandèel in de Noordwijkse score. Heren Northa heeft zich op overdui delijke wijze gerevancheerd voor de in eigen huis geleden nederlaag tegen de reserves van Hercules. In Rijswijk ble ven Piet van Dam en z'n man nen nu met 1321 in de meer derheid. Van meet af aan dic teerde Northa het spel. Vooral Jaap Kooy, Cor Bader en Jac ques Commandeur manifes teerden zich daarbij. Via de tussenstanden 04, 36 en 58 liepen de Noordwijker houtse heren weg naar een 5 10 ruststand. Ook in de tweede rondgang werd het spel door Northa gemaakt. Het lichtelijk geïrriteerde Hercules trachtte nog wel door middel van hardhandig ingrijpen de ba kens te verzetten, doch Northa liet zich niet provoceren en ze gevierde „beheerst" met 13 21. Voor de Northa-doelpunten waren verantwoordelijk: Cor Bader 8x, Jaap Kooy 5x, Jac ques Commandeur 5x, Ed mund Vaessen 2x en Jack van Gerwen. MMO verstevigde zijn koppo sitie in de afdeling derde klas se door een 1511 zege op concurrent HVV'70 2. Bij rust hadden de Hoogmadese heren al een 75 voorsprong. On danks een persoonlijke dek king kwam MMO-topschutter Gerard Elstgeest vijf maal tot scoren. Voor de overige Hoog madese doelpunten waren ver antwoordelijk: Hans Elstgeest 4x, Joop Volwater 3x, Frans van der Meer, Leon Elstgeest en John van der Meer. Het ook nog steeds ongeslagen Rijnsoever tenslotte trok in een matig duel met 1516 verdiend aan het langste eind tegen de reserves van West landia. Bij rust hadden de Kat- wijkers een 68 voorsprong. De gelukkige aanvoerders van de poule-winnaars op zaterdag tonen trots de tijdens de NKS-Sportinstuif veroverde prijzen. LEIDEN De elfde sportin stuif van de Nederlandse Katholieke Sportbond (Af deling Leiden) is een groot succes geworden. De Groe- noordhal stond zowel zater dag als zondag bol van het plezier dat de E-jeugd van diverse voetbalverenigingen uit Leiden en omgeving aan het toernooi beleefde. Beide dagen betwistten de E- pupillen van achtendertig ver schillende voetbalverenigin gen elkaar in vijf onderdelen: trefbal, hindernisbaan, estafet te, zaalhandbal en zaalvoetbal. Bij elk onderdeel werd even hard gestreden, daar elke overwinning meetelde voor de eindstand. De onbekendheid met sommige van die onderde len maakte het plezier er niet minder om, getuige de vele lachsalvo's die herhaaldelijk in de hal weerklonken. De eind stand van de wedstrijden op zaterdag was als volgt: In pou le één eindigde DOSR E2 als eerste, in poule twee VVSB E2, poule drie Foreholte E2, poule vier Alphense Boys E3, poule vijf DOSR E3 en poule zes SJC E3. De eindstand van zondag: Overwinnaar van poule één werd MMO El, van poule twee Bernardus El, pou le drie Teijlingen El, poule vier VVSB El, poule vijf DWO El en in poule zes werd SC Lisse eerste. DWO El had tevens de hoogste totaal-score.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11