de koning b.v. LEIDSE COURANT DINSDAG 27 NOVEMBER 19 DE KONING: 20 jaar topleverancier van King-Size uitzendkrachten Het begon allemaal heel simpel: een bovenkamertje aan de Apothekersdijk; een tafel, een telefoon, een blocnote. En een jonge vrouw, ooit zelf uitzendkracht geweest, die dacht: dat kan ik ook! Gehuld in een degelijke leren jas dreef zij eigenhandig een knallende motor door Leiden en omgeving om het geld bij haar klanten te innen. De andere dag kon er dan tenminste uitbetaald worden. Uitzendkrachten waren toen nog een nieuw verschijnsel voor wie weinig geregeld was. Geen spoor van een rechtspositie. Succesformule werkt al 20 jaar Wel werd er veel tijd geïnvesteerd in de opbouw van een goede relatie met onze opdrachtgevers. Ook de sociale begeleiding van de uitzendkrachten, karakteristiek voor ons bureau, mag wel even vermeld worden. Want op deze twee beginselen, die we nooit hebben losgelaten, berust de goodwill die wij zowel aan de vraag- als aan de aanbodzijde hebben. Deze goodwill resulteert in een konstante vraag naar onze uitzendkrachten. Ons devies: „blijvend aanbod van tijdelijk werk" is dan ook geen loze kreet, maar wordt nog elke dag „hardgemaakt". Gezelligheid kende geen tijd Overigens was dat prille begin niet van romantiek ontbloot. Gezamenlijke etentjes bij de Chinees, met z'n allen bowlen in Holiday Inn, het was soms net één grote familie. Uitzendkracht 1959 Orde moet er zijn Sindsdien is er wel wat veranderd. Zo kwam er een aangepaste wetgeving. De bonafide bureaus hadden daar geen moeite mee, integendeel. Er groeide een pakket sociale zekerheid, uitmondend in een CAO voor uitzendpersoneel. Uitgaande van toetsings klassen kwamen er minimum- en maximum normionen, waarbinnen uitzendkrachten kunnen worden aangesteld en gesalarieerd, Er kwamen sociale verzekeringen, vakantiegeld, beschermende opzegtermijnen, zodat de uitzendkracht altijd naar iets anders kan uitzien. Er is zelfs een geschillencommissie die arbitrair uitspraak kan doen wanneer de uitzendkracht het met zijn bureau blijvend oneens is. Gelukkig zijn wij zeer onervaren in deze materie. De bakens verzetten De tijden veranderen; de uitzendbureaus veranderen mee. Wij testen nu bijvoorbeeld zelf onze mensen op kennis en Vaardigheden. Zonodig kunnen zij bij ons hun typevaardigheid ophalen. Geen half werk, en zeker is zeker. Wij hebben een naam te verliezen. Leiden - Korevaarstraat 33 Telefoon 071-131710 Ook de uitzendkrachten zelf zijn veranderd. Steeds minder „alternatief", steeds meermensen met een eigen levensstijl, en bewust kiezend voor tijdelijk - en afwisselend werken. De vrijgekomen tijd wordt besteed aan studie, buitenlandse reizen, of gewoon het eigen huishouden. Regelmatig.wisselen van werkomgeving; veel mensen leren kennen; van alle markten thuis leren zijn. Vooral niet vastbakken aan één baas of aan één vak. The good old days De uitzendkracht verwierf naast een "rechtspositie ook meer maatschappelijk aanzien. Maar de goeie ouwe tijd werd niet geheel vergeten. Met enige regelmaat stappen de werkers van het eerste uur nog bij ons binnen, voor een gezellig praatje over „toen". Thea de Koning trok zich terug uit de aktieve uitzending. Alleen de naam bleef, alsmede ons kwaliteitsbeginsel. Stabiel in een beweeglijke arbeidsmarkt Wij mogen onszelf nog steeds feliciteren met onze opdrachtgevers en onze uitzendkrachten. De konstante vraag naar onze mensen laat daar over geen twijfel bestaan. Wij kunnen dan ook nog volop mensen aan werk helpen. Zodat wij bij dit jubileum vol vertrouwen uitzien naar de komende 20 jaar. Proost! Uitzendkracht 1979

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18