JEANS MET BIEZEN VERANDERT'SMANS INTERIM V00R65 ij OF PB VERSIERTOER shells S/ERSTPEPEhJ OF VE&A0EK? TOCH &EEA) TOCHTSTREPErt Ah, dus jou vzft m ook.crp. pa's "pipM, If j<w»> yOUK SISTER/ serieus órewvvn vuur de show, gestroomlijnd erbij lopen. Modern. p/P/Mc okay. MAAR BH... PtHZr-PJMr? Conferentie kinderen buitenlandse werknemers Renners moeten sponsors niet in hun mach t krijgen Hoe bedoel je? Bij CtytfAHA... SierUjk.prijsje dus. Korting sociale Parlement wil me? uitkeringen stuit op hevig verzet burgers hulp gev«« BINNENLAND LEIDSE COURANT WOENSDAG 28 NOVEMBER 1979 PAG >C ZftZÖ. Boven: Blue Denim jeans, vervaardigd van zuiver katoen, de biezen zijn hagelwit. 65- Links: Velours is het machtig mooie materiaal van deze JingleTs jeans met steekzakken. Door de markante biezen heet het "piping". 75.- Rechts: "Piping" is de naam. Aangenaam. Katoenen corduroy jeans. 45.- Hetblijlct dat ook f mannen hun uiterlijk graag eens opvallend veranderen. Zij tonen deze dagen grote belangstelling voor "piping" Jeans, waarbij felle biezen langs de zijnaden voor een prachtig effect zorgen. Neef Zoeloe- DEN HAAG (ANP) Kamerleden, vakbeweging en groeperingen van werklozen hebben het bijzonder moei lijk met de regeringsplannen tot aanpassing van de soci ale uitkeringen. Hoofdbestuurder Herman Bode van de Federatie Nederlandse Vakbeweging (FNV) heeft giste ren in de Tweede Kamer zelfs de indruk gekregen dat het voor een aantal CDA-kamerleden zelfs een gewetens vraag is geworden, of op de sociale uitkeringen mag worden gekort. FNV-bestuurder Herman Bode had deze indruk opgedaan tij dens een hoorzitting gisteren van de Kamercommissie voor So ciale Zaken over de kabinetsvoorstellen tot aanpassing van de sociale uitkeringen en de minimumlonen. Het kabinet is met de voorstellen gekomen om een aantal „systeemfouten" uit de wet geving hierover te verwijderen. Het blijft volgens de FNV -be stuurder „een schande voor de democratie", omdat het voorstel niet door een behoorlijke publieke meningsvorming kan worden begeleid. De Tweede Kamer behandelt de voorstellen volgende week al. Vertegenwoordigers van de aktiegroep „Werklozen Belangen Vereniging" hebben gisteren tijdens de hoorzitting eveneens scherp tegen de voorstellen geprotesteerd. De aktiegroep wil een landelijk protest ontketenen met het doel de voorstellen onge daan te maken. De groep wil eveneens op komen voor de trek kers van WAO en mensen, die na hun opleiding nog geen baan hebben kunnen vinden. leider in gevangenis overleden DURBAN Een neef van Zoeloe-stamhoofd Gatsha Bu- thelezi.de 17-jarige Praise Bu- thelezi, is het afgelopen week einde overleden nadat hij door de politie in verzekerde bewaring was gesteld. Dit heeft de vader van de jongen gisteren bekendgemaakt. Volgens een woordvoerder van de politie in Pretoria is Praise aangevallen door mede gevangenen, op 23 november en is hij twee dagen daarna overleden in een ziekenhuis. De politie stelt een onderzoek in, aldus de woordvoerder. Praise zat vast op beschuldi ging van diefstal van een paar schoenen. De politie hield hem vast en zondagochtend kwa men vier politieagenten bij zijn ouderlijk huis om te ver tellen dat hij ziek was gewor den en een natuurlijke dood was gestorven, aldus zijn va der. (Van onze parlementaire redactie) ROTTERDAM Minister Gardeniers van CRM heeft vanmiddag, onder het toeziend oog van prinses Beatrix, in de Doelen in Rotterdam de Europese Conferentie „Kinde ren van migrerende werknemers" geopend. Op deze conferentie, die tot vrijdagmiddag duurt, zullen deskundigen uit acht Europese landen de problemen behandelen van kinde ren van buitenlandse werknemers in de be trokken landen. De bijeenkomst wordt georganiseerd door de Raad der Europese Gemeenten. In het kader van het Jaar van het Kind werd voor het eer der genoemde thema gekozen. Een werkgroep onder voorzitterschap van de burgemeester van Vlaardingen, W.A. Kieboom, heeft de confe rentie voorbereid. Zo werd door elk van de acht landen een rapport opgesteld over de situ atie van de kinderen. Verschillende aspecten uit deze rapporten komen morgen in aparte commissie-vergaderingen ter sprake. Vrijdag morgen zullen de bevindingen, conclusies in een plenaire vergadering worden behandeld en in de vorm van aanbevelingen aan de acht re geringen worden aangeboden. Ongeval in Rijnsaterwoude RIJNSATERWOUDE Een 34-jarige automobilist uit het Noordhollandse Bergen heeft gisteravond om zeven uur een hoofdwond opgelo pen doordat zijn voertuig slipte op de Provinciale weg De slippartij ontstond waar schijnlijk doordat met een te hoge snelheid werd gereden op een door regen glad gewor den wegdek De auto belandde tegen een boom en raakte on herstelbaar beschadigd, De be stuurder is opgenomen in het Rijnoord-ziekenhuiis in AI- DEN HAAG De Eerste en Tweede Kamer willeJfaJ bekendheid geven aan de mogelijkheden die zij hebl iPI mensen die erg in de knel zijn geraakt, hulp te geve?' faciliteiten worden geboden door de commissies va dl zoekschriften, waarbij iedere burger een verzoek on he kan indiènen. Het afgelopen jaar kwamen bij de commissies 250 van dei verzoeken binnen. Daarvan deden ze in 140 gevallen !v' Via contacten met de betrokken ministeries konden 32 g< positief worden opgelost, een percentage van 21,5. Dit heh voorzitters van beide commissies voor verzoekschriftei vrouw Langedijk-de Jong (PvdA Tweede Kamerlid) en V it conferentie meegedeeld naar aanleiding van het jaarvei beide instellingen. Volgens beide voorzitters nemen nisteries nog steeds te veel tijd voor het geven van inlich |gl aanhangige zaken aan de commissies. Alhoewel da met het kabinet een vaste termijn van zes weken is vastj neemt 65 procent van de antwoorden meer tijd in bes] commissies beraden zich er nu op desnoods de bewind; n, meteen na het verstrijken van de zes weken ter verantwo j te roepen als geen antwoord is gekomen op gevraagde inl Hl gen. er NIEUWE VOORZITTER BV AS HENK PLAT: wust van dat ik zelf bij De Markthof het voorbeeld moet geven. Als je dat niet doet ben je een flapdrol. Voor mijn renners hun contract tekenen voor het nieuwe jaar zal ik stuk voor stuk met ze praten. Echt, in het verleden betaalde ik ook te veel bij De Markthof. Maar de toezeggingen die nu zijn gedaan binnen de mogelijkheden van de sportcommissie van de KNWU kan ik met een gerust hart nakomen". "Een nieuwe gastrennersvereniging heeft het in de eerste jaren erg moeilijk. Ik kan mij ook indenken dat een sponsor die er een hoop geld in stopt niet steeds achteraan wil rijden en dat hij de boer op gaat om goede renners aan te trekken. Maar de bedragen moeten niet de per ken te buiten gaan. Neem nu maar van mij aan dat de Limburger Van Eyk in onwetenheid heeft gehandeld. Daarom moeten wij als BV AS ook zorgen voor een goede begeleiding van nieuwe sponsors in de wielersport". Henk Plat weet dat Van Eyk een lijstje rond stuurde naar de renners die nog geen contract voor 1980 hadden met daarop de bedragen die hij als premies in het vooruitzicht stelde als de renners bij hem zouden komen fietsen. "Ik ge loof dat we de kwestie-Van Eyk gewoon moe ten vergeten en wat Herman Snoeijink betreft, de man om wie alles draaide wordt na Olympi ad Tour beroepsrenner. En Van Eyk heeft An- dré Wagtmans aangetrokken als ploegleider en Kees Kouwenhoven als manager. Erg fijn dat juist Kees Kouwenhoven, de nieuwe secretaris van de BV AS bij Van Eyk manager is gewor den. Van Eyk had goede bedoelingen met de amateurwielersport. Het zou toch jammer zijn als juist zo'n man verloren zou gaan door het feit dat hij in zijn onwetenheid een fout heeft gemaakt. De renners moeten wijzer zijn. Ik heb ook wel gehad dat er renners bij mij kwamen en stelden dat ze ergens anders vijfduizend gul den vergoeding konden krijgen. Ik stelde dan: als je beter kan ga je maar. Tot het slot van het liedje was meestal dat hij toch bleef. Hij had he lemaal geen aanbieding gehad. Maar voor het zelfde geld stap je er toch in. De heren ama teurs laten zich op het ogenblik gewoon wegko pen. Dat is een ongezonde zaak en daar moeten we wat aan doen". Drie miljoen Sponsors stoppen jaarlijks een bedrag van bijna drie miljoen in het wielergebeuren. "Voor dat geld willen ze wat terug zien. En t alleen de mensen die voorop rijden maken 1 reclame. Daarom zou het een goede zaak zijn als de Nederlandse toprenners wat ver spreid zouden zitten in de gastrennersvere- nigingen". "Als eerste taak van de BV AS wil ik eenheid brengen in het premiestelsel. Je moet streng optreden tegen leden die in overtreding zijn. Daarnaast moeten wij ook meer oog hebben voor clubsponsors. Sinds kort is het ook moge lijk voor clubsponsors om zich aan te sluiten bij de BVAS. Immers, de rol van de club wordt maar al te vaak vergeten, want tegen de tijd dat een jongen lekker gaat fietsen zijn ze de renner snel kwijt aan een gastrennersvereni ging. De club is dan alleen maar goed geweest voor de opleiding van zo'n renner". Wielrennen is een dure sport. Zonder een spon sor is het bijna niet mogelijk om bij de vader landse amateurs een woordje mee te spreken. Een goede fiets kost bijna drie mille. En daar naast gebruiken topamateurs voor zo'n kleine 1500 gulden per jaar aan materiaal. Dat komt meestal voor rekening van de sponsor, met daarnaast de gebruikelijke premies bij overwin ningen en reiskostenvergoedingen. Henk Plat:" Maar als men daarnaast aan het begin van het seizoen nog eens hoge, zogenaamde transferbe dragen betaalt is men in overtreding. Daar moeten we mee stoppen anders maken we onze sport helemaal kapot. En het moet ook niet zo zijn dat de renners door deze praktijken de sponsors in hun macht krijgen. Ik ben er vast van overtuigd dat we er uitkomen tijdens de vergadering van 15 december. Ik denk dat de sponsors zelf niets liever willen". ARTHUR VAN RIJSWIJK DEN HAAG Henk Plat mag met recht een duizendpoot worden genoemd. Al tien jaar is de 55-jarige organisator, promoter en bovenal koopman niet weg te denken uit de wielerwereld en onlangs is Plat ook voorzit ter geworden van de BVAS (Bond Van Amateur Sponsors) waarmee hij nu opvol ger is van Herman Krott. Vooral in de Haagse regio is Plat een bekende figuur. Met zijn gastrennersvereniging De Markt hof begint Henk Plat aan zijn vierde sei zoen. Dit keer niet als ploegleider, maar als manager. Vier jaar geleden zag Henk Plat kans om een groepje marktlieden van het Haagse overdekte koopcentrum De Markt hof warm te krijgen voor het wielrennen. Sindsdien stopt Henk Plat naast de kooplie den bijna net zo veel geld in de Haagse gast rennersvereniging onder het motto "elke hobby kost geld". En nu heeft Henk Plat be stuurslid in vele organisaties, er dus weer een nieuwe taak bij. Het kan niet op. Henk Plat: "Ik nam de functie over van Her man Krott met als voorwaarde dat de Hagenaar Kees Kouwenhoven de nieuwe secetaris zou worden. Met Kees Kouwenhoven zie ik het he lemaal zitten. Zijn werkwijze is ook de mijne en bovendien wonen we dicht bij elkaar, zodat er meer overleg kan zijn. Goed, ik weet dat ik in een moeilijke tijd voorzitter van de BVAS ben geworden. Deze organisatie is in zijn bestaan nog niet zo veel in het nieuws geweest als de afgelopen dagen. De amatèurs zouden door de sponsors betaald worden. Voor een overwin ning in een criterium mag men vijftig gulden betalen en in een klassieker honderdvijftig gul den. Er zijn op het ogenblik zo'n vijfentwintig gastrennersverenigingen in ons land. Ik denk dat alleen Batavus en Amstel Bier zich aan de regels van de KNWU houden. De rest gaat ver buiten zijn boekje. Dat heb ik met De Markthof ook gedaan. Het is een ongezonde zaak, dat ben ik met iedereen eens, maar het was nodig om aan behoorlijke renners te komen. Maar we kunnen zo niet door blijven gaan. Op 15 decem ber gaan we met de sponsors en de commissie wedstrijdwezen van de KNWU aan de tafel zit ten en dan moeten we er uit komen". Voorbeeld Henk Plat gaat verder:" Ik ben mij er be- Henk Plat heeft er weer een functie bij.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18