Eintracht speelt met Feyenoord Leids zaalvoetbalteam bedwingt Haagse selectie Rabobank Sten Vitesse komt iets te kort Het Vrij Uit zomerprogramima ligt nü bij de Rabobank voor u klaar! Westduitse clubs heersen in UEFA- Cup boek snel voor het beste eruit is geld en goede raad SER 'SPORT LE1DSE COURANT DONDERDAG 29 NOVEMBER 1979 PAGINA 15 DOELPUNT STAFLEU GEEFT OTTERDAMMERS NOG SPRANKJE HOOP De Koreaan Bum-Kun Cha brengt Eintracht koppend op 1-0. Zijl FRANKFURT Het sprankje hoop dat Feyenoord nog kan koesteren, kwam van de linker voet van André Stafleu. Ein tracht, enigszins in slaap gesust door de royale, riante en verdien de voorsprong van 4-0, verloor even de concentratie. Wat kon dit Feyenoord tenslotte. „Dat doel punt van Stafleu had nooit mogen vallen", zei de Frankfurter trai ner Friedel Rausch, maar hij was zo blij met het spel van zijn ploeg, dat hij er een schoonheidsfoutje in zag, dat hij maar snel met de mantel der liefde bedekte. Im mers, Eintracht Frankfurt had gespeeld met Feyenoord. Sneller en zuiverder combinerend, spe lend vanuit een slimme opzet en altijd iets eerder bij de bal, speel de Eintracht de formatie van Je- zek finaal weg. Met uitzondering van een korte spanne tijds vlak na de rust. Jezek kon dan ook weinig optimistische geluiden la ten horen na afloop: „Misschien wordt het toch nog spannend over veertien dagen in Rotterdam. Misschien, want Eintracht speel de een fantastische wedstrijd". Wat Friedel Rausch maar al te graag beaamde. De verdekte toorn van al zijn teamgeno ten trof spits Jan Peters. „Als hij zijn kan sen niet had verprutst, zou er nog niets aan de hand zijn geweest", klonk het ge dempt van alle kanten. Jan Peters zat doodstil in de kleedkamer. Slechts mom pelend: „Ik word er hardstikke gek van. Niets lukt meer". Op die kansen voor de wederom falende spits wees Friedel Rausch, toen hij charmant opmerkte, dat Feyenoord het doelpunt van Stafleu toch wel had verdiend, eraan voorbijgaand, dat ook Eintracht de pech niet bespaard was gebleven. Er zal achter de schermen aan Feye noord's probleem gesleuteld moeten wor den. De ploeg heeft geen aanval. In wed strijden voor de vaderlandse competitie valt dat nog niet zo op omdat de tegen standers veelal van duidelijk mindere kwaliteit zijn. Maar tegen een ploeg als Eintracht, dat zich een team van grote klasse toonde -al verklaarden insiders dat Eintracht de beste wedstrijd had gespeeld sinds lange tijd- kwam dat gebrek volle dig bovendrijven. Van der Lem is een speler met vlagen, Peters is een glijdende spits die wel altijd naast de bal glijdt en zelden of nooit ertegen en Petursson kon alleen niet uitkomen omdat hij de sterke Muller tegenover zich had, die de IJslan der in het begin enige tikken tegen ziin enkel had gegeven, waardoor hij zijn di recte tegenstander geïmponeerd had. Dat neemt evenwel niet weg, dat Petursson rechtstreeks verantwoordelijk was voor het derde Duitse doelpunt, want toen kon Müller geheel vrij aannemen omdat Pe tursson niet had meeverdedigd. Kostbare fouten Het mag de IJslander niet eens zo kwa lijk worden genomen, want in de ver dediging van Feyenoord werden zulke kostbare fouten gemaakt, dat alle doel punten daaruit ontstonden. Feyenoord wist geen enkele raad met de speelwij ze van Eintracht Rausch had twee spitsen opgesteld: de Ko reaan Cha, die zijn faam volledig waar maakte, en Hölzenbein. Maar dat kwam in het spel nauwelijks tot uiting, want zo razend snel kwamen de middenvelders op, dat Eintracht een legpuzzle formeerde die vlekkeloos in elkaar werd gepast. Het Rotterdamse middenveld wist er geen raad mee, waarbij nog kwam, dat Cha dikwijls naar de positie van centrumspits afdwaalde, Van Deinsen als bewaker meekreeg en Feyenoord aan de linkerzij de een gigantisch gat liet vallen. Jezek schoof dat grotendeels op rekening van René Notten, die te weinig de positie had overgenomen. Met een stuurs gezicht stond Notten dan ook halverwege de tweede helft zijn plaats af aan Stafleu, die evenmin tevreden kon zijn, omdat hij niet in de basis had gestaan. Jezek draaide er wat omheen waarom hij de voorkeur had gegeven aan Roger Albertsen. „Omdat hij tegen Utrecht zo goed tegen Van Hane- gem had gespeeld en hij in vorm is", aldus de trainer. Het is echter de vraag of Stafleu meteen in de basis zoveel had uitgehaald dat het in grote vorm spelend Eintracht een iets mindere zege had behaald. In dit geval mocht Feyenoord zelfs dolblij zijn dat het geen compleet drama is geworden. Ein tracht speelt elegant voetbal, maar zou wat meer kracht best kunnen gebruiken. Als dat zo zou zijn geweest, zou Feyenoord volkomen ter slachtbank zijn gevoerd. Een gehele helft lang kon Feyenoord niets anders doen dan proberen de Frank furters tegen te houden. In de eerste mi nuut al moest van Engelen zich voor de voeten werpen van Cha, kopte Pezzey even later op de lat en draaide een inzet van Hölzenbein voorlangs het doel. „Ein tracht speelde net zo goed als wij in deze competitie tegen Ajax hebben gedaan", zei Jezek later. Toen werd Ajax opgerold, nu was het de beurt aan Feyenoord. Cha, een wonderbaarijke speler die niet zo opvalt als Grabowski en Nickel, leidde de onder gang van Feyenoord in. Hij is razendsnel, zijn techniek is verbluffend en hij kopt feiÜQos. Er kon gevraagd worden of scheidsrechter Hunting voor de overtre ding van Van Deinsen tegen Cha die op dat moment op het gladde veld uitgleed, had moeten fluiten. Maar hij deed het en Grabowski legde de bal op het hoofd van de hoogspringende Koreaan: 1-0. Wanorde De wanorde deed bij Feyenoord zijn in trede. Niemand wist meer wat hem te doen stond, er werd chaotisch gespeeld en toen Van Engelen bij een ver schot van Nickel de bal liet stuiten in plaats van het leer meteen te grijpen was het 2-0. Alleen met te harde ingrepen, waarvan Nickel het slachtoffer werd (hij heeft waarschijnlijk een knieband gescheurd), kon Feyenoord zich nog enigszins staande houden. Dat Nickel moest verdwijnen, kon Rausch nauwe lijks in paniek brengen, want hij heeft spelers voldoende. Lottermann, Nickels vervanger, toonde het aan door binnen het kwartier in de tweede helft Müller, geheel vrij, van een glanzende pass te voorzien en zelf num mer vier blijant voor zijn rekening te ne men, aangespeeld door de naar links afge zwenkte Cha. „Toen verloren we ons hoofd helemaal, terwijl we net iets beter gingen spelen", zei Jezek. Niet beter, maar wellicht weer wilskrachtiger en daarin schuilt misschien nog een kansje voor Feyenoord over veertien dagen. Toen direct na de rust Eintracht onder druk werd gezet, vlotte het in die ploeg niet meer zo. Toen ook ontstonden de sco- ringsmogelijkheden voor Feyenoord, maar tweemaal liet Peters de bal lopen en een keer kopte hij tegen de lat, wat een doelpunt had moeten zijn want het doel was geheel leeg. Peters evenwel kopt niet, hij laat de bal gewoon tegen zijn hoofd stuiten en ziet dan wel waar deze terecht komt Kortom, Peters faalt al geruime tijd volkomen. Geïrriteerd standigheden ook snel geïrriteerd. In het Wald-stadion was dat ook zo. In de rust had Jezek Albertsen al moeten waarschuwen zich in te tomen omdat de grensrechter de scheidsrechter had geïnformeerd over een onenigheid tus sen Albertsen en Grabowski, dus een gele kaart dreigde. Ben Wijnstekers kreeg er een, omdat hij Grabowski on deruit haalde en met scheidsrechter Hunting in discussie ging. Dat Jezek de zo langzamerhand gebruikelijke wissel Van der Lent-Budding toepaste, had geen zin meer, zo vlak voor tijd. Dat Stafleu nog scoorde is de strohalm waaraan Feyenoord zich kan vast klampen. Winst met 3-0 over twee weken is vol doende voor Feyenoord, maar wie gelooft daarin? Feyenoord zal gedoemd zijn aan te vallen, en toen de ploeg dat na de rust deed, om althans nog te redden wat te redden viel, scoorde Eintracht twee keer achter elkaar. Jan van Deinsen: „Toch zullen we thuis alles of niets moeten spe len". Als Eintracht dan hetzelfde speltype speelt en Feyenoord elke mogelijkheid tot de aanval ontneemt, ziet het er somber uit. René Notten: „Ik heb nog zo gezegd voor de wedstrijd, dat we moesten schie ten op dit veld. Maar ze deden het niet, of ze misten", riep hij met een schuin oog naar Jan Peters uit. En tot overmaat van ramp had Feyenoord ook nog verkeerde noppen onder de schoenen, waardoor de spelers wankeler op de benen stonden, dan die van Eintracht. Een gruwelijke misser. HERMAN VAN BERGEM Scoreverloop: 19. Cha 1-0, 30. Nickel 2-0, 55. Müller 3-0, 59. Lotterman 4-0, 86. Stafleu 4-1. Scheidsrech ter: Hunting (Eng). Toeschouwers: 48.000 Eintracht Frankfurt: Funk, Müller, Nauberger, Körbel; Pezzey (Gruber), Lorant, Höl zenbein. Nachtweih, Nickel (Lotterman), Grabows ki. Cha. UEFA—CUP Uitslagen eerste wedstrijden derde ronde: Grasshoppers (Zwi)—VFB Stuttgart (Wdl) 0—2. Borussia Mönchengladbach (Wdl)Uni- versitatea Craiova (Roe) 20. Eintracht Frankfurt (Wdl)Feyenoord (Ned) 4—1. Diosgyoer Miskolc (Hon)—FC Kaiserslau- tern (Wdl) 02. Bayern München (Wdl)Rode Ster Bel grado (Joe) 2—0. Lokomotieva Sofia (Bul)Dynamo Kiev (Sov) 1—0. St. Etienne (Fra)—Aris Saloniki (Gri) 4 1. Standard Luik (Bel)Zbrojovka Brno (Tsj) 1-2. De returns worden gespeeld op 12 decern- Standard bereikt dieptepunt Feyenoord: Van Engelen; Wiinste- Van de Korput, Nielsen, Van Deinsen; Jan- Notten (Stafleu), Albertsen; Van der Lem Feyenoord raakt onder dergelijke om- (Budding), Peters, Petursson. Doelman Ton van Engelen zit verslagen op de knieën 4-0 (Van onze sportredactie) DEN HAAG De topselec- tie van Haagse zaalvoetbaL- lers is er gisteren in Kijk duin niet in geslaagd het oe fenduel tegen Leiden te win nen. In sporthal Ocken- burgh, waar welgeteld 53 toeschouwers getuige waren van zeer fraai voetbal, ga ven de Hagenaars anderhal ve minuut voor tijd de voor sprong van 5—4 uit üanaen. Het gelijkspel (55) vorm de een juiste uitslag. De ploeg uit Leiden begon sterk over de vleugels en Cor Vreugdenhil zorgde snel voor een voorsprong van 10. Toen Den Haag eindelijk het perfect ingespeelde aanvalstrio John van der Westen/Chris Wil- lemsen/Hans Lamens had in gezet kon een tegendoelpunt niet uitblijven. Lamens rondde de combinatie met Van der West en Willemsen bekwaam af: 11. Den Haag liep vervol gens uit. Karei Oosterbaan scoorde na een solo en Hans Lamens bracht de stand op 3 1 vanuit een onmogelijke hoek. De bevriezingsperiode Na de rust werd het nog 33 dank zij Mart van der Plas. Door doelpunten van Van der Westen en Pajic voor Den Haag en van Van Kesteren en van Elk voor Leiden werd het ten slotte 55. Beide ploegen maakten een zeer goede indruk, waarbij aangetekend mag worden dat de gemiddelde leeftijd bij Den Haag hoger is dan bij die van coach Neuteboom. De coach van Den Haag, Ben Peeters, beschikt nu al geruime tijd over dezelfde weliswaar sterke spelers, maar het ontbreken van jeugdig talent lijkt toch op een te smalle basis te wijzen. (Van onze sportredactie) NOOTDORP Twee trai ner-pikeurs boekten gister middag op de draversbaan van Nootdorp binnen een half uur twee overwinnin gen. Dat waren Kees Vergay en Aad Suykerbuyk. Laatste deed het met Perene Anjo en Sofia Harvester en Kees Vergay met Kamiel en Pal lieter. Kees Vergay nam met zijn bei de paarden gelijk na de start de leiding en stond deze niet meer af. De overwinning van Pallieter was verwacht, die van Kamiel kwam met enige verrassing tot stand. Aad Suy kerbuyk kwam tot het succes met twee outsiders. Jan Wagenaar was met Sten Vitesse, die drie keer achter elkaar had gewonnen, groot favoriet in de laatste van de twaalf draverijen. Winnend had het paard bij de totalisator niet meer dan tien procent winst gebracht. Na de start was Sten Vitesse matig weg en in derde positie. De uitslagen: DELFTPRIJS (eerste afdeling, 2380 m): 1. Rendez Vous (J. G. Offenberg) 3.40,9. 1.32,8, 2. Santa Monica, 3. Rap- po B. Toto winn 21,90, pl 2,80, 2,00, 3,80, kopp 51,10, trio 1212,90. Niet ge start: nr 3 Sorella du Nord en nr 6 Ria Performer. DELFZIJLPRIJS (eerste afdeling, 2000 m): 1. Sylvia Axkit (H. W. Lan- geweg) 2.59,3, 1.29,7, 2. Sheila Fortu- na, 3. Star Nearness. Toto winn 1,90, pl 1,40, 1,40, 2,00, kopp 5.70. DOESBURGPRIJS (2000 m): 1. Pe- reme ,ajo (A. H. Suykerbuyk) 2.55,8, 1.27,9, 2. Ster Generaal, 3. Pearl Duke. Toto winn 4,30, pl 1,60. 1,60, 1,30, kopp 6,50, trio 429,50. Niet ge start nr 2 Patrick Belwin. DELFZIJLPRIJS (tweede afdeling, 2000 m): 1. Sofia Harvester (A. H. Suykerbuyk) 2.58,4, 1.29,2, 2. Sugar Ray, 3. Snoopy A. Toto winn 9,80, pl 1,90, 1,90, 2,40, kopp 11,30. DRONTENPRIJS (eerste afdeling, 1680 m): 1. Royal Prince (M. Bouw huis) 2.22,2, 1.24,6, 2. Petra Bronstee, 3. Rocky Mountains. Toto winn 2,70, pl 1,80, 1,20, 2,00, kopp 2,70, trio 2,70. Niet gestart: nr 9 Ricky First. DORDRECHTPRIJS (2380 m): 1. Oval Pride (J. T. Tambach) 3.30,1, 1 28,3, 2. Refin Buitenzorg, 3. Reier K. Toto winn 6,10, pl 1,50, 1,40, 1,60, kopp 10,80. Niet gestart: nr 9 Oak- DEDEMSVAARTPRIJS (eerste af deling, 1680 m): 1. Over Pride (G. W. van Eykelenborg) 2.26,1, 1.27,0, 2. Or kaan W, 3. Omar. Toto winn 4,70, pl 2,10, 2,40. 6,40, kopp 8,00, trio 668,30. DRONTENPRIJS (tweede afdeling, 1680 m): 1. Pavette Bronstee Diab) 2.24,0, 1.25,7, 2. Pedro Again, 3. Robin H. Toto winn 6,70, pl 2,10, 4,70, 2,30, kopp 73,80. DOKKUMPRIJS (2000 m): 1. Kak ker T (W. Duivenvoorden) 2.50,5, 1.25,3, 2. Peggy Duke, 3. Rindy For tune. Toto winn 3,50, pl 2,00, 5,20, 3,10, kopp 26,50, trio 275,20. DIERENPRIJS (2380 m): 1. Kamile (M. C. Vergay) 3.22,3, 1.25,0, 2. New Admiral, 3. Lars Buitenzorg. Toto winn 18,30, pl 9,20, 9,10, 12,40, kopp 45,40. DEDEMSVAARTPRIJS (tweede afdeling 1680 m): 1. Palletier (M. C. Vergay) 2.19,7, 1.23,2, 2. O Bento. 3. Petra Kid. Toto winn 2,30, pl 1,30, 1.60, 1,30, kopp 9,10, trio 51,10. DELFTPRIJS (tweede afdeling, 2380 m: 1. Ster Breedslag (C. D. Im- ming) 3.31,6, 1.28,9. 2. Red Fox. 3. Sten Vitesse. Toto'winn 11,10, pl 1,10, 1,10, 1,10, kopp 67,50. TOTALISATOROMZET: f285.207,00.-. DEN HAAG Het Westduitse voetbal heeft een onuitwisbaar stempel gezet op het toernooi van de UEFA-beker. De vijf bundesligaclubs, die actief waren in de achtste finales, wonnen allemaal. Eintracht Frankfurt bereikte tegen Feyenoord een topscore van 41, die werd geëvenaard door St. Etienne. De Franse club acteerde voor eigen pu bliek weliswaar iets minder vloeiend dan in de vorige ronde tegen PSV, maar hield aan de eerste confrontatie met Aris Saloniki nog altijd een voor delige score over, die voldoende mag worden geacht voor het bereiken van de kwartfinales. Daarin kunnen de Fransen zich opmaken voor een ontmoeting met een Westduitse club. Nadat FC Kaiserslautern op de vroe ge namiddag met een zege met 20 bij Diosgyoer Miskolc in Hongarije de succes- senreeks had geopend, volgde Stuttgart met een zege van 20 in Zwitserland te gen de Zwitserse lijstaanvoerder Grass hoppers. UEFA-bekerhouder Borussia Mönchengladbach handhaafde zich met een overwinning van 20 thuis tegen Uni Craiova uit Roemenië, terwiil de viervou dige Europa-cupwinnaar Bayern Mün chen de UEF A-cupfinalist Rode Ster Bel grado eveneens met 20 aftroefde. De zege van Eintracht Frankfurt maakte ten slotte het Westduitse succes compleet. De totaalscore van 12—1 laat daaraan geen twijfel bestaan. Wat de overige drie plaatsen betreft, zijn er twee vrijwel zeker besproken. St. Etienne door de 41 zege op Aris Saloni ki, Zbrojovka Brno door de uit-zege met 21 op Standard Luik. Standard, de laat ste Belgische club, die nog in Europees verband actief is, maakte tegen de man schappen van Joseph Masopust een slech te indruk. De ploeg van Ernst Happel kon een vroege voorsprong (Eddie Voordec- kers in de zesde minuut) niet vasthouden. Na rust scoorden Svoboda en Dosek. Het dieptepunt kwam voor de Belgen toen Renquin, die evenals de Tsjech Janecka al met geel was bestraft, zich revancheerde op Koponek en de kleedkamer mocht op zoeken. De strijd om de achtste plaats is nog niet beslist. De zege van 10 van Lokomotiva Sofia op Dynamo Kiev viel daarvoor te klein uit. De Bulgaren misten vooral na rust een reeks kansen. Wie het wel na rust maakte, was Saint Etienne. Een dich te mist en de verbeten Griekse tegenstand hielden de Franse ploeg tot aan rust in be dwang (11). Vervolgens scoorde Lopez twee keer en maakte Roussey, de invaller voor Johnny Rep er uiteindelijk 41 van. De meest omstreden doelpunten vielen in het duel tussen Borussia Mönchenglad bach en Universitatea Craiova (2—0). Zo wel bij de treffer van Nickel in de tiende minuut als die in de 78ste minuut protes teerde de Roemenen fanatiek. Bij Bayern München rinkelde voor het eerst in dit Europa-cupseizoen de kassa. Vijftiendui zend Joegoslavische gastarbeiders brach ten het toeschouwerstotaal in het Olym pisch Stadion op zo'n 40.000. De overwin ning op de meervoudige Joegoslavische kampioen Rode Ster kwam niet eenvou dig tot stand. Pas zes minuten na rust kon Rummenigge een afstuitend schot van Dürnberger omzetten in de openingstref fer. De Joegoslaven reageerden met een heftig offensief, dat in de 68ste minuut door een solo van de voor Oblak ingezette Janzon werd onderbroken. Zes minuten voor tijd gaf Breitner een unieke kans op 30 uit handen door het missen van een strafschop. NAC krijgt schriftelijk uitspraak ZEIST NAC krijgt schriftelijk uitspraak in het hoger be roep, dat de club aantekende tegen de straf, die de tucht- commissie de Bredase club oplegde. Deze veroordeelde NAC tot een voorwaardelijke boete van vijf duizend gulden en een proeftijd van twee jaar wegens het feit dat grensrechter Matena bij de wedstrijd tegen Feyenoord op 6 oktober een asbak tegen het hoofd kreeg. Het hoger beroep diende gisteravond in Zeist. De commissie achtte de zaak dermate complex, dat men het niet raadzaam achtte, tijdens de zitting tot een uitspraak te komen. ure Poolse voetballers bestraft WARSCHAU De Poolse voetbalbond heeft vier internati onals voorwaardelijk geschorst wegens onbehoorlijk ge drag tegenover de sportpers. Zbignieuw Boniek en Stanislaw Terlecki kregen zes maanden voorwaardelijk, Grzegorz Lato en Antoni Szymanowski, aan voerder van de nationale ploeg, drie maanden. Voor alle vier geldt een proeftijd van een jaar.. De tegenstelling tussen de Poolse sportpers en de topvoetballers kwam naar buiten in de dagen voor en na de wedstrijd in Am sterdam tegen Nederland, waar Polen door een gelijkspel van 1- 1 zijn laatste kans verspeelde. De spelers ontzegden de journalis ten de toegang tot hun bus en weigerden bovendien in hetzelfde hotel te slapen. „Wij willen niet onder een dak slapen met onze beulen," werd verklaard door de spelersgroep.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15