telefoontjes mededelingen gemeentebestuur m n leiden 26tm30nov.'79 leiden Letterkundig Museum bestaat 25 jaar ADVERTEER MEER 071-122244 Antiekbeurs Leiderdorp Aanmelding gegadigden voor de bejaarden woningen op "Het Spoortje" 0 I LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 NOVEMBER 1979 DEN HAAG Het Nederlands Letterkundig Museum en Docu mentatiecentrum aan de Juffrouw Idastraat bestaat 25 jaar. Dat wordt op 8 december gevierd met een bijeenkomst voor geno digden in de Oud Katholieke Kerk aan de Juffrouw Idastraat, gevolgd door een door de gemeente Den Haag aangeboden re ceptie in Pulchri Studio, waar tevens de tentoonstelling 'Achter het boek 25 jaar Letterkundig Museum' wordt geopend. Deze tentoonstelling blijft t/m 8 januari te bezichtigen. De expositie is samengesteld door Sjoerd van Faassen, Harry G.M. Prick, Murk Salverda, Gerrit-Jan Slijkhuis en Daisy Wol- ters en ngeneht door Jan Kuiper. Ze beoogt een beeld te geven van de Nederlandse literaturgeschiedenis van Hieronymus van Alphen tot en met Oek de Jong. Allerhande documenten wor den getoond als manuscripten, brieven, portretten, zelfportret ten. karikaturen, foto's, tijdschriften, boeken en knipsels uit het bezit van het museum. Wat door ruimtegebrek in de huidige bf huizing van het Letterkundig Museum gedoemd is een duisf--r bestaan te lijden, komt dan eindelijk aan het licht. Enquête over kabel televisie in Stompwijk Leidschcndam - Het Leid- schendamse gemeentebestuur pleegt op het ogenblik, voor de aanleg van kabeltelevisie naar Stompwijk, overleg met de provincie over het recht van onderstal op de twee pro vinciale wegen Oostvlictweg en Kniplaan. Als de/.e zaak geregeld is wordt in Stomp wijk een enquête gehouden over het aantal eventuele aan sluitingen. Dit heeft wethou der J. J. Meijer gisteravond de Dorpsraad meegedeeld met de toevoeging dat als bijvoor beeld slechts de helft van de bewoners aansluiting wil de hele zaak niet doorgaat. De Stompwijkers zullen de aan sluiting moeten betalen maar hebben het geluk dat Leid- schendam, volgens de wethou der, zowat het laagste abonne mentstarief van Nederland heeft De wethouder had voor de buurtschap nog een vervroegd Sinterklaascadeautje door de mededeling dat Stompwijk zo goed als zeker in de volgende telefoongids weer apart wordt vermeld. De kontakten met de PTT. zo verklapte de wethou der vast uit het antwoord op de algemene beschouwingen van de gemeenteraad, geven goede hoop dat het voor Stompwijk belangrijke pro bleem snel zal worden opge lost. De Dorpsraad ging verder ak koord met de wijziging van het bestemmingsplan. Me vrouw A. W. Granneman-Zits betreurde het evenwel dat geen ruimte is gevonden voor een speelterreintje voor de kinderen, bewonertjes van de van Raephorststraat en van Santhorststraat die langs de Meerlaan altijd speelgelegen- heid vonden. Problemen bij Philips in Limburg en Groningen EINDHOVEN De Philips- vestigingen in Winschoten. Stadskanaal. Heerlen en Maastricht hebben te kampen met problemen in de produk- tie en de afzet. De raad van bestuur van de onderneming wil deze moeilijkheden in een onderlinge samenhang bezien en proberen er in overleg met de ondernemingsraad en de vakorganisaties een oplossing voor te vinden. Dat heeft een woordvoerder van Philips in Eindhoven gisteren desge vraagd gezegd. Dat overleg zal half januari moeten plaatsvinden. Al eer der was door de raad van be stuur aan de ondernemings raad in Winschoten toegezegd dat de problemen waarmee deze vestiging kampt nog dit jaar zouden worden bespro ken. De noodzaak kwestie nu in een j menhang te bezien t vuldigheid die betracht worden hebben de ming echter genoopt de e genoemde termijn te gen. Aldus de Philips-vd voerder. Volgens hem gezien de organisatie a lips, bovendien rekenir houden worden met f wikkelde overlegprocedul Zuid-Limburg werken i veer 1300 man. In Stadsl£ 2500. kunst en kunstenaars Adrie Breukink. blokfluit- leerlinge van Ricardo Kanji aan het Koninklijk Conserva torium te Den Haag. geeft op maandag 2G november (17.00 een j C-recital in de zaal van het conservatorium. Galerie Van Osnabrugge, Prinsegracht 4 Den Haag, ex poseert van 25 november tot 23 december sieraden van de Westduitsers Klaus Ulrich, Herman Schaffran en Peter Hassenpflug, de Zweedse Mar- gareth Sandström en de Ne derlanders Peter de Wit. Onno Boekhoudt en Birgil Laken. Tevens worden aquarellen van Wim Zwiers getoond BONN De West- duitse minister van buitenlandse za ken. Hans-Dietrich Genscher, heeft in het bijzijn van zijn Sovjetrussische col lega Gromyko. een toost uitgebracht op de gijzelaars in de Amerikaanse ambassade in Te heran. ..Meneer de minister", zo zei Genscher. „onze gedachten gaan uit naar de mensen die worden gegijzeld in de Amerikaanse ambassade in Te heran. Zij hebben onze sympathie en het Amerikaanse volk kan rekenen op onze solidari- Genscher verrast Gromyko met toost op gijzelaars Iran teil". Wij vragen de Iraanse autori teiten de gijzelaars vrij te laten, zo voegde hij er aan toe. In zijn antwoord op deze toost sprak Gromyko met geen woord over de re cente ontwikkelin gen in Iran. Gromyko meent dat de NAVO zich er van bewust moet zijn dat een combinatie van be wapening en dé tente (ontspanning) op hetzelfde mo ment „de toestand in Europa en de gehele wereld slechts op scherp kan zetten". -/my 4,46 per plaatsing (voor de eerste 30 woorden niet groter dan 12 letters), leder woord méér 27 ct. exclusief 4% BTW BIJ PLAATSING VAN DEZELFDE TEKST op 3 achtereenvolgende dagen: slechts 2x betalen op 6 achtereenvolgende dagen: slechts 3x betalen regel-telefoontjes te plaatsen over een of 2 kolom met grotere letterkoppen 31 ct. per mm. opdrachten worden telefonisch en schriftelijk aangenomen tot de dag vóór plaatsing 13.00 uur. Te huur WONING te Hazei woude-Rijndijk, gestotteerd- /gemeubileerd. Indeling: woon-' kamer-keuken-toilet. Ie verdie ping twee slaapkamers, badka mer en opbergkamer, 2e ver dieping een slaapkamer. Voor- en achtertuin en C.V., telefoon aanwezig. Verhuur op jaarbasis. Huur 1.000.-p.m. Inlichtingen Postbus 11115 2301 EC Leiden LEIDEN. Vrouwenweg 22. leuk WOONHUIS met voor- en ach tertuin op Zuid (26 meter) me' houten schuur, achterom voor zien van C V. en met uitzicht op weiland. Indeling: entree, hal, toilet, royale woonkamer en keuken met bergruimte. Ie eta ge: 3 slaapkamers en badkamer met ligbad. Vraagprijs: f 146000.- k.k. Inl. Kantoor Zaalberg. Zoeterwoudsesingei 7. Leiden. Tel. 071-149147. Te koop aangeboden: prachtig TAPIJT. 175 x 275, zo goed als nieuw, 295.-. Royale ge bloemde twee-zitsbank. 1 jaar oud, weinig gebruikt, 475. Tel. 070-601055. 4-PITS GASSTEL. 65.-; mini wasmachine, 85.-; twee Chi nese knipsels, 20.- per stuk; grote kist. 75.-; Jugendstil leunstoel/ 145.-; lampje/ 25-; etsen 85.- per stuk; handge schilderde Hongaarse borden en koffieservies. Prijs: n.o.t.k. Tel. 070-601055. VERBOUWEN, is dat duur??? Frebouw geeft goed advies, en werkt voor aantrekkelijke prij zen. Verbouwing en timmerwer ken. Onderhoudswerk, ook de kleine klusjes. Badkamers, dou checellen en keukens. Dakwerk en isolatie. Schoorsteenvegen. Bel voor een vrijblijvend advies: FREBOUW. 071-760059. Radio of tv DEFEKT. bel 01729- 8523, b.g.g. 9251, wij komen di- rekt, ook voor wasautomaten en geisers, ook 's avonds. i Personeel aangeboden ZAKENMAN heeft nog enkele dagen beschikbaar voor agent schap en/of distributie, opslag- Tel. 071-ei32198°na IQ^ SINT en PIET komen langs als u Our House belt; 01713-35461 allen in Roelofarendsveen en I Zaken en financiering Voor uw BOEKHOUDING. Voor kontant geld. Voor uw goedko pe autoverzekering en hypothe ken naar Admin./Assurantie kantoor W. J. Borst, Pastoor Onelplein 8. Roelofarendsveen. Tel. 01713-3541 BROEDERSHUIS NIEUW SCHOONOORD Leidsevaart 2- 2215 RE Voorhout Gevraagd met ingang van 01-01-1980: een hoofd van de huishouding (full-time functie) die zal worden belast met de verant woordelijkheid voor keuken, eetzaal, koffiekamer, wasserij, huishoudelijke diensten, enz. Goede contactuele eigenschappen en organisatorische bekwaamheden zijn erg belangrijk. een hoofd van de wasserij (e.v.t. in part-time functie) met als taak het verzorgen van het was- en strijkgoed van huis en bewo ners. Schriftelijke sollicitaties zo spoedig mogelijk te richten aan: Directie B.N.S. Leidsevaart 2 - 2215 RE Voorhout. ^Winkel/kappers 7 pers, gevr. VERKOOPSTER gevraagd, leeftijd 16/19 jaar. Tip-dames- mode. Haarlemmerstraat 16. na lel, afspraak 071-125436. plaats voor een vlotte nette MEDEWERKSTER voor onze zaak Beatrixstraat. Slager G. Alkemade. tel. 071-892384. i Woonruimte te huur aangeb. FEEST-, TONEEL- en CABARE TAVONDEN. Nu ook in nieuwe zaal. Bruiloften, diners, koffieta fels. lunches. Inl. dagelijks An- tonius Clubhuis. Lange Mare 41-43, tel. 131626. 'T PARLEMENT. Nieuwe Rijn 52. Leiden. Tel. 124766. Voor bruiloften, recepties, diners, verenigingsavonden en zaalver- Woningruil Aangeboden: VIERKAMER WONING in Voorburg. Ge vraagd: 2 a 3-kamerwoning in Leiden en omgeving of vrije eta ge. Tel. 070-855813. i Woonruimte te huur gevr. Ik moet snel mijn KAMER uit. Wie helpt mij aan een nieuwe? Ik studeer sociologie in Leiden, maar woon in Delft. Mijn r is Robert Smaak. Oude Delft, 29b. Delft. Tel. 015-132907. Kamer of ETAGE gezocht in Lei den of Oegstgeest. voor boek houder. Tel. 01711-19200 toe- stel 52. Tijdens kantooruren. 1e J'aars STUDENT is bijna wanhopig wie heeft of weet voor hem een KAMER in Leiden, met kookgelegenheid. Tel. 122935. Vragen naar Willem. Kunst en antiek Zondag 25 november a.s. in het wijkcentrum Zijlkwartier as Touwbaan te Leiderdorp. 30 geselecteerde antiquairs tonen u een gevarieerde collectie. Geopend van 10.00 tot 17.00 uur. ANTIEKBOERDERIJ de Noote- dop. Dr. van Noortstraat 19, Stompwijk. Tel. 01715-2303, ruime sortering op 500 m2. VERPLAATSBARE WARMTE met deze oliegevulde radiator. Overal te gebruiken waar u de warmte nodig heeft. 2000 watt. 12 leden ...geeft een gelijkmatige warmte al9'l,e vanaf W.P.HARTMJK Nieuwe Beestenmarkt 5-11 Leiden. 071-126627 Noordbuurtseweg 15 Zoeterwoude I Meubelen, huisraad enz. GORDIJNEN GRATIS GE MAAKT gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt TAPIJTEN GRATIS GELEGD tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd tapi|ten gratis gelegd MATEBA Haarlemmerstr. 214, Leiden, tel. 071-122614. CTe koop aangeboden NERGENS ZO'N KEUS. VER LICHTING. hang-, wand- staande lampen. Fa. De Lange, Molenstraat 49. Noordwijk. Tel 01719-11500. levering door de gehele Bollenstreek. HEUGAFELTTEGELS. kleuren direct leverbaar. 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bij aankoop van min. 2C tegels. Smits Woninginrichting, Mare 98. Vrouwensteeg 9. Tel. 123913. LOOP- of SLOOPAUTO'S te koop gevraagd tegen contante betaling. Tevens afstandsverk- ing. Tel. 071-760154. LOOP- of sloopauto's te koop gevraagd, tegen contante beta ling. Tevens afstandsverklaring. Tel. 071-760154. LOOP- of sloopauto's te koop gevraagd tegen contante beta ling. Tevens afstandsverklaring. Tel. 071-760154. Het beste, goedkoopste adres voor al uw PLAATWERK. Voor auto-onderdelen zoals bum pers. deuren, grills, lampen. 10 tot 50% korting. Opdam B.V. Verkoop; Overrijn 18. Leiden t/0 Laman Ijzerhandel, tel. 071- 13.10.47. Geopend: ma. t/m vrij. 8.00—18.00 u.. za. 9.00— 14.00 u. Michelin. Good Year en Esso banden voor alle auto's, met kortingen van 30-50%, vergelijk onze prij zen met anderen. Irislaan 281, Oegstgeest. telefoon -071- 154609. Tot 50% KORTING op banden, accu's, uitlaten, schokbrekers, trekhaken. Jansen, Nassaus- traat 2. Bodegraven. Tel. 01726-1.43.61. ALFETTA GT 1.6. van particu lier, 1978, in perfecte staat. 40.000 km., kleur rood. diverse accessoires. radio-cassette, f 13.750.-. Tel. 071-121747. ^^Bromfietsen 7 en rijwielen Wij geven een leuk inruilprijsje UW OUDE FIETS bij aan koop van een nieuwe Batavus - Gazelle - Sparta - Peugeot fiet sen. Tweewielerspecialist Pola- nen. Haarlemmerstraat 201, 5 Meiplein 128. Te koop; zwarte TOMOS 4 TL, bouwjaar '78, zeer mooi en mo torisch als nieuw, met slot en verzekering. Prijs: n.o.t.k. C. Fles. W. de Withlaan 13. Oegst geest. Tel. 151471. i Lessen en clubs MICRO-COMPUTER bedienen in basic ot assembier. Leer dit op onze computer Vlasveld. Tel. 071-120848. C Dieren en J""1'*" VRUCHTBOMEN in vele soor ten. appelen, peren, pruimen, kersen, bessen, druiven, hazel noten, leiperziken enz. Aarbeien en rabarber, heide en vaste planten, bloembollen, broeira- men. potgrond, turtmolm. tui naarde. Piet v.d. Meer, Veer- straat 45. Oude Wetering. Tel. 01713-3868. 3 ZAKKEN Tuinlurf van 50 liter voor 10.- (afhaalprijs). Tuin centrum van Winsen Herenweg 54. Warmond, tel. 01711 10282. Commissie vergaderingen .O Werkgroep Pancras-oost Maandag 26 november a.s. om 15.30 uur verga dert de werkgroep Pancras-oost in het informa tiecentrum de "Pancrat", Ir. Driessenplein. Agenda: Stand van zaken nieuwbouwplannen op het terrein van Zaalberg en van Wijk. Voorontwerp-bestemmingsplan. Voorlichting en inspraak. De afsluiting en plaatsing op de monumentenlijst van de Scheluwbrug. Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aangelegenheden Maandag 26 november a.s. om 20.00 uur in de ka mer van B. en W. in het stadhuis. Agenda; Subsidieverordening kinderdagverblijven. Subsidieverordening peuterspeelzalen. Begroting 1980. Drank- en Horecaproblematiek. Deelcommissie Personeelszaken Maandag 26 november a.s. om 20.00 uur in ka mer 204 van het stadhuis. Agenda: Beleidsvoornemens en aktiviteiten van de persone le sektor voor 1980 en volgende jaren. Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Dinsdag 27 november a.s. om 17.00 uur in het re creatiegebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a.. Endegeesterstraatweg te Oegstgeest. Agenda: Voortgezette discussie over het voorlopig beleids plan. Dekkingsvoorstel m.b.t. agogisch geschoold per soneel. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer Dinsdag 27 november a.s. om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Behandeling van de Begroting 1980 voor zover de ze betrekking heeft op volkshuisvesting, ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer. (Gemeenschappelijk met de commissie voor volks huisvesting en de Verkeerscommissie). Belanghebbenden, die naar aanleiding van bovenge noemd agendapunt het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruim telijke ordening, openbare werken en verkeer, de heer G.F. thoe Schwartzenberg, telefoon 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Commissie voor economische aangelegenheden en personeelszaken Dinsdag 27 november a.s. om 19.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen voor: Centrum/Pieterswijk/Pancras West en Merenwijk; Mededelingen a. B. en W. besluit inzake vuurwerk; b. begroting vleeskeuring; c. platform voor Leiden Promotion; Gesprek met de heer J. v.d. Broek over zijn voor ste', vervat in brief van 12 november aan de com missie E.P.Z.; Informatieve nota en begroting 1980 van de bedrij ven en diensten der gemeente Leiden; a. Openbaar Slachthuis (hoofdstuk II) b. Groenoordhallen (hoofdstuk VI) Stadsgehoorzaal (hoofdstuk VI) blz 6 en 7 c. Reiniging, Havens en Warenmarkten (hoofd stuk V) d.Elektriciteits-Produktiebedrijf (hoofdstuk XIII) Begroting 1980 van de inkomsten en uitgaven der ge meente Leiden: a. Ekonomische aangelegenheden (hoofdstuk X) Gewone dienst (blz. 282) Kapitaal dienst (blz. 470); Verkeerscommissie Woensdag 28 november a.s. om 15.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de zgn. hoorproce dure. Schrijven van 3 juli 1979 van bewoners van de Ho- gewoerd. tussen de Rijnstraat en de Kraaierstraat, inzake de woonsituatie op dit straatgedeelte. Schrijven van oktober 1979 van bewoners van de Rijnsburgersingel inzake het parkeerverbod aan de huizenzijde van de straat. Schrijven van 12 september 1979 van de bewoners commissie "De Rode's" inzake de verkeerssituatie op de Ketelmeertaan ter hoogte van de Peppelrode. Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden en Volksgezondheid Donderdag 29 november a.s. om 19.00 uur in ka mer 263 van het stadhuis. Agenda: Beschikbaarstelling tweede werkkrediet 1979 t.b.v. Gem. Dienst Soc. Werkvoorziening. Investeringen t.b.v. Gem. Dienst Soc. Werkvoor- ziëning. Éénmalige subsidie ter realisering multi-functionele ontmoetingsruimte voor islamitische Turken. Aanwijzing kandidaat bestuurslid Pieterskerk Leiden. Bouw bibliotheekfiliaal Morskwartier. Commissie voor Financiën Vrijdag 30 november a.s. om 16.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. In deze openbare vergade ring zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waar van nu in hoofdzaak de financiële aspecten zul len worden bezien en verder: Betaling kosten van het maken van foto's van wijk- kaarten, behorende bij een inventarisatie van de binnenstad. Nadere vaststelling voorschot exploitatievergoeding over het jaar 1979 t.b.v. de school voor zeer moei lijk lerende kinderen. Begroting 1980. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uurtot 17.00 uur. Hinderwet Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Banketbakkerij Steenstraat 47 De aanvraag is afkomstig van G.S. Nagtegaal en be treft een vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de banketbakkerij annex opslagplaats van grondstoffen. Op 11 december 1979 zal om 14.30 uur een openba re hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72, 1e verdieping (afdeling V.O.W.). Machinale houtbewerkingsinrichting Hoge- woerd 191B De aanvraag is afkomstig van de firma "JOBO" en be treft een vergunning tot het oprichten van door elek tromotoren gedreven installaties ten behoeve van de machinale houtbewerking. Op 11 december 1979 zal om 15.00 uur een openba re hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72, 1e verdieping (afdeling V.O.W.). Snackbar Sophiastraat 83 De aanvraag is afkomstig van L. v.d. Vos en betreft een vergunning tot het wijzigen van de inrichting tot het bakken van voedings- en genotmiddelen in oliën en vetten. Op 11 december 1979 zal om 15.30 uur een open bare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72, 1e verdieping (afdeling V.O.W.). Deze verzoeken liggen tót en met 21 december 1979 met de eventueel ingediende bezwaarschriften ter in zage in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders tot en met 21 de cember 1979. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzittingen. Uw aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen die; A. persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; B. niet wonen in de gemeente Leiden, of in hun aan grenzende gemeente, waar de aanvraag om ver gunning openbaar is gemaakt, en binnen de gestel de termijn schriftelijke bezwaren hebben ingediend. Bevoegdheid om beslissingen te nemen op de Algemene Bij stand en W.W.V. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat d bevoegdheid tot het nemen van beslissingen in eersi aanleg op verzoeken om bijstand krachtens de Algt mene Bijstandswet alsmede de bevoegdheid tot he nemen van beslissingen in eerste aanleg op grond va de Wet Werkloosheidsvoorziening is opgedrage aan de Directeur, het Hoofd Administratieve Sektej en het Hoofd Maatschappelijke Sektor van de Gemee telijke Sociale Dienst. Sint Nicolaasmarkt in het Waaggebouw Van maandag, 26 november t/m woensdag, 5 d» 1 cember a.s. zal in het Waaggebouw de traditionej Sint Nicolaasmarkt worden gehouden. De markt is dagelijks opengesteld van 10.00 uur v.r^ tot aan de sluitingstijd van de winkels (behalve zoi) j dags). |L^ De volgende branches zijn o.a. vertegenwoordigd^ gereedschap en doe-het-zelf artikelen, Oosterse arlbj&j* kelen, lederwaren, keramiek, byouteriën, zelfgemaal j||| te poppen, bloembollen, films en videobandjes, fd l kloristische artikelen enz. De markt wordt opgeluisterd door wat gezellige Sir Nicolaas muziek. Bouwplan kantoorpand op de hoek van Schuttersveld en Stationsplein Burgemeester en Wethouders van Leiden maken bt kend dat zij voornemens zijn met toepassing van art kei 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening junc| artikel 50, lid 8, van de Woningwet, een bouwverguij ning af te geven aan B.V. Interproject, Helicopti straat 23, te Amsterdam, voor de bouw van een k< toorpartd op de zuidelijke hoek van de Schuttersvr en het Stationsplein, kadastraal bekend gemeei Leiden, sectie L, nr 1850 (ged.l. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 26 n'i vember 1979 gedurende twee weken voor een iedv ter inzage in kamer 102 van het Stadsbouwhuis at f de Langegracht 72. Tijdens de periode van de tervisie-legging kan e$__ ieder bij het-College van Burgemeester en Wethoudei schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de bouv verg», ting indienen. Begin 1980 zullen er 18 bejaardenwoningen op 1 Spoortje worden opgeleverd. Het betreft drie-kameji flatwoningen (3 hoog, zonder lift), met een vermoj delijke huur van f 375, "kaal". Deze woningen zijn bestemd voor de stadsvernieu wing in Noord en de Kooi. Wie kunnen zich aanmelden? Bejaarden d.w.z. ouder dan 65 jaar,die in de wijke Noord en de Kooi wonen, in een woning wonen va een woningbouwvereniging of de Leidse WoningsticH ting, en die geherhuisvest moeten worden in het kj; der van de stadsvernieuwing óf waarvan de woning gebruikt kan worden voor de stadsvernieuwing ii Noord/de Kooi. Degenen die niet aan deze voorwaarden voldoe»; hoeven niet te reageren. Aanmeldingsadres: Bureau Huisvesting, Langegracht 74, Leiden. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 26 november Wijk 2 en 8 woensdag 28 november Wijk 5 en 7 donderdag 29 november Wijk 4 en 6 vrijdag 30 november.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 8